IJ M U I D E N VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. pM*1 schtournooi van t gooi. v. s. V win' opnieuw het Zilveren Stadhuis. den wedstrijd 42 over- werd ditmaal deelgenomen VSV en 't Gooi. Leiacles. AG®» v00: het celst in het VSV "S S fraaie kleinood, werd ook upjit minnaar- ^ggn roet den 9ttv*sv di"indigde met een ifnnL ,oor 7wedstrijd 't Gooi—Heracles 5»ar® ?fldrstrafschoppen beslist moest ,,stet». iie i„S Gooi winnaar werd. gen. jfi. tusschen AGOW en He- De «ffiffSa een 3-1 overwinning voor Kies. i-on een begin gemaakt worden Tlijf.^/t CiSi-VSV. die in een 2-2 de l'na!c„sfede De verlenging van twee üiiit spel e'n<!JBJ h chf in den stand geen ooï deae wedstrijd door [.cheppee st werd' VSV WaS d6 B6" - AGOWVSV (3-4). «ran ontwikkelde zich een gelijk - strydfwaarbij de partijen om beur- W?f Wifleïwuen trap. genomen door Van Sadat by eee v .r over de lat heeft ge- 0ïl1' rndernam de VSV-voorhoede weer schoten onoeri ba, van zlJn mid. eoi san,,a„.«sDeeld'. hij lost een hard schot, j'°Ssten hoek doel treft (0-1). ".Se doelpunt kwam nog voor de rust Elnim doordat Karrebelt fraai een voorzet rit kW®"1 o) T,n ^hervatting wordt door VSV weer flink «'Pïïfspoedig heeft Dohnng met >inEÏÏh«7als voorzet bedoelden bal succes; SSSvSV™chtsr den AGOVV-keeper '«i. er weer afgetrapt is neemt de !GO\V-voorhoede den bal mee; haar rechts- ow vpjkleint den achteistand (1—3). "i een Sen trap, genomen door De Haas, JfSsbïïs den voorsprong te vergrooten ('r't „or van AGOW brengt tenslotte d£RT4, waarmee het einde komt. >t Gooi—VSV (2—3) Finale. ,«„lt dezen wedstrijd zonder Sterk, sTkX is nu van de partij. De Haas bezet 1 L m VSV de linksbuitenplaats. Beide *?omen al direct in actie, zoodat KÏfSen als Miehei handelend moeten Sen Sante het gemis van Van der .n vterk geeft de voorhoede aardige aan- ïen te S.eBalvers brengt bij een aanval 'bang blijft VSV de leiding behouden, doch even voor de rust weet Windhorst gelijk te "mvTte hervatting volgt een goede voor- ei van Döhring: Karrebelt kopt den bal over den verbluften Cohen in het Gooische doel "top Cohen brengt de partijen op gelijken 'mifbü'het einde van dezen wedstrijd de stand CTeliik was, moest tweemaal 7 1/2 minuut verlengd worden. Ook toen werd er niet ge- ^De^strijd werd nu door strafschoppen be slist Ook dit had een spannend verloop. De eerste werd door De Vries overgeschoten, daar na schoot Cohen naast. Balvers benutte de tweede, doch 't Gooi deed evenzoo. De derde wera eveneens door Balvers benut. Toen be zorgde Michel aan VSV de overwinning, dooi den laatsten strafschop op fraaie wijze uit zijn doel te houden. WERELD VROUWENCOMITé TEGEN OOR LOG EN FASCISME. De afdeeling IJmuiden van het Wereld Vrouwencomité tegen oorlog en fascisme belegt a.s. Donderdagavond een openbare vergadering in „Het Wapen van Velsen". Spreekster is mevrouw L. TillemaHeynen. Medewerking verleent het bekende duo Lotte en Alex Wins. Uitvoering IJmuider Muziekschool. De IJmuider muziekschool, directeur de heer P. Grin Jr., gaf in Thalia's kleine en gezellig ingerichte zaal een openbare voor drachtsoefening, die door vele ouders en ver wanten bezocht was. De heer Grin was van het gewone program ma afgeweken en had den avond in een 4-tal groepen verdeelt, zoodat de jonge leerlingen in groepsverband optraden. Dit was heel wat aantrekkelijker dan de gewone gang van zaken van zulk een voordrachtsoefening. Zoo kon de orkestklas tweemaal optreden en eveneens de zangklas. De leden van de laatse hadden nog slechts vier maanden zangles en ze zongen, dat het een lieve lust was. Aan hun zang ging dan telkens vooraf het reciteeren van den tekst door een der kleine zangeressen. De een deed het natuur lijk beter en met meer stembuiging dan de ander, maar het ging alles even vlot. De liedjes, voor het meerendeel van Piet Zwa ger en Dalcroze, laten zich graag zingen en de jongelui oogstten er dan ook veel instem ming mede. Er werden zoowaar verdienstelijke decres- cendi gemaakt en de tweede stem raakte geen enkele maal van toon af. Die Dalcrozeliedekens doen het altijd weer; alleraardigst gecostumeerd was die bruilofts stoet met de fraai uitgedoschte bruid en bruidegom. En hoe werd er gelachen om het dwergenkoor, dat zong van „rompiedepcmpie" 61 „niksnaksnoks" net zooals schrijver dezer regelen het in zijn jonge jaren op een zang- k.as meegezongen heeft. De lofzang op het Mooie, blauwe plooirokje sloot het succesvolle optreden van de jeugdige zangklas af. De school van den heer Grin geeft les in Y1°d, piano, orgel, mandoline, guitaar, banjo en accordeon en in de orkestklas zijn velen oer leerlingen op deze instrumenten opgeno men, De heer Grin beeft ze al behoorlijk ge glooid en gedisciplineerd, hetgeen bij het 'ionge goedje wat zeggen wil. l'.Visser verzorgde haar pianopartij lof- aaraig en Atie Grin de hare op de celo rüet minder; het violencorps streek eutïg gëüjk en con animo, zoodat bijv. de mk!ü f Van der Glas-feestmarsch, rhy th esen stevig begeleid door Bep Groet aan de L, een Pakkend slot van dezen geslaagd Enorme vischaanvoer tijdens de Paaschweek in de Duitsche havens. In drie dagen bijna 170.000 kisten. Een enorme drukte heeft er in de Paasch week geheerscht in de drie groote Duitsche visscherijhavens, die het grootst was op Palm zondag, Maandag en Dinsdag voor Paschen. Om de geweldige drukte het hoofd te kunnen bieden en om alle zendingen op tijd aan de stations te krijgen, begon de verkoop 's mor gens 6 uur in plaats van 's morgens 7 uur, terwijl in Wesermünde Dinsdags reeds om 5 uur begonnen werd. Zonder ophouden rolden van 's morgens 5 uur de zwaar beladen visch- wagens uit de verkoophallen naar de verlaad- loodsen. Op Palmzondag waren aan de markt van Wesermünde 15 trawlers met 33000 centenaars (50 kg); in Cuxhaven lagen 7 trawlers met 10300 centenaars, in Hamburg-Altona 2 traw lers met 4550 centenaars. Des Maandags waren in Wesermünde binnen 17 trawlers met 33000 centenaars, in Cuxhaven 8 met 12000 cen tenaars, in Hamburg-Altona 8 met 17000 cen tenaars. De drukste dag was Dinsdag, toen in Wesermünde binnen waren 19 trawlers met 41000 centenaars, in Cuxhaven 7 trawlers met 9000 centenaars en in Hamburg-Altona 5 trawlers met 1000 centenaars. In totaal kwamen op de drie dagen in ge noemde havens binnen 88 trawlers met 168850 centenaars, waarvan in Wesermünde 51 traw lers met 107000 centenaars. De aanhouding in IJmuiden-Oost. Omtrent de aanhouding van een inwoner van IJmuiden-Oost op het tijdstip, dat hij van een inbraak thuiskwam meldt het politie rapport, dat er tijdens de afwezigheid der be woners was ingebroken bij een winkelier in de Huygensstraat. Toegang werd verschaft door het opendrukken van een keukenraam. Behalve eenige gouden voorwerpen werd een bedrag van ongeveer f 70 vermist. Ongeveer tezelfder tijd wérd in een perceel aan de Trawlerkade de gasmeter gelicht. Van den dader was geen spoor aanwezig, maar de politie had reeds geruimen tijd het oog op den aangehoudene, een 30-jarigen in woner van IJmuiden-Oost. Zij was er van overtuigd, dat hij zich aan tal van inbraken had schuldig gemaakt, doch steeds wist hij zijn spoor op listige wijze te verbergen. Zoodra de politie kennis kreeg van de in braken, werd onmiddellijk de omgeving van zijn woning afgezet. Na geruimen tijd te heb ben gewacht, zag de brigadier Dames in het duister een man aankomen, die door een taxi was afgezet en die trachtte, langs de achter zijde zijn woning te bereiken. De brigadier ging tot aanhouding over, maar dit ging niet gemakkelijk daar de man, die na later bleek, den buit meevoerde, zich hevig verzette en trachtte te ontkomen. De brigadier bleef ech ter de baas en toen hij hulp kreeg van twee andere geposteerde agenten, was het verzet van den man spoedig gebroken. Toen hem de boeien waren aangelegd begreep hij, dat ver der verzet vruchteloos was. Hij had de beurs bij zich. waarin zich nog f 56 bevond en ver der was hij in het bezit van eenige polshorloges en gouden voorwerpen, terwijl voorts een loo- per, een aantal sleutels, een zaklantaarn en andere voorwerpen, die hem op zijn nachte lijke tochten van nut konden zijn, op hem werden bevonden. De politie is. van meening, dat hiermede aan het optreden van eeri sluwen inbreker voor- loopig een einde is gemaakt. Zij is thans "nog bezig, het verband te zoeken met andere in braken en diefstallen, waarvan men hem ver denkt. De man, die reeds eenige malen was aangehouden in gezelschap van anderen, waarmede hij vermoedelijk samenwerkte, wist steeds op listige wijze den dans te ontsprin gen. De woning, waar hij met een vrouw sa menleeft, is aan een grondig onderzoek on derworpen. AANGEKOMEN. 10 April: Patria s.s. Gothenburg Akershus s.s. Oslo Songdal s.s. Kristiansand Rigmor s.s. Oslo Theseus s.s. Stettin 11 April: Socombel s.s. Duinkerken Rendsburg m.s. Macassar Björkö s.s. Vasteras Inversuir m.s. Port Arthur Helen s.s. Abö Marne m.s. Parijs VERTROKKEN. 11 April: Ganymedes s.s. Rotterdam Sleepreis. De Nederlandsche sleepboot „Ebro" met de baggermolen Cleveland op sleeptouw (eerder gemeld) is, naar gemeld wordt, thans in verband met water maken van de molen te Falmouth binnengeloopen. Naar het zich laat aanzien zal de baggermolen in het dok geplaatst moeten worden om deze lekkage te herstellen. Aanvoer ijzererts, Het Zweedsche s.s. „Björkö" arriveerde gis teren met een lading ijzererts van Vasteras ko mende aan het Hoogovenbedrijf, alhier. Groote diepgangen. Met een diepgang van 88 decimeter passeerde het Noorsche tankmotorschip Kongsgaard op reis van Houston naar Amsterdam het Nooi'dzee- kanaal inkomend. Het van Port Arthur komende Britsche tank motorschip „Inversuir" passeerde het Noordzee kanaal naar Amsterdam met een diepgang van 8,7 Meter, terwijl het van Macassar komende Duitsche motorschip „Rendsburg" alhier ge schut werd met een diepgang van 8 Meter. In geregelden dienst. Ter vervanging van het Britsche s.s. Borthwick zal thans het motorschip „Arrivain", van de zelfde nationaliteit, de dienst tusschen Leith en Amsterdam geregeld onderhouden. Laatstgenoemd schip, dat 273 b. r. t. meet, be hoort aan de reederij D. Williamson Ltd. te Londen. Scheepvaartbeweging In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 83 stoom- en motorschepen waarvan 71 schepen voor Amsterdam bestemd waren, 7 voor IJmuiden en 5 voor Zaandam. worden. avond der IJmuider Muziekschool kon apenbare les van hetzelfde instituut zai Mei a.s. gehouden worden. Is hier iets van U bij De volgende voorwerpen werden op de vel schillende politiebureaux als gevonden aan gegeven Gevonden te IJmuiden: damespolshorloge, handschoen, belastingmerken, autoband, beursje, 2 ceintuurs, medaille, vlet, geldstukje. Gevonden te IJmuiden (O.)diverse hand schoenen, kindermuts, heerenonderkleeding, geldstuk, wieldop van een auto, huissleutel, voetbalkous, medaillon. Gevonden te Velsen (N.): geld, belasting- merk, etalage-papier, diverse handschoenen, portemonnaie, lederen riemen, twee dames- tasschen. kinderbeursje. Gevonden te Santpoort: dameshandschoen, rozenkrans, kinderportemonnaie, ceintuur, lederen riem, padvindersriem, jongensjasje. Burgemeester Kwint opent het modelhuis van de lucht bescherming. Hoe het moet en hoe het niet moet bi} eventueel luchtgevaar. De eenige weken geleden opgerichte afdeeling Velsen van de Vereeniging voor Luchtbe scherming heeft in den korten tijd van haar bestaan niet stilgezeten, wat wel hieruit blijkt, dat zij nu reeds de beschikking heeft over een modelhuis, waarin ieder kan zien, op welke wijze hij zijn huis kan beveiligen tegen de gevaren die hem in oorlogstijd uit de lucht bedreigen. Het modelhuis werd gisteravond door den eerevoorzitter der afdeeling burgemeester Kwint geopend. Voordat dit geschiedde werd een korte bij eenkomst gehouden in een der zalen van Concordia, welwillend voor dit doel beschik baar gesteld. Deze bijeenkomst werd geleid door den voorzitter der afdeeling Dr. H. A. van Beuningen, die herinnerde aan de op richting der vereeniging. Sindsdien heeft het bestuur het terrein verkend en plannen ge maakt voor de toekomst. Velsen aldus spreker, is een gedecentraliseerde gemeente; daarom heeft het bestuur het noodig geoordeeld, ook de vereeniging te decentraliseeren. In elke afdeeling is iemand aangewezen, die de taak heeft met de inwoners van zijn afdeeling (vak) contact te zoeken en hen te instrueeren om zoc' goed mogelijk aan een eventueel ge vaar het hoofd te kunnen bieden. Het hoofd bestuur houdt cursussen om instructeurs (in- structrices) op te voeden. In Haarlem wordt zoo'n cursus gehouden. Verder bestaat het plan de reizende tentoonstelling van het hoofdbestuur hier te laten komen. Een deel van het plan is de inrichting van het demc.n- stratiehuis in de Corverslaan, dat welwillend door de directie van de papierfabriek is af gestaan. Spreker zette uiteen, op welke wijze het huis door den leider van het vak Velsen den heer de Wildt is ingericht. Hij over handigde daarop den met een lint in de Velsensche kleuren versierden sleutel aan bur gemeester Kwint en deelde nog mede, dat het SPEL IN DE VOORJAARSZON. huis eiken werkdag van 35 en van 810 geopend is. Bij genoegzame belangstelling zal ook in andere deelen van de gemeente zulk een modelhuis ingericht worden. Spreker dankte tenslotte allen, die belangeloos aan de inrichting hebben meegewerkt. Burgemeester Kwint zeide, zeer erkentelijk te zijn voor het vele werk door de jonge ver eeniging verricht. We moeten de luchtbe scherming niet zien als een- gewone gemeen telijke dienst. De luchtbescherming heeft die factoren, dat we nooit kunnen zeggen, dat ze in perfectie is georganiseerd. We moeten streven naar het redelijke minimum. Het merkwaardige is, dat de luchtbescherming geen gemeentelijke dienst is, waarbij de bur ger service krijgt van gemeente-ambtenaren, maar het werk is van burgers voor burgers. Geen enkele burger mag zich daaraan onttrek ken. Spreker hoopte, dat het huis zal voorzien in de behoefte, opdat zij, die niet weten wat te doen, zich kunnen oriënteeren. De vele aanwezigen, waaronder de heer W. F. Visser wethouder van Sociale Zaken, raads leden, de heer W. P. Weyburg, hoofd van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst en eeniige Beverwijksche autoriteiten begaven SCHIP VAN Arendskerk (Ned.) x) Abadan (Zw.) x) Alcinous (Ned.) x) Aalcre (Noor) Ajax (Ned.) Ariadne (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Bloemfontein (Ned.) Boskoop (Ned.) Bretagne (Deen) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Dolius (Br.) Deucalion (Ned.) Eemland (Ned.) Elster (Du.) Euterpe (Ned.) Frangois L. D. (Fransch Fauna (Ned.) Gambian (Eng.) Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Glenearn (Br.) x) Gundega (Letl.) Helmspey (Eng.) Halle (Du.) Helder (Ned.) Hogland (Fin) Hermes (Ned.) loannis P. Goulandris (G Iris (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Laertes (Ned.) Lucy Essberger (Du.) Maron (Eng.) x) M.v.St. Aldegonde (Ned Meliskerk (Ned.) x) M'enes (Du.) Matros (Pan.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Eng.) x) Magdeburg (Du.) Maaskerk (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Mars (Ned.) Orpheus (Ned.) - Poelau Teilo (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Polydorus (Ned.) Pluto (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Randfontein (Ned.) Springfontein (Ned.) x Saturnus (Ned.) Saudades (Port.) Stella (Ned.) Srlland (Ned.) Socrates (Ned.) Soemba (Ned.) x) ritus (Ned.) l'riton (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned) x) Tjikembang (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Torun (Pool) Tajandoen (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) Westland (Ned.) Wilh. Traber (Du.) Zaanland (Ned.) Japan Aruba Batavia Galveston Kopenhagen Midd. Zee Chili Chili Batavia Chili Zuid Afrika Chili La Plata Z. Afrika Barcelona Pto Barrios (v. IJm.) Santos Japan Midd. Zee Santos Kotka Danzig La Plata Midd. Zee W. Afrika La Plata Japan Japan Stratoni Bassein Ned Indië Chili Diamante Alexandrië La Plata Bordeaux West Afrika West Afrika West Afrika Npd Tndië Middlesbro (v. IJm.) Batavia Batavia Zuid Afrika Npd Indië La Plata Batavia Batavia Batavia West Afrika Buenos Aires Hamburg Jaffa Gothenburg Batavia Batavia Batavia Hamburg Stettin Zw. Zee Batavia Zuid Afrika ■£uid Afrika Mexandrië" La Plata Zw. Zee Buenos Aires West Indië Ned. Indië Midd. Zee iw. Zee Venetië Ned. Indië )ost Azië Alexandrië Gdynia Batavia Zw Zee Ned. Indië Midd. Zee Buenos Aires Gdynia Hamburg Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 13 April 10 Mei 26 April 17 April 14 April 15 April 29 April 6 Mei 14 Juni 13 April 7 April 17 April 20 April 27 April 28 April 8 Mei 9 April 20 April 4 Mei heden 18 April 14 April 21 Mei 14 April 23 April 18 April 8 Mei 21 April 26 April 5 Mei 27 Mei 12 Mei 14 April 26 April 16 April 18 April 27 April 13 April 18 April 20 April 1 Mei 14 April 28 April heden 15 April 20 April heden 13 April 18 April 23 Mei 13 April 12 April 16 April 10 April van Hongkong. 27 Maart vertrokken. 8 April vertrokken. 3 April vertrokken, vertrekt 13 April. 10 April van Napels. 9 April van de Azoren. 28 Maart van Curacao. 8 April van Gibraltar. 4 April van Cristobal. 9 April te Rotterdam. 8 April van Callao. I April van Buenos Aires. 10 April van Durban. 9 April van Gibraltar. 10 April van Pt. Limon. 10 April vertrokken. 24 Maart te Hongkong. 7 April te Stamboul. 7 April te Huil. 7 April te Jacobstad. vertrekt 14 April. 29 Maart vertrokken. 6 April van Piraeus. 3 April van Accra. 25 Maart van Montevideo. 7 April van Belawan. 5 April te Londen. 3 April vertrokken. 3 April van Colombo. 10 April van Marseille. 6 April te Valparaiso. I April van B. Aires, in lading. 29 Maart van Dakar, vertrekt 14 April 7 April te Takoradi. 12 April te Duinkerken. 10 April te Antwerpen, vertrekt 15 April, vertrekt 13 April. 8 April van Pt. Said. II April van Genua. 10 April van Port Soedan. 6 April van Colombo. 10 April van St. Vincent. 29 Maart van Padang. 4 April van Padang. 4 April te Macassar. 10 April van Dakar, vertrekt 14 April, vertrekt 13 April. 10 April van Haifa, vertrekt 13 April. 10 April van Genua. 31 Maart van Sabang. in lading. 12 April van Bremen, vertrekt 15 April. 8 April van Izmir, in lading. 10 April van Durban. 10 April van Ouessant. 8 April van Malta. 30 Maart van Rosario. II April te Rotterdam. 9 April van Rio de Janeiro. 5 April van de Azoren. 10 April van Gibraltar. 9 April van Palermo. 10 April van Ouessant. 10 April van Ouessant. 31 Maart van Belawan. 11 April van Port Said. 10 April van Panderma. 8 April vertrokken. in lading. 11 April van Gibraltar. 1 April van Tjilatjap. 10 April te Fiume. 29 Maart v. Pernambuco. 8 April vertrokken, vertrekt 15 April. zich daarna naar het modelhuis in de Cor verslaan, waarnaar men niet zal behoeven te zoeken, daar het voorzien is van een duidelijken lichtbank. Het huis werd door bur gemeester Kwint geopend, waarna allereerst de beide schuilplaatsen, een open loopgraaf en een geheel afgedekte schuilkelder in oogenschouw werden genomen. In de woning is op doeltreffende en een voudige wijze een voorbeeld gegeven, hoe lichtuitstraling kan worden voorkomen door het maken van een lichtsluis. Naast de vele goede toepassingen is ook een afscherming van het licht voor een der ramen gemaakt zooals het niet moet. Aan de bezoekers is het om aan te toonen, welke deze onjuiste toepassing wel is. Verder is voor één der ramen aan den voorgevel een zandzakbescherming tegen scherfwerking geplaatst. Het spreekt wel vanzelf, dat deze bescherming ook voor het tweede raam vereischt wordt om in het ach terliggende vertrek een zekere mate van veiligheid te verkrijgen. Deze is hier evenwel weggelaten om te demonstreeren, hoe de ruiten tegen versplintering tengevolge van explosies kunnen worden behandeld. In deze woning is een behoorlijke kelder aanwezig, welke dienstbaar gemaakt is als schuilplaats beneden den grond. Voor degenen die in hun woning een dergelijke ruimte be zitten, dus een moed voorbeeld hoe hiervan geprofiteerd kan worden. Ter vermindering van het brandgevaar als gevolg van een aanval met brandbommen, is op den zolder van dit perceel te zien hoe het wel en hoet het niet gedaan moet wor den. Verder is neg op aanschouwelijke wijze in de voorkamer van de woning voorgesteld, op welke eenvoudige manier voorzieningen zijn te treffen om de uitwerking van gasaanval len tot een minimum te beperken. Het be stuur der afdeeling Velsen van de Nederland sche Vereeniging voer Luchtbescherming houdt zich aanbevolen voor opbouwende cri- tiek. In één der vertrekken van de woning zal gelegenheid bestaan deze schriftelijk ter ken nis te brengen. Scheper voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Björkö t.Vasteras MA1KT MIKITIV ROTTERDAM, Veemarkt 11 April. Totaal aanvoer 5958. Paarden 221. Veulens 5. Magere runderen 473. Vette runderen 820. Vette kalveren 212. Graskalveren 90. Nuchtere kalve ren 2150. Schapen 313. Lammeren 15. Varkens 568. Biggen 3. Bokken en geiten 88. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 72, 2e kw. 60. 3e kw. 3646. Vette ossen le kw. 68, 2e kw. 58, 3e kw. 3848. Stieren le kw. 62, 2e kw. 54, 3e kw. 50. Vette kalveren le kw. 110, 2e kw. 95, 3e kw. 6575. Schapen le kw. 50, 2e kw. 43, 3e kw. 32. Lammeren le kw. 56, 2e kw. 47, 3e kw. 42. Graskalveren 2e kw. 52, 3e kw. 40. Nuchtere kalveren le kw. 30, 2e kw. 25, 3e kw. 20. Slachtpaarden le kw. 54, 2e kw. 46, 3e kw. 36. Varkens le kw. 48, 2e kw. 47 3e kw. 45. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 25, 2e kw. 19, 3e kw. 17. Lammeren le kw. 22, 2e kw. 16, 3e kw. 12. Nuchtere slachtkalveren le kw. 6'/*. 2e kw. 5Vè» 3e kw. 4. Nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 15, 3e kw. 12. Slachtpaarden le kw. 240, 2e kw. 200, 3e kw. 125. Werkpaarden le kw. 350, 2e kw. 275, 3e kw. 135. Hitten le kw. 255, 2e kw. 195, 3e kw. 125. Stieren le kw. 270, 2e kw. 195, 3e kw. 145. Kalfkóeien le kw. 285, 2e kw. 220, 3e kw. 155. Melkkoeien le kw. 280, 2e kw. 210, 3e kw. 155. Varekoeien le kw. 195, 2e kw. 160, 3e kw. 140. Vaarzen le kw. 170, 2e kw. 150, 3e kw. 110. Pinken le kw. 130, 2e kw. 110, 3e kw. 90. Graskalveren le kw. 55, 2e kw. 35, 3e kw. 25. Bokken en geiten le kw. 11, 2e kw. 8, 3e kw. 5. Vette koeien en ossen, aanvoer als vor. week, handel kalm, prijzen prima's 76 en 72 ct. Derde kw. koeien iets lager. Stieren, aanvoer korter, handel matig, prijzen eerste stieren iets duur der overigens als vor. week. Vette kalveren, aanvoer iets korter, handel stroef, prijzen pri ma's iets lager. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel lui, prijzen lui. Nuchtere slacht en fokkalveren, aanvoer iets korter, handel traag, prijzen iets lager. Paarden, aanvoer iets grooter, handel kalm, prijzen prijshoudend. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel lusteloos, prijzen vooral niet hooger. Varekoeien, aanvoer flink, handel stil, prijzen als vor. week. Vaarzen en pinken, aanvoer matig, handel stug, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvoer matig, han del slecht, prijzen onveranderd. Bokken en gei ten, aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen als vor. week. HAARLEM, 11 April. Ondertrouwd 11 April: H. C. van Lenning en S. H. Sleutelberg. Getrouwd 11 April: B. Harding en L. J. J. van Buchem; H. Polak en T. A. van Roode. Bevallen 7 April: E. Adelaarde Vries, z.; E. van Kleef—Reurink, z.; J. J. ColletWar- naar, d.; 8 April: R. M. KasteelenKoekkoek, d.; J. M. van der VeldenRijs, z.; E. S. Di- vendaal—Hoenderdos, d.; M. J. J. de Bruin Meerman, z. en d.; M. C. Bussing—van der Velde, d.; C. M. WoltersDreijer, z.; 9 April: H. Wittebol—van Kampen, d.; C. A. Schreurs —van Nieuwkerk, z.; 10 April: C. Denekamp van Doorn, d.; A. M. van den BergKomen, z.; 6 April: C. de VriesBroersz, d. Overleden 7 April: H. AppelboomVeen- stra, 82 j., Zomervaait; 8 April: C. A. Pakkoo van Oekel, 62 j., Haitsma Mulierstraat; e. DroogleverFukker, 82 j., Koninginneweg;

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5