Overdracht van Memelland geregeld. Bonnet confereert met Halifax. Vrije zone voor Litaaen in de haven van Memel Kroaten maken hun verlangens bekend. Roemeensche reservisten over tien dagen weer huistoe? Vredelievende woorden van Lebrun DONDERDAG 23 MAART 1939 BERLIJN, 23 Maart (D.N.B.) Het Duitsch- Litausch verdrag over het teruggeven van Me mel luidt als? volgt: „De Duitsche rijkskanselier en de pre sident van de republiek Litauen hebben besloten door middel van een verdrag de hereeniging van het Memelgebied met Duitschland te regelen, hiermede de hangende vraagstukken tusschen Duitschland en Litauen op te lossen en den weg ie effenen voor vriendschap pelijke betrekkingen tusschen beide lan den. Te dien einde zijn tot gevolmachtigden be noemd: Voor den rijkskanselier de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken Freiherr Von Rib- bentrop en voor den president der Litausche republiek de Litausche minister van Buiten landsche Zaken Urbsys en de Litausche gezant te Berlijn Skirpa, die, nadat de volmachten in goede orde bevonden'waren, het volgende over een zijn gekomen: Het door het verdrag van Versailles van Duitschland afgescheiden Memel- gebied wordt met ingang van heden met het Duitsche rijk hercenigd. Het Memelgebied zal onmiddellijk door de Litausche militaire- en politie macht worden ontruimd. De regeering van Litauen zal er zorg voor dra gen, dat het gebied bij de ontruiming in orde lijken toestand wordt achter gelaten. Beide con tractanten zullen, voor zoover noodig, commis sarissen benoemen, die zoi'g zullen dragen voor het overnemen van die overheidsorganen, welke niet in handen van de autonome autoriteiten van het Memelgebied liggen. Teneinde rekening te houden met de economische belangen van Litauen zal te Memel voor Litauen een vrijhaven zone worden bepaald. De bijzonderheden worden geregeld in een bijlage bij dit verdrag. Ter bekrachtiging van hun besluit een vriend schappelijke ontwikkeling der betrekkingen tus schen Duitschland en Litauen te waarborgen, nemen beide partijen de verplichting op zich, noch wederzijds over te gaan tot daden van ge weld, noch een, tegen een der beide partijen ge richte daad van geweld door derden, te steunen. Dit verdrag treedt in werking met de onder- teekening. Ter bekrachtiging hebben de gevolmachtigden van beide partijen dit verdrag onderteekend. Opgesteld in de Duitsche en Litausche taal. Berlijn, 22 Maart 1939. w.g. JOACHIM VON RIBBENTROP. URBSYS. De hierboven genoemde bijlage vermeldt o.a.: Havenmaatschappij opgericht. Het Duitsche havenbestuur te Memel, dat de leiding op zich neemt van de haven van Memel, welke overeenkomstig het overnemen van Me mel door den Duitschen staat, van Litausch eigendom ovei'gaat in Duitsch bezit, zal met een, in overeenstemming tusschen de Duitsche en Lithausceh regeering te Memel op te richten maatschappij met overwegend Litausch kapitaal, genaamd de Havenmaatschappij van Memel, een overeenkomst sluiten over het gebruik en be voorrechte positie in de genoemde havenwer ken in Memel. In deze overeenkomst zal worden bepaald, dat. het havenbestuur aan de maatschappij voor 99 jaar verpacht het gebruik van havenwerken, terreinen en watervlakte in de haven van Memel in nog nader overeen te komen oppervlakte. De Havenmaatschappij van Memel zal ver gaande belastingreductie worden toegestaan. Vrije terreinen zullen worden afgepaald en de douanecontrole zal aan de grens van deze ge bieden worden uitgeoefend. Verder blijven alle Duitsche autoritaire rech ten op het verpacht gebied bestaan. Het verkeer van de vrije zone met Litauen zal worden geregeld door een spoorwegverbinding Belangrijke wijzigingen in de leiding der Russische Communistische Partij. Jezjof niet herkozen. De nieuwe samenstelling van het centrale co mité der communistische partij wijst op belang rijke politieke wijzigingen, meldt Reuter uit Moskou. Van de 71 leden zijn er slechts 16 her kozen. Het meest trekt de aandacht de afwezig heid van Jezjof, die tot voor enkele maanden een der machtigste mannen in de Sovjet-Unie was. Zijn volledige verdwijning beteekent het einde van een „zuivering". Het congres der communistische partij, dat deze week besloten is na een zitting van slechts 11 dagen een record zal mogelijk gedurende verscheidene jaren niet opnieuw bijeenkomen, daar het land feitelijk bestuurd wordt door het Centrale Comité. In het door het Centrale Comité gekozen poli tieke bureau zijn Kossior en Tsjoebar vervangen door Petrofsky, oud-president van de Oekraine, en maarschalk Blücher, commandant van het leger in het verre oosten. Wenschte Duitschlaiul luchtbases op IJsland? IJslandsche premier zou verzoek hebben afgewezen. Het Deensche blad „Arbejderbladet" verneemt uit Reykjavik, dat de IJslandsche minister-pre sident in antwoord op de vraag van een socialis tisch afgevaardigde in het Alting heeft medege deeld, dat de Duitsche regeering had gevraagd luchtbases op IJsland te mogen vestigen, op grond van het oude verdrag met de clausule van meestbegunstiging. De premier zette uiteen, dat men Duitschland geen rechten kan verleenen, die geen enkele andere mogendheid worden toe gestaan. De kwestie zou behandeld worden tij dens het bezoek van den Duitschen kruiser „Emden", dat aangekondigd is. met Krottingen, waarover gesloten treinen zon der het betalen van douanerechten kunnen ver- keeren tegen een nader te bepalen tarief. Ook het verkeer over land- en waterwegen zal zoo veel mogelijk vergemakkelijkt worden. De geschillen, vooral wat rechten en belasting betreft, welke kunnen ontstaan voor Litausche schepen in de haven van Memel zullen worden geregeld tusschen de desbetreffende Duitsche en Litausche autoriteiten, op tegemoetkomende wijze. Vrijheid binnen ongewijzigde grenzen. Spoedig onderhandelingen met de regeering. Naar het Joego Slavische Telegraafagent- schap Avala meldt, heeft de Kroatische leider, Matsjek, tegenover een persvertegenwoordiger de volgende verklaring afgelegd: „De Kroatische eischen ztfii niet alleen aanvaardbaar voor de Servcn en den Joego Slavischen staat, maar ook voor de westelijke democratische staten. Het is de oprechte wensch der Kroaten dat de bestaande grenzen cn de Servische dynastie gehandhaafd blijven, maar zij wenschen vrijheid. Het vraagstuk moet zoo spoedig mogelijk op gelost worden. Ik ben bereid mijn vertegen woordigers te laten deelnemen aan een regee ring, die alle politieke krachten van het land concentreert en die verstrekkende maatregelen zou nemen voor de regeling der Kroatische' kwestie, maar niet aan een regeering, die den bestaanden toestand onbepaald zou laten voort duren. In den internationalen toestand van thans is nu het laatste oogenblik gekomen, waar op een accoord tusschen Serven en Kroaten tot stand kan worden gebracht, vooral waar geen enkele politieke factor van belang in Servië zich tegen een regeling verzet. Daarom beseffen de geheele Servische oppositie en zelfs de vroegere tegenstanders, dat oplossing van het vraagstuk een gebiedende noodzakelijkheid is. Ik kan dan ook niet inzien, wie er belang bij zou kunnen hebben, dat de zaak op de lange baan gescho ven wordt." Deze verklaring wordt in alle Joego Slavische bladen gepubliceerd. Het feit, dat de censuur de publicatie heeft toegelaten, is van beteekenis. Men leidt er uit af, dat het standpunt van den Kroatischen leider zeer dicht bij dat van de tegenwoordige regeering staat en dat een poli tieke overeenkomst tusschen Belgrado en Zagreb zeer binnenkort te verwachten is. Men verwacht, dat Tswetkowitsj zich te dien einde naar Zagreb zal begeven. Geheimzinnige ontploffing in een auto. Naar Reuter meldt heeft gisteravond te Bir mingham een geheimzinnige ontploffing een kleine auto aan stukken gereten, de ruiten van de in den omtrek staande huizen ver nield en een dertig centimeter diep gat in de straat geslagen. Men gelooft dat de ontploffing heeft plaats gevonden in het achterste deel van de auto, die op dat oogenblik reed, doch de politie kan niet zeggen, of zich iemand in het voertuig bevond. Men meent te weten, dat reeds vijf arrestaties verricht zijn. Maatregel van zuiver preventief karakter, zegt Calinescoe. Geen buitengewone financiëele- of economische bepalingen. liet agentschap Rador deelt mede, dat de Roemeensche premier Cali nescoe tegenover vertegenwoordigers van de Roemeensche pers een ver klaring afgelegd heeft van den vol genden inhoud: Het oproepen van eenige contingen ten in zekere gebieden des lands, heeft een zuiver preventief karak ter gedragen. Bijgevolg zijn de troe pen niet nabij de grens gekomen en zullen zij er niet nabij komen. Wan neer over tien tot veertien dagen de internationale atmosfeer kalmer wordt, gelijk wij dat hopen, zullen de reservisten onmiddellijk naar hun haardsteden teruggezonden worden. Calinescoe. Tot dat oogenblik zijn maatregelen genomen, opdat deze concentraties het eco nomische leven niet hinderen. Zij, die een rol vervullen in dat leven zullen dus niet onder de wapenen worden gehouden. Even zoo zal de voorziening van het leger niet ge schieden op de detailmarkt. In het gewone treinverkeer is geen enkele wijziging ge bracht. De regeering heeft geen enkele bui tengewone economische of financieele maat regel genomen, want de bovengenoemde ope raties moeten zich in een normaal kader ont wikkelen. Daarom moeten de omstandigheden met volstrekte kalmte worden beschouwd. Ik moet er op wijzen, dat de reservisten ge antwoord hebben op den oproep met een va derlandslievend vuur, dat indrukwekkend was en dat de staatsmachine volmaakt gefunc tioneerd heeft. Dat geeft ons niet alleen een gevoel van trots, maar ook van volstrekte veiligheid. Besprekingen met Duitschland duren voort. De Duitsche onderhandelaar Wohltat heeft tenslotte zijn vertrek toch nqg uitgesteld en de onderhandelingen over een aanvulling van het bestaande Duitsch-Roemeensche han delsverdrag worden voortgezet zonder te zijn onderbroken, aldus deelen Roemeen sche officieele kringen mede. Wohltat en de Duitsche gezant te Boeka rest hebben gistermiddag een bezoek ge bracht aan Gafenco. de gedachtenwisseling duurde geruimen tijd. Aangezien de voor naamste onderhandelingen over een handels verdrag gevoerd zijn door den minister voor economische zaken, is het nog niet zeker, of het Duitsche bezoek aan Gafenco in ver band staat met de overeenkomst. De han delsbesprekingen van Woensdag hebben vol gens officieele kringen een gunstige wending Wederzijdsche bijstand in geval van agressie in West-Europa. Daladier blijft naar regeling met Rome streven Ofschoon officieel niets is medege deeld omtrent het onderhoud, dat Bonnet Woensdagmiddag in tegenwoor digheid van Chamberlain met Halifax heeft gehad, kan volgens den corres pondent van Havas te Londen veilig aangenomen worden, dat het gewijd was aan een bestudeering van de initiatie ven, die tegenover een nieuwe agressie van Duitschland zouden kunnen worden gesteld. Men is het gemakkelijk eens geworden over de noodzaak, zoowel voor Engeland als voor Frankrijk, in de toekomst paal en perk te stellen aan pogingen van Hitier zich in Europa de hegemonie te verzekeren. Welke vorm ook aan de Fransch-Britsche samenwerking op dit punt zal worden gegeven, Frankrijk is bereid, er zonder beperkingen aan deel te nemen, en Bonnet heeft hiervan vandaag schriftelijk de verzekering aan de Britsche ministers gegeven. De wederkeerige verplichtingen der beide landen in een geval van Duitsche agressie in West-Europa zijn volgens den correspondent volkomen omlijnd en zij zouden automatisch in werking treden, zelfs bij een mogelijken indirecten aan val over Nederland, België of Zwit serland. Gepoogd zal worden een soortgelijk defensief stelsel voor Gort-Europa te organiseeren. Het alarm van enkele dagen geleden, naar aanlei ding van de economische onderhandelingen tus schen Duitschland en Roemenië heeft, doen vreezen, dat de volgende actie der nationaal socialisten tegen Roemenië met zijn graan en zijn petroleum, zou kunnen zijn gericht. Men kan er zeker van zijn, zoo luidt hier de opvatting, dat zulk een onderneming de regeeringen te Parijs en Londen niet onverschillig zou laten. Boeka rest heeft in dit opzicht alle geruststellingen gekregen. Volgens United Press voorziet men te Parijs een bespreking tusschen de generale staven van Frankrijk, Engeland, Rusland en Polen voor het geval er in de toekomst een agressie dreigt, waar dan ook, behalve in Dantzig dat naar de mogendheden stilzwijgend toegeven binnenkort wel door het Duitsche rijk geannexeerd zal worden. Niettegenstaande de groote fascistische raad een resolutie heeft aangenomen, waarin de volledige trouw aan de as RomeBerlijn wordt uitgedrukt, heeft men in Frankrijk nog altijd hoop, dat binnenkort onderhandelingen met Mussolini gevoerd zullen kunnen worden om te komen tot een directe regeling. Aan de Quai d' Orsay bevestigt men, dat Frangois Poncet zijn attaché met groote spoed naar Parijs heeft gezonden om er bij Daladier en Bonnet op aan te dringen onmiddellijk partij te trekken van de bereidheid van de Italiaansche regeering tot het voeren van besprekingen. Men zeide voorts, dat Hubert de Lagardelle, wiens persoonlijke nauwe relaties met Mussolini bekend zijn op het oogenblik in Parijs vertoeft. Er is niet langer sprake van, dat Laval persoonlijk naar Rome zou terugkeeren om een definitieve overeen komst met Mussolini te sluiten, daar Daladier dit niet wenschte, ongetwijfeld wegens het wan trouwen van het volksfront jegens Laval, ten gevolge van diens accoord met den Duce kort voor den Abessynischen oorlog. Het is echter bekend, dat Daladier een plan van drie punten heeft voor een overeenkomst met Rome, dat nog altijd de basis is voor de moeilijke onderhande lingen, die weliswaar nog altijd indirect, maar niet minder actueel zijn, Reuter verneemt in welingelichte Britsche kringen, dat de Duce Zondag in prachtige, doch evenwichtige be woordingen de eischen van Italië zal uiteenzetten. Men gelooft niet dat de Duce met zijn sterk gevoel voor werke lijkheid, een soort ultimatum tot Frankrijk zal richten of zijn eischen in een zoodanigen vorm zal gieten, dat de mogelijkheid van een regeling er door zal worden uitgesloten. LONDEN, 22 Maart. President en me vrouw Lebrun zijn, vergezeld van den opper stalmeester van dén koning en hun gevolg uit Buckingham Palace naar Guildhall vertrok-, ken voor een banket, dat te hunner eere zou worden aangeboden door den Lord Mayor van Londen. Bijna 10.000 personen stonden buiten het paleis aan de Mali. Overal hingen de Fransche en Engelsche vlaggen uit. Verder was er zeer groote belangstelling langs den weg, welken de stoet zou volgen. Voor alle ramen stonden vele belangstel lenden. De openbare gebouwen waren alle in de Fransch-Engelsche kleuren versierd. De menigte, welke langs den geheelen weg dicht opeengepakt stond, juichte het hooge gezel schap hartelijk toe. Militairen vormden een eerehaag. Een eskadron van Lifeguards, voorafgegaan door de muziekkapel en het vaandel, opende den stoet. De heer en mevrouw Lebrun maak ten den tocht per auto.Bij aankomst bij Guild hall presenteerde de eerewacht het geweer. De klokken van de kathedraal van St. Paul beierden. De Lord-Mayor van Londen verwelkomde het Fransche staatshoofd en diens gemalin mede namens den Alderman en burgers van de city van Londen. Hij sprak er zijn vreugde over uit president en mevrouw Lebrun in Guildhall te mogen begroeten. Hij gewaagde voorts van de banden van wederzijdsche vriendschap en begrip, die tusschen de beide landen bestaan en nimmer hechter waren dan zij thans zijn. President Lebrun verklaarde zeer verheugd te zijn zich in Guildhall, den haard der ge meentelijke vrijheden, symbool der deugden van arbeid en discipline, het traditioneele erf deel van het Angelsaksische volk te bevinden In dezen historischen tempel der Engelsche scheppingskracht prijs ik mij gelukkig over de mij bereide ontvangst-, na de onvergetelijke reis, welke Hunne Majesteiten Koning George en Koningin Elisabeth verleden jaar aan Pa rijs hebben gebracht, die een nieuwe getuige nis vormt van de banden van onverwoestbare vriendschap, die onze beide landen verbindt. Achthonderd aanwezigen. In de groote zaal van Guildhall was een banket aangericht, waarvoor achthonderd vooraanstaande perso nen waren uitgenoodigd. Ook hier voerde de president der Fransche republiek het woord: „Te Londen waren eeni ge der meest edele beginselen der moderne wereld geboren", zeide hij. „De vijf wereld- deelen vinden hun vrijheid en eer beschut door de Union Jack". De gemeenschappelijke herinnering aan hun beproevingen en hun vreugde vereenigt thans onze beide groote hoofdsteden voor altijd in een vriendschap onzer beide landen. Slechts één wensch koesteren zij de handhaving en versterking van den vrede en eensgezind streven zij er naar de opgroeiende geslachten van welk land ook, de vrijheid en het ge luk van iederen dag te verzekeren en vastbesloten alles in het werk te stel len, dat vereenigbaar is met hun waardighied en eer om een terug keer van rampen te voorkomen, die zoowel aan Frankrijk als aan Groot- Brittannië zooveel tranen en bloed hebben gekost. De Lord Mayor van Londen zeide in zijn antwoord dat het bezoek van den president aan Engeland op dit oogenblik een bron van groote voldoening vormt en dat de Londe- naars er reeds hartelijk hun genoegen over hebben uitgesproken. Onze beide landen, mijnheer de president, hebben uren van be zorgdheid beleefd, doch wij gelooven thans dat de volken der wereld vurig vrede wen schen. Wij hopen dan ook van harte, dat de Ontvangst op Guildhall politiek van nauwe samenwerking weit wij gelooven, in het belang van den naai vrede is, zal worden vervolgd. Wij ziin elli" overtuigd, dat uw bezoek aan - erv genomen en het is mogelijk, dat later in deze week een overeenkomst wordt onderteekend. Wanneer dat gebeurt, zal de overeenkomst voor Roemenië geen politieke verplichtingen met zich meebrengen en geen commercieele monopolies, zoo wordt verklaard, doch zij zal eenvoudig een commercieel document vor men ten behoeve van de uitbreiding van den omvang van den Roemeensch-Duitschen handel door normale middelen. Italië roept 300.000 man onder de wapenen. Bedoeld als maatregel tegen de werkloosheid? Naar Reuter uit Londen meldt zullen in de komende week in Italië ongeveer 300.000 man onder de wapenen worden geroepen. Het zijn de mannen van de lichting 1918, het eerste kwartaal van 1919 en van de lichtingen 1915, 1916 en 1917 diegenen, die wegens ongeschikt heid niet hun normalen diensttijd heb ben verricht, naar schatting ongeveer 60.000 man. De normale lichting, welke ieder jaar wordt opgeroepen, bedraagt omstreeks 200.000 man. Men verwacht, dat 'n gelijk aantal manschappen, die hun diensttijd hebben volbracht, op 1 April met groot verlof zullen gaan, zooals gewoonlijk. In militaire kringen verklaart men hierin geen teekenen te zien van een voorbereiding tot onmiddellijke vijandelijkheden. Velen, die op geroepen zijn en konden aantoonen geregeld werk te hebben, zijn weer naar huis gezonden en het schijnt, dat de militaire maatregel vooral ten doel heeft werkloozen te absorbeeren. welke vooral in Zuid-Italië en Sicilië talrijk zijn. de gevoelens van vriendschap, welke langen tijd tusschen onze beide volw"" *UQ staan, te versterken. Ken be. Tot de aanwezigen behoorden de W de hertogin van Kent, Chamberlain ofj°f e& Simon, Lord Halifax, Hore Belisha' 11 Wood, vertegenwoordigers van allé mi rieele departementen, parlementsled^ vooraanstaande leden der Fransche wé Londen. e Kolon« te Nadat nog toasten waren uitgebracht den koning en den president en 0p Lebrun, vertrok de president kort na dri w De stoet reed naar Buckingham Palace t UUr' onder de toejuichingen der menigte. (Hav? Gala-avond in de Opera De koninklijke opera in Covent Garden v, gisteravond een schitterend schouwsnel aanleiding van de galavoorstelling, die te van Lebrun werd gegeven. Buiten het g?ere had zich een groote menigte verzameld nW tuige te zijn van de aankomst der hooge hi? kers, en de bezoekers van de opera den den koning, de koningin en den Fran!?' president, toen dezen in de koninliike i verschenen, met luid applaus. Het interieur de opera bood een schitterenden aanblik bloemen rozen voor Engeland en leliesv Frankrijk die in prachtige guirlandes om? koninklijke loge en de stoelenrijen waren gebracht. In de versieringen waren de enSE men van Frankrijk en Engeland verwerkt H t was voor het eerst sedert voor den oorlog d te Londen weer een officieele - 1 werd gegeven. PROEBAMMA^ Turkije wil geen nieuwe verplichtingen aangaan. Te Ankara zou Brit«che démarche gedaan zijn. Volgens het D.N.B. zou te Ankara een Engel sche stap zijn gedaan betreffende een toetreding van Turkije tot een bijstandsaccoord tegen aan vallen ten behoeve van Roemenië en andere eventueel door Duitschland aangevallen staten. Van betrouwbare zijde vernam het D.N.B., dat Turkije niet het voornemen heeft in te gaan op verplichtingen, die boven het Balkanpact uit gaan. VRIJDAG 24 MAART HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VAR4 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00-1200 VAK A. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10,40 Pianovoordracht 11.10 Declamatie 11.30 Gramo foonmuziek (ca. 12.15 Berichten.) 12.30 AVRO. Amusementsorkest en soliste 1.15 Gramofoon muziek 1.45 AVRO-Amusementsorkest 2.15 Cau serie „De tuin in het Voorjaar". 2.45 Gramofoon muziek 3.De Palladians en gramofoonmuziek 4.Gramofoonmuziek 4.305.— Orgelspel 5.05 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.28 Be- richten. 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Ham mond-orgelspel 7.VARA-Kalender 7.05 „So- cialisme en Humanisme", lezing. 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Cursus „Levenswaar den in het heden". 8.Versterkt koor der Ver- eeniging van Vrijzinnig Hervormden (met toe lichting) 9.De Ramblers 9.30 Gramofoonmu ziek. 10.Fragmenten uit de operette „Ball im Savoy". 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwij ding. 11.Orgelspel 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11,15 Vioolvoordracht met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 12.Berichten 12.15 Gramofoon muziek. 12.45 „Quintolia" en gramofoonmuziek. 2.35 Christelijke Lectuur 3.00 Zang en piano. 4.— Gramofoonmuziek 4.30 Holllandsch Kamermu- ziekensemble en gramofoonmuziek. 5.45 Decla matie en gramofoonmuziek. 6.15 Gramofoonmu ziek 6.30 Berichten, hierna:Voor tuinliefhebbers. 7.Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45 Gra mofoonmuziek 8.Berichten ANP herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgelspel. 9.Nederlandseh kamerorkest (opn.) 9.30 Actueel halfuur. 10.- Berichten ANP. 10.05 Causerie „Gezins- en hu welijksmoeilijkheden. 10.35 Vervolg concert mmv. solist (opn.) 11.20 Gramofoonmuziek 11.50- 12.Schriftlezing. DROITW1CH 1500 M. 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgelcon cert 12.35 Brian Lawrance en zijn sextet en an deren 1.20 „Empire Exchange", causerieën. 1.35- 2.20 Het New English Trio 2.45—3.00 Reportage 4.15 Causerie „Annals of Aberdeen" 4.30 Radio* tooneel 5.20 Cellovoordracht 5.40 Het Victor Olof sextet 6.20 Berichten 6.45 Vraaggesprek over „National Service". 7.05 Parlementair overzicht. 7.20 Phil Cardew en de Waggoners, Miff Feme's Jakdauz en soliste. 7.50 Het Letlands koor. 8,20 Radio-film. 9.20 Berichten 9.45 Causerie over het leven in de Australische stedeen (opn.) 10.05 Het BBC orkest, het BBC koor en declamator 11.10 Het New Georgian Trio 11.35 Oscar Rabin en zijn „Romany Band". 11.5012.20 Dansmuziek gramofoonplaten RADIO PARIS 1648 M. 9.05, 10.— en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.30 Marlev-orkest 2.35 Zang 2.50 Gramo foonmuziek 3.35 Pianovoordracht 3.50 Zang 4.40 Gramofoonmuziek 4.50 Vioolvoordracht 5.05 Zang 6.35 Pianovoordracht 6.50 Gramofoonmuziek 7 25 Derveaux-orkest 8.05 Gramofoonmuziek 835 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Orkestconcert. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Hermann Hagestedt's orkest. 11.20 Curt Vesely met zijn orkest. 12.35 Omroep-Amusementsorkest. uv —2.20 Populair concert 3.20 Leo Eysoldt met zijn orkest en het vroolijk instrumentaal kwintet. 4.5U Cello en piano. 5.50 Quatre-mains. 6.25 Gramo foonmuziek. 7.30 Voor soldaten 8.35 en 9.35 Gra mofoonmuziek 9.5011.20 Omroeporkest en so listen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Zang en gramofoonmuziek 5.50 Gramofoonmuziek Piano, hoorn en gramofoonmuziek 7.20 Sü.olie- renkoor. 8.20 Omroeporkest 8.50 Radiotoonea met muziek. 9.50 Omroeporkest 10.30—H- Gramofoonmuziek. •HU SSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Om- roepdansorkest 5.35 Klarinetvoordracht 5.50 Ver volg dansmuziek 6.50 Het Belgisch Pianoduo. »- Radio-orkest, Omroepkoor en gramofoonmuzieK. 8.35 Radiotooneel 9.05 Vervolg concert 9.35 Causerie) 10.30 Cabaretprogramma. 1U5— 11.20 Gramofoonmuziek. «TI'T•«.■/'HI ANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest 8.30 Radiotooneel 9.20 Be richten 9.50 Het Wiesbadener Collegium Mua« cum. 10.05 Berichten 10.20—11.20 Omroepkiem- orkest en solisten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8