Hirfers rec/e geen sensatie Polen' s vice-premier: ïS^l AG 3 APRIL' 1939 denkt g „jet aan andere telken in het wilde ,eS can te vallen, „klaart de Führer „Wat wij willen is uitbreiding van onze economische betrekkingen" Ironische woorden jegens Engeland rn 7ijn Zateraagmjuua5 ;-Ll-L;, f wiltelmshaïen gehouden rede heeft Sï, naar het D. N. B. meldt o.a. gezegd: Tb® er niet en het Duitsche volk is door voorzienigheid niet geschapen om een wet, de Voorzie Qf Franschen past, gehoor- op het Raadhuis- EX volgen, maar om zijn levensrecht vêriesenwoordigen. Wij zijn niet meer af- ES van de genade of ongenade der an- Sn of van hun staatslieden. Wanneer thans een Engelsch staats man meent, dat men alle problemen moet bespreken, dat men ze door vrije besprekingen en onderhandelingen moet oplossen, want dat kan men taoh dan zou ik dezen staatsman slechts willen zeggen: daarvoor was vóór onzen tijd vijftien jaar lang ge legenheid. Wij zijn tot de overtuiging velomen, dat wij noch in de binnen- landsche, noch in de buitenlandsche DOlitiek van ons volk ook maar het OT'ste zouden hebben bereikt wan neer wij nog vijftien jaren gewacht hadden tot de belachelijke instelling van Genève er toe zou zijn gekomen om door redevoeringen de problemen op te lossen. Wii zouden waarschijnlijk voor altijd heb ben kunnen wachten. Wanneer de wereld thans zegt, dat men de volken moet indeelen hi deugdzame naties en in naties, die niet deugdzaam zijn en tot de deugdzame naties behooren in de eerste plaats de Engelschen en de Franschen en tot de niet deugdzame be hooren de Duitschers en de Italianen, dan kunnen wij slechts zeggen: de beoordeeling of een volk deugdzaam of niet is, kan een ster veling nauwelijks uitspreken, dat moet men Onzen Lieven Heer overlaten. Misschien zal nu een Britsch staatsman tegen mij zeggen: God heeft het oordeel reeds uitgesproken, want hij heeft den deugdzamen naties een vierde deel der wereld geschonken en den niet deugdzamen heeft hij alles ontnomen. Het is nu slechts de vraag met welke middelen de deugdzame naties zich dit vierde gedeelte der wereld verworven hebben. En dan moet ik zeggen: dat zijn geen deugdzame methoden geweest. Drie honderd jaren lang heeft dit Enge land slechts als een ondeugdzame na tie gehandeld om op zijn ouden dag over deiigd te spreken. Nog twintig jaar geleden was de kwestie der deugd voor de Britsche staatslieden niet volkomen opgehelderd, in zooverre zij naar willekeur omgingen met vreemden eigendom. Men hield het toen nog voor vereenigbaar met de deugd, dat men heele koloniën heeft veroverd, eenvoudig omdat men de macht had. Toen wij nationaal socialisten aan de macht kwamen trachtte ik ieder probleem coor besprekingen op te lossen en ik heb bij ieder probleem aanbiedingen gedaan en zij zijn afgewezen. Er is in het geheel geen twij fel aan, dat ieder volk belangen heeft die heilig zijn, omdat zij identiek zijn met zijn leven en zijn levensweg. Wanneer thans een Britsch staatsman eischt, dat ieder probleem, dat temidden van de Duitsche levensbelangen en de levenssfeer van ons volk ligt, eerst met Engeland moet worden besproken, dan kan ik iuist zoo eischen dat ieder Britsch probleem eerst met ons besproken moet worden. Eén ding zou ik hier willen uitspreken: het Duitsche volk van thans, het Duitsche rijk ran tegenwoordig, zijn niet bereid levensbe gin prijs te geven. Zij zijn ook niet bereid werkeloos te staan tegenover opkomende ge- raren. Wanneer de geallieerden zonder reke ning te houden met doelmatigheid, met recht. ®et historische traditie of ook slechts met rarsiand de landkaart van Europa zouden S,y?Man z9uden wij niet de macht heb- =n dat te verhinderen. Maar wanneer zij van et tegenwoordige Duitschland verwachten i. J? ^waiitenstaten, welker eenige taak L'® Duitschland in het spel gebracht te Sü'Aeduldig laat rijpen tot den dag, P netwerk dichtgetrokken moet wor- nt.i'f. n ^erwisselt men het tegenwoordige SS?»? het Duitschland van den vorigen oorlog. mlL Zicb ieei?s bereid verklaart om voor deze te hau °len<! en de kastanjes uit het vuur daarhii i erop bedacht zijn, dat hij zich S L 6 Vlngers verbrandt. Wij voeden volk wii vfui. at te£en het Tsjechische geleefri w- i1 eeuwen lang met elkander kellikpn t ZOu- nie^s tegen een onafhan- irannppr !.scben staat gehad hebben, onderdrntt ?let ten eerste Duitschers .had vormrt „2 11 tweede het instrument ge- DoitschlanH V<K eei\ komenden aanval tegen !?venskfflphf ^e s aat had zijn innerlijke wat donr ai v10,ren.' Ik heb weer vereenigd, liggin» vi?iel?enls en aardrijkskundige vereenVd rnÜlV re6elen van het verstand ral inepr SStAorden- Het Tsjechische volk volken dprrtï j hebben dan de onderdrukte overtuiod me natles. Ik ben er van irooten dieni Vrede daarmede een overtuiPino b bewezen en ik heb in de benden nfr?FJan 0ok besloten, om den a «o i ag den naam te geven van S van den vrede". aan in s9b'and denkt er niet aan tp Joii weg andere volken °nze econrw' ?at vvil wi"en doen is breiden n s,che betrekkingen uit- ik aanvaard ,i le" wi' recht op en Peesch nt ,daart>U van geen Euro- staats- Evenmin als wij Duitschers in Pa lestina iets te zoeken hebben, heeft Engeland iets te zoeken in onze le vensruimte. meter lang en 36 meter breed met een diep gang van 7,9 meter. Het schip is bewapend met acht stukken van 38 cm. in tweelingto rens. twaalf stukken van 15 cm. en luchtdoel- artillerie. Voor het uitspreken van zijn rede heeft Hitier den opperbevelhebber der oorlcgs- marine, generaal-admiraal dr. H. Erich Rader als erkenning van zijn verdiensten voor den opbouw van de vloot, bevorderd tot groot admiraal. Hitier deelde aan Rader persoonlijk zijn bevordering mede, aan boord van het slagschip „Scharnhorst", na de tewaterlating van de „Tirpitz". Om 5 uur verliet Hitier de „Scharnhorst" om zich naar het raadhuis te begeven, waar de eerste burgemeester hem den eereburger brief overhandigde. Daarna begaf hij zich naar het Raadhuis plein. Afgebroken uitzending. Geen enkele officieele verklaring is, naar Havas meldt, gegeven van de plotselinge af breking der uitzending van Hitler's rede, wel ke geschiedde op een golflengte van 19.74 me ter door den zender van Hamburg. Nadat de omroeper de redevoering van Hitler had aan gekondigd, hoorde men Hitier als volgt begin nen: „Duitsche kameraden. Wie op overtui gende wijze het verval en de wedergeboorte van Duitschland wil afmeten, moet zich slechts de ontwikkeling voorstellen van een stad als Wilhlemshaven". Op dat oogenblik begon het pauzeteeken van den zender en even later begon men een wiegeliedje uit te zenden. De op gramofoonplaten opgenomen rede werd toen later door alle Duitsche zen ders gegeven. Hitier. In ieder geval is het Duitsche rijk niet bereid een intimidatie of ook slechts een omsingelingspolitiek op den duur te aanvaarden. Ik heb eens een overeenkomst met Engeland ge sloten: het vlootverdrag. Dit vlootverdrag is gegrondvest op den vurigen wensch nooit tegen el kander ten oorlog te moeten trekken. Deze wensch kan echter slechts een wederzijdsche zijn. Wanneer in Enge land deze wensch niet meer bestaat dan is de practische voorwaarde voor dit verdrag daarmede opgeheven. Duitschland zal dat ook volkomen ge laten aanvaarden. Wij zijn zoo zeker van ons zelf, omdat wij sterk zijn en wij zijn sterk, omdat wij aaneen gesloten zijn en in staat tot opbouw. Geen macht ter wereld zal ons door welke phrase ook ooit nog de wapens ontlokken. Mocht echter werkelijk een volk met geweld zijn kracht willen meten met de onze, dan is het Duitsche volk ook daartoe te allen tijde in staat en ook bereid en vast besloten. Juist zooals wij denken ook onze vrienden. Zoo denkt in het bijzonder die staat, waarmede wij ten nauwste verbonden zijn en waarmede wij opmarcheeren, nu en onder alle omstan digheden, ook in de toekomst voor altijd. Deze spil is het natuurlijkste instrument, dat op deze wereld bestaat. Het is een politieke com binatie, die niet slechts haar ontstaan dankt aan het verstand, maar ook aan de gerechtig heid en daarboven uit ook aan het idealisme. Ik geloof dat de tijd niet ver zal zijn waarop zal kunnen blijken, dat de gemeenschap in wereldbeschouwing tusschen het fascistische Italië en het nationaal-socialistische Duitsch land toch altijd nog een andere is dan die tus schen het democratische Groot Brittannië en het bolsjewistische Rusland van Stalin. Hitler besloot zijn redevoering met de vol gende woorden: „Wij hebben aan millioenen van onze volks- genooten het grootste geluk gegeven, den te rugkeer in ons groote Duitsche rijk en ten tweede, wij hebben aan Midden-Europa een groot geluk gegeven n.l. den vrede, die be schermd wordt door de Duitsche macht en deze macht zal geen macht ter wereld meer breken. Dat zij onze gelofte". Wanneer men in andere landen zegt dat men nu bewapent en steeds meer bewapenen zal, dan kan ik dezen staatslieden slechts één ding zeggen, aldus de Führer, mij zullen zij niet moe maken. Ik ben er van overtuigd dat wij op dien weg sneller vooruit komen dan de anderen. Volgens Reuter heeft Hitier nog gezegd, dat hij in eventueele overeenstemming tusschen de naties gelooft. Hitier heeft zijn rede uitgesproken voor een door S.S.-manschappen omsloten menigte, die uit meer mannen dan vrouwen bestond. Het aantal mensehen werd officieel geraamd op 100.000, doch de massa leek volgens Reuter bij lange na zoo groot niet. Hitier sprak zijn rede uit achter een scherm van kogelvrij glas. De rede duurde 62 minuten. Telkens wan lieer Hitier Engeland noemde werd hij onder broken door kreten als „schande!" Te water lating van de ..Tirpitz". Des morgens te elf uur was de Führer te Wilhelmshafen aangekomen, waar hij door de bevolking met luid gejuich werd begroet. Hij begaf zich naar de werf om het van stapel loopen van het slagschip „Tirpitz" bij te wonen. De dooprede werd uitgesproken door vice-admiraal Von Trntha, de doopp'ech- tigheid werd verricht door mevrouw Von Has sel, een dochter van admiraal Von Tirpitz De „Tirpitz" is een zusterschip van de „Bis marck", het schip meet 35.000 ton. Het is 240 Alle vakkenners roe men de kwaliteit var WAARBORG- KLEEDING WAARBORG KLEEDING zoo chic is er geen. (Adv. lngez. Med.) Beek op weg naar Londen. Amerika erkent Franco de jure. Wapenembargo voor Spanje opgeheven. De Vereenigde Staten hebben be sloten de regeering Franco de jure te erkennen. Gelijk met de erkenning is het embargo op de verscheping van wa penen naar Spanje, dat ruim twee jaar van kracht is geweest, opgehe ven. Diplomatieke kringen te Washington wijzen erop. dat het besluit tusschen Cordell Hull en Roosevelt genomen is. Het was .niet verwacht, want Vrijdag nog was Huil tot er kenning niet bereid. Men denkt dat Cardenas, de agent van Franco, tot ambassadeur in Washington zal benoemd worden. Besprekingen wellicht van beslissendcn invloed op de internationale gebeurtenissen. De Poolsche minister van Buiten landsche Zaken, Beck, is Zondag middag, in gezelschap van graaf Jozef Potocki, directeur van de westelijke afdeeling van het Poolsche departe ment van buitenlandsche zaken en twee secretarissen, met de Noord- Express van Warschau vertrokken. Bij het passeeren van Berlijn werd hij op het station aan de Friedrichstrasse begroet door Halefm, toegevoegd chef van het proto col en door de leden der Poolsche ambassade te Berlijn De ambassadeur van Polen, Lipski, had Beek te Frankfort a. d. Oder opgewacht. Volgens diplomatieke kringen te Warschau zal de reis van Beek een wellicht beslissende fase vormen in de internationale gebeurtenissen. De Britsche verklaring van Vrijdag zal een uitgangspunt der besprekingen vormen. De beslissing over de hulpverleening door Londen en Parijs hangt totnutoe van Warschau af en bij de eerste besprekingen zal aan de orde komen, welke waarborgen Polen van zijn zijde zal geven. Ook zullen de Poolsch-Russische, de Poolsch-Roemeensche, de Poolsch-Litausche betrekkingen en op economisch gebied de kwestie der grondstoffen, der emigratie en der Engelsche credieten aan Polen aan de orde komen. Wat de verplichtingen' van Polen tegenover Groot-Brittannië aangaat, wijst de Poolsche regeeringspers erop, dat Warschau meer dan ooit besloten is de onafhankelijkheid van zijn politiek niet te vervreemden. Zij herinnert er aan, dat Polen drie weken geleden geweigerd heeft in te gaan op het Britsche voorstel van een gemeenschappelijke verklaring met Rus land tegen een aanvallenden staat. Volgens de .yKurjer Poranyi" beoogt de verklaring van Chamberlain niet een „ideologisch blok" te vormen om Duitschland in te sluiten en is zij niet in strijd met de non-agressiepacten van Polen met Duitschland en Polen met Sovjet- Rusland. algeheele instemming heeft. De passage betref fende de Duitsch-Italiaansche solidariteit wordt in het bijzonder in het licht gesteld. Duitsche pers „Antwoord op de de omsingelingspolitiek." De Duitsche bladen stellen de rede van Hitier voor als een „repliek aan de Britsche politici, die de omsingeling beoogen". De „Völkischer Beobachter" schrijft, dat de rede van Hitier de dingen weer op hun juiste plaats heeft gebracht, tegenover leugens ijzeren en dwingende waarheden gesteld heeft en ge toond heeft, wie in Europa nog altijd de beste zenuwen heeft. De rede ademde het zelfvertrou wen en de kracht, die iederen Duitscher be zielen te midden van het opgewonden gedoe om hem heen". Kolonel Slawek overleden. Nauw medewerker van Pilsoedski. Onze onafhankelijkheid is ondeelbaar In tegenwoordigheid van den president der Poolsche republiek, van maarschalk Smigly Rydz en andere persoonlijkheden, heeft vice- premier, Kwiatkowsky, te Warschau een rede voering uitgesproken over de binnenlandsche leening voor de nationale defensie. Men had reeds plan plannen om de leening uit te geven doch de uitgifte werd verhaast, aldus Kwiat kowsky, door een uniek schouwspel in de ge schiedenis, dat millioenen menschen in de geheele wereld interesseerde: een naburige natie verloor haar onafhankelijkheid. Hier uit vloeit de leering voort, dat alleen de le vende kracht van een land, gesteund door den wil tot strijden en overwinnen een natie in staat stelt om haar onafhankelijkheid haar onaantastbaarheid en haar eer te verdedigen. Na een beroep op de nationale solidariteit verklaarde Kwiatkowski vervolgens: ij Wij willen goede betrekkingen met onze naburen, een atmosfeer van eerlijken, duurzamen vrede en loyale samenwerking is onmisbaar voor de verwerkelijking van ons nationale streven. Maar geen enkel ander land dan het onze weet beter, dat de onafhankelijkheid een ondeelbare waarde is. Wie ook maar zou afzien van het kleinste deeltje onafhanke lijkheid, die zal haar geheel verlie zen en in de wereld eerder verachting dan medelijden wekken. De Poolsche natie is dan ook bezield door eenzelfden wensch om te strijden en te over winnen, wanneer strijd noodig is voor zelfs het geringste. deel onzer onafhankelijkheid. In dit opzicht gevoelen wij geeh enkele aarzeling. Onafhankelijk van politieke strek kingen, gevoelen wij ons thans één groot Poolsch gezin, bezield door dezelfde gedachte in staat tot een onmetelijke inspanning, wan neer de onaantastbaarheid, de eer des vader lands op het spel staan. Ik denk, dat de geschiedenis boekstaven zal dat in Maart 1939 de Poolsche natie 'n groote overwinning van solidariteit en energie be haalde Mischien zal deze overwinning bij dragen tot de versteviging van den interna tionalen vrede ten voordeele, niet alleen van Polen, maar ook van de andere landen. Onze rijpe, vastberaden houding heeft reeds reaties gewekt in de buitenlandsche politiek. Indruk te Londen van Hitler's rede Kolonel Slawek. WARSCHAU, 3 April. (Havas) Officieel wordt medegedeeld, dat kolonel Slawek vanochtend te kwart vóór zeven in het Dilsoedski-ziekenhuis op bijna 60-jarigen leeftijd is overleden. Het hem is een der meest typische figuren van de soldaten-samenzweerders, die zich voor den oorlog om Pilsoedski hebben vereenigd om den opstand van Polen voor te bereiden tegen het tsarenrijk, verdwenen. Zijn levensgeschiedenis is nauw verbonden aan die van Pilsoedski. Sedert 1900 was hij de uitvoerder van de aanslagen, welke Pilsoedski organiseerde. In de jaren 1930, 1931 en 1935 is hij minister-president geweest en heeft hij vol gens de richtlijnen van Pilsoedski de grondwet uitgewerkt. Tot 1938 is hij voorzitter van den Landdag geweest. In November jl. heeft hij zich uit het politieke leven teruggetrokken. Sommigen zeggen, dat zijn dood het gevolg is van het feit, dat hij wanhopig was uit het po litieke leven van Polen verdwenen te zijn na zoolang een groote rol te hebben gespeeld, ande- •en verklaren dat hij leed aan een ongeneeslijke ziekte. Kapitein Von Moreau verongelukt. Deelnemer aan de eerste vlucht BerlijnNew-York. Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat de Duitsche kapitein-vlieger Freiherr Von Moreau tijdens een proefvlucht omlaagge- stort en om het leven gekomen is. Kapitein von Moreau maakte deel uit van ie bemanning van den Focke-Wulf Condor, welke de eerste vlucht van Berlijn naar New- York maakte en heeft als piloot deelgenomen aan de vlucht van hetzelfde toestel van Ber lijn naar Tokio. ,,Niet minder verontrust dan tevoren". .Sunday Dispatch" schrijft in haar commentaar op de redevoering van Hitier: „Hitier heeft ons meer ge mystificeerd, maar niet minder ver ontrust gelaten dan te voren". Dit commentaar schijnt volgens Reuter de gemiddelde reactie der Engelschen te zijn. De Duitsche opvatting, dat de Britsch-Fransche garantie aan Polen een omsingeling van het Duitsche rijk ten doel heeft, wordt, volgens Reuter te Londen categorisch tegengesproken. Men wijst er ap, dat alles is onderno men om in de toekomst diplomatiek overleg mcgelijk te maken, indien dit door twee partijen wordt gewenscht. zonder dat een dier partijen genood zaakt wordt, te onderhandelen on der de onmiddellijke dreiging van geweld. Het is duideljk. aldus Reuter, dat in de verklaring van minister Chamberlain geen enkel agressief element schuilt. Hoewel de .Dispatch" het feit toejuicht dat Hitier er van heeft afgezien het Engelsch - Duitsche vlootverdrag op te zeggen en dat de redevoering geen „verwoede oorlogslust" bevatte, welke was verwacht, geven andere bladen uitdrukking aan hun verrassing, over de betrekkelijke reserve van ..Hitler's vuur werk van woorden". Beverley Bexter noemt in de „Sundav Graphic" de redevoering „het zwakke ant woord van Hitier aan Chamberlain". Hij ver klaart, dat de redeveoring zichtbaar bedoeld is voor binnenlandsch gebruik. De Fransche pers. Aguesse meldt uit Berlijn aan de „Jour" dat alles bij elkaar genomen, de rede van Hitier tot de grootste waakzaamheid noopt In een commentaar uit Berlijn schrijft he+ „Journal" ten aanzien van het besluit van Hitier, het congres te Neurenberg, het „con gres van den vrede" te noemen: dat is tocb al te dwaas! De annexatie van Oostenrijk het Sudetenland, Bohemen, Moravië en Slo wakije, Hitier herhaalt het, heeft Midden- Europa en den vrede een dienst bewezen! Overigens komt Hitier niet terug op hetgeen hij gedaan heeft, hij zou willen, dat men het voldongen feit begroef. De „Petit Parisiën" wijst erop, dat de Führer gezwegen heeft over de rede van Daladier en de verklaring van Chamberlain over de Britsch-Fransche toezegging van steun aan Polen. Sedert langen tijd, aldu* dit blad, is geen rede van Hitier zoo verward geweest. Amerikaansche meeningen. Welingelichte kringen zien in Hitler's rede voering weinig, waaraan men zich kan vasthou den of dat geruststellend kan werken ten aan zien van de toekomst, met uitzondering mis schien van de passage, waarin aangekondigd wordt dat de partijdag in Neurenberg de partij dag van den vrede zal heeten. In vele Ameri- kaansche kringen echter wordt dit uitgelegd als een poging om de Engelschen en Franschen weer te sussen in een gevoel van veiligheid ten aan zien van Hitler's voornemens en welingelichte personen zeggen te gelooven, dat de Britsche en Fransche volken reeds te veel van dergelijke „Hitleriaansche wiegeliedjes" hebben gehoord om zich opnieuw te laten overrompelen, terwijl zij indommelen „Algeheele instemming van Ttalië". De Italiaansche pers onderstreept de belang rijkste passages van de rede van Hitler, die haar jRAPM) 'PBOEIJAMMA DINSDAG 4 APRIL 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 1.Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.Voor de Vrouw. 3.— Modecursus. 4— Gramofoonmu-. ziek. 5.— KRO-Melodisten en solist. (5.45 6.05 Gelukwenschen. Om 6.30 Berichten). 6.35 Sportpraatje. 7.Berichten. 7.15 Causerie „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramo foonmuziek. 8.— Berichten A.N.P., mede- deelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 KRO- Symphonie-orkest en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.4012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gramo foonmuziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Ge wijde muziek, (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Cello en piano. 11— Wenken voor de huishouding. 11.30 Orgel en zang. 12.15 Be richten. 12.17 Gramofoonmuziek.. 1.15 Carel Albert's ensemble. 2.Avro-Aeolianorkest (opn.J. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Sylvestre Trio. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 De Romancers en soliste. 6.28 Berichten. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kinderen 7.05 De Avro-Dance Band. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten A.N.P., Radiojournaal, mede- deelingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Radiotooneel. 10.20 Het Renova-kwintet. 11.Berichten A.N.P., Dansmuziek (gr.pl.) 11.35—12.00 Gramofoon muziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest. 12.15 Gramo foonmuziek. 1.05 Orgelconcert. 1.35 De Ko ninklijke Marine-Stafmuziek en solist. 2.20 Het Norris Stanley sextet. 2.50 Zang en piano. 3.20 Harry Fryer en zijn orkest. 4.05 Populair concert. 4.20 Het Blech strijkkwartet. 5.20 BBC-Theater-orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Causerie over ..National Service". 7.Radio tooneel. 7.20 Variété-programma. 7.50 Caba- retprogramma. 8.20 ,Dove Wings", ope rette. 9.20 Berichten. 9.45 Luchtvaartcauserie 10.05 BiBC-orkest en soliste. 11.05 Uit Parijs: Fransche causerie „Portrait de Cézanne". 11.20 Joe Loss en zijn Band en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek (gT.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.25 Ellis-orkest. 2.05 en 2.35 Zang 3.05 en 4.40 Gramofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.25 Cellovoordracht, 5.55 Gramofoonmuziek. 6.35 Viool en cello. 7.20 Bailly-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Om- roe pschrammelensemble en solisten. 11.20 en 12.35 Omroeporkest. 1.302.20 Populair con cert. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.30 Omroepkleinorkest. 6.30 Gramofoonmuziek 7.50 Hermann Hagestedt met zijn dansorkest en solist. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.5011.20 Omroepkleinorkest en Omroep-Amusements orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radic- orkest en solisten. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 en 5.50 Omroepdansorkest. 6.35, 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.40 Radio-orkest én solist. 10.30 Omroepdansorkest. 11.1511.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Artistieke causerie. 7.35 Pianoduo en solisten. 8.05 Politiek dagbladoverzicht. 8.20 Weensch Symphonie-orkest. 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht, 10.05 Berichten. 10.20— 11.20 Omroeporkest.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5