VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN TVederl. Vereeniging van Huis vrouwen. Lezing over Luchtbescherming. „„.bescherming is een actueel onderwerp "ïS besloot de afdeeling Velsen der Ned. en dies -wc Huisvrouwen een lezing er V«nX!niseeren. Zij had den heer A. Wij- over pid gevonden over „Luchtbescherming ""„licht van dezen tijd" te spreken, als een P onderwerp actueel, daarom The nog niet altijd op de belangstel- m nie was dan ook maar matig, toen hng. u'e .rf j dg presidente, mevr. A. C mitHer--Voet, in het gebouw der Vrije „'"v^eze bijeenkomst opende. 7'heer wijma wees er op, dat luchtbe Sf™i™. noodzakelijk geworden is. gezien Sfge Europeesche constellatie. Wij d<Lt™voorbereid zijn en maatregelen kun- m? nemen tegen datgene wat „uit de lucht tomen vallen". Een brandweer schaft men „iet eerst aan wanneer er brand uitgebro- is maar men houdt haar in reserve voor F? CTpval dat ze eens plotseling noodig zou ttnnen zijn. Zoo is 't ook met de luchtbe^ SCTnrXe gevallen er gevaar uit de lucht be bii een internationaal conflict, toonde r met enkele voorbeelden aan. Bij den hui len stand van zaken kan men zeker aan niipn uit de lucht op de burgerbevolking verwachten, teneinde het moreel achter het irsnrtiehan?ddé daarna de soorten bom „e„ die als goede gaven uitgestrooid zou Sn kunnen worden. Het zijn nl. de zeer lichte brandbommen, die 1 pond zwaar zijn i„ „a slechts 15 sec. uitgebrand zijn. De brisantbommen zijn heel wat gevaarlijker, Srh ze zijn zeer zwaar. Is de uitwerking van «en brandbom gemakkelijk te bestrijden, die mï een brisantbom met zijn honderden «■herren is heel wat moeilijker. Ill de derde plaats zijn er de gasbommen sic echter niet zoo veelvuldig gebruikt wor den als men gewoonlijk wel denkt. In IJmuiden zal men van gasaanvallen niet veel last hebben, want Nederland met zijn ieeklimaat en IJmuiden met zijn wind en rezen is er vrij veilig voor. Slechts 40 dagen peï jaar zouden aanvallen kunnen voorko- "uitvoerig vertelde de heer Wijma over de «evoigen van een aanval van het gemeene mosterdgas en hoe men zich tegen de invloe den er van kan wapenen. Bleekpoeder tegen mosterdgas en het water tegen de andere gas sen zijn afdoende maatregelen. Hoe deze maatregelen georganiseerd kunnen worden toonde spr. met enkele voorbeelden aan. Het eerste is dan wei de verduistering van een stad bij avond. De heer Wijma gaf daar bij den aanwezigen huisvrouwen raad hoe zij in dividueel handelen moeten in gevallen van gevaar en wanneer er verduisteringsproeven genomen worden. Ook zullen zij schuilkelders kunnen inrich ten teneinde in zulk een 'klein vertrek te vluchten hij een aanval met brisant- of gas bommen. Welke eischen er aan gesteld wor den stipte spr. uitvoerig aan. 4an de hand van eenige meegebrachte gas maskers demonstreerde de spr. de voordeelen ervan. De tegenwoordige gasmaskers be zitten' houtskoolrespiratoren, die 15 uur in met gasdoordrenkte atmosfeer veilig gebruikt kunnen worden. De Ned. Vereeniging voor Luchtbescher ming is op dit gebied zeer actief en de heer Wijma vestigde de aandacht op dit hoogst nuttige instituut en zijn uitgegeven ge schriften op het gebied van de luchtbescher ming. Na de pauze lichtte de heer Wijma aan de hand van een collectie lantaarnplaatjes zijn causerie, die met aandacht gevolgd werd, toe. Drie dagen op een foutieven koers gevaren. De Duitsche stoomtrawler Ernst von Briesen was op de terugreis van IJsland. De stuurman had van den schipper order gekregen, de koers voor de thuisreis vast te zetten. Tegen den mid dag werd den schipper op de brug de koers Z.O. 10. overgegeven. Daar de schipper zijn eersten stuurman volkomen vertrouwde, liet hij na, de koers te controleeren. Den Hen Februari des morgens 6 uur werd de wacht aan den 2en stuurman overgegeven met de opdracht ruim schoots gebruik te maken van het echolood. Vol gens aanteekeningen op de kaart moest men zich toen op de Faröbank bevinden. Juist toen de 2e stuurman het echolood wilde inschakelen riep de uitkijk: „land vooruit!" De stuurman ijlde naar de brug en zag voor zich een steile rots wand uit de duisternis opdoemen. Zijn eerste commando was: hard bakboord het roer en zette de telegraaf op volle kracht achteruit. Maar het was al te laat want het schip liep driemaal op den grond; maar langzaam voer de trawler naar diep water. De machine werd gestopt, om het schip na te zien en het bleek, dat de beide visch- ruimen water maakten, dat men echter met de lenspompen er uit kon pompen. De schipper besloot Thorshaven op de Faröer aan te loopen, waar men den trawler met eigen lijnen op een kleine helling kon hieven, waar een „noodverband" kon worden aangelegd. Daarna werd de reis voortgezet. In het dok bleek, dat de romp ernstig beschadigd was. Bij de behandeling voor het Seeamt kwam uit, dat het schip drie dagen lang op een fou tieve koers had gevaren. resultaten der trawlers van hamburg-altona. De trawlers, thuisbehoorende in Hamburg- Aitona, volbrachten in 1938 1612 reizen, n.l. 1254 naar de Noordzee, 133 naar de Noorsche kust, naar IJsland, 64 naar de Barentszee en 34 aar het Bereneiland. De vangst bedroeg 142.4 niioen kg. of 20 millioen kg. meer dan in 1937. mnL «ngst was 16-4 millioen R.M. of slechts JW.000 R.M. meer dan in 1937. Het minder-gun- ■m f!nancieele resultaat was het gevolg van de fnr°en^g der vaste vischprijzen en van den ge- J;e en aanvoer van minderwaardige bijvang sten voor de vischmeelproductie. De vischaanvoer in Duitsche havens in Januari. Gedurende de maand Januari bedroeg de to- vAnCamVOer Y.an zeevisch in de drie groote ha- tona 47 ®sennünde, Cuxhaven en Hamburg-Al- biivan 7 nüUioen kg. waarvan 3.9 millioen kg. Aan? opbrengst bedroeg 5.6 millioen R.M. 7 9 min i?erd wer^ van Noordzee en Oostzee IJsland d Waarvan 3.5 mill. kg. bijvangst, van kust ann reP^szee' Bereneiland en Noorsche vangst mm' kg' waarvan 0.3 mill. kg. bij- Zwemmers gaan hockey spelen. V. Z. V.Strawberries-combinatie. A.s. Zondag zal op het Strawberriesterrein. nabij het Huis te Velsen aan den Driehui- zerkerkweg een hockeywedstrijd plaats vinden tusschen een ploeg van de Velser Zwemver eeniging en Strawberries. Dit zal voor het eerst zijn dat het V.Z.V.-hockey-team het strijdperk zal betreden. Is het anders de voet bal, die twee verschillende sportideeën naar elkaar bracht, thans is het de hockeystick. De opstelling van de ploegen is nog niet bekend doch vast staat reeds, dat de eerste zevental spelers Janus, v. d. Broek, Schoone en Swier zullen meespelen. Tevens staat van het be stuur de Mayer in doel zoodat het alles zins de moeite loont, een gang naar het Strawberriesterrein te maken. Ongetwijfeld zullen vele V.Z.V.'ers eens ko men zien wat hunne clubgenooten met den hockeystick presteeren De vacatures ter gemeente secretarie. Naar wij vernemen zal in de vacatures ter gemeentesecretarie, ontstaan door het overlijden van den heer P. D. Schoenmaker, commies en J. J. v. d. Weele, adj. commies worden voorzien door de benoeming van den heer W. C. Suwerink commies, chef der afdeeling Onderwijs tot opvol ger van den heer Schoenmaker als chef der af deeling Financiën. De afdeeling Onderwijs zal worden ondergebracht bij Algemeene Zaken, welke afdeeling zal worden uitgebreid met een adjunct-commies, waarvoor inmiddels sollici tanten zijn opgeroepen. De arbeidsvoorwaarden v oor de vischarbeiders in Huil. Vastgestelde werktijden en loonen en één week vacantie met behoud van loon. Tusschen de Vereeniging van Vischhandela- ren te Huil en de „National Union" is overeen stemming bereikt over de loonen en arbeids voorwaarden voor de arbeiders in het vissche- rijbedrijf. De overeenkomst is dezer dagen in werking getreden en geldt voor allen, die in het bedrijf werkzaam zijn, met uitzondering van het kantoorpersoneel. Volgens deze overeenkomst, bestaat een nor male werkweek uit 51 uur, n.l. van Maandag tot en met Vrijdag 9 uur per dag, te verrichten tusschen 6 uur v.m. en 5.30 uur n.m. en Zater dag 6 uur, tusschen 6 uur v.m. en 1 uur n.m. De schafttijd valt tusschen 12 en 2 uur. Wanneer de arbeid vóór 's morgens 7 uur begint moet gele genheid voor ontbijten worden gegeven. Niet langer dan 5 uur achter elkaar mag worden ge werkt zonder onderbreking voor een maaltijd. Overwerk wordt betaald met 25 pet. extra; overwerk op Zaterdagen wordt betaald met 100 pet. extra. Op Bankholidays treedt na 3 uur 's middags de betaling van overuren in werking. De minimumloonen zijn als volgt: 14 j. 15 shilling perweek, 15 j. 17/6, 16 j. 20/-, 17 j. 25/-, 18 j. 32/6, 19 j. 40/-, 20 j. 47/6, 21 j 55/-. Fileerders moeten minstens 18 jaar zijn. Voor losse arbeiders bedraagt het loon 12/6 per dag op Maandag t.m. Vrijdag en 10/- op Zaterdag. Alle arbeiders met minstens één dienstjaar krijgen een week vacantie tusschen 1 April en 30 September met behoud van loon. Het aantal arbeiders tusschen 18 en 21 jaar mag niet groo- ter zijn dan één op drie, tenzij de jeugdige ar beiders het volle loon ontvangen. Het aantal jeugdige arbeiders beneden 18 jaar is niet be perkt. Reparaties uitgevoerd. Het Grieksche s.s. „Rokos Vergottis", hetwelk 3 dezer in ballast van Londen te Amsterdam arriveerde om in het dok van de Amsterdam- sche Droogdok Mij. eenige herstellingen uit te voeren, heeft deze thans beëindigd en vertrok Maandagmiddag weer naar Huelva om te laden. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Ds. Tjalsma over „Humor en Godsdienst". Gisteravond werd in het gebouw van de Ver. van Vrijz. Hervormden de laatste winterlezing in dit seizoen gehouden. Hiervoor trad als spre ker op Ds. P. D. Tjalsma te Gouda met het on derwerp „Humor en Godsdienst". Het wekt mis schien een vreemde gedachte, als men leest Humor in den Godsdienst. Is 't in dezen bijzon der ernstigen tijd wel een zaak, om over humor te spreken? Humor is een van de levenskrachten die wij juist noodig hebben om ons op te hef fen uit het zware en moeilijke van dezen tijd. De tweede vraag is: „wat heeft Godsdienst en humor gemeen? Heeft de Godsdienst daarvoor niet te strakke lijnen? De Godsdienst en het Evangelie van het Kruis, wat voor humor is er in dit alles? Spreker is zich bewust dat het ook niet gemakkelijk is om over dit onderwerp te spreken. Hij wil zich dan ook niet de pretentie aanmatigen om een juiste grens van humor of Godsdienst aan te geven. Wat is het juiste Christendom? De een spreekt van deze en weer een ander van een andere zijde van het Christendom. Zoo ook humor. Komisch te willen zijn gaat wel eens over in flauwigheid. Iemand kan zeer geestig zijn, opgewekt zonder komisch te zijn. Hierbij toonde spreker aan, hoe men aan het woord hu mor is gekomen en wat de oude leer hierover was. Humor is het groote gevoel van heerlijkheid om de ernst van het leven, zeide spreker. Hu mor en tragiek, zijn niet vreemd aan elkander, maar de humor voert hierbij naar het hoogste punt. Vandaar dat humor een der levenskrach ten is, waarmee de mensch de moeilijkheden kan doormaken. Humor is in staat iemand te doen glimlachen over de kleine nietigheden van het leven. Humor noemde spreker, iets van den Hemel. Het is de groote genade die liefde tot uiting brengt. Humor is de mensch met den grooten glimlach, die licht in het moeilijke brengt. Humor is een Goddelijke verademing en kan met zich brengen Goddelijke zegen. Hierna besprak Ds. Tjalsma het verband tus schen Godsdienst en humor. Het Evangelie, goed verstaan, brengt humor met zich. Als voorbeeld verhaalde spreker van eenige groote mannen, als Maarten Luther e.a. en vertelde hij iets uit hun leven. Ook met gezegden van Jezus, zooals die in de Bergrede voorkomen, wilde spreker duidelijk maken, dat het Evangelie niet vreemd is aan humor. Niet alleen met gezegden uit het Nieuwe, maar ook met uitspraken van het Oude Testament bracht spreker naar voren, dat God, niet de God is, die alleen behagen heeft in de strakke lijn van het gezicht. Gods glimlach gaat over al het goede op deze aarde. Met de opwekking tot de bede dat de genade in ons mag storten de humor, zooals die naai God's wil is, besloot spreker zijn met aandacht gevolgde rede. Na een korte pauze was er gelegenheid vra gen te stellen. „Het Nut" vertoont de film van de N. Z. H. R. M. Woensdag 22 Maart zal het departement IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen een filmvoorstelling geven in het Gebouw voor Chr. Belangen. Vertoond zal worden de film van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij., de instelling die nu al meer dan honderd jaren lang het redden van schipbreukelingen op onze kust verzorgt en waarmee ook IJmuiden zulke nauwe relaties onderhoudt. Ongetwijfeld zal dien avond het gebouw voor Chr. Belangen overvol zijn en niemand zal te leurgesteld naar huis gaan, want de film geeft een duidelijk beeld van het werk der N. Z. H. R. M. En bovendien zal de heer Moulijn, oud-stuur man bij de Mij. „Nederland" zeemansliedjes zingen. Het wordt dus een echte IJmuidensche avond, die niet alleen toegankelijk is voor leden maar tegen een laag entrée voor niet-leden en scholieren. AANGEKOMEN. 13 Maart: Akershus s.s. Oslo Texelstroom s.s. Liverpool Theseus s.s. Stettin 14 Maart: Elgö s.s. Norrköpïng Kemphaan m.s. Swansea Rota s.s. Antwerpen Eurymedon m.s. Batavia Perseus s.s. Danzig VERTROKKEN. 13 Maart: Rokos Vergottis s.s. Huelva Coeta m.s. Montrose Polydorus s.s. Hamburg Hermes s.s. Hamburg Patri a s.s. Rotterdam Walküre s.s. Antwerpen 14 Maart: Germania m.s. Antwerpen Charterschip voor de Kon. Holl. Lloyd, Het door de N.V. tot Voortzetting van de Ko ninklijke Hollandsche Lloyd gecharterde stoom schip „Ceres" (eerder gemeld) vertrok Zater dagavond j.l. van hier naar Hamburg ten einde de voor die haven bestemde hoeveelheid stuk goederen te lossen. Hierna gaat het schip naar Bremen, waar het in charter komt van de K. H. L., om te laden voor Santos en Rio de Janeiro. Bij het vertrek van Amsterdam was het schip reeds voorzien van de kleuren van de Lloyd, doch nog in dienst van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij, aldaar. Aanvoer ijzererts. Met het van Norrköping komende Zweedsche stoomschip „Elgö" werd een lading ijzererts aangevoex-d voor het Hoogovenbedi'ijf, alhier. GROOTE SLEEPREIS VOLBRACHT! Het halve m.s. „Jaguar" aangekomen. De twee sleepbooten „Thames" van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst en de „See- falke" van de Hamburg-Bugsier A.G. zijn er in geslaagd het wrak van de Noorsche tanker Politiepatrouilles in de straten van Bratislava. „Jaguar", na maandenlange omzwervingen op de Oceaan, behouden binnen te brengen. De sleep, met een half schip van 10.000 ton, welke 22 Februari van Fayal vertrok, arriveerde Za terdag j.l. te Rotterdam en had dus een reisduur van 18 dagen. De snelheid bedroeg ongeveer 4 mijl per uur, terwijl er per etmaal circa 100 mijl werd afgelegd. Deze prestatie zal ongetwijfeld als één der meest opmerkelijke gebeurtenissen geboek staafd worden in de veelbewogen geschiedenis van de internationale zeesleeperij. BURGERLIJKE STAND Bevallen: E. WarmenhovenBuijsman, d. Ger. Dousti-aat 14, IJmuiden; S. A. van Geldorp Bulters, z., Biezenweg 21, Santpoort; C. M. van VeenLemmers, d., Rijksweg 515, Santpooi-t; M. Th. van Etten—v. d. Wijngaart, dde Genestet- laan 40, Driehuis; C. HaringaBorst, z., Tuin dersstraat 9, IJmuiden; C. J. Beentjes—Bos, Trompstraat 176, IJmuiden; A. C. RuijterVes- sies, z., Doodweg la, Velsen; W. Bilderv. Dui venvoorde, d., J. P. Coenstraat 5, IJmuiden; E. J. Bi*ouwerMooiweer, z., Hoofdstraat 18, SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) x) Hamburg in lading. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 9 Maart van Dakar. Axios (Gr.) Follonica (v. IJm.) 17 Maart 10 Maart van Gibraltar. Achilles (Ned.) Midd. Zee 19 Maart 13 Maart van Lissabon. Amstelland (Ned.) Hamburg 19 Maart vertrekt 18 Maart. Bodegraven (Ned.) x) Chili 10 Maart te Autofagasta. Bennekom (Ned.) x) Chili 8 Maart van Curacao. Br. Energy (Br.) x) Abadan (via Antw.) 16 Maart 8 Maart van Gibraltar. Chili 8 Maart van Valparaiso. Bintang (Ned.) x) Batavia 14 Maart van Padang. Breda (Ned.) Chili 24 Maart 11 Maart te Corral. British Lady (Br.) Abadan (via R'dam) 5 Maart vertrokken. Bloemfontein (Ned.) Zuid Afrika 13 Maart van Durban. Boskoop (Ned.) Chili 12 Maart te Callas. Cressington Court (Br.) Garston 1 April in lading. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 11 Maart vertrokken. Cottica (Ned.) West Indië 19 Maart 14 Maart van Madeira. Castellon 13 Maart te Lissabon. Eurylochus (Eng.) x) Batavia 27 Maart 10 Maart van Port Soedan. Eemland (Ned.) Santos 3 April 13 Maart van Bahia. Bordeax 21 Maart vertrekt 17 Maart. Curagao 21 Maart 25 Febr. vertrokken. Ned. Indië 24 Maart 9 Maart van Port Said. Glenearn (Eng.) x) Japan 9 April 13 Maart van Belawan Ganymedes (Ned.) Alexandrië 23 Maart 13 Maart van Calamata. Gloriastella (Ital.) La Plata 4 April 2 Maart van Buenos Aires. Gylfe (Noor) x Houston 22 Maart 4 Maart vertokken. Georgios G. (Gr.) La Plata vertr. 22 Maart van Rosario. Glenroy (Br.) Japan 11 Maart van Daix-en. Halle (Du.) Ned. Indië 20 April 9 Maart te Soei'abaya. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 12 Maart van Dakar. Hercules (Ned.) Stamboul 27 Maart 11 Maart van Izmir. Hebe (Ned.) Midd- Zee - 11 Maart van Malaga. Ioannis P. Goulandris (G La Plata 11 April 8 Maart van Santa Fé. Joh. de Witt (Ned.) Batavia 2 April 8 Maat van Colombo. Kosti (Gr.) Pt. Redan 22 Febr. van Sabang. Bassein 22 Febr. van Rangoon. Ned. Indië 8 April 5 Maart van Colombo. Kelet (Hong.) New-Orleans 18 Maart 23 Febr. vertrokken. La Plata 30 Maart 4 Maart v. Rio de Janeiro. West Afrika 12 Maart van Takoradi. West Afrika 24 Maart van Burutu. Moena (Ned.) x) Batavia 30 Maart 15 Maart van Port Said. Merope (Ned.) Venetië 19 Maart 12 Maart van Gibraltar. Maron (Eng.) x) Batavia 21 April vertrekt 18 Maart. M.v.St. Aldegonde (Ned Batavia in lading. Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 13 Maart te Durban. Menes (Du.) Ned. Indië 9 Maart te Soerabaja. Mooi-drecht (Ned.) Port Arthur 31 Maart 13 Maart vei-trokken. .vyKerk (Ned.) Zuid Afrika 12 Maart te Rotterdam. Neleus (Eng.) x) lapan 17 Maart vertr. 16 Maart van Londen. Nidarholm (Zw.) Bona heden 7 Maart van Gibraltar. Orestes (Ned.) Alexandrië 26 Maart 10 Maart van Tel-Aviv. Stettin 20 Maart vertrekt 17 Maart. Prahova (Roemeen) La Plata 23 Maart 11 Maart van St. Vincent. Poelau Bras (Ned.) Ned Indië 16 Maart 11 Maart van Gibraltar. Panachandros (Gr.) La Plata 4 April 3 Maart vertrokken. Poelau Tello (Ned.) Batavia in lading. Reggestroom West Afrika 14 Maart te Duinkeiicen. Rendsburg (Du.) Bintang 10 April 10 Maart van Singapore. Rhesus (Eng.) x Batavia 8 April 7 Maart van Padang. Rozenburg (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 16 Maart 9 Maart van Gibraltar. Rhea (Ned.) Hamburg 17 Maart vertrekt 16 Maart. Springfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 11 Maart van Mombassa. Soemba (Ned.) Batavia 13 Maart van Sabang. Triton (Ned.) Zw. Zee 4 April 13 Maart te Kymassi. Trajanus (Ned.) Venetië 5 April 10 Maart te Fiume. Tawali (Ned.) x) Ned. Indië 10 Maart te Batavia. Tjikembang (Ned.) x) Oost Azië 12 Maart te Manilla. Vulcanus (Ned.) Zwarte Zee 21 Maart 13 Maart te Algiers. Voluntas (Ital.) Buenos Aires 10 Maart vertrokken. waterland (Ned.) Buenos Aires 17 Maart 11 Maart v. Las Palmas. Wipunen (Fin) La Plata 4 April 2 Maart van Buenos Aires. Westland (Ned.) Buenos Aires 14 April vertekt 17 Maart. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 13 Maart van Port Said. Zaanland (Ned.) Buenos Aires 31 Maart 11 Maart van Rio de Janeiro. Santpoort; L. Vreeswijkv. Offenbeek, z., Zee weg 175, IJmuiden: T. Broei'smaRoedema, d., IJmuiderstraatweg 153, IJmuiden; R, A. Prins Nieuwenweg, z., Burg. Rambonnetlaan 77, IJmui den; E. W. A. GieskesDepeweg, z., v. Tuyll- weg 6, Velsen. Overleden: G. v. d. Duin, 13 j., z. van W. v. d. Duin, Frans Halsstraat 46, IJmuiden; M. Plaat- zer, 58 j., echtgenoote van J. Plug, de Rijpstraat 2, IJmuiden; F. Kramer, 68 j., wed. van E. Bak ker, Stephensonstraat 34, IJmuiden; J. Boon, 79 j., weduwnaar van H. Sinnige, Hoofdstraat 94, Santpoort. Instellingen van Weldadigheid. Burgemeester en Wethoudei-s der gemeente Velsen bi-engen ter openbare kennis, dat, gere kend mei ingang van 1 Januari 1939. van de lijst van instellingen van weldadigheid is geschrapt Het Weeshuis der Nederduitsch Hervormde ge meente Velsen. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Elgö Norrköping HOLLAND—AFRIKA LIJN. Breedrijk, R'dam n. Nek Yoi'k p. 13 Lizard. Drechtdijk Vancouver n. R'dam 12 te Los Angeles. Damsterdijik Vancouver n. 'dam 12 te Seattle Boschdijik 13 van R'dam te Tampico. Zaandam 13 van R'dam te New York. Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 11 van Montevideo n. New York. Lochgoil (uitr.) 13 te Los Angeles. Spaamdam New Orleans n. R'dam 14 te Londen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk (uitreis) 14 van Shanghai. Tjikembang (thuisreis) 14 van Manilla. Abbekerk (uitreis) 14 te Livorno. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland 11 van Durban n. Dorenzo Marques Bloemfontein (thuisreis) 13 van Durban. Randfontein (uitreis) 14 van Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 12 van Port Sudan. Gaasterkerk (uitreis) 13 te Adelaide. Aagtekerk (thuisr.) 14 van Dakar. Almkerik 14 van Rotterdam n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) 12 van Dakar. Regges-troom (thuisreis) 13 van Havre via Duinkerken. Leto (thuisgreis) 12 van Takoradi. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) passeerde 13 Perim. Hoogkerk vertrekt 15 van Bremen naar Hamburg. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 12 v. Genua te Bona, voor Rotterdam. Stad Vlaardingen 14 v. Vlaardingen naar Narvik. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Bodegraven 10 van Corral te Antofagasta. Perseus 14 van Danzig te Amsterdam. Medea 12 van West-Indië te New York. Euterpe 13 van A'dam te Bordeaux. Mars, R'dam n. Piraeus pass. 13 Ouessant. Irene, R'dam n. Lissabon p. 13 Ouessant. Tibei-ius R'dam n. Alexandrië p. 13 Ouessant Cottica, Barbados n. A'dam 13 300 mijl Z.W. van Madeira. Achi'lles Castellon n. R'dam 13 van Lissabon Ajax 13 van A'dam te Kopenhagen. Aurora 14 van Genua te Livorno. Boskoop 12 van A'dam te Callao. Crijnssen A'dam n. West-Indië p. 13 Azoren Iris 13 van Odense n. Gdynia. Ganymedes 13 van Calaamta n. Malta. Pygmalion 13 van R'dam te Genua. Theseus 14 van Stettin te A'dam. Triton 13 van Chanak Kalessi te Kymassi. Vulcanus 13 van Tunis te Algiers. Cottica, Barbados n. A'dam 14 van Madeira. Baralt 11 van Curacao n. Bovenw. Eil. Saturnus 14 van Alexandrië n. Jaffa. MEYER Co's SCHEEPVAART MIJ. Eurylochus, Batavia n. A'dam 14 te Suez. Perseus Japan n. R'dam 14 te Saigon. Memnon, Japan n. R'dam 14 van Kobe. Rencleuch, Japan n. R'dam 13 66 m. Z.W. v. Niton. City of Mandalay, Japan n. R'dam vertrekt 15 Maart van Londen. Sarpedon Japan n. R'dam via Londen 13 36 gr. 20 min. N. en 7 gr. 8 min. W. Polyphemus A'dam n. Batavia p. 12 Maart Beachy Hd. Patroclus Japan n. R'dam 12 te Singapore. Glenroy 11 van Dairen n. A'dam. Glenogle 13 van Dairen n. R'dam. Eurymedon 14 van Batavia te A'dam. Glenearn Japan n. A'dam 13 v. Belawan. Citty of Bedford, Dairen n. R'dam 12 van Shanghai. Alcinous 12 van Gdynia te Batavia. City of Florence Dairen n. R'dam 11 van Colombo. Phrontis 13 van Batavia te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 14 te Singapore Garoet (thuisreis) pass. 13 Perim. Kcta Baroe (uitreis) 14 te Singapore. Kota Nopan (uitreis) passerde 13 Perim. Kota Pinang thuisreis) 17 (7 v.) te Genua verwacht. Dempo 14 van Batavia te R'dam. Sitoebondo (uitreis) 14 van Suez. Straat Soenda R'dam n. Batavia 13 (12 midd.) 0 gr. 55 min. Nb. en 9 gr. 28 min. Wl. Sibajak (uitr.) 14 (2 n.) van Gibraltgar. Weltevreden 14 van R'dam n. Londen en Hamburg.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5