VELSEN Winst van Van Gelder Zonen was bijna 1.2 millioen minder dan in 1937. Men moet dit plaatje met eenige fantasie be kijken. Men moet den achtergrond wegdenken en verder moet men er een zeetje rondom denken en wat stoom of rook uit den schoorsteen. Plaatsgenoot bouwde een trawler. Bijzonder fraai staaltje van een specifiek IJmuidensche huisvlijt. En dan kan het niet anders of enen ziet „in levenden lijve" voor zich de Duïtsche stoom trawler PG 392 Marie Richardson, want het model vervaardigd door den heer G. Jordens, alhier is zoo natuurgetrouw nagebootst dat er niets, maar dan ook niets aan ontbreekt en daarom moet het beschouwd worden als een bijzonder staaltje van een specifiek IJmui densche huisvlijt. Inderdaad „specifiek IJmuidensch". Want vele Umuidenaren hebben zich in hun vrijen tijd onledig gehouden met het maken van modellen van den een of anderen stoomtraw ler en vele daarvan mogen heusch gezien worden. Het werkstuk van den heer Jordens, dat geëxposeerd is bij de IJmuider Stores en daar veel belangstelling trekt, overtreft echter alles, wat we tot nu toe op dit gebied gezien hebben. Want niet alleen het uiterlijk van de Marie Richardson is volkomen getrouw nagebootst, ook de verdere afwerking van de technische details ontbreekt niet en men vraagt zich af hoe een amateur als de heer Jordens, die niet meer is dan een eenvoudig arbeider en een leek op het gebied van de scheepsbouwkunde, dit fraaie werk heeft kunnen vervaardigen. Men mag daarnaast bewonderen, met welk een groot geduld, welk een volharding maar ook met welk een liefde de vervaardiger het -werk heeft volbracht. Eenige jaren heeft hij er. aan gewerkt. Het model bezit haast alles wat er behoort te zijn, electrisch licht, vischruim, machine kamer, schroef. En alles is op schaal gebouwd, tot- zelfs de kleinste onderdeelen. Zoodanig is zijn werk, dat men er eerder ingenieurswerk dan werk van een amateur in zou herkennen en het is dan ook niet te verwonderen, dat des kundigen het werkstuk ten zeerste geprezen hebben. LAATSTE LEZINGAVOND O.K. VEREENI- GINGEN. De samenwerkende besturen der Vereeni- ging Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds, afd. IJmuiden en de Oud-Kath. Oecumenische vereeniging organiseerden gisteravond hun vierden en laatsten openbaren lezingavond in de Bethlehemkerk, welke werd geopend door kapelaan P. J. Jans, die een groot getal be langstellenden kon welkom heeten, in het bij zonder pastoor J. van der Oord te Amsterdam, welke als spreker tot onderwerp had „De ver rijzenis van Christus". Pastoor v. d. Oord ving zijn lezing aan met een inleiding op Goethe's Faust, een diep aangrijpend tooneelspel, waarbij spr. de Faust-figuur weergaf. Faust, die niet leven kan. niet gelooven wil, alleen wil sterven, waartoe hij den giftbeker neemt, die hem ont valt als hij van achter de deur van Christus' verrijzenis verneemt, waarop Faust weer tot het leven terugkeert. Vervolgens behandelde spr. de geschiedenis van de verrijzenis en de verschijning van de vrienden en apostelen, zooals het evangelie deze weergeeft en heeft overgeleverd. Tenslotte zeide spreker te gelooven in de verrijzenis van het leven en vroeg hij om in rustigen moed te gelooven en te strijden. :ezin<?6laan JanS dankte spreker voor zijn De medewerking van het Oud-Kath. kinder koor "Crescendo" werd op prijs gesteld. Den heer K. Gouda, die als organist aan de vier lezmgavonden medewerking had verleend werd daarvoor dank gebracht. VERGADERING DER N. S. B. De N. s. B. houdt a.s. Woensdagavond een openbare vergadering in het gebouw „Wille- brord" in de Willebrordstraat. Spreker is de heer P. ten Hoorn met het on derwerp „Arbeiders en politieke partijen". OOSTENDE KOOPT ENGELSCHE TRAWLERS Nadat Oostendsche reederijen reeds eerder een viertal trawlers in Engeland hadden ge kocht. heeft dezer dagen de Motorvisscherij in Huil drie trawlers aangekocht. Deze traw lers zijn in 1926-1927 gebouwd en meten 147 netto reg. ton. CONCERT „KUNST NA ARBEID". De Harmonie Vereeniging „Kunst na Ar beid", directeur de heer M. Kleij geeft a.s. Za terdagavond in „Het Wapen van Velsen" een concert voor donateurs en genoodigden. Het programma vermeldt o.a. Rosamund e van Schubert. Balletmuziek uit Coppelia van De- libes, Suite Oriëntale, van Popy, Fantaisie uit .De Klokken van Corneville" van Plan- quette, enz. De heer M. van Schadewijk Azn.. treedt op als clarinetsolist. Hij zal ten gehoore bren gen het Concertino voor clarinet van Weber. BAGGERMOLEN NAAR DOVER. De Engelsche sleepboot Lady Brassey is hier Van Dover aangekomen om den bagger molen Schelde van de firma Adr. Volker van hier naar Dover over te brengen. Zooals be kend heeft deze firma ginds een groot werk aangenomen, waarvoor de motorhoppers Am sterdam VI en VII eenige weken geleden reeds van hier derwaarts vertrokken. VERMINDERDE PRODUCTIE DER DUITSCHE WALVISCHVLOOT. In het afgeloopen seizoen van 1938-1939 werd door de Duitsche walvischvloot in totaal 84.170 tons traanolie geproduceerd. In het voorafgaande seizoen bedroeg deze productie 90.000 ton. Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Dr. Henri Polak over het stadsschoon van Amsterdam. Li „Ons Huis" heeft gisteravond voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling dr. Henri Polak gesproken over het stadsschoon van Amsterdam. Dr. Henri Polak, schrijver van: „Het kleine land in zijn groote schoonheid" maakte met de aanwezigen aan de hand van een serie projectieplaten een tocht door Amsterdam. Alvorens Dr. Polak tot het projecteeren van de platen overging hield hij een kleine inlei ding. Hierbij zeide hij, dat velerlei zaken den mensch in beslag nemen, waardoor velen het schoone uit eigen omgeving niet zien. Vervolgens zeide spreker, dat het met eenige schroom is dat hij thans over schoonheid spreekt. De oorzaak hiervan vindt men in de gebeurtenissen der laatste dagen. Amsterdam is sprekers geboorteplaats. De ze bevat vele schoonheden waarop andere ste den, zelfs in het buitenland niet kunnen bo gend Wanneer Amsterdam ontstaan is kan men niet met zekerheid zeggen. Alle bewij zen omtrent het ontstaan ontbreken. Spreker begon van af het Romeinsche tijdperk, toen er reeds verschillende plaatsen, zooals Utrecht, Nijmegen en Maastricht bekend waren. Van Amsterdam is een document aanwezig, waar uit blijkt dat in 1235 Amsterdam reeds een belangrijke plaats is geweest. In 1325 is aan deze plaats het stadsrecht toegekend. Hoe Amsterdam er vroeger uit heeft gezien, daar van weet men ook niet bijzonder veel. De eer ste kaart van Amsterdam dateert van 1645. Deze kaart is van den schilder-cartograaf Cornelis Antonisz. Door middel van die kaarten liet spreker een blik werpen op de ontwikkeling van Am sterdam en liet spreker zien het mooie van de oude stadsgrachten met- de oude patriciërswo ningen. Vervolgens vestigde dr. Polak de aandacht op de fraaie oude torens die men in het oude gedeelte van de stad 'vindt, alsmede op de fraaie oude gevels waarvan een rijke ver scheidenheid in Amsterdam nog te vinden is. Hiertegenover werd gesteld de bouw van de laatste tientallen jaren. Op zeer onderhou dende wijze werd ook hiervan dé schoonheid aangetoond. Aan het slot vestigde spreker de aandacht op het bestaan van de vele krot woningen die ook in Amsterdam waren te vinden. Door het werk van de Sociaal-demo craten in den Amsterdamschen raad, aldus spreker, zijn vele opgeruimd en zijn hiervoor betere woningen gebouwd. Al met al heeft spreker duidelijk aangetoond, dat er in het oude en het nieuwe gedeelte van Amsterdam veel schoons is te zien waaraan men, in dien er de aandacht niet op gevestigd wordt, ongemerkt voorbij gaat. AANGEKOMEN. 19 Maart: Hermes s.s. Hamburg Merel s.s. Londen Ek s.s. Oslo 20 Maart: Trito s.s. Fowey Reggestroom s.s. West Afrika Jessica s.s. Hamburg Lady Brassey sl.b. Dover Strindheim s.s. Antwerpen Muron m.s. Sevilla Amstelland s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen Borthwick s.s. Leith Opbrengst s.s. Sarkani. Het onlangs door bemiddeling van de make laars Jacq. Pierot Jr., Zn. te Rotterdam aan de N.V. Scheepvaart- en Steenkolen Mij. aldaar verkochte s.s. „Sarkani" zou, volgens Fairplay, een bedrag van 13.500 opgebracht hebben. Zooals wij reeds eerder gemeld hebben komt liet schip nu in de vaart onder de naam „Ottoland". Vlootuitbreiding. Het tankmotorschip Clavella, hetwelk op het oogenblik in aanbouw is bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. aldaar, zal 13 April a.s. zijn proeftocht maken. Een drama ter zee? Op de Algerijnsche kust zijn dezer dagen wrakstukken aangespoeld .van het vermiste Fransche s.s. St. Prosper. Men neemt dus zeker aan, dat het schip met 33 opvarenden aan boord met man en muis is vergaan. De wrakstukken bestonden uit een reddingsboot en reddingsgor dels met den naam „St. Prosper" er op. ge schilderd. Naar den slooper. Dezer dagen arriveerden van Gt. Yarmouth aan de scheepswerf N.V. De Koophandel te Nieuw-Lekkerland de Britsche trawlers Gladys Rose, Harry Leonard, Sweetbud en Radicant Rose. Deze trawlers werden alle verkocht om te worden gesloopt. Bijlegger met lekkage. Het van Antwerpen naar Noorwegen be stemde Noorsche stoomschip Strindheim is hier binnengeloopen als bijlegger wegens lichte lek kage in één der ruimen. Later is het schip naar een droogdok te Amsterdam opgevaren ter afdoende reparatie. RESTANT BESOMMINGEN MAANDAG. Loggers: KW 175 f 250, KW 89 f 200, KW 75 f 380, KW 102 f 320, KW 68 f 1100, KW 101 f 950, KW 166 f 250, KW 108 f 190, KW 178 f 330, KW 177 f 28, KW 91 f 200, KW 52 f 200, KW 163 f 400, KW 105 f 240, KW 104 f 240, KW 19 f 780, KW 107 f 320, KW 62 f 200, KW 40 f 1000, KW 114 f 300. Stephen Jansen gehuldigd. Zondagmiddag werd de vermaarde Amster- damsche dirigent Stephen Jansen in het. Muziek- lyceum te Amsterdam ter gelegenheid van zijn 25-iarig toonkunstenaarschap gehuldigd. Deze huldiging geschiedde in het kader van een con cert door Stephen Jansen's Vocaal Dames-En semble en den pianist George van Renesse. Het is een middag van delicaat muzikaal ge not geweest. Als steeds had Jansen het program ma met fijnen smaak samengesteld, en wederom werden we met enkele sublieme composities ver rijkt, nl. „Die Engel und die Hirten" van onzen tijdgenoot Kodaly en het „Kyrie" uit de Missa Simplex van Hendr. Andriessen. Wij kennen de kwaliteiten van dit vrouwen koor sinds lang: het prachtige materiaal en de vergevorderde techniek stellen de zangeressen tot groote prestaties in staat, doch het kwam ons voor, dat de dames 't er op gezet hadden, om op dit concert een nieuw en stralend bewijs te leveren van genoemde gelukkige eigenschap pen. Wij doelen hier voornamelijk op de vertol king van Kodaly's merkwaardige Kerstcomposi tie, waarbij het serene Gloria in Excelsis Deo als een zilveren koepel de wereld van aardsche stemmen overspant, vast en klaar, vol expressie werd gezongen. Een geheel andere sfeer ademt Andriessens Kyrie, doch ook hier voldeed het koor onder de soepele leiding van den dirigent aan alle eischen van wijding, zuiverheid en evenwicht, waarop het bij de geestelijke liederen allereerst aan komt. Wat de wereldlijke nummers betreft, noemen wij speciaal Maikaferlied van Moritz en Burleske van Hugo Hermann, twee moderne werkjes, waarvan geest en humor uitstekend tot hun recht kwamen. George van Renesse speelde virtuoos en ver- droomd Schubert. Chopin en Liszt. Herhaalde lijk bracht de volle zaal dirigent en pianist ovaties. Vóór de pauze nam de heer A. F. Kerbert, voorzitter van het mannenkoor „Het Mobilisatie- kruis" het woord. Spr. memoreerde de successen van den jubilaris en wees er op. dat Stephen Jansen zich bij het dirigeeren niet laat leiden door zijn eigen intenties, doch steeds tracht door te dringen in het gevoelsleven van den compo nist. Spr. bood den heer Jansen namens de ko ren een fraaie krans aan, benevens eenige bloemstukken, de gebruikelijke enveloppe en een gedenkschrift. Mevr. Jamsen-v. d. Gugten ontving eveneens een geschenk. Gelukstelegrammen werden voor gelezen; er waren er o.m. van de Haarlemsche Orkestvereeniging, de AVRO, de afd. Amster dam van de Kon. Ned. Toonkunstenaars vereen. Tijdens de pauze kwamen velen den zilveren dirigent en zijn echtgenoote gelukwenschen; wij zagen onder hen tal van bekende figuren uit de muziekwereld, o.m. Fred. Roeske, Jac. Bonset, Herman Rutters, Jo Immink, Leida Hulscher en Willem Schansman. In den foyer bleven de koorleden na afloop van het concert nog eenige oogenblikken in in- tiem-feestelijke sfeer bijeen. Verkiezing Provinciale Staten. Stemmen In een andere gemeente. De Burgemeester van Velsen maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Provin ciale Staten de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente in dezelfde provincie aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming bepaalden dag, dus vóór 5 April a.s., in persoon ter secretarie van een gemeente aan den Burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezers lijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hy aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een an dere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deel nemen, behoort tot het stemdistrict in het welk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn ge machtigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op welker kie zerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kie zer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van den Burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. Papierprijzen liepen niet onbelangrijk terug Dividend slechts 3 °/o (v. j. 8 .Moesten wij in ons vorig jaar verslag reeds wijzen op een geringe be drijfsbezetting gedurende de laatste maanden van 1937, deze minder gun stige toestand hield ook gedurende de eerste acht maanden van 1938 aan, zoodat in dien tijd onze productie vooral die van fijn papier en van pak papier belangrijk moest worden in gekrompen. Onder den invloed van de internationale politieke verwikkelin gen ontstond in den loop van de maand September meer vraag naar onze producten. Dientengevolge kon den onze fabrieken gedurende het laatste kwartaal op volle kracht werken Aldus het verslag over 1938 van de Ver. Kon. •Papierfabrieken der Firma Van Gelder Zonen. Uit de cijfers van de balans en de winst- en verliesrekening blijkt voorts, dat 1938 minder gunstig was dan het vorige boekjaar. Het voordeelig saldo van de winst- en ver liesrekening bedraagt, na een afschrijving van 1.606.291.op terreinen, gebouwen, ma chines, woning enz. en van 27505.op ver voermiddelen enz. 1.070.093.—, tegen ƒ2.258.070.— in 1937. De balans vermeldt: Activa: Terreinen, gebouwen, machines, wo ningen enz. ƒ14.267.610.—, vervoermiddelen ƒ1.kas en bankiers ƒ340.505.deelnemin gen in en vorderingen op andere ondernemin gen 859.12'5.fondsen genoteerd ter beurze ƒ416.811.—, fondsen niet genoteerd ter beurze 7.535.—, voorraden 10.214.976.—, debiteuren 3\253.060.vooruitbetaalde kosten 86.573. te ontvangen interest 500. Passiva: Gew. aandeelenkapitaal 15.750.000.-, 6 pCt. cumulatief preferent aandeelkapitaal 6.750.000.prioriteits aandeelenkapitaal 30.000.crediteuren ƒ3.001.654, onverdeeld dividendsaldo ƒ32.891.-, reservefonds ƒ314.973 agioreserve 2.497.085.winst 1.070.093. (v. j. ƒ2.258.070.—). Winst- en verliesrekening: Debet: Afschrijving op terreinen, gebouwen, machines, woning enz. 1.606.291.afschrij ving op vervoermiddelen ƒ27.503.interest ƒ29.112—, winst 1.070.093— Credit: Exploitatierekening 2.733.002.(v. j. 3.883.397. De productie daalde van 154.000 ton in 1937 tot 132.000 ton in 1938. Voorgesteld wordt, een dividend van 6 pCt. (v. j. 6.4 pCt.) op de cumula tief preferente aandeelen en een divi dend van 3 pCt. (v. j. 8 pCt.) op de gewone aandeelen uit te keeren. Op de prioriteitsaandeelen wordt geen divi dend uitgekeerd (v. j. 5 pCt.). Zoowel de papierprijzen op de binnenland- sche markt als die op de exportmarkt zijn het vorige jaar niet onbelangrijk teruggeloopen. Maar ook de prijzen der grondstoffen daalden. Verder deelt de directie in haar verslag nog mede, dat in de op 28 Maart 1938 gehouden vergadering van aandeelhouders, den heer H. Smidt v. Gelder op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend als directeur der Vennootschap, terwijl de heeren W. C. Smidt van Gelder en C. F. D. Beuker tot directeuren werden be noemd. De heer H. Smidt v. Gelder werd daarna tot commissaris benoemd. In dezelfde vergadering werd tegen de ter vaststelling aangeboden balans en winst- en verliesrekening het bezwaar gemaakt, dat de agio-reserve in de balans per 31 Dec. 1936, evenals in vorige balansen, voorkomende onder de credit-zijde met 2.497.085.96 niet meer in de aan de algemeene vergadering aangeboden balans per 31 Dec. 1937 voorkwam. Ter toelichting werd door ons medegedeeld, dat wij, zooals ook in het jaarverslag over 1937 vermeld, de agio-reserve voor vermindering van de waarde onzer machines hadden willen aanwenden. Eenige aandeelhouders vereenigden zich hiermede niet en verlangden, dat die volgens BONNEN VOOR DE RADIO-DISTRIBUTIE. De Radio-commissie voor de uitreiking van steunbonnen aan de werklooze aangeslotenen bij de radio-centrales verzoekt ons te melden, dat hernieuwde inschrijving voor de maand April zal plaats hebben: voor de centrale Ken- nemerland en Velsen-Noord op Donderdag 23 Maart en uitreiking op Donderdag 30 Maart voor de Centrale Kenneinerland van 78 uur en voor Velsen-Noord van 6'/27*/s uur voor de Centrale Kennemerland is de inschrijving en uitreiking in het gemeentelijk stempello kaal in de Lorentzstraat. Voor de Centrales Huisman en Van den Broek inschrijving op Vrijdag 24 Maart en uitreiking op Vrijdag 31 Maart van 78 uur bij Outenaar Enschedéplein. De stuurman van een roeiploeg moet niet te zwaar en dus niet te groot zijn. Maar Massey, de stuurman van Oxford is wel van ongewoon vestzakformaat. Toch zal hij het hoogste woord hebben als zijn ploeg op 1 April tegen Cambridge roeit. hen noch noodzakelijke noch afschrijving niet zou tot stand koiWnsch* aan de algemeene vergadering SSL?.* balans per 31 Dec. 1937 alsnog met "«a ving van de agio-reserve gewijzigd den. Staande de vergadering is be J *°N dien wensch voorloopig gevold te ee aaa de aangeboden balans per 3i°DpppmKen L' gewijzigd, aldus dat de agio-ï?/ 1937 f 2.497.085.96 onder de credit-zijde l e *4 ii-<- 1werd op. werd actief. genomen en het gelijk bedrag de terreinen, gebouwen, machines enz. verhoogd. De aldus gewijziedV h 31 Dec. 1937 werd toen met de winst Tper liesrekening door de algemeene vpjWVer' goedgekeurd. vergadenng In de balans per 31 December ma de op 30 Maart 1939 te houden jaarlüb •iö algemeene vergadering van aandeeCn; ter vaststelling zal worden aangeboden^ voormelde agio-reserve tot gezegd bedrad der de creditzijde voorkomen. g0a* HOLLAND AMERIKA LIJN. Veendam New York n. Rott. 21 (2.50 Vm\ Plymouth verwacht. Lochavon Rott. n. Vancouver 19 te Londen Edam Rott. n. Tampico p. 19 Dungeness Noordam Rott. n. New York 19 v. Plymouth Rotterdam 10 v. New Orleans n. Havana Volendam 18 van New York n. W. Indië. Statendam 18 v. New York n. West Indië. Bilderdijk Baltimore n. Rott. 18 te Newport v Zaandam 18 van New York n .Rott. Leerdam New Orleans n. Rott. 19 te Londen Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 17vanRina Janeiro naar New York. Blommersdijk Baltimore n. Rott. 18. 550 mm West van Land's End. HOLLAND AUSTRALIë LIJN. Almkerk 20 van Hamburg te Rotterdam. Meerkerk (uitr.) 19 te Kurrachee. HOLLAND BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk 20 v. Hamburg te Rott. Streefkerk (thuisr.) 19 van Port Said HOLLAND OOST AZIë LIJN. Serooskerk vertr. 21 v. Antwerpen n. Hamburt Tikembang (thuisr.) 18 te Singapore. Zuiderkerk (thuisr.) 19 van Genua. Enggano (uitr.) 20 van Algiers. Abbekerk (uitr.) 19 van Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 18 van Kaapstad. Randfontein (uitr.) 19 van Aden. Jagersfontein 19 van Amst. te Hamburg. Meliskerk 20 van Rott. te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 19 te Rotterdam. Reggestroom 20 van West Afrika te Amst. Jaarstroom (uitreis) 17 van Dakar. HALCYON LIJN. Stad Maassluis 20 v. Kirkenes n. Rott./Vlaard. Stad Arnhem Morphoubaai n. Rott. 19 van Algiers. Stad Vlaardingen 20 (v.m.) v. Vlaardingen te Narvik, vöor Rott./Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Saturnus 20 van Famagusta n. Kymassi. Ajax 20 van Aarhuus te Amsterdam. Vulcanus, Varna n. Amst. 20, 150 mijl Z.W. van Ouessant. Theseus 20 van Amst. te Kopenhagen. Cottica 21 (8 n.m.) v. Barbados te Amst, v.w. El Libertador 17 v. Curagao n. Maracaibo. Helder Amst. n. Chili 18 van Curagao. Telamon 17 van Curagao naar Trinidad. Midas 17 van W. Indië te Curagao. Atlas 12 van Maracaibo te Curagao. Plato 12 van Venezuela te Curagao. Amor 16 van Curagao naar Maracaibo. Bacchus 16 van Curagao naar Maracaibo. Breda Amst. n. Chili 17 v. Valparaiso. Hermes 19 van Hamburg te Amst Deucalion Rott. n. Tunis p. 19 Dungeness. Vesta Rott. n. Oran 19, 85 m. Z.Z.O. v. Land's End Achilles 20 van Castellon te Rotterdam. Ajax 18 van Aarhuus naar Amsterdam. Alkmaar 20 van Hamburg te Antwerpen, Aurora 17 van Napels te Trapani. Bennekom Chili n. Amst. 18, 120 m. N. v. Azorcn. Costa Rica 19 van Amst. te Hamburg. Cottica Barbados n. Amsterdam 20 v. Plymouth, 21 (4 n.m.) verwacht. Fauna 18 van Algiers naar Tunis, Ganymedes 20 van Calamata te Portimao. Hercules Stamboul n. Amst. p. 20 Gibraltar. Irene Villa Real de San Antonio naar Genui pass. 19 Gibraltar. Iris Danzig n. Amst. p. 19 Brunsbuttel. Odysseus 20 van Kopenhagen n. Stettin. Orpheus Stettin n. Amst. p. 20 Brunsbuttel Pericles Amst. n. W. Indië p. 19 Ouessant. Pluto 18 van Gothenburg te Amsterdam, Pygmalion 20 van Calamata te Piraeus. Stella 20 van Rodosto naar Izmir. Titus 20 van Palermo naar Venetië. Trajanus 19 van Bari te Palermo. Triton 18 van Piraeus te Candia. Ulysses 19 van Izmir te StambouL MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Protesilaus, Rott. n. Japan 19 te Penang. Dolius 20 Maart v. Yawata n. Amst. Eurymedon Batavia n. Lpl. p. 18 Beacby Hi Menelaus Japan n. Rott. via Londen p. 19 wipt Clytoneus 18 van Liverpool n. Macassar. Bengloe Hongkong n. Rott. 16 v. Sagay. Antenor 17 te Yokohama, voor Rott. Glenearn Japan n. Amsterdam 17 v. Colombo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Ceres (uitreis) 19, 45 mijl Oost van Niton. Eemland (thuisreis) 19 van Pernambuco. Amstelland 20 van Hamburg te Amst. Salland (uitr.) 19 te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (th.) p. 20 Gibraltar. Banjoewangi, Rott. n. Batavia p. 20 K. Bon. Sitoebondo (uitreis) passeerde 20 Mrt Penm. Garoet (thuisr.) 19 van Port Said. Kertosono (uitreis) p. 20 Ouessant. Siantar (thuisr.) 20 van Sabang. Tapanoeli (thuisr.) 18 van Port Said. Tosari (thuisr.) p. 19 Perim. Straat Soenda Rott. n. Batavia p. 18 Walvisc» ROTT. ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat (uitr.) 18 te Montevideo. Alwaki (th.) 19 van Santos. Alkaid (uitreis) 19, 65 mijl Oost van Niton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang (thuisr.) 19 van Colombo. Tarakan (uitr.) 18 v. Antwerpen en pass. (v.m.) Vlissingen. Tjikandi (uitr.) p. 18 Ouessant WIJK LIJN. Zonnewijk, Morphoubaai n. Hamburg 20 v. Beverwijk Rott. n. Malta p. 19 Beachy Hea Jonge Johanna, Antwerpen n. Malta pass- Maart Ouessant. Jonge Elisabeth, Jaffa n. L'pool p. 20 Mai r

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2