VELSEN IJ M UID E N KREYMBORG dok Maatschappij eenige herstellingen te onder gaan. Groolc diepgang. Het met stukgoederen naar Ned. Indië ver trokken N.ederlandsche motorschip Poelau Bras passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,4 Meter. Groote rjjstaanvoer. Deze week is reeds de tweede boot met rijst van Bassein naar Zaandam gepasseerd. Naar verluidt zullen nog eenige groote schepen met een dergelijke lading naar Zaandam komen. Het betreft hier het Britsche stoomschip „River- ton", metende 5378 b. r. t. van de reederij R. Chapman Sons te Newcastle. Aanbesteding voor het nieuwe stoonipontveer. Croo en Brauns, Amsterdam f 38000; Ver schuur en Co., id, f 41830;; Kooyman, Slie- drecht f 44941; De Vries Robbé, Gorinchem f 38100; Rorink en v. d. Broek, Enschedé f 43150; Noord-Ned. Machinefabriek Winscho ten f 44440; Hollandia, Krimpen a.d. IJsel f 35997; Penn en Bauduin, Dordrecht f 35390; Landman en Zn., Rotterdam f 39210; N.V. Begeman, Helmond f 44956. De raming bedroeg f 39350. (Adv Ingez. Med.) 39 x), IJM 72, IJM 70, IJM 1 x), IJM 24 x), IJM 83, RO 53 x). Vertrokken Zaterdag 8 April; IJM 73 x), IJM 432. Er bevonden zich Dinsdagmorgen zeven uur nog 51 trawlers op zee. Jaarverslag Ver. tot Bestrijding der Tuberculose. Aan het jaarverslag van den secretaris van de Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose den heer W. Chr. Suwerink antieenen wij het volgende: In het consultatiebureau werden in 89 zit tingen 2065 onderzoekingen verricht; 352 per sonen ondergingen voor de eerste maal een medisch onderzoek. De huisbezoeksters legden in 1938 in totaal 4539 bezoeken af. De slechte economische om standigheden bemoeilijken dikwijls zeer het werk dezer maatschappelijke werksters. Tot volle tevredenheid van het bestuur verricht ten zij haar taak. Het ledental steeg van 584 tot 620. De pro pagandist deed zeer nuttig werk voor de ver eeniging en wist naast nieuwe leden, vele toe vallige baten te verwerven. In den loop van 1938 werden 28 personen naar sanatoria uitgezonden. Een zestal patiënten werd in een ziekenhuis opgenomen. In tien gevallen werd een ligtent verstrekt, zoodat de patiënt nabij zijn woning kon kuren. In totaal werden 32 patiënten thuis verpleegd. Op 1 Januari 1938 hadden 535 gezinnen met 1028 patiënten huisbezoek. In den loop van 1938 werden ingeschreven 223 gezinnen met 359 patiënten, terwijl werden afgeschreven 209 gezinnen met 334 patiënten. Alzoo ston den op 1 Januari 1939 onder toezicht der ver eeniging 540 gezinnen met 1053 patiënten. De woningtoestand van deze gezinnen was van 491 goed en van 58 voldoende. In 32 ge zinnen leende de vereeniging 112 artikelen mt ten behoeve van 32 patiënten. Aan 13 patiën ten werden versterkende middelen verstrekt, terwijl in 7 gezinnen werd voorzien in hulp in de huishouding. AANGEKOMEN. 7 April: Hebe s.s. Hamburg Moena s.s. Hamburg Greathope s.s. New Castle Flensburg s.s. Vlaardingen 8 April: Perseus s.s. Kopenhagen Oberon s.s. Aruba Foxen s.s. Otterbacken Audun s.s. Lorient Rïverton s.s. Bassein Gloriastella s.s. Santa Fé Delfinus s.s. Hamburg Prowess m.s. Londen Vega s.s. Stockholm Stuyvesant s.s. West Indië Rijnstroom m.s. Bristol Aurora s.s. Midd. Zee 9 April: Panachrandos s.s. La Plata British Lady s.s. Abadan Rhesus s.s. Ned. Indië Bennekom s.s. Hamburg Voluntas s.s. Buenos Aires Kongsgaard m.s. Houston Cordillera m.s. Hamburg Simon Bolivar s.s. Hamburg Odysseus s.s. Danzig Jernland s.s. Gent Vliestroom s.s. Huil Wilja m.s. Londen Consul Cords s.s. Hamburg 10 April: Theano s.s. Fowey Arrivain m.s. Leith Texelstroom s.s. Liverpool Leeuwarden s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg VERTROKKEN. 7 April: Bougainville s.s. Antwerpen Nicolaou Maria s.s. Key West Kurmark s.s. Hamburg Astarte s.s. Bremen Poelau Bras m.s. Ned. Indië Ek s.s. Oslo Prins Bernhard m.s. Rotterdam Scandianivc s.s. Emden 8 April: Pietro Campanella s.s. Rotterdam Groenlo s.s. Genua Iris s.s. Bordeaux Ajax s.s. Kopenhagen Euterpe s.s. Danzig Orpheus s.s. Gothenburg Loanda m.s. Delfzijl Nida s.s. Klaipeda Urd s.s. Malmö Sandhill m.s. New Castle Robur VI s.s. Blyth Heemskerk s.s. Rotterdam IJstroom m.s. Leith Enid Mary s.s. Goole 9 April: Flensburg s.s. Narvik Olga m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Schieland s.s. New Castle Cordillera m.s. West Indië Merope s.s. Hamburg Friso m.s. Boston (Line.) Murena m.s. Fayal Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil 10 April: British Lady s.s. Shields IJzerverscheping Het Noorsche stoomschip Audun is in ballast van Lorient aangekomen om een lading ijzer bij de Hoogovens in te nemen. Met hetzelfde doel kwam het Duitsche stoomschip Consul Cords van Hamburg in de buitenhaven van het Hoog- ovenbedrijf. Reparaties uitgevoerd. Het Fransche stoomschip Bougainville, dat in het begin van Februari in ballast van Hamburg naar Amsterdam passeerde om eenige herstel lingen te ondergaan, is met dit werk gereed ge komen en gisteren in ballast naar Amsterdam in zee gegaan. Kolen uit Engelsch Indië. Met het Grieksche stoomschip Kosti is giste ren uit Engelsch Indië een lading anthraciet te Amsterdam aangebracht. Dit is binnen vrij kor ten tijd de derde lading, welke van zoover naar de hoofdstad wordt gebracht. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg komende Duitsche motor schip Cordillera heeft in de Buitenhaven een aantal passagiers ingescheept veor West Indië, waarheen het via Antwerpen in den namiddag vertrok. Aanvoer cellulose. Ten einde een gedeeltelijke lading cellulose te lossen is het Zweedsche stoomschip Vega van Stockholm bij de papierfabriek te Velsen aange komen. Na deze lading te hebben gelost zal het stoomschip naar Amsterdam verder gaan om de stukgoedlading te ontschepen en weer nieuwe lading in te nemen. Om te dokken. Het Nederlandsche stoomschip „Flensburg" van de Halcyon Lijn passeerde Vrijdag van Vlaardingen in ballast naar Amsterdam om aldaar in het dok van de Amsterdamsche Droog een halfuuidienst onderhielden steeds met twee bussen teeeüiv M Wins waren. 80ed 'r^. Honderden Amsterdammers vervoermiddel naar IJmuiden ™et flat IJmuidenaren naar Amsterdam'»„0n?erj't Natuurlijk was het overal on a!! druk en ook Veiserbeek kreeg DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders va„ is ingekomen een verzoekschrift ï™1*» van beroep wever, wonende te Al™ G,K»'ü Verlof A, voor den verkoop van S «a lischen drank in het klein in de bÜ"*» localiteit van het perceel Groote u0®- Koningsweg no. 44 te Velsen 011t- o! Vóór 15 April 1939 kan een ieder t.„ verleenen van dit verlof schriften» k t!t bij Burgemeester en Wethoudersa,,« inbrengen. vo°nioeinj VERZILVERING VACANTIEBONTsTN De verzilvering van vacantiebonnee Alg. Nederl. Bouwarbeidersbond vmï d!!> c.p den 2en Paaschdag vindt hedenavmS®™1 7—9 uur plaats in het stempellokaal nt Lorentzstraat. 1 de Losse bonnen worden niet ingenomen. SANTPOORT CONCERT „WILHELMINA". Het fanfarecorps „Wilhelmina- geeft 16 April a.s. een concert in hotel onder leiding van den heer JanGrmt Het programma bevat twee marsch™ Ouverture Symphonique Tolosa van b™ de fantaisie van Ploris op motieven va??,11, delssohn-Bartholdy, Sam Viessin?, wl' Chant du Soir en de Grande marcRJf nr. 3 van Francois, ctle hH0lW Na de pauze verzorgt het amusement,h„... Alex de Meester het programma. Er treden het danspaar The Jackstones, de humotB? conferenciere Henny Vera en de pianishÏÏo, deonist Jan van Laar. dCCOr* Begrafenis ir. A. G. von Baumhi auer Zeer groote belangstelling. In tegenwoordigheid van een zeer eront aantal belangstellenden had Zaterdagmiddag op de Algemeene Begraafplaats aan de Kle verlaan de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van ir. A. G. von Beum hauer, ingenieur bij den Rijksluchtvaart dienst, die om het leven is gekomen bij het ongeluk met de Boeing Stratoliner in ria Vereen. Staten. n ae Onder de talrijke aanwezigen waren o.a.- de heeren S. L. Hof, hoofdinspecteur van den Rijksluchtvaartdienst, die de Minister van Wa- terstaat vertegenwoordigde; J. v. d. Heyden en A. P. Dekker, inspecteurs van genoemden dienst; mr. H. Daniëls, referendaris bij het Dep. van Buitenlandsche Zaken; de gep. vice- admiraal L. J. Quant, voorzitter van het In stituut voor Zweefvliegen; mr. W. J. Blaisse en de heer F. J. Albracht namens de Amster; damsche Club voor Zweefvliegen; de heer f. M. Kramer, hoofdofficier van den Marine- Stoomvaartdienst; de heer A. F. Postma, in- r structeur van de Nationale Luchtvaartschool; jhr. J. L. v. d. Berch van Heemstede, oud-voor zitter van de Kon. Ned. Vereen, voor de Lucht vaart; dr. P. C. Reeringh, juridisch adviseur van de Fokkerfabrieken; de heer J. E. van Tijen, onderdirecteur dier fabrieken; prof. Th. Stomps, te Amsterdam; ir. H. Sangster, ver tegenwoordiger van het Kon. Instituut van Ingenieurs; de heer Hans Martin, onderdirec teur van de K.L.M. en de gezagvoerders W. van Veenendaal en A. Abspoel van de K.L.M.; de heer U. F. M. Dellaert, havenmeester van Schiphol; de heer H. Steensma, inspecteur van de K.L.M.de heer P. de Winter, namens ae Keuringscommissie voor de Luchtvaart; jhr. mr. W. W. Feith, rechter in de Arr. Rechtbank te Groningen; de heer W. B. J. Hofman, direc teur der gemeentetram te Amsterdam; de heer T. de Meester, namens de Ned.-Ameri- kaansche Kamer van Koophandel en de heer H. Fischer, namens de Deutsche Lufthansa en de Deutsche Academie der Luftfahrtforschung, waarvan ir. van Baumhauer lid was. Het aantal kransen en bloemstukken was buitengenwoon groot; o.a. waren er kransen van den Minister van Waterstaat, de directie der K.L.M., den Rijksluchtvaartdienst, de KN.I.L.M., de Nat. Luchtvaarschool, de Kool hoven-fabrieken N.V., en van de „Friends at Curtiss" (N. Am.) (Propeller Division). In het Mausoleum, waar de kist opgesteld stond, voerden verschillende sprekers het woord. De heer S. L. Hof, hoofdinspecteur van den Rijksluchtvaartdienst en vertegenwoordiger van den Minister van Waterstaat, gewaagde namens het personeel van den Luchtvaart dienst van het groote leed, dat ieder die bij de Nederlandsche luchtvaart betrokken is, ge; voelt nu ir. von Baumhauer is heengegaan. Hij was een man van groote gaven, die zeer veel heeft gedaan ter bevordering van de veilig heid der luchtvaart; groot waren zijn energie en zijn werkkracht. De Nederlandsche lucht vaart heeft zeer veel aan hem te danken en had nog groote verwachtingen van hem. Zij zal de nagedachtenis van dezen eerlijken en hoogst bekwamen man, dezen harden werker, in hooge eere houden. De heer P. de Winter sprak namens de keu ringscommissie voor de Luchtvaart wooraen van hulde en waardeering voor het vele goeae werk, door den heer von Baumhauer vemen»- Hij was een man van een rechtschapen karak ter, groote kennis en openhartigheid, tw voorbeeld zal opwekken tot navolging. .."U hebben", aldus spr., „de overtuiging, dat J geest zal voortleven in de school, door jou g vormd". A Namens vele „vliegende vrienden voerae heer P. Cuypers het woord en prees deni gr ten werklust van den overledene, cue gaarne uit zijn rijke gaven aan anderen me deD<f€heer R. Th. Bijleveld, een studievriend van ir. von Baumhauer, vestigde in net u zonder de aandacht op wat deze voor zyn zin en voor zijn vriendenkring heeit w De oudste broeder van den overledene w«s op diens hooge opvatting van de P"1- jegens zijn gezin, dat nu zoo zwaar gen is en sprak ook woorden van dank vertegenwoordiger van den Minister Waterstaat. tr.f„ Ds. G. Hulsman, uit Drempt, sprak eenuj fend slotwoord. Daarna werd het stol uj overschot grafwaarts gedragen. Aan de B bad ds. Hulsman het Onze Vader. Namens de Loge „Nos Vinxit Literta Amsterdam legde de heer Brouwer dhe rozen, symbolen van wijsheid, kraent schoonheid, op het graf. h»iAn«* De oudste zoon dankte voor de stelling. A8e mensehen liepen denzelfden kant Onder hen was ook een sohoenmaker-sjoagen, met een sofeootsvea voor en paateffete Juist toen hij het tralievenster voorbij rende, verloor hij één van ii behoeft niet aoo'-n. haast te maken. Er gebeurt toch mets voor dat zijn pantoffels. „Hé, schoenmakersjongen", riep de soldaat, „je ik er'ben. Je kunt best even een boodschap voor me doen. Maar dan moet II haal mtfn vuurslag op." De schoenmakersjongen bedacht zich niet je snel zijn. Hier heb je een kwartje, loop even naar mijn huis en lang, want een kwartje kun je niet eiken dag verdienen. (Wordt vervolgd). Groote drukte tijdens de Paaschdagen. Vooral IJmuiden had veel bezoek. Het mooie weer gedurende de Paaschdagen, koel en veel zon en niet al te veel wind, heeft heel veel vreemdelingen naar en door onze gemeente gelokt en natuurlijk hebben ook vele plaatsgenooten zich door de lente zon laten beschijnen en zich de huislucht uit de kleeren laten waaien. Het was dan ook weer om jaloersch te worden op degenen, die niet alleen vrije Paaschdagen maar ook nog Paaschvacantie hebben. Nu wij dit stukje schrijven op den tweeden Paaschdag met nog wat late zonne stralen op de flauw groenende twijgen van de heesters in onzen huin, de deuren wagen wijd open en een zacht vuurtje in den haard, bekruipt ons de lust, de vrije natuur in te gaan, te gaan zwerven in de stilte van bosch en beemd, wat na zooveel maanden van Umuidensche stormen het gevoel geeft, dat ook een koebeest moet hebben, als de stal deuren opengaan en het weer voor het eerst het malsche gras onder de pooten krijgt. Maar om op de drukte terug te komen. Druk was het vooral in IJmuiden, waar het Zondag de Duitsche Westboot was die voor een attractie zorgde en voorts ook de marinesche pen veel kijkers trokken, waaronder het jeug dige vrouwelijke element, dat dol is op alles wat een uniform draagt, domineerde. De pont had het vooral op den tweeden Paaschdag bijzonder druk, niet het minst door de Alkmaarsche motorwedstrijden. Voor al vóór 12 uur was het voor de drie ponten een heele toer om al die knettermachines naar den ovekan te tbrengen, waarbij dan nog een onafgebroken aanvoer van auto's kwam. De politie (we zagen aan den Zuidkant één man en dat is niet te veel op zulk een extra druk ken dag) had de handen vol om het verkeer in goede banen te leiden. Op zulke dagen blijkt telkens weer, dat de tunnel, die er nu wel zal komen, niet te vroeg komt en voordat de eerste auto onder het kanaal door in plaats van daarover passeert, zullen er nog wel vele moeilijke dagen komen. Opvallend was het drukke vervoer met de -Amsterdamsche bussen, die den geheelen dag De Rijkswaterstaat te Haarlem heeft aan besteed het leveren en stellen van vier be weegbare stalen bruggen voor de aanleg- inrichtingen van de stoompontveerverbinding over het Noordzeekanaal te Velsen. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Braat, Rotterdam f 40700; N.V. Enthoven, Delft, f 44370; N.V. Werkspoor Amsterdam f 38600; Kon. Ned. Grofsmederij, Leiden f 36700; N.V. Ned. Staal Industrie, Rotterdam f 40165; Kloos en Zn., Kinderdijk f 40485; Hol!. Constr. Werk plaats Leiden f 47500; Ned. Dok Mij., Amster- dam-N. f 40110; N.V. Havenbedrijf Oost, Vlaardingen f 40200; N.V. Pannevis, Utrecht f 45500; N.V. Thole, Enschedé f 45400; N.V. G.B. Sanders, i.d. f 48900; Gusto Staalbouw, Schiedam f 34000; N.V. Bosman Rotterdam f 39600; Gebr. Klinkenberg. Wormerveer f 37485; N.V. Wispelweg, Zwolle f 43100; Du Naar de DIORAMA'S in een donkere zaal ziet men, als de lichtjes aanspringen, de fijnste Palestina- tafereelen. Gedurende de PAASCHVACANTIE (619 April). Geopend eiken werkdag (behalve Dinsd. en Vrijd.) van 1012, 2—5, 7—9 uur. Entrée ƒ0.10 (kinderen 5 ct.) SCHOTERSINGEL 117 A. P.S. Weet U dat men uit Friesland en Groningen met auto-bussen komt om ze te zien! U ziet ze nergens in W.-Europa. (Adv. Ingez. Med.) OPENBARE VERGADERING DER N.S.B. De Kring Kennemerland der N.S.B. belegt a.s. Donderdagavond een openbare vergade ring in Thalia. Als sprekers zullen optreden de heeren Vlekke, over de Statenverkiezingen en Wou denberg over den internationalen toestand. VERVING MILITAIRE GEBOUWEN. Donderdag 20 April zal in de voormalige Infanteriekazerne aan den Koudenhorn wor den aanbesteed de verving van militaire gebouwen en werken. O.a. van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden. Te verwachten trawlers. Onderstaande trawlers, de z.g. schelvisch- booten voorzien van een x), bevonden zich Dinsdagmorgen zeven uur nog op zee. Vertrokken Dinsdag 28 Maart: RO 16 x). Vertrokken Donderdag 30 Maart: IJM 10 x), IJM 189 x), IJM 115 X), IJM 116 x), IJM 82 x), IJM 88, IJM 87. Vertrokken Vrijdag 31 Maart- IJM 384 x), IJM 196 x). Vertrokken Zaterdag 1 April: IJM 19 x), IJM 130 x). Vertrokken Maandag 3 April: IJM 85 x), IJM 71 x). Vertrokken Dinsdag 4 April: IJM 106, IJM 114, IJM 161, IJM 54 x), IJM 16 x), IJM 77, IJM 38 x), IJM 60 x). Vertrokken Woensdag 5 April: IJM 177; IJM 97, IJM 8 x), IJM 4 x), IJM 26 x), IJM 98 x). Vertrokken Donderdag 6 April: IJM 103, IJM 12 x), IJM 31 x). IJM 111. IJM 165, IJM 58 x), IJM 44 x), IJM 117 x), IJM 91, IJM 9 x), IJM 112 x), RO 15 x), RO 46 x). Vertrokken Vrijdag 7 April: IJM 167 x), IJM (Adv, ingez. Med.) Waarom kan Waarborg-Kleeding zoo billijk in prijs zijn? Omdat KREYMBORG zoo scherp CONCURREERT Waarborg-Kleeding alléén bij

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2