fovri;- CONTRABANDE li. - -'WÊÊÊÈÈÊm - - Op de lijnen Den HaagVoorschoten en Den Haag Loolaan is Maandag het eerste automa tische blokstelsel met lichtseinen bij de Ned. Spoorwegen in dienst gesteld. Het verschil tusschen het oude en het nieuwe seinpaal-type komt op bovenstaande foto's duidelijk uit Bij het monument van wijlen H. M. Koningin Emma te Den Haag Is Maandag door „de Princevlag" een krans gelegd ter herdenking van haar sterfdag Eigen kweek van de school jeugd uit Tuindorp Oost- zaan voor de tentoonstelling, welke er gehouden werd tot trots van de jonge kweekers en kweeksters De kabelballons, die in navolging van Engeland ook Berlijn zullen moeten be schermen bij eventueele luchtaanvallen, ontbraken niet op den „Tag der Wehr- macht" in de Duitsche hoofdstad De pijp van het in aanbouw zijnde mailschip „Oranje" is Maandag van de Ned. Dok Mij. naar de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam ver voerd en in twee gedeelten aan boord van het schip geheschen De trein, die den Franschen president Lubrun bij diens bezoek aan Engeland van Parijs naar de kust bracht Het huwelijk van den Kroonprins van Iran met Prinses Fawzia van Egypte. Van links naar rechts: Konigin Farida en Koning Farouk van Egypte, het bruidspaar en Koningin-moeder Nazli. De bruid draagt de bruidsbouquet, waarvan de bloemen door de Aalsmeerder kweekers geleverd werden De Nederlandsche gezant te Brussel, baron Van Harinxma thoe Slooten heeft een bezoek gebracht aan de traditio- neele internationale jaarmarkt in de Belgische hoofdstad. De gezant op de Nederlandsche afdeeling FEUILLETON TIit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 13) Wraxall keek hem van terzijde aan. Ver geleken bij de bijzondere ideeën, die hij ver wacht had, leek het voorstel hem vrijwel ont bloot van alle oorspronkelijkheid. Ik kan je een beter voorstel aan de hand doen, zei de hoofdredacteur. Luister. Ik herinner me, dat je voor je met vacantie ging. me vertelde, dat je een kamer had gehuurd dicht bij het landgoed van Lord Purbeck. Heb je hem al ontmoet? Ja, ik heb zelfs op Purbeck Abby gedi neerd. Ik had kennis gemaakt met zijn doch ter en het bleek, dat zij een oude schoolvrien din van mijn zuster is. Dat is dan een buitenkansje, dat de uit voering van mijn plan sterk zal vereenvoudi gen, ging Wraxall voort. Lord Purbeck is een verwoed tegenstander van de afschaffing van de kustwacht en hij weet natuurlijk meer bijzonderheden van de streek dan jij in een maand zou kunnen gewaar worden. Als ik jou was, zou ik naar hem toegaan en volkomen open kaart met hem spelen en er den nadruk op leggen, dat, terwijl smokkelarij bijna niet meer voorkwam de laatste jaren, deze dwaze bezuiniging van de Regeering die weer heeft doen opbloeien. Als hij de soort man is, waar voor ik hem houd, zal hij deze kans om te be wijzen, dat zijn beweringen juist zijn, met beide handen aangrijpen en niets ongedaan laten om dit mysterie te ontsluieren. Het is daar zeker een wilde kust? Met steile rotsen en heel eenzaam, kon ■tctor gerust antwoorden. Er zijn maar weinig plaatsen, waar een boot zou kunnen lossen. Urenlang zie je er soms niets dan nu en dan een eenzaam boerenhuis of een ver laten hut. Dus een ideale streek voor smokkelaars, antwoordde Wraxall, maar juist aan zoo'n kust kan het voor iemand, die de omgeving kent, niet heel moeilijk zijn, de plaatsen aan te wijzen. Je moet probeeren Lord Purbeck voor de zaak te spannen, Yeldman, en het feit dat je reeds met hem in aanraking bent ge komen, baant den weg voor een prachtige ontdekking voor de Lynx. Het beste zal zijn dat je morgen direct teruggaat en de zaak aan 't rollen brengt. Je hoeft geen actieve stappen te doen voor je vacantie om is, maar nu je bekend bent met de familie Purbeck, kan dit voorbereidende werk nauwelijks werk genoemd worden. Het is ook heel geschikt, dat er een dochter is. Speel tennis met haar, mijn jongen, of iets van dien aard. Wat voor soort meisje is het? Een modern meisje, zeker dol op sport enz.? Lady Madge St. Aldhelm lijkt me zeker modern in haar opvattingen en ze is wel het type van iemand, die van sport houdt, ant woordde Hector stijf. Hij had grooten eerbied voor den hoofdredacteur, maar op dit oogen- blik zou hij den man, die zooveel voor hem gedaan had, met liefde door elkaar hebben geschud. Hoe durfde hij er zelfs aan denken om Madge St. Aldhelm als werktuig te ge bruiken! Gelukkig had Wraxall niet bemerkt hoe koel zijn voorstel ontvangen werd, daar zijn aandacht was afgeleid door het binnenkomen van een langen, mageren man, die op hem toestapte. De twee mannen maakten plaats op de bank voor Sir Beauchamp. Hij ging zitten, maar bedankte voor WraxalI's aanbod om iets te gebruiken. Dank u, ik ben niet dorstig, antwoordde hij byna kortaf. Bovendien zou ik graag dadelijk ter zake komen. Wij menschen van Scotland Yard mogen misschien minder ge niaal zijn dan de redactieleden van de „Lynx", •wii werken langzaam, maar zeker. Wij hebben de zaak al voor een groot deel onder de knie en weten wie de schuldige is. Magr misschien heeft u onze hulp noodig, om te ontdekken waar hij is? vroeg Wraxall handig. Precies. En dat is een zaak, waarin uw courant met haar enorme oplaag ons van grooten dienst kan zijn. En mag ik zoo brutaal zijn naar den naam te vragen van den vervaardiger van de valsche effecten en bankbiljetten? De naam, waaronder wii hem kennen, en waaronder hij vijftien jaar geleden werd veroordeeld, is Dempster Legrand, antwoordde Sir Beauchamp. Het is natuurlijk best mo gelijk, dat de naam valsch is en we kunnen er zeker van zijn, dat hij er een half dozijn andere namen op na heeft gehouden, sedert zijn ontslag uit de gevangenis, nu vijftien jaar geleden. Een van onze knapste detectives, Inspecteur Dewlap, herkende zijn werk in val sche stukken van de Argentijnsche leening. Hetzelfde materiaal was gebruikt als bij zijn vorige vervalschingen. Ze ontdekten het aan een foutje in een van de letters. Dat klink allemaal heel mooi, stemde Wraxall toe. Dat is te zeggen, als dit ma teriaal niet gestolen is door anderen in de tien jaren, die hij in de gevangenis door bracht. Dat is onmogelijk, antwoordde Sir Beau champ en hij voegde er aan toe: De geheime werkplaatsen zijn namelijk nooit ontdekt. Hij werd alleen veroordeeld wegens het verhandelen van de valsche stuk ken, ofschoon niemand er aan twijfelde, dat hij ze ook zelf had gemaakt. Wel, en wat wilt u nu, dat wij zullen doen? vroeg Wraxall een beetje geërgerd. U schijnt de zaak al zoover te hebben, dat het mij voorkomt, dat er voor ons maar weinig eer aan te behalen is. Ik had gehoopt, dat meneer Yeldman hier er wat moois van had kunnen maken. Dat kan hij nog, als hij ons kan helpen het spoor te vinden van Dempster Legrand, zei Sir Beauchamp. Daarvoor ben ik hier gekomen. Ik heb een foto van den man bij me. Hij haalde een aantal foto's in cabinet- formaat uit zijn zak, schoof het elastiek, waarmee ze bijeengehouden werden, eraf en gaf een exemplaar aan Wraxall en een aan Hector. Ze zijn beide precies hetzelfde, zei hij, pas het, vorige jaar genomen. De Inspecteur kwam een vriendin van Legrand op het spoor en wist een portret machtig te worden. Uit de getuigenverklaringen bij de vorige veroordee ling bleek wel, dat zij niet z'n eerste liefde was. Verliefdheden schijnen chronisch bij hem. Wraxall keek met studie naar de foto en na korten tijd haalde hij de schouders op en gaf het portret terug. Het is het gezicht van een duivel, maar het maakt geen enkele herinnering bij me wakker. Ik ben bijna dankbaar, dat ik het origineel niet ken! Hector bekeek het portret langer, vreemd onder den indruk van het boosaardige gezicht. Het was inderdaad een vreeselijk gezicht, de sluwe, loerende blik in de wreede oogen, de zinnelijke mond, vertrokken tot een sinisteren glimlach, waardoor nog meer de aandacht van den beschouwer viel op de twee vooruitsteken de tanden, die het terugstootende van het ge- zich nog verhoogden. Het was een gelaat zonder één goeden trek! Wel Yeldman, het lijkt wel of je dit moois voorgoed in je herinnering wilt prenten, lachte Wraxall. Of bevond die zich daar al? Neen, antwoordde Hector langzaam ik kan dien man niet thuisbrengen. En toch doet het portret me denken aan iemand, dien ik gezien heb. Maar waar? En wanneer? Mis schien schiet het me bij de een of andere ge legenheid wel plotseling te binnen. Misschien doet u in dit geval beter het portret te behouden, meende Sir Beauchamp. Dank u, zei Hector, soms is het uiterst moeilijk een zoo vage herinnering weer vast te leggen. Het is zoo iets als het openen van een letterslot, als men de letters vergeten is. Ik zou dan ook willen voorstellen, als meneer Wraxall daarmede accoord kan gaan, om een reproductie va» het portret te plaatsen j» de „Daily Lynx", zonder er bij te vermelden na tuurlijk, wien het voorstelt, alleen met het verzoek om inlichtingen omtrent tegenwoor dige woonplaats of andere berichten. Misschien zouden we zelfs een kleine belooning kunnen uitloven, niet al te groot natuurlijk, dat zou achterdocht wekken. Een koude glans schitterde in de oogen van den detective. Dat -lijkt me een uitstekend plan, zei hy bijna hartelijk. Om u de waarheid te zeg gen, ben ik juist hier gekomen met het doel u dit te verzoeken. Wat zegt u van het plan, Wraxall? fl De hoofdredacteur van de „Daily Lynx geeuwde. Mijn waarde Sir Beauchamp, we zullen het portret met het grootste genoegen laten drukken, antwoordde hij een beetje slaperig. Maar ik wil om vijf pond met U: wedden, dat Hector Yeldman eerder met iets j zal komen opdagen, dan een van onze lezers. Met een hoofdknik verliet hij hen en liet Hector in verwarring achter. Hij kon niet uitmaken of deze laatste woor den alleen maar een toevallige uiting waren van iemand, die vermoeid was, of een steex onder water. Hector maakte zich zoo gauw mogelijk van Sir Beauchamp af en wandelde enkele minuten later door de nachtstille stra ten naar zijn kamers in Jermijnstraat. Wat bedoelde Wraxall met die laatste woorden? mompelde hij in zichzelf, terwijl hu zijn sleutel in het slot stak. Was dat wer kelijk een steek en verdenkt hij mij ervan, dat ik niet heelemaal eerlijk spel speel in deze smokkelzaak? Maar het is nauwelijks aan te nemen, dat hij op deze manier zou han"e^ftl De heele geschiedenis maakt mij zenuwachtig dat kan zoo niet blijven doorgaan. (Wordt verniel'

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8