VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. De nieuwe Gereformeerde Kerk. Overdracht op Donderdag 27 April. Naar wij vernemen zal de nieuwe Gerefor meerde Kerk aan de Burgemeester Rambonnet- laan Donderdag 27 April a.s. door de bouwcom missie aan het kerkbestuur worden overgedragen. Op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 April zal het ge bouw ter bezichtiging worden opengesteld, waar na op Zondag 30 April de officieele ingebruik neming plaats heeft. Het lijdt geen twijfel of deze plechtigheid zal onder groote belangstelling geschieden. DAM TOUR NOOI HAARLEMSCHE DAMCLUB Aan het door de Haarlemsche Damclub geor ganiseerde Paaschtournooi werd o.a. ook deel genomen door de drie D. C. IJ.-ers Dukel, Mer- tens en Broek. Alle drie IJmuidenaren boekten een mooi succes. Dukel en Mertens behaalden in de hoofdklasse na loting resp. den len en den 2en prijs, Broek behaalde, eveneens na loting den len prijs in de eerste Idas. Exporteurs koopen weer haring. En dus gingen de prijzen omhoog. Wat men niet had verwacht is deze weck ge beurd: de exporteurs hebben weer haring ge kocht met het onmiddellijke gevolg dat de prij zen, die verleden week tot beneden den gulden waren gedaald, belangrijk stegen, zelfs tot f 4 per kist. De besommingen der haringbooten waren dientengevolge buiten verwachting gunstig on danks den bijzonder grooten aanvoer, die de eerste twee dagen na Paschen ongeveer 4000 kis ten bedroeg. De Ewald en de Haarlem openden de rij met resp. f 2900 en 6200 en Woensdag volgden de Caroline en de Dirkje met resp. f 3930 en f 2710. Nu ook de exporteurs weer haring blijken te kunnen gebruiken, zijn de vooruitzichten v deze visscherij weer veel beter geworden. Zou de haring van de Noordzee ook in het buitenland het uitstervende Zuiderzeeras vervangen? De viscliaanvoer in Duitsche havens. Gedurende de maand Februari 1939 werd in de Duitsche havens Wesermtinde, Cuxhaven en Hamburg-Altona aangevoerd 46503697 K.G. visch, waarvan 2658487 K.G. bijvangst. De to tale waarde der aangevoerde visch bedroeg 5640752 R.M. Aangevoerd werd van Noordzee en Oostzee 10.3 millioen K.G. (waarvan 2.5 millioen K.G. bijvangst) met een waarde van 1.19 millioen R.M., van IJsland, Barentszee, Bereneiland en Noorsche kust 36.2 millioen K.G. met een waar de van 4.45 millioen R.M. AANGEKOMEN. 11 April: Kretinga s.s. Rotterdam 12 April: Triton s.s. Bourgas Holland m.s. Vlissïngen Irene s.s. Napels Chaimite sl.bt. Delfzijl I. P. Goulandris s.s. La Plata Victo s.Si Gent VERTROKKEN. 11 April: Ransdorp m.s. Stockholm Prowess m.s. Huil Greathope s.s. Newcastle Arrivain m.s. Leith Foxen s.s. Karlstad Patria s.s. Rotterdam 12 April: Jernland s.s. Odda Delfinus s.s. Stavanger Amsterdam slp.bt. Nieuwediep Wereldvlootvermindering. Naar Bureau Veritas mededeelt werden in de maand Februari 42 stoomschepen met een inhoud van 82.789 bruto ton van de wereldvloot afge voerd. Hieronder bevonden zich de Nederland- sche stoomtrawler Flamingo (175 b. t. metende), alsmede het Nederlandsche stoomschip „Hen- nie" (280 b. t.) en het Nederlandsche stoom schip „Tjisondari" (8039 b. t.). Genoemde sche pen werden alle voor den sloop verkocht. Onder de motorschepen, geen enkele van Ne derlandsche nationaliteit, bevonden zich 13 stuks met een inhoud van 9968 b. t. en 3 zeil schepen met 3193 bruto tons. Vaarplan motorschip „Oranje". Naar de directie der Stoomvaart Mij. „Ne derland" mededeelt zal het nieuwe motorschip „Oranje", hetwelk.op het oogenblik nog in aan bouw is, behalve de gewone reisroute extra havens aandoen, welke niet steeds dezelfde zullen zijn. Voor de uit- en thuisreis zal een keuze gemaakt worden uit de volgende havens: Lissabon, Palma, Messina en Athene. In het bin nen afzienbaren tijd verschijnende vaarplan zul len nadere bijzonderheden hierover gepubli ceerd worden. Wereldscheepsbouw. Naar Lloyd's Register of Shipping mededeelt werden in het afgeloopen kwartaal de kielen gelegd voor 258 schepen met een inhoud van 728.001 b. r. t. Hieronder bevonden zich 36 schepen met 40.407 b. r. t. in Nederland. Respec tievelijk werden 247 schepen met een inhoud van 690.169 b. r. t. te water gelaten, waarvan 37 schepen met een inhoud van 78.157 bruto register ton. Scheepsbouw voor buitenland. Gistermorgen passeerde alhier de voor Por- tugeesche rekening te Delfzijl gebouwde sleep boot „Chaimite". Het schip, dat te Hamburg voorzien was van de machine-installatie, zal in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij te Amsterdam worden nagezien. Naar wij vernemen zou de schroef nog niet geheel naar wensch functionneeren. Olietank gesprongen. Het onlangs van hier naar Vancouver ver trokken Britsche s.s. „Box Hill" heeft een onge val aan booi'd gehad, hetgeen goed afliep. Tij dens het olie bunkeren in de haven van Willem stad (Curagao) is de stookolietank gesprongen ten gevolge van den grooten druk. Di station gelegd. De sleepboot „Amsterdam" van N.V. Bureau Wijsmüller, alhier, is na een schoonmaakbeurt te hebben ondergaan in het dok van de Amster damsche Droogdok Maatschappij te Amsterdam, naar Nieuwediep teruggekeerd om aldaar weer in station te worden gelegd. IJzerverscheping. Het Noorsche s.s. Akershus" arriveerde gis termiddag van Amsterdam aan het Hoogoven- bedrijf om" aldaar ijzer te laden. Daarna keert het schip naar Amsterdam terug om verder bij te laden voor Oslo. Ligthart damkampioen van Kennemerland. Voor de hoofdklasse werd Dinsdagavond de zoo belangrijke partij LigthartMertens ge speeld, een partij, waarvan de uitslag de beslis sing inzake het kampioenschap inhield. Alleen bij een overwinning kon Mertens den titel veroveren en begrijpelijkerwijze speelde hij onder deze omstandigheden een onregelmatige partij Wel kreeg Mertens nog iets voordeel in het vergevorderd middenspel, doch met een fraai en onverwacht offer forceerde Ligthart remise. Hierdoor behaalde Ligthart het kampioenschap van Kennemerland. De tweede en derde plaats werden bezet door Dukel en Mertens terwijl vierde werd de Boer, zoodat deze spelers in de finale om het dam kampioenschap van Noord-Holland, tevens voor wedstrijden om den meestertitel zullen uitkomen. De eindstand van het Kennemer tournooi luidt: Ligthart 11 pnt., Dukel en Mertens 10 pnt., De Boer 7 pnt., v. d. Heijde 6 pnt, Spanjaard 6 pnt. Bais 5 pnt., de Jong 3 pnt. Tooneelvereenigiiig „Concordia". „De schaduw van het verleden". De tooneelvereeniging „Concordia", regisseur de heer L. W. Boerce, geeft Zaterdag 15 April a.s. in het gebouw Concordia een opvoering van het tooneelspel „De schaduw van het verleden" voor het tooneel bewerkt door Jaap van der Poll naar den roman van Ernst Zahn. De rolverdeeling luidt als volgt: Johannes Renner (F. Brakenhoff); Maria, zijn vrouw (mevr. E. Visser-Bakker); Franz Renner, zijn broer (A. Wegman); mevr. Renner, hun moeder (mevr. C. Bakker-Jongejans); Pater Clemens (G. d. Veldt); Babesepp, een veekoopman (F. Maenhout); wed. Nagel (mevr. A. v. d. Pieter man-'Wormsbecker)Trude, het dienstmeisje (Mevr. A. Delaleijne-Stals). Velsen-Noord kreeg er een keurige woonwijk bij. Een nieuw dorp met bijna 1000 inwoners Gedurende vele jaren beperkte de bebou wing ten Oosten van den Wijkerstraatweg zich tot de Watervlietstraat, die het langen tijd niet verder kon brengen dan tot een soort appendix van de hoofdstraat van dit deel onzer ge meente. De Watervlietstraat liep van den Wijkerstraatweg af dood in de vette groene weiden van het'polderland. Zoo bleef het vele jaren, totdat de groot industrie haar tenten opsloeg in de schoone dreven van de Breesaap en zich daar een nij verheid ontwikkelde, waarin thans eenige duizenden arbeiders werk en brood vinden. Die duizenden arbeiders woonden in Velsen- Noord en verder in Beverwijk en IJmuiden; zij kwamen ook uit andere deelen van het land en zelfs uit het buitenland, vooral uit Duitschland en sedert de vestiging van Van Leer's Walsbedrijven uit België. Geen wonder, dat er spoedig een woning tekort in dit deel van de gemeente ontstond en dat degenen, die in den loop der jaren een plaatsje kregen in een der fabrieken, genood zaakt waren, ver van hun werk een woning te zoeken. De bouwnijverheid kreeg er natuurlijk spoe dig lucht van, dat er wat te verdienen was in Velsen-Noord. Er ontstond een nieuwe woon wijk op het oude Schulpen en de Watervliet straat raakte haar isolement kwijt. En sindsdien is aan den Oostkant van den Wijkerstraatweg een nieuw dorp verrezen met tal van fraaie straten, waarvan de Meerwei- denlaan wel de mooiste is. Verder vindt men hier de Geelvinckstraat, Ladderbeekstraat, Schoonoortstraat, Starreboschstraat, alle vriendelijke breede straten. Ja, dat is wel op vallend, vooral voor de IJmuidenaren, die in de nieuwe wijken van hun plaats bijna niets dan nauwe, zelfs te nauwe straten kunnen vinden. Vooral de Meerweidenlaan is een prachtige breede straat, waarin het goed is te wonen. Maar ook de Schoonoortstraat kan zich met de mooiste straten van IJmuiden meten. Deze nieuwe nederzetting is zoodoende, on danks dat er slechts arbeiderswoningen of eenvoudige burgerwoningen zijn gebouwd, een der mooiste en ruimste woonwijken onzer ge meente geworden. Deze nederzetting telt thans een 200-tal van deze woningen, zoodat er een kleine duizend Velsenaren onderdak hebben gevonden. Doordat er vele buitenlanders wo nen, heeft het nieuwe dorp een internationaal cachet gekregen, maar de menschen verdragen er elkaar beter dan men in dezen tijd van internationale dynamische spanningen zou verwachten. Vooiioopig is de aansluiting van dit nieuwe SCHIP Arendskerk (Ned.) x) Abadan (Zw.) x) Alcinous (Ned.) x) Aakre (Noor) Ajax (Ned.) Ariadne (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Bin tang (Ned.) x) Breda (Ned.) Bloemfontein (Ned.) Boskoop (Ned.) Bretagne (Deen) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.) British Glory (Br.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Dolius (Br.) Deucalion (Ned.) Eemland (Ned.) Elster (Du.) Euterpe (Ned.) Francois L. D. Franscb Fauna (Ned.) Gambian (Eng.) Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Glenearn (Br.) x) Gundega (Letl.) Helmspey (Eng.) Halle (Du.) Helder (Ned.) Hogland (Fin) Hermes (Ned.) Iris (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Laertes (Ned.) Lucy Essberger (Du.) Maron (Eng.) x) M.v.St. Aldegonde (Ned Meliskerk (Ned.) x) Menes (Du.) Matros (Pan.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Eng.) x) Magdeburg (Du.) Maaskerk (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Mars (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Polydorus (Ned.) Pluto (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Randfontein (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Saudades (Port.) Stella (Ned.) Snlland (Ned.) Soemba (Ned.) x) Titus (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tjikembang (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Torun (Pool) Tajandoen (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) Wilh. Traber (Du.) Zaanland (Ned.) VAN Japan Aruba 13 April Batavia 10 Mei Galveston 26 April Kopenhagen 17 April Midd. Zee Chili Chili Batavia 14 April Chili Zuid Afrika Chili La Plata 4 Mei Z. Afrika Barcelona 15 April Abadan 30 April Pto Barrios (v. IJm.) 29 April Santos 6 Mei Japan 14 Juni Midd. Zee Santos Kotka 15 April Danzig 17 April La Plata 20 April Midd. Zee 27 April W. Afrika La Plata 28 April Japan 8 Mei Japan Stratoni Bassein Ned. Indië 18 April Chili Diamante 4 Mei Alexandrië Bordeaux 18 April West Afrika West Afrika 14 April West Afrika Ned. Indië 21 Mei Middlesbro (v. IJm.) Batavia 23 April Batavia 18 April Zuid Afrika Ned. Indië 8 Mei La Plata 21 April Batavia 26 April Batavia 5 Mei Batavia 3 Juni West Afrika Buenos Aires 12 Mei Hamburg 14 April Jaffa 26 April Gothenbui-g 16 April Batavia 18 April Batavia 27 April Batavia Hamburg 13 April Stettin 18 April Zw. Zee Batavia Zuid Afrika Zuid Afrika Alexandrië 20 April La Plata 1 Mei Zw. Zee 14 April Buenos Aires 28 April Ned. Indië 15 April Midd. Zee 20 April Venetië Ned. Indië Oost Azië Alexandrië Gdynia heden Batavia Zw Zee 18 April Ned. Indië 26 Mei Midd. Zee Gdynia heden Hamburg 16 April Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 11 April te Manilla. 27 Maart vertrokken. 11 April te Belawan. 3 April vertrokken. 13 April vertrokken. 10 April van Napels. 9 April van de Azoren. 28 Maart van Curacao. 8 April van Gibraltar. 8 April van Curacao. 9 April te Rotterdam. 10 April van Paita. 1 April van Buenos Aires. 10 April van Durban. 11 April van Finisterre, 6 April vertrokken. 10 April van Pt. Limon. 10 April vertrokken. 6 April van Hongkong. 11 April te Volos. 7 April te Huil. 9 April van Jacobstad. vertrekt 14 April. 29 Maart vertrokken. 11 April van Algiers. 3 April van Accra. 25 Maart van Montevideo. 3 April van Penang. 5 April te Londen. 10 April van Algiers. 3 April van Colombo. 10 April van Oran. 10 April van Corral. 1 April van B. Aires, in lading. vertrekt 14 April 7 April te Takoradi. 12 April te Duinkerken, 10 April te Antwerpen, vertrekt 15 April. in lading. 8 April van Pt. Said. 11 April van Genua. 10 April van Port Soedan. 6 April van Colombo. 10 April van St. Vincent. 29 Maart van Padang. 8 April van Colombo. 4 April te Macassar. 10 April van Dakar, vertrekt 14 April. 13 April vertrokken. 10 April van Haifa. 13 April vertrokken. 10 April van Genua. 11 April van Port Soedan, in lading. 12 April van Bremen, vertrekt 15 April. 8 April van Izmir, in lading. 11 April v. Lorenzo Marquez. 10 April van Ouessant. 11 April van Djidjelli. 30 Maart van Rosario. 11 April te Rotterdam. 9 April van Rio de Janeiro. 10 April van Gibraltar. 9 April van Palermo. 12 April te Rotterdam. 31 Maart van Belawan. 11 April van Port Said. 11 April van Rodosto. 8 April vertrokken. 10 April van Padang. 11 April van Gibraltar. 7 April van Macassar. 10 April te Fiume. 8 April vertrokken, vertrekt 15 April. Schepen voorzien van een x) zijn grootei dan 6000 ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Noorsch s.s. Akershus Amsterdam Generaal-veldmaarschalk Goering is in Tripolis aangekomen, waar hij door maarschalk Balbo werd verwelkomd. dorp met het hoofdkwartier nog niet ideaal te noemen. De eenige officieele verbinding is fei telijk de Watervlietstraat; een niet-officieele is er nog langs de deurenfabriek. Dit is steeds een handicap bij zulke „puisten", dat ze steeds min of meer geïsoleerd blijven. Ook in andere deelen van de gemeente doet zich dit ver schijnsel voor. Voor deze nieuwe woonwijk kan eerst een behoorlijke aansluiting verwacht worden, wanneer de Heirweg, de ontworpen verbinding van den Wijkerstraatweg met den weg, die op de verkeerstunnel aansluit, tot stand is gekomen. Een belemmering voor de verdere uitbrei ding van de bebouwing van het terrein in de Meerweiden is, dat nog steeds het tracé van den weg naar de tunnel niet bekend is. Hier door zal het met de bebouwing aldaar voor- loopig wel uit zijn. Er is nog een blok in wor ding, maar als dit gereed is, is het afgeloo pen. Binnenkort weer een verduisteringsoefening. Men neme bij voorbaat de noodige maatregelen. Naar, het hoofd van den Luchtbeschermings dienst ons meedeelt ligt het in het voornemen, binnenkort een verduisteringsoefening te hou den. Reeds thans wordt met nadruk aan iederen inwoner verzocht, eigener beweging op een avond te controleeren of hij wel de verantwoording kan dragen voor de veiligheid van zijn gezin, te be reiken o.m. door voldoende afschermingsmaatre gelen van de verlichting. Dit kan op verschillende wijzen bereikt worden Wie beschikt over zware gordijnen aan de vensters van de kamers die verlicht moeten blij ven, zonder dat kieren boven of aan de zijkanten blijven veslaan, behoeft voor die kamers geen verdere maatregelen 'te treffen. Deze afsluiting is echter zelden zoo goed als hier verondersteld wordt. Men controleere dat dus van buiten af als de lichten branden. Wie die gordijnen niet heeft kan bij den boek handelaar speciaal in den handel gebracht zwart verduisteringspapier koopen. Hiervan kan een rolgordijn worden gemaakt of met eerïig latwerk een luik vervaardigd worden dat met wervels tegen het raam kan worden aangebracht. Men kan zich overtuigen van deze wijzen van licht- afscherming in de model-woning van de Afdee- ling Velsen van de Nederlandsche vereeniging voor Luchtbescherming aan de Corverslaan No. 110 te Velsen (N.) Ook kan men maatregelen treffen aan de lamp zelve, hetzij door aanschaffing van speciale ver duisteringlampen van Philips, Bikkers of door zelf kapjes of hoezen om de lampen te maken, die slechts zeer weinig licht en dan nog slechts naar beneden mogen doorlaten. Verwacht wordt, dat houders van café's en der gelijke de lichtafscherming van hun lokalen ter dege zullen controleeren, aangezien bij de vorige verduisteringsoefeningen is gebleken, dat hier aan nog veel mankeerde. HAARLEM, 12 April. Ondertrouwd: 12 April: J. Fenge en G. Jan sen; G. C. P. Horsten en M. Gaszen; P. J. P. T. Menger en T. J. A. M. de Neyn van Hoog- werff; W. Bruinsma en H. M. de Kruif; D. Schouten en H. L. Vink; H. Goebert en C. J. Platei; J. C. van Andel en C. M. van Tol; G. L. F. van Aalst en A. R. F. Lind; L. A. Ger- ritse en E. Been; H. Munsterman en M. Tig- gelman: J. E. Strengers en J. M. J. Rijs; P. Vernout en J. P. Scholten; R. Kraan en W. Veltman; G. A. Schoonderwoerd en C. de Graaf; J. J. Koedooder en A. M. Zuiderveld; W. C. Laven en J. Harms; P. P. W. Baljet en A. J. M. Kemperman; H. M. A. J. J. van Schie en C. A. Wolvers; G. Jansen en N. Boontjes. Getrouwd: 12 April: F. A. M. van der Peijl en G. J. Schriever; F. W. A. Tillemans en J. P. M. Christiaans; J. Commandeur en T. Weichert; C. G. van Houten en J. T. H. de Vries; D. Baas en H. A. B. van Meurs; B. J. Glas en J. L. C. Fielmich; A. J. Spoor en E. E. Benkei; E. Brink en A. H. de Vink; H. Freudenthal en K. E. Spinner; C. Markman en C. Weijers; J. J. M. Beerenhout en E. Mesman; J. E. T. B. Driesen en H. C. M. Jonckbloedt; C. Kogk en M. Ruijg- voorn. J. S. van Straten en M. J. Arnoldus; H. van Dijk en B. M. Springveld; J. Kroon en B. E. Lindeman; C. P. Visser en H. C. van Berkum; H. M. Rooijens en J. A. G. Bergfeld; J. H. Zwarts en G. Bouw; J. P. H. Bismeijer en H. v. d. Heeft; G. van Wijnen en J. van Mars bergen; J. C. Ruijgh en J. L. Polfliet; A. J. Gruijters en J. Deen; J. J. Loerakker en K. R. Bolten. Bevallen 7 April: M. Knolvan Emrik, z.; 8 April: A. C. van BalenKeijsper, z.; A. M. J. van Hiltende Vuijst, z.; S. C. Trompert Duivenvoorden, z.; 9 April: A. Onderweegs—de Jong, d.; 10 April: E. van HeesBuijzenaars, d.; S. J. van Veen—'Vrugt, z.; W. A. A. Hovinga t>er Horst, z.; J. H. WehnesJoubij, z.; 11 April: H. P. HulseboschSohackman, d.; W. van der JagtDaudeij, d. en. z.; J. M. Reeu- wijfe-Hartveld, d.; 12 April: F. N. van Duij- venbodeErzsébet, d. Overleden 11 April: E. de Wildevan Duin, 88 j., Witte Heerenstraat; A. Schoone, 21 j., Rijksstraatweg; H. van Damme, 78 j., van Marumstraat; J. W. Scholten, 72 j., Rozema- rijnsteeg. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Leto, (thuisreis) vertr. 13 v. Havre viaDuin- kerken. Amstelkerk, (uitreis) 11 van Dakar. Nigerstroom, 12 v. A'dam n. Hamburg HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, 12 van New-Orleans te Rotterdam Drechtdijk, Vancouver n. Rott.. 11 te Liverpool Edam, R'dam n. New-Orleans 11 te Tampico Dinteldijk, Rott. n. Vancr. 11 te Los Angeles Blommersdijk, Rotterdam naar New-York 10 250 mijl Z.W. van Valentia. Zaandam 11 van New-York n. Philadelphia. Lochavon, Rott. n. Vancouver 10 v. Cristobal HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijlcerk, (uitreis) 11 van Marseille. Heemskerk, (uitreis) 12 te Antwerpen. Randfontein, (uitreis) 11 van Lor Marques HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk, (thuisreis) 11 te Manilla HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk, vertr. 14 v. Hamburg n. Rott HALCYON LIJN Stad Zwolle, 11 v. Salta Caballo n. Rotterdam. Vlaai-dingen. Stad Dordrecht, 12 v. Middlesbro n. Narvik. Stad Vlaardingen, 12 v. Vlaard. n. Narvik. Stad Schiedam, 12 v. Vlaardingen n. Narvik HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 12 v. Rotterdam n. Bremen Grootekerk, (thuisreis) 11 van Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ■Perseus, 12 van Amsterdam,n. Kopenhagen. Orestes, 12 van Amsterdam naar Hamburg, Hebe, 12 van Amsterdam n. Rotterdam. Helder, 10 van Corral naar Lebu. Colombia, 11 van Barbados n. Amsterdam Socrates, 12 van Barbados te Amsterdam Nereus, 12 van Vigo te Oporto. Barneveld, Chiii naar Amsterdam via Liver* pool, 10, 270 nïijl Z.W. van'Valentia. Berenice, Barcelona naar Amsterdam p. 11 Fi* nisterre. Boskoop, 10 van Paita naar Salinas. Deucalion, 11 van Rodostó te Volo. Euterpe, 11 van Amsterdam te Gdynia. Fauna, Piraeus n. Amsterdam 11 van Algiers Ganymedes, 12 van Rotterdam n. West-Indië. Irene, 12 van Napels te Amsterdam. Iris, 11 van Amsterdam te Bordeaux. Juno, 11 van Algiers n. Malta. Oi-ion, 11 van Piraeus n. Thessaloniki. Rhea, 11 van Oran n. Savona. Saturnus, 11 van Djidjelli n. Rotterdam. Tiberius, 1 van Rodosto n. Piraeus. Trajanus, 12 van Castellon te Rotterdam. Triton, 12 van Bourgas te Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alkaid, 11 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Alwalci, 12 van Buenos-Ayres te Rotterdam, Aludra, 11 (n.) van Hamburg n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, (uiti-eis) pass. 11 Point de Galle. Weltevreden, (uitreis) 12 van Londen. Dempo, (uitreis) passeei'de 12 April Suez. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Glengarry, 12 van Dairen te Rotterdam. Antenor, Japan n. Rotterdam 12 v. Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, 12 van A'dam naar Batavia. Christ. Huygens, 12 v. Batavia n. Amsterdam. Tabian, 12 van New Orleans te Semarang. Poelau Roebiah, (thuisr.) 11 v. Port Sudan. Marnix, (thuisreis) 11 van Genua. Tajandoen, (thuisreis) 10 van Padang. WIJKLIJN. Naaldwijk, Karagatch naar Rotterdam pass. 11 Gibraltar. Stolwijk, 12 van Bilbao naar Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, (uiti*eis) 12 te Santos. Westland. (thuisreis) pass. 11 Ouessant. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 6 van Balik Papan te Batavia. Chama, 9 van Falmouth te Curacao verwacht. Agnita, Aruba na Hamburg 11, 50 mijl Z.W. van Land's End. „De bakvisch" AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 13 APRIL W. B. Theater, Peperstraat: en bij programma. 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 13 APRIL Stadsschouwburg: Kinderoperette „Goud* sprookje's Toovei-lied". 7 uur. Groote Kerk: Oi-gelbespeling. 3—4 uur. Luxor Theater: „De onsterfelijke wals 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Fernandel in: „Meiew kwartje de wereld rond". Op het tooneel. J Koen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Morgen gaat t oeier 2.30, 7 en 9.15 uur. Ru. Palace Familie Cinema: „Marionetten en n dolph Valentino in „De zoon van den Shw. uur. 's Middags 2 uur: „Sneeuwwitje en ae dwergen". film. Moviae Theater: „Kara-ben-Nemsi f J™ reportage „De Straat". 2.30, 7.15 en 9.15 Spaarne Theater: „De drie Musketiers „Het perfecte Alibi", 8 uur. b Teyler's Museum, Spaarne 16, 11—» uur' halve 's Maandags. Toegang vrij- - Palestina Diorama's, Schotersingel ïif opend eiken werkdag (behalve Vrijaas •3—5 en 7—9 uur. VRIJDAG 14 APRIL Liberale Staatspartij. 8.15 uur. avoudl Bioscoopvoorstellingen 's middags en

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2