IJmuider Courant THALIA BERICHT DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEIN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Het Huidige Conflict. Van Tristan da Cunha. N.V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF De zoon van Tarzan Bouw van Tunnels. Visscherij-Snufjes. -^JAARGANG NO. 123 a#* o-™» Co,ua"aa,*ch'"",s c.»™>' Vi,sa"° 4,gem -- (V V Groole Houtstraat 93. nrukkc'J N- - TpL 10724. Bureau IJmuide» clw" K»»«°'erlao° 42' IJmuidcn' «01 Po»tsiro 310791. Alle T.Jefoo» 11 aiv„K»tie». opgegeven voor dl! Wad, „„de» to"6''"" "W"""™ d" ü""m" Cour°°'' Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 25 MAART 1939 Abonnementen per week fO.I2'/j, per maand f0.52'/2, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaaL Losse oummer» 3 cent per ex. Advertentiëm 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f0.10. (Adv. Ingez. Med.) Sinds de annexatie van Tsjecho-Slowakije door Duitschland is een nieuwe spanning t sschen de groote mogendheden ingetreden. Vlak vóór die annexatie zag de toestand er gunstiger uit dan in langen tijd het geval was geweest. Immers, nadat Duitschland bij mon de van Hitier zelf en van Goebbels en anderen erkend had dat het in grooten economischen nood verkeerde, waarbij Hitier zelfs de term exporteeren of sterven" bezigde, werden met succes economische onderhandelingen met parijs gevoerd en waren dergelijke bespre kingen met Londen in voorbereiding. Welis waar verkeerde men nog steeds in onzeker heid omtrent de niet-officieel-gestelde eischen van Italië jegens Frankrijk tot op den hui- digen dag bestaat die twijfel maar daarom trent was juist door het maandenlange uitstel een vrij algemeen optimisme gewekt. De annexatie van Tsjecho-Slowakije kwam werkelijk als een donderslag bij zich verhel derenden hemel. De wereld 'trok daaruit de slotsom dat Duitschland zich niet door ge meenschappelijk overleg maar door een expansiepolitiek, die plotseling vele landen bedreigde, uit zijn nooden wilde gaan redden. In strijd met Hitler's politieke program, neer gelegd in „Mein Kampf", in strijd ook met zijn herhaalde verzekeringen dat hij geen terri toriale eischen meer had in Europa, bracht hij een volk van ander ras onder Duitsche macht. Het eerste gevolg was dat de oppositie in Engeland, immer gekant tegen Chamber lain's verzoeningspolitiek, tot een totale front verandering drong en dat de Britsche regee- ring zelf daartoe overging. In zijn rede te Birmingham gaf Chamberlain de verzoenings politiek prijs. Niet alleen werden de Engelscli- Duitsche economische onderhandelingen in hun voorbereidend stadium afgebroken en werd de uitvoering der Fransch-Duitsche han delsovereenkomst opgeschort, maar de Duit sche veroveringspolitiek werd door de demo cratische grootmachten van het Westen met maatregelen beantwoord, die een nieuwe „economische omsingeling" van Duitschland aanduidden. Het sterkst getuigde daarvan wel de Amerikaansche instelling van 25 pCt. extra invoerrecht op Duitsche producten. Tevens beantwoordde Engeland de Duitsche po gingen tot het sluiten van handelsverdragen met Boekarest en- Warschau door onmid dellijk zelf handelsmissies naar de hoofdste den van Roemenië en Polen te zenden. Een zeer dreigend bericht, namelijk dat Berlijn aan Roemenië een economisch ultimatum ge steld zou hebben, werd gelukkig door Roeme nië zelf tegengesproken. Inmiddels ging Enge land verder en ondernam diplomatieke stap pen in verscheidene hoofdsteden om een ge meenschappelijk front „ter verdediging van den vrede" of „van collectieve veiligheid" te verkrijgen. Ook Sovjet-Rusland werd daarin betrokken. Er is nog geen resultaat bereikt, waarschijnlijk niet omdat Engeland zeker niet veel neiging zal hebben, meer bindende ver plichtingen ten aanzien van het vasteland van Europa op zich te nemen dan het jegens Frankrijk heeft en ook omdat het nog steeds niet tot invoering van den militairen dienst plicht is overgegaan. Het beschikt over een geweldig vloot-overwicht tegenover Duitsch land, dat voldoende is om een Duitsche agres sie tegen Engeland-zelf te verhoeden. Want met de luchtmacht-alleen kan Duitschland Engeland niet overmeesteren. Derhalve is er in den grond van de zaak nog wel heel wat over van Engelands sterke positie als eiland. Het heeft nimmer aan dienstplicht gewild en bovendien leven wij in een tijd waarin de afkeer van oorlog bij alle volken intenser is geworden dan ooit tevoren. De redenen zijn duidelijk en behoef ik niet te herhalen. Dus is het voor een Engelsche regeering zeer moeilijk het volk te bewegen tot invoering van een maatregel, die niet noodzakelijk is voor de verdediging van het land zelf maar alleen ten doel kan hebben expeditielegers uit te zenden om andere lan den te helpenal zou dat dan alleen ge beuren ter bescherming van de Engelsche be langen in die landen. Intusschen is de economische druk, op Duitschland uitgeoefend sinds het Tsjecho- Slowakije veroverde, al ernstig genoeg en ^der die met bezorgdheid den toestand gade- saat vraagt zich af: Wat moet daar op den uur van komen? Tot welke daden zal een in het nauw gedreven Duitschland wel niet in staat zijn? In de heerschende spanningen is nu wel eenige verlichting gebracht. Eerst door de roonrede van den Koning van Italië, die in geval een wensch naar vrede uit en ge matigd van toon is ofschoon de passage aan gaande Frankrijk te vaag is om werkelijke geruststelling te geven. Afgewacht zal moeten borden wat Mussolini daaromtrent (op Zon- (De ruim 100 zielen tellende be volking van Tristan da Cunha heeft onlangs, toen na jaren een schip het eiland iveer eens aan deed, verklaard, zeer tevreden te zijn, behoudens dat sinds Augustus het eenige radiotoestel defect was, waardoor geen nieuios uit de bui tenwereld doorkwam). Wanneer ik denk, dat ik zou moeten leven Op zulk een eiland in den oceaan, Dan kan dat denkbeeld mij een rilling geven, Het lijkt mij een afgrijselijk bestaan. Altijd diezelfde even honderd menschen, Altijd die zee, dat kleine lapje grond, Ik ben bereid mezelf geluk te wenschen, Dat lang gelêe mijn wiegje daar niet stond. Maar 't leven dat ik voor geen goud zou willen, Daar zijn die even honderd mee tevrêe Het blijkt dus weer dat smaken zeer verschillen, En 'k wensch hun op hun beurt geluk daarmee. Maar onlangs, toen een schip er is gekomen, (Dat komt zoo weieens om de paar jaar voor) Heeft de bemanning toch één klacht vernomen, Men kreeg geen nieuws per radio meer door Reeds sinds Augustus was de band verbroken, En maandenlang was men dus tot zijn smart Van al het nieuws van buitenaf verstoken, Dat vond het brave eilandvolkje hard. Ik zei al iets van een verschil in smaken, De een'ge overweging die ik wist, Om op dat eiland tot geluk te raken, Was juist dat ik dat nieuws dan had gemist. P. GASUS. NEEM DISTRIBUTIE. HET BESTE uit den aether, billijkei en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK, Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.) dag a.s.?) verklaren zal om een duidelijker beeld van den toestand te krijgen. De verklaring die Chamberlain het Lagerhuis heeft afgelegd wekt ook weer eenige hoop. Zij is kort en resumeert in enkele zinnen den loop van zaken in de laatste we ken, waarna zij zegt dat Engeland geen be lemmering van Duitschland's handel en geen „ideologische blokvorming" in Europa wenscht. Het verzet zich evenwel tegen een Duitsch streven naar hegemonie over Europa en is vastbesloten zich met alle middelen daartegen te verzetten, indien een dergelijke procedure in werking gesteld zou worden' De bedoeling van deze verklaring is duide lijk. Zij houdt een waarschuwing en tevens een uitnoodiging aan het adres van Duitsch land in. Een waarschuwing dat men „alle middelen", dus ook den economischen oorlog zal toepassen als Duitschland zijn koers niet wijzigt en een uitnoodiging om het betreden pad alsnog te verlaten. Want men wenscht in Engeland geen belemmering van den Duit- schen handel en geen ideologische blokvor ming. Hieruit blijkt wel dat Londen nog steeds niet geneigd is tot overhaasting van zijn maat regelen cn dat het allerminst w'il doordraven. En zoo ziet men de mogelijkheid van nieuwe onderhandelingen maar beseft tevens, dat er uiterst hooge troeven uitgespeeld worden. Het blijft mogelijk dat men weer tot elkaar komt. Van die mogelijkheid hangt de vrede in Europa af. En de volken willen den vrede. Er is geen oorlogsgeest in de volken te bespeuren. Daar mee hebben hun leiders allen rekening te houden. R. P. Verkiezingen en werkverschaffing. De regeeringspersdienst meldt: Ten behoeve van de bij de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders is voor de aanstaande verkiezingen van de leden der Provinciale Staten en van de gemeenteraden de volgende regeling getroffen. a. voor zoover de werkverschaffing ligt in de gemeente, waar de tewerkgestelden hun stemplicht moeten vervullen, vangen de werk zaamheden op den dag van de stemming aan uiterlijk om 10 uur v.m. Vergoed worden twee uren, berekend naar de voor die gemeente geldende loonnorm (en) b. indien de werkverschaffing buiten de gemeente ligt en de arbeiders eiken dag op en neer gaan, zal door de rijksinspecteurs voor de werkverschaffing in overleg met het ge meentebestuur in elk voorkomend geval wor den vastgesteld, hoe laat de arbeiders op den dag der verkiezing uiterlijk op het werk moe ten zijn. Slechts het aantal verzuimuren, mag worden vergoed en wel op de basis van de voor de gemeente geldende loonnorm(en). Van Nievelt Goudriaan maakte minder winst. De door de Van Nievelt Goudriaan Co's Stoomvaart-Maatschappij over 1938 behaalde winst met inbegrip van f 200.024 (v.j. f 406) onverdeeld saldo 1937, bedraagt f 2.639.375 (v.j. f 4.181.777). In mindering hiervan komt de door den raad van beheer vastgestelde af schrijving op de vloot f 800.000, (v.j. f 964.834) de op gelijke wijze vastgestelde storting in het reparatie- en survey-fonds f 350.000, waarna overblijft een bedrag van f 1.489.375 (f 2.237.490). De raad van beheer geeft in overweging hieraan de volgende bestemming te geven: te storten in het pensioenfonds „Nigoco" f 49.038 (v.. f 183,754) toe te voegen aan de reserve verzekering eigen risico f 150.000 uit te keeren aan aandeelhouders 12 V2 pet. (15 pet.) is f 616.500 (739,800), te storten in het reservefonds (art. 11 der statuten) f 84.371, uit te keeren wegens verschuldigde tantièmes f 210.928 (266.607), als onverdeeld saldo op het nieuwe boekjaar over te schrijven f 378,538 (200.024). Drie personen gewond. Vrijdag is een auto, bestuurd door den heer M. Staas uit Waddinxveen, in de bocht voorbij het café Planken Wambuis bij Ede tegen een boom gereden, en vervolgens in botsing gekomen met een tegenligger uit Huissen, welke bestuurd werd door den heer Vos. De beide bestuurders werden ernstig ge wond, evenals een broer van den heer Vos, die naast hem in den wagen zat. De slachtoffers zijn naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overgebracht. Beleid van Burgemeester afgekeurd. Vanwege Ziekenfonds- en Ziekenhuis kwestie. De gemeenteraad van Raalte heeft Vrijdag middag in een zeer bewogen zitting een motie van afkeuring aangenomen inzake het beleid van den burgemeester, den heer H. M. van der Vijver. Het ging hier om de kwestie van een op te richten ziekenhuisverpleging-sfonds en den steun, welke van gemeentewege aan het plaatselijk R,K. ziekenhuis zou moeten wor den geboden. In beide gevallen werd den bur gemeester verweten, dat hij zoowel de oprich ting van het ziekenhuisfonds als van het ziekenhuis tegenwerkt uit persoonlijke over wegingen van wraakzucht. De burgemeester betoogde daarentegen, dat het fonds, zooals dat door een commissie uit raad en burgerij is ontworpen, op een te zwakke basis is gegrondvest en dat het zieken huis onvoldoende zou kunnen rendeeren met Zwolle en Deventer in de nabijheid. De vergadering van den raad, waarin boven vermelde motie van den heer Olde Byvank (r.k.) met algemeene stemmen op één na, welke blanco werd uitgebracht, werd aange nomen, was belegd op verzoek van elf der dertien raadsleden. Deze ziekenhuis- en ziekenfondskwesties brachten reeds geruimen tijd de gemoederen in Raalte in beroering. De raad van Raalte is overwegend roomsch katholiek van samenstelling. Ook de burge meester is roomsch-katholiek. I Zondag 3 en 5 uur (Adv. Ingez. Med.) Drie kinderen door rattenkruid vergiftigd? Dezer dagen hebben zich ten huize van de familie Jansen te Sambeek (N.-B.) ernstige vergiftigingsgevallen voorgedaan. Drie kinde ren werden min of meer ernstig ongesteld en alles wees er op, dat men hier met een geval van vergiftiging te doen had. De toestand dei- kinderen verergerde zoodanig, dat een drie jarig zoontje overleed, en zijn 7-jarig broertje in ernstigen toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Het derde patientje kon thuis verpleegd worden. Vermoedelijk hebben de kinderen iets gege ten, waarin rattenvergift was gemengd, doch zekerheid hieromtrent bestaat nog niet. Amsterdamsclie specialisten bereid tot arbitrage. De Amsterdamsche Specialistenvereeniging heeft besloten de arbitrage van den burge meester van Amsterdam, dr W. de Vlugt in het conflict met de ziekenfondsen te aan vaarden. In verband hiermede wórdt de samenwer king met de Amsterdamsche ziekenfondsen op den bestaanden voet tot 1 Mei 1939 voort gezet. Geen aankoop van Amerikaansche vliegtuigen meer? Minister Van Buuren heeft in de Eerste Kamer t>e verstaan gegeven, dat de K.L.M. zich moet kunnen verdedigen tegen de felle bui- tenlandsche concurrentie en in de gelegenheid moet worden gesteld tijdig goed materieel te koopen. Dat beteekent, aldus de Tel., dat de opdracht voor zes Douglas D.C. 4-vliegtuigen in Amerika niet zal worden ingetrokken. De K.L.M. heeft deze machines noodig voor haar Indië-lijn en de Nederlandsche industrie zal niet tijdig gelijkwaardige toestellen kun nen leveren. Vele orders waar minder haast bij is kunnen worden opgeschort en er zal over wogen en onderzocht worden of de nationale vliegtuigindustrie hier kan worden ingescha keld. Aannemende, dat de Commissie tot de slot som zal komen, dat er een basis gevonden kan worden voor een eigen industrie van verkeersvliegtuigen hopelijk weer met eigen typen laat het zich aanzien, dat het thans om de laatste bestellingen in Amerika gaat. De interdepartementale commissie zal, zoo kwam het blad nog ter oore, bij haar onder zoek, behalve op de eischen van de Lucht vaart, vooral ook hebben acht te slaan op de niet minder belangrijke andere zijde van het vraagstuk, namelijk die der blijvende werkverruiming. Ernstig verkeersongeluk. DE PASTOOR VAN KIRCHFELD KOMT (Adv. Ingez. Med.) VELDWACHTER WERD MET DOODSLAG BEDREIGD. ZUTPHEN, 24 Maart. De Zutphensche rechtbank heeft Vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den gepensionneerd brug wachter A. C. S. te Eerbeek, die terecht had gestaan wegens bedreiging tegen het leven gericht. Hij had twee schoten gelost op den rijksveldwachter, toen deze een kommies van de belastingen, die aan S. een dwangbevel moest overhandigen, ter bescherming had vergezeld. Dank zjj een boom, waarachter de veldwach ter dekking had gevonden, hadden de scho ten hun doel gemist, hoewel er toch nog een door de pet van den veldwachter was gegaan. De verdachte werd veroordeeld overeenkom stig den eisch tot een jaar gevangenisstraf, te ondergaan in een bijzondere strafgevange nis met daarna ter beschikkingstelling van de regeering. Wij plaatsen heden het eerste van een serie van vier artikelen over Tunnelbouw in Nederland, geschreven door een tech nisch medewerker. Ongetwijfeld zullen die de bijzondere aandacht van onze lezers trekken, omdat voor dit onderwerp veel belangstelling bestaat in verband met den tunnelbouw die te Rotterdam wordt uitgevoerd en den te verwachten tunnel bouw in Velsen. ■BHHBBü C. A. DE VRIES DAMES- en HEERENKAPPEI KRULPERMANENT Met OLIE 1. Compleet vanaf ƒ2.— Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord. Telef. 5265 Beverwijk. (Adv. ingez. Med.) GEEN GRENSWIJZIGING Voorstel van Boedapest tot besprekingen af gewezen. TOCH NOG VIJANDELIJKHEDEN. De Hongaarsche regeering heeft aan de Slowaaksche regeering voorgesteld een gemengde commissie in het leven te roepen, welke belast zou moeten worden met de afbakening van de Slowaaksch-Karpatisch Oekrainische grens. De ministerraad heeft met algemee ne stemmen het Hangaarsche voorstel verworpen. De Slowaaksche regeering wenscht de handhaving der grenzen, zooals die in den ouden staat Tsjecho- Slowakije hebben bestaan. Volgens mededeelingen van officieele Slo waaksche zijde blijven de Hongaarsche troepen zich op sommige punten uit Slowakije terug trekken. Daarentegen hebben zij op andere punten nieuwe offensieven ontketend en den geheelen dag is er gevochten. Het front door snijdt thans op verscheidene plaatsen de grens tusschen Slowakije en de Karpatho-Oekrïne. De Slowaaksche luchtmacht heeft gistermid dag een aanval ondernomen op Mihalany op Hongaarsch gebied, dat voor de scheidsrecht spraak van Weenen Slowaaksch was. De Slo waaksche vliegtuigen slaagden erin, opslag plaatsen van benzine en munitie in de lucht te laten vliegen. Hongaarsche vliegtuigen hebben twee Slowaaksche vliegtuigen neer gehaald. CULTUREELE OVEREENKOMST TUSSCHEN JAPAN EN ITALIë. Uit Tokio: In aanwezigheid van den keizer heeft de geheime raad eenstemmig het ont werp goedgekeurd voor de cultureele over eenkomst met Italië, dat, op dezelfde wijze als in de overeenkomst met Duitschland, een samenwerking behelst tusschen beide landen op cultureel gebied, met name wat betreft de uitwisseling van radio-uitzendingen, van hoogleeraren en studenten, en het houden van tentoonstellingen. CCCXCVII. In plaats van dat de haringaanvoer ver mindert, gebeurt het tegenovergestelde; deze week was er zelfs een record-aanvoer, be staande uit bijna 6800 kisten. En des ondanks bleef de prijs op f 4 a f 5 per kist. De Utrecht maakte gisteren minder, maar deze haring was ook van geringere kwaliteit door de ta melijk lange reis. Er zijn natuurlijk weer vischkoopers, die op deze haringaanvoeren mopperen, maar ook in de vischhal is het moeilijk het iedereen naar den zin te maken. In dezen tijd mogen we er dankbaar voor zijn, want een aantal trawlers heeft er eenige prachtige reizen aan te danken, zooals deze week de Dirkje, de Haarlem, de Ewald de Claesje, de Delft, de I. S. Groen en de Ade lante. De Dirkje was zelfs wee tweemaal bin nen met in totaal f 5800, Wie doet je wat? Volgens een globale belekening is er nu al voor f 80 a f 90.000 haring aangevoerd sinds ae Dirkje de eerste vangst aan land bracht. En we gaan nog maar steeds door met de ha- ringvisscherij. En beginnen inmiddels ook met. de makreel visscherij. Daarvan had de Viking Bank de primeur. Met de andere visch mee besomde deze gewezen Engelschman ruim 5000 gld. En zooals het met de haring ging, zal het ook wel met de makreel gaan: als er een schaap over de brug is volgen er meer. De visscherij in de Moray Firth wordt met wisselend succes uitgeoefend De booten van deze voor Engelsche schepen langs een om weg verboden visscherij komen met 2000 tot 3500 kabeljauwen aan de markt. Het gerucht deed de ronde, dat de Caroline een groote hoe veelheid kabeljauw aan boord had, maar later hoorde ik, dat ook deze boot op de haring was gegaan. Afwachten maar. Het één en het an der kan waar zijn. Er kwamen deze week 41 trawlers en 48 loggers binnen. Mooie reizen van de Noord- zeebooten, slechte reizen van de kustbooten. Dat is het algemeen aspect van deze week. U heeft natuurlijk ailemaal wel gelezen van de „Werk en Vreugd no. 1". de nieuwe kotter, die voor de Nederlandsche Visscherij- Gemeenschap in Westgraftdijk gebouwd zal worden? Uit de aangegeven maten heeft u kunnen zien, dat het een groot type wordt. Het schip wordt 21.50 M. lang (niet 31.50 M. zoo als in het stukje staat), eenige meters langer dus dan het gewone formaat. Ik kan aan het stukje nog toevoegen, dat de middelen ko men uit „Het Nederlandsch Werkfonds" (niet te verwarren met het Werkfonds 1935 ofte wel het Rijkswerkfonds) en uit de eigen con tributie der stichting en voor het geval deze middelen ontoereikend mochten zijn, is er een eerste hypotheek door een lid van de Ne derlandsche Werkgemeenschap toegezegd. Wat denk je er van? heeft men mij ge vraagd. Ja, wat zal ik er van denken. De prac tijk heeft geleerd, dat uit idealistische over wegingen opgezette bedrijven of ondernemin gen in den regel op een teleurstelling uitloo- pen en op grond daarvan is er geen reden voor al te veel optimisme. Maar aan den anderen kant zou ik. de prac- tijk op zij stellende, willen zeggen: waarom zou het niet gaan? Een eerste vereischte is natuurlijk, dat allen, die bij deze onderne ming in loondienst komen, ook een tikje van het idealisme van de stichters te pakken heb ben en de verhouding dus anders wordt dan die, welke thans bestaat tusschen reeder en visscherman. En dan is er noodig een vak kundige leiding aan den wal en moet men zich niet met één kotter tevreden stellen, maar er voor zorgen, dat er zoo spoedig mo gelijk een zestal in de vaart is. Er moet vooral werk worden gemaakt van de scholing van jeugdige visschers, want we zitten niet dik in menschen, die verstand genoeg van de snur- revaad-visscherij hebben om met kans van sla gen deze visscherij uit te oefenen. Maar het is beter, eerst de resultaten af te wachten. Maar als de „Werk en Vreugd no. 6" in de vaart is, is vermoedelijk hal E ook al m gebruik. PIETERMAN. Prinselijk gezin in de residentie. Het Prinselijk Paar is Vrijdag met Prinses Beatrix in de residentie aangekomen. Z.K.H. is later op den middag doorgereisd naar Zee land, terwijl de Prinses en het Prinsesje haar intrek hebben genomen in het paleis Noord einde. Malaria-epidemie in Transvaal. JOHANNESBURG, 24 Maart (Reuter) In de door inlanders bewoonde districten van noor delij'k Transvaal is een hevige malaria epi demie uitgebroken, waaraan reeds honderden bewoners zijn overleden. De autoriteiten zeg gen niet in staat te zijn het juiste aantal slachtoffers op te geven, doch erkennen, dat honderden inlanders gestorven zijn. en dat duizenden aan de ziekte lijden. Ook zijn ver scheidene Europeanen bezweken, meerendeels kinderen van boeren in de buitendistricten Met alles middelen wordt getracht, de epidemie te stuiten. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratie DE ADMINISTRATIE ELZER'S HEERENMODEHUIS ZEEWEG 78, heeft den hoed dien U zoekt I Geheel nieuwe Voorjaarscollectie (Adv. Ingez. Med.) Geen sabotage te Woolwich? Het Britsche ministerie van oorlog heeft medegedeeld, dat er geen reden is om aan te nemen, dat er bij de ontploffingen te Wool wich sabotage in het spel is. Doeken van El Greco vermist. PARIJS, 24 Maart (Reuter). Te Per- pignan zijn vijf personen gearresteerd wegens de verdwijning van schilderstukken van El Greco uit de kathedraal van Toledo. De ar restanten werden in het bezit van de doeken gevonden. Met een pennemes moeten de schil derstukken uit hun lijsten gesneden zijn.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1