VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Om het damkampioenschap van Kennemerland. Van der Heijde wint van Ligthart. Deze week werd de wedstrijd om het dam kampioenschap van Kennemerland voortgezet met de partijen Dukel-de Boer en v. d. Heijde- Ligthart. De grootste verrassing was wel, dat v. d. Heijde wist te winnen van Ligthart en dat Dukel niet van de Boer kon winnen. v De stand luidt thans: Dukel 5 gesp. 8 p., Mertens 4 gesp. 6 p., Ligthart 3 gesp. 4 p., v. d. Heijde 5 gesp. 4 p., De Boer 5 gesp. 4 p., Bais en Spanjaard 4 gesp. 3 p., De Jong 0 p. Donderdagavond worden in Beverwijk ge speeld de partijen MertensBais, Spanjaard- Ligthart. Het REX THEATER vertoont: „Ik beschuldig". 1918. In de loopgraven bij Verdun. Nadat her haaldelijk patrouilles met handgranaten naar een bepaalde vijandelijke stelling zijn uitgezon den, waar geen van de mannen van terugkeer de, wordt op bevel van den stafofficier kapitein Henri Chimay een nieuwe poging ondernomen. De soldaten zijn zoo ontmoedigd, dat de twaalf man door het lot moeten worden aangeduid. Een der aldus aangewezenen Is Frangois Laurin, ge huwd met Edith en vader van een dochtertje Hélène. In dezelfde compagnie dient een dorps- genoot van Laurin, de gewezen officier Jean Diaz, die na afkeuring vrijwillig als eenvoudig soldaat weer dienst heeft genomen. Laurin weet, dat Edith en Diaz elkander beminnen. Diaz be looft Laurin, dat hij van zijn liefde zal afzien. Frangois sneuvelt en Diaz keert naar zijn dorp terug waar hij een voor kogels ondoordringbaar glas tracht uit te vinden. Diaz verlaat zijn dorp en verblijft te Douau- mont, in de nabijheid zijner gevallen wapen makkers. Daar slaagt hij er na zeventien jaar zoekens in, het wonderbare glas samen te stel len. Het streven van Diaz was er op gericht, den oorlog onmogelijk te maken. Zijn werkgever, de fabriekseigenaar, sterft kort daarop, en stelt als zijn erfgenamen Diaz en Henri Chimay aan. Deze laatste was namelijk het kind van een vrouw, die de fabrikant vroeger bemind had. De fabriek bloeit. De thans twintigjarige Hélène koestert liefde voor Jean Diaz, dien haar moe der steeds als een held heeft voox-gesteld. Edith is jaloersch op haar eigen dochter en tracht een huwelijk tusschen deze en Henri Chimay tot stand te brengen. Jean Diaz merkt, dat Henrl en Hélène verliefde blikken wisselen en verliest plotseling het verstand. Hij roept steeds: „Ik be schuldig, ik beschuldig". Twee jaren gaan voor bij. Hélène en Henri zijn getrouwd, en Edith wijdt zich aan de verpleging van den krankzin nigen Diaz, Henri Chimay heeft het brevet van Diaz' uitvinding verkocht, en is schatrijk. Opeens dreigt een nieuwe oorlog. Er zijn troe pen en vlootbewegingen aan den gang. Henrl wordt naar het Departement van Ooi-log ontbo den. De krankzinnige, die als een kind in een aparte kamer met Meccano-constructies speelt, herkrijgt plotseling zijn verstand door het zien van'glazen maskers en schilden naar zijn eigen uitvinding. Het dreigende oorlogsgevaar dringt door het lezèn van kranten en een telefoonge sprek tot hem door. Tusschen hem en Edith vindt een dramatische scène plaats; hij weet nu, dat Hélène en Henri getrouwd zijn, en dat deze zijn uitvinding verkocht heeft. Het verdere deel van deze film is de quintes sence, waarin Abel Gance zijn fantasie laat werken. NEDERL. VEREENIGING VOOR NATUUR GENEESWIJZE. Propaganda-avond in „De Griffioen". Gisteravond hield de afdeeling Beverwijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Na tuurgeneeswijze een druk bezochte openbare propaganda-vergadering in „de Grifioen", waar als sprekers optraden de heer G. D. Boer lage over: „De leek en de natuurlijke leef- en geneeswijze" en Ir. Felix Ortt van Soest over „De natuurlijke geneeskracht van het lichaam". De vergadering werd geopend door den heer Rijke. Als eerste spreker trad op de heer Boerlage, die zeide dat hij het prettig had gevonden van de afdeeling het verzoek te mogen ont vangen hier over bovengenoemd onderwerp te spreken. Hij heeft 30 jaren van zijn vrijen tijd gebruik gemaakt, om het onderwerp te bèstudeeren. Maar ondanks dat, is hij leek gebleven. Spreker splitste zijn rede in drie deelen: le. „Heeft de leek het recht zich voor de natura listische leefwijze te interesseeren?" 2e. „Heeft de leek het recht de natuurlijke leefwijze te bestudeeren?" en ten derde „Heeft de leek het recht een keuze te doen tusschen natuur geneeskunde en „schoolgeneeskunde?" Dooi de meeste artsen wordt de laatste vraag ont kennend beantwoord. Het is logisch, bij ziekte alle gunstige factoren zoo goed mogelijk te benutten. Met goed voedsel en goede kleeding en onthouding van genotmiddelen zorgen we het best voor ons lichaam. Spreker wees op de droevige gevolgen van ziekten in zoo vele gezinnen en de noodzakelijkheid van het volgen van een gezonde leefwijze. Vervolgens besprak de heer Boerlage verschillende ziek ten, waarvan vele het gevolg zijn van een verkeerde voeding. Spreker releveerde daarin de verschillende richtingen van de geneeskunde en wees op de verschillen tusschen de natuurgeneeswijze en de „schoolgeneeswijze". De schoolgeneeswijze volgt niet altijd de middelen, die tegenoverge steld zijn aan die der natuurgeneeswijze, doch maakt dikwijls gebruik van vergiften. In ver band met de door de natuurgeneeswijze be haalde resultaten meende spreker, de drie vragen bevestigend te mogen beantwoorden. De voorzitter dankte den heer Boerlage voor de goed gedocumenteerde wijze, waarop hij zijn onderwerp heeft uiteengezet. Ir. Felix Ortt beantwoordde eenige vragen en kwam zoo op zijn onderwerp. Spreker wees er op, dat de schoolgeneeskunde veel aandacht wijdt aan de diagnose, veel meer dan aan de therapie.' Voor de natuurgeneeswijze is de diagnose van veel minder belang. De natuur geneeskundige wil zooveel mogelijk de natuur lijke geneeskracht van het lichaam bevorderen door dieet, bevordering der spijsvertering, baden enz. Wanneer hierdoor de ziekte over wonnen is heeft het lichaam een verhoogd weerstandsvermogen gekregen, wat bij de schoolgeneeskunde niet het geval is. Wanneer men een ziekte bestrijdt met een giftige stof, is de weestand van het lichaam verslapt. Als antwoord op een vraag zette spreker het ver schil tusschen natuurgeneeskunde en homoe- opathie uiteen. De voorzitter dankte ook Ir. Ortt voor zijn lezing en sloot daarna de vergadering. Jubileumconcert van „Wilheïmina". Zilveren jubileum werd waardig herdacht. Ter eere van haar 25-jarig bestaan gaf de Chr. muziekvereeniging „Wilheïmina" Don derdagavond in de geheel gevulde Ger. kerk een feestconcert. Aan het jubileum hebben we reeds eenige regelen gewijd evenals aan het programma, dat dezen avond onder leiding van den diri gent Marinus Adam uitgevoerd werd. Onder de aanwezigen bevonden zich burge meester Kwint, de afgevaardigden van vele zustervereenigingen uit de gemeente en o.m. den oud-directeur van „Wilheïmina", de heer D. Klut Sr. De voorzitter, de heer Kr. Brouwer Jr., open de op de gebruikelijke wijze en wijdde daarna eenige woorden aan de feestelijke plechtig heid, waarvoor zoo velen bijeengekomen waren Hartelijke en erkentelijke woorden richtte spr. tot den heer Klut, in wiens hart thans wel veel zal omgaan. Nadat het koraal gezang 32 was gespeeld ving „Wilheïmina" met Peter Tschaikowsky's romantische ouverture Feodora het eigenlijke concert aan. De inzet van het koper slaagde uitstekend; het hout sloot zich er waardig bij aan. De saxen ontwikkelden een mooien toon en stemden fraai. Het hooge koper is verdien stelijk homogeen, al wil er een enkele blazer wel eens neiging hebben tot detoneeren. Het lage koper is in kwaliteit belangrijk vooruitgegaan en het spel sloot „als een bus". Ook qua klank heeft het orkest groote vorde ringen gemaakt. Tegen het forsche spel van het koper, is het klarinetregister nu weer wat in de minderheid gekomen in de forte-passa- ges. Het Delibesballet uit „De koning vermaakt zich", waar het meer op het hout aankwam, verkreeg door het loffelijke spel der klari netten kleurrijke schakeeringen. Marinus Adam, die het ensemble grondige orkestdisci pline heeft weten bij te brengen, liet een vlotte uitvoering van deze dankbare compositie geven. Toen we de ingehouden en toch vlotte verklanking hoorden van b.v. zoo'n Pavane dwaalden onze gedachten onwillekeurig af naar concerten van „Wilheïmina" in den „oer tijd", zoo omstreeks de twintiger jaren. Welk een enorme vooruitgang en welk een metamor fose heeft het corps dan doorgemaakt. Dat wil nu ook weer niet zeggen, dat er dezen avond geen „slippertjes" gemaakt wer den, want de balletten „De koningen „Coppelia" zijn altijd nog een knappe opgave. Rhythmisch gevaarlijke momenten kwamen weliswaar voor, maar de muzikanten hebben terdege geleerd op den stok te spelen en Adam is een geroutineerde dirigent. De bekende Schubertfantaisie slaagde heel gelukkig; mooi was de klank van het orkest; keurig geblazen soli (Ave Maria en Standchen). De dirigent liet op artistieke wijze de vele boeiende tegenmelodieën uitkomen. De ook hier ter stede welbekende violist, de heer Gijs Beths, concertmeester van de Haar- lemsche Orkest Vereeniging, gaf een viertal vioolsoli ten beste, een tweetal bewerkingen (piano, resp. cello origineel) nJ. Albinez veel gespeelde Tango en de Sarasate's Zigeuner- weisen. En ondanks het „vuurwerk" der Zi geunerszangen (dat bij het publiek begrijpe lijkerwijze uitstekend insloeg) droeg hij het heel knap voor. De linker- zoowel als de rech terhand zijn, dat is bekend, technisch ter dege ontwikkeld. Hij is een musicus, die zijn taak steeds uiterst serieus opvat en dit was ook nu weer goed merkbaar. Wieniawsky's Legende en het Weensche volksliedje van Kreisler (was het niet Liebes- freud?) waren vlekkeloos en hebben een aan dachtig gehoor gevonden, 't Was prima. De musicienne Bets Nederkoorn trad dit maal als pianiste op. Als begeleidster liet haar spel weinig te wenschen over, al was de be geleiding van den solist wat forsch en in Kreisler vrij zwaar op de hand. Als soliste gaf ze de Rigoletto-paraphrase van Liszt over de gelijknamige Verdi-opera ten beste en heeft daarmede het publiek zeker wel diep onder den indruk gebracht van de hoeveelheid noten, welke de oude Franz in deze compositie met kwistige hand rondge strooid heeft. En met even gulle handen strooide de pia niste ze weer over de zich verwonderende menigte uit. Een rijk bouquet was haar loon. „Wilheïmina" musiceerde daarna een ver dienstelijk slot aan dit welgeslaagde concert. Het waren de fantaisie over Louis Ganne's. operette „De kermisklanten", het Coppelia- ballet en de ouverture „Het bronzen paard" van Auber. Het zilveren jubileum is op waar dige wijze herdacht. W. Ook in Duitscliland vermindert de animo voor het beroep van trawlvissclier. George Raft, Dorothy Lamour en Henry Fonda, de drie hoofdpersonen uit Henry Hathaway's prachtige avonturenfilm „De Zeewolf". AANGEKOMEN. 22 Maart: Vulcanus s.s. Bourgas Sigrid s.s. Rotterdam 23 Maart: Thomas s.s. Danzig IJstroom m.s. Leith Gateshead s.s. Newcastle Alja m.s. Mistley Wilbo m.s. Londen Cabo m.s. Londen VERTROKKEN. 22 Maart: Globe m.s. Rotterdam Kalpaks s.s. Libau Ajax s.s. Kopenhagen Friso m.s. Ipswich Merope s.s. Hamburg Waterland s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam 23 Maart: Amstelkerk s.s. Hamburg Arete s.s. Rotterdam Nog in dienst der K. N. S. M. Het naar verschillende Middellandsche Zee havens vertrokken Nederlandsche s.s. Vesta, dat zooals wij berichtten naar Oran verkocht is, blijkt, naar het vaarplan vermeldt, nog in dienst van de K. N. S. M. naar Amsterdam terug te kee- ren. Daarop vertrekt het schip voor de laatste reis om in handen van de nieuwe eigenaresse te Oran over te gaan. Vlootuitbreiding. Door de Gebrs. van Diepen te Waterhuizen (Gr.) werd gisteren aan de heeren Gebrs. Elfring te Haren a. d. Eems het nieuwgebouwde m.s. Kondor afgeleverd. Het schip heeft een d. w. van 325 ton, meet 209 b. r. t. en is uitge rust met een Deutz-motor van 200 P.K., terwijl als hulpmotor in de motorkamer een Deutz- motor van 8 P.K. gebruikt zal worden. Herstelling der schade. Nadat het Fransche s.s. Fort de Sonville in de afgeloopen nacht vlot gesleept was, heeft het schip op eigen kracht de reis naar Antwerpen gemaakt. Aldaar wordt een onderzoek naar de schade ingesteld, welke eventueel afdoende hersteld zal worden. IJzerverscheping. Het Zweedsche s.s. Embla, dat aan de Papier fabriek te Veis en gelost had, ging via Amster dam naar het Hoogovenbedrijf om aldaar ijzer bij te laden voor Zweden. Reis voortgezet. Het alhier als bijlegger met graan van Danzig naar Ipswich besteinde Nederlandsche motor schip Friso heeft gisteren de onderbroken reis naar de haven van bestemming weer voortgezet. IJsberichten. In de haven van Naskiluoto arriveerde dezer dagen een ijsbreker, zoodat men verwacht, dat binnen afzienbaren tijd de scheepvaart op deze haven, Wasklot vroeger geheeten, hervat zal kunnen worden. Een vreemde vlag! Het gisteren van New-Orleans naar Amster dam gepasseerde stoomschip Kelet vaart wel onder een vreemde vlag. Het schip, dat 4295 b. r. t. meet, voert de Hongaarsche vlag terwijl het toebehoort aan de reederij Anglo-Swiss Ma ritime Company Ltd., kantoor houdende te Londen. Groote diepgangen. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia vertrokken motorschip Johan v. Olden- barnevelt passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,3 Meter. Het van New-Orleans te Amsterdam aange komen Hongaarsche stoomschip Kelet werd met een diepgang van 7,1 Meter door de sluizen geschut. Eenmaal werk aan den wal, nooit meer naar zee. Het is in IJmuiden maar al te goed bekend, dat op de Duitsche visschersvloot een groot gebrek aan personeel bestaat. In ons blad van gisteren heeft men nog kunnen lezen, dat in de komende maanden weer een 200-tal werk- looze visschers van de IJmuidensche vloot een plaats op de Duitsche trawlers kan krijgen. Er is een tekort aan stuurlui, nettenbreiers, matrozen en machinekamerpersoneel. „Het personeeelvraagstuk bij de zeevisscherij wordt verscherpt, doordat een duidelijk merk bare neiging tegen het beroep van zeevisscher te constateeren valt" schrijft de Deutsche Fischerei-Rundschau. Veelal keeren de jongere leden van de „Gefolgschaft", die voor den arbeidsdienst en de weermacht worden opge roepen, niet meer op hun plaats terug. Som migen blijven bij de weermacht, anderen trachtten na het eindigen van hun diensttijd, een betrekking aan land te krijgen. Zijn zij hierin eenmaa geslaagd, dan bestaat er in den regel weinig of geen neiging om weer naar de visscherïj terug te keeren. Het streven, op een gemakkelijker manier aan den kost te komen, speelt hierbij dikwijls een groote rol want de zeevisscherij is zonder twijfel een der moeilijkste en aan ongemak ken, gevaren en ontberingen rijkste beroepen. Maar ook de ook nu nog aanwezige maat schappelijke onzekerheid van het beroep voert er dikwijls toe, dat een ander vak gekozen wordt en dan heeft de visscherij het nakijken. Het is de taak van de zeevisscherij, dit ver schijnsel te bestrijden, om een geschoold corps van arbeiders te behouden en een prikkel te zoeken voor de jongeren, zich voor de zee visscherij aan te melden. Elke bedrijfsleider moet al het mogelijke doen om vakkundig per soneel op te voeden en te behouden. Dat is echter a'leen mogelijk, schrijft bovengenoemd blad. wanneer de visschers er van overtuigd zijn. dat zij een vaste „baan" hebben en hun een geregeld en ononderbroken inkomen ge waarborgd wordt. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT, Andoni (Brit) Lissabon 25 Maart 18 Maart vertrokken. Amstelkerk (Ned.) Hamburg in lading. BodegraveD (Ned.) x) Chili 19 Maart te Callao. Bennekom (Ned.) x) Chili (via L'pool) 27 Maart 18 Maart van de Azoren. Chili 20 Maart van Paita. Bintang (Ned.) x) Batavia 16 April 19 Maart van Colombo. Breda (Ned.) Chili 17 Maart van Valparaiso. British Lady (Br.) Abadan (via R'dam) 24 Maart 20 Maart van Port Said. Bloemfontein (Ned.) Zuid Afrika 18 Maart van Kaapstad. Boskoop (Ned.) Chili 21 Maart van Valparaiso. Bretagne (Deen) La Plata 20 Maart te Buenos Aires. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 1 April 22 Maart van Barbados. Costa Rica (Ned.) x) Hamburg 26 Maart vertrekt 25 Maart. Deucalion (Ned.) Lissabon in lading. Dea Mazzella (It.) Midd. Zee 26 Maart 20 Maart van Gibraltar. Japan 20 Maart van Jawata. Eurylochus (Eng.) x) Batavia 26 Maart 15 Maart v. Pt. Said. Eemland (Ned.) Santos 3 April 22 Maart van Ceara. Elusa (Ned.) Curagao 25 Maart 21 Maart te Hamburg. Preiburg (Du.) Ned Indië 24 Maart 19 Maart van Gibraltar. Frangois L. D. (Fransch La Plata 20 Maart te Buenos Aires. Glenearn (Eng.) x) •J apan 9 April 17 Maart van Colombo. Ganymedes (Ned.) Alexandrië 26 Maart 22 Maart van Finisterre. Gloriastella (Ital.) La Plata 4 April 2 Maart van Buenos Aires. Gylfe (Noor) x Houston 26 Maart 4 Maart vertokken. Georgios G. (Gr.) La Plata 24 April 22 Maart van Rosario. Glenroy (Br.) Japan 8 Mei 21 Maart van Kobé. Halle (Du.) Ned. Indië 20 April 21 Maart van Colombo. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 24 Maart te Rotterdam. Stamboul 27 Maart 20 Maart van Gibraltar. Hebe (Ned.) Midd. Zee 23 Maart 20 Maart van Castellon. Hoogland (Ned.) Newcaste 24 Maart 23 Maart vertrokken. Ioannis P. Goulandris (G La Plata 11 April 8 Maart van Santa Fé. Joh. de Witt (Ned.) - Batavia 29 Maart 22 Maart van Genua. Juno (Ned.) Hamburg 24 Maart 23 Maart vertrokken. Jagersfontein (Ned.) x) Hamburg 26 Maart vertrekt 25 Maart. Kosti (Gr.) Pt. Redan 3 April 17 Maart van Port Said. Bassein 31 Maart 15 Maart van Pt Said. Ned. Indië 4 April 18 Maart van Port Said. Lekhaven (Ned.) La Plata 30 Maart 17 Maart van St. Vincent. Leto (Ned.) West Afrika 22 Maart van Sassandra. West Afrika 24 Maart van Burutu. Lövland (Noor) Hamburg 24 Maart 23 Maart vertrokken. Lapland (Brit) Londen 26 Maart vertrekt 25 Maart. Moena (Ned.) x) Batavia 30 Maart 21 Maart van Genua. Maron (Eng.) x) Batavia 21 April 22 Maart van Belawan. M.v.St. Aldegonde (Ned Batavia 22 Maart vertrokken. Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 21 Maart van Beira. Menes (Du.) Ned. Indië 8 Mei 13 Maart te Tjilatjap. Moordrecht (Ned.) Port Arthur 31 Maart 13 Maart vertrokken. Murena (Ned.) Curagao (v. R'dam) 5 April 13 Maart vertrokken. Matros (Pau) La Plata 19 April 18 Maart van Santa Fé. Melampus (Ned.) x) Batavia 26 April vertrekt 25 Maart. Nijkerk (Ned.) /.ind Afrika 29 Maart vertr. 28 Maart v. Hamburg. Orestes (Ned.) Alexandrië 26 Maart 20 Maart van Haifa. Odysseus (Ned.) Stettin 27 Maart vertrekt 24 Maart. Oberon (Ned.) West Indië 9 April 19 Maart van Aruba. Prahova (Roemeen) La Plata 26 Maart 18 Maart van Madeira. Panachandros (Gr.) La Plata 4 April 15 Maart van Pernambuco. Poelau Tello (Ned.) Batavia 23 Maart van Sabang. P. Campanella (It.) Bizerta 27 Maart 21 Maart van Gibraltar. Poelau Bras (Ned.) Hamburg in lading. ftendsburg (Du.) Bintang 12 April 15 Maart te Colombo. Rhesus (Eng.) x Batavia 8 April 12 Maart van Colombo. Springfontein (Ned.) x) Zuid Afrika li/ Maart van Aden. Soemba (Ned.) Batavia 16 April 13 Maart van Padang. Saturnus (Ned.) Alexandrië 18 Maart van Beyrouth. St. Annaland (Ned.) Gdynia 25 Maart 22 Maart vertrokken. Saudades (Port.) La Plata 1 Mei vertr. 30 Maart v. Rosario. Stella (Ned.) Zw. Zee 10 April 20 Maart te Izmir. Salland (Ned.) Buenos Aires vertrekt 31 Maart. Simon Bolivar (Ned.) West Indië 16 Maart van Barbados. Stuyvesant (Ned.) West Indië 20 Maart te Paramaribo. Triton (Ned.) Zw. Zee 4 April 22 Maart te Xante. Trajanus (Ned.) Venetië 5 April 21 Maart van Palermo. Tawali (Ned.) x) Ned. Indië 10 Maart te Batavia. Tjikembang (Ned.) x) Oost Azië 18 Maart te Singapore. Voluntas (Ital.) Buenos Aires 11 April 10 Maart vertrokken. La Plata 4 April 2 Maart van Buenos Aires. Westland (Ned.) Buenos Airès 14 April 21 Maart te Santos. Waterland (Ned.) x) Hamburg 2 April vertrekt 1 April. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 29 Maart 21 Maart van Gibraltar. Zaanland (Ned.) Buenos Aires 31 Maart 11 Maart van Rio de Janeiro. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Embla Amsterdam VERBETERING DER Het verbeteren en herstellen van gen in de De Ruyterstraat en van waarvoor de regeering thans een cmS?1?®. verleend, is door de wonintrhr...- heef- vaap,J wpnin: verleend, is door de" woningbou«ven» Velsen opgedragen aan den heer a. at alhier. STORMV. SUPP. VER. BLAUW-Wrr Voor aanstaanden Zondag is vasteer; wedstrijd Xerxes—Stormvogels. Bij voia öe deelneming zal per touringcar Worden d' reisd. De leden welke nog geen recht ?e" reizen hebben kunnen de reis tegen „0j>Trii ceerden prijs medemaken. seredu- Er is gelegenheid zich op te geven t«t terdagmorgen 12 uur. Na dit uur neemï?' bestuur niemand meer aan. Vertrek van Willemsplein li u. 15. LEDENVERGADERING E. D D De afdeeling Velsen van de Nederland, v. Beweging voor Eenheid door DemSe houdt hedenavond een ledenvergadering Café Centraal, Zeeweg, hoek Tusschenbe jW „DE PONT" vertoont: r.M'n man is detective" en „Een nacht in het Warenhui,", De eerste hoofdfilm van het nieuwe m-oer ma van „De Pont" „M'n man is detective" eenige beroemde filmsterren gelegenheid h? talenten te toonen. Het zijn William 'pnS Mirna Loy, James Stewart en Elissa Landi wï viertal al heel veel filmlauweren geoogst 'h fx Hieronder geven wij in het kort den mZ weer: 10,1,1 Nick Charles, de beroemde detective kw op Oudejaarsavond uit New York in zijn wS te San Francisco terug, waar hij bericht kriï dat hij verwacht wordt voor een OudejaarsditS bij een vervelende oude tante van zijn vZI Nora. Hij weigert eerst, maar stemt dan tnl toe, wanneer Nora's nicht Selma ze telefonist vertelt, dat ze moeten komen. Na het din hoort Nick dat Salma's man Robert reeds drf dagen verdwenen is en hoewel hij met tegenzin6 aan een nieuw onderzoek begint, daar hij zt juist in New York een geheimzinnigen moord in het reine heeft gebracht, neemt hij toch aan on aandringen van Nora, zich met de zaak bezie f! houden. 5 De twee gaan de rest van den Oudejaarsavond doorbrengen in een Chineesch restaurant de Lichie, waar ze Robert halfdronken vinden Nick vraagt een der eigenaars van het restau^ rant, Dancer, te willen zorgen, dat Robert naar huis gebracht wordt. Deze belooft het in orde te zullen brengen en stuurt de zangeres Polly, die er optreedt en op wie Dancer verliefd is,'met Robert de deur uit. Hun plan is echterniet Robert naar huis te brengen, maar naar Pollv's kamer, daar Dancer en Polly willen probeeren geld van Robert los te krijgen. Eenigen tijd later telefoneert Dancer naar Polly's appartement, maar krijgt geen antwoord. Dancer is woedend dat Polly zijn instructie niet heeft opgevolgd, niet wetend, dat Robert er op stond naar huis te gaan om wat kleeren te halen. Polly had hem namelijk doen gelooven met hem te zullen vertrekken, wanneer hij 25.000 dollar kon krijgen en als gevolg daarvan had Robert in het restaurant getelefoneerd met den vroegeren verloofde van zijn vrouw, David, die nog steeds verliefd op Selma is. David stemt toe hem de 25.000 dollar te zullen geven, doch daar het Oudejaar is en hij dus niet zooveel contanten in huis heeft, belooft hij hem 25.000 dollar in verhandelbare aandeelen te zullen brengen. Op weg naar zijn huis ontmoet Robert dus David, ontvangt de aandeelen en vervolgt zijn weg. Wanneer Selma hem tracht tegen te houden te vertrekken, duwt hij haar opzij, waarna Selma hem met een revolver in de hand op straat volgt. Dan Dancer is uit het restaurant weg om Polly te zoeken en ?s op zijn beurt g door zijn Chineeschen campagnon Kum Lee, Al deze personen zijn bij Robert in de buurt, wan neer plotseling een schot klinkt en Robert neer valt. Wanneer David bij het lijk aankomt, vindt hij daar Selma staan met de revolver in haar hand. Hevig geschrokken neemt David Selma de revolver af en raadt haar aan naar huis terug te gaan en niemand te vertellen, dat zij op de plaats van het ongeval geweest is. Hoe het geval zich ontknoopt vertellen wy liever niet. „SOLI DEO GLORIA" NAAR HET CONCOURS. De Chr. Gemengde zangvereeniging Soil Deo Gloria,, directeur de heer S. Wiersma, zal 2en Pinksterdag deelnemen aan het zang concours te De Bilt. Soli Deo Gloria zal uitko men in de eerste afdeeling met het verplichte nummer: „Morgen" van Fred. Roeske en het vrije nummer „Lente" van H. van Reenen. INENTING TEGEN POKKEN. Bij den Gemeentelijken Geneeskundigen Gezondheidsdienst bestaat gelegenheid tot kostelooze inënting tegen pokken op Maandag 27 Maart a.s. van 3 tot 4 uur in het bureau van den G. G. enG.D. in het raadhuis te Velsen; op Donderdag 30 Maart a.s. van 3 tot 4 uur in het bureau van den G. G. en G. D. te IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 105, hoek Houtmanstraat. De inenting wordt uitsluitend verricht dij kinderen beneden twee jaar, terwijl ver- eischt wordt een verklaring van den huis arts, dat tegen de inënting geen bezwaar be- S.v.p. trouwboekje of geboortebewijs meene men. SANTPOORT HET PROGRAMMA VAN R. C. BREDERODE. Brederode speelt a.s. Zondag; Brederode 1—H.F.C. 4. 10 uur. Brederode 2R.C.H. 9, 12 uur. HAARLEM, 23 Maart. Ondertrouwd 23 Maart: F. v. d. Velde en M. Ackema; J. J. Logman en M. H. Hannart, F. K. Hellemink en S. C. van WeLsenes; D. J- Oosterhof en H. W. Schoonbeeg. Getrouwd 23 Maart: B. M. C. Braat en r- T. A. Eibers; J. W. F. Cassee en J. de vries. Bevallen 20 Maart: J. J. Dollé—van der Meij, d.; 21 Maart: M. L. Oudendijk-Amor, d.; Overleden 21 Maart: L. C. Proot, 86 1--van Eedenstraat; R. J. M. Wendriks, 3 dagen. Kam- perlaan; L. M. VerhagenWiethoff, 83 J-, Rustenburgerlaan; J. H. Schagen van Soelen. 69 j., Gasthuisvest; 22 Maart; H. Hessels,.w j„ Romolenstraat.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6