VERWACHT WORDENDE SCHEPEN guldens sparen! Gaai van zélf, mei- gróót gemak! Trouw de zegeltjes bewaren! Koop't persil-produc! en plak! Zending*feest in Afrika. „„„„de van den kerkeraad van de Ned. imdp Gemeente van Wijk aan Zee en He^°S on Maandag 13 Maart in het Ver- ^•«Weïouw aan de Populierenlaan een <*msEst worden gehouden, waarin de sunH*rhteboun, zendeling der Evangeli- hwr umedergemeente, zal verbellen uit den sdl! Arbeid in Zuid- en MUJden-Afrika. wordt toegelicht met tiohtbeel- den. Als er zieken zijn. lendagsdlenst geneesheeren en apotheken. arwS»oorWr^,ZRo?aiS Vf van'li-3!?Maart zijn de Duinwijk Populiercülaan 44, telet. 3388, en de P1i, «tVelsen-Noord", Wijkerstraatweg, tel. 3030 belast met den Zondags- en nachtdienst. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. F- Etten en M. J. Abbo; Ti p Amse en T. Versluis. mallen: M. Langendijk—Gielmg, z.; R. p^üporck z.; M. Schellevis—Moon, d.; N. Hoovendijk—43ehoehiiijs, z.; L. Regenboog- c. van RoonGo vers, d.; H. M. HoogewerfMarx, Pt* ^Ser—Buntsma, zC. van Vuuren— Fiefting. z JMalestein—Schermer, d.; M. r vttpmaBarn hoorn overleden- C. v. d. Meijs, 62 j„ wed. van N. r oudendijk, Gr. Houtweg 83; A. de Touchier, 09? wed van J. F. Tevel, Scheijbeeclaan 5, Westenburcht"; Vr. Groenewoud, 56 j pehteen van J. F. Knipper, H. Burgerstraat 23 C Kouwenberg, 66 j., echtgenoot van M. Lont, Gr. Houtweg 73. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenvelling. Spinazie per kist 75130 Sla (vellen) per 100 krop 400420 Sla per K.G. 30 Rabarber per bos 12—19 Radijs per bos 8—9l/i Prei per K.G. 813 Uien per K.G. 24'/2 Witlof per pond 6—11 Waspeen per K.G. 58 Bi.eten per K.G. 23V2 Knollen A per stuk 11—14 Knollen B per stuk 6—8 Groene kool per K.G. 1223 Gele kool per K.G. 34 Roode kool per K.G. 46 Spruiten per K.G. 2036 Sjalotten per K.G. 1520 LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. van der Kolk. timmerman n. Amsterdam, Adrichemstraat 52. M. Hessen, z. ber., van Amsterdam, Von dellaan 73. A. Adrichem dienstbode, van 's-öraven- hage, Heemskerkerweg 275. M. N. G. J. Claassens, winkelchef, van Amsterdam, Duinwijcklaan 25. K. Brandjes en gezin, constr. schilder, van Amsterdam, Graafwijkstraat 19. A. van der Velde, z. ber., van Velsen, Hof- landerweg 97. R. Broere, drukkersbediende, van Capelle aan de IJssel, Berkenlaan 34. M. J. van Dommeles, verkoopster, van Utrecht, Vondellaan 45. J. de Vries en gezin, predikant, van Haar lemmermeer, Zeestraat 86. H. J. van der Meij, z. ber., v. Heemskerk, Hoflanderweg 43. E. M. Fr. Seignette, z. ber., van Bergen, Zeestraat 145. Q. C. M. Seignette, z. ber., van Bergen, Zeestraat 145. J. Dobber, bakker, van Upendam, Narcis- senweg 76. W. H. Dlemeer, dienstbode, van Heemskerk. Breestraat 126. A. Lewing, z. ber., van Casbricum, Heems kerkerweg 92. A. A. c. Foest, z. ber., van Bussum, H. Burgerstraat 66. F. M. van der Duin, onderw., van Engeland, C. H, Moensplein 6. A. J. Duijn, van Engeland, Meerstraat 44. Vertrokken: T. Bakker en gezin, varensgezel, naar Vel sen. Planciusstraat 40. G. de Wolff, dienstbode, naar Haarlem, M. van Heemskerkstraat 54. J- E. Iskes. fabrieksarbeider, naar Velsen Van Speijckstraat 43. J. Neusink, mach. bankwerker, naar Velsen, Pelsstraat 64. A. van Wijngaarden, dienstbode, naar Bloe- mendaal, Schulpweg 3. M. L. Verstrenge, huishoudster, n. Heem stede, César Francklaan 11. A. C. A. de Swart, z. ber., n. Echt (L.), Pe- pmusbrug 6, Rernardus Coll. J- J. van Zanten, z. ber., naar Apeldoorn, Deventerstraat 65. T. M. Korteweg en gezin (Wed. de Rooij), z. ber., naar Tilburg, Eijkstraat 62. J. Post Uiterweer en gezin, passement wer ker, naar Tilburg, Eijkstraat 62. L. J. j. peelen en gezin, schoenmaker, n. velsen, Duinvlietstraat 126. H. van der Weide, z. ber., naar Epe, Beek straat B 106. Fr. z. A. Bröcker, winkelchef, naar Ensche de. Min. Loudonlaan 9. L. H. E. Toen, huisknecht, naar Haarlem, Kenaustraat 9. P. Halenbeek en gezin, handelsreiziger, n. Amsterdam, Schinkelkade 21 I. J- H. de Wit, kinderjuffrouw, naar Smallin- genand (Drachten), Stationsweg 57. H. van der Ploeg, religieuse, naar Gaaster end Bakhuizen, Klooster „Mariahof". J. J. Volk en gezin, monteur, naar Velsen, Ratelstraat 49 M. Kweek en gezin, z. ber., naar Ouddorp. Kievitstraat 19. C. Kop en gezin, timmerman, naar Wor- merveer, Acacialaan 17. hïmi'iK°ps eïl Besln- arbeider, naar Velsen. Melklaan 127. C.van der Wal, timmerman, n. Amsterdam, Jubileum van een bekende zaak. Een halve eeuw Van Leeuwen. Een van de oudste en meest bekende zaken van Beverwijk en omgeving heeft gisteren onder veel belangstelling gejubileerd. Het was namelijk 50 jaren geleden, dat aan de slagerij Breestraat 89 de naam Van Leeuwen werd verbonden. Reeds in 1854 was deze slagerij opgericht door den heer H. Sanders, werd daarna gedreven door C. F. Meinhort en in 1889 door den heer J. F. van Leeuwen over genomen. In 1912 kwam de tegenwoordige eigenaar de heer N. van Leeuwen aan het hoofd van de zaak te staan. Het slagers- bedrijf heeft een enorme ontwikkeling door gemaakt en de zaak van den heer N. van Leeuwen is daarvan een van de meest spre kende voorbeelden. Van de primitieve wijze waarop de slager zich nauwelijks een kwart eeuw geleden moest behelpen, is niets meer te bespeuren, al moet daarbij worden opge merkt, dat het slagersbedrijf van den heer Van Leeuwen wel aan de spits staat wat de inrichting betreft. In 191119*12 werd de oude slagerij, met de bekende „ruif" met den grond gelijk ge maakt en vervangen door een modern win kelpand, dat voor dien tijd al als een model kon gelden. Toch is er ook na dien tijd veel gemoderniseerd. De hygiëne werd een van de allereerste dingen, die een nauwkeurige ver zorging eischten. In het koelsysteem kwa men groote veranderingen. De oude ijskasten maakten plaats voor een electrlsche koel- inrichting, gebouwd volgens ingenieuze vin dingen met regelbare temperaturen. Verge lijk daarmede eens den toestand van een halve eeuw geleden. Welke eischen worden aan den winkel gesteld. Kijkt eens rond in den modernen winkel en ziet hoe gestreefd is naar een op de spits gevoerde hygiëne en naar een service voor de cliënten, waarop geen aanmerking is te maken. ,3ij den slager achter", daar kwam vroe ger nooit iemand. Dat was verboden en het was maar goed ook, want de man moest zich op alle mogelijke manieren behelpen. De heer Van Leeuwen noodigt u nu zelf uit een kijkje te nemen in de koele betegelde werkplaatsen en magazijnen. De worstkokerij is een inrichting, die menig hotelbedrijf den heer Van Leeuwen zou benijden. Ook hier is alles modern ingericht, elec- trische aandrijving van werktuigen, betegel de wanden, uitstekend geregelde ventilatie, voldoende lucht en vooral koelte. Inderdaad er was reden om dit gouden jubileum niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Ondanks het feit, dat het slagersbedrijf het dojor allerlei moeilijkheden en belastingen moeilijk heeft. De teruggang van het vleeschgebruik wijten de slagers aan het niet-aanpassen van het prijspeil. Daardoor is de beste klant verwaarloosd en dat was het binnenland. „Dat is mal", zei de heer Van Leeuwen, „in een land, dat vleesch in overvloed heeft, maar dat de prijzen kunstmatig te hoog houdt". Juist bij het bereiken van den mijlpaal is de daling van het gebruik tot stilstand ge komen, dat is natuurlijk bemoedigend voor de komende, nieuwe periode. Beverwijk heeft het jubiieu)m van deze oude zaak alle eer bewezen. Talloos waren de gelukwenschen en de prachtige sorteering bloemstukken in den winkel opgesteld, deed de vraag rijzen of men hier werkelijk met een slagersbedrijf te doen had. Voor de familie van Leeuwen was het alzoo een blijde dag, die niet uit de herinnering kan worden R.K. LAND- EN TUINBOUWBANK IN 1938. De R.K. Land- en Tuinbouwbank heeft gisteravond in het K.S.A.-gebouw haar jaar vergadering gehouden. In zijn openingswoord betoogde de voor zitter, de heer Joh. Slotemaker, de wen- schelijkheid van toetreding van jonge boe ren en tuinders. Weliswaar is het door aller lei beperkende bepalingen en door gebrek aan teelgronden moeilijk om een eigen be drijf te stichten, maar toch zullen eenmaal op de thans bestaande bedrijven opvolgers moeten komen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 192 leden zijn ingeschreven. In om loop waren 512 spaarbankboekjes, 86 voor- schotboekjes en 44 boekjes voor loopende re kening. De rekening en balans vermeldde aan spaar gelden f 451,568,81, terugbetalingen f 176.910,21, saldi f 274.658,60, aan voor schotten f 153.305,27, terugbetalingen f 8.976,25, saldi voorschotten f 144.329, De saldi loopende rekening ten gunste van de bank was f 278.941.ten laste van de bank f 155,724.voordeelig saldo f 123,216.-. De winst, groot f 2612,77 werd aan de reser ve toegevoegd. De heeren Th. Hofland en Jac. M. Wete- rings werden als bestuurslid en de heer C. A. Veldt als lid van den raad van toezicht herkozen. Is oorlog geoorloofd? Inleiding voor de Jongelings- vereeniging. In de gisteravond gehouden Ringvergade- ring van de Gereformeerde Jongelingsver- eenigingen Beverwijk, Velsen-Noord, IJmui- den-Oost en IJmuiden heeft de heer P. Burggraaf een inleiding gehouden over de vraag „Ons standpunt ten opzichte van het anti-militairisme". Spr. wilde er allereerst op wijzen, dat wij noch de oorlogs- noch de vredesbeweging tot onzen God mogen maken, immers de Schrift leert: „Gij zult geen andere Goden voor Mijn Aangezicht hebben" De oorlog is in God's be stek opgenomen om tot den vrede te komen. Is oorlog dan geoorloofd? Op grond van den Bijbel beantwoordde spr. deze vraag bevestigend. De roeping, welke God ons gegeven heeft kan niet worden na gekomen, wanneer men anti-militairist is want wij moeten verdedigen, wat God ons ge geven heeft. Wij hebben ons niet af te vra gen, aldus spr., of een bepaalde oorlog al of niet geoorloofd is. Wij moeten de overheid „die het zwaard gegeven is" gehoorzamen en die overheid zal later voor God's rechter stoel rekenschap moeten afleggen. Op deze inleiding volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. Na de pauze sprak de heer J. Zeldenthuis over: „radicaal Christendom". Een stukje oud-Beverwijk. De slagerij-Van Leeuwen bestond een halve eeuw. Zóó zag de Breestraat er vóór 30 jaar uit. De „ruif" voor het venster deed dienst als koelkast. KOMT NIET TE LAAT Vóór PASCHEN Uw COSTUUM in orde 1 Dan nu naar JAC. NIERSE Kalverstraat 116. Speciaal in KLEEDING NAAR MAAT. PRIJZEN in 364045 gld. (Adv. Ingez. Med.) SCHIP VAN Da Costastraat 63. EERE WIEN EERE TOEKOMT. In ons bricht over de huldiging van de genen, die hebben gearbeid aan de ontwik keling en den bloei van het Mannenkoor „Zanglust" is de' ten tooneele gebrachte revue abusievelijk toegeschreven aan den heer Jac. de Roos Jr. Het manuscript was evenwel van zijn broer, den heer Jan de Roos onder wiens leiding tevens de revueliederen zijn ingestudeerd. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II; 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal pro gramma, pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn II; 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned„ 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen. 4.20 Keu len; 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ued., 7.05 Brus sel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5. 20 Parijs, 6.20 Nationaal pro gramma, 6.45 London Reg,, 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma; 2.35 London Reg,. 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal pro gramma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. Een belangrijk concert. Uitgaande van P. J. Potgiesers Muziekschool zal op Donderdag 20 April in het Luxor Thea ter een gemeenschappelijk concert worden ge geven door het Geheelonthouders-zangkoor D.O.V., het Chr. Gemengd koor „Vox Humana' en het Christelijk Meisjeskoor, allen onder leiding van den heer P. J. Potgieser. Het Meisjeskoor zal o.m. uitvoeren het be kende werkje van Hendrika van Tussenbroek „Een oud sprookje". Met begeleiding van een klein-orkest zingen D. O. V. en Vox Humana gezamenlijk het be kende werk „Frühlings-Botschaft" van Niels W. Gade. Solisten zijn de heeren Fred. Leidner, altviool en P. J. Potgieser, piano. Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Axios (Gr.) Agamemnon (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Boden (Zw.) Berenice (Ned.) British Lady (Br.) Bloemfontein (Ned.) Baron Haig (Br.) Costa Rica (Ned.) Cressington Court (Br.) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du. x) Cottica (Ned.) Dahomlan (Eng.) David Livingstone (Br.) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (ItaL) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Ioannis P. Goulandris (G Jagersfontein (Ned.) x) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Moena (Ned.) x) Merope (Ned.) Mar on (Eng.) x) M.v.St. Aldegonde (Ned Meliskex-k (Ned.) x) N ij kerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nidarholm (Zw.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Prahova (Roemeen) Poelau Bras (Ned.) Panachandros (Gr.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Pericles (Ned.) Prometheus (Ned.) x) Reggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Rozenburg (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Theseus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tjikembang (Ned.) x) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Walkiire (Du.) Wipunen (Fin) Westland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Hamburg West Afrika Follonica (v. IJm.) Hamburg Chill West Afrika Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia Chili Narvik (v. IJm.) Kopenhagen Abadan (via R'dam) Zuid Afrika Casablanca West Indië Garston Pto Barrios (v. IJm.) Hamburg (v. IJm.) West Indië W. Afrika West Afrika Batavia Santos Hamburg Ned. Indië Japan Alexandrië La Plata Houston Pt. Arthur La Plata Japan Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika Stamboul La Plata Z. Afrika Mldd. Zee Batavia Pt. Redan Bassein Ned. Indië New-Orleans La Plata West Afrika West Afrika Batavia Venetië Batavia Batavia Zuid Afrika Zuid Afrika 'apan Bona Alexandrië Oporto La Plata Ned Tndiê La Plata Batavia Danzig Hamburg Hamburg West Afrika Bintang Batavia Les Falaises (v. IJm.) Zuid Afrika Batavia Zw. Zee Venetië Stettin Ned. Indië Oost Azië Zwarte Zee Buenos Aires New Orleans La Plata Buenos Aires lapan Buenos Aires Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 17 Maart 12 Maart 13 Maart 13 Maart 24 Maart 12 Maart 12 Maart 1 April 12 Maart 27 Maart 3 April 24 Maart 9 April 21 Maart 4 April 22 Maart 12 Maart 12 Maart 20 April 27 Maart 14 April 10 Maart 2 April 8 April 18 Maart 30 Maart 25 Maart 19 Maart 12 April 17 Maart 13 Maart 21 Maart 11 Maart 23 Maart 16 Maart 4 April 14 Maart 12 Maart 10 April 8 April 15 Maart 19 Maart 17 Maart 10 Maart 2 April 14 April 31 Maart in lading. 9 Maart van Dakar. 9 Maart van Oran. 11 Maart vertrokken. 6 Maart van Corral. 9 Maart te Duinkerken. 8 Maart van Curagao. 28 Febr. van Port Said. 8 Maart te Valparaiso, in lading. 7 Maart te Valparaiso. 6 Maart vertrokken. 10 Maart vertrokken. 5 Maart vertrokken. 8 Maart van Beira. 4 Maart vertrokken. pass. 6 Maart Azoren. in lading. 11 Maart vertrokken. 11 Maart vertrokken. 3 Maart van Barbados. 11 Maart van Hamburg. 10 Maart te Rotterdam. 23 Febr. van Belawan. 8 Maart vertrokken, in lading. 9 Maart van Port Said. 8 Maart te Singapore. 7 Maart te Aegeon. 2 Maart van Buenos Aires. 4 Maart vertokken. 23 Febr. vertrokken. 4 Maart te Rosario. 7 Maart te Dairen. 8 Maart te Antwerpen. 5 Maart van Macassar. 27 Febr. van Kaapstad. 9 Maart te Izmir. vertrekt 12 Maart. 10 Maart te Hamburg. 9 Maart van Ouessant. 8 Maat van Colombo. 22 Febr. van Sabang. 22 Febr. van Rangoon. 5 Maart van Colombo. 23 Febr. vertrokken. 4 Maart v. Rio de Janeiro. 3 Maart van Duala. 24 Maart van Burutu. 27 Febr. van Sabang.. 7 Maart van Catania. 11 Maart vertrokken, in lading. 10 Maart van Beira. 9 Maart te Antwerpen. 11 Maart te Londen. 7 Maart van Gibraltar. 26 Febr. vertrokken. 7 Maart van Vigo. 4 Maart van Fernando. 8 Maai't van Marseille. 3 Maart vertrokken. in lading. 11 Maart vertrokken. 11 Maart vertrokken, in lading. 6 Maart van Las Palmas. 9 Maart te Singapore. 7 Maax-t van Padang. 9 Maart van Gibraltar. 6 Maart te Zanzibar. 8 Maart van Belawan. 9 Maart van Constantza. 10 Maart te Fiume. 10 Maax-t vertrokken. 10 Maart te Batavia. 10 Maart te Hongkong. 9 Maart van Palermo. 1 Maart van Bahia. 9 Maart van Londen. 2 Maart van Buenos Aires, vertekt 17 Maart. Cl. D (Adv. Ingez. Med.) Maart van Port Sudan. Maart van Montevideo. Schepen voor zien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Wij moeten God liefhebben of haten, aldus spr. God vraagt van ons een radicaal Chris tendom. Geleid door God's geest moet de mensch toonen in al zijn doen en laten, dat hij Christen is. Ook over dit onderwerp werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat de heer J. Zeldenthuis gekozen is aLs penningmeester en dat de volgende vergade ring gehouden zal wox-den in IJmuiden op 26 Mei e.k. Na het zingen van het tweede vers van Psalm 67 werd de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze gesloten. DE ZWALUWEN HIELDEN EEN LEDEN VERGADERING. De voetbalgroep van den N. A. S. B„ de Zwa luwen, hield gisteravond in het lokaal van Nieuw Leven" een ledenvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer M. de Reuver, op de wisselende pres taties van de beide elftallen. Het eerste elftal neemt thans de vierde plaats in en de ver richtingen van dit team gaan in dalende lijn. Het tweede elftal heeft zich na een matig begin echter kranig hersteld, getuige de laatste overwinningen. Bij de bestuursverkiezing deelde de voor zitter mede, dat de penningmeester, de heer J. C. de Reuver, zich niet herkiesbaar stelde, terwijl er één vacature was. Als nieuwe be stuursleden werden benoemd de heeren N. Adelaar en Jb. Bast. Het bestuur is thans als volgt samengesteldM. de Reuver, voor zitter; D. Leyen, secretaris; N. Adelaar, pen ningmeester; Jb. Bast en A. de Reuver, com- missax'issen. Besloten werd met de Paaschdagen de wed strijden te Hilversum tegen R.O.D.A. en Hil versum te spelen en daaraan dan tevens een week-end-uitstapje te verbinden. Ook werd besloten om in den komenden zomer weer een uitstapje te organiseeren. Een commissie, bestaande uit de heeren D. Leyen, W. Vos, A. de Reuver en mej. A. Kooiman, zal dit plan nader uitwerken. Tevens zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met de athletiek-beoefening, waarbij het bestuur opdracht kreeg een en ander voor te bereiden. Met een opwekking aan de leden om deel te nemen aan de werving van donateurs, sloot de voorzitter de geanimeerde bijeenkomst. OM DEN KONINGSPRIJS. Zondag a.s. houdt het vischcollege „Het Kar- pertje" in de spoorslooten een wedstrijd op baars. Deze wedstrijd belooft zeer spannend te worden, daar dan tevens de beslissing om den koningsprijs zal vallen. Er is bepaald, dat alleen met worm mag worden gevischt. De deelnemers vertrekken des morgens om half zes van het clubhuis aan den Alkmaarscheweg. PERSONALIA. Voor het examen coupeuse in het costuum- en mantelvak slaagden te Den Haag de dames C. Maalman en A. de Vries, opgeleid door mej. A. Scheepbouwer, alhier. De examens werden afgenomen door de Modevakschool-vereeni- ging. VERGADERING VAN DEN LUTHERKRING. Op Woensdag 15 Maart houdt de „Luther- kring" een vergadering, waarin gesproken zal worden over het onderwerp „Uit het le ven van Lessing". VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TF IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN CASTRICUM Binnenhaven Binnenhaven Binnenhaven Duitsch Nederl. Neder 1. Simona Gruno Twin Havre Londen Ipswich Nieuwe predikant voor de Ned. Herv. Gemeente. Naar wij vernemen heeft Ds. J. N. Seulyn uit Boxum (Friesland) het op hem door de Ned. Hervormde Gemeente uitgebrachte be roep aangenomen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een bruine kinderportemonnaie (z. inh.) (E. Dorrestein, Oude Haarlemmerweg no. 30, alhier); een paar nappa handschoenen, (J. Beentjes, Oude Haarlemmerweg no. 105 alhier). Verloren: een handpomp, (G. Veenstra, O. Schulpweg no. 2 alhier); een zwarte hand schoen, (L. v. Deventer, Duin en Bosch no. 3 alhier). BURGERLIJKE STAND. Geboren: Henrika Geertruida, dochter van G. Groentjes en E. Korsman, Brakersweg 62; Cornells, zoon van C. Moll en M. A. C. Hanck, Pernéstraat 15; Gerardus Johannes, zoon van J. Toornvliet en E. M. Starrenburg, Geelvinck- straat 74. Overleden: Elisabeth Margaretha van der Wijst, oud 54 jaar, zonder beroep, wonende te Castricum, echtgenoote van Pieter Lief ting; Hendricus Kroon, oud 60 jaar, timmerman wonende te Amsterdam; Bernardus Nicolaas Muller, oud 39 jaar, bouwkundig teekenaar, wonende te Amsterdam; Helena Agatha van I Dijk, oud 90 jaar, zonder beroep, wonende te i Amsterdam; Cornells Nijman, oud 73 jaar, bijlegger tuinder, wonende te Castricum, echtgenoot bijlegger yan de Goed», ijzer

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 11