Nieuwe bewind in Albanië. Door Ciano ingesteld. SLOT Defect? Tel. 11493 Italiaansche verzekering aan Engeland. Amerika spreekt scherp oordeel over Italiaansche actie uit. PAASCHREDE van den Paus: Dl USD A G 11 APRIE 1939 Ceheele land thans vrijwel door de Italianen bezet. Albanië is een nieuwe tijdelijke Line gevormd, die onder leiding ST,an den Albaneesehen oud-premier n'for Iny en verder is samengesteld S vooraanstaande Albaneesche officie- ra, en functionarissen. voer werd gelegd voor 32.000 man. De expedi tie was niet zonder moeilijkheden, daar zij overzee geschiedde. Niettemin werd zij in recorditijd ten uitvoer, gelegd. Zaterdag zijn per vliegtuig Italiaansche en buitenlandsche journalisten in Albanië aan gekomen, die zich, naar Stefani meldt, per soonlijk ervan hebben kunnen overtuigen, dat de in de buitenlandsche pers gepubliceerde tendentieuze berichten, o.a. over een bom bardement van en branden te Durazzo on gegrond zijn en dat het in Albanië volkomen rustig is. Mussolini is nog niet naar Tirana vertrokken. Men gelooft, dat hij te Rome zal blijven en de resultaten der fcabinetsbesprekingen te Londen en Parijs afwacht. Graaf Ciano. neze regeering is ingesteld door Graaf Ciano, Zaterdag per vliegtuig te Tirana arriveerde pn thans weer in Rome is teruggekeerd. Het hoofd der nieuwe regeering heeft allen Albaneezen bevel gegeven de Italiaansche bur gerlijke en militaire autoriteiten te gehoorza men In een radiorede heeft hij verklaard, dat de interventie van Italië in Albanië al gedu rende vele jaren noodzakelijk was, aangezien het land niet zelf in staat was zich te organi seren Hij heeft verder het telegram voor- kezen waarin de Albaneesche notabelen, naar Stefani meldt, de hulp van Mussolini voor Albanië hebben ingeroepen. Den Duce is daarna nog naar de Crt. meldt het vol gende telegram gezonden: Wij hebben vandaag het glorierijke Ita liaansche leger ontvangen in denzelfden geest en met hetzelfde begrip, waarvan gij zooveel malen tegenover de Albaneezen hebt blijk ge geven. Als afgevaardigden van het volk van Albanië, dat in den loop der eeuwen zijn trouw en vriendschap voor de groote Italiaansche natie heeft gehandhaafd, zijn wij er trotsch op in ons land, waar Italianen en Albaneezen zoo dikwijls hebben samengewerkt, het Italiaan sche leger te kunnen begroeten, dat het symbool en de personificatie is van de herboren Romain- sche macht. In dit telegram van hulde bevestigen wij de onwankelbare trouw van ons volk en wij wachten vol vertrouwen op het program, dat uw beroemde vertegenwoordiger graaf Ciano al dus heeft samengevat: orde, welvaart, binnen het kader van de fascistische vrijheid." Een van de eerste regeeringsdaden is geweest •dat, met toestemming van Ciano, allen zijn vrij' gelaten, die op bevel van koning Zogoe waren gevangen genomen, onder beschuldiging van po litieke activiteit, tegen den staat, terwijl zij, naar Stefani meldt, slechts gewezen hadden op de misbruiken en het slechte bewind van koning Zogoe. Proclamatie van generaal Guzzoni. De opperbevelhebber van het Italiaansche ex- peditieleger generaal Guzzoni heeft tot het Alba neesche volk een proclamatie gericht, waarin hij zegt, dat de Italiaansche troepen, die naar Alba nië zijn gekomen, belast zijn met een vredesmis sie, welk in de volgende belofte is samengevat: „Ik verzeker u, dat de openbare orde, de vrije uitoefening der godsdiensten en de edele tradi ties van het Albaneesche volk geëerbiedigd zullen worden. Albanië zal een nieuw tijdperk van ar beid, rechtvaardigheid en welvaart beleven. Ik verzoek de bevolking de discipline te bewaren en samen te werken met de Italiaansche troe pen. Wie zich tegen dat program verzet, zal zwaar bestraft worden. De koning-keizer en de Duce wenschen het welzijn van Albanië, dat het werk kalm moet hervatten, onder bescherming van den lictoren bundel." Ook door het verleenen van materieelen steun, poogt de regeering de bevolking voor zich te win nen. Minister Ciano heeft ter beschikking van verschillende steden 190.000 goud-lire gesteld, ter verdeeling onder de armen. Te Durazzo is een groot schip met levensmid delen en kleeren voor de Albaneezen aange komen. Geheele land thans vrijwel hezet? Volgens berichten van Italiaansche zijde is Albanië thans vrijwel geheel door de Italianen bezet. Tijdens de Paaschdagen werden oa. bezet de steden Skoetari, Elibason waar de Alba neesche regeering aanvankelijk vertoefde en Berat, 65 K.M. ten zuiden van Tinana. Ben speciale correspondent van Ha/vas, die eenige dagen in Albanië is geweest tijdens !!i clle bezetting meldt, dat volgens ernalen van soldaten, die de grens naar zijn gepasseerd, de resten van net Albaansche leger ten noorden van Skoe- «n, tezamen met vrijwilligers weerstand neoDen geboden tot den nacht van Zaterdag op bondag. Nog Zaterdagavond noodigde de rr^Tao?lsci1'era^° nit Tirana de bewoners VL Skoetari uit af te zien van nutteloos dw u t het zek'erI dat de stammen homcii0nsanen hnn ontoegankelijke f? no° inngen tijd werk zullen geven «L* '.'Italiaansche pacificatie". meldt dat de bezetting ten uit- Slowakije voert de Neurenbergsche wetten in. Bevolking in twee klassen ingedeeld. riPerf^°-W5a^sc^ dagbladen dieelen mede, dat wr>w!fev.r V£m Propaganda, Zano Mach, wphüf dat Slowakije practisch de dat vanNeurenberg zal aanvaarden en burLcjj5 klassen burgers zullen zijn, n.l. de en !L t ie v°üedige rechten zullen bezitten tonen" n en moreel minderwaardige per- (Adv. Ingez. Med.) DE SLEUTELSPECIALIST LANGE VEERSTR.10 (Adv. Ingez. Med.) Actie blijft tot Albanië bepaald. „Rome wenscht den status quo in de Middellandsche Zee te eerbiedigen". Lord Halifax heeft Zondag den Ita- liaanschen zaakgelastigde Guido Crolla, drie maal ontvangen. Bij deze bespre kingen liet Lord Halifax den Italiaan- schen diplomaat er niet over in twijfel, dat de Engelsche regeering de Italiaan sche actie in Albanië zeer ernstig opvat, terwijl hij hem tevens^ in kennis stelde van de kracht der Britsche gevoelens te dien aanzien. De Italiaansche zaakge lastigde gaf den minister in krachtige en categorische bewoordingen verzeke ringen ten aanzien van den streng be perkten aard van de Italiaansche actie in Albanië. Tijdens het bezoek, dat de Britsche ambassa deur te Parijs, Phipps Zondagmiddag aan Dala- dier en Bonnet heeft gebracht deed de ambassa deur nadere mededeelingen over de besprekin gen tussehen Halifax en den Italiaanschen zaak gelastigde in Londen. De fascistische regeering heeft wederom tegenover de Britsche regeering een uiteenzetting gegeven van het reeds tot uit drukking gebrachte standpunt, nl. dat zij niet voornemens was de Albaansche onafhankelijk heid aan te tasten, den status quo in de Middel landsche Zee zou eerbiedigen en dat de loopen- de gebeurtenissen het resultaat waren van een conflict, dat niet buiten het kader valt van de betrekkingen tussehen de Italiaansche regeering en koning Zogoe. Men meent te weten, dat bij deze gelegenheid Halifax krachtig tegenover den' Italiaansohen diplomaat den wil tot uitdrukking bracht der Britsche regeering om den status quo in de Middellandsche Zee te zien geëerbiedigd en meer in het bijzonder ten aanzien van Grie kenland en Korfoe. De bespreking tussehen Phipps, Daladier en Bonnet deed eens te meer de volkomen gelijkheid van opvattingen der Fransche en Engelsche regeeringen in dit op zicht naar voren komen. Voorts heeft de Britsche ambassadeur te Rome, Lord Perth, Zondagmiddag een bezoek gebracht aan Ciano, wien hij inlichtingen vroeg omtrent de gebeurtenissen in Albanië. Naar verluidt is aan Lord Perth een volledige verklaring verstrekt, doch verdere bijzonder heden zijn niet te verkrijgen. Het feit, dat een zuiver Albaansche bestuurscommissie te Tirana is inge steld om het land te besturen, schijnt aan te duiden, dat tot dusverre geen voornemen bestaat om Albanië tot inte greerend deel van het Italiaansche im perium uit te roepen. Niet officieele kringen gelooven, dat het eeni- gen tijd zal duren voor een besluit zal worden genomen en dat men daarmede wachten zal tot men een duidelijk denkbeeld heeft van de reac tie in Brittannië en Frankrijk en in de wereld in het algemeen ten opzichte van de bezetting van Albanië. Engelsche kabinet tweemaal bijeen. Het Engelsche kabinet is Zaterdag en Maan dag bijeen geweest. Bij de zitting van Maandag was Chamberlain aanwezig, die uit Schotland was teruggekeerd. Na de eerste kabinetszitting is het volgende communique uitgegeven: „De betrokken ministers namen kennis van een rapport, dat een overzicht gaf van de op het oogenblik in 't bezit der regeering zijnde in lichtingen ten aanzien van den toestand in Al banië. De toestand is, wat een aantal belang rijke factoren betreft, nog steeds eenigszins duister en daarom is overeengekomen, dat de betrokken ministers voorloopig te of in de buurt van Londen zullen blijven". In de tweede zitting kwam het kabinet bijeen om een volledig verslag van Halifax over alle gebeurtenissen sinds Donderdag en in het bij zonder over de bezetting van Albanië aan te hooren. Het was voor het eerst sedert versehei- dene jaren, dat op „Bankholiday" vergaderd werd. Twintig van de 22 ministers woonden den raad bij. Runciman was niet in de stad, terwijl MacDonald door ziekte verhinderd was. Toen de ministers Downingstreet verlieten, werden zij door een groote menigte toegejuicht. Terwijl de ministers vergaderden, brachten de gezanten van Roemenië en Griekenland een be zoek aan het Foreign Office. De kabinetscommissie voor buitenlandsche za ken kwam 's middags om vier uur bijeen. Aan wezig waren o.m. Chamberlain, Sir John Simon, Halifax, Sir Thomas Inskip, Samuel Hoare, Oliver Stanley en Lord Chattfield. Donderdag" zitting van het Lagerhuis. In den loop van den dag werd be kend, dat het Lagerhuis Donderdagmid dag om 2.45 uur bijeen zal komen. Er zullen geen vragen worden gesteld en men verwacht niet, dat het Huis langer dan een dag bijeen zal blijven. Maandagmiddag heeft Lord Halifax een be zoek gebracht aan de bureaux van het comité der imperiale defensie in Richmond Terrace. Hij werd daarbij vergezeld door den perma nenten chef van het Foreign Office, Sir Alexander Cadogan, terwijl voorts aanwezig waren o.m. de chef van den imperialen gene- ralen staf, Lord Gort en de gedeputeerde chef van den vlootstaf, vice-admiraal Cun- .ningham. Bedreiging van den wereldvrede. Embargo op wapenlevering naar Italië? De Amerikaansche Staatssecretaris van buitenlandsche zaken Huil, heeft, naar Havas meldt, in een afgelegde verklaring den gewelddadigen inval in Albanië veroordeeld. Huil heeft zijn verklaring in een persconferentie voorgelezen, nadat hij telefonisch overleg had gepleegd met Roosevelt. De verklaring luidt als volgt: De geweldda dige en hevige aanval in Albanië is buiten kijf een verdere bedreiging van den wereld vrede. Het zou kortzichtig zijn geen notitie te nemen van deze verdere actie. Iedere be dreiging van den vrede treft alle naties op ernstige wijze. Zij schendt den wil van alle volken ter wereld dat hun regeeringen hen niet zullen leiden naar een oorlog, doch langs de paden van vrede. Zonder een definitieve meening over de zaak uit te spreken geeft Huil te kennen, dat hij gelooft dat Italië het anti- oorlogspact van Kelligg dat Italië en Alba nië hebben onderteekend, heeft geschonden. Huil gaf verder te kennen dat een embargo op wapens, voor Italië be stemd, op grond van de neutraliteits- wet thans in overweging is, zij het dat er officieel nog niet over gesproken Huil voegde aan zijn verklaring nog toe dat de gezant van Albanië bij de regeering der Vereenigde Staten officieel heeft ge protesteerd tegen den inval in Albanië. Huil vermoedde, dat deze stap overeenkomt met de demarches der Albaneesche regeering bij an dere regeeringen.. Uit Warmsprings, waar Roosevelt thans vertoeft, wordt gemeld dat president Roose velt de-verklaring van Hull ten volle onder schrijft en den inval in Albanië veroordeelt, Roosevelt zeide in een persconferentie, dat hij telefoongesprekken heeft gevoerd met Europa en met Huil, wiens mededeelingen, naar hij zeide, voor zichzelf spraken. Tezelfder tijd wordt in de kringen van het Witte Huis de uitlating van Roosevelt van eenige maanden geleden herhaald dat de ver dwijning van kleine onafhankelijke naties als resultaat van militaire agressie de nationale zekerheid en veiligheid der Vereenigde Sta ten verzwakt. In de omgeving van president Roosevelt wordt als diens meening verkondigd dat de in val in Albanië een tweede fase beteekent van Europeesche militaire agressie, welke den toestand van den wereldhandel slechter maakt doordat de invloed van het nationaal- socialistische en fascistische stelsel van ruil handel uitgebreid wordt. De Vereenigde Staten en andere naties be- hooren niet tot de landen die dit stelsel hul digen. Zij zien zich derhalve voor drie moge lijkheden geplaatst: 1. Zich omringen door een „Chineeschen muur", geen wereldhandel te drijven en te probeer en in eigen kring te leven. Het resul taat daarvan zou zijn een vermindering van het nationale inkomen, omdat zij niet meer in staat zouden zijn hun overtollige goede ren te exporteeren, 2. Lager levensstandaard en probeeren op de wereldmarkten te concurreeren door de loo- nen te verminderen en de arbeidstijden te ver lengen. 3. Een subsidieering van den export hun ner producten als nationale politiek. Voor de Vereenigde Staten zou dit volgens bedoelde kringen beteekenen dat zij de kos ten zouden voldoen uit de federale schatkist. Wanneer daar eenmaal mee begonnen zou worden zou men gedwongen worden alle pro ducten te subsidieeren. En dergelijke politiek zou er toe leiden dat de nationale schuld steeds hooger zou worden of dat de belas tingen over de geheele linie zouden moeten worden verhoogd. De voortdurende expansie der militaire aanvallers zou Amerika iederen dag dichter brengen tot den tijd, waarop het zich ge plaatst zou zien voor het verlies van zijn han del. Het zou dan een der bovengenoemde methoden kiezen. Een hooge ambtenaar der Amerikaansche regeering heeft gezegd, dat de regeering den „coup" tegen Albanië beschouwt als het voor spel voor een ernstiger Europeesche crisis.Deze zegsman zeide dat de departementen van buitenlandsche zaken en oorlog tot de opvat ting neigen dat Hitier mogelijk binnen enkele dagen een crisis in Dantzig zal verhaasten. Geen vrede zonder orde geen orde zonder recht vaardigheid. In zijn Zondag gehouden paasehpredikatie in den Sint Pieter heeft de paus gezegd, dat er geen vrede kan zijn zoolang maar al te dikwijls dezelfde zonen van dezelfde aarde verdeeld worden door verwoeden partijen- of belangenstrijd, zoolang zoovelen geen werk en geen voldoende bestaansmogelijkheid hebben, hetgeen hen helaas tot de prooi maakt van leerstellingen en ondergrondsche organisaties. Er kan geen vrede zijn zoolang nog zoo dik wijls tussehen de naties het wederzijdsch be grip ontbreekt, zoolang plechtige gesanction- neerde pacten en het gegeven woord de zeker heid en de waarde hebben verloren, die de onontbeerlijke basis zijn van het wederzijdsch vertrouwen, zonder hetwelk de zoozeer be geerde materieele ontwapening van dag tot dag minder uitvoeaibaar wordt. Het werkelijke fundament van den vrede, zoo vervolgde de paus is gelegen in de kennis, de eerbiediging en het gehoorzamen van God. Hij is de hoogste beschermer van de recht vaardigheid en de hoogste schenker des vredes. In Hem zijn de vrede en de recht vaardigheid vereenigd. De vrucht van d< rechtvaardigheid is de vrede. Zooals het niet mogelijk is vrede te hebben zonder orde, zoo kan er geen orde zijn zonder rechtvaardig heid. De laatste eischt gehoorzaamheid aan de wettige autoriteiten. Zij eischt dat de menschelijke vrijheid en waardigheid geëerbiedigd worden en dat de rijkdommen billijk verdeeld worden. De recht vaardigheid wil bovendien dat de heilzame actie van de kerk, de meesteresse van de waarheid, de bron van het geestelijk leven en de weldoenster der menschheid niet belem merd wordt. Naast rechtvaardigheid is naas tenliefde noodig. Tenslotte deed de paus een beroep op de enkelingen, op de volken en op de regeeringen voor een vrede in rechtvaardigheid en naas tenliefde. (Havas) Maatregelen op Malta. MALTA 10 April. De kust- en luchtver dediging zijn vandaag bij wijze van voorzorgs maatregel bemand. (Réuter). Politiek van den Balkanbond bestendigd. Gafenco's besprekingen te Istanboel. De Roemeensche minister van buitenland sche zaken, Gafenco, is naar Boekarest ver trokken, na zijn besprekingen te Istanboel. met den Turkschen minister van buitenland sche zaken te hebben beëindigd. Er is een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat de beide landen het er over eens zijn om de politiek van den Balkanbond voort te zet ten, welke ten doel heeft een versterking van de veiligheid en onafhankelijkheid van de in vriendschap verbonden landen en tevens een nauwere aanhaling van de ban den met de naburige volken in overeenstem ming -met den geest van het pact van Salo- niki van Juli 1938 tussehen Bulgarije en Bal kanbondstaten. Britsche vlooteenheden uit Italiaansche havens vertrokken. Uit Londen meldt Reuter, dat op 8 April alle eenheden der Middellandsche Zeevloot, welke een bezoek brachten aan Italiaansche havens, deze havens verlaten hebben. Er wordt officieel niets medegedeeld omtrent de bestemming der oorlogsschepen, doch ver klaard wordt dat met het oog op den toestand in Albanië de terugtrekking der schepen, die hoffelijkheidsbezoeken brengen, voor alle be trokkenen verlegenheid zal voorkomen. De 31.000 ton metende Britsche kruiser „Ma laya", die op de reede van Menton lag en Maan dagmorgen zou deelnemen aan een Fransch- Britsche plechtigheid, is eveneens met onbeken de bestemming vertrokken. PKOËRAMMA Belgisch decreet betreffende burgerlijke requisitie. Het Belgische staatsblad publiceert een koninklijk besluit, waarbij het direct moge lijk wordt gemaakt het recht van burgerlijke requisitie toe te passen. Dit besluit is met name genomen met het oog op een ander koninklijk besluit dat een wijziging inhoudt der bepalingen inzake de burgerlijke requisitie. In een toelichting wordt gezegd dat de maatregelen beoogen de mobilisatie van de natie en de bescherming der bevolking in ge val van oorlog te verzekeren. Goering in Tripoli. Goering is met zijn vrouw en gevolg te Tri poli aangekomen. Hij werd verwelkomd door maarschalk Balbo. Bankoverval in Palestina. Gedeelte der buit opgespoord. Gewapende. Arabieren hebben een over val gepleegd op de Arabische bank te 'Jaffa. Zij wisten te ontkomen met 3.000 pond ster ling aan bankbiljetten. Een aantal zakken met specie wierpen de roovers weg toen zij merkten dat hun vlucht hierdoor werd ver traagd. De politie is er in geslaagd 1800 pond van het gestolen geld op te sporen. Acht Arabieren die bezig waren den buit te verdeelen. werden gearresteerd. Italiaanselie lichting 1912 opgeroepen. Italië heeft thans ongeveer 900.000 man onder de wapenen. Uit Rome verneemt Reuter, dat manschap pen van verschillende lichtingen, doch voor het meerendeel van de lichting 1912, onder de wapenen zijn geroepen voor een korten tijd, teneinde de plaats in te nemen van de naar Albanië gezonden troepen. Het aantal Italianen, dat thans onder de wapenen is (dus de inheemsche troepen uit gezonderd) bedraagt volgens United Press on geveer 900.000. De lichting 1912 wordt in totaal op 250.000 man geschat. Van de lichting 1902 zijn slechts, de eerste 4 maanden opgeroepen, die uit ongeveer 80.000 man bestaan, zoodat dus het totale aantal nieuwe reservisten 330.000 man bedraagt. Albaneesche koningspaar te Saloniki. Koningin en haar zoontje maken het goed. Koning Zogoe en koningin Geraldine zijn Zoiidag met hun baby te Saloniki aangekomen. Het Koninklijk gevolg, waaronder zich de zusters van den koning en de premier Kotta bevon den, zijn naar Larissa in het Zuiden gereisd. Gelijk met den koning zijn dertig officieren van het Albaneesche leger op Griekschen bodem aangekomen. Over het verblijf van koningin Geraldine te Fiorina, waar de jonge vorstin het eerst ver toefde de koning arriveerde hier later - meldt Reuter, dat de vorstin bij haar aankomst een vermoeiden indruk maakte. Zij had een autotocht van meer dan 200 K.M. langs onbegaanbare bergwegen achter den rug. Zij bracht den nacht te Fiorina door, doch moest den volgenden dag haar reis voortzet ten, aangezien te Fiorina geen ziekenhuis is. De Grieksche regeering zond twee dokters om haar te helpen. Ook de autoriteiten te Saloniki kregen opdracht alle mogelijke hulp te ver leenen. Het schijnt, dat de vermoeienissen niet van nadeeligen invloed zijn op de koningin en ook het jonge prinsje maakt het wel. Volgens een Stefaniberïcht zou de koning den geheelen Albaneeschen goudvoorraad ter waarde van ongeveer 400.000 Italiaansche goudlires hebben meegenomen. Naar Turkije? Nader meldt Havas, dat koning Zogoe en zijn gevolg door Larissa ge komen zijn. Volgens zekere geruchten zou de koning zich naar Turkije wil len begeven. WOENSDAG 12 APRIL 1939. HILVERSUM I 1875 cn 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11,15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Or gelspel. 1.30 Ensemble v, d. Horst en gramo foonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelver zamelaars. '3.00 Christ. Lectuur. 3.30 Zang, piano, viool en gramofoonmuziek. 4.45 Felici taties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45—5.55 Gramo foonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwcauserne. 6.20 Gr.muziek. ber., 6.30 Taallas en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 1.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Cau serie- „De technici van middelbare vorming in het maatschappelijk leven", 8.00 Berichten ANP.,, herhaling S O S-berichten. 8.15 Utrechts Stedelijk Orkest en soliste. 9.00 Causerie „Woordkunst". 9.30 Marcando-en- semble. 10.00 Berichten ANP., actueel half uur. 10.30 Vervolg concert. (10.4511.00 Gymnastiekles. 11.30 Gramofoonmuziek. Ca. 11,5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Pianovoor dracht. 10.50 Declamatie. 11.10 Gramofoon muziek. 11.20 Esmeralda. 12.00 Gramofoon muziek. (Om 12,15 Berichten). 12.30 VARA- orkest. 1.15—1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Or gelspel. 2.40 Declamatie. 3.10 Gramofoonmu ziek. 4.00 Zang en piano. 4.30 Voor de kinde ren. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Es meralda. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.28 Be richten. 6.30 Orgelspel. 7.00 VARA-kalender. 7.10 Vraaggesprek over het K.N.M.I. te de Bilt. 7.30 Viool en piano. 8.00 Herhaling SOS berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Gramo foonmuziek. 8.45 Radio-tooneel (opn.) 9.15 VARA-orkestè 10.00 Berichten ANP. 10.10 Pianovoordracht. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 De Montmartre Minstreels. 11.00 De Ramblers. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11,25 Zang en piano, 12.05 BBC-Northern Ireland-orkest. 12,50 Harry Engleman's kwin tet en solist. 1.20 Pi anosyncopations. 1.35 De clamatie. 1.55 Orgelspel. 2.20 Gramofoon muziek. 3.20 Voordracht. 3.3g Dansmuziek. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Hungaria Zigeunerorkest. 6.00 Gramofoon muziek. 3.20 Voordracht. 3.35 Dansmuziek. 7.00 Pianovoordracht. 7.20 Sid Millward en zijn Nitwits en solisten. 7.50 Actueele uitzen ding. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichtena 9.45 Amerikaansch literairmuzikaal programma. 10.20 Cabaretprogramma. 11.05 Het New- Georgian Trio. 11.35—12.20 Swing-muziek (gr.pl.) RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.25 Locatelli-orkest. 2.00 Gramofoon muziek. 2.35 Zang. 2.50 en 3.35 Gramofoon muziek. 3 50 Zang met pianobegeleiding. 5.05 Zang, 5.25 Cantrelle- orkest. 6.35 Zang. 6.45 Viool voordracht. 7.20 Zarig met toelichting. 8.05 Pianovoordracht. 8.50 Piano en viool (met toelichting). 9.50 Actueel programma. 10.2012.20 Symphonieconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Rheinische Landesorkest. 7.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Stedelijk orkest van Dortmund. 12.35 Omroeporkest. 1.30 Populair concert. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.20 Om- roepkleinorkest en solisten. 5.35 Ottersbach- Trio. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroep orkest en een studentenvereeniging. 8.35 Ca baretprogramma. 9.35 Solistenconcert. 10.20- 11.20 Omroepkleinorkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 5.50 en 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepdansorkest. 8.20 „L' Ivrogne corrigé" opera. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.3011.20 Dansmuziek (gr.pl.). BRUSSEL 484 M. 12.20, 1.202.20, 5.20 en 6.00 Gramofoonmu ziek. 6.35 Vioolvoordracht. 7.05 Pianovoor dracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Sarba-orkest. 9.00 „Zémir et Azor", opera. 11.00 Harpvoordracht. 11.1511.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Zang en viool. 7.50—„Stunde der jun- gen Nation": Radiotooneel met muziek. 8.20 Hoorberichten. 9.20 Berichten. 9.50 Orgel concert. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Zie Keulen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9