Een scène uit de film „De Avonturen van Robin Hood", die van hedenavond af in het Thalia-Theater wordt vertoond. In THALIA THEATER: „De Avonïureini van Robin Hood' De meest imponeerende film alles1 tijden. „De avonturen van Robin Hood" zijn verfilmd op eeri wijze, die aan ieder waarachtig filmlief hebber anderhalf uur echt genot verschaft, mede door het feit, dat deze rolprent ook als kleuren film zeer geslaagd genoemd kan worden. De ge schiedenis, die ziéh op het doek afspeelt, is in- tusschen boeiend en berust op vele oude legen den rondom, de figuur van Robin Hood, een'En- gelsch edelman uit den tijd der Kruistochten, die zijn land verloste van den dwingeland, die zich het regentschap en bijna de kroningskroon van Richard Leeuwenhart toeeigende, toen deze vorst naar het Heilige Land getrokken was. De gevechtssecènes zijn meesterlijk in scène ge zet, en staaltjes van knappe massa-regie. Prachtig zijn ook de natuuropnamen, die een voorname plaats innemen in het verhaal van een vogelvrij verklaarde die' zich niet zijn ge houwen in de bosschen verscholen heeft. Wat het geheel betreft, is er door een schier onafgebroken serie van uiterst spannende scènes en het vasthouden aan eenzelfde tempo een cli max in deze film gelegd, die een geslaagde op lossing vindt in het gelukkige slot, dat logisch aan het eind .van deze film moest komen en dus geen „happy-end" in'de ongunstige beteekenis van het woord is. Errol Flynn (bekend uit „Kapitein Blood", „Charge v. d. Lichte Brigade", „Prins en Bedel- knaap'' enz,) speelt in deze film de rol van Robin Hood bijgestaan door Olivia de Havilland, Basil Rathbone en Claude Rains. Het Handelsblad:- Eindelijk weer eens een film vol actie en splendeur, vol avontuur.... Errol Flynn is een waardig opvolger van Fair banks Sr. en een beter acteur; in een der be kendste legenden, ter wereld speelt hij zwierig' en los,, zooals het een nobel roover betaamt. De Maasbode: Deze nieuwe „Robin Hood" film van Warner Bros, wettigt Volkómen dat men den roemrüchten ridder niet verder in zijn. graf heeft gelaten en in de eerste plaats wel, omdat men nimmer over zoo'n uitnemenden speler beschikte als Errol Flynnhet is een lust om dezen modernen Robin Hood te volgen Het Volk: Nooit zag men zulk voortreffelijk schermen op het witte döek als in „De avontu ren van Robin Hood"en die wij thans, dank zij de wonderen der cinematografie en de millioen van Warner Bros in volle glorie zien herleven op het witte doek, dat geen witte doek meer mag heeten, omdat het is gaan leven en: schitteren in alle natuurlijke kleuren van de regenboog! Een film naar het hart van ieder. Wij raden een ieder aan dezè week een bezoek' aan het Thalia-Theater te brengen, „De avontu ren van Robin Hood" is een 'film, die nooit ver geten zal worden! Nederland Eet Meer Haaien. Als we hooren spreken of lezen over haaien dan denken we aan die verscheurende zeemon sters, die de schepen, die de Oceanen bevaren volgen in de Hoop, dat er eens iemand overboord valt, dien ze dan één, twee, drie verslinden. Of we denken, aan de verhalen van schipbreukelin gen in een ranke, door de golven, voortgejaagde boot, omzwemd door deze roofdieren der zee, ook al weer wachtende op hun prooi. Zulke haaien zijn er ongetwijfeld, maar niet alle haaien zijn gevaarlijke roofvisschen. Door IJmuidensche stoomtrawlers worden vooral in het Noordelijke deel van de Noordzee veel doornhaaien gevangen, een kleine haaisoort, in den regel niet langer dan 1 M. Vroeger werden deze doornhaaien overhoord gegooid, omdat men ze als waardeloos beschouwde, maar in den oor logstijd kwam men tot de ontdekking, dat deze, levende jongen voortbrengende zeebewoners, ge vild een goed voedsel vormden. Z-e werden dan niet verkocht als haaien wie eet er in ons land nu haaien? - maar als „zeepaling" en zelfs werden ze tot „paling in gelei" verwerkt en on der deze benamingen er is dus wel iets in een naam werd de doornhaai gretig geconsu meerd. Langzamerhand leerde de consument den wa ren naam van het beestje kennen en thans eet Nederland haaien, -die in IJmuiden gevild wor den en in tamelijk groote hoeveelheden het land in gaan. Vooral den laatsten tijd worden er weer veel haaien aangevoerd en gevild brengt deze „visch" 12 a 15 ct. per pond op, een prijs, die het aanvoeren alleszins waard is. En niet alleen komt deze visch in IJmuiden, aangebracht door de trawlers, maar ook komen er tegen woordig veel consignatiezendingen uit Dene marken en ook daarvoor worden behoorlijke prijzen betaald. Een nadeel van deze visch is, dat ze spoedig nadat ze gestroopt is een ammo- niakreuk afgeeft, een verschijnsel, dat zich ook voordoet bij rog en vleet. Nederland eet dus meer haaien en de vis- scherij vaart er wel bij. LEDENVERGADERING VER. VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland houdt a.s. Woensdagavond een algemeene ledenvergadering in de school aan de Briniostraat. In deze vergadering zullen o.a. de verschil lende jaarverslagen behandeld worden en een bestuursverkiezing plaats vinden wegens pe riodieke aftreding van de heeren ir. G. van Hemert en Joan H. A. Kruimel. Voor- en tegenstanders van het pufverhod. Ir. Blankenberg beantwoordt den heer J. Prins. Ir. B. H. Blankenberg, voorzitter van de Vereeniging van Belanghebbenden bij de Schar- en Scholvisscherij schrijft ons: Het spijt ons zeer dat' de heer'Prins meent onze goede trouw in twijfel te mogen trek ken zonder, dat hij "heeft kennis genomen van het uitgebreide materiaal, waarover wij beschikken en waarop onze publicaties steu nen. Wij kunnen begrijpen, dat de heer Prins 'ge' schrokken is toen hij de geweldige vernietiging van jonge visch door de huidige bevissching van de Noordzee op duidelijke wijze v.oor zich zag. Hij als reeder en gebruiker van het trawlnet is er ook debet aan'. Inplaats dat hem dit tot nadenken heeft gebracht, is hij gaan beschuldigen doch zonder bewijzen te leveren. Of heeft hij werkelijk in ernst gedacht dat de proef I en de Proef H altijd dezelfde verf op de schoorsteen en hebben gehad? In een van de vakbladen („Schakels" van 7 Maart' 1939) lazen wij de volgende gedachte: „De menschelijke samenleving is in vele ge vallen de samenwerking van tegenover elkaar gestelde schijnbaar uitsluitende, doch elkaar juist daarom aanvullende personen, groepen, functies en elementen. - In de harmonische overbrugging der tegenstellingen, in de: vruchtbare, op een hooger doel gerichte sa-;' menwerking,''ligt- de 'zin der sameilleving". Deze. gedachte geldt Ook voor deh.Sstrijd om .de puf. Ook hier „elkaar -schijnbaar uitsluitende tegenstellingen". Doch er. is ook een ge meenschappelijk doel n.l. 'behoud van het vichbestand.' Dit doel kan alleen bereikt worden, wanneer de zaak vanalle kanten wordt bekeken. Daarom dienen voor- en tegenstanders bij elkaar te komen. Wij hopen dat wij dén heer Prins daartoe, bereid vinden. Uitbreiding van de Visschersvloot. Van de helling van de werf der N.V. Scheepsbouwwerf „Dé Dageraad" v.h. Wed. J. Boot te Woubrugge is met goed1 gevolg te water gelaten de staalijzeren motortrawler, groot 188 ton voor rekening van den heer M. Minnes te Wierin-gen. Het schip wordt uit gerust met een 150 P.K. Industrie 4-takt Die selmotor en een moderne trawlwinch. Direct daarna is de kiel gelegd voor een trawler, tevens haringlogger, afmetingen 37 x 6.74 x 3.70 M. voor rekening van de Visscherij Mij. ,Alka" te Katwijk aan Zee. Dit schip zal worden uitgerust met een 240 P.K. Bronsmotor en een 20 P.K. Brons-hulpmotor en een groote winch. Aan genoemde werf is klaar gekomen de verbouwing van den trawllogiger KW. 28, reederij C. Schaap te Katwijk aan Zee, in, welk schip is gebouwd een 150 P.K. 4-takt Dieselmotor. Dit schip zal de volgende week weer aan de visscherij deelnemen. A.B.C.-CABARET KOMT IN THALIA. De afdeeling IJmuiden van de VARA belegt Dinsdagavond 21 Maart a.s. een propaganda- feestavond in Thalia. Aan dezen avond werken mede het A.B.C.- cabaret met Wim Kan als conferencier, dr. Fockema, Tilly Perin—Bouwmeester, Lizzy Valesco, Corry Vonk en Han Beuker. Velsensche politie tegen Hilversumsclie politie. A.s. Dinsdagmiddag 2 uur speelt het eerste elftal van de Velsensche Politie-Sportvereeni- ging zijn laatsten thuiswedstrijd en wel tegen het eerste elftal van de Hiivérsumsche politie. De wedstrijd vindt plaats op het terrein van Stormvogels. De Velsensche politie komt uit met het vol gende elftal: Best, Haak» v. d. Voort, Woudenberg, Verwoerd, Kamerbeek, De Jong, Wittebrood, v. d. Leur, Bakker, De Groot. Scheidsrechter is dé heer J. Menist. Het programma van REX THEATER: „Veldslag in Mew-York" en „De Barones en de butler". Op het programma van het Rex Theater prijken ditmaal twee 20 th Centhiury Fox films, nl. „Veldslag in New-York" met o.a. Vic tor Mc. Laglen, Louise Hovick, Brian Donlevy in de hoofdrollen en „De Barones en de butler" met Annabella, William Powell, Joseph Schild- kraut, Nigel Bruce enz. Beide films zijn, waar ze vertoond zijn, uit stekend beoordeeld en de Rex-bezoekers kun nen er dan ook van overtuigd zijn. dat er een interessant programma voor hen wordt afge draaid. Van „Veldslag in New-York" laten wij hier onder in het kort den inhoud volgen: Lang geleden is er oorlog geweest, waaraan Amerika heeft deelgenomen, maar de ver schrikkingen daarvan zijn vergeten en de herinnering wordt voornamelijk levendig ge houden door de j aarlij ksche reünies van de oud-strijders, die uit alle hoeken en gaten van de Vereenigde Staten naar New-York komen om elkaar weer te zien en een beetje plezier te maken. De diverse hotels'van de metropolis verdienen er aardig wat aan, maar daar tegenover staat, dat-deze oud-soldaten wel eens heel erg te keer gaan als ze goed in de stemming komen, dat zij nog wel eens heel wat glaswerk breken en dat de overige gasten dikwijls zeer gerechtvaardigde klachten heb' ben over nachtelijk rumoer en overlast. Louise Hovick door aanbidders omzwermd in de film „Veldslag in New-York''. Want niet alle oudstrijders zijn niet zulke nette heertjes als de fabrikant Homer C. Bim- dy (die besloten heeft, dit jaar de reünie hü 'hiaar eens Bief bij 'te'wonen'ërTdit festijn over te. laten aan eenigen van zijn personeel, die net als hij' ook in de Fransche loop graven hebben gestaan)er zijn ruige jon gens bij, zooals de ploegbaas Groote Ben Wheeler, een ware boeman, die overal zijn grooten mond verheft. En Chesty Webb, een der afdeelingschefs, ziet er wel kalmer en be daarder uit, maar is óók geen lieve jongen, als het er op aan komt. Deze twee belhamels zullen de delegatie aanvoeren en vertrekken met de rest van de jongens naar New-York. Dat- heeft nog tevens een practischen kant. Homer C. Bundy heeft zware zorgen over zijn zoon. die trouwen wil mt een juffertje van het tooneel en die niet voor rede vatbaar blijkt. Zouden de jongens niet tegelijkertijd kunnen probeer en, den jeugdigen Jack aan het verstand te bren gen, dat hij dien onzin uit zijn hoofd zet. Maar Jack vindt een geduchte bondgenoote in den persoon van Linda Lee, een reviue-ster, die het voor het aardige paartje opneemt en de twee liefdes-afgezanten, die Jack genezen zullen, treffen het daarom slecht, wijl 'zij zelf smoor en doodelijk raken van deze Linda Lee. Zij willen dus tegelijkertijd Jack de liefde uit het hoofd praten en hun kans ma ken (en elkaar verdringen) bij Linda. D.at kost hun zware uitgaven, waar Homer in de verte maar goed voor moet zijn. Op zeker oogenblik worden die krasse nota's den fabri kant te machtig, en reist hij zelf naar New- York, ontmoet persoonlijk Linda Lee, wordt privé verliefd op haar en dan zijn middeler wijl de gemoederen zóó gespannen en is de situatie zóó verward, dat zelfs een zeer par ticuliere zenuwinrichting haar sombere poor ten opent voor een goed deel van de voor naamste figuren uit dit drama, dat inderdaad héél somber zou geëindigd zijn, indien niet in dezelfde zaak toevallig ook een dominee verpleegd werd. Dien heer was het zijn lust en leven huwelijken te voltrekken. Hij krijgt hier inderdaad zijn kans, zoodat de in dit stuk betrokken paartjes stapel gelukkig wor den. De celwagen van de gevangenis wié heeft hem niet eens door Haarlem's straten zien rijden? zal binnenkort, waarschijnlijk in Juni of Juli, vervangen worden door een auto. Het rijtuig, dat men dus nog eiken dag tusschen het Paleis van Justitie en het sta tion, de gevangenis en het Huis van Bewaring ziet rijden, zal dus over eenige maanden uit het stadsbeeld verdwijnen. Dat het ons be paald erg spijt och, dat kunnen we nu direct niet zeggen- P. SWIER IN HAARLEM S ZEVENTAL. Ter gelegenheid van de zwemwedstrijden welke a.s. Maandagavond in Haarlem plaats vinden speelt D.W.R. I tegen de Rest van Haarlem, waarin onze plaatsgenoot P. Swier van V.Z.V.'is opgesteld. AANGEKOMEN. 8 Maart: Sarita m.s. Houston Rhea m.s. Midd. Zee Rota s.s. Huil 9 Maart: IJstroom m.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Polydorus s.s. Ned. Indië Monica m.s. Hamburg Paul Harneit m.s. Aruba Vlïestroom s.s. Huil Astarte s.s. Bremen Amstelstroom m.s. Londen Kx'ios s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 9 Maart: Trito s.s. Belfast Agamemnon s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Consul Cords s.s. Herrenwijk Sigurds Faulbaums s.s. Liepaja Falken m.s. Frederiksyaerk Rhein s.s. Hamburg Oranje Nassau s.s. Piraeus Sambre m.s. Londen Montferland s.s. Buenos Aires Cellulose-aanvoer. Via Huil kwam het Zweedsche stoomschip Rota van Söderhamn bij de papierfabriek te Velsen aan met een gedeeltelijke lading cel lulose. Ijzer verscheping. Het van Amsterdam komend Zweedsche stoomschip Hakefjord heeft bij de Hoogovens een partij ijzer ingenomen en keerde daarna naar Amsterdam terug om stukgoederen bij te laden voor Zweden. Het eveneens van Amster dam komend Nederlandsche stoomschip Tibe rius laadde ijzer voor ,een .haven aan de Mid- dellandscheZee. Groote aanvoer van petroleum en benzine. Het van Aruba komende Duits.che tankmotor schip Paul Harneit voerde, te Amsterdam een groote lading petroleum en benzine aan. Het schip had dan ook een diepgang yan 9,1 Meter. Schadevaring. Het Letsche stoomschip Sigurds Faulbaums. dat hier in afwachting van betere weersomstan digheden in de binnenhaven gewacht had, heeft bij het invaren van de middensluis schade toe gebracht aan een sluisdeur. Nadat voor het be- groote bedrag der schade borg wasgesteld kon het schip de reis naar Liepaja voortzetten. De laatste reis! Het stoomschip „Oranje Nassau", hetwelk, zooal's wij eerder berichtten, door de Kon. Ned, Stoomboot Mij. naar Griekenland verkocht werd aan de reederij Hellenic Lines Ltd. tePiraeus, vertrok gistermorgen voor de laatste reis onder Nederl. vlag met den ouden naam naar de nieuwe thuishaven. Na aankomst aldaar zal het schip onder nieuwe vlag met den nieuwen naam dienst doen. Hiermede, verdwijnt dus een oud gediende uit onze haven, welke ongeveer 27 jaar den dienst op West-Indische havens heeft onderhouden. Aantal kiezers in den Staten- kieskring Velsen. Van alle gemeenten, vormende den Sta ten- kieskring Velsèn, op één na Haariemmermeer) is thans het aantal kiezers opgegeven. Schatten we het aantal kiezers in Haarlemmermeer op .16000 dan blijkt dat de Statenkieskring Velsen thans 85855 kiezers telt, verdeeld als volgt: Velsen 25628, Haarlemmermeer 16000,Ouder- Amstel 2574, Nieuwer Amstel 9384, Aalsmeer 5530, Heemstede 10981, Bennebroek 1287, Haar- lemmerliede en Spaarnwoude 1736, Uithoorn 1817, Beverwijk 10918. Tijdelijke afsluiting van den Stationsweg. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Stations weg, van de Briniostraatte IJmuiden tot de Savomin Lohmanlaan te Velsen, van Maan dag, 13 Maart a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. SANTPOORT SANTPOORT HET PROGRAMMA VAN R.C. BREDERODE. A.s. Zondag wordt gespeeld: Kennemers 7Brederode 2 10 uur E.D.O. 8Br.ederode 3 10 uur Brederode 4D.C.O. 10 uur Brederode Jun.Spaarndam Jun. 12 uur Te half drie zal als herdenking van het jaar feest een voetbalwedstrijd gehouden worden en wel van het functionarissen-elftal tegen een do nateurs-elftal. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Functionarissen: Zaal (tr.) Voogt (comm.), Kabel (elf.comm.) De Jager (penn.), Vader (2e secr.), K. de Jonge (comm.) Hilke (comm.), Slagboom (voorz.), v. Egten, (secr.), Bankert (kase.), v. d. Molen (kasc.) Donateurs: A. Schipper,-Meunier, Bierman, M. v. Vliet, v. Vliet, Bus, v. Delden, Duijn, Kamkes, v. d. Tuin, Vellinga. WAKKT SESIECHTEN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 8 Maart 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 251 vette kalveren: le kwaliteit 64—68 (enkele hooger), 2e kwaliteit 5462, 3e kwali teit 40—50, per K.G. levend gewicht. 179 Nuchtere kalveren 47 per stuk. Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 5657 (enkele hooger), zware varkens 55—56 vette varkens 5455, per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren ruime aanvoer, handel willig met vaste prijzen. Nuchtere kalveren: behoorlijke aanvoer, handel kalm en moeilijk prijshoudend. Varkens: korte aanvoer, weinig handel, prijzen iets stijver. KORFBAL HAARL KORFBALBOND OVERZICHT SENIOREN Enkele wedstrijden moesten wegens onh speelbaarheid der velden óf afgekeurd word óf zijn gestaakt na eenigen tijd spelen. O. K. 4 bleek sterker dan de HaaiTem-veser ves, die met 41 verloren en nu, als THB weer ernstige candidaten voor de laatst plaats vormen. Meerlebosch 2 won normaal van SV 3 met 2-n A. Ready 3 en OK 6 behaalden papieren over winningen, de eerste kreeg 50 van OK 7* a' tweede 100 van Oosthoek 2. Meerlebosch 3 won tegen de verwachting in met 31 van Patrimonium. s OVERZICHT ADSPIRANTEN Zaterdagmiddag konden alle wedstïHck doorgaan. O. K. a was heel wat meer mans dan Animo-Ready a, dat met 100 verloor. Haarlem b was de zwakkere zoodat THB \VOn met 40. Sport Vereent a legde door een 2—1 overwinning op Meerlebosch a beslag op w kampioenschap der tweede klasse. OK b verloo mét 10 van Watervliet. Aurora won regiem?/ tair van EHS (50). N. Flora won met 2—n van Meerlebosch b. Voor de na-competitie ble'.' ken de kampioenen Haarlem a beter dan Onder Ons, dat met 50 verloor. RANGLIJSTJES SENIOREN EERSTE KLASSE: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Aurora. 12 10 0 2 20 46—16 Watervliet 12 8 3 1 19 35—21 Palvu 12 7 4 1 18 32—16 A. Ready 11 6 2 3 14 33—16 O. K. 4 11 5 2 4 12 34—29 N. Flora 12 4 0 8 8 29—52 Meerlebosch .12 3 0 9 6 1729 Haarlem 2 11 1 2 8 4 14—35 T. H. B. 2 11 1 1 9 3 13-39 TWEEDE KLASSE: Aurora 2 10' 9 1 0 19 42—9 O. K. 5 11 8 1 2 17 48—11 Zwaluwen 8 5 1 2 11 33—19 Meerlebosch 2 9 4 1 4 9 1939 Animo Ready 2 11 3 2 6 8 20—26 Aurora 3 9 2 0 7 4 2428 S. V. 3 10 1 2 7 4 8—44 Haarlem 3 6 0 2 4 2 725 DERDE KLASSE A: Oosthoek 13 12 1 0 25 73—11 Animo Ready 3 11 9 0 2 18 39—11 Watervliet 2 13 9 0 418 44—28 Paivu 2 11 5 2 4 12 27—18 O. K. 7 7 2 1 4 5 10—18 T-. H. B. 3 12 2 1 9 5 22—44 Aurora 4 11' 1 2 8 4 17—56 S. V. 4 10 0 1 9 1 6—47 DERDE KLASSE B: O. K. 6 9 9 0 0, 18 57—7 Patrimonium 8 4 1 3 9 28—39 Meerlebosch 3 8 3 1 4 7 1820 Aurora 4 8 3 0 5 6 1724 Oosthoek 2 9 3 0 6 6 1829 Zwaluwen 2 8 2 0 6 4 15—34 ADSPIRANTEN EERSTE KLASSE: Haarlem a 8 3 0 0 16 76—4 O. K. a 3 6 0 2 12 66—11 Onder Ons! 8 4.0 4 8 16—29 Patrimonium 7 0 1 6 1 2—54 A. Ready a 7 0 16 1 2—64 TWEEDE KLASSE: S. V. a 10 7 2 1 16 40—8 T. H. B. 9 5 3 1 13 28—12 Watervliet 10 6 2 2 14 20—19 Meerlebosch a 8 3 - 0 5 6 13—11 Haarlem b 8 1 2 5 4 4—17 O. K. b 9 0 18 1 4—42 DERDE KLASSE Aurora 11 10 1 0 21 55—3 N. Flora 6 4 1 1 9 11—4 E. H. S. 8 4 3 1 11 22—7 Haarlem c 5 3 0 2 6 713 Meerlebosch b 8 3 1 4 7 1719 S. V. b 7 2 2 3 6 15—5 0.86, Meerlebosch c 7 0 6 2 4—36 0.29, A. Ready b 4 0 0 4 0 117 0.— O. K. c 6 0 0 6 0 1—29 O.-1 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk Rott. n. New-Orleans 9 te Antw. Blommersdijk 8 v. Rott. te Norfolk. Veendam 8 v. Rott. té New York. Edam N.-Orleans n. Rott. 9 te Amsterdam. Lochmonar Vancouver n. Rott. 8-te Balboa. Dinteldijk Rott. n. Vancouver 8, 29 m. O. v. Niton Statendam 7 van New York te Cristobal. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 8 v. Civita Vecchia te Morphou- baai voor Rott./Vlaardingen. Vredenburg 9 v. Vlaardingen n. Pepel. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 9 v. Suez. Gaaster kerk (uitreis) 9 te Fermantle. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisreis) 9 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Brand (thuisreis) 8 v. Havre n. Duinkerken. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 7, 25 mijl Z. v. Niton. Arendskerk (uitreis) 9 te Hamburg. Zuiderkerk (thuisreis) 9 van Port Sudan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Colombia, Amst. n. Pt. Limon 8 v. Madeira. Fauna 9 van Amsterdam naar Rott. Nereus 9 van Amst. naar Rotterdam. Mars 9 van Amsterdam naar Rott. Juno Stamboul n. Amst. p. 9 Ouessant. Bennekom Chili n. Amst. 8 v. Curagao te L'pool. Socrates 8 van Curacao n. Santa Marta. Agamemnon 8 v. Amst. n. Hamburg. Crijnssen Amst. n. Barbados 8 v. Dover. Hebe 8 v. Vigo n. Malaga. Orpheus 8 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Saturnus 8 v. Tunis n. Aïexandrië. Venus 9 v. Hamburg n. Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisreis) 8 van Santos. MEYER CO.'S SCIIEEPV. MIJ. Agamemnon 9 v. Otaru te Rotterdam. Polydorus 9 v. Batavia te Amsterdam. Patroclus Japan n. Rotterdam 8 v. Hongkong. Benlomond Hongkong n.. Rott. 8 te Londen. Sarpedon Japan n. Rott. 9 te Marseille. Glenearn Japan n. Amst. 8 te Singapore. City of Bedford 7 van Dairen n. Rott. Alcinous Gdynia n. Batavia 8 van Sabang. Neleus Japan n. Amsterdam 7, 600 mijl ZZW v. Land's End vertr. 16 van Londen. Benlawers Japan n. Rott. 9 v. Madras. Eurymedon, Batavia n. Amst. p. 9 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Sirrah (thuisreis) 8 v. Santos. Alcyon (thuisreis) 8 v. Funchal. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitreis) 9 v. Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt (thuisr.) p. 9 Ouessant, 11 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Am sterdam verwacht. Enggano 8 van Amsterdam te Hamburg. Poelau Bras (thuisreis) 8 te Marseille. Marn. v. St. Aldegonde 9 v. Amst. te Batavia. Soemba (thuisreis) 8 van Belawan. WIJK LIJN. Katwijk Rott. n. Susak p. 8 Finisterre.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2