Pijn Ut n Instantine Aslfit! Udv- Vergadering Kamer van Koophandel Wijziging van de cultures in Kennemerland. Teelt van potbloemen aanbevolen. Naar aanleiding van de beschouwingen in ons blad over een wijziging van de cultuur in Ken nemerland van de hand van een tweetal tuin- bouw-onderwijzers hier ter plaatse, doet de heer D. v. d. Wel kweeker van potbloemen alhier, het volgende denkbeeld aan de hand. Hij schrijft ons namelijk: Nu reeds eenige keeren in Uw blad stukjes voorkwamen over verandering van cultures in Kennemerland, wil ik gaarne de aandacht ves tigen op een cultuur, die in onze omgeving reeds lang een betere plaats had moeten innemen, na melijk de cultuur van potbloemen met haar zeer groot aantal soorten als Cyclamen, Begonia, Ci neraria, Calceolarea, Hortensia, Azalea, Varens, enzoovoorts. Op de bloemenveiling hoort men van koo- perszijde menigmaal de opmerking, dat zij in Be verwijk zoo gaarne potplanten zouden willen koopen in voldoende mate dan zouden zij, zooals thans het geval is, niet genoodzaakt zijn er één of twee maal per week „uit te breken", om zich elders van een sorteering potbloemen te voor zien. Dit houdt in, dat de kweekers in onze om geving zich naar mijn vaste overtuiging aan deze cultuur kunnen gaan wijden, temeer, omdat wekelijks groote hoeveelheden potbloemen uit andere plaatsen in Beverwijk worden aange voerd. Laten zij, die meenen van koers te moe ten veranderen, zich eens in verbinding stel len met hen, die de noodige inlichtingen kunnen verschaffen betreffende de cultuur van potplan ten. Er zijn ook andere cultures geweest, waar men geld heeft ingestoken en die men met goede resultaten heeft beoefend- waarom zou men het dus niet kunnen probeeren met de cultuur van potbloemen? Ik weet bij ondervinding, dat deze cultuur veel eischend is, maar wanneer men zelf begonnen is met niet meer dan 20 één-ruiters en één kasje van 40 M2., voorzien van een gebrekkige ver warming, en men aanschouwt dan de resultaten, dan komt men toch tot de conclusie, dat ook an deren dit kunnen bereiken. Voor een voldoende aantal koopers aan de Beverwijksche Bloemenveiling behoeft men zich niet bezorgd te maken. Wanneer sortiment en kwaliteit aan de eischen voldoen, zullen steeds meerdere en betere koopers de veiling bezoeken, met als gevolg, dat men na eenige jaren zal zeggen: „Daar hadden we toch eerder aan moe ten beginnen- want Beverwijk heeft op het ge bied vari het veiligwezen zijn sporen reeds lang verdiend." Daarvoor is de groote bekendheid, die Beverwijk als veilingcentrum geniet, wel het beste bewijs. In verband met het bovenstaande herinneren wij aan de lezing, die de heer D. v. d. Wel a.s. Donderdagavond voor de Tuinbouw-Studieclub in het veilinggebouw „Centrum" zal houden over „Varencultuur". Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II Lijn 3: 8.00 Keulen 10.30 Parijs 12.05 Diver sen 12.20 Brussel Ned. 2.20 Londen Beg. 4.20 Parijs 4.35 Londen Reg. 5.20 iBrussel Ned. 6.05 Radio PTT Nord 6.20 Londen Reg. 7.20 Radio PTT Nord 7.50 Diversen 8.20 Londen Reg. 9.00 Keulen 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn 4: 8.Brussel Ned. 10.35 Londen Reg. 1.20 Nationaal programma 10.45 Londen Reg. Lijn 5: Divex-sen. DE VERRICHTINGEN VAN DE ZWALUWEN. Dè Zwaluwen behielden door de 3^-0 over winning op Hou Stand hun plaats in de kop groep. De stand in deze afdeeling luidt: Zaandam 12 8 2 2 18 57—18 1.50 S.D.O. 9 6 1 2 13 25—25 1.44 RODA 12 8 1 3 17 38—17 1.42 Zwaluwen 14 8 1 5 17 46—32 1.15 Hilversum 13 5 2 6 12 26—29 0.92 Vanko- 11 4 2 5 10 24—25 0.91 Hou Stand 12 3 4 5 10 26—36 0.83 Samenwerk. 14 4 3 7 11 2839 0.78 O.M.S. 10 0 0 0 10 10—54 0.00 Het tweede elftal van Zwaluwen behaalde eveneens een overwinning, waardoor zij thans de tweede plaats innemen. De stand luidt: Zaandam 2 9 6 2 1 14 34—19 1.56 Zwaluwen 2 11 6 2 3 14 53—26 1.27 Sperwer 3 8 5 0 3 10 21—19 1.25 Sp. Vereent 3 7 2 4 1 8 24—21 1.14 Voorwaarts 4 8 3 1 4 7 1726 0.88 Hou Stand 2 12 4 1 7 9 34—34 0.75 Vanko 2 7 0 0 7 0 10—44 0.00 AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 15 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Het mysterie van de onderwereld" en „Oliver Twist", 8 uur. DONDERDAG 16 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Het mysterie van de onderwereld" en „Oliver Twist", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN ÏJMUIDEN WOENSDAG 15 MAART Thalia Theater: „De Avonturen van Robin Hood", 8.15 uur. Rex Theater: „Veldslag in New York" en „De Barones en de butler" 8.15 uur. Theater de Pont: „De Test Piloot", 8 uur. DONDERDAG 16 MAART Rex Theater: „Veldslag in New York" en „De Barones en de butler" 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 15 MAART Stadsschouwburg: Nederlandsch Tooneel: „Zijne Eminentie doet zaken", 8.15 uur. Luxor Theater: „Too hot to handle", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Zij die van de straat leven" en „Non stop New York", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Zwijgende lippen" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De pastoor van Kirch- feld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Een nacht op de Donau". 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De moord in Kamer 916" en „Gestolen goud", 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 16 MAART Gem. Concertgebouw: Voorjaarsbeurs. 35.30 en 7.3011 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonr» Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. Wat is de West-Frieze-styk? Oprichting van een afdeeling. In het begin van de maand Januari hebben wij in ons blad mededeelïng gedaan van de voorloopige oprichting van een afdeeling van de West-Frieze-Styk. Deze vereeniging stelt zich ten doel o.a. het goede en waardevolle in de overgeleverde cultuur te bewaren en tot vol maakter en rijker ontwikkeling te brengen; het verspreiden van kennis omtrent al hetgeen de geschiedenis, oudheidkunde en folklore van West-Friesland in de ruimste beteekenis betrefi en het zoeken van contact tusschen hen, die voor dit streven sympathie gevoelen. Daar in- tusschen is gebleken, dat in deze omgeving in derdaad belangstelling bestaat voor dit werk zal op Maandag 20 Maart in het Kennemer Hotel een vergadering worden gehouden, waarin de heer A. de Goede uit Midden-Beemster over het doel en de organisatie van de West-Frieze-Styk zal spreken. Hierna zal worden overgegaan tot oprichting van de afdeeling Beverwijk als centrum van de actie in Kennemerland. Ook zal in deze bijeenkomst de bestuursver kiezing plaats vinden. Voorzitter van de vergadering is de heer A. de Goede, lid van het hoofdbestuur van de ver gadering. Nog steeds vallen de iepen. De iepziekte, die in onze gemeente reeds heel wat slachtoffei-s onder de forsche olmen gemaakt heeft, blijkt nog steeds voort te woekeren. Aan den Rijksstraatweg, den Heemskerkerweg en de Maerten van Heemskerkstraat zullen niet minder dan 126 door de ziekte aangetaste iepen moeten vallen. Reeds is met de verwijdering van deze hoo rnen een aanvang gemaakt. Vorstschade aan het aardbeien gewas. Zooals te voorzien was heeft de strenge vorst in den afgeloopen winter ook schade aangericht onder het aardbeiengewas. Hoewel de omvang van de aangerichte schade nog geenszins is te overzien is toch reeds gebleken, dat de vorst sommige akkers danig heeft geteisterd. Nu het voorjaar nadert en de tuinders hier en daar reeds hun aardbeienbedden gaan ontdoen van dood blad en dorre ranken wordt het duidelijk, dat talrijke planten de felle vrieskoude niet hebben overleefd. Reeds is bekend, dat eenige tuinders hun aardbeien in plaats van afgeharkt meteen maar hebben omgespit, omdat de planten aan den voet, dus in het wortelgestel (worstelstok) waren bevroren. Talrijke tuinders moeten met dit werk nog be ginnen, zoodat deze onaangename ervaring on getwijfeld nog wel meer zal worden opgedaan. DE OPENING VAN DE WIELERBAAN. Het ligt in de bedoeling van de directie van de Zaansche wielerbaan om op den tweeden Paaschdag de openingswedstrijden te houden. Waarschijnlijk zullen die Hollandsche renners starten, die tijdens den afgeloopen winter bij zondere prestaties leverden in wedstrijden voor jonge renners. ZANGLUST HEEFT ER DEN GANG IN. Met Mannenkoor „Zanglust" heeft ter ge legenheid van het 12 y2 jarig bestaan in 1939 een actie ingezet tot uitbreiding van het aan tal werkende en steunende leden. Uit de in Januari en Februari bereikte resultaten bleek, dat 11 werkende* lieden en 12 donateurs het koor waren komen versterken. Als bijzonderheid kan daarbij nog worden vermeld, dat Zanglust thans 21 tenoren telt. Een ongekende weelde! In verband met de deelneming aan het con cours te Krommenie, waar het koor voor de eerste maal in de eere-afdeeling zal optreden, zal de actie nog eenige weken worden voort gezet, teneinde zoo mogelijk ook de andere registers op hetzelfde peil te brengen. Vrijdag zal met de repetitie van de con coursnummers een aanvang worden gemaakt. De uitvoering van Turnlust. Optreden van alle afdeelingen. Het programma voor de jaarlijksehe uit voering van de B.G.V. „Turnlust" op a.s. Don derdag in het Kennemer Theater vermeldt onderstaande nummers: 1. Opmarsch en ope ning, 2. Optreden van de jongste kleuters, 3. Optreden van de oudste kleuters, 4. Vrije oefeningen jong\ste meisjes, 5. Wandrekken jongste jongens, 6. Toestelturnen dames, 7. Optreden van de dames-senioren, 8. Klassi kaal rek oudste meisjes, 9. Vrije oefeningen heeren, 10. Vrije oefeningen dames, 11. Toe stelturnen heeren, 12.. Kümpalen oudste jon gens, 13. Brug-rek, heeren, 14 Evenwichts- balk dames, 15 Vrije oefeningen dames en heeren, 16. Knotszwaaien oudste meisjes, 17 Tafelspringen heeren. De nummers 9, 10 en 15 bevatten de K. N. G. V.-series 1939. Dit programma zal worden afgewisseld met twee intermezzi. Fotografen in de leer bij Rembrandt. Lezing over zijn werken. De Beverwijksche Amateurfotograf enver- eeniging heeft gisteravond in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een vergadering gehouden, waarin de heer J. J. Hens, voorzitter van de Amster- damsohe Amateurfotografenvereeniging, een lezing met lichtbeelden hield over Rembrandt. Na het openingswoord van den lieer G. Broertjes kreeg direct de heer Hens het woord. In de eerste plaats vertelde spr. uit het leven van Rembrandt en vervolgens over diens schilderijen. De lichtval, die Rembrandt in zijn schilde rijen bracht, vond spr. zelfs heden ten dage nog van groot belang voor de fotografie. De werken van Rembrandt zullen volgens den in leider dan ook nooit verouderen of uit de belangstelling geraken. Hierna heeft de heer Hens een groot aantal lantaarnplaatjes van schilderijen, teekeningen en etsen vertoond van onzen grooten schilder. Uitvoerig lichtte spr. de plaatjes toe. De talrijke aanwezigen, waaronder eenige leden van de vereeniging „Zaanland", volgden de lezing met groote belangstelling. De voorzitter was dan ook zeker de tolk der amateurfotografen, toen hij den heer Hens dank bracht voor zijn inleiding. In zijn slotwoord deelde de voorzitter nog mede, dat op den eerstvolgende clubavond het positief retoucheeren behandeld zal wor den. CLUBAVOND VAN BEVERWIJK. De voetbalvereeniging „Beverwijk" houdt op Donderdag 23 Maart in haar clubgebouw „De Vriendschap" een clubavond. „RIET „BEVERWIJK" NAAR DE ZZAN. De wedstrijd Q.S.C.Beverwijk is vastge steld op a.s. Zondag v.m. 10.30 uur. In verband met deze ontmoeting organi seert de supportersvereniging „Rood Wit" een autobustocht naar Wormerveer. Het ver trek is vastgesteld te 9.30 uur van het club gebouw. HEEMSKERK R. K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. 2D.O.S.S. 3, 2.30 uur. S. D. E. 2A.D.O. 3, 2.30 uur. A.D.O. 4V.V.Z. 5, 12.30 uur. S.V.A. aA.D.O. a, 1 uur. V.V.Z. c—A.D.O. b, 1.15 uur. A.D.O. cD.E.M. c, 12.30 uur. A.D.O. dBerdos c, 2 uur. SANTPOORT VOOR DE BLINDEN Dinsdagavond werd in het Vreeenigingsge- bouw der Ned. Herv. Gemeente een liefdadig heidsavond gehouden, waarvan de baten ten goede kwamen aan den R.K. Blindenbond „St. Odilia". De avond werd geopend door Pas,tooi' Goossen. Nadat de dames .'IT. Been en Schmidt zich o.a. •in een duet hadden doen hooren, werd dë film „Het licht inwendig" vertoond. In dezen film maakten de aanwezigen kennis met het leven der blinden in twee R.K. inrichtingen. Na de tweede acte sprak de voorzitter van den Bond een propaganda-woord. Spr. zeide, dat de blinden geen medelijden; geen sentimentali teit vragen. Het g,emis van onze oogen voelen wij natuurlijk ten zeerste, maar wij hebben ons eigen innerlijk leven, terwijl u op den film hebt kunnen zien, dat wij uitwendig ook vroo- lijk kunnen zijn. Spr. zeide het te betreuren, dat voor het blin de kind geen leerplicht bestond en dat de blin den zoo van de liefdadigheid afhangen. Nu dit echter eenmaal een feit is, deed spr. een beroep op de sympathie der aanwezigen. Door ons fi nancieel te steunen, aldus de heer Louwman, toont u dankbaar te zijn voor het bezit van twee goede oogen." Zij nog vermeld, dat des middags bovenge noemde film'voor de leerlingen der R.K. school werd vertoont en dat de heer Van Leeuwe, het hoofd der school, den heer Louwman dankte voor zijn explicatie. /i In ti ZWEMMEN EEN RECORD VAN SMITSHUYZEN NIET ERKEND. Naar wij vernemen zal het Nederlandsch record op de 200 M. schoolslag van Smits- huyzen, gevestigd op 6 Maart j.l. te Gent met een tijd van 2 min. 44.1 sec., niet er kend kunnen worden, omdat, volgens opgave van de organiseerende vereeniging, de tijd van onzen landgenoot slechts op één chrono meter werd opgenomen. Daardoor blijft het record op 2 min. 44.4 sec. staan, eveneens ten name van Smitshuyzen, gevestigd op 18 Januari van dit jaar .te Kopenhagen. Hel moderne pijnstillende middel 't is van Meer bezoek van vreemdelingen aan Zandvoort gewenscht. Telling van de kramen op de markt. Dinsdagavond acht uur kwam de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken in openbare vergadering bijeen. Eenige ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Goedgekeurd werden een brief aan den mi nister van Justitie betreffende inning van on betwiste geldvorderingen en een brief aan den minister van Onderwijs betreffende het vijfja rig handels-dagonderwijs. Subsidies. Het Bureau stelde voor, af te wijzen een ver zoek om subsidie voor de Voorjaarsbloementen toonstelling „De Hofstadbloem" te 's-Graven- hage; voor een jubileum van den Haarl. Kegel bond en voor het internationaal congres voor slagers-vakopleiding in September te Utrecht. De Kamer vereenigde zich hiermede. Aan het Nationaal Bureau voor onderwijs op economischen grondslag te Amsterdam werd een subsidie van f 50 verleend. Wederom werd aan de orde gesteld het ver zenden van een brief aan den minister van Eco nomische Zaken betreffende registratie van be drijven. Dit agendapunt was in de vorige ver gadering aangehouden, omdat door den heer Th. S. J. Hooij en enkele andere leden in overweging werd gegeven het conceptschrijven in dien zin te wijzigen, dat zoo spoedig mogelijk een bur gerlijke stand van handel en nijverheid in het leven zou worden geroepen in den vorm van een registratie van alle ondernemingen, die aan het handelsverkeer deelnemen. Naar aanleiding van de hierop gevolgde dis cussie werd besloten, den conceptbrief in han den van de Commissie voor het Handelsregister te stellen. Deze commissie heeft de kwestie bestudeerd, waarbij zij tot de conclusie kwam, dat het denk beeld van de heeren Hooij c.s. op te veel moei lijkheden stuitte. De gedachte, om de in 1940 te houden volks- en bedrijfstelling dienstbaar te maken aan de registratie van bedrijven, achtte het Centraal Bureau voor de Statistiek op zich zelf volkomen juist, doch de practische moeilijk heden zijn onoverkomelijk. De Commissie voor het Handelsregister stel de dus voor, den meergenoemden conceptbrief ongewijzigd aan den minister te verzenden. De Kamer besloot aldus zonder discussie of stemming. Goedgekeurd werd een conceptbrief van het Bureau aan den .minister van Sociale Zaken be treffende de Wet op het Afbetalingsbedrijf. Het bezoek vah Duitschc toeristen aan Zandvoort. Het Bureau stelde voor een brief aan den mi nister van Economische Zaken te verzenden be treffende de reisregeling tusschen Duitschland en ons land. In dezen brief wordt o.a. het vol gende opgemerkt: „De badplaats Zandvoort wordt in hoofdzaak bezocht door Duitsche toeristen, zoodat de reis regeling tusschen Duitschland en ons land voor haar van het allergrootste bèlang is. De Kamer is van oordeel, dat het door de Duitsche regee ring voor reisdoeleinden beschikbaar gestelde bedrag ad f 1.000.000.aan den lagen kant is, hetgeen trouwens ook blijkt uit het feit, dat dit bedrag reeds enkele dagen na de openstelling was toegewezen. Voorts zij opgemerkt, dat dit bedrag, beschouwd in verhouding tot het bedrag, hetwelk door Nederlanders in Duitschland wordt besteed, wel buitengewoon gering is. Daarom zou de Kamer het zeer op prijs stellen, indien de minister aanleiding zou kunnen vinden, een ver hooging van het beschikbaar gestelde bedrag te bevorderen". De Kamer besloot tot het verzenden van de zen brief. IJsbestrijding. Aan de orde kwam het rapport van het Bureau en de Commissie voor Verkeer en Vervoer in- HAARL. KORFBALBON D BEKER-SERIES. Voor de beker-series zijn de deelenmende twaalftallen ingedeeld in twee afdeelingen. Afdeeling I: Aurora 2, Meerlebosch 1, Oos terkwartier 5, Palvu 1 en Watervliet 1. Afdeling 2: Animo-Ready 1, Aurora 1, Nieirv Flora 2 en Oosterkwartier 4. In beide afdeelingen wortd een halve com petitie gespeeld: de wedstrijden zijn door loting vastgesteld. De afdeelingskampioenen spelen één wed strijd op neutraal terrein, om uit te maken welk twaalftal bekerhouder za lzijn. LAGERE SERIES. Voor deze series zijn drie afdeelingen samen gesteld Afdeeling A: A. Ready 2, Aurora 4, O.K. 5. Palvu 2 en Watervliet 2. Afdeeling B: Aurora 3 Heerleibosch 2, Oost hoek en S.V. 3. Afdeeling C: A. Ready 3, Aurora 5, N. Flora 3, Ooshoek 2 en TUF. 3. BILJARTEN. TIEDTKE GESCHORST. Uit Aken: Tiedtke, de ook in Nederland be kende Duitsche speler, is door den leider van den Duitschen Biljartbond voor dit seizoen en1 voor het seizoen 1939/'40 geschorst. Deze zware straf schijnt verband te houden met onsportief optreden van Tiedtke tijdens de laatste wereld kampioenschappen 3-banden te Buenos Aires. zake het IJsbestrijdingsfonds. De conclm' het rapport is, dat het op den weg der R V5S tingscommissie Haarlem ligt, een wv^" aandeel in de organisatie der ijsbestrfri nemen. Aan de Kamer werd in overweg- geven zich daarover met deze commisse t?5"' staan, teneinde te zijner tijd met voowJh 'S:' kunnen komen. De Kamer vereenigde zich hiermee. Betere regeliig straatkoopliedenl,^ Het verzenden van een brief aan de (W ter verkrijging van een betere regeling vï markt- en straatkoopliedenbedrijf inzak vent- en marktwezen lokte eenige discu-> De heer Brinkman was het meU--' brief eens, maar hij vestigt er de aandacht dat het aantal marktkooplieden speciaal va manufacturenbranche steeds toeneemt HiC: wordt aan de bonafide Haarlemsche - winfcfe, te veel concurrentie opgelegd. Spreker oordeel, dat eenige beperking geboden »i Daarom vraagt hij, in dezen een onderzoek te stellen. 3 De heer Van der Burg ondmehnd Ja klacht ten volle. Op voorstel van den voorzitter werd d- kwestie om advies in handen van de ComrrV voor het Marktwezen gesteld. De brief zal verzonden worden. Tenslotte werd goedgekeurd een concentbrV van de commissie ter beoordeeling van car? daatmakelaars aan den Bond van Makelaar- onroerende goederen te 's-Gravenhage betref fende de opleiding. VOETBAL. De degradatiewedstrijden in de Tweede Klasse A. Zal H. F. C. den dans ontspringen? De kans van H. F. C., om aan het spelen vi degradatiewedstrijden te ontsnappen, is sint Zondag aanmerkelijk gestegen. Tot nog toe waren velen van meening, dat de strijd om de laatste plaats zou moeten worden uitgevochten tusschen H. F. C. en West Frisia maar door de kranige 50 overwinning, die E. D. O. Zondag tegen Alcmaria Victrix' be haalde, zijn ook deze Alkmaarders in ernstig gevaar gekomen, wat uit onderstaande ciifers blijkt: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t, gen, Alkm. Boys 16 5 4 7 1 4 29-30 0.88 Kennemers 16 6 2 8 14 39-42 O. S. V. 17 5 4 8 14 32-36 Alcm. Victrix 17 5 3 9 13 30-45 0,?6 H. F. C. 16 4 3 9 11 27-43 0.63 West-Frisia 15 2 6 7 10 2344 0.67 Wanneer men alleen let op het aantal nog te spelen wedstrijden, kunnen de volgende winst punten in totaal behaald worden: Alkmaarsehe Boys en Kennemers- 18, O. S. V. en West-Frisia 16, Alcmaria Victrix en H. F. C. 15. We laten hieronder het lijstje van de nog te spelen wedstrijden volgen: Alkm. Boys uit tegen Kennemers en 5 Frisia. Kennemers thuis tegen Alkm. Boys en W. F.C, O. S. V. thuis tegen H. F. C. Alcm. Victrix thuis tegen W. F. C. H. F. C. uit tegen E. D. O. en O. S. V. West Frisia thuis tegen R. C. H. en Alkm Boys en uit tegen H. R. C. Veel hangt er nu van af, op welke wijze de competitieleider de rest van het programma sa menstelt. Als bijvoorbeeld Zondag 26 Maart de wedstrijd Alcm. VictrixW. F. C. eerst ge speeld moet worden, dan is de kans heel groot, dat de thuisclub verliest, want de Wormeneer- ders hebben nog een miniem kansje op het kan- pioenschap en zullen er dus alles opzetten. Ia dat geval blijven de Alkmaarders op hun aantal punten van 13 staan. Daar kan dus H. F. C. bovenuit komen. Onze hoop is echter het n si gevestigd op de resultaten van de door West* Frisia te spelen wedstrijden. Tot ons groot leedwezen kunnen we echte nog niet mededeelen, hoe het verdere program ma luidt, want dat wist zelfs de competitieleids van den K. N. V. B. nog niet. De Oud-International Lefèvre. Speelt nog eens voor Kampen? en maakt meteen twee goals! Oudere spelers en voetballiefhebbers zulte zich allen den uitstekenden halfback Lefèvre W Kampong (Utrecht) herinneren. Hij speelde ja- enlang in het Nederlandsch Elftal, waarin til zeventien maal uitkwam. Na een langdurig verblijf in Indië met ver.:, teruggekeerd, heeft dr. Lefèvre Zondag in a® competitiewedstrijd van Kampong weer ee-' meegespeeld. De vroegere tweedeklasser is in middels tot de vierde klasse afgezakt en stza daarin (Afd. I, 4e klasse H) op de zesde plaa-- Na dezen wedstrijd heeft zij 12 punten uit j' wedstrijden, hetgeen dus verre van schoon maar loopt geen gevaar meer voor de laats plaats. Lefèvre werd in de voorhoede opgesteldI e zijn aanwezigheid bezielde het Kampong-euf dermate, dat het met 80 won van nr. 8 va ranglijst, een club geheeten Amsvorde. Lewffl speelde nog een zeer goede partij voetbal a maakte zelfs twee goals. De moordenaar Weidmann tijdens het proces voor het Assizenhof te Versailles. Rechts zijn medeverdachte Million. DAMES-HOCKEY. NEDERLAND—BELGIë. De wedstrijd tusschen de dames- ploegen van Nederland en België wordt a.s. Za terdagmiddag half drie 18 Maart op het terrein van het Kennemerlyceum gespeeld. Als reserves zijn als nog de dames Andreas, Kruize en J. Goeting aangewezen. WANDELSPORT. DE ALEXINE TINNE-HERDENKINGSIOC» Het Comité verzoekt ons mede te deekM'' het, lettende op het vrij gure weder in Maan alsmede op het feit, dat vele vereenigingen®» geen goed geoefende groepen hebben, heeft aan het verzoek van vele vereeniging®.;; moeten voldoen, dezen herdenkingswandelt 1 te moeten uitstellen tot Zaterdag 20 en Zonu<* 21 Mei. Vooral omdat bij dien tocht epn o!» luchtherdenking zal plaats hebben, is het gewenscht, dat met de mogelijkheid van.» weder rekening wordt gehouden.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2