ftand&botd U. Btaksm U. Seata Jaarvergadering van den Bestuurdersbond. In gebouw „Adrichem" hield gisteravond de Beverwijksche Bestuurdersbond zijn jaarver gadering, die zich in een flinke opkomst mocht verheugen. Na de openingswerkzaamheden herinnerde de voorzitter, de heer C. B. Meijer aan de demonstratie, welke door het N.V.V. in samen werking met de S.D.A.P. op 10 April a.s. in den Haag wordt gehouden. Als afgevaardigden naar deze betooging werden benoemd de heeren F. van der Fenne, H. J. v. d. Plas en A. Wemke. Uit'het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Wernke, bleek dat het ledental in het verslagjaar met 59, was toegenomen en op 1 Januari j.l. 656 bedroeg. Het bureau van Arbeidsrecht onder leiding van Mr. O. Drilsma behandelde 136 zaken en adviezen. Het verslag van den penningmeester, den heer P. J. Rijke sloot in ontvangsten en uitgaven met een be drag van f 502.25, waaronder een flink batig saldo. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren A. Wernke en P. J. Rijke bij acclamatie werden herkozen. MEISJESVERGADERING VAN DE MODERNE ARBEIDERSBEWEGING. Door de plaatselijke moderne arbeidersbe weging wordt op Maandag 1 Mei a.s. een open bare vergadering gehouden in het Kennemer Theater. In deze bijeenkomst zal als spreker optreden de heer Stuvé. Verder zullen mede werken de A.J.C.. de N.A.S.B., de Arb. Zang- vereen. „De Daad" en de Arb. Tooneelvereen. „Kunst na Arbeid". KINDERVOORSTELLING VAN DE V.A.RA. Door de plaatselijke af deeling van de V. A. R. A. wordt op Woensdag 29 Maart a.s. een kindervoorstelling gegeven in het Kennemer Theater. Het programma vermeldt de medewerking van professor Meiloc met zijn sprekende pop, Oom Henk met vertellingen en vertooning van eenige films. Voor- en nazorg van geesteszieken. Overeenkomstig de raadsvoordracht van B. en W. heeft de raad in beginsel besloten voor de verzorging van de voor-en nazorg van geesteszieken aansluiting te zoeken bij den daartoe op te richten psychiatrischen voor- en nazorgdienst voor Haarlem en omliggende geméenten. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad thans voor om formeel te besluiten tot de gemeenschappelijke regeling, welke daar voor tusschen een twaalftal gemeenten ge troffen zal worden, toe te treden. B. en W. brengen in herinnering dat de bij drage van onze gemeente berekend zal wor den naar een bedrag van vier cent per inwo- ner.Volgens artikel 21 zal de regeling op 1 Juli a.s. in werking treden, terwijl zij gelden zal tot en met 31 December 1943. Daarna wordt zij, behoudens tijdige opzegging, geacht tel kens voor vijf jaren te zijn verlengd. Om het damkampioenschap van Kennemerland. Gisteravond werden in het clublokaal van de Beverwijksche damclub de navolgende wedstrijden gespeeld voor het damkampioen schap van Kennemerland: Hoofdklasse: J. J. H. Mertens (D,C.IJ.)r~ P. C. Bals (Beverwijk) 2—0. A. Ligthart (D.C.IJ.)— W. Spanjaard (Beverwijk) 2—0 le klasse A. J. Bakker (Beverwijk) J. Nanne (Stabiel) Nanne n.o. J. Hoogerwerf (Beverwijk)— J. Bakhuis (Stabiel) 2—0 le klasse B. C. Rietkerk (Beverwijk) C. Broek (D.C.IJ.) afgebr. 3e klasse B. J. Verbeek (Beverwijk) E. Reinhout (Wijk aan Zee) 02 De taak van den gemeenteraad. De propaganda-club van de Anti-Revolution- naire Kiesvex-eeniging heeft gisteravond in de consistoriekamer der Gereformeerde Kerk een vergadering gehouden, waarin de heer N. Pas- schier een referaat hield over art. X van „Ons program". Spr. zette allereerst de plaats van Staten en Raad in ons staatsbestel uiteen en wees erop, dat de A. R. partij altijd voor decentralisatie heeft gepleit. Ook heeft deze partij strijd gevoerd voor een organischen opbouw. In dit verband merkte spr. op, dat 't reeds in de historie moeilijk viel de Nederlandsche gewesten als eenheid te doen optreden. Vervolgens behandelde de inlei der de taak van de Provinciale Staten en van den gemeenteraad, die zeer verschillend zijn. De Provinciale Staten hebben altijd de goedkeuring van de centrale overheid noodig. De gemeente raad heeft een veel grooter zelfstandigheid, Spr. schetste voorts de taak van de Gedeputeerde Staten en de groote bevoegdheid van den ge meenteraad. Van de R.K. zijde, aldus spr., gaan er al stemmen op deze bevoegdheid te beperken. Een belangrijk punt is de financieele verhou ding van Staat en gemeente. Spr. gaf hierna een historische toelichting om de door minister De Geer geschonken gemeente fondsbelasting uiteen te zetten. De financieele. toestand van vele gemeenten, ook van Beverwijk is allesbehalve rooskleurig. Deze toestand is in Beverwijk, aldus de heer Passchier, niet te wijten aan den crisistijd, maar aan de genomen maatregelen vóór dien tijd. Als laatste punten behandelde spr. de ge meente-bedrijven en de woning- en grondpolitiek Tenslotte stond spr. nog stil bij de samensmel ting van gemeenten, die soms van gx-oot belang kan zijn. Na breedvoerige besprekingen sloot de heer N. Passchier de vergadering met dankgebed. KENNEMERS 2—T. O. G. 2 Het tweede elftal van de Kennemers komt a.s. Zondag in den uitwedstrijd tegen TOG 2 met de volgende opstelling uit: Doel: F. Brethouwer. Achter: Balder en B. Brethouwer. Midden: Hoen, Vessies en De Graaf. Vóór: Antonisse, Van der Kolk, Tromp, Hei- deman en Semeins. JAARAVONDEN HOOGOVEN STATEN De jaaravonden van Hoogoven Staten zijn vastgesteld op de Woensdagen 12 en 19 April in het Kennemer Theater. O.m. zal opgevoerd worden „Kleeren maken den man" onder regie van den heer Bouws. Kennemerland sloot het seizoen. Met „Als ze wisten Het zal niet gemakkelijk zijn uit te maken of het daverende applaus, dat losbrak toen het gordijn van het tooneel in het Kennemer Theater zich gisteravond voor de laatste maal sloot geheel voor de werkende leden bestemd was; of ook voor een belangrijk deel het werk van den auteur Henk Bakker gold. Maar wel kunnen wij ons voorstellen, dat „Als ze wistendoor het zeer talrijke publiek met gemengde gevoelens zal zijn ontvangen. Speelscènes telt deze „comedie" in over vloed, maar aan den anderen kant is daar de wel zeer delicate inhoud, die niet ieder „ligt". Bakker schreef dit stuk als opdracht aan Fientje de la Mar en deze groote Neder landsche actrice heeft hem wel heel scherp voor oogen gestaan. Dit duidt er "'dan al op, dat „Kennemerland" van stonde af aan voor een moeilijke taak stond. Dat er een daverend applaus was, pleit voor het goede werk, dat dè bezetting in dit voor dilettanten enorm moeilijke stuk verrichtte. Mevr. Hofland—Vellekoop en de heer P. Fiege mochten zich gelukkig prijzen, dat zij het tweede bedrijf miet z'n „gevaarlijke" struc tuur, tot een goed einde wisten te brengen. De boeiende dialoog kwam er goed uit, al had de sfeer hier zeker meer „geladenheid" kun nen hebben, klaar zij speelden deze moeilijke acte met z'n beiden toch wel heel verdienste lijk. Trouwens in het geheele stuk hebben deze geroutineerde krachten uitstekend werk ge leverd. Hun spel was goed afgestemd, een „love-team", dat gezien mooht worden. Heel goed wist dit tweetal het slot van HE op te voeren, dat daardoor zeer effectvol was, en zelfs jiog eenige climax kreeg. De groote waar- deerïhg gold in de eerste plaats dit tweetal, maar dat wil niet zeggen, dat de overige leden van de bezetting zich niet kranig weerden. Alleen waren enkele optredenden soms moeilijk te verstaan. De lieer B. Steevens was goed op dreef in de rol van den bankier Paul. Wij noteerden van hem een uitstekende scène in III tijdens Frank's „biecht". Keurig gespeeld van beide zijden. De hear B. Groeneveld gasteerde in de rol van.Lemphe, den tooneel-directeur. Natuurlijk maakte Groeneveld ei- iets goeds van, hij weet zoo'n figuur altijd prachtig op de beenen te zetten. Met genoegen hebben wij ook het spel ge volgd van het „debutantje" mej. A. Lindner, die als het dagmeisje Nelly een tweetal heel aardige scènes speelde. Zij zal het wel lee- ren. Voor een eerste optreden was het zeker veelbelovend. Mej. Nieuwenweg kreeg niet veel gelegen heid iets van de onbeteekenende Mary te maken. De heer Preys was de buttler, hij kwam en ging zooals dat zoo'n figuur betaamt. Jam mer. dat in het slot van n „achter" de zaak niet klopte. Daaronder leed het toen juist zoo mooie spel van mevr. Hofland en den heer Fiege. De grime viel zeer te loven, de kapper had inderdaad fijn werk geleverd. De voorstelling werd met het gebruikelijke bal besloten. Roemer's Orkest, dat zich ook in de pauze had doen hooren zorgde voor de dansmuziek. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden van gisteravond luiden als volgt: 2e klasse: J. BakkerJ. Hollenbrand 1—1 J. Hollenbrand—B. Reimes 20 Alg. Competitie. J. Bakker—C. Kluft 1—1 (M. HoogvorstF. Voorma 2—6 C. Peekei—A. Wernek 11 J. A. HoflandA. Wentink 11 D. HooglandM. Kemper 2—0 H. de Waard—F. Wentink 20 A. Peekei—P. v. Staalduinen 11 D. KikkeA. Romeijn 2—0 JAARVERGADERING N.C.G.O.V. De Nationale Christelijke Geheel Onthou ders Vereeniging zal op Dinsdag 28 Maart haar jaarvergadering in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat houden. De agenda vermeldt o.m. jaarverslagen secretaris en penningmeester. Verder zal de heer W. E. Volk uit Bussum een propagandarede houden. Een nieuwe automobiel-brandspuit op komst. Ook in het belang van de lucht bescherming. Door de gemeente Beverwijk is tot en met het dienstjaar 1938 slechts een bedrag van rond f 340.uitgegeven wegens kosten van den luchtbeschermingsdienst. Op de begrooting voor 1939 is daarvoor een bedrag van f 300.geraamd. Dit bedrag blijkt evenwel niet toereikend te zijn voor de voor ziening van den gemeentelijken luchtbescher mingsdienst met het thans noodige materiaal. In een op 8 Maart jl. daaromtrent gehouden be spreking, waarbij ook de Inspecteur voor de luchtbescherming tegenwoordig was is nage gaan, welke uitgaven voor onze gemeente het meest noodzakelijk zijn en in 1939 ten behoeve van dien dienst behooren te worden gedaan. B. en W. hebben den Raad voorgesteld den betrokken post op de begrooting van het dienst jaar 1939 met f 1200 te verhoogen en aldus te brengen op f 1500. Zekerheid is bereids ver kregen, dat op deze begrootingswijziging de vereischte goedkeuring der hoogere instanties zal worden ontvangen. Van deze gelegenheid maken B. en W. ge bruik om reeds nu mede te deelen, dat zij voor nemens zijn den Raad zeer binnenkort voor stellen te doen betreffende de aanschaffing van een moderne automobielbrandspuit met toebe- hooren, alsmede van eenig klein materiaal ten behoeve van de brandweer. Reeds bij de samenstelling der begrooting voor het dienstjaar 1939 hebben B. en W. er zich re kenschap van gegeven, dat in den loop van dit jaar de normale vernieuwing van dit materiaal aan de orde zou moeten worden gesteld. Nu evenwel de belangen van den luchtbescher mingsdienst daarmede zoo nauw samenhangen, dient, naar de overtuiging van het college, zon der verder verwijl daartoe te worden besloten. Een vervroegde aanschaffing ten laste van den kapitaaldienst zou nagenoeg geen vermeerdering van de gewone uitgaven ten gevolge hebben, terwijl daarentegen niet alleen de paraatheid voor de gewone brandbestrijding aanzienlijk zou zijn gebaat, maar daar nevens ook het voorna me onderdeel „brandweer" van onzen luchtbe schermingsdienst weldra afdoend zou kunnen zijn ingericht. Blik op de stad Memel. Onderlinge wedstrijden van „Sans Atout". De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep blauw-wit: 1. De heer en mevrouw Van der Linden 44 m.p. 2. H. Pools—W. de Boer 42'/2 m.p. 3. De heer en mevrouw Blokdijk 40'/2 m.p. 4. K. Kramer—K. Ree 40 m.p. 5. J. Bloemendaal—J. Numan 40 m.p. 6. C. SpruitG. Zoontjes 36V2 m.p. 7. De heer en mevr. Blom 36 m.p. 8. P. van der Werff J. van der Berg 34 m.p. 9. Mevr. Tabak—A. Tabak 26 m.p. 10. De heer en mevr. Tand 20 V2 m.p. Deze groep speelde volgens het vereenvou digde Howell-systeem. Groep wit: Noord-Zuidlijn: 1. K. van der Wal—N. N„ 68V2 m.p. 2. J. Berlee—J. Nijman 76V2 m.p. 3. J. Pauw—G. C. H. Tabak 76l/2 m.p. 4. R. Hoen—C. Geldermans 88y2 m.p. 5. Mevr. Dil—P. Daalhuizen 89 m.p. 6. Dames Kok en Braam 95 m.p. 7. C. Visser—T. Romijn 100 m.p. Oost-Westlijn: 1. J. Bos—G. de Boer 66 m.p. 2. P, Amse—C. Numan 68V2 m.p, 3. J. van Leeuwen- G. Daalhuizen 75</2 m.p. 4. R. Roodzand—H. van Essen 85 m.p. 5. J. de Vries—G. Steenbergen 92'/l- m.p. 6. Mevrouw SteenbergenJ. Wuite 98 m.p. 7. De heer en mevr. Van Amstel 102 >/2 m.p. Deze groep speelde volgens het Schevening- sche systeem. De wedstrijd Sans Atout ISantpoort I voor de Kennemerlandbokaal, die Woensdag avond gespeeld zou worden, is uitgesteld tot 5 April. Langs de Lijn. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs: 12.20 Keulen; 12.35 Brussel Ned.. 2.20 Brussel Fr.. 4 20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr.. 6.20 Brussel Ned.. 7.05 Brussel Fr.. 7.20 Parijs 10 55 Brussel Fr'.. 11.20 Schevenlngen Radio. Lijn XV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 10 35 Londen Reg., 11.20 Nationaal program ma; 5.00 Londen Reg, 5.20 Nationaal pro gramma; 8.20 Londen Reg, 10.20 Nationaal programma, Lijn V: Diversen. Nog steeds matige aanvoer van groenten. De handel daardoor vlot. De afgeloopen week bracht nog weinig ver- andering in het veilingbeeld. De aanvoer van nieuwe groenten is ongeveer van dezelfde hoeveelheid geweest als in de vorige week, die der winterartikelen gaat steeds meer in da lende lijn. De weersgesteldheid zooals wij die tot heden meemaakten is niet bevorderlijk voor den groei, zoowel wat natuur- als glas producten betreft. De handel had een bevre digend verloop, daar de meeste producten bij een matigen aanvoer goede prijzen konden handhaven. Spinazie had voor goede kwaliteit een willigen handel. Dat de prijzen soms sterk uiteen loopen, ligt natuurlijk aan het groote verschil der aangeboden partijen. Zoo kwam het ook deze week weer voor dat de noteerin gen verschilden van f 0.65f 1.10 per kist. Van rabarber was het aanbod weer iets rui mer, ook werd hiervan reeds een partij als koudegrondproduct aangevoerd. De prijzen varieerden naar soort van 1218 ct. per bos. Bij een nog spaarzaam aanbod van raapstelen vielen hiervoor de prijzen nu juist niet mee. De noteeringen wisselden ongeveer van f 2— f 2.30 per 100 bos. Radijs, die heel wat ruimer vertegenwoordigd was dan vorige week, moest •met de prijzen een flinke veer laten. Bij het begin dezer week stonden de noteeringen op 34 ct. per bos. Boerekool is zoo goed als ge ruimd, een enkel klein partijtje verschijnt nu en dan nog eens. De kwaliteit begint eveneens sterk af te nemen en vertoont nog al gebre ken. Naar soort werd de afgeloopen week van 10—18 ct. per K.G. besteed. Het aanbod van witlof kon in verhouding der aanvoeren van andere soorten groenten thans ook nog van beteekenis genoemd wor den. Was men hierover aanvankelijk van mee ning dat deze teelt belangrijk was ingekrom pen en derhalve de aanvoer onbeduidend zou zijn, toch schijnt dit nogal mee te vallen. De prijzen houden zich als gevolg van een zeer willigen handel voor dit product zeer goed op peil. De noteeringen der afgeloopen week stonden van 8—12 ct. per pond. Spruiten, voor zoover nog in kleine partijtjes aanwezig, wer den naar kwaliteit verhandeld van 1434 ct. per K.G. Roode en gele kool wordt niet veel meer aangevoerd. De kwaliteit loopt ook sterk uiteen. Naar soort wisselden de noteeringen ongeveer van 2Vz5 ct. per K.G. De aanvoer van prei wordt gestadig minder, in den handel blijft geregeld dezelfde belangstelling voort bestaan. De prijzen bewogen zich de afgeloo pen week naar kwaliteit van 8—17 ct. per K.G. Met knollen is het bijna afgeloopen, het is maar een enkeling die nog iets voorradig heeft. Voor de beste soorten werd van 1418 ct. per stuk besteed, terwijl ook de mindere soorten, die men anders het aankijken niet waard zou achten, thans nog behoorlijk be taald worden. Bosselderie komt nog sporadisch voor, de noteeringen, die hiervoor nu besteed worden, verschillen heel wat bij die van andere jaren. De uienhandel is niet zoo bijzonder willig, het aangevoerde product vertoont thans nogal sterke afwijkingen. De noteeringen loopen soms uiteen naar kwaliteit van 23Vfe ct. per K.G. Winterwortelen en bieten schijnen ook niet zoo erg meer aan te trekken. De no teeringen voor beide artikelen stonden naar verhouding van kwaliteit van 2—3!/2 ct. per K.G. Verdienstelijk werk voor het jonge meisje. Gisteravond hield de Nederlandsche veree niging ter behartiging van de belangen der jonge meisjes een propaganda-avond in het Nederlandtpch Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat, welke zich in flinke belangstelling mocht verheugen. Na het ge meenschappelijk zingen van Ps. 25 ging me vrouw Vrendenberg—Maters, correspondente van de Union in Beverwijk, voor in gebed, waarna zij een gedeelte uit 1 Corinthe 13 voor las. Na het openingswoord van mevrouw Vren denberg, was het woord aan mej. van Hasselt uit Amersfoort, die sprak over het ontstaan en het doel van de Union. De grondslag van de Union is, aldus mej. van Hasselt, Christe lijk, maar niet van een bepaalde kerkelijke richting. Het motto, waaronder de Union werkt is „Dient elkander door de liefde". En de liefde van God voor de menschen tracht de Union na te volgen en uit te leven in de behartiging van de belangen van het meisje. Spr. schetste vervolgens uitvoerig het ontstaan en de ontwikkeling van de Union. Zij wees op het stationswerk dat wel waardeering on dervindt want de regeering heeft in verschil lende plaatsen aan de Union om de aanstel ling van een stationsjufrouw verzocht. In nauw verband met het stationswerk staan de inlichtingenbureaux waar informaties over betrekkingen, pensions, clubs etc. kunnen worden ingewonnen. Ook is er een huisves- tingsafdeeling. De hier ingeschreven apparte menten worden regelmatig gecontroleerd, zoo dat er een lijst is van betrouwbare pensions. De afdeeling Ledenhulp tenslotte bedoelt aan elk meisje, dat buiten de plaats harer inwo ning is, een betrouwbaar adres te geven, waar toe zij zich kan wenden, indien zij raad of hulp noodig heeft. Nadat gelegenheid was ge boden om vragen te stellen werd Gezang 2 ge zongen, waarna de vergadering door Mej. van Hasselt op de gebruikelijke wijze werd geslo ten. De jaarlijksclie bakkers vaktentoonstelling. Voor de negende maal werd Donderdagmiddag in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat de jaar- lijksche tentoonstelling geopend van werkstuk ken, vervaardigd door de leerlingen van den bakkers-vakcursus, die door de aldeelingen van den Algemeenen- en den Christelïjken Gezellen- bond werd georganiseerd. Bij de openingsplechtigheid waren zeer vele vakgenooten aanwezig, evenals een hoofdbe stuurslid van den Algemeenen Bond en de be stuursleden van de Coöperatieve Broodbakkerij „Algemeen Belang", benevens de leeraren en de cursus-commissie. Namens de besturen sprak de heer K. Haas noot een openingswoord, waarin hij allereerst dank bracht aan het bestuur van de Coöperatie „Algemeen Belang" voor het beschikbaar stellen van het bedrijf. Dit toch beteekent een prach tige steun voor het cursuswerk. In zijn dank woord betrok spr. ook de firma's, die de noodige grondstoffen hadden gegeven. Drukke werkzaamheden hadden blijkens me- dedeeling van den voorzitter, burgemeester Scholtens verhinderd bij de opening tegenwoor dig te zijn. Hoewel spr. dit betreurde moet het bestuur natuurlijk deze reden ten zeerste eer biedigen, maar toch sprak de heer Haasnoot de hoop uit, dat de burgemeester dan volgend jaar op de jubileumtentoonstelling aanwezig zou kunnen zijn. De genoodigden hebben hierna met groote be langstelling de smakelijke en vaak kunstige werkstukken bezichtigd. Evenals vorige jaren gaf de expositie ook nu weer den indruk, dat het cursuswerk met groote toewijding en onder prima deskundige leiding werd verricht. Zeer fraaie composities waren te bewonderen en het spreekt vanzelf, dat de vakgenooten daar voor groote belangstelling hadden. Na de bezichtiging kwam men weder in de benedenzaal bijeen, in de eerste plaats om de vriendelijk aangeboden ververschingen te ge bruiken en vervolgens om te luisteren naar de woorden van lof, die met groote-welsprekendheid leiders, leerlingen en jury werden toegezwaaid. De voorzitter dankte allereerst de jury voor haar taak, die ook nu weer niet gemakkelijk was. Steeds zijn deze heeren bereid en mede door hun arbeid is tusschen gezellen en patroons een band ontstaan als nooit tevoren. De heer Gx-oot, voorzitter van het hoofdbe stuur van den Algemeenen Bond, prees de re sultaten van het vakonderwijs, dat, vooral nu aan de eischen van de vestigingswet moet wor den voldaan, met groote belangstelling wordt gevolgd en gesteund. Ongetwijfeld is de tentoonstelling een prikkel voor de cursisten om zoo mogelijk nog beter aan te pakken en voor anderen, om het vak onderwijs te gaan volgen. Namens het hoofdbe stuur bood spr. een medaille aan. De heer Goes uit Alkmaar uitte zijn bewon dering voor de commissie, die nu al voor het negende jaar een cursus organiseerde. Spr. vond de werkstukken van uitstekend gehalte. Ook de heer Goes wees op de groote beteekenis van dit onderwijs in verband met de eischen van vakbekwaamheid, welke de vestigingswet stelt. Spr. wenschte de commissie geluk met de be haalde resultaten. De kosten voor het vestigingsexamen noemde dè heer Haasnoot voor de bakkersgezellen nog veel te hoog. Daarom is het werk van de com missie zoo goed. Een afgevaardigde van de afdeeling Alkmaar van den Algemeenen Bond bood gelukwenschen en als stoffelijk blijk van erkentelijkheid, een klokje aan. Namens de cux-sisten sprak de heer W. Morra een woord van welgemeenden dank aan het adres van de leeraren en van de commissie. De afdeeling Haai-lem bood eveneens een me daille aan. Haar woordvoerder, tevens leider van den cursus voor de vestigingswet, vroeg zich af, wat dit onderwijs in de toekomst zal br&s- gen. Nog zijn alle wenschen niet vervuld zal het in de toekomst eisch zijn, dat de bau zijn vak op de ambachtsschool leert. Wa men wil komen tot saneering van het bato* bedrijf dan zal voor patroons cn gezellen hetnÜ" maatschap van de organisaties verplicht moeten worden gesteld. Dan eerst kan er pp orde worden gesteld in den chaos in het bpd^6 De voorzitter leidde hieruit af, dat het derwijs van dezen cursus in Beverwijk worden vergeleken met het „bewaarschool derwijs" op het gebied van het bakker.™vaV* onderwijs. *va*" De heer Van Es uit Haarlem bracht jn hooggestemde rede hulde en dank aan leeraren Dubbelman en Kinders voor de nr k tige resultaten, die zij ook dit jaar weer ï»2 te bereiken. ten De heer Haasnoot sprak hierna een slohv de zen en voor de groote belangstelling, die m in zoo'n breeden kring voor het cursuswerk a? den dag heeft gelegd, alsmede voor de era t animo die de cursisten voor het volgen van u onderwijs toonden. De jury kende de volgende bekroningen t„ Banket: Afd. I, Dragantwerk: 1 w. Morra pnt.; 2 van Leeuwen 22 pnt.; 3 Huizing 21 L* 4 Ril, 20 pnt. pnt' Afd. I vruchten: 1 Pesik, 23 pnt, 2 J. van r 22 pnt., 3 Duiker 20 pnt., 4 W. Morra ig pnt Afd. II: Dragon- én vruchtenwerk: 1 Toerin» 21 pnt., 2 Kromhout v. d. Meer 19 pnt, 3 Vnnji' 18 pnt., 4 Post, IJmuiden, 17 pnt. 2(1 Afd. Petit Glacé: 1 Van Beelen 23 pnt. 2 Van Veelen 20 pnt., 3 Kromhout v. d. Meer'lQ 4 Toering 18 pnt. mi> Vrij werk: 1 Zonneveld, 2 Van Beelen 3 (diploma). Wo1 Oud-cursisten: 1 J. Dubbelman, 2 K Kaa- noot Jx\ (diploma). De tentoonstelling zal Vrijdag en Zaterdag van 211 uur n.m. voor het publiek CASTRICUM (Adv. Inges. Ueij CASTRICUM Vergadering van de S. D. P. Bespreking van het Meifeest. De afdeeling Castricum van de S.D.A.P. hield haar huishoudelijke vergadering in d® lunchroom van den heer Kuilman te Bak- kum. Na opening door den voorzitter werd de be schrijvingsbrief voor het congres op 8 en 9 April behandeld. Vervolgens werd de heer Hellinga gekozen als afgevaardigde naar het congres en de heer Casteele als plaatsvervanger. In de vacature in het bestuur door vertrek van den heer Oostvoorn werd de heer Westerman gekozen. Daarna werd de groslijst voor de gemeente raadsverkiezingen besproken en samengesteld De juiste volgorde zal door een referendum worden vastgesteld. Hierna kwam de organi satie voor het 1 Meifeest ter sprake. Beslo ten werd wederom 's middags een kinderfeest te organiseeren op het Provinciaal terrein. Voor het avond-Meifeest, dat wederom in de zaal van den heer Borst gehouden wordt, heeft de bekende arbeiderstooneelvereeniging „De Toorts" zich bereid verklaard een tooneel- werk op te voeren getiteld „Eigen Kaard", van A. v. Gogh—Kaulhach. Als spreker zal optreden de heer W. v. d. Vall uit Alkmaar, HOTEL BROKSMA VERBOUWD. Terwijl het voorjaar in de natuur alles tot nieuw leven wekt en alles een gedaanteverwis seling laat ondergaan, wilde de heer Broksma, eigenaar van het toekende hotel aan de Dorps straat, hiex-toij niet achterblijven. Ook hij liet zijn hotel een gedaanteverwisse ling ondex-gaan in den vorm van een verbou wing. Bij een kijkje, dat wij een dezer dagen mochten nemen, zagen wij direct, dat het een goede gedachte van den heer Broksma geweest is. Bij binnenkomst geeft de ruime cafézaal een prettigen, weiverzorgden indruk weer. De wan den zijn opnieuw betimmerd en behangen, met lichte vroolijke kleuren. Ook de stoffeering en het schilderwerk past zich hierbij uitstekend aan. Nemen wij hierbij nog de aansluitende reeds bestaande mooie serre, dan kunnen wij constateex-en, dat de heer Broksma trotsch mag zijn op zoo'n zaak. De inwoners van Castricum en Bakkum en het uitgaande publiek zullen dit wel weten te waardeeren. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Filippus, z. van W. F. Buur- meijer en A. Groen, Duin en Bosch 24; Hildegard Ilse Erica, d. van G. C. Venverloo en M. G. M. H. Nestier, Brakenburgstraat 15; Petrus Corne lls Joseph, z. van P. J. Borst en M. P. Hes, Hoo- geweg 2; Engelina Anna, dochter van P. Kuijs en M. J. de Zeeuw, Heereweg 28; Robert, z. van J. T. Ligthart en C. C. C. Cornelissen, Meester Ludwigstraat 10. Getrouwd: J. G. Buddingh en J. A. Vleeming. Overleden: Hendrica Kip, oud 74 j., zonder be roep, wonende te Amsterdam; Johannes Pliilip- pus Bechthold, 64 j., zonder beroep, wonende te Amsterdam; Pieter Ratelband, oud 72 jaar, los werkman, wonende te Zaandijk. IIERBIJ hebben wij het genoegen U luit te noodigen tot een bezoek aan Ions modern ingericht Café- Res* 'taurant. Hoogachtend, CASTRICUM. Ook UW adHi! (Adv. inges. MedJ SANTPOORT BAZAR VAN „MORGENROOD". Heden- en morgenavond wordt in „De Toorts een bazar gehouden, waarvan de eventueeie baten ten goede komen aan de zangvereenigms „Morgenrood". Een groote keuze artikelen is aanwezig, ter wijl men ook zijn geluk kan beproeven op M rad van avontuur, de spelbak, bij het prijs* visschen enz. VROUWEN-PROPAGANDA-AVOND. Donderdagavond werd in „De Toorts uit gaande van de afd. Santpoort van de VARA een vrouwen-propaganda-avond gehouden. De Wa ster van den VARA-knipcursus mevr. M. Oui— Van Boven, gaf een proef-kniples, terwijl Henk" een opwekkend propagandawoord spra*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2