Aurora" door !vissizeifsin ko^p- VERWACHT WORDENDE SCHEPEN vliegtuigen aangevallen Geen der opvarenden gewond 70.865 K.G. 16.848 K.G. 18.008 K.G. 24.083 K.G. 13.626 K.G. 6.170 K.G. 39.854 K.G. 2.854 K.G. K.G. 4.425 K.G. 53.981 St. K.G. 123.241 K.G. 12.393 K.G. 6.125 K.G. Andijvie Bloemkool Boerenkool Pronkt) oenen Snijboonen Sfcamboonen Komkommers Bospeen Waschpeen Postelein Knollen Sla (B'ast Sla (natuur) n-vprkochte tuinbouwproducten °D in 1938. Nieuwe wegen gezocht. Kias ziin aan de groentenveilingen WK at producten onverkocht geble- wMr Ancien dus, die dep minimumprijs W' Kling niet konden opbrengen en zoc- aa" d Minders dat noemen, „doordraaiden als de tuind voornaamste producten laten Vv»r rte cijfers volgen, waarbij wij ook ter de cijfers van 1937 geven: 8691 K.G. 19.958 K.G. 157-2 K.G. 15.587 K.G. 25.003 KG. 930. K.G. 12.765 K.G. 1190 K.G. 1977 K.G. 4372 K.G. 40.412 St. 2458 K.G. 250.540 K.G. 45.204 K.G. Yfrl&s) 6213 K.G. dit belangrijke hoeveelheden zijn .S aan de Vereenigde Vellingen de m- v it ten minste 95 pet. van deze „docige- producten toch nog «u toper gevonden. Betreurd wordt, dat nog hebben gevoi of iets ïoven de mml. m0I,™«zén moeten worden afgegeven aan SSlSkof aan de fabrieken. De veilingen van oordeel, dat andere wegen moeten worden gevonden om den prijs l zoolang het product nog buna ge heel te° plaatsen is. vereeniging voornatuurgenees- Vnnr de afdeeling Beverwijk van de Neder- J,» Vereeniging voor Natuurgeneeswijze W^tIravoSdSTn het Witte Kruisgebonw .wouw J F. jacobs-Arriëns. uit Heemstede, ZSStoe behouden over het onderwerp Onze toSsche levenshouding en de kinderen n Na een korte inleiding wees de spreekster oo dat men soms zoo met zijn gezondheid LSét als kinderen met speelgoed. Vooral de voedmg speelthierin een groote rol. Licha- Sik- en vaak ook geestelijk vernielde levens Sm hiervan de oorzaak. Tenslotte gaat men X wel over tot de natuurlijke levenshouding. S echter meestal met veel moeite gepaard S omdat men zoo gauw maar niet van zijn vleeschgerechten afstand kan doen Ook rijzen er geschillen in het gezin over het al of niet volgen van de nieuwe leefwijze. Als de ver houding in het gezin goed is. gaan de kinderen 5 wel mee met de ouders zonder dat er con- (licter. ontstaan. Indien de kinderen wat ouder ziin laat hen zelf dan de keus. Vervolgens gaf spr. eenige voorbeelden van de resultaten van de naturistische leefwijze van kinderen, die hierdoor meer geestkracht en weerstand kregen. Voorts zette de inleid- 5ter uiteen, dat men zooveel mogelijk moest genieten van hetgeen de natuur in overvloed biedt zooals lucht, water enz. Ook de klee ding is een belangrijk onderdeel. Bij de natu ristische leefwijze behoor en ook geen sterke dranken, sigaretten en, wat speciaal de dames betreft, geen lippenstift, geen poeder en geen hooge hakjes. Na nog eenige persoonlijke ervaringen van de naturistische levenshouding verteld te hebben, heeft de voorzitter, de heer J. P. Rij ken, mevrouw Jacobs-Arriëns dank gebracht voor haar duidelijke uiteenzetting van het onderwerp. Na de pauze werd van de gelegenheid tot stellen van vragen een druk gebruik gemaakt. De voorzitter sloot hierna de vergadering. VERGADERING VAN DE CHR. HIST. UNIE. De plaatselijke afdeeling van de Chr. His torische Unie houdt op Woensdag 15 Maart In het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en een be stuursverkiezing. De wateronttrekking in Kennemerland. De commissie voor een goede waterregeling in Kennemerland, die zich bezighoudt met de bestudeering en de bestrijding van de water onttrekking aan de duingronden, heeft tot alle groote organisaties van tuinbouw, bloembollen teelt en veilingen verzocht tot de commissie toe te treden tot verbreeding van haar actie. De veilingcommissie van de Vereenigde Vei lingen heeft in de commissie voor een goede waterregeling den heer R. W. A. Muyen als haar vertegenwoordiger aangewezen. Opleving aan de bloembollen- veiling. De bloemhollenveiling „Beverwijk", geëx ploiteerd door de Vereenigde Veilingen „Ken nemerland" en „Vrije Veiling", heeft in 1938 weer duidelijk teekenen van gezonde opleving vertoond. In vergelijking met 1937 is de aanvoer zelfs zeer beduidend gestegen. De oorzaak daarvan moest voor een voornaam deel worden toege schreven aan het feit, dat alle oude schulden aan de firma voor den aanvang van het vei- ungsseizoen konden worden kwijtgescholden. vele oude aanvoerders keerden weer tot de veiling terug, waardoor er meer opleving in het bedrijf kwam. Er is nu slechts één bloembollenveiling in dit gewest overgebleven. De Zwaluwen verspeelden bun kans. Zw^uwen verspeelden in de tweede klasse JUJ kleine kans door tegen S.D.O. een 2—1 i te lijden. De stand in deze afdee ling luidt: 12 8 2 9 6 1 11 7 1 13 7 1 13 5 2 11 4 2 11 3 4 14 4 3 9 0 0 y l Vat-v o en 2 deed £et beter en stuurde 2 met een 112 nederlaag naar Am- w tt?1 teru8- Deze fraaie overwinning bracht 5 2 1 12 26—19 1.50 5 0 3 10 21—19 1.25 5 2 3 12 49—25 1.20 2 4 1 8 24—21 1.14 3 13 7 17—19 1.— 4 1 6 9 33—30 0.82 0 0 7 0 10i44 0.00 De werkers van „Zanglust" gehuldigd. Tijdens den feestavond van het mannenkoor „Zanglust" tot besluit van de viering van het koperen jubileum is in woord en muziek hul de gebracht aan de menschen, die hun beste krachten hebben gegeven om ons plaatselijk mannenkoor tot bloei te brengen. De heer Jac. de Roos had een korte revue samengesteld waarin de verdiensten van bestuursleden, dirigent, beschermheer en echtgenoote en van de onlangs opgerichte dameskrans werden bezongen. Het spreekt vanzelf, dat deze muzi kale huldebetuiging met een daverend ap plaus werd ontvangen. Den heer A. Mol viel hartelijke waardee ring ten deel voor zijn onvermoeid werk als voorzitter van de feest- en van de propagan- da-commissie. Ook voorzitter Blaaaiw ontkwam niet aan een warmgestemde huldiging. En deze was wel verdiend, want zooals zijn plaatsvervan ger de heer Meinema memoreerde, heeft de heer Blaauw 12V»jaar lang met hart en ziel de belangen van „Zanglust" gediend. Als voorzitter heeft hij de vereeniging ook in moeilijke tijden voortreffelijk geleid en het is in groote mate aan zijn ijver te danken, dat „Zanglust" tot grooten bloei is gekomen. Een mooi schilderij was daarvoor mede de be looning. Het daverend applaus, dat op deze huldi ging volgde, zal voorzitter Blaauw de overtui ging hebben geschonken, dat zijn arbeid op hoogen prijs wordt gesteld. LEZING OVER DE KINDERPOLITIE. De plaatselijke afdeeling van den Ned. Christen Vrouwenbond zal Donderdag 16 Maart een vergadering houden in het Neder- lansch Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Spr. voor dezen avond is mej. Van Det uit Rotterdam, over het onder werp: „Kinderpolitie". FILMVOORSTELLING VAN HET KINDERKOOR. Het Beverwijk's Kinderkoor zal a.s. Donder dag in gebouw „Odeon" een propaganda filmvoorstelling geven. De her Marx zal sprookjes films vertoonen o.a. Roodkapje en Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Zaandam' s.d.o. roda Zwaluwen Hilversum Vanko Hou Stand Samenwerk O.M.S. "c oiana Zaandam 2 Sperwer 3 8 Zwaluwen 2 io Sp. Vereent 3 7 Voorwaarts 4 7 S™.sta»M2 n Vanko 2 7 57—18 25—25 35—17 43—32 26—29 24—25 26—33 28—39 10—51 1.50 1.44 1.36 1.15 0.92 0.91 0.91 0.78 0.00 Bijeenkomst van den Werkmans bond. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van den Chr. Nationalen Werkmansbond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering ge houden. Na de gebruikelijke opening en vaststelling der notulen werden eenige huishoudelijke zaken afgehandeld. Hierna heeft de voorzitter, de heer A. J. van der Ploeg, den nieuwen predikant ds. J. de Vries toegesproken. Spr. hoopte dat ds. de Vries zijn vollen steun zou geven aan de ver eeniging. Ds. de Vries verklaarde zich bereid om zoo veel als in zijn vermogen lag den Werk mansbond te steunen. Ook deelde de nieuwe predikant mede, dat hij het eere-voorzitterschap van de plaatse lijke afdeeeling gaarne zou aanvaarden. De vergadering werd hierna met dankgebed door den eere-voorzitter gesloten. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn IH: 8.— Keulen, 10.30 Parijs 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.— Keulen, 10.20 Brussel Ned. pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.Brussel Ned. 10.35 Londen Reg. 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. Het eerste Midza-congres. De Midza-reclame die in Beverwijk haar oorsprong vond, heeft zich als ware het een olievlek over ons land verbreid. In zeer vele plaatsen hebben de winkeliers een „Midza" gesticht, daarbij van voorlichting gediend door de Beverwijksche Midza-toestuurders. Vandaag wordt in het Kennemer Hotel alhier het eerste Midza-congres gehouden. Ongeveer vijftig afgevaardigden zullen deel nemen aan dit congres, waarop zooals wij ver namen, belangrijke besprekingen zullen wor den gevoerd. De Midza-mensohen hebben in het Kenne mer Hotel ook de lunch gebruikt. SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Axios (Gr.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Bameveld Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Boden (Zw.) Berenice (Ned.) British Lady (Br.) Costa Rica (Ned.) Cressington Court (Br.) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du. x) Cottica (Ned.) Dahomian (Eng.) David Livingstone (Br.) Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) Georgios G. (Gr.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Ioannis P. Goulandris (G. Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N.'_ Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Moena (Ned.) x) Merope (Ned.) Maron (Eng.) x) Monica (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nidarholm (Zw.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Paul Harneit (Du.) Panachandros (Gr.) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Pericles (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Rozenburg (Ned.) Saleiei (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Sarita (Noor) x) I'ukandi (Ned.) x) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Theseus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Wipunen (Fin) Zuiderkerfc (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Hamburg West Afrika Follonica (v. IJm.) Chili 8 Maart Chili West Afrika Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia Chili Narvik (v. IJm.) Kopenhagen 24 Maart Abadan (via R'dam) West Indië 12 Maart Garston 1 April Pto Barrios (v. IJm.) Hamburg (v. IJm.) 12 Maart West Indië W. Afrika (via Hamb.) West Afrika Batavia 27 Maart Bordeaux 7 Maart Santos 3 April Hamburg Ned. Indië 24 Maart Japan 9 April Alexandrië 21 Maart La Plata 4 April Houston Pt. Arthur La Plata Zwarte Zee 12 Maart Ned. Indië 20 April Zuid Afrika Stamboul 27 Maart La Plata 14 April Z. Afrika Batavia 11 Maart Midd. Zee 10 Maart Batavia 2 April Pt. Redan Bassein Ned. Indië 8 April New-Orleans 18 Maart La Plata 30 Maart West Afrika West Afrika Batavia 25 Maart Venetië 19 Maart Batavia 12 April Hamburg 8 Maart Zuid Afrika lapan 15 Maart Bona Alexandrië 21 Maart Oporto 11 Maart La Plata 23 Maart Batavia 11 Maart Ned. Indië 16 Maart Aruba 10 Maart La Plata 4 April Stettin 7 Maart Batavia Danzig 14 Maart Hamburg 12 Maart Midd. Zee 9 Maart West Afrika Bintang 10 April Batavia 8 April Les Falaises (v. IJm.) Ned Indië Zuid Afrika Batavia Houston Batavia 9 Maart Zw. Zee Venetië Stettin Zwarte Zee 19 Maart Hamburg 10 Maart Buenos Aires 17 Maart New Orleans 10 Maart La Plata 2 April Japan Buenos Aires 31 Maart Verm, aankomst LAATSTE BERICHT LEDENVERGADERING S.D.A.P. De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. houdt Vrijdag a.s. een ledenvergadering in „Odeon". De agenda vermeldt o.a. benoeming van een afgevaardigde naar het Paaschcongres, bespreking beschrijvingsbrief en bespreking van de voorloopige groslijst voor de a.s. raads verkiezing. STEUN VOOR DEN TUINBOUW. Met voldoening is aan de Beverwij ksche veilingen kennis genomen van de beschikking van den minister van economische zaken, waarbij voor den tuinbouw alsnog steun zal zal worden verleend tot een bedrag van 2.100.000 voor in 1937 of 1938 geveilde pro ducten. Hoewel voor den tuinbouw in Ken nemerland het aandeel in dezen steun ook nu weer niet het grootste zal zijn zal toch op enkele producten nog een behoorlijken toe slag worden ontvangen. Zoo o.a. op enkele en dubbele stamprinsesseboonen, 2e Augustus 15 Augustus 1937 50 ct. per 100 K.G.: snijboo nen 12 Juli—12 September 1937 2 per 100 K.G.; prei 1 Januari1 Mei 1938 80 ct. per 100 K.G.; prei 29 Augustus—18 December 1938 25 ct. per 100 K.G. De steuntoeslag wordt niet verleend op pro ducten die administratief zijn geveild, op con tract zijn verkocht, afwijkend van kwaliteit waren of op een andere veiling aan de ver plichte zijn geveild. in lading. 3 Maart van Takoradi. in lading. 7 Maart van Antwerpen. 4 Maart van Talcahuano. 6 Maart te Havre. 4 Maart van Cristobal. 28 Febr. van Port Said. 4 Maart van Corral, in lading. 1 Maart van Callao. in lading. in lading. 5 Maart vertrokken, pass. 6 Maart Azoren. in lading, vertrekt 11 Maart, vertrekt 11 Maart. 3 Maart van Barbados, pass. 5 Maart Wight. 3 Maart van Las Palmas. 23 Febr. van Belawan. 5 Maart van La Pallice. vertrekt 9 Maart, in lading. 5 Maart van Port Soedan. 6 Maart te Saigon. 6 Maart van Volo. 2 Maart van Buenos Aires, in lading. 23 Febr. vertrokken. 4 Maart te Rosario. 3 Maart van Gibraltar. 4 Maart te Macassar. 5 Maart van Itzehoe. 3 Maart te Fethiye. vertrekt 12 Maart. 6 Maart te Rotterdam. 6 Maart van Algiers. 5 Maart van Gibraltar. 5 Maart van Sabang. 22 Febr. van Sabang. 22 Febr. van Rangoon. 5 Maart van Colombo. 23 Febr. vertrokken. 4 Maart v. Rio de Janeiro. 3 Maart van Duala. 24 Maart van Baruta. 27 Febr. van Sabang. 6 Maart te Catania, vertrekt 11 Maart. 7 Maart vertrokken. 3 Maart van Gibraltar, pass. 6 Maart Gibraltar. 3 Maart van Tunis. 26 Febr. vertrokken. 5 Maart van Lissabon. 19 Febr. van Montevideo. 8 Maart van Londen. 3 Maart van Port Said. 21 Febr. vertrokken. 3 Maart vertrokken. 4 Maart vertrokken, in lading. vertrekt 11 Maart, vertrekt 11 Maart. 7 Maart van Niton. 6 Maart van Las Palmas. 4 Maart van Soerabaja. 4 Maart vertrokken. 6 Maart vertrokken. 7 Maart te Londen. 3 Maart van Dar-es-Salaam. 5 Maart te Singapore. 7 Maart te Rotterdam. 3 Maart van Gibraltar. 6 Maart van Bourgas. in lading. in lading. 5 Maart van Piraeus, vertrekt 9 Maart. 1 Maart van Bahia. vertr. 9 Maart van Londen. 2 Maart van Buenos Aires. 1 Maart van Colombo. 6 Maart van Montevideo. HEEMSKERK A. D. O. CASTRICUM Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Onderlinge Ziekenhuis- en Operatieverzekering. Kleine verhooging van contributie. De Onderlinge Ziekenhuis- en Operatiever- zekerhig hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer W. Beentjes. De voorzitter, burgemeester Sloet, heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede dat 't heden voor den eersten keer was dat hij deze vergadering pre sideerde. Vervolgens memoreerde hij zijn diepbetreurden voorganger, wijlen burge meester Lommen en het vele werk, dat deze voor de vereeniging heeft gedaan. Deze vereeniging, aldus spr., voorziet in een dringende behoefte en het is dan ook noodzakelijk, dat zij blijft bestaan. De notulen werden onveranderd, goedge keurd, waarbij den secretaris, den heer v. Lu- nen een woord van dank werd gebracht. Uit het financieel verslag van den penning meester bleek, dat de rekening sloot met een nadeelig saldo van f 100.17. Boeken en be scheiden waren door de kascommissie in orde bevonden. In het jaarverslag van den secretaris werd vermeldt, dat het aantal leden van de zieken huisverzekering over 1938 bedroeg: gezinnen 1054, leden 4275. betalende leden 3676, zoo dat een contributie berekend kon worden van f 7646,08. Voor de operatieverzekering bedroegen deze cijfers respectievelijk 307, 1191, 1061, zoodat hier een contributie ontvangen werd van f 1580.28. Het bestuur stelde voor om de contributie met 1 cent te verhoogen, met ingang van 1 April en dan voorloopig voor een half jaar en vergoeding voor de operatiekosten van f 60 op f 50 te brengen. De heer Hellinga vroeg, of er directe aan leiding toe bestond om tot verhooging van contributie over te gaan, omdat het tekort voor zoo'n vereeniging toch betrekkelijk ge ring was. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur vreesde de reserve ieder jaar achteruit te zien gaan en dat het daarom met het voorstel gekomen was. Een reserve is toch wel nood zakelijk. Het is best mogelijk dat de toestand over een half jaar beter is en de contributie weer verlaagd kan worden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Ver volgens was de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend waren de heeren Sloet. Louter en van Lunen, die bij acclamatie herkozen werden. Bij de rondvraag vroeg de heer Nijsen waarom er vorig jaar geen jaarvergadering ge houden was. De voorzitter antwoordde, dat de secretaris door drukke werkzaamheden zooals mutaties, wijzigingen enz. toen nog niet gereed was, zoodat besloten werd geen vergadering te houden. LEZING VOOR DE WITLOFTELERS In het café van den heer J. Kehl, had een bijeenkomst plaats van de witloftelers, waar bij als spreker optrad een assistent van den Rijksconsulent te Amsterdam. De opkomst was zeer groot. Spreker zette op zeer overzichtelijke wijze verschillende methoden betreffende de wijze van inkuilen, verwarming, o.a. warmwater verwarming en verwarming door electriciteit enz., uiteen, waarna ook de wijze van opzet ten in koude kuilen uitvoerig werd besproken De spreker wekte de belangstelling van de tuinders op en had een aandachtig gehoor. Van de rondvraag maakten velen gebruik om vragen te stellen, welke door den spreker op uitvoerige wijze werden beantwoord. LEDENVERGADERING VAN DE R.K. RIJWIELVEREENIGING „ST.-PANCRATIUS" Ter bespreking van den a.s. Stillen Omgang te Amsterdam hield de R.K. Rijwielvereeni- ging „St.-Pancratius" een ledenvergadering. De voorzitter gaf een duidelijke uiteenzet ting over het doel der bedevaart, waarvoor de algemeene intentie dit jaar luidt: „Bevorde ring van Sociale Vrede en Rechtvaardig heid". De route en het verloop van den tocht zijn als volgt: Vertrek uiterlijk 9 uur van af de R.K. Kerk dan over Limmen langs den nieuwen weg door de Zaanstreek, waar in de R.K. kerk te Koog- Bloemwijk om 10 uur een plechtig Lof wordt gecelebreerd met predikatie van den beken den predikant pastoor Vloothuizen. Hierna zal de inwendige mensch versterkt worden, waarna de tocht wordt voortgezet naar Am sterdam, waar om 1 uur in „De Posthoorn" de H. Mis wordt gelezen, waarna de omgang volgt. Na afloop hiervan wordt ontbeten in een gereserveerd hotel waarna de terugtocht gezamenlijk wordt aanvaard. De kosten voor deelname zullen 25 cent bedragen. 25 leden gaven zich op om den tocht mee te maken Degene die alsnog deel willen nemen, kun nen zich opgeven bij de heeren A. van Won deren, J. Schram, W. Rozing en B. Stuifber gen. Op de gebruikelijke wijze werd daarna de vergadering door den voorzitter Eesloten. Het programma voor Zondag luidt: S. J. C. 2—A. D. O. 2 2.30 uur A. D. O. 3—H. S. V. 2 2.30 uur Meervogels 2A. D. O. 4 2.30 uur A. D. O. a—G. V. O. a 1.15 uur D. O. bG. V. O. b 12 uur A. D. O. c—W. S. V. b 2.30 uur A. F. C. d—A. D. O. d 1.15 uur VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE" Dinsdagavond hield de vischclub „'t Snoekje" haar jaarvergadering in het café van Gebr. Dam onder leiding van den heer R. Burger. Besloten wordt binnenkort een vergadering uit te schrijven en daarop een hoofdbestuurslid uit te noodigen. Door den heer B. van Staalduinen werd het financieel verslag uitgebracht. Er is een batig saldo van f 96,41. Door den secretaris, den heer H. Lammers, werd het jaarverslag uitgebracht dat gewag maakte van den goeden geest in de vereeniging. Hierna volgde bestuursverkiezing; aftredend waren R. Burger, voorzitter, B. Staalduinen en E. van Rookhuizen, werden allen bij acclamatie herbenoemd. Tot verificateurs werden benoemd de heeren J. van Tunen en J. BeentjesPekel. De vereeniging telt 35 leden. Hierna werd de a.s. vischwedstrijd ter gele genheid van de sluiting van het seizoen bespro ken. Deze wedstrijd zal plaats hebben Zondag 12 Maart. HONDENKEURING. Dinsdagmiddag vond nabij het gemeentehuis de jaarlijksche keuring van trekhonden met tui gen en kar plaats. De ter keuring aangeboden honden werden allen goedgekeurd. Hun aantal bedraagt 7, tegen 8 in het vorig jaar. SANTPOORT VOOR DE BLINDEN. Dinsdag a.s. wordt in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente ten bate van de R.K. blindenvereeniging de film „Het licht inwen dig" van Jan Hin vertoond. TURNEN. Donderdag a.s. geeft de turnvereeniging „Santpoort" haar tweede uitvoering in Hotel „De Weyman". Schip zet zijn reis naar Genua voort Dinsdagavond omstreeks kwart voor tien is via Scheveningen-Haven bü de Kon. Ncd. Stoomboot Maatschappij een telegram van den kapitein van de „Aurora", den heer Faber, ontvangen, waarin deze meldde, dat zijn schip werd „aangevallen door zes vliegtuigen rood". De pisitie, waar deze aanval geschied de werd niet genoemd. Boven- en onder- brug werden door homsplinters bescha digd. Niemand werd gewond. Het schip zet zijn reis naar Genua voort. Havas meldde uit Tanger, dat de „Aurora" door onbekende vliegtuigen was aangevallen. Het schip had oorlogsschepen verzocht assistentie te verleenen. De „Aurora" had als zijn positie op gegeven 37 gr. 6 min. N.B. en 37 gr. W.L., d.i. ten Westen van de Azoren. Deze positie klopte ech ter niet met het verloop van de reis der „Auro- Dit schip van 1697 ton, dat toebehoort aan de K. N. S. M. was n.l. op weg naar Genua, Maandag Gibraltar gepasseerd. Het zou geen Spaansche havens aandoen. Reuter vernam van het Britsche ministerie van marine, dat het Nederlandsche s.s. „Aurora" S.D.S.-seinen had uitgezonden, waarin gemeld werd, dat het schip werd aangevallen. De Brit sche torpedojager „Ivanhoe" die op weg was van Palma de Majorca naar Gibraltar, had toen op dracht gekregen een onderzoek in te stellen, doch voor deze bodem ter plaats aankwam, markte hij, dat de „Jupiter", een mijnenlegger van de vloot van Franco, de „Aurora" had ge praaid. Later werd vernomen, dat men het Neder landsche schip had toegestaan zijn reis naar Ge nua te vervolgen. Uit deze berichten valt dus te concludeeren dat het schip in geen geval ernstig beschadigd is, omdat het anders de reis niet zonder hulp van andere schepen zou hebben voortgezet. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 8 MAART Luxor Theater, Breesti-aat: „De rebel van Texas" en „Het geheim van de 7 bontmantels". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 8 MAART Luxor Theater: „Wat leven wij toch gelukkig" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De geheimzinnige dr. CHtterhouse" en „Vreemde kostgangers", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Spotternij en zotternij". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zestig glorierijke jaren" Tooneel: Bob Gilette. 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Wenn am Sonntagabend die Dorf- musik spielt". 7.15 en 9.15 uur. 's Middags kin dervoorstelling „De Berg van het Noodlot" 2.30 u. Spaarne Theater: „De luchtsmokkelaar" en „Penrod en Sam", 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 9 MAART Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5