Een moeilijk jaar voor „Algemeen Belang". Geen dividend over 1958. De Beverwijksche Coöp. Broodbakkerij en Verbruïksvereeniging „Algemeen Belang" U.A. hield gisteravond haar algemeene vergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De vergadering was slecht bezocht. De voorzitter, de heer H. J. van der Plas, sprak hierover in zijn openingswoord zijn te leurstelling uit. Het afgeloopen jaar is voor het bestuur een zeer zorgelijk jaar geweest, aldus spr. De crisis drukt nog steeds haar stempel op de uitkomsten van het bedrijf. Niet alleen dit, maar ook andere omstandigheden in 1938 hebben voor de ver- eeniging financieele nadeelen opgeleverd, nl. de broodoorlog, die in het begin 1938 uitbrak. De coöperatie was aangesloten bij de saneerings- commissïe, waarin lang en breed gepraat werd over orde te scheppen in den bestaanden chaos. Alles bleef echter bij beloften. Tenslotte onder vond een der groote bakkersbedrijven zoo'n na deel van de scherpe concurrentie, dat deze firma haar prijzen verlaagde tot een peil, dat zoo goed als onmogelijk was. De broodoorlog barstte toen in alle hevigheid los. In bet bestuur van de coöperatie werd verscheidene keeren hierover van gedachten gewisseld, totdat tenslotte de toe stand voor de yereenïging onhoudbaar werd en ook de coöpei-atie zich genoodzaakt zag haar broodprijs tot 13 cent te verlagen. Van deze verlaging werd ide saneeringscom- missie echter niet verwittigd, maar toen de com missie ter oore kwam dat ook de coöperatie den prijs had verlaagd, werd onmiddellijk een ver gadering belegd, die uiteindelijk tot een regeling heeft geleid, die hoewel zij niet ideaal is, toch voldoet. De voorzitter toonde hierna met eenige vioor- beelden aan hoe groot de concurrentie-strijd was geweest. De opnieuw vastgestelde prijs was naar ver houding met den meelprijs echter toch nog te laag, Hierbij is echter de gelukkige omstandig heid gekomen, dat de meelprijzen langzaam daalden, waardoor een redelijker verhouding ontstond. Vervolgens wees spr. er op, dat bij vele leden van de coöperatie nog een tweede bakker aan de deur komt, hetgeen spr. betreurde. De vaste lasten blijven 't zelfde bij een lagen of 'n hoogen omzet. De voorzitter spoorde de leden dan ook aan om alleen verbruiker te worden van de coöperatie, waardoor de omzet beduidend zal stijgen. Dit is echter alleen te bereiken door in tensieve propaganda; ieder lid snoet propagan dist zijn. Spr. bracht voorts dank aan degenen, die, ondanks, dat vorig jaar geen dividend was uitgekeerd, lid waren gebleven. Wat in het afgeloopen jaar is ingeboet, aldus spr., kan misschien in 1939 weer ingehaald wor den, daar de meelprijs zich meer en meer aan past aan den broodprijs. Wanneer de broodprijs in 1938 niet verlaagd was, zou zeker dat jaar zeer gunstig voor de vereeniging geweest zijn. De toestand is zeer en zeer moeilijk geweest, maar dank zij de samenwerking tusschen de le den van het bestuur en personeel konden deze moeilijke klippen, die het bestaan van de coöpe ratie bedreigden, worden omzeild. Verder releveerde spr. het 12^-jarig jubileum van den heer K. Haasnoot aan de bakkerij en het groote succes van de plaatjesreelame. Voorts bracht spr. nog dank aan de loopers voor hun uitstekend werk, dat vaak heel moeilijk is ge weest. Na vaststelling der notulen werd het rapport van den accountant, den heer W. Th. Reynders uitgebracht, waaruit bleek dat de balans sluit met een bedrag van f 47929.44. De resultaten rekening sloot met een verlies van f 3423.10. Dit jaar werd alleen op dollend materiaal afge schreven. De bakkerij-omzet bedroeg f 66120.72 tegen f 83811.12 in 1937 of wel 21 pet. lager. De om zet van de banketbakkerij bedroeg in 1938 f 12601.21 tegen f 15700,35 in het daaraan voor afgaande jaar. De totale omzet beliep in 1938 f 78721.93 tegen f 99511.47 in 1937. De omzet liep in het afgeloopen jaar dus terug met f 20789.53. 125 leden traden uit, terwijl 39 nieuwe leden werden geboekt, zoodat er een teruggang was van 86. Het aantal leden liep in het afgeloopen jaar terug van 915 tot 829. Hoewel er zooveel mogelijk werd bezuinigd kon een verlies niet worden voorkomen. Verder werd in het breedvoerige verslag herinnerd aan den broodoorlog, die het voortbestaan van de coöperatie in ernstig gevaar bracht. Het ingrij pen leidde echter tot een succes en de broodprijs werd vastgesteld op 15 cent. Voorts werd geme moreerd, dat het afgeloopen jaar een moeilijk en slecht jaar is geweest. Niettemin liet de accountant een optimistisch geluid hooren, daar de vooruitzichten voor 1939 heel wat gunstiger zijn, dan in het afgeloopen jaar. Waarschijnlijk kan over het komende jaar weer winst worden gemaakt, waarmee het ver lies over 1938 weggewerkt kan worden. Nadat op enkele punten van het financieele overzicht toelichting was gegeven, deelde de heer Visbeen namens de commissarissen mede, dat de boekhouding in correcte orde was bevon den, zoodat décharge werd verleend. Voorts bracht spr. dank aan het bestuur voor de uitne mende leiding in dit moeilijke jaar. De voorzitter bracht hierna dank aan den heer Reynders voor zijn werkzaamheden en aan de commissarissen. Als één der commissarissen illustreerde de heer J. P. Schelvis met tal van voorbeelden de moeilijkheden van het afgeloopen jaar, die ech ter door het goede beleid van het bestuur over wonnen konden worden. Vervolgens bracht de heer Reynders dank voor de waardeerende woorden tot hem gesproken en herinnerde aan de prettige samenwerking met den administrateur, den heer Faber. Verder drong spr. er op aan zooveel mogelijk brood van de vereeniging te betrekken, daar bij een ver hoogden omzet zelfs niet is uitgesloten, dat over 1939 dividend kan worden uitgekeerd. Na verder nog een lans gebroken tg Rebben voor een krach tige ledenwerfactie weftf de bestuursverkiezing gehouden. De heeren De Vries, De Jager, Sneekes en Davidson werden bij acclamatie herkozen. Tot commissaris werd inplaats van den heer Visbeen, die niet herkiesbaar was, gekozen de heer Snijders. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze ge animeerde vergadering met een krachtige op wekking om zooveel mogelijk propaganda te maken voor de coöperatie „Algemeen Belang". De uitbetaling van steun. Het kantoor van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken zal op Goeden Vrijdag den geheelen dag voor het publiek gesloten zijn. In verband hiermede zal de steun aan arm lastigen deze week in plaats van op Vrijdag- op Donderdagmiddag worden uitbetaald. „Nieuw Leven" sluit het seizoen. De Geheelonthouders Tooneel vereeniging „Nieuw Leven" zal haar derde en laatste serie van twee voorstellingen in dit seizoen op Woens dag 26 en Donderdag 27 April in het Kennemer Theater geven. Nieuw Leven geeft de eerste opvoeringen van het nieuwe tooneelstuk „Wilde Rozen", een spel van leed en hartstocht in 3 bedrijven door Joh. van Eekelen. De rolverdeeling is: Herman van Wiltvoorden, president-commis saris der N.V. „Ver. Textielfabrieken" de heer L. Pesch; mevr. van Wiltvoorden mevr. Schel visJansen; Coen, hun zoon, dokter, de heer G. Jansen; Ina. hun dochter, mevr. Evering v. d. Kolk; Dolf, hun pleegzoon, de heer K. Jurriëns; Loes van Wendelen, een logeerend nichtje, mevr. Braasvan Helden; Bob Leen- derts, adelborst, vriend van Dolf, de heer A. G. Groot; Bram van Holthuizen, studiemakker van Coen, de heer C. Smit; Neeltje, dienstbode, mej. J. IJzelendoorn. De regie is van den heer G. Berghuis, e het kap werk van den heer L. Lijdesdorff. Als gewoonlijk verzorgd Roemer's Orkest de entr'acte- en op den eersten avond ook de bal- muziek. ZON, WATER EN LUCHT IN ONS LEVEN. Voor de plaatselijke afdeeling van de Ne- derlandsche Vereeniging voor Natuurgenees wijze sprak gisteravond arts H. Huges uit Amsterdam over het onderwerp „Zon, water en lucht". De zon, aldus arts Huges, heeft een algemeene en een bijzondere werking. De algemeene werking bestaat hierin, dat bij het zonnebaden de huid verwarmd wordt, zoodat het bloed uit de inwendige organen naar de huid komt. De bijzondere werking is, dat door de ultra-violette stralen vitaminen, die in een voorstadium in de huid aanwezig zijn, gevormd worden. Daarom achtte spreker met het oog op den groei, zonnebaden voor de zuigeling van groot belang. Spreker waar schuwde echter uitdrukkeljik tegen het laten verbranden van de huid, daar dit nadeelige gevolgen kan hebben. Niet alleen, dat doro de warmte van de zon de bloedsomloop bevorderd wordt, maar ook door luchtbaden kan de huid gehard worden. Tevens zijn zon en lucht beide van groot belang bij de ademhaling. Spreker achtte goed geventleeerde vertrekken, waar ook de zon in komt, noodzakelijk, daar de zon bacteriën doodt. Als de ideale kleeding noemde spreker een poreuze kleeding, die een goede ventilatie voor de huidt is. Hierna sprak de heer Huges over de beteekenis van het water, waarbij spreker op het gebied van de voedselbereiding belangrijke wenken gaf. Ook de waterbehandeling heeft een invloed ten goede op de huid daar ook het warme en het koude bad de uitzetting en de inkrimping van de huid ten gevolge heeft, waardoor de huid gehard wordt. Spreker behandelde uitvoerig de werking en het nut van het koude bad en comptressen, waardoor een actieve werking van de huid ontstaat. Het warme bad vond spreker wenschelijk voor de goede reiniging van de huid. Maar daar hierdoor een pas sieve bloedvulling van de huid ontstaat, achtte arts Huges het noodzakelijk dit bad te doen volgen door een koude afwassohing. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarna de voorzitter de heer Rijken de ver gadering met een woord van dank aan arts Huges voor zijn leerzame lezing sloot. Langs «Je Lijn. Naar de - DIORAMA'S in een donkere zaal ziet men, als de lichtjes aanspringen, de fijnste Palestina- tafereelen. Gedurende de PAASCHVACANTIE (6—19 April). Geopend eiken werkdag (behalve Dinsd. en Vrijd.) van 1012, 2—5, 7—9 uur. Entrée ƒ0.10 (kinderen 5 ct.) SCnOTERSINGEL 117 P.S. Weet U dat men uit Friesland en Groningen met auto-bussen komt om ze te zien! U ziet ze nergens in W.-Europa. (Adv. ingez. Med.) Het programma van de Radio Centrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II. Lijn 3: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs: 12.05 Diver sen: 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg.; 4.20 Parijs: 4.35 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 6.05 Radio PTT Nord 6.20 Londen Reg.; 7.20'Radio PTT Nord; 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg.; 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; pl.m. 10.35 Keulen. Lijn 4: 8.Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn 5: Diversen EEN REIS IN 'T HARTJE VAN AFRIKA. „Een reis in 't haartje van Afrika" is de titel van de lezing, die mevr. G. E. Sap van Hattem op Donderdag 13 April in gebouw „Harmonie" zal houden voor de leden van de plaatselijke afdeeling van de Nederl. Vereeni ging van Huisvrouwen. Gezien het succes, dat mevr. Sap reeds eerder hier ter plaatse had, zal de belang stelling voor haar nieuwe lezing ongetwijfeld groot zijn. JAARVERGADERING VOLKSONDERWIJS. Donderdagavond houdt de plaatselijke af deeling van de vereeniging „Volksonderwijs" in het witte Kruisgebouw aan de Baanstraat haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en de ver kiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J. Visser. ARBEIDERS TOONEELFONDS. Het Arbeiders Tooneelfonds hield in gebouw Odeon" een ledenvergadering. In deze bijeenkomst werden als nieuwe be stuurders gekozen mevr. G. RetelSchuuring en de heer H. Retel. De heer B. Striker die vanaf de oprichting zitting in het bestuur heeft gehad, stelde zich niet herkiesbaar. Hem werd dank gebracht voor het vele werk, dat hij gedurende dezen tijd voor het fonds heeft verricht. Ten aanzien van het komende seizoen wer den door de leden verschillende wenschen ge uit, waarmede het bestuur bij de samenstel ling van het nieuwe programma zooveel mo gelijk rekening zal houden. COMPETITIE VAN DEN N.A.S.B. Zondag a.s. besluiten de Zwaluwen de com petitie met het spelen van een tweetal wed strijden te Hilversum, n.l. tegen Roda en Hil versum. De Zwaluwen komen als volgt uit: Doel: Leyen. Achter: van Thiel, M. de Reuver. Midden: Warrink, Onstenk. Adelaar. Vóór: P. de Reuver, Mandenmaker. A. de Reuver, K. de Reuver en Bast. OM DEN KENNEMERLAND-BOKAAL. Hedenavond speelt Sans Atout 1 voor de competitie van den Kennemerland-bokaal tegen Santpoort 1. Onze plaatsgenooten zullen zeker hun uiterste best doen op beide punten beslag te leggen, daar zij bij een nederlaag zoo goed als uitgeschakeld zijn voor de boven ste plaats. De stand van deze competitie is momenteel als volgt: gesp. gew. gel. verl. w.p. B.C. IJmuiden 4 3 10 7 Sans Atout 4 2 115 De Kennemers 4 112 3 B.C. Santpoort 4 0 13 1 Maison Hartje geopend. Gistermiddag heeft de heropening plaats gehad van het bekende mode-huis van de fir ma. M. Semeins. Zeestraat 7, alhier, dat wordt voortgezet als filiaal van „Maison Hartje" uit Haarlem. Uit de groote belangstelling bij de opening bleek wel, dat de naam Maison Hartje geen vreemde is voor Beverwijk. De bekende naam van deze speciaalzaak in Haarlem is hieraan niet vreemd. Reeds 35 jaar is deze firma te Haarlem gevestigd, waarvan 20 jaar onder leiding van den heer J. F. Kolderie. In Maison Hartje hebben de belangstellende dames reeds kennis kunnen neonen van de nieuwe modellen en nouveauté's van dames hoeden met logische pasvormen, die de spe ciaalzaak dit seizoen brengt. De aparte modellen vielen natuurlijk in den smaak van de dames, die haar bewon dering hierover niet onder stoelen of banken staken. Het interieur van de zaak is geheel gemo derniseerd en is in lichte frissche tinten ge houden, die de modellen nog veel beter tot hun recht doen komen. Ook de winkel is ge heel gemoderniseerd en smaakvol gestoffeerd. Wij twijfelen er niet aan of het filiaal van Maison Hartje zal het vertrouwen van de Beverwijksche dames wel winnen. EXCURSIE NAAR DE GLASFABRIEKEN. Op Donderdag 20 April zal de plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen een bezoek brengen aan de N.V. Nederlandsche Glasfabrieken te Leerdam en aan de N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. I. C. Zaal berg en Zoon te Leiden. VOOR DE BELANGEN VAN SLECHT- HOORENDEN. Het comité tot bevordering der belangen van slechthoorenden zal op 2, 3 en 4 Mei in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat een ten toonstelling houden. Deze expositie zal geopend zijn op 2 Mei van 4—5 en van 7.30—10 uur; op 3 Mei van 105 en van 7.3010 uur en op 4 Mei van 105 en van 7.309.30 uur. Op Woensdag 3 Mei des middags te half vier is er een demonstratie in liplezen. Dien zelfden avond houdt mevr. professor T. Kra nenburgSiemens uit Leiden een lezing. CASTRICUM De jaarvergadering van Bakkum's Belang. De treinhalte ter sprake. De Buurtvereeniging Bakkum's Belang hield haar jaarvergadering in de lunchroom van den heer B. Kuilman te Bakkum onder lei ding van den heer J. Smit, die gezien de be langrijkheid van de agenda grootere be langstelling verwacht had. Notulen en jaarverslag van den secretaris den heer F. Ronk, werden goedgekeurd, even als dat van den penningmeester. Tot leden van de kascommissie voor 1939 werden geko zen de heeren Burgering, Beusman en Keek. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren Smit, Buter, Witbaard en v. d. Hiest bij acclamatie herkozen Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het P.E.N. over het P.E.N.-huisje, waar uit bleek, dat de directie het niet noodig oor deelde dat dit verplaatst werd, zoodat de Bak- kummers met dit verkeersobstakel opge scheept zullen blijven. De voorzitter gaf te kennen hiermede geen genoegen te nemen. De vergadering gaf vervolgens het bestuur de op dracht zich in verbinding te stellen met den burgemeester. Als het P.E.N. niet bereid is het huisje op te ruimen, dan is het noodig dat het gemeentebestuur deze zaak in handen neemt. Een belangrijk punt van bespreking was de treinhalte te Bakkum. Het bestuur zal met de hiervoor in aanmerking komende instanties en personen in overleg treden, opdat aan een reeds jaren bestaande grief een einde zal kunnen komen. Een halte te Bakkum is niet alleen een groot belang voor de badplaats, doch ook een verbetering ten opzichte van de koloniehuizen, Provinciaal Ziekenhuis, het kampeerterrein enz. Bij de besprekingen der zomerfeesten wer den uitvoerige discussies gevoerd. Besloten werd een commissie van 5 leden in het leven te roepen om het bestuur terzijde te staan. De B.B.B.-feestdagen zullen gehouden worden op 3, 4 en 5 Augustus. Na een verloting, waar voor eenige bestuursleden prijzen beschik baar hadden gesteld, ging men over tot de rondvraag. Hier kwam wederom de trein-hal- te ter sprake. Ook werd geklaagd over den busdienst van Castricum naar Bakkum, welk punt door het bestuur in behandeling zal worden genomen. Hierna werd de vergadering gesloten. HEEMSKERK GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Onder leden der R.K. Kiesvereeniging is een actie gaande om alsnog een ledenver gadering bijeen te roepen waarop zal worden voorgesteld aan de reeds samengestelde candi- datenlijst voor de raadsverkiezingen toe te voegen den naam van Dr. P. v. Genderen Stort TOONEELUITVOERING. Woensdag 12 April geven de dames der Ma ria congregatie een tooneeluitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden: „Haar oogappel", tooneelspel In drie bedrijven van Jo v. Leur, A. D. O. Het programma voor Zondag luidt: Lisse 2A.D.O. 2, 2.30 uur. V.V.Z. 5—A.D.O. 4. 12.30 uur. A.D.O. a—D.E.M. a. 12.uur. V.V.Z. c—A.D.O. b 12.30 UUr. A.D.O. d—H.S.V. d, 1,15 uur. SUPPORTERSCLUB „BLAUW WIT". Dinsdagavond hield de supportersclub „Blauw Wit" in het K. S. A.-gebouw de jaarvergadering onder leiding van den heer R. Burger. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Beentjes, bleek dat de club dit jaar met 12 leden vooruit was gegaan. Door de kascom missie werd medegedeeld, dat boeken en be scheiden van den penningmeester in orde waren bevonden. Van het bestuur traden af de heeren J. Beentjes, J. Scheerman en J. Peekei; hiervan stelde J. Beentjes, secretaris, zich niet meer her kiesbaar. Gekozen werden de heeren J. Peekei, J. Scheerman; iri de vacature J. Beentjes werd de heer B. Beentjes Bzn. benoemd. Tenslotte werd een verloting gehouden. WIJK AAN ZEE Het huwelijk van dokter Netelenbos. Groote belangstelling bij de inzegening. Onder groote belangstelling van de dorps- genooten werd Dinsdag te Wijk aan Zee het huwelijk voltrokken van den plaatselijken ge neesheer, dr. W. Netelenbosch, met mej. O. A. M. Winter. Het bruidspaar bij het verlaten van de aloude dorpskerk, waar het huwelijk werd ingezegend. Gistermorgen had in de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee de huwelijksinzegening plaats van dokter W. Netelenbos en mej. O. A. M. Winter. Honderden stonden om 10 uur bij de kerk te wachten en voorzoover er plaatsruimte genoeg was, waren velen in de kerk aanwezig om de inzegening persoonlijk mede te maken. Onder luid gejuich kwamen even over tienen de auto's met bruid en bruidegom en naaste verwanten aan en onder de tonen van het bruidslied van Lohengrin trad het bruidspaar de kerk binnen. Nadat bruid en bruidegom hadden plaats ge nomen, werd door de gemeente Psalm 146 vers 14 gezongen en ging Ds. Müller voor in gebed. Na een toepasselijke preek zong de gemeente Psalm 84 vers 2 en ging Ds. Müller tot de huwe lijksinzegening over. Bij het gebruikelijke ceremonieel was het een aardige bijzonderheid, dat het jonge bruidje in het Engelsch werd toegesproken, (haar ouder lijk huis staat n.l. te Bristol). In zijn kwaliteit van voorzitter van den kerkeraad hield Ds. Hovij een korte toespraak tot het jonge paar en bood hen namens den kerkeraad een huisbijbel aan. Nadat de gemeente daarna nog Gezang 224 15 en 1805 had gezongen, behoorde deze kerkelijke plechtigheid weer tot het verleden en gingen de jonggehuwden onder gejubel der wachtende menigte naar Huize „Wijkerheem", waar tot 12.30 gelegenhèid was om hen te ko men gelukwenschen. Behalve de vele particuliere cadeaux, ontvin gen bruid en bruidegom van de burgerij van Wijk aan Zee een kostbare cassette tafelzilver. Voor dit doel hadden eenige ingezetenen een comité gevormd om de noodige gelden bijeen te zamelen. De heer Chr. de Goede Sr. hield als vertegen woordiger van dat comité een toespraak ei schetste de spontaneiteit, waarmede allen in het dorp hadden bijgedragen. SANTPOORT KWARTETTEN-CONCERT. Op Woensdag 12 April staal den zanglief hebbers iets bijzonders te wacnten. De Haar- lenische Kwartetten Bond heeft de organisatie van een concert opgedragen aan de bestu ren onzer beide plaatselijke kwartetten, die „Zomerlust" hebben uitverkoren als de plaats waar een 11-tal bij den Bond aangesloten kwartetten zich zal doen hooren. Wie hieronder de namen der deelnemende kwartetten leest en geen vreemde in de zan gerswereld is, zal het met ons eens zijn, dat de bezoekers van dit concert iets moois op het gebied der vocale kunst wacht v kwartetten onder we denker kziri z% Nos" en „Santp. Gem. Dubb 'to* zich met succes met sterke E'-ü. 'kwartetten hebben gemeten nlar-d$chê Het concert wordt verzorgd d<n. mengde kwartetten, n.l. Kmi» lï«e schap" uit Haarlem, directeur N a 1 Tb«M. „Santpoorfs Gem. Dubb. Kwarb?-' w H. J. Arisz, 2 solo-kwartetten tw k uit Haarlem, directeur Nico' Hnn" pil0nU' „Orpheus", eveneens uit Haarlem6?" N. de Zwager, en 7 dubbel-mamS?'®'*» n.l. „Amicitia" uit San,tpoort Ti7lrt«tn Arisz, .Aurora" uit Haarled dSf H- Zeilmaker, „Bel Canto" uit HaaS? K teur T. de Vries, „Euterpe", teur Joh. van 't Vlie, .Harmon?» 'tat- directeur H. J. Arisz, „Inter directeur Nico Hoogerwerf en tv?'01 Kunstgenot", Nieuw-Vennep, dirwtl. van Staveren. teur M. g. HOLLANDAMERIKA LLTN A JB Lochkatrine, 4 v. Roll. n. Vancouver vi, u Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam l a, Francisco. öa& Veendam, 3 v. Rotterdam te Halifax Edam, Rotterdam n. Tampico 3 v Havana Beemsterdïjk, 2 van Tampico te New cm Bilderdijk, N. York n. Rotterdam 2, 807 i w van Scilly. m' Zaandam, Rotterdam n. N. York n 2 T ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA Urn"1 Alhena, (thuisreis) 3 v. Ri0 Janeiro Sirrah, (thuisreis) 5 (5 nam.) te Rottem.» verwacht. uam HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk, (uitreis) 4 van Bordeaux Maaskerk, (thuisreis) 3 van Takoradi Reggestroom, (uitreis) 2 van Dakar HOLLAND—AFRIKA LIJN.' Randfontein, 4 van Rotterdam te Beira Nijkerk, (uitreis) 3 van Antwerpen en n i (v.m.) Vlissingen. p- Bloemfontein, (thuisreis) 3 van Southamntm via Duinkerken. HALCYON LIJN. Stad Maassluis, 3 v. Vlaardingen te Narvik Stad Vlaardingen, 2 v. Vlaard. te Narvik Stad Dordrecht, 2 te Middlesbro. Maasburg, Vlaardingen n. Pepel p. 3 Wiehf HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk, (uitreis) 4 te Livorno JAVA NEW YORK LIJN Salabangka, 2 van N. York te Philadelphia KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, Malta n. Rotterdam p. 3 Finisterre. Berenice, 3 van Malaga n. Barcelona. Deucalion, 3 van Piraeus naar Volo. Euterpe, Danzig n. Amsterdam p. 3 Brunsb', Fauna, 2 van Cavalla te Yerakini. Iris, 4 van Bordeaux te Amsterdam. Odysseus 3 van Amsterdam te Gdynia. Orion, 3 van Algiers te Gdynia. Saturnus, 3 van Candia te Catacolo. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam, 8 t. Madeira. Titus, 3 van Dubrovnïk naar Bari. Trajanus, 3 van Castellon naar Rotterdam. Triton, Bourgas naar Amsterdam 3 v. Algiers, Amor, 1 van West-Indië te New-York. Juno, Rotterdam n. Tangar 3 in draadl, verb, met Land's End. Nereus, Rotterdam n. Pasajes p. 2 Beachy Hd. Ulysses, 4 van Stamboul n. Antwerpen. Baarn, 3 van Balboa naar Buenaventura. Van Rensselaer, 3 van Curacao n. Pto Cabello, Tiberius, 4 van Bourgas te Varna. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, (uitreis) 4 te Montevideo. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Protesilaus, Rottm. n. Japan, 3 v. Hongkong, Bengloe, Hongkong n. Rotterdam 3 v. Sing. Myrmidon, Batavia n. A'dam 4 v. Padang. City of Florence, Dairen n. Rotterdam 5 te Ha vre verwacht Glenearn, Japan n. Amsterdam via Londen 8, 560 mijl Z.Z.W. van Land's End. Glengarry, Dairen n. Rotterdam vertr. 6 van Londen via Duinkerken. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, (uitreis) 4 van Gibraltar. Tosari, (thuisreis) pass. 4 Finisterre. Kota Agoeng, (thuisr.) 3 van Penang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan v. Old., (uitreis) 4 v. Port Said. Moena, 4 van Amsterdam naar Hamburg. Marnix, (thuisreis) 3 van Aden. WIJKLIJN. Randwijk, 4 v. Alexandrië te Panderma, voor Rotterdam. Stolwijk, Rotterdam n. Bilbao p. 3 Dover. Jonge Elisabeth Liverpool n. Hull 2, 60 mijl N. v. Land's End. KAPITEIN VON iVIOREAU, de bekende Duitsche vlieger, wiens overlijden wij gemeld hebben. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 5 APRIL Thalia Theater: „Pygmalion" en „Paniek in Hollywood", 8 uur. Rex Theater: „Le grand Refrain" en „Dt groote leugen", 8.15 uur. Theater de Pont: „Saratoga" en „Madame X 8 uur. DONDERDAG 6 APRIL Thalia Theater: „Pygmalion" en „Paniek in Hollywood", 8 uur. Rex Theater: „Le grand Refrain" en „De groote leugen", 8.15 uur. Theater de Pont: Lezing dr. van der Sieen over Zweden en Lapland. 8.30 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 5 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De pastoor van Kirchfeld" en „Cassidy, de ontembare", 8 uur- Kennemer Theater, Zeestraat: „Morgen gaai 't beter" en „Eerlijk duurt het langst", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 5 APRIL Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Leerlinge uitvoering Muziekschool van Toonkunst 7.15 Luxor Theater: „De man, die zijn ziel v kocht" en „Tusschen Sjanghai en San Franc.:. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De vrouw met aen blauwvos". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Morgen gaat t ueier, 2.30, 7 en 9.15 uur. ht» Palace Familie Cinema: „Zijn laatste vi en „O, die mannen", 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Droomkoninkje', 2,30, en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het vlammende wotm „Vliegende Jeugd", 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, li—3 uur' halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel,11 a. opend eiken werkdag (behalve Vrydagsj 35 en 79 uur. DONDERDAG 6 APRIL Bioscoopvoorstellingen 's middags en s Palestina Diorama's, Schotersingel 11' opend eiken werkdag (behalve Vrijaas») 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6