VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De collecte der IJmuider Reddingsbrigade. Een oproep aan de burgerij van den heer A. 1. Meijerink. De heer A. J. Meijerink, voorzitter van het distriet Noord-Holland van den Nederl. Bond tot het redden van Drenkelingen zendt ons den volgenden „oproep aan de burgerij", in verband met de morgen te houden collecte ten bate van de IJmuider Reddingsbrigade. Geachte burgerij! Op den vooravond van den len April, op den dag dat U gevraagd zal worden een pen ningske bij te dragen voor een goed. hoogst nuttig doel, kom ik even, in mijn kwaliteit van Voorzitter van het District Noord-Holland van den Ned. Bond tot het redden van Dren kelingen Uw aandacht vragen. De IJmuider Reddingsbrigade bestrijdt met ons. den verdrinkingsdood in ons waterrijke land. Indien U weet, dat ongeveer 30 jaar gele den in ons kleine Nederland elk jaar gemiddeld verdronken öngeveer 1000 mannen, vrouwen, jongens en meisjes en U weet óók, dat dit ontzettend hooge. droeve cijfer nu verminderd is tot ruim 500 per jaar, dan zult U toegeven dat zeer veel arbeid is verricht en toewijding is getoond door velen, ook door de leden van de IJmuider Reddingsbrigade, om dit heer lijke resultaat te bereiken. Denk eens aan de ontzettende angst van hen die worstelen in het water met den dood. denk eens aan de ellende en den rouw in zoo vele gezinnen, wanneer het gezinshoofd, erger de moeder van een gezin of een kind op ellen dige wijze het leven verliest Het moet een eer, een genoegen, neen een plicht zijn, ook deel te nemen aan den strijd tegen den verdrinkingsdood, om leed en rouw te helpen voorkomen. Gij kunt dit doen, allen, naar draagkracht. Geeft allen iets wanneer de collectanten U vragen of wel treedt toe als werkend lid der brigade, om mee daadwerkelijk den verdrin kingsdood te helpen bestrijden, of geeft U op als donateur, een eere-titel, tegen een minmum contributie van. slechts f 1 per jaar. Dient dan dat geld om een uitkeering te doen aan de redders? Absoluut niet! Zij stellen hun toewijding, misschien hun gezondheid en leven vrijwillig in dienst van het algemeen; zij wensehen daarvoor geen geldelijke vergoeding, zij betalen zelf de Ver- eenigiri'gs- en Bondscontributie, plus de baden en de opleiding om paraat en bekwaam te zijn. Het geld dat de collecte opbrengt, het in komen van donateurs moet dienen ter verbe tering van het reddingsmateriaal, dus strekt ten algemeenen nutte. Geeft allen, Gij dient daarmee een hoogst nuttige Vereeniging in Uwé mooie havenplaats. Een havenplaats eischt een veiligen, goed uitgerusten reddingsdienst, dat is een alge meen belang!! Nieuwe zaak geopend. Zaterdagmiddag 3 uur vindt de opening plaats van een nieuwe zaak in koek, biscuit, chocola- j terie en levensmiddelen, gedreven door den heer Adolf van den Berg en gevestigd aan den Sta tionsweg 173 te IJmuiden-Oost. In dit pand was. Vroeger-gevestigd het k-ruide- niersbedrijfvan den heer- J. Oudhuizen. -• £>e heer va'ft 'den :Berg, die in .de plaatselijke levens middelenbranche geen1 onbekendeis (want hij doet reeds gedurende zes jaar zakén in- dit vak) heeft deze oude gevestigde zaak overgenomen. Het pand is geheel gemoderniseerd geworden en i de winkel ziet er frisch en helder uit, tei-wijl er van alles te koop is wat tot deze branche be hoort. AANGEKOMEN. 29 Maart; Pietro Campanella s.s. Bizerta Nereus s.s. Vigo Astarte s.s. Bremen. 30 Maart: Hebe s.s. Midd. Zee Venta s.s. Rotterdam Joh. de Witt s.s. Ned. Indië Asturias s.s. Bilbao. Olga m.s. Portsmouth IJstroom m.s. Leith Utena s.s. Antwerpen Hontestroom s.s. Londen Atlas m.s. Londen VERTROKKEN. 29 Maai*t: Visten s.s. Karlstad Maja s.s. Liepaja Freiburg s.s. Hamburg Calchas s.s. Kopenhagen Theseus s.s. Kopenhagen Ganymedes s.s. Hamburg Lapland s.s. Pasajes Theano s.s. Rotterdam Hetton s.s. New Castle Chevychase s.s. New Castle 30 Maart: Ransdorp m.s. Hamburg Ertsaanvoer. Het Italiaansche stoomschip Pietro Campanel la is hier van Bizerta aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. Met een zelfde lading kwam het Noorsche stoomschip Asturias van Bilbao. Nieuw motorschip der K. N. S. M. Het door de firma Gebrs. Pot te Bolnes voor de K. N. S. M. te Amsterdam gebouwde motor schip Manto is met goed gevolg te water gela ten. Dit is het laatste schip van een serie van vier, die voor deze reederij gebouwd werden. Voor dezelfde reederij zal op genoemde werf nu gebouwd worden het stoomschip Hector, dat evenwel veel grooter wordt en een draagver mogen van 3000 ton zal krijgen. Vlootuitbreiding. De voor een binnenlandsche reederij op de werf van de firma J. Pattje te Waterhuizen ge bouwde motorkustboot Johan is met goed ge volg te water gelaten. Het schip heeft een draag vermogen van 560 ton en zal worden uitgerust met een Deutz-Dieselmotor van 350 P.K. Geslaagde proeftocht. Het voor de Hollandsche Stoomboot Mij. op een werf te Kapelle a. d. IJsel nieuwgebouwde stoomschip Nigerstroom heeft een goedgeslaag de proeftocht op de Noordzee gehouden en is naar dé werf teruggekeerd om verder te worden afgewerkt. Het stoomschip zal in de vaart gebracht wor den voor rekening van de Holland-West Afrika Lijn. Oponthoud door mist. Verschillende schepen, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag alhier binnenkwamen hadden oponthoud door mist. Na geschut te zijn, konden ze echter nog niet opvaren naar Am sterdam doch moesten, b.v. het met passagiers- en stukgoed van Batavia komende stoomschip „Johan de Wit", eenige urén vastmaken voor de Velserbrug. Nadat de mist in den loop van Don derdagmorgen opgetrokken was, konden deze schepen hun onderbroken reis eerst voortzetten. IJzerverscheping. Het Nederlandsch stoomschip Juno kwam van Amsterdam in de buitenhaven van het Hoog ovenbedrijf aan om een partij ijzer bij te laden yoor een haven aan de Middellandsche Zee. R.-K. Dam- en Schaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". Persoonlijke kampioenschappen R.-K. Dambond. In het clublokaal van G. S. werd Dinsdag avond de 3de ronde gespeeld om het persoonlijk kampioenschap van den Haarl. R.-K. Dambond. De uitslagen luiden als volgt: le klasse: P. Balm—B. v. d. Kroft 0—2 G. Haver—J. v. d. Kroft 2—0 M. HerbenG. Eising 11 3e klasse: J. de KokN. Nanne 02 W. v. WortN. Zonneveld 02 J. v. DiemenN. v. Bakel 20 Onze plaatsgenooten G. Haver en N. Nanne (resp. le kl. en 3e kl.) slaagden er in, beiden hun partij te winnen. Zoodoende maken zij een zeer fraaie kans, den titel te behalen. Uitslagen onderlinge-competitie van G. S.: le klasse: J. JasperseL. Haver 20 J. JasperseChr. Bakker 11 N. Zonneveld—C.'Heilig 2—0 J. MorsB. Zonneveld 20 C. HeiligJ. Gomes 11 OPENBARE VERGADERING DER C.D.U. De plaatselijke afdeeling van de C.D.Ü. houdt hedenavond een openbare vergadering in het Ned. Hervormde Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Spreker is de heer G. B. Neering met als on derwerp „De sociale taak van de Christen-De- möeraten en de Statenverkiezingen". REX THEATER vertoont: ,,Le grand Refrain" en „De grooie leugen". „Le grand Refrain" is het verhaal van een jon gen componist, piaijjst^in een kleine bioscoop, die ontslagen wordt dooiV toedoen 'Van een grooten muziek-uitgever, die hem er ten onrechte van verdenkt intieme 'relaties teonderhouden met zijn vriendin. De componist is zich niet .bewust van de vijandige gezindheid van den uitgever; hij gaat zelfs naar hem toe om hem.een. door hem ge componeerde melodie ^aan té'bieden. De uitge ver laat hem zelfs, niet aan., hetwoord komen, ook niet,/als de cöhipóni st--nacTerhand nogmaals bij hem komt met een meesterstuk, dat hij ge componeerd heeft na een visioen,, dat den com ponist verschenen is. Deze wil bét hem echter, coute que coute, voorspelen, maar op het mo ment, dat hij zich aan de piano.- zet, is hij het motief van zijn compositie kwijt. Vertwijfeld gaatfchij de straat opin ge dachten verdiept - ïöópf hij voorten wordi aangereden door een auto. Als hij bijkomt be vindt hij zich in het huis van een rijken mar kies, een excentriek,; verzamelaar van alle soor ten klokken, pendules, uurwerken etc. Op een dag hoort hij een pendule melodieus slaan en gelijktijdig komt hem het verloren mo tief weer in de gedachten. Hü is dolgelukkig, maar het noodlot, dat hem schijnt te achtervol gen, wilde, dat hij het'.ook bij den markies niel lang zou uithouden. Tijdens een afwezigheid van dën markies, ont vangt hij in het huis van zijn gastheer een oud kennisje van hem, eeri meisje, dat tot dusver lief en leed met hem heeft gedeeld en waar hij dol veel van houdt. Hij richt in het huis van den markies een lunch met haar aan. Juist komt de markies thuis, is Verontwaardigd en jaagt onzen componist het huis uit. Allés loopt hem tegen; hij zwerft door de stad, durft. zijn meisje niet meer onder de oogeri te komen, slaapt in een tehuis voor onbehuisden en daalt langzaam maai zeker de maatschappelijke ladder af, verpaupert SCHIP VAN Andoni (Brit) Ajax (Ned.) Aurora (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) British Lady (Br.) Bloemfontein (Ned.) Boskoop (Ned.) Bretagne (Deen) Benvenue (Eng.) Barendsz (Ned.)- Brandaris (Ned.) Cordillera (Du.) x) Dea Mazzella (It.) Dolius (Br.) Dagfred (Noor) Edward Blyden (Eng.) Euro (Ital.) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Euterpe (Ned.) Frangois L. D. (Franscb Gambian (Eng.) Glenearn (Eng.) x) ,-i Gloriastella (Ital.) Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Ganymedes (Ned.) Groenlo (Ned.) Helmspey (Eng.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Hogland (Noor) Ioannis P. Goulandris (G Iris (Ned.) Inversuir (Br.) x) Kosti (Gr.) Kurmark (Du.) Kl. Oldendorff (Du.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Laertes (Ned.) Moena (Ned.) x) Maron (Eng.) x) - M.v.St. Aldegonde (Ned Meliskerk (Ned.) x) Menes (Du.) Moordrecht (Ned.) Murena (Ned.) Matros (Pan.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Eng.) x) Mars (Ned.) Magdeburg (Du.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Oberon (Ned.) Pan Aruba (Noor) x) Panachandros (Gr.) Poelau Tello (Ned.) Poelau Bras (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Patria (Ned.) Pluto (Ned.) - Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Saturnus (Ned.) iSaudades (Port.) Stella (Ned.) Salland (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Schokland (Ned.) Titus (Ned;) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tjikembang (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Wisconsin (Am.) Wipunen (Fin) Westland (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) Lissabon 31 Maart Stettin 4 April Midd. Zee (via R'dam) 6 April Chili Chili Batavia 16 April Chili Abadan (via R'dam) 7 April Zuid Afrika Chili La Plata Bassein 3 April Danzig 1 April Londen heden Pto Barrios (v. IJm.) 1 April Midd. Zee (v. IJm.) heden Japan 14 Juni N.Orleans (via Duink.) 4 April W. Afrika 2 April Bona (v. IJm.) 1 April Batavia heden Santos 3 April Danzig, 8 April La Plata j W. Afrika Japan 9 April La. Plata 4 April La Plata 24 April Japan 8 Mei Hamburg Bordeaux heden Bassein Ned. Indië 20 April Zuid Afrika 9 April Hamburg 2 April Buenos Aires La Plata 13 April Bordeaux 4 April Port Arthur 12 April Pt. Redan 5 April Ned. Indië 3 April Brake (v. IJm.) heden La Plata 30 Maart West Afrika West Afrika Ned. Indië Batavia 29 Maart Batavia 21 April Batavia Zuid Afrika Ned. Indië 8 Mei Port Arthur 31 Maart Curagao (via R'dam) 5 April La Plata 21 April Batavia Batavia 5 Mei Midd. Zee Batavia Zuid Afrika heden Alexandrië 2 April West Indië 9 April Malmö heden La Plata 4 April Batavia 2 April Hamburg Batavia Batavia Danzig 3 April Kopenhagen Bintang 12 April Batavia 8 April Zuid Afrika Batavia 16 April Alexandrië 18 April La Plata 1 Mei Zw. Zee (via R'dam) 8 April Buenos Aires West Indië 9 April New Castle 2 April Midd. Zee 2 April Zw. Zee 10 April Venetië 5 April Ned. Indië Oost Azië Alexandrië Zw. Zee 18 April Buenos Aires 12 April Hamburg 31 Maart Oran heden La Plata 4 April Buenos Aires 14 April Hamburg 2 April Japan 30 Maart Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 28 Maart te Piraeus, vertrekt 1 April. 26 Maart van Malta. 25 Maart van Cristobal. 28 Maart van Curagao. 19 Maart van Colombo. 27 Maart te Callao. 20 Maart van Port Said. 27 Maart van Dakar. 28 Maart van Talcahuano. 20 Maart te Buenos Aires. 28 Maart van Gibraltar. 27 Maart vertrokken. 29 Maart vertrokken. 22 Maart van Barbados. 25 Maart van Hüelva. 24 Maart te Hongkong. 12 Maart vertrokken. 26 Maart van Land's End. 26 Maart van Gibraltar. 28 Maart; van Land's End. 22 Maart van Ceara. 31 Maart vprtrokk^n.-; 21 Maart te Santa Fé. 26 Maart van Calabar. 26 Maart van Pórt'Said. 24 Maart van Dakar. '25 "Maart van Montevideo. -27 Maart van Manilla, in lading. 30 Maart van Ouessant. 16 Maart te Rangoon. 21 Maart van Colombo, vertr. 8 April van Hamburg, vertrelrt 1 April. in lading. "21 Maart van Pernambuco.' vertrekt 31 Maart. 24 Maart vertrokken. 27 Maart van Bona, pass. 29 Maart Gibraltar. 28 Maart vertrokken. 29 Maart -te- Havre. 28 Maart van Freetown. 24 Maart van Burutu. 27 Maart te Batavia. 29 Maart te Londen. 22 Maart van Belawan. 29 Maart van Colombo. 27 Maart van Zanzibar. 28 Maart van Batavia. 13 Maart vertrokken. 29 Maart van Valentia. 18 Maart van Santa Fé. 29 Maart van Padang. vertrekt 1 April 28 Maart te Tel-Aviv. 28 Maart vertrokken. 29 Maart van Hamburg. 29 Maart van Gibraltar. 22 Maart van St. Thome. 23 Maart vertrokken. 25 Maart van Dakar. 23 Maart van Sabang. 31 Maart te Bremen. 28 Maart van Singapore, in" lading. 31 Maart vertrokken, in lading. 30 Maart van Port Said. 26 Maart van Port Said. 25 Maart van Port Said. 26 Maart van Aden. 27 Maart te Thessalonika. 30 Maart'van Rosario. 27 Maart van Izmir. 31 Maart vertrokken. 24 Maart van Barbados, vertrekt 1 April. 26 Maart" te Fiume. 29 Maaft te Palermo. 21 Maart van Palermo. 26 Maart van Batavia. 27 Maart van Colombo. 29: Maart van Izmir. 26 Maart te Constantza. 28 Maai-t van Dakar. 30 Maart vertrokken. 23 Maart van Gibraltar. 23 Maart van St. Vincent. 29 Maart v. Pernambuco. vertrekt 1 April. 29 Maart te Rotterdam. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 600») ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Lily Bouwmeester als Juffrouw Doeluttel in de film „Pygmalion", die van heden af in Thalia Theater vertoond wordt. geheel, onkundig van wat er intusschen in zijn wereld is gebeurd. Het meisje van den componist, verontwaardigd over de bejegening door den markies, weet dezen ervan te overtuigen, dat hij een genie heeft weg gejaagd. Om iets goed te maken, van hetgeen hij jegens den componist heeft misdaan,, spaan- hij nu geen kosten of moeite om een uitvoering van het werk van den componist in grootschen stijl te bewerkstelligen. De componist is echter onvindbaar, oproepen in de krant geplaatst blij ven zonder resultaatiedereen denkt aan zelfmoord, een mooie reclame anders voor zijn werk! De componist echter leest geen kranten, hij voelt zich te ellendig en toch krijgt hij ken nis van de opvoering van zijn werk, als hij als Sandwichman met een reclamebord voor „Le grand Refrain" moet loopen. De première, een groot succes, brengt dan ook de hereeniging van den doodgewaanden componist met zijn meisje. De tweede hoofdfilm „De groote leugen" is het verhaal van een oud-frontsoldaat, die onge neeslijk ziek was verklaard, maar die ten slotte toch weer beter wordt. Weer groote belangstelling voor de N. Z. H. R. M.-film. Ook op den tweeden avond van de vertoo ning van de film der N.Z.HJt.M. op een Nuts- avond was het gebouw voor Chr. .Belangen niet belangstellenden gevuld, nu hoofdzakelijk bestaande uit jongelui, zoodat deze vertooning een groot succes is geweest. De avond werd met een woord van welkom door den heer Rolloos geopend, in het bijzon der gericht tot den heer Kramer, schipper van de Neeltje Jacoba. Met grootè belang stelling hebben allen de„ film bewonderd en geluisterd naar de liedjes van den heer Mo.u- lijn en de uiteenzetting van den heer Witpen en zoo hebben deze beide geslaagde avonden bewezen, dat IJmuiden. meeleeft met. het mooie werk der Noord- en Zuid-Hóllandsche. Waaraan ook wel niemand getwijfeld heeft. Langs allerlei renbaan-affaires en schan^i zien we dan, dat Carol tenslotte nog 3 wordt op Duke. Zij verbreekt haar engage™ met Madison, en langzamerhand worden de?' houdingen zeer ingewikkeld. r* Op den dag van den belangrijksten wedstrB, van het seizoen engageert zij den besten ioc;» dien ze kan krijgen om Madison's MaansSl te rijden. Middelerwijl neemt Duke, die hieni niets weet. vart Madisnn ppp an niets weet, van Madison een weddenschap honderdduizend dollar aan. Duke heeft al 7" geld gezet op het paard „Dubonnet" en dit raï wint den wedstriid met een r,o,..iPooia Van Gelder's Papierfabrieken. .etamtjpnA,mr Vragen over agip-reserve en waardeering der voorraden. Onder voorzitterschap van den heer J. H. A. Kruimel werd Donderdag te Amsterdam de algemeene vergadering van aandeelhouders van de Kon. Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen gehouden.-, - Een der aanwezige aandeelhouders stelde de vraag, of het bestuur inlichtingen had ingewon nen aangaande de belastingvrijheid bij even- tueele uitkeering van de agioreserve. De "directie deelde in antwoord hierop medé, dat juridisch advies was ingewonnen. Theoretisch bestaat de kans, dat uitkeering zonder belasting plaats heeft, in verband waarmede het wensche- lijk werd geacht om de agioreserve op de balans te laten Staan. Of; het ooit tot uitkeering zal komen, is evenwel een andere vraag, die hier overigens niét aan de orde is. Weliswaar is deze reserve door de gewone aandeelhouders betaald, maar of het niet in de eerste plaats de prefe rente aandeelhouders zijn, die op een eventueele uitkeering rechten zouden kunnen doen gelden, is een vraag, die eveneens nog beantwoord zou moeten worden. De betrokken aandeelhouder meent evenwel, dat de gewone aandeelhouders op 90 pet. van de agioreserve recht zouden hebben. Op een desbetreffende vraag antwoordde de directie nog, dat de voorraden tegen de huidige marktwaarde zijn gewaardeerd en dat hierin derhalve de prijsdaling is verwerkt. Nadat de jaarstukken waren goedgekeurd en het dividend op 3 pet. vastgesteld, werd Dr. F. E. Posthuma bij acclamatie als commissaris her kozen. „DE PONT" vertoont: Hoogovens Hoogovens Hoogovens Italiaansch Nederl. Noorsch s.s. 6.S. Pietro Campanella Juno Asturias Bizerta Amsterdam Bilbao' - erts laden erts „Saratoga" en „Madame X". Hieronder laten wij den inhoud van eerstge noemde film volgen: Frank Clayton is de eigenaar van „Brookvale Farm", een paardenfokkerij bij de beroemde renbaan Saratoga. Eens was dit een der belang rijkste renstallen van de Vereenigde Staten, is echter door het ongelukkige wedden van Frank Clayton in verval geraakt. Clayton's grootste crediteur is de bookmaker Duke Bradley, die zestig duizend dollar van hem moet hebben. De eens vermaarde stallen herbergen thans slechts nog één paard, „Maansikkel" en dat is de trots van Frank's vader, „Opa". Op zekeren dag wordt Frank van uit Engeland opgebeld door zijn doch ter Carol, die hem meedeelt, dat zij zich ver loofd heeft- met een rijken jongen Amerikaan, zulks tot groote vreugde van haar grootvader, die reeds van een aanvulling van hun renstal droomt. Frank is niet bij machte Duke zijn schuld te betalen en geèft hem tegen einde raad alle rech ten op „Brookvale Farm". Carol komt naar Sa ratoga om de wedstrijden bij te wonen en brengt haar verloofde mee. Duke vindt haar aardig, maar Carol neemt geen notitie van hem. Gedu rende de eerstvolgende courses, die door de heele familie Clayton worden bijgewoond, krijgt Frank een hartaanval, die hij niet te boven komt. Als Carol te weten komt, dat Duke de rechten bezit op Brookvale, laat zij niets onbe- proefd om voldoende geld te krijgen teneinde j Brookvale vrij te maken. Zij brengt het laatste renpaard „Maansikkel", haar grootvader's vreug de en trots, naar de veiling en gebruikt het geld om op de rennen te wedden. In tegenstelling met haar vader heeft zij geluk en niettegen staande het feit, dat hij verliest, is Duke blij, dat zij zoo'n goeden kijk op paarden heeft. wint den wedstrijd met een neuslengte Carol weet nu heel zeker, dat zij Madisnr nooit kan trouwen, omdat zij te veel houdt va Duke. En zoo komt het dan, dat Duke en Carol eindelijk hun wensch ten uitvoer kunnen bren gen om „Brookvale Farm" weer tot haar oude glorie terug te brengen. De Coöperatie „De Eendracht" in 1938. De omzet steeg met ruim 14.500, Volgens het jaarverslag over 1938 van j. Coöperatie „De Eendracht" steeg het omzet- cijfer van f 221756.63 in 1937 tot f 236320 49 of met f 14563.86. De omzet bedroeg: Bakkerij f 65569.32 (vj f 63546.11), Kruidenierswinkel Velsen-Noord f 70186.35 (v.j. f 66217.71), Kruidenierswinkel IJmuiden-Oost f 60128.26 (v.j. f 54528.04)Ma- nuf acturenafdeeling f 24459.44 (v.j. f 22701.29) Brandstoffen f 8774.70 (v.j. f 7530.09). Leve ring brood Uitgeest f 6500.30 (v.j. f 6907.95) Levering brood Castricum f 702.12 (v.j. 1' 282.44) Levering kruidenierswaren Castricum nihil (v.j. f 42.70). Het aantal leden steeg van 555 tot 593. Het bestuur stelt, met instemming van den Raad van Commissarissen voor de volgende dividenden uit te keeren: bakkerij 9%, kruide nierswinkels 3 manufacturen 1%. De verbruikers (niet-leden dus) ontvangen 1% minder. De resultatenrekeningen der verschillende zaken toonen de volgende winstcijfers aan: Bakkerij f 7207.29, Winkel I f 4347.48, Winkel II f 3587.67, Manufacturen f 363.25, totaal f 15505.64. Na afschrijvingen, onkosten enz. was er een 'netto-overschot van f 13039.89. De voorraden, per 7 Januari 1939 bedroegen: Winkel I f 6353.19, Winkel II f 4189.08, Bakke rij f 3032.86, Manufacturen f 10600.69, Brand- stoffenafdeeling f 346.90, totaal f 24522.72, waarvan f 500 werd afgeschreven voor reserve prijsdaling. De belans sluit met een eindbedrag in debet en credit van f 70470.08. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, Rotterdam n. Boston p. 29 Wight. Breedijk, Rotterdam n. Baltimore 28 van Boston. Beemsterdijk, 26 van Taimpico n. Rott. Dinteldijk, Rott. na Vancr. 28 te Cristobal. Nieuw Amsterdam, 29 van Zuid-Aimerika te New-York. Noor dam, 29 van New-York te Philadelphia. HALCYON LIJN. Stad Maassluis, 29 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Zwolle 1 (v.m.) van Fedalah te Vlaar dingen verw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 29 Maart van Lissabon. Meerkerk uitr.) 29 van Colombo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 30 van Durban. Nijkerk 30 van Hamburg te Amst. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) 28 v. Yokohama. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 29 van Duala. Leto (thuisr.) 28 van Freetown. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop, 28 v. Talcahuano n. San Antonio. Telamon, 27 van Curacao te Maranham. Breda, Amst. n. Chili 27 v. Callao. Vulcanus, 30 v. Hamburg te Amst. Rhea, 30 van Amsterdam n. Rotterdam. Douro, 29 v. Porto Barrios n. Cristobal. Socrates, 29 van Barbados n. Amst. Ariadne,30 v. Rotterdam te Lissabon. Orpheus, 30 v. Halmstad te Gothenburg. Barneveld, Chili n. Amst. 28 van Curacao via Liverpool. Cottica, Amst. n. Barbados p. 29 Dungeness, Deucalion. 29 van Gibraltar te Malta. Fauna, 29 van Lefkandi n. Thessaloniki Hebe. 30 van Castellon te Amsterdam. Irene, 29 van Livorno n. Napels. Mars, 29 van Tel Aviv naar Haifa. Nereus. 30 van Oporto te Amst. Orestes, Haifa n. Antwerpen 29 v. Gibraltar. Satunius, 29 van Thessaloniki naar Piraeus. Tiberius, 29 van Izmir n. Stamboul. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (uitr.) 29 v. van Palmas. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Protesilaus, Rott. n. Japan 29 te Hongkong- Melampus, Batavia n. Amst. 29 v. Praag. Perseus, Japan n. Rott. 30 v. Singapore. Glengarry, Dairen n. Rotterdam p. 29 G.- braltar. Deucalion, Japan n. Rott. via Londen 28,409 mijl Z. van Land's End. Eurylochus, 30 v. Batavia te Amsterdam. STOOMVAAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (thuisr.) 28 v. Singapore. Christiaan Huygens, 30 v. Amst. te Batavia» Poelau Bras, 30 van Hamburg n. Amst. Tarakan (uitr.) 30 v. Suez. Johan de Witt, 30 van Batavia te Amst. Moena (thuisr.)-29 te Londen. Jonge Johnna, Antwerpen naar Alexandria 29 van Malta.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2