De ondergang van een oorlogs vlieger. Tragedie achter het front. De nieuwe hoofdfilm van het Kennemer Theater „Ochtendpatrouille", waarin Errol Flynn en Basil Rathbone de hoofdrollen ver vuilen, speelt zich af aan het Britsche front tijdens den wereldoorlog in het jaar 1916. Ma joor Brand, zijn adjudant Watkins, en de overige manschappen van het 59ste -Eskader van de Kon. Britsche Luchtmacht verwachten ieder oogenblik de terugkomst van het „A! escadrille. De recruten staan onder commam do van twee ervaren oude rotten Courtney en Scott. Allen zijn diep terneergeslagen als ook Scott dezen mor gen niet terugkeert. Voor treuren is in een oorlog geen tijd en alles gaat weer spoedig zijn gewonen gang. Maar laat op den avond keert Scott flink aan geschoten en bijzonder vroolijk in het kamp terug. Zijn machine was neergeschoten, maar hij had het er levend af kunnen brengen. Majoor Brand wordt gepromoveerd en over geplaatst naai* de staf en Courtney wordt in zijn plaats benoemd. Hij bevindt zich nu in dezelfde situatie als Majoor Brand en moet ook jonge, onervaren vliegers naar boven stu ren. Op zekeren dag bevindt zich onder de haast eiken dag nieuw-aankomenden Ronnie Scott, een jongere broer van Scott. Scott smeekt Courtney hem niet naar boven te stu ren, hiermede nog een paar dagen te willen wachten, zoodat hij zijn broer tenminste nog eenige stunts kan leeren. Maar Courtney moet de bevelen van den staf gehoorzamen en ook Ronnie komt niet van zijn eerste vlucht terug. Scott en Courtney, tot nu toe gezworen kame raden, worden door dit voorval vijanden. Eenigen tijd hierna arriveert Brand met een opdracht de munitie-voorraden en fabrieken te Souiet, 60 K.M. achter de Duitsche linies aan een spoorlijn gelegen, te vernietigen ten einde het offensief van den vijand tot staan te brengen. Scott biedt zich hiervoor vrijwillig aan. Courtney voert Scott dronken en onder- ne&nt zelf de gewaagde onderneming. Court ney heeft een gevaarlijke tocht en weet steeds bestookt door vijandelijke vliegtuigen Souiet te bereiken en bombardeert de opslagplaatsen en fabrieken. Bij zijn terugkeer wordt Court ney door tientallen Duitsche machines aange vallen en na een hevig gevecht tegen deze overmacht stort hij neer. In het vliegkamp van het 59ste Eskader verblijven Scott en de overigen in bange af wachting van Courtney's thuiskomst. Plotse ling hooren zij een machine boven het veld vliegen, maar het is een Duitscher, die als bewijs van hoogachting en welverdiende hulde Courtney's vlieghelm, stofbril en een briefje naar beneden laat vallen. Courtney is niet meer. Scott neemt het commando over en de oorlog gaat verder Het tweede hoofdnummer is „De geheime ge tuige" met Edmund Lowe. Jeugdige kwaaddoeners gevat. De directie van het Kennemer Theater kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat onge- wenschte bezoekers zich door het losmaken van een deurruit, waardoor de spanjolet- ge makkelijk te bereiken was, toegang hadden weten te verschaffen tot de nieuwe zaal. De politie slaagde er in de daders van dit in- braakje op te sporen. Het waren twee jongens van 14 jaar, dezelfden, die ook in het Casino van de Hoogovens waren "binnengedrongen en daar' chocolade hadden ontvreemd. Nog een ander succes had de politie te boe ken. In den laatsten tijd werden bij een groo- ten fruithandelaar steeds fruitdiefstallen ge pleegd. De politie slaagde er in ook in deze dief stallen opheldering te brengen. Ook dat waren knapen van ongeveer 14-jarigen leeftijd. Deze drie jongens zijn in Beverwijk woon achtig. De Boerenleenbank in 1938. Winstsaldo 1099. In de hedenavond te houden jaarlijksche algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank zullen de rekening en de ba lans over 1938 worden vastgesteld. De ontvangsten van de Spaarbank bedroe gen f 201895,27; terugbetaalde voorschotten f 4309,64; ontvangsten in loopende rekening van de medeleden f 118659.44; van de Centrale Bank f 73303,21; van niet-leden f 31357.29; van verkochte waarden f 9159,29; afschrijvin gen f 100; ontvangen rente van voorschotten f 5326,61; in loopende rekening f 10162,19; van de Centrale Bank f 20,06; diverse ontvang sten f 173,89. De uitgaven van de Spaarbank waren f 197262.63; uitgaven in loopende rekening aan medeleden f 84555,99; aan de Centrale Bank f 99437,95; aan niet-leden f 31357,29: aan ge kochte waarden f 22905,75; Postchèque- en girodienst f 27253,81; afschrijvingsreserve f 3750, uitgegeven rente f 10573,40, De balans vermeldt aan bezittingen: uit staande voorschotten f 99484,57; tegoed in loopende rekening van de leden f 224584.97; aandeelen Centrale Bank f 170; vaste goederen f 27522,15; meubi'.air f 100; postchèque- en girodienst f 742,97; te vorderen voorschotten f 761,47. Schulden: aan de spaarbank f 311034,80; schuld in loopende rekening aan de leden f 19925,80: aan de Centrale Bank f 744,69; reservefonds f 27006,31; afschrijvingsrekening f 906,33. 5 De winst over 1938 bedraagt f 1098,57. DE RENTE IS LAGER. In ons verslag van de vergadering van de CoÖp. Boerenleenbank „Wijk aan Zee en Duin" werd abusievelijk vermeld, dat de rente werd verlaagd tot 4'/s pet. Dit moet zijn tot 4K pet. De sensaties van de renbaan. Riiz Brothers als razende jockey's. In de komende bioseoopweek brengt het Luxor Theater en daarmee de première voor Nederland „Drie razende jockeys" met het beroemde komische filmtrio de Ritz Brothers in de hoofdrollen. Barbara Drake is de eigenares van het ren paard Playboy, waarvan zij groote verwach tingen heeft. Zóózeer i6 zij vervuld van dit paard en zijn kansen op een overwinning, dat zij eigenlijk meer geeft om Playboy, dan om haar verloofde, Dennis Paige. In werkelijkheid is Playboy echter maar een middelmatige renner, bestemd om bij races als derde of vierde aan te .komen, maar dat weet Barbara niet, die houdt haar dier voor een levend snelheids record. Na veel wederwaardigheden, die deze week in Luxor wel lachstormen zullen ontketenen, komt Playboy ten slotte bij de Ritzbrothers, die er een hippodrome op na houden, terecht. Na een dag bespeuren zij, dat de viervoeter maar een zeer middelmatig renpaard is maar dat het als springer zijns gelijke niet kent. Dus besluiten zij het dier -niet langer op de vlakke baan te laten, maar het voor hurdle- races te trainen, opdat het zal kunnen uit komen op de Southbury Steeple Chase. Intusschen heeft Barbara vernomen, dat Denny haar paard aan de Ritzbrothers heeft weggegeven en dat is voor haar aanleiding, haar verloving te verbreken. Op eigen houtje wil zij nn zien Playboy terug te vinden. Zij ontdekt het Ritz-Trio en daarbij het paard, dat druk wordt getraind, wat zij heel interes sant vindt. Zij besluit dus hier te blijven en voor de steeple-chase in te schrijven. De Ritz Brothers in de film „Drie razende jockey's". (Luxor Theater, Beverwijk.) Het inschrijfgeld voor deze race ontbreekt echter. Maar de Ritz-Bros weten daar wel raad op en één hunner besluit een worstel wedstrijd aan te gaan met den wereldkam pioen zwaargewicht, waarbij duizend dollar kan worden verdiend. Natuurlijk wint Ritz dat en Playboy kan worden ingeschreven. Denny poogt inmiddels, alles te doen. wat in zijn vermogen ligt, orri "Barbaratërug"fe krijgen. Hij vraagt aan de Ritz-broertjes, of hij Playboy voor hen mag rijden. Na een even spannende als komische race, waaraan ook de Ritzen deelnemen, wint Den ny op Playboy en het is verder voor hem een koud kunstje, zich het eeuwige geluk aan Barbara's zijde te veroveren. Het tweede hoofdnummer is „Kerels van de cavalerie" met Madge Evans en Preston Fos ter in de hoofdrollen. EXCURSIE VAN TUINBOUWCURSISTEN. Zaterdagmiddag maken de leerlingen van den Tuinbouwwinteravondcursus een excursie naar de bedrijven van de heeren R. W. A. Muyen en J. Docter te Heemskerk. Het vertrek is vastgesteld op 3 uur van het Luxor Theater. De wekelijksclie lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te beko men omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: baal cement, huissleutel, étui met rozenkrans, bruin lederen portemonnaie, regen cape, motorhandschoen, grijze gebreide want, portemonnaie met ritssluiting, ring met 2 huis sleutels, belastingmerk in étui. Verloren: paar grijze wanten, bruine dames muts, licht bruine damesmuts, licht bruine por temonnaie inhoudend een bon, maandkaart Ned. Spoorwegen, rechter gymnastiekschoen, zwarte damesparapluie, belastingmerk in étui, linker grijze wild-lederen handschoen, 8 lepels en vor ken, doublé dames armband, horloge, bankbiljet van f 10, bruin beursje met ritssluiting, licht beige dames-portemonnaie, een paar blaüwe glacé handschoenen, 'n paar grijze wollen dames handschoenen, een damestasch inhoudend por temonnaie en loonzakje, jonge Hollandsche her der, een vulpen, een groene gebreide dameshand-' schoen, bankbiljet van f 10, een paar bruine gla cé handschoenen, een rubber zadeldek, een zak kammetje in lederen étui, een belastingmerk.. Eindles van den Tuinbouwcursus. Groote waardeering voor dit onderwijs. In de R.K. U.L.O.-schooi aan den K. Delfs- weg heeft gisteravond de eindles plaats ge vonden van den twee-jarigen tuinbouw win teravondcursus, die werd geleid door de heeren G. C. Vernooy en C. Broeze. De heer Vernooy bracht in zijn openings woord dank aan degenen, die dezen cursus hebben mogelijk gemaakt en aan het ge meentebestuur voor de vergoeding voor het gebruik van het schoollokaal. Spr. was zeer tevreden over het bevredi gende aantal leerlingen, dat den cursus volg de. Nadat de heer Vernooy nog gewezen had op het belang van dit onderwijs nam de eind les een aanvang. Na het eerste gedeelte van de les heeft de heer W. van Dok, wethouder en bestuurslid van den Ned. Tuinders Bond, zich in een korte toesipraak gericht tot het onderwijzend per soneel en de leerlingen. Spr. was tot de con clusie gekomen, dat de organisatoren en leeraren met genoegen op het verrichte werk kunnen terugzien. Juist In dezen tijd, aldus spr., is dit werk buitengewoon nuttig en noodig. In de laatste jaren is er veel veran derd in de wereld en spr. zag daarin, dat het tuinbouwteeltplan zich hieraan in de toe komst moet aanpassen. Het is daarom nood zakelijk, aldus de heer Van Dok, den jongeren theoretische en practische kennis bij te bren gen. Deze arbeid werdt dan ook met groote belangstelling gevolgd en zal zooveel moge lijk worden vergemakkelijkt en begunstigd. Spr. richtte zich vervolgens met een woord van hulde tot de beide leeraren en moedigde hun aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Spr. hoopte, dat voor den volgenden cursus weer flinke belangstelling zou bestaan. Na het beëindigen van de les in practijk heeft de heer Van Donk, waarnemend rijks- tuinbouwconsulent de geslaagden in de eer ste plaats geluk gewenscht met het feit, dat het er nu eindelijk „op zit" en in de tweede plaats, dat de cursisten den cursus tot het einde toe gevolgd hebben. Dit laatste getuigde aldus spr. van groote energie. De consulent vond hierin een bewijs, dat in deze Jongelui iets zat, een wil om in het vak iets te berei ken. Spr. hoopte, dat de cursisten op de be drijven met dezelfde energie en hetzelfde doorzettingsvermogen hun arbeid zouden ver richten. Vervolgens feliciteerde spr. de jonge lui met de onderwijzers, want ook de manier van onderwijsgeven is van groote beteekenis. De heer Donk sprak den wensch uit. dat de leerlingen zich In het vak verder zouden be kwamen en hun kennis uit zouden breiden, waardoor de liefde voor het vak vanzelf zal ontstaan. Tenslotte bracht spr. dank aan de onder wijzers en de lichamen, die dezen cursus hebben georganiseerd. Daarna reikte spr. met een toepasselijk woord de diploma's aan de volgende cursisten uit: A. Jansen, G. L. Eldering, P. W. van .der Hoorn, H. A. Beentjes, E. Blom, J. P. van Eerden, C. Numan, C. van Zelf, C. Meyer, F. Doodeman, R. Docter, R. Pletting, H. W. van Straten, C. Jansen, J. Maalman en D. Schipper. Alle leerlingen van den cursus slaagden. Aan het einde van zijn betoog hoopte de heer Donk nog. dat allen propagandisten zou den zijn voor het tuinboüwonderwijs. De heer A. Aardénburg, voorzitter van aéii R.K. Dioce-sanen Land- en Tuinbou-wbond, herinnerde aan het initiatief van de samen werkende organisaties om dezen cursus te stichten. Het blijkt nu wel, aldus spr., dat be hoefte aan dezen cursus bestond. Dat deze cursus een succes is geworden ligt aan het trouwe bezoek van de cursisten en den ijver van de heeren Vernooy en Broeze. Spr. bracht daarom zijn welgemeenden dank aan leeraren en leerlingen, alsmede aan het gemeente-be stuur voor de financieele medewerking. De heer Aardenburg was er van overtuigd dat. als het geleerde in de practijk gebracht wordt, het veel nut zou afwerpen. Tenslotte sprak de voorzitter de hoop uit, dat onder God's zegen de cursisten een -belooning zou den vinden in de beoefening van het mooie tuinbouwbedrijf. Voor den Chr, Boeren- en Tuindersbond wees de heer N. Passchier op het belang van het tuinbouwonderwijs. Spr. uitte zijn vreug de dat zooveel jonge tuinders met vrucht de lessen hadden gevolgd, waaraan het prettige onderwijs niet vreemd zal zijn. Aan het einde van zijn felicitatie wekte spr. de geslaagden op toe te treden tot de organisaties. Namens de cursisten heeft hierna de heer J. Maalman dank gebracht aan de leeraren voor het aangename onderwijs en de prettige verstandhouding tusschen hen. Spr. hoopte, dat met steun van de organisaties de cursus nog vele jaren georganiseerd zou kunnen worden. De jongste cursisten boden den leeraren hierna ieder een fraai blijvend aan denken aan, waarvoor de onderwijzers op hun beurt weer dank betuigden. Daarin betrokken zijd tevens de afgevaardigden van de organi saties en. den heer Van Donk voor hun vrien delijke woorden. De eindles en daarmede de cursus behoor de hiermee tot het verleden. De les werd o.m. bijgewoond door kape laan R. van Ginkel, geestelijk adviseur van den L.T.B. en de heeren W. van Dok, Van Donk, waarnemend Rijkstuinboijwconsulent, N. Passchier en J. de Wit van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond, J. Bruins en G. Muis van den Ned. Tuinders Bond, A. Aardenburg en R. Poelman van den L.T.B. Hamsteren is een nationaal belang. Maar in bange dagen een gevaar Op verzoek van den burgemeester ruimen wij een plaats in voor het onderstaande: De Burgemeester vestigt de aandacht der in gezetenen op de onder den titel „Hamsteren en hamsteren" door de vereeniging voor Nationale Veiligheid uitgegeven brochure. Ook hier ter plaatse wordt dit geschriftje door de winkeliers in levensmiddelen' kosteloos verspreid. Het be vat een raad aan de Nederlandsche huisvrouw en aan' de beheerders van gestichten en instel lingen. Deze uitstekende raad komt hierop neer. dat aan ieder die het kan, wordt aanbevolen in normale tijden een voorraad aan te leggen en in stand te houden. Dit soort van hamsteren is te prijzen. Niemand wordt er door benadeeld. In tegendeel, men dient daarmede een nationaal belang. Immers, zoodoende worden de nationale reserves versterkt. Daarvan heeft de geheele volksgemeenschap indirect voordeel, ook omdat het de ongezonde vraag naar dergelijke goederen in dagen van onrust beperkt. Vroeger was de provisie-vorming voor het huishouden algemeen gebruikelijk. Nu de kleinhandel allengs geper- fectionneerd is, heeft men dat gebruik gaande weg laten varen en rekent men op dagelijksche bediening door den kleinhandel. Uiterst onmaatschappelijk en afkeurenswaar dig is evenwel het hamsteren in bange dagen, zooals wij in September 1938 hebben beleefd. Wie in zulke dagen meer dan normale inkoopen doet, brengt het distributieapparaat van den kleinhandel onnoodig in de war. Een winkelier, die per week gemiddeld 50 stukken zeep pleegt te verkoopen is er niet op ingesteld om dadelijk aan een vraag naar vijfhonderd stukken te vol doen, hoewel de voorraden in den groothandel meer dan groot genoeg zijn. De regelmatige aanvoer is op een dergelijke run niet ingesteld. Hier en daar zijn dientengevolge misbruiken in den vorm van niet gerechtvaardigde prijsverhoo- ging voorgekomen. De hamsteraars van September 1938 hebben wellicht gehandeld uit onnadenkendheid. Zij hebben er misschien niet aan gedacht, dat door hun onsympathiek leegkoopen van winkels ge heel onnoodig het normale leven wordt ver stoord en de menschen met de smalle beurzen ernstig worden benadeeld. Zulk een optreden is, zooals zij zelf achteraf zullen moeten erkennen, een Nederlandsche man of vrouw geheel on waardig. Het was in hooge mate onvaderlands lievend en heeft terecht onder de medeburgers diepe ergernis gewekt. Hamstert nooit in dagen als die van Septem ber 1938. Met provisie-vorming in normale tijden daarentegen doet men een nuttig werk. Dit wordt in genoemde brochure verduidelijkt en met practische raadgevingen aanbevolen. Helden in witte jassen. Film uit de medische wereld. In de nieuwe bioscoopweg brengt het W- B. Theater als hoofdnummer „De misstop van den dokter"met Ralph Bellamy, Josephine Hutchinson en William Gargar in de hoofd rollen. Dr. Paul Hallet, -een ambitieus geneesheer, experimenteerde temidden van de gevaren van de Sumatraansche oerwouden met een serm tegen roode koorts. Een van zijn as sistenten sterft en thans rest Hallet nog het gezelschap van dr. Jack Murray, doch spoe dig wordt hem een nieuwen helper, dr. Saun ders, toegevoegd. Deze Saunders bezit den moed en het doqrzet- tings vermogen van den waren baanbre- kenden medicus en hoewel zijn mondaine echtgenoote Claire zich met hand en tand tegen zijn vertrek ver zet en zelfs met echtscheiding dreigt, maakt Saunders zijn opwachting bij Hallet Toevalligerwijze gelukt het Saunders het- belangrij'ke serum te bereiden, maar Hallet gaat te veel in zijn eigen experimenten op om het door Saunders behaalde z^esultaat au serieux te nemen, zoodat deze laatste zich vrij'willig met koortsbacillen laat besmetten om Hallet's serum op zijn doelmatigheid te testen. Deze gevaarlijke proef kost Saunders echter het leven. Bij het doorlezen van Saunders' aanteeke- ningen ontdekt Hallet, dat zijn gestorven assistent op den goeden weg was en teneinde diens naam voor eeuwig aan het nieuwe serum te verbinden teekent hij de door Saunders achtergelaten reischèques met diens naam om het groote werk voort te zetten. Het cho lera-instituut te Singapore zendt hem een vrouwelijke assistent, dr. Mary Reynolds en het duurt niet lang of beiden zijn tot over de ooren verliefd. Inmiddels is Claire, de weduwe van Saunders, gearriveerd en Hallet deelt har de ware toedracht van haar man's dood en de geschiedenis van de reischèuqe's mede. Zij dreigt hem met aangifte bij de politie wegens valschheid in geschrifte, maar dan werpt de koorts haai' op het ziekbed. Hallet heeft het serum van Sanuders verbeterd en die behandeling vail Claire bewijst de ge nezende kracht van het middel. Het tweede hoofdnummer is „De avonturen van de onderzeeboot D 1". FILMAVOND VOOR HET TUBERCüLoSE- FONDS. De Chr. Besturen Bond organiseert op Vrij dag 24 Maart in het Ned. Hervormd Vereen! gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een film avond ten bate van het tuberculosefonds „Draagt elkanders lasten". Vertoond zal worden de film „Draagt elkan ders lasten" met muzikale begeleiding. Verder zullen er nog eenige geluidfilms worden ver toond. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.20 Keulen. 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma: 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen. 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keu len. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg.. 5.20 Nationaal programma: 6.50 Lon den Reg., 7.20 Nationaal programma; 10.05 Londen Reg.. 10.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. Actio voor de nieuwe gemeenschap Woensdagavond werd in het K.SA-e u een bijeenkomst gehouden, georganiseerdïUw „Katholiek Beverwijk", teneinde de onrk-hH van de algemeen plaatselijk comité van 8 voor de nieuwe gemeenschap voor te beiv^0tle Voor den aanvang van de vergadering en' in de kapel van het St. Jozef Rust^nLWer^ kort Lof gecelebreerd. d e«n De bijeenkomst in het K.S.A.-gebomv door een flink aantal belangstellenden gewoond. De voorzitter van „Katholiek Beven* t, sprak een openingswoord, waarin hii in kort de bedoeling van den avond uiteen,i? en voorts een woord van welkom novf,.le tot den spreker van den avond, den hl H. G. A. Beumer uit Utrecht, secretary het Algemeen Comité voor de actie NaL? nieuwe gemeenschap". ar Deze spreker heeft in een uitvoerig h de beteekenis van het streven naar d* nf gemeenschap in het licht gesteld In deze actie om de maatschappij We, maken en daarvoor in de eerste nlaatf geest van vertrouwen onder de mens h6en te brengen, moeten alle lagen van de S king worden ingeschakeld. Dit kan in w eerste plaats geschieden, door de oman?-^- in de actie te betrekken. DaaronT zal/i ook het plaatselijk comité worden gevnJÜl door de afgevaardigden van alle KathninT organisaties, op welk gebied zij zich oo> h? wegen. De* Aan de Katholieke verenigingsbesturen i, bereids verzocht hun afgevaardigden mJf het te vormen plaatselijk comité te wm. aanwijzen. 1J,en CASTRICUM D. I. U. naar het concours. Federatieve wedstrijd te Zaandijk. Naar wij vernemen, heeft het Fanfare- conps D.I.U besloten om deel te nemen aan het concours van de Nederlandsche-Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen dat op Zondag 9, Zaterdag 15 en Zondag 16* Juli te Zaandijk gehouden zal worden. D.I.U. zal uitkomen in de Eere-afdeeling Fanfare. De uit te voeren verplichte werken zijn Les .Abencérages, Ouverture de 1' Opera van L. Cherubini, gearrangeerd door j. e! Strauwen en „Cromwell" Ouverture Drama- tique, van Jules Emile Strauwen. MOOIE OVERWINNING VOOR DE PION Het tweede tiental van de Schaakclub „De Pion" wist gisteravond den wedstrijd tegen Heemstede V te winnen. De uitslagen van de gespeelde partijen waren: Heemstede V: Pion II: JesseW. v. Leeuwen j_o Snijdex-sL. v. Leeuwen i_o Lodderv. Hoeve i_o EekhoutNijssen 0-1 KruijdList v. LeerWeda KomenMenke Sminkde Graaf VerwerKok WeijlHeijne Vt— 0-1 0-1 0-1 1-0 '0-f Totaal 4'/s5'/i HEEMSKERK BLOEMBOLLENCULTUUR. In het café (Flora" hield Woensdagavond de afdeeling Heemskerk van Bloembollencul tuur een ledenvergadering, onder leiding van den heer J. A. van Zanten. De voorzitter opende deze vergadering met een kort woord van welkom. Hierna wordt de beschrijving voor de alge meene vergadering behandeld. Door het bestuur werd bij de leden aange drongen toe te treden tot de vereeniging „üe Iris". Nu het „grijs"- en „mozaïk"-ziek veel vuldig voorkomt en de kwantums irissen een grooten omvang aannemen, vindt het be stuur toetreding tot bovengenoemde vereeni ging van groot belang. Een verzoek zal bij het 0—r— worden ingediend om ook in deze een diepspit-regeling in te voeren. R. K. KIES VEREENIGING. Op Vrijdag 31 Maart houdt de R.K. Kits- vereeniging een ledenvergadering in «J K.S.A.-gebouw. Ben voornaam punt der w gadering vormt wel bespreking: caniMuV- stelling voor de gemeenteraadsverkiezing. De piloten, die de hoofdrollen vervullen in de boeiende film „Ochtend Patrouille". (Kennemer Theater, Beverwijk.) De hoofdrolvertolkers uit „Dr misstap van den dokter". (W. B. Theater, Beverwijk.) AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 23 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Het mysterie va de onderwereld" en „De geheimzinnige radiozen der", 8 uur. VRIJDAG 24 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Drie razend jockey's" en „Kerels van de cavaleries JTWJ. Kennemer Theater, Zeestraat: Ochtendpf trouille" en „De geheime getuige". 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De misstap den dokter." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 23 MAART Stadsschouwburg: Gezelschap Saalborn-Paf* ser: Parkstraat 13. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: 's middags Kook strijd Gem. Gasbedrijf, 's Avonds optreden De vier van Tholen en Van Lier. Frans Hals Theater: „Het monster van Ran- kenstein", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Kapitein Moiien en „De geheimzinnige misdaad", 2 en 8.15 u Rembrandt Theater: „De schaakspeler- het tooneel: De drie Hugo's. 2.30, 7 en 9.15 Luxor Theater: „Het wetboek der gestrand» 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne' Theater: „Stroopers van Alaska „Alarm, onder water", 8 uur. Moviac Theater: „Een nacht op den Dona geprolongeerd. h Teyler's Museum, Spaarne 16, 11—3 uuTi halve 's Maandags. Toegang vrij- - Palestina Diorama's, Schotersingel U"a- opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) vaa 35 en 79 uur. VRIJDAG 24 MAART f Bioscoopvoorstellingen 's middags en s avon

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2