BERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Het streven van de West-Frieze- Styk. Oprichting van een afdeeling. Tfpnnemer Hotel werd gisteravond In Miiing gehouden van de West- eee eiide te komen tot oprich- frieze-siys. fdeeling Beverwijk van deze ting van l pe vergadering stond onder vereenig'hp- hMr A de Goe(iei „a van leiding direct na zyn weikomst- Mtfhrtd«l én de organisatie van de wo°! vdeze-Styk behandelde. west-rn™ dat styi; €en oud Fnesch IZ het eenige zuivere woord voor woorpiS Toen dan ook in 1932 deze be- TereeniguJ6' tjcht meende men dit oude weging we e vergetelheld te moeten ont- woord aan» u* '"SS» vereeniging beschouwt Kennemer- i, West-Friesland, hetgeen spr. ipro- WJte verduidelijken door diep in de ge- terug te gaan, n.l. tot in den Ro- iïm Hid Volgens spr. staat het vast, "fSnemeriand West-Friesland was, wat blijkt uit onderzoekingen van ®°i fpf Allen kwamen tot de con- bistonci. Kennemers dezelfden waren "fai WesthFriezen. Ook uit het dialect- jp,vwk Is dit gebleken. af vori'e eeuw werd echter de theorie vprkondigd, dat Kennemerland niet tot West- SSiid behoorde, In de 18de eeuw was de Vt «Mesolie beweging zeer sterk in Bever- SS werd door Agge Kool een West- Sesche woordenlijst samengesteld Tte voorzitter leidde hieruit af, dat de actie JS een plaatselijke afdeeling dus onder St-Friezen gevoerd wordt. Het begrip West- Sen bevat alleen diegenen, die in Noord- Snd boven het Noordzeekanaal wonen. vervolgens vroeg spr. zich af of er wel een weVt-Friesche volkscultuur bestond. Volgens Zn inleider bestaat deze zeker. Er is n.l. Ln typische huizenbouw, een volkschilder- imist enz. vereeniging stelt zich dan ook ten doel het goede en waardevolle in de overgeleverde cultuur te bewaren en tot vol maakter en rijker ontwikkeling te brengen. De vervlakking doet in dezen tijd hieraan veel kwaad. Het Styk heeft daarom alleen belang bij een vereeniging, die haar werk goed doet, en energiek aanpakt, want naaikransjes zijn er al genoeg, aldus spr. Als laatste punt behandelde spr. het zoeken van contact tusschen hen, die voor dit streven sympathie gevoelen. Na dit generale overzicht van de actie van de West-Frieze-styk werden in de voorloopige organisatie-commissie benoemd de heer-en Rienefeld en Van der Schoor. Deze commissie zal een krachtige actie ontplooien in Kenne merland, die zeker tot succes zal leiden. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd een druk gebruik gemaakt. JAARVERGADERINGEN VOETBALLERS. De voetbalvereniging „Beverwijk" heeft haar jaarvergadering vastgesteld op Don derdag 6 April a.s. De Supportersvereniging „Rood Wit" vergadert op Donderdag 30 Maart. Beide vergaderingen worden gehouden in het clublokaal café „De Vriendschap" aan den Alkmaarschenweg. HOUDT DE VUILNISBAKKEN GESLOTEN. De politie is na een periode van waar schuwing, thans overgegaan tot het opmaken van proces-verbaal tegen personen, die de bepalingen met betrekking tot vuilnisbakken niet naleven. Den bezitters van vuilnisbakken wordt dan ook in overweging gegeven hun bakken behoorlijk af te sluiten of afgesloten houden, teneinde op die wijze mede te wer ken, dat verontreiniging van den weg tot een minimum wordt beperkt. FILMAVOND VOOR HET TUBERCULOSE FONDS. Vrijdag 24 Maart zal het Tuberculosefonds „Draagt elkanders lasten", onderafdeeling van het Chv. Nationaal Vakverbond, een filmavond houden in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De hoofdfilm is getiteld „Draagt elkanders las ten". Voorts wordt een gevarieerd bijprogramma van natuur- en komische films vertoond. PASSIESPEL IN HET K.S.A.-GEBOUW. Op Donderdag 30 Maart zullen de St. Jozef gezellen in het K.S.A.-gebouw een Passiespel opvoeren. De regie berust bij Anton Sweers. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank zal op Donderdag 23 Maart in acfé „De Groentenbeurs" worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J. G. Poel, verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van den heer W. Konijn, benoeming van twee plaatsvervangende bestuursleden en vaststelling van rekening en balans over 1938. VOORJAARSVERGADERING VAN DEN A. N. G. O. B. De plaatselijke afdeeling van den A.N.G.O.B. fioudt op Woensdag 22 Maart een ledenvergade ring ten huize van den heer P. Veth, Arendsweg no. 189. De agenda vermeldt o.m. de verkiezing van en voorzitter en besprekingen van de voor jaarsvergadering van de Noord-Hollandsche "opagandacommissie en van de Blauwe Week- Actie. Ringvergadering Ned. Jongelings verbond. vfl*wraxVT0nd hie?d de RinS Kennemerland pocriK ,dei''andsch Jongelingsverbond een Lt v j J6 vergadering in de bovenzaal van peiL, andsch Hervormd Vereenigings- NoaW)afn de Opstel-wijkstraat. 9ü«tra- voorzitter, de heer J. Dalmeijer de aanwezigen, en in het bijzonder den spreker vpvwOivZen^V0rid den 'heer Kits urt Zeist, zonaoi ad' wei'd gemeenschappelijk ge- In de heer Dalmeijer voorging AppHo' -I ,rvolg6ns las de voorzitter een ge- wnnra Johannes 19 voor waarna het dpapti Taan den he€1' Kits, die sprak over dp ir,w' g Nederland voor Christus". Na sfpiipr. wa5 er golegenheid om vragen te Na Hp ^aarvan druk gebruik gemaakt werd. llncpn ?Ule v°i^den nog eenige mededee- thpiK - r Sala las vervolgens Mat- saf n!' 1waarover hij een korte uiteenzetting ^^rg^ering witoi hierna door den r met hUnI gesloten. Volledige vergunningen voor de badplaats. Verzoek aan Ged. Staten. Ingevolge artikel 3 tweede lid der Drankwet kunnen in gemeenten met een bebouwde kom met meer dan 5.000 inwoners geen volledige vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein worden verleend, doch behoort of een tap- of een slijtvergunning te worden afgegeven. De gemeenten met een dergelijke kom wor den op een lijst geplaatst, welke door Ge deputeerde Staten wordt vastgesteld en om de 5 jaar kan worden hemen. Op de tegenwoordige lijst, die tot 1940 van kracht is, werd wel de voormalige gemeente Beverwijk opgenomen, doch niet de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. In voormalig Bever wijk moeten dus thans gesplitste vergun ningen worden verleend, terwijl in voormalig Wijk aan Zee en Duin de volledige vergun ningen tot 1 Mei 1940 blijven gehandhaafd (art. 9 der wet tot vereeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin). Op grond van bijzondere plaatselijke om standigheden kan de Kroon op voorstel van Gedeputeerde Staten echter bepalen, dat de splitsing niet wordt toegepast op een be paald aangewezen deel van een gemeente, welke een kom heeft van meer dan 5.000 in woners, wanneer dat deel buiten de kom ligt en zelf niet meer dan 5.000 inwoners telt. Het komt B. en W. voor, dat er aanleiding bestaat om te bevorderen, dat de verplichting tot splitsing in tap- en slijtvergunning niet van toepassing wordt verklaard op de af deeling Wijk aan Zee. Dit deel vormt met zijn 1400 inwoners een geheel afzonderlijke ge meenschap. Een afzonderlijk slijtersbedrïjf kan aldaar niet loonend zijn, zoodat getracht moet worden voor dit deel van de gemeente de volledige vergunningen te handhaven. B. en W. geven den Raad daarom in over weging Gedeputeerde Staten te verzoeken aan de Kroon ten aanzien van Wijk aan Zee een voorstel als bovenbedoeld te doen. Onder Wijk aan Zee kan worden verstaan het ge deelte dier gemeente, gelegen ten Westen van een lijn, die de Zeestraat ter hoogte van den Tusschenwijkweg loodrecht kruist. Indien overeenkomstig dit verzoek wordt besloten, zullen met ingang van 1 Mei 1940 alleen de volledige vergunningen in voormalig Wijk aan Duin gesplitst moeten worden in slijt- en tapvergunningen. Slechts in Wijk aan Zee zullen dan de volledige vergunningen ge handhaafd kunnen blijven. Sluiting kapperszaken op Maandagmiddag. Langs de Lijn. Regeling bij verordening op komst. De afdeelingen Beverwijk van den Neder- landschen Kappersbond en den R.K. Bond voor Kapperspatroons hebben zich tot den gemeenteraad gewend met verzoek om inge volge artikel 6 der Winkelsluitingswet bij plaatselijke verordening te bepalen, dat de Kapperszaken des Maandags na 1 uur ge sloten moeten zijn. Ingevolge genoemd artikel kan de ge meenteraad bij plaatselijke verordening on der Koninklijke goedkeuring bepalen, dat op één werkdag per week gedurende het gedeelte van dien dag vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen van winkels, of open of besloten ruimten, waar pleegt te worden gewerkt in een kappers- of barbiersonder neming, al dan niet alleen voor zoover betreft het verrichten van kappers- of barbiers- werkzaamheden, voor het publiek gesloten moeten zijn. Dit artikel is opgenomen in ver band met de verplichting van de onder nemers ingevolge de Arbeidswet, om hun personeel één vrijen ochtend of middag per week te verleenen. Ook de organisaties van het kappersper- soneel stellen de totstandkoming van bedoel de verordening op prijs. B. en W. geven den Raad in overweging van zijn bevoegdheid in gevolge artikel 6 der Winkelsluitingswet ge bruik te maken door vaststelling van een verordening, waarin deze middagsluiting ge regeld wordt. De verplichting tot sluiting heeft alleen betrekking op kappers- en barbierswerkzaam heden, terwijl in artikel 2 enkele noodzake lijke uitzonderingen zijn opgenomen. DE REKENING VAN DEN POLDER. De rekening over 1938 van den Zuid-Wij- kermeerpolder sloot in inkomsten en uit gaven met een bedrag van 68.805.88. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld op een bedrag van 13.553.71 in ontvang sten en uitgaven. Alle wegen in den polder zijn nu van een gesloten wegdek voorzien Wat de tuinders kregen. Spinazie per kist 65—1.10. Rabarber per bos 1218. Raapstelen per bos 22.30. Radijs per bos -3—4. Selderie per bos 6—8. Prei per bos 8—17. Uien per K.G. 2—3^. Witlof per pond 8—12 Breekpeen per K.G. 3V24. Knollen A per stuk 14-^18. Knollen B per stuk 610. Gele kool per K.G. 2—41/2- Roode kool 45 Spruiten per K.G. 20—28 GEVOLGEN VAN DEN REGENVAL. Dat de regenval in dit jaar tot nu toe wel bijzonder zwaar is geweest blijkt uit het feit, dat het watergemaal van den Zuid-Wij ker meerpolder in de maanden Januari en Fe bruari reeds meer dan 400 uren heeft ge werkt. In het geheele jaar 1938 is het ge maal in totaal slechts 760 uren in bedrijf ge weest. Er is in deze twee maanden al meer water gevallen, dan in een van de halfjaren van 1938. Programma van de Radiocentrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn H: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, plm. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.3'5 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg„ 12.05 Nationaal program ma, 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Natio naal programma, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 8.30 Keulen. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. 9E ADMINISTRATIE. CASTRICUM Een vroolijke avond van „Ons Vermaak". Opvoering van ,,'n Wespennest". De tooneelvereeniging „Ons Vermaak" gaf een opvoering van het bekende blijspel ,,'n Wespennest" van J. W. v. d. Heide er Henk Bakker in de Rustende Jager. „Ons Ver maak" heeft hiermede haar naam eer aange daan en den aanwezigen inderdaad een mooien avond van humor en vroolijkheid ge schonken. De inhoud van het stuk met zijn komische verwikkelingen en misverstanden mag nu wel algemeen bekend worden veron dersteld. De rollen waren uitstekend verzorgd, zoodat het geheel in een aaneenschakeling van vlotte scènes voor het voetlicht werd gebracht. De hoofdrollen vooral waren in goede han den, hetgeen in het bijzonder voor dit stuk met zijn ingewikkelde situaties een voorname factor was. Met name de heer J. Smit als Fred. Ver duin, mevr. Smit als zijn vrouw en de heer Grobbe als Hans Nijhoff leverden keurig spel. Ook mogen wij de creatie prijzen van den heer P. Hoffman als grossier in aardappelen, die een uitstekende uitbeelding van het Amster- damsche type gaf. De overige spelers pasten zich hierbij goed aan, zoodat in het geheel van een geslaagde uitvoering mag worden ge sproken. „Ons Vermaak" en haar regisseur, de -heer J. Rossenbacker mogen daarop met genoegen op terugzien. Als bijzonderheid kunnen wij nog vermel den, dat op het bal door het echtpaar Smit de nieuwste Engelsche dans „Parkparade" werd gedemonstreerd. De heer Smit was de eerste dansleeraar, die dezen dans in ons land intro duceerde. Spruiten II 1624 cent per K.G. Witlof 1624 cent per K.G. Boerenkool 1222 cent per K.G. Raapstelen 23 cent per bos JAARVERGADERING FORENSENBOND. De plaatselijke afdeeling van den Algemee- nen Bond van Forensen houdt op Woensdag 22 Maart een ledenvergadering in Hotel Broksma. HUISHOUDELIJKE VERGADERING VAI DE S. D. A. P. Woensdagavond 22 Maax-t houdt de afdeeling Castricum van de S. D. A. P. een huishoudelijke vei-gadering in de lunchroom van den heer Kuil man te Bakkum. De agenda vermeldt o.m.: jaai-stukken en be schrijvingsbrief Congres, verkiezing afgevaar digde naar het Congres, verkiezing bestuurslid (vacature Oostvoorn), samenstelling van de groslijst voor de Gemeenteraads-verkiezing, en de Organisatie van het 1-Meifeest. WIJK AAN ZEE OPRICHTING R.K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. In vei-band met de plannen, om te Wijk aan Zee een zelfstandige R.K. Middenstandsvereeni- ging op te richten; zal Woensdagavond 22 Maart in café Sonnevanck een vergadering worden ge houden. Deze bijeenkomst zal geleid worden door den heer N. J. Oud, voorzitter van de Gewestelijke R.K. Middenstandsfederatie. De heer Jan Mol, van het Cenü-aal Hanzebureau zal een inleiding houden over de beteekenis van de R.K. Midden standsbeweging en de belangrijkheid van een sterke plaatselijke afdeeling. HEEMSKERK TUINBOUWCLUB V. Z. O. S. Op Donderdag 23 Maart houdt de Tuinbouw- club „V. Z. O. S." haar jaarvergadering in het lokaal van den heer L. Henneman R. K. COÖP. BOERENLEENBANK. De R.K. Coöp. Boerenleenbank houdt Maan dag 27 Maart haar jaarvergadering in het K. A.-gebouw. De agenda vermeldt o.a. financieel verslag van den kassier, bestuux-sverkiezing en vaststelling van den rente-standaard. TAFELTENNIS. In principe heeft de R.-K. Gymnastiekvereeni- ging „D.O.K." besloten, een tafeltennisclub op te richten. Vi-ijdag 24 Maart komt „Winfried" uit Haar lem een demonstratie geven in het K.S.A.-ge bouw. SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bennekom (Ned.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) British Lady (Br.) Bloemfontein (Ned.) Boskoop (Ned.) Bretagne (Deen) Cordillera (Du.) x) Cottica (Ned.) Costa Rica (Ned.) x) Deucalion (Ned.) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Euterpe (Ned.) Elusa (Ned.) Freiburg (Du.) Frangois L. D. (Fx-ansch Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Hebe (Ned.) Hoogland (Ned.) Ioannis P. Goulandris (G Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Juno (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Moena (Ned.) x) Maron (Eng.) x) M.v.St. Aldegonde (Ned Meliskerk (Ned.) x) Menes (Du.) Moox-drecht (Ned.) Murena (Ned.) Matros (Pau) Melampus (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Oise (Ned.) Prahova (Roemeen) Panachandros (Gr.) Poelau Tello (Ned.) Porjus (Zw.) P. Campanella (It.) Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Satux-nus (Ned.) St. Annaland (Ned.) Saudades (Pox-t.) Stella (Ned.) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tjikembang (Ned.) x) Thomas (Du.) Vulcanus (Ned.) Voluntas (Ital.) Wipunen (Fin) Westland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Venn. aankomst Hamburg 21 Maart West Afrika Midd. Zee 20 Maart Chili Chili (via L'pool) 27 Maax-t Chili Batavia 16 April Chili Abadan (via R'dam) 24 Maart Zuid Afx-ika Chili La Plata Pto Barrios (v. IJm.) 1 April West Indië 21 Maart Hamburg 26 Maart Lissabon Batavia 26 Maart Santos 3 April Bordeax 21 Maart Curagao 25 Maart Ned. Indië 24 Maart La Plata Japan 9 April Alexandrië 25 Maart La Plata 4 April Houston 26 Maart La Plata 24 April Japan 8 Mei Ned. Indië 20 April Zuid Afrika Stamboul 27 Maart Midd. Zee 23 Maart Newcaste 22 Maart La Plata 11 April Danzig 21 Maart Batavia 29 Maart Hambux-g 24 Maart Hambui-g 26 Maart Pt. Redan 3 April Bassein 31 Maart Ned. Indië 5 April New-Orleans 21 Maart La Plata 30 Maart West Afrika West Afrika Batavia 30 Maart Batavia 21 April Batavia Zuid Afrika Ned. Indië Port Arthur 31 Maart Curacao (v. R'dam) 5 April La Plata 19 April Batavia 26 April '.uid Afx-ika 29 Maart Alexandrië 26 Maart Stettin 20 Maart Parijs heden La Plata 25 Maart La Plata 4 April Batavia Oxelösund (v. IJm.) 22 Maart Bizei-ta Bintang 10 April Batavia 8 April Zuid Afrika Batavia 16 April Alexandrië Gdynia 24 Maart La Plata 1 Mei Zw. Zee Zw. Zee 4 April Venetië 5 April Ned. Indië Oost Azië Danzig 22 Maart Zwarte Zee 22 Maart Buenos Aires 11 April La Plata 4 April Buenos Aires 14 April Japan Buenos Aires 31 Maart LAATSTE BERICHÜ SANTPOORT HET VERKEER IN DE HOOFDSTRAAT. Toen eenige jaren geleden de nieuwe Rijks weg voor het vei-keer werd opengesteld, was de verwachting gewettigd ,dat het verkeer via de Hoofdstraat flink ontlast zou worden. Dat was ook inderdaad het geval, maar door toeneming van het aantal motorrijtuigen en mogelijk nog door andere omstandigheden, is het verkeer via de Hoofdstraat momenteel weer zóó dx-uk, dat ingrijpen gewenscht is. De groote autobussen toch en er passeex-en er per dag heel wat nemen alle hun weg door ons dorp heen. Twee dezer vervoermiddelen nemen vrij wel de geheele breedte der straat in beslag, wanneer zij elkaar passeeren. Doch dit is nog niet alles. Aan de Hoofdstraat zijn tal van winkels gelegen, wat beteekent, dat hier vrijwel den geheelen dag links en rechts van den weg groote en minder groote auto's ge- parkeex-d staan. Men staat er vaak verbaasd over, hoe de chauffeurs der autobussen met hun groo te wagens hier tusschen door laveeren! Tot dusver zijn ex-nstige verkeersongevallen uitgebleven, doch dit mag geen x~eden zijn, om niet ten spoedigste verandering in den bestaan- den toestand te brengen in den vox-m van toepas sing van een eenrichtingsverkeer. Mogelijk zou de, naar wij in dit vei'band hopen, spoedige doortrekking van de Broekbergenlaan een ge schikte gelegenheid vormen om hiertoe over te gaan. BRANDJE. Hedenmorgen vier uur werden de bewoners van de Hoofdstraat en omgeving opgeschrikt door het geloei van de brandweersiirene. Het bleek, dat de hulp der brandweer was ingeroe pen voor een bx'andje, dat ontstaan was in een broeikas aan den Kruidbergerweg. Bij aankomst bleek echter, dat de eigenaar er met behulp van andex-en reeds in geslaagd was, het vuur meester te worden, zoodat de brand weer geen dienst behoefde te doen 20 Maart van Antwerpen. 19 Maart te Rotterdam. 20 Maart te Rotterdam. 16 Maar van Autofagasta. 18 Maart van de Azox-en. 16 Maax't van Callao. 19 Maart van Colombo. 17 Maai't van Valparaiso. 5 Maart vertrokken. 18 Maart van Kaapstad. 13 Maart van Callao. 20 Maart te Buenos Aires. 20 Maart van La Guayx-a. 20 Maart van Plymouth, vertrekt 25 Maart. in lading. 15 Maart v. Pt. Said. 19 Maart van Pernambuco. 18 Maart van La Pallice. 21 Maart te Hamburg. 16 Maart van Marseille. 20 Maart te Buenos Aires. 17 Maart van Colombo. 20 Maax't te Pox-timao. 2 Maart van Buenos Aires. 4 Maart vertokken, vertr. 22 Maaxrt van Rosario. 14 Maart van Yokohama. 15 Maart van Padang. 12 Maart van Dakar. 20 Maart van Gibraltar. 11 Maart van Malaga, vertrekt 21 Maart. 8 Maart van Santa Fé. 19 Maart van Brunsbuttel. 18 Maart van Pox*t Said, vex-trekt 23 Maart, vex-tx-ekt 25 Maart. 17 Maart van Port Said. 15 Maart van Pt. Said. 18 Maart van Port Said. 19 Maart van Land's End. 17 Maax-t van St. Vincent. 17 Maart te Ivoox-kust. 24 Maart van Burutu. 15 Maart van Port Said. 18 Maart vertrokken, in lading. 16 Maart van Dux-ban. 13 Maart te Tjilatjap. 13 Maart vertrokken. 13 Maart vertrokken. 17 Maart vertrokken, vertrekt 25 Maax-t. vertr. 28 Maart v. Hamburg. 10 Maart van Tel-Aviv. 20 Maart van Brunsbuttel. 19 Maart van Rouaan. 12 Maart van St. Vincent. 15 Maart van Pernambuco. 18 Maart vertrokken. 16 Maart vex*trokken. 16 Maart vertrokken. 15 Maart te Colombo. 12 Maax-t van Colombo. 11 Maart van Mombassa. 13 Maart van Padang. 18 Maai-t van Beyi-outh. 21 Maart vertrokken, vertrekt 30 Maart. 10 Maart van Stamboul. 18 Maax-t te Candxa. 19 Maart te Palermo. 10 Maart te Batavia. 18 Maax-t te Singapore. 18 Maart vertrokken. 16 Maart van Gibraltar. 10 Maart vertrokken. 2 Maart van Buenos Aires. 17 Maart vertrokken. 19 Maart van Genua. 11 Maart van Rio de Janeiro. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VOETBAL. Haarlemsclie Voetbalbond veertig jaar. Zooals we reeds eerder mededeelden, be staat op 23 October a.s. de Haarlemsclie Voet balbond veertig jaar. Dit jubileum zal op een waardige wijze gevierd worden. Er zal een uitvoerig programmaboekje verschijnen, waarin natuurlijk alle bijzonderheden gepu bliceerd zullen worden. Er wordt een eere comité gevormd. Ook zal een eerewedstrijd worden gespeeld tusschen het Haarlemsch elftal en een buitenlandsche ploeg. Verder worden voor circa 5000 spelers wedstrijden ge organiseerd. Tenslotte staan ook een receptie en een feestavond op het programma. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Spuikanaal Spuikanaal Engelsch Noorsch sl.b. ss. Lady Bx-assey Strindheim Dover Antwerpen ledig bijlegger WIELRIJDEN. CLUBONTMOETING. KENNEMERS—ACHILLES. Zondag had de eerste clubontmoeling plaats tusschen bovengenoemde vereenigingen. Voor Achilles verschenen aan den stax-t de B-klassex-s en de juniores. Te 11 uur vertrokken de B-klassers van Achilles om den strijd aan te binden tegen Ken nemerland, over een afstand van 55 K.M. Al spoedig, er was plus minus 7 K.M. gereden, on dernam C. Pox-tegies een uitlooppoging, welke hem uitstekend gelukte. Nadat er 11 K.M. wai-en afgelegd, had hij een voox-sprong van 250 M., dien hij opvoerde tot 1600 M. Toen 44 K.M. wa ren afgelegd, hadden J. Ekel en Schrama beiden Achilles, hem op 200 M. ingehaald, zoodat men dacht, dat zij in de laatste 11 K.M. bij hem zou den komen. Pox-tegies dacht er echter anders over; hij bleek genoeg reserve te hebben, om er nog een extra schepje op te gooien. Steeds weer meer uitloopend, passeex-de hij als eerste de eindstreep, met een voorsprong van ongeveer 600 M. Schrama had intusschen met een inzin king te kampen, welke hem noodlottig werd, daar hij deze niet meer in de resteerende K.M. te boven kwam. Dx-enth (Kennemex-land) had zich van het peloton los gemaakt, die daardoor aansluiting kx-eeg, met J. Ekel (Ach.); beiden gingen nu in een feilen eindspux-t op de finish af, welke in het voox'deel van Drenth werd be slist. Totaal uitslag werd: 1. Portegies 10 pnt. (Ach.); 2. Drenth 9 pnt. (Kenn.): 3. Ekel (Ach.) 8 pnt.; 4. Terbraak (Kenn.)- 7 pnt.; 5. Rusman (Ach.) 6 pnt.; 6. Hollander 5 pnt.) 7. Schi-ama, Ach. 4 pnt.; Achilles kreeg van deze categox-ie 28 punten, Kennemerland 21 punten. De juniores hadden inmiddels ook hun rit ge ëindigd over een afstand van 22 K.M. Hier bleken de Achilles juniores overwegend sterker te zijn, dank zij de training, die zij krijgen ,van het oud lid A. Buys. Zij behaalden 39 punten tegen Kennemei-land 16 pnt. Zoodat Achilles deze clubontmoeting won met 67 punten tegen 37 punten. De stand der juniores werd als volgt: 1. Kuil man (Kenn.) 10 pnt; 2. v. Rooden (Ach.) 9 pnt.; 3. v. Zijl (Ach.) 8 pnt.; 4. Donkersloot (Ach.) 7 pnt; 5. Otten (Ach.) 6 pnt.; 6. Vlietstx-a (Ach.) 5 pnt.; 7. Jongejans (Kenn.) 4 pnt.; 8. Kabel (Ach.) 3 pnt.; 9. Berkhout (Kenn.) 2 pnt. en 10. Jaspei-s (Ach.) 1 pnt. De A-klassex-s van Achilles reden een peloton- rit als training voor de komende club-ontmoe ting tegen Swift-Comb. op Zondag 26 Maart Voor SLECHTE oogen een GOEDE bril Ga naar KUIPERS die dat wil. V Gediplomeerd Opticien, ZIJLSTRAAT 97. (Adv. ingez. Med.) HAARLEM, 20 Maart. Bevallen 16 Maart: M. de VosColijn, d.; 17 Maart J. ZonruiterMathijsse, z.; W. A. H. Rondeter Woort, d.; J. C. PlesmanHund- ling, z.; 18 Maart A. van der NollKoek, d. Overleden 17 Maart: G. S. van Dam, 85 j., Schotersingel; H. de Vries, 87 j., Papentoren- vest; 18 Maart K. D. Daalderop—Knoest-er, 48 j., Spaarne.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5