Hef Karperfje zorgde voor de toekomst VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De visch uit de Tolsloot verhuisde. Dc opbrengst van de snijbloemen. Het Vischcollege „Het Karpertje" is van 1 Maart af pachter van het vischrecht in de Tol sloot langs den provincialen weg naar Uitgeest. Maandag is deze sloot onder toezicht van de Visscherij-inspectie met den. zegen afgevischt. Deze visch werd uitgezet in de spoorslooten in het Wijkerveld, dat eveneens vischwater van. het Karpertje is. De Tolsloot staat bekend als een vischrijk water en reeds de eerste trek, die met den zegen werd gedaan, gaf daarvan de be vestiging. Over een afstand van nauwelijks 30 Meter werd 400 pond visch boven water ge bracht. De buit bestond voornamelijk uit bra sem en voorn. Wat onder de maat was werd weer aan zijn element teruggegeven, de visschen die wel aan de voorschriften voldeden; werden in manden geladen en onmiddellijk per auto naar het Wijkerveld overgebracht. Hier werden de spartelende waterbewoners terstond in de gelegenheid gesteld hun nieuwe woonplaats betrekken. De hengelaars van het Karpertje zullen wel probeeren ze stuk voor stuk weer te vangen. De „verhuizing" had een vlot verloop. Regel matig werd de zegen door het water getrokken en geen visch kreeg kans om door de mazen een goed heenkomen te zoeken. Ook eenige snoeken van flinke afmetingen kwamen in het net terecht. Het spreekt vanzelf, dat deze roovers den dans niet ontsprongen en geen gelegenheid meer kregen den vischstand in het water van het Karpertje te belagen, Het werk, dat langs den drukken provincialen weg geschiedde, trok den geheelen dag veel be langstelling. Natuurlijk hebben ook verscheidene leden van het vischcollege een kijkje genomen, Zij konden filosofeeren over het feit, dat zij mis schien uren lang' moeten turen op hun dobber om één van al deze visschen te verschalken, terwijl nu in één trek en in een minimum van tijd eenige honderden begeerenswaardige exem plaren boven water werden gebracht. Maar dat is nu juist de sport, want de vreug de zit niet in een emmer vol visch, die je cadeau krijgt, maar in het ééne baarsje, dat je zelf aan den haak slaat. En om dat te bevorderen heeft het „Kaï-pertje" deze verhuizing van visch be werkstelligd. De verkiezing van den gemeente, raad. Candidaten van de Chr. Dem. Unie. De plaatselijke afdeeling van de Chr. Demo cratische Unie heeft gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een ledenvergadering gehouden. Na de gebruikelijke opening en vaststelling der notulen werden besprekingen gevoerd over de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De vergade ring besloot met een eigen lijst uit te komen. Hierna volgde candidaatstelling voor de ge meenteraadsverkiezing. Het resultaat van de stemming bepaalde de volgorde van de candi daten aldus: 1 A. Boer 2 B. Hagen Sr. 3 B. Smit. 4 E. Wijshake 5 J. van Wijk 6 W. van Dijk. Hierna werd de propaganda besproken. Nadat Van de rondvraag een druk gebruik was ge maakt werd de vergadering op de gebruikelijke wij zé gesloten. EEN GOED JAAR VOOR DEN A.N.G.O.B. Uit het jaarverslag van den secretaris van de plaatselijke afdeeling van den A.N.G.O.B., uit gebracht in de jaarvergadering, bleek, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging niet ongun stig was. Een ingestelde actie tegen het beschik baar stellen van alcoholhoudende dranken als prijzen op kermisterreinen werd mede door den steun van eenige ingezetenèn met succes be kroond. De penningmeester stelde, hoewel zijn boek houding een batig saldo vermeldde, een bezuini ging in uitzicht. Het brochuredepot gaf 6760 uit en leverde 493 pakken propagandalucifers af. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Berg huis-de Greef herkozen. De voorzitter, de heer P. Veth, die eveneens aftredend was, wenschte in verband met zijn vele werkzaamheden op ander terrein liever niet herkozen te worden. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken heeft de heer A. Rolloos een bespreking gehou den over het boek „Rembrandt" van Teun de Vries. DE BEVERWIJKSCHE BESTUURDERSBOND TELT 700 LEDEN. De ledenwerfactie van het N.V.V. is voor den Beverwijkschen Bestuurdersbond een mooi suc ces geworden daar gedurende deze actie het le dental van 616 is gestegen tot 710. Het gestelde doel om 10 pet. leden te winnen is dus ruim schoots bereikt. Aangemoedigd door dit succes heeft de B.B.B. besloten deze actie nog eenigen tijd voort te zetten. Een en ander zal echter niet meer geschieden vanuit gebouw „Adrichem", doch vanaf het secretariaat Visscherstraat 35. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist f 1.10f 1.65. Rabarber per bos 20 ct. Petereslie per bos 1013 ct. Prei per kilo 815 ct. Uien per kilo 2^/z ct. Witlof per pond 711 ct. Breekpeen per kilo 34% ct. Bieten per kilo 23J/2 ct. Knollen A per stuk 1015 ct. Knollen B per stuk 68 ct. Boerekool per kilo 2025 ct. Gele kool per kilo 35 ct. Roode kool per kilo 36 ct. Spruiten per kilo2232 ct. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Woensdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.00 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Natio naal programma: 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma; 6.20 London Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 London Reg,, 8,30 Keulen. De jaarvergadering van Het Witte Kruis. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" houdt a.s. Vrijdagavond in het wijk- gebouw aan de Baanstraat haar jaarvergade ring. De agenda vermeldt o.m. machtiging van het bestuur tot het teekenen van een schuldbeken tenis betreffende rentelooze voorschotten in het exploitatie-tekort Badhuis van de gemeente Beverwijk voor 1937, 1938 en komende jaren, de jaarverslagen van secretaris en penning meester betreffende de vereeniging en haar afdeelingen, het jaarverslag van de tubercu lose-bestrijding en van het badhuis. Tenslotte volgt de verkiezing van een be stuurslid wegens bedanken van mevr. Brat van Wijk. EEN INTERESSANT ONDERWERP BIJ HET NUT. Op den voordrachtavond van het Departe ment Beverwijk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal a.s. Donderdag een ook voor onze omgeving uiterst actueel en interes sant onderwerp worden behandeld. Ir. J. H. Telders spreekt dien avond in het Kennemer Theater over: „Tunnelbouw in het algemeen en den Maas-tunnel in het bijzon der". Het gesproken woord zal met lichtbeelden worden verduidelijkt. Noteeringen van ,/t Centrum". Aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" waren de noteeringen: Tulpen: Copland 15—26, idem rose 18—29, Bartigon 1728, Rose Bartigon 1929, William Pitt 18—30, La Salle 24—35, Carare 27—43, Albino 2745, Sandex's 1622, Pierson 1519, Le Notre 2236, Elisabeth 2234, Victoire 1826, Verone 1519, Vera 2027, Madame ae Paris 1827. Mozart 1925, Mendeltulpen in soorten 1729, Couleur Cardinal 1929, Prins van Oostenrijk 1623, Gele Prins 1825, King of the Yellow 1519, Brillant Star 14- 19. La Reine 1318, Generaal de Wet 2332, Flamingo 1217, Fred. Moore 1418, Ibis 17—19. Murillo 13—21, Theeroos 18—25. Mr v. d. Hoef 19—27, Peach Blossom 18—23, Oranje Nassau 2329, Titiaan 1829, Couronne d'Or 1825, Oranje Globe 1925, Herm. Schlegel 1317, Triumf-tulpen in soorten 1850. Narcissen: Ornatis 612; Sion 713, Golden Spur 715, v. Waveren Giant 1419, King Alfred 1318; Victoria 1319, Spring Glory 1518, Lourens Qoster 1017, Emperor 1216. Blauwe Druifjes 825, Tittelaria 1319, Sprengerie-groen 729, Plumosa-Groen 835, Fresia-wit 1125, Fresia Buttercuip 1946, Crocus 513, Anjers 175950 per 100, Hyacim ten 180580 per 100. HEEMSKERK „STILLE OMGANG". Maandagavond hield het genootschap van den „Stillen Omgang" de jaarvergadering in heer W. Meijer. Bij de opening uitte de voorzitter zijn té' leurstelling over de slechte opkomst, van de 300 leden waren er maar ongeveer 50 aan wezig; desalniettemin heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom. De voorzitter deelde hierna mede, dat de jaarlijksche bedetocht in den nacht van 18 op 19 Maart zal plaats hebben. De Mis zal worden gehouden in de O.L. Vrouwe kerk aan de Keizersgracht, van 3 tot 4 uur. Hierna werd door den secretaris, den heer R. Beentjes, een keurig verzorgd jaarverslag uit gebracht. Hierin werd gewag gemaakt van de goed geslaagde betetochten naar Amsterdam en Alkmaar. Door den heer J. A. Kos werd het financieel verslag uitgebracht. De inkomsten inclusief het kassaldo van het vorig jaar waren f 534,49, de uitgaven f 249,32. Er is dus een batig saldo van f 285.17. Bij monde van den heer L. Diemeer werd verslag uitgebracht van de controle; boeken en bescheiden waren in orde bevonden. SCHIP Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Axios (Gr.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Boden (Zw.) Costa Rica (Ned.) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du. x) Cottica (Ned.) Dahomian (Eng.) Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Eurymedon (Br.) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) Georgios G. (Gr.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) v. Oldebarneveld (N. Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Moena (Ned.) x) Merope (Ned.) Mar on (Eng.) x) Monica (Ned.) Nykerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nidarholm (Zw.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Paul Harneit (Du.) Panachandros (Gr.) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Pericles (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Sarita (Noor) x) ijikandi (Ned.) x) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Wipunen (Fin) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Verm. aankomst Buenos Aires 8 Maart Danzig 7 Maart Hamburg West Afrika Follonica (v. IJm.) Chili 8 Maart Chili West Afrika Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia Chili Narvik (v. IJm.) West Indië 12 Maart Garston Pto Barrios (v. IJm.) 1 April Hamburg (v. IJm.) 12 Maart West Indië West Afrika 7 Maart West Afrika Batavia 27 Maart Bordeaux 7 Maart Santos 3 April Batavia Ned. Indië 25 Maart Japan 9 April Alexandrië 21 Maart La Plata 4 Api'il Houston Pt. Arthur La Plata Zwarte Zee 12 Maart Ned. Indië 20 April Zuid Afrika Stamboul 27 Maart La Plata 14 Api-il Z Afrika Batavia 11 Maart Mïdd. Zee 10 Maart Batavia Pt. Redan Bassein Ned. Indië 8 April New-Orleans 18 Maart La Plata 30 Maart West Afrika Batavia 25 Maart Venetië 19 Maart Batavia 12 April Hamburg 8 Maart Zuid Afrika 'a pan 15 Maart Bona Alexandrië 21 Maart Oporto 11 Maart La Plata 23 Maart Batavia 11 Maart Ned Indië 16 Maart Aruba 10 Maart La Plata 4 April Stettin 7 Maart Batavia Danzig 14 Maart Hamburg 12 Maart 'lidd. Zee 9 Maart West Afrika Bintang in April Batavia 8 April Med Indië 7 Maart Zuid Afrika Batavia Houston 9 Maart Batavia 9 Maarl Midd. Zee (v.ia R'dam 7 Maart Zwarte Zee 19 Maart Hamburg 10 Maart Buenos Aires 17 Maart New Orleans 10 Maart La Plata 2 April la pan Buenos Aires 31 Maart LAATSTE BERICHT 2 Maart van Las Palmas. pass. 5 Maart BrunsbutteL in lading. 3 Maart van Takoradi. in lading. 5 Maart te Antwerpen. 4 Maart van Talcahuano. 6 Maart "té Havre. 27 Febr. van Paita. 28 Febr. van Port Said 4 Maart van Corral, in lading. 1 Maart van Callao. in lading. 28 Febr. van Barbados. 2 Maart op Merseyrivier. vertrekt 11 Maart, vertrekt 11 Maart. 3 Maart van Barbados, pass. 5 Maart Wight. 3 Maart van Las Palmas. 23 Febr. van Belawan. 5 Maart van La Pallice. vertrekt 9 Maart. 2 Maart van Port Said. 3 Maart te Port Soedan. 3 Maart te Saigon. 4 Maart van Nea Playa. 2 Maart van Buenos Aires, in lading. 23 Febr. vertrokken, in lading. 3 Maart van Gibraltar. 28 Febr. van Tjilitjap. 5 Maart van Itzehoe. 3 Maart te Fethiye. vertrekt 12 Maart. 6 Maart te Rotterdam. 4 Maart van Genua. 5 IVJaart van Gibraltar. 5 Maart van Sabang. 22 Febr. van Sabang. 22 Febr. van Rangoon. 1 Maart van Padang. 23 Febr. vertrokken. 3 Maart van Santos. 3 Maart van Duala. 27 Febr. van Sabang. 4 Maart van Bari. vertrekt 11 Maart. 7Maart vertrokken. 3 Maart van Gibx-altar. 28 Febr. van Pt. Said. 3 Maart van Tunis. 26 Febr. vertrokken. 5 Maart van Lissabon. 19 Febr. van Montevideo, vertr. 8 Maart van Londen. 3 Maart van Port Said. 21 Febr. vertrokken. 3 Maart vertrokken. 4 Maart vertrokken, in lading vertrekt 11 Maart, vertrekt 11 Maart, pass. 2 Maart Gibraltar. 3 Maart van Dakar. 4 Maart van Soerabaja. 4 Maart vertrokken. 4 Maart te Havre. 5 Maart te Das-es-Salaam. 2 Maart v. Tjilitjap. 5 Maart te Rotterdam. 3 Maart van Gibraltar. 6 Maart van Rotterdam. 5 Maart van Piraeus. vertrekt 9 Maart. 1 Maart van Bahia. 4 Maart te Londen. 2 Maart van Buenos Aires. 1 Maart van Colombo. 3 Maart vertrokken. Bij ae bestuursverkiezing werden de aftre denden H. Vendel en R. Beentjes, secretaris, bij acclamatie herbenoemd. Tot verificateurs werden benoemd de heeren N. Schouws en L. Diemeer. Hierna werd de a.s. tocht naar Amsterdam besproken. Het vertrek van de boot werd vastgesteld op 11.15 uur. Zondag a.s. na de Mis van 9 uur zal in het K.S.A.-gebouw gelegenheid bestaan tot het afhalen van bootkaarten. TOESLAG OP DE ZIEKENFONDSPREMIE De van regeeringswege ingevoerde toeslag op ziekenfondspremie, waaronder de groepen kleine tuinders, kleine boeren en werkloozen vallen, zal in onze gemeente nog in deze maand worden ingevoerd. VOLKSONDERWIJS. Donderdag 16 Maart houdt de afdeeling Heemskerk van Volksonderwijs haar jaarver gadering in het lokaal van den heer L. Schip per. A. D. O.—D. S. S. H. (1—0). De laatste thuiswedstrijd van A. D. O. ein digde voor haar met een 10 overwinning. Daardoor is A. D. O. in dit seizoen op eigen ter rein ongeslagen gebleven. Het begin is verras send; reeds in de eerste minuten wordt het doel der gasten in gevaar gebracht doch Meijer, kopt den voorzet van Voormeer buiten bereik van den D. S. S. H.-doelman tegen de lat. De uitval len van de Haarlemmers zijn slechts sporadisch; Kloes komt er dan ook bijna niet aan te pas! Hoewel A. D. O. een groote veldmeerderheid demonstreerde, komt de rust met blanken stand. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld. Steeds wordt het Haarlemsche doel belaagd. Lang zamerhand komt D. S. S. H. meer in den aanval, doch Beentjes en Zonneveld hebben er het oog goed in. Ongeveer een kwartier voor het' einde, als Voormeer den bal fraai voorzet, vangt Beentjes het leder op en onhoudbaar voor Van Baaren verdwijnt het in de touwen (10). Het laatste gedeelte van de strijd is geheel voor A. D. O.. doch de stand blijft ongewijzigd. CASTRICUM De clubavond van de forensen. De forensen hielden in hotel Bakker een clubavond. De uitslagen van de wedstrijden waren: Schaken: le prijs de heer Cappel, 2e prijs de heer Huijste. Bridge: Lijn Noord-Zuid: mevr. Peterse en de heer Beenstra. Lijn Oost-West: mevr. Rit- man en de heer Lichthart. Gecombineerd sjoelwedstrijden: 1ste prijs de heer Peters, 2de prijs: mevr. Beijersberg v. Henegouwen. Hierna gaf de heer J. Smit, die zich op een vorigen avond bereid verklaard had de aanwe zigen op de hoogte te brengen met de dans kunst, zijn dansles, teneinde de leden voor den a.s. grooten forensenavond met de dans kunst eenigszins vertrouwd te maken. Met een dansje werd deze gezellige avond besloten. Wat de tuinders kregen. Spruiten I 3542 ct. per K.G. Spruiten II 2534 ct. per K.G. Witlof II 10—11 ct. per K.G. Prei 1415 ct. per K.G. Boerenkool 1416 ct. per K.G. ARBEIDER STOÓNEELVEREENIGING „DE TOORTS". Zondag a.s. geeft de Arbeiderstoonéelvereeni- ging „De Toorts" een uitvoering in de zaal van den heer W. Borst te Bakkum. Opgevoerd wordt ,Getrapten", een drama in vier bedrijven van Erst Preczang uit het Duitsch vertaald door Inte Onsman. Het stuk, dat speelt in een van de groote huur kazernes, zooals men die b.v. in Parijs en Berlijn kan vinden, beeldt het leven van den arbeider uit in de groote steden. Uit het raam gevallen. Maandag is een 3-jarig dochtertje van de familie B. aan den Breedenweg, dat op den zonder speelde uit het raam gevallen. Het meisje viel gelukkig juist naast de voor de woning liggenden stoep. Onmiddellijk werd de hulp van dr. v. d. Sluis ingeroepen, die een hersenschudding constateerde. De toestand van het meisje was naar omstandigheden redelijk. Het saldo van de jaarmarkt. Het batig saldo van de door C. S. V. onlangs gehouden jaarmarkt bedraagt ruim f 491. Het vele werk van bestuurs- en commissie leden is dus wel met een mooi resultaat be loond. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. Statenkring Zaandam. Door het bestuur van den R.K. Statenkring Zaandam is de volgende candidatenlijst voor de Prov. Statenverkiezingen opgemaakt: 1. Valkering, Limmen; 2. E. P. Clijnk, Zaan dam; 3. S. J. A. Keesom, Alkmaar; 4. G. C. Bos, Egmond-Binnen; 5. C. P. Spaansen, Cas- tricum; 6. P. C. W. de Windt, Castricum; 7. A. v. d. Laan, Wormerveer; 8. G. v. Slinger land, Alkmaar; 9. P. v. d. Ven, Uitgeest; 10. F. M. J. Kamphuys, Zaandam; 11. C. Ven- neker, Alkmaar, 12. F. A. Th. v. Ditshuizen, Zaandam; 13. J. G. Stevens, Wormerveer. JAARVERGADERING VAN DEN VEREENI- GINGSRAAD. Maandag 13 Maart a.s. houdt de vereeni- gingsraad zijn algemeene vergadering in ho tel Bakker, des avonds te half negen. Auto in een sloot. Kind stak onverwacht den weg Qve Op den Rijksweg reed een luxe-auto Bloemendaal met vrij groote snelheid richting van Velsen toen de bestuurder'ït05 ling genoodzaakt was. uit te wij ken ^om wind dat den weg overstak. Bij het uitw -v611 verloor de bestuurster de macht over k stuur, waardoor de auto, na eenige slinger bewegingen in een sloot langs den weg raakte. De beide inzittenden van de a bekwamen eenige lichte snijwonden, tërwiiiT auto aan de voorzijde beschadigd werd VERKEERSONGEVAL. Zaterdag stak op den Middenduinen^* kind van de familie N. plotseling den°^a over, juist toen een auto naderde. Daar*^ vóór dien tijd op het zoogenaamde bovi? paadje langs dien weg had geloopen waf^' schrik van den bestuurder nóg grooter hij in gewone omstandigheden al geweest zijn. Een aanrijding was niet te voorkoJ02 Nadat geneeskundige hulp was ingern*T' werd het slachtoffer van het verkeer met een dijbeenbreuk naar het St. Antm^' Ziekenhuis te IJmuiden-Oost vervoerd. CULTUREELE FILM. Het is de commissie voor cultureele films lukt voor Woensdag a.s. beslag te v de bekendefilm „Peer Gynt" met r, 5 Albers in de hoofdrol. 03 KUNST-, FILM- EN PROPAGANDA-AV0\Ti Zaterdagavond werd in het Vereenbim, gebouw der Ned. Herv. Gemeente een wf' film- en propaganda-avond gehouden waar van de baten ten goede kwamen aan de kier terschool der afdeeling Santpoort van Volk- onderwijs. We vermoeden dat die baten niet gerW zullen geweest zijn, niet alleen omdat de zaai uitstekend bezet was, maar ook, omdat in de" pauze een verloting werd gehouden. Bij ontstentenis van den voorzitter der af- deeling, den heer W. Landeweert, werd dé avond geopend door den heer Roos. Deze bracht dank aan de dames van het co mité van aanbeveling en aan de medewerken" den van dezen avond. Spr. beval de schooi krachtig in de belangstelling der aanwezigen aan en sprak den wensch uit, dat deze avond den band tusschen school en dorp zou ver sterken. De spreker van den avond, de heer Ehr- becker uit Haarlem wilde iets zeggen over de practische waarde van het kleuteronderwijsin het algemeen en over de school van „Volks onderwijs" te dezer plaatse in het bijzonder. De kleuter van 45 jaar is emotioneel. Zijn stemming wisselt dus vaak, hij is „Jantje lacht en Jantje huilt". Voorts is hij een fan tast en leeft uren in „droomland". Dan wordt zijn leeftijd vaak gekenmerkt door groote ac tiviteit en heeft hij behoefte aan kinderen van zijn leeftijd. Kan 't gezin hem die eigen sfeer geven? Het antwoord, aldus spr., moet vaak ontkennend luiden. Moeder heeft een druk leven, is vaak afwezig of mist de noodige tact. In en om huis ontbreekt de noodige ruimte en bij „eenige" en jongste kinderen ontbreken bovendien nog de speelkameraadjes. Onder deze omstandigheden en deze om vatten 80 pet. der gevallen aldus spr., moet het antwoord op de vraag, of „hij" of „zij" naar de kleuterschool moet, bevestigend luiden. Het kuristgedeelte van den avond werd ver zórgd door de dames mevr. Korenkamp-Lan- gerveld (viool), Lies Hentler (sopraan), mevr, Lamboöy (begeleiding), Mej. Uyttenboógaard (alt), Mevr. Otto—Kuyk (begeleiding), Mej. N. Otto (begeleiding) en een dameskoor on der leiding van Lies Hentler. De dames oogstten met haar prestaties veel succes. Tenslotte werden er nog eenige vogelfilms van den heer Burdet vertoond. De heer Drijver lichtte ze pp zijn bekende prettige wijze toe, GOED AFGELOOPEN. Zaterdag begaf een jongetje zich nabij het Spekken wegje plotseling op den snelverkeers- weg. Juist naderde met een flinken gr. een auto. Met inspanning van alle krachten slaagde de bestuurder er in het kind te ont wijken. doch de auto kwam in een sloot te recht. Wonder boven wonder bekwam geen der inzittenden noemenswaardig letsel. Overeenkomst met de N.V. Stormvogels. De overeenkomst met de N.V. Autobus- Exploitatie „Stormvogels" betreffende het vervoer van schoolkinderen uit de polders ein digt 1 Mei a.s. In verband hiermede stellen B. en W. hen Raad voor. hen te machtigen tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met dezelfde N.V. voor den tijd van één jaar voor den prijs van f 2950. Centrale Ned. Ambtenaarsbond richt adres aan B. en W. SANTPOORT Schepen voorzien van een x) zijn grootei dan 6000 ton BRIDGECLUB SANTPOORT. Zondag jl. hied bovengenoemde bridgeclub ter gelegenheid van haar eerste lustrum, een open drive in haar speellokaal hotel „Velserend", waaraan door 120 personen werd deelgenomen. Er werd in 4 groepen gespeeld. De uitslag was als volgt: Afd. A le pr. N-Z heeren Osendax-p-Rijke. 2e pr. N-Z heeren v. Dijk-Verkroost le pr. O-W heeren Jonker-Ketting 2e pr. O-W heeren Verkroost-Marchant Afd. B le pr. N-Z mevr. en heer v. Praag z 2e pr. N-Z heeren G. en J. v. Eerden le pr. O-W heeren Warren- v. d. Werf 2e pr. O-W mvr. Handgraaf-heerWigman Afd C: le pr. N-Z heeren Haagsma-Seegers 2e pr. N-Z mevr. en heer Koebrugen le pr O-W heeren Geb. Stol 2e pr. O-W heeren Jore-v. d. Ende D le pr. N-Z heeren Woning-Woning 2e pr. N-Z. Ruyssenaars-v. d. Bei-gh le pr. O-W heeren Hoes-de Vries. 2e pr. O-W mevr. en heer Donkervoort Vervuiling van gemeentelijke vacatures deer gemeente-ambtenaren? In het orgaan van den Centralen Nederl Ambtenarenbond wordt mededeeling gedaan van een adres, door deze organisatie gericht aan B. en W. der Gemeente Velsen, als gevolg van de twee vacatures, op de secretarie, aan welk aadres wij het volgende ontleenen: „In verband met de omstandigheid, dat er onder het tijdelijk en op arbeidsovereenkonu werkzame personeel uwer gemeente verscnu* lende arbeidskrachten zijn, die met het oog o. hun kennis en hun bekwaamheden op den duur in de thans door hen bekleede functies geen vo - doende bevrediging zullen vinden, vo"tom terecht zullen uitzien naar mogelijkheiden, o hun positie direct of althans in de toekomst verbéteren, zou het Hoofdbestuur onzer organ satie het zeer op prijs stellen, indien Uw Coueg er toe kon besluiten om, in het belang van aez jonge arbeidskrachten en tevens meer gezien in het belang Uwer gemeente, bij voorziening in de ontstane vacatux'es of bij n verleenen aan voor de vervulling van de vrj openkomen van andere plaatsen voorrang gekomen functies geschikte sollicitanten, thans reeds bij eenigerlei dienst of bedriji v Uwe gemeente werkzaam zijn". WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2