Komt de spoorwegtunnel niet naastdeverkeerstunnel? .,,.,lie der N. S. schijnt meer te 0e not een tunnel ter plaatse van voe|en<je spoorbrug. 'Lid tot nu toe voor een uitge- Lit gehouden, dat wanneer er l lm tunnel voor het verkeer ook nnortvegtunnel onder het Noord- te" Thii Velsen mocht komen, (het- vaststaand mag worden geen um« -d tunneis naast »f h0Utmen tl leggen, zulks om te „n Hat voor eiken tunnel een *ffi°mwLput gegraven zou moeten aP s O Met alles werd er rekening mee ■'.Zn dat verkeers- en spoonveg- 8 naast elkaar onder het kanaal door z«den d""1"31' „u vernemen wij uit goede bron, dat het i a niet zeker is, dat de spoorwegtunnel ,oS i mt waar zulks uit hoofde van een eco- ii3Xj.itvoering van de tunnelplannen ge- ziin en wel omdat de directie der ft-enscnt Spoorwegen het meer in over- "v- „,nrr met haar belangen acht, dat de Tkomt op de plaats van de spoorbrug m.a.w, beslaande spoorwegverbinding Haarlem— 1 r.enoemde directie, zoo vernamen wij, f™h op het standpunt, dat het locale ver- .Leze lijn voor haar van zulk een groot b:er af dat dit zooveel mogelijk behouden ■'?ie worden. Wanneer de spoorwegtunnel op afstand buiten het dorp Velsen komt Ik gevolg daarvan de spoorbaan reeds bij ïfonrt moet worden omgebogen en boven- f'L, „ieuwe station Beverwijk hierdoor ver- Jr van de stad verwijderd komt te liggen, kan -I een locaal verkeer van Santpoort, Drie rs J„ Velsen met Beverwijk geen sprake meer er van "k En om dit te behouden wenschen de Ne- Srlandsche Spoorwegen een oplossing van het hmnelplan - dat dus feitelijk nog een tunnel- Sstuk is dat geheel afwijkt van dat, het- «Ik men in breeden kring voor definitief vast gesteld hield. Hei nieuwe programma van HEX THEATER: „Roes" en „3 x Gabriëlle". tadré Pascaud. een bekend ingenieur bij een eróote scheepsbouwwerf in Marseille, besluit voor de bespreking van eenige technische ver anderingen naar Parijs te gaan. Vóór zijn ver trek vertelt zijn zwager Gilbert (de broer van zijn vrouw Gisèle) hem, dat hij zich zeer onge rust maakt over het uitblijven van eenig bericht van zijn mede-studente Frangoise op wie hij zeer verliefd is en hij verzoekt André haar in Parijs op te zoeken. Charles Boyer en Michele Morgan in „Roes". André heeft in Parijs zijn zaken afgewikkeld en gaat Francoise opzoeken. Eenigszins verrast staat hij tegenover haar; immers de beschrijving van deze vrouw, hem door Gilbert gedaan, klopt niet geheel met de werkelijkheid. Had Gilbert haar niet als een fatale vrouw beschreven? André haalt Frangoise over met hem naar naar Gilbert te gaan, daar hij ervan overtuigd is, dat zijn zwager 't ernstig meent. In den korten tijd dat zij samen zijn, toont zij zich van verschillen de kanten en André kan haar moeilijk doorgron den; de serieuse harde werker voelt zich voor 't eerst in zijn leven uit zijn evenwicht ge bracht. De trein vertrekt zonder André en Frangoise; ze gaan samen voor een week naar buiten. André kan 't niet vatten, maar 't is hem niet mogelijk van haar te scheiden. En als zijn vrouw, onrustig geworden over zijn lange wegblijven, een week later met Gilbert naar Parijs komt, verzwijgt hij haar alles en gaat weer naar Frangoise terug. Inplaats van Frangoise ontmoet hij een vriend van haar, die juist uit den Soedan is teruggekomen om met haar te trouwen. Na een heftige scène besluit André weg te gaan. Hij gaat met Gisèle een groote reis maken om Frangoise te vergeten.... maar tevereegfs! Gisele, die voelt, dat André rust noch duur heeft zonder Frangoise en die tenslotte zijn tegen woordigheid als een beleediging ondervindt, brengt haar grootste offer en biedt hem zijn vryneid aan. André accepteert het! Hij gaat terug naar Parijs, doch verneemt van vTijP Lut ben Soedan, dat zij een nieuwen aanbidder heeft een zekeren Mortimer. André zoekt haar op en weet haar te overtuigen van aar onnatuurlijke verhouding met Mortimer en viL u 'ot .*}em terug- André, die Frangoise oor zich alléén wil hebben, besluit nu met haar i een vreemd land te- gaan, waar zij zullen trouwen nadat hij gescheiden is. triJbert wil, dat Gisèle eens met Frangoise pn .n- twee vrouwen ontmoeten elkaar en frangoise verneemt nu, dat Gisèle moeder moet worden. Zij besluit dan van André afstand k J"' Lz'j zal uit ziJn leven verdwijnen. Het naar a §1j°.°*e sla§ voor André. Hij keert terug ILi me herbei-g- waar hij met Frangoise 1)vas: Gilbert komt daar bij hem om maar a J Gis®le nog steeds op hem wacht, vprsph 6 n*e' besluiten, daar alles nog te genezen0 Seheugen ligt. Eerst moet de wonde £JS' 'n bet kort verteld, de inhoud van vervult waann Cbarles Boyer de rol van Pascaud nationale zwemwedstrijden in het velserbad Com?,i30 Api'U a's' organiseert V. Z. V. na- voor alio .^wedstrijden in het Velserbad, waar mees -/iin e fn nationale zwemsters en zwem- w.o ont- geno°digd. Verschillende van hen, de uitnmvr°„"Ze Wereld-recordhoudsters hebben «itnoodiging reeds aangenomen. Vergadering der N. S. B. De heeren Woudenberg en Vlekke aan het woord. De Kring Kennemerland hield gisteravond een openbare vergadering in Thalia, waarin als sprekers optraden de heeren G. F. Vlekke en H. J. Woudenberg. De heer Woudenberg wilde slechts een kort inleidend woord spre ken, om hierdoor meer gelegenheid te geven aan den tweeden spreker en om tevens ge legenheid voor debat te geven. De heer Woudenberg sprak over het oude regeersysteem waar tegenover in opkomst is een nieuwe jongere generatie. Spreker noemde dit oude systeem een afgeleefd wezen, dat zich wil handhaven door wat men noemt de democratie. Dit stelsel tracht de oude inter nationale politiek te behouden waar achter zit het kapitaal van het Jodendom. Daarom dient men zich af te vragen: door wie worden wij geregeerd. De heerschende macht vreest de opkomende nieuwe macht. Tot de steun pilaren van deze oude macht behooren niet alleen de rechtsche partijen maar zelfs de S.D.A.P. die zich verkocht heeft aan het ka pitaal. De militaire maatregelen juichte spre ker toe. In tegenstelling met de stemmen in het Oosten, zegt de N.S.B. ten allen tijde: liever een levende Nederlander dan een levende Duitscher. De N.S.B. wil levende Ne derlanders. In deze maatregelen ziet spreker echter ook het verwekken van een angstpsy chose die moet meehelpen om de aandacht af te leiden bij de a.s. verkiezingen. Spreker heeft meegewerkt voor het verkrijgen van algemeen kiesrecht en socialisatie, maar hij heeft zijn geloof hierin verloren. Spreker oefende felle kritiek op het parlementaire stelsel en de Tweede Kamer en bracht daarbij de kwestie Oss en de verwijdering van den heer Rost van Tonningen ter sprake. Vervolgens werd de pensioenkorting van de oude spoorbeambten onder de loupe genomen. Het parlementaire stelsel, zeide spreker, heeft afgedaan. Door dit stelsel is het mogelijk dat men 57 debatten over het werkloozenvraagstuk heeft kunnen houden. De heerschende macht is de oorzaak dat het volk verdeeld blijft. De buitenlandsche handelspolitiek noemde spre ker absurd. Welke machten staan hierachter? Tenslotte zette spreker uiteen, wat leiderschap beteekent en welke groote waarde één goede leider heeft. Na gewezen te hebben op de ver kiezingsmanoeuvre, die hij er achter de mili taire toebereidselen ziet was het woord aan den tweeden spreken, den heer G. F. Vlekke Deze sprak van den spannenden en moei lijken tijd, waai-in men tracht de menigte van de werkelijkheid af te leiden. Spreker betreur de het dat men in 1939 tracht een volk als het onze, dat als een ontwikkeld volk bekend staat, zoo te misleiden door verkeerde voor stellingen. Als nat. socialist wil spreker trach ten de hoorders de oogen te openen voor de afleidingstactiek die thans gevoerd wordt. Hij wees op den financieelen neerslag die Amerika in 1929 plaats had en op de gevolgen die deze neerslag met zich mee heeft gebracht. Toen heeft Colijn gezegd, volgens spreker laten wij oppassen en zorgen voor de toe komst. Deze Colijn is in 1933 gekozen aan het hoofd der regeering. Wat heeft zich sinds 1933 voltrokken? Een groot leger werkloozen is er in ons land. Hoe komt het, vroeg spreker, dat deze man met zoo'n profetischen blik niet beter heeft kunnen zorgen en er zooveel ellende in ons land wordt gevonden? Deze 70-jarige die phy- sieek zeer sterk is, kan niets doen, dank zij de democratie. Het zuiver beginsel der democratie is juist wat de N.S.B. wil. Democratie dit mooie woord is geadopteerd door menschen die geen democraat zijn, noch verstaan, waar door de democratie in discrediet is geraakt. Democratie is een stelsel, dat monsters baart; democratie beteekent vrijheid, maar waar is die vrijheid? Spreker riep uit: ik smeek u laat u niet afleiden door deze zoogenaamde vrij heid. De arbeider heeft geen vrijheid om zelfs voor z'n arm gzin te zorgen. Spreker gunt den hoogen pensioentrekkers en geldmagnaten het hunne, maar daar tegenover gunt spreker gaarne den arbeiders ai'beid, vrijheid en brood. Spreker dacht aan Tubbergen waar geen in woner de pastorie durfde passeeren zonder een speldje voor de Joodsche vluchtelingen ge kocht te hebben. De democratie kweekt mon sters en maakt karakterloozen. Om dit aan te toonen besprak de heer Vlekke verschillende politieke partijen, allereerst de R.K. Staats partij. Deze kan, volgens spreker, krachtens haar katholiek beginsel niet democratisch zijn, omdat de R.K.S.P. in wezen „totalitair" is. Hierna werd de S.D.A.P. onder de loupe ge nomen. Deze is een springplank naar het juiste Marxisme. Met deze gaat de R.K. staatspartij samen. De houding der S.D.A.P., die haar Marxisme voor een tijd heeft opgeborgen, werd door spreker becritiseerd. De S.D.AP. is leugenachtig en karakterloos. Sprekende over den economischen toestand, zeide de heer Vlekke, dat over 10 jaar ons volk voor 50% uit werkloozen zal bestaan en indien God het niet verhoedt, zal over 50 jaar ons volk geen volk meer zijn. Wil men voor de kinderen een vrij land met welvaart, steun dan niet dit oude stelsel. De N.S.B. wil recht, vrijheid en brood voor den arbeider en zorg voor ouden van dagen. Met de opwekking, zich bewust te zijn wien men zal kiezen en te herinneren aan wat Colijn eens gezegd heeft dat het nationaal socialisme zich, als geestelijke kracht, niet laat keeren door grenspalen, eindigde spreker zijn toespraak waarbij hij tot besluit weergaf hoe hij tot het Nationaal socialisme is geko men. Aan het eind der vergadering was gele genheid tot het stellen van schriftelijke of mondelinge vragen. Daarna werd de vergade ring gesloten met het zingen van het Wilhel mus. AANGEKOMEN. 12 April: Socrates m.s. West Indië Servus m.s. Rotterdam Sandhill m.s. Newcastle 13 April: IJstroom m.s. Leith Westland m.s. Buenos Aires Cabo m.s. Londen Trajanus s.s. Castellon Amstelstroom m.s. Londen Alja m.s. Ipswich Stella s.s. Smyrna Torun s.s. Antwerpen Astarte s.s. Bremen Melissa m.s. Wilhelmshaven Friso m.s. Boston (Line.) Hontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 12 April: Vliestroom s.s. Huil Joh. de Witt s.s. Batavia Hebe m.s. Kopenhagen Kretinga s.s. Liepaja Wipunen s.s. Viipuri Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Perseus s.s. Kopenhagen Orestes s.s. Hamburg Hebe (KSNM) s.s. Rotterdam Nigerstroom m.s. Hamburg Kalmar s.s. Rotterdam 13 Api-il: Victo s.s. Sarpsborg Euro s.s. Rotterdam Björkö s.s. Rotterdam Reis voortgezet. Het Hongaarsche stoomschip Kelet, dat op reis van Amsterdam naar Boston (V.S.) met machi- neschade te St. Michaels moest binnenloopen, heeft die schade hersteld en de reis naar de be stemming voortgezet. Groote diepgang. Het met passagiers- en stukgoederen naar Batavia vertrokken Nederlandsche stoomschip „Johan de Witt" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,6 Meter. Voor de eerste reis vertrokken. Het onlangs voor de N.V. Holl. Stoomboot Mij. te Amsterdam nieuwgebouwde motorschip „Nigerstroom" (eerder gemeld) is Woensdag avond voor de eerste reis naar Hamburg ver trokken. Het schip keert a.s. Zondag, 16 dezer naar Amsterdam terug om aldaar bij te laden voor de uitreis naar West-Afrika. Het schip is n.I. bestemd voor den dienst der HollandWest Afrika Lijn. Proeftocht. Het op 14 Januari j.l. te Vlissingen te water gelaten motorschip „Koningin Emma" (4080 b. r. t.), dat bestemd is voor de Stoomvaart Mij „Zeeland" aldaar vertrok gisteren naar de Noordzee voor het maken van de technische proeftocht. Ankerverbod in de haven van IJmuiden. In het Noorder en Zuider Buitenkanaal (ter weerszijden van het Forteiland) is het thans onder alle omstandigheden strikt verboden te ankeren in de haven, alhier, melden de berich ten aan Zeevarenden. Tusschenreis. Het Britsche motorschip „Sandhill" passeerde gisteren van Newcastle naar Amsterdam en maakte daarmede een tusschenreis voor het in geregelden dienst varende, eveneens Britsche s.s. „Gateshead". Eerstgenoemd schip dat van het Groninger kustvaarttype is, behoort evenals de „Gateshead" aan de reederij Tyne-Tees Steam Shipping Campany Ltd. te Newcastle en meet 505 b. r. t. Totaal verloren. Het op reis van Bahia Blanca naar Rotterdam bestemde Grieksche s.s. „Elengo A. Kydoniefs" is dezer dagen op de kust nabij Almadies ge strand. De bemanning kon gered worden. Het schip vertoont op den bodem groote gaten, ter wijl latere berichten melding maken, dat de machinekamer en het stookruim reeds vol water staan. Men neemt aan, dat het schip dat 7400 ton graan aan boord heeft, totaal verloren zal zijn. Zaterdag Emmabloem-collectc. A.s. Zaterdag zal in IJmuiden en IJmuiden- Oost weer de jaarlijksche Emmabloem-collecte worden gehouden en ongetwijfeld zulllen ook nu weer de ingezetenen van onze plaats, zooals wij altijd gedaan hebben, door het koopen van een bloempje deze collecte steunen. Telken jare weer blijkt, dat deze collecte ten bate van de tuberculosebestrijding zich in een groote populariteit mag verheugen. Dat blijkt nu weer uit het volgende: A.s. Zaterdagavond geeft het symphonie-or- kest Euphonie een concert in het patronaatsge bouw aan den Zeeweg. Elke collectant- of col- lectrice die zich dien dag voor de collecte ver dienstelijk heeft gemaakt, zal in het bezit worden gesteld van een gratis toegangsbewijs voor dit concert. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose Euphonie hiervoor zeer ei'kentelijk is. En voorts doet de vereeniging ook nu weer een beroep op de ingezetenen. Wie wat te missen heeft late de collectanten of collectrices niet voorbijgaan. Edward G. Robinson, Hum phrey Bogart en Clare Trevor in de film „De geheimzinnige dr. Clïtterhouse", welke var heden af in het Thalia Theater wordt vei'toond. TH AU A THEATER: „De geheimzinnige dr. Glitterhouse" en „Een groot schandaal". Edward G. Robinson, momenteel een van 's werelds grootste karakterspelers, lijkt meer op een gangster dan vele zijner collega's. Zijn crea ties hebben ons eens te meer de overtuiging ge schonken, dat gangster-rollen Robinson op het lijf geschreven zijn. Toen hij eens de „Tower" te Londen bezocht en dit is nog niet zoo lang ge leden, werd hij plotseling door een gids opzij getrokken die hem in vertrouwen toefluisterde, dat een bekende Amerikaansche gangster in Chicago achter de tralies was gezet. Robinson, die er heilig van ovex-tuigd was, dat men hem tot nu toe nog niet heiicend had, was zeer verrast, toen hij vernam dat zijn zegsman werkelijk niet met zijn indentiteit op de hoogte was. En dit treffende staaltje kan mede als verklaring dienen voor het feit, dat Edward G. Robinson's nieuwste vei-tolking, n.I. de titelrol in de Warner film ,De gehiemzinnige Dr. Clittershouse" een creatie geworden is, zooals wij nog nooit van hem zagen (en wij mogen toch heusch wel zeggen dat wij op dit gebied wat gewend zijn). Voor velen lijkt Robinson meer op een gangster dan op een acteur en voor het meerendeel meer een acteur dan een beschaafd man, vader met een huis gezin met zijn schilderijen, zijn boeken en zijn vrienden. Gasten komen graag bij Robinson. Edward is n.I. een zeer ontwikkeld man, die over elk onderwerp kan meespreken. Hij kan uren zitten „boomen" en ontmoet graag men schen, die er een andere meening op na houden en hem dat rechtuit in zijn gezicht zeggen; uren kunnen zij dan zitten debatteeren. Besluiten wij dit artikel met eenige korte bij zonderheden omtrent Robinson's nieuwste film „De geheimzinnige Dr. Clitterhouse". Het is een nxisdadigers-melodrama, dat de persoonlijke ervai'ingen van een dokter bij diverse misdaden weei-geeft alsmede diens omgang met gangsters. In het begin van de film vindt een moord plaats, vervolgens diefstal op groote schaal, geldafper sing en verraad aan de politie. Het succes- tooneelstuk van Barry Lynden werd zeer knap voor de film bewerkt door John Wexley en John Huston, terwijl de machtige regie van Anatole Litvak, schepper van vele meesterwer ken, voor een steeds toenemende belangstel ling zoi'gt. De film toont ons verder nieuwe me dische gezichtspunten belicht de physieke reacties van verharde misdadigex's scherp. Dit alles wórdt geruggesteund door een knappe dia loog, kortom een film met een adembenemende onzekerheid en bewonderenswaardige details, met een prachtige handeling, climax op climax! Edward G. Robinson's spel in de titelrol moet het eerst genoemd worden vanwege zijn niet genoeg te roemen cx-eatie terwijl Claire Trevor en Humphrey Bogart niet veel voor hem onder doen; boeiend en overtuigend spel van alle andere medespelei-s. Geluid en fotografie zijn eveneens af Conclusie: een film die een prima entertainment biedt en die men met belangstelling zal zien, Als tweede hoofdfilm biedt het Thalia Theater zijn bezoekers de film „Een gi-oot schandaal' met Carole Lombard en Fernand Gravet. Een hoogst amusante Warnerfilm. NAT. CHRISTEN GEH. ONTH. VEREENIGING. Woensdagavond heeft in het Herv. Vereeni- gingsgebouw de jaarvei'gadering plaats gehad van de afdeeling der N. C. G. O. V.. Na voor lezing van Ps. 103 en gebed werd de vergade ring geopend door den voorzitter den heer P. Timnxers die zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst. Hij moest echter de teleurstel lende mededeeling doen, dat de heer J. Loerak ker uit Haarlem, die als spreker zou optx-eden, verhindex-d was. De uitgebrachte jaarverslagen van den secre taris, den heer L. Winter en de penningmeeste resse mevr. Jans getuigden van activiteit en lever der vex-eeniging. De vergadering die een eenigszins feestelijk karakter droeg werd verder opgeluisterd door zang en voordrachten. worden tegemoetgekomen door verpachting der landerijen, welke dan, volgens artikel 4 der Pachtwet, voor onbepaalden tijd geschiedt. Bij de overeenkomst zal dan aan derx pachter de verplichting dienen te worden opgelegd om voor behoorlijke bemesting zorg te dragen; zijn eigen belang is trouwens met een goede verzorging van den grond ten zeerste gediend. Voorts is het gewenscht, dat in het contract de bepaling wordt opgenomen, dat de pacht prijs onx de drie jaren wordt hei-zien. Naast deze landexTjen zijn ook een aantal woningen van genoemde Instelling in eigen dom aan de gemeente overgegaan. Ook ten aanzien van deze woningen is het noodig dat door den Raad een besluit inzake vexTiuur wordt genomen. B. en W. stellen voor, hun machtiging te verleenen tot onderhandsche verpachting dezer landerijen en onderhandsche verhuring dezer woningen, tegen de prijzen vermeld in het concept-besluit, dat bij de stukken is gevoegd. TERAARDEBESTELLING J. I. KOOREMAN Onder veel belangstelling had gistei-middag op de begraafplaats Westerveld alhier de ter- aai-debestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer J. I. Kooreman, oud-archi tect bij de Burgerlijke openbare wex-ken in Ned. Indië, alhier overleden. Aanwezig was o.a. de heer II. K. Otten, oud architect bij de B. W. O. in Ned. Indië In de aula speelde de organist Gezang 197, het lied „Houdt Gij mijn handen beide" en bij het uitdragen der kist het Largo van Handel. Bij de groeve heeft een zwager van den overledene, de heer Schol, voor de belangstelling bedankt. Paasehreclame W. V. W. SANTPOORT De gelukkige klanten. De Paasch-reclame campagne der Winkelier* Ver. „Wijkeroog" welke inhield dat de op een bepaalden dag in de week voor Paschen ingele verde zegelboekjes een dubbele waarde dus f zouden hebben mag volkomen geslaagd heeten. De in een verzegelde enveloppe gesloten onbe kende datum bevond zich onder de hoede van den heer W. Appel, candidaat-notaris te Velsen- Noord. De bewuste datum bleek te zijn 4 April 1939. Op dien datum werden 29 boekjes ingeleverd. In totaal zijn 188 boekjes ingeleverd. De hoogste dag was 33 stuks. De namen der gelukkigen zijn: J. Schippers, Rijksstraatweg 194. Mej. de Ruiter, Geelvinkstraat Mej. Groen Han Korstanje, Dwarsweg 2 P. Bakker, Burg. Weertsstraat 56 Mevr. A. J. Becker, Wïjkerstraatweg 250 L. van der Wal, Wijkerstraatweg 189 J. van de Berge, Burg. Weertsgtraat 23 Weenink, Duinvlietstraat 46 De Rouville, Koningsweg Wd. Koster, Burg. Weertsstraat 6 v. d. Meer, Meerweidenlaan 20 Mevr. de Reus, Wijkerstraatweg 95 Mevr. Fons, Duinvlietstraat 55 Kuster, Rooswijkerlaan J. W. Antonijsen, Geelvinckstraat 31 W. J. v. d. Ham, Melklaan 117 J, Mojy, Doodweg 5 G. Brakenhoff, Koningsweg 160 Schelling, Kanaaldijk 40 C. Nolte, Noorderlaan 46 v. d. Linden, Walravenstraat 32. Mevrouw Ten Broeke, IJmuiden-Oost. J, Mulder-Berk, Wijk aan Zeeërweg Wed. P. Heere, Rijksstraatweg 38, Heemskei*k J. Koelman, Meeresteinstraat 4, Beverwijk H. v. d. Bos, Eendrachtsti-aat 12 M. Heinen, Smidt v. Gelderstraat 54. D. v. d. Linden, Walravenstraat 16. De landerijen en woningen van liet voormalig R.-K. Armbestuur. Onderhandsche verpachting en verhuring voorgesteld. De landerijen, welke als bezitting van de voormalige Roomsch-Katholiek Burgerlijke Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, krachtens de artikelen 26 en 27 der Verorde ning voor den Gemeentelijken Dienst van maatschappelijk hulpbetoon, in eigendom aan de gemeente zijn overgegaan, werden ge durende de laatste jaren niet verhuurd, doch het grasgewas werd elk jaar publiek geveild. Het gevolg van deze handelwijze is evenwel dat in jaren niets is gedaan aan het op peil houden laat staan verbeteren van den bodem. B. en W. meenen, dat aan dit bezwaar kan HET PROGRAMMA VAN R. C. BREDERODE Brederode speelt a.s. Zondag: Brederode 4^Spaarndam 2, 2 uur. Brederode 1DSK uitgesteld. Kemphaan 1Beverwijk 2 promotiewedstrijd 10 uur. Brederode-terx-ein. Dijk te Beverwijk doorgestoken. Officier eischt drie maanden tegen tuinder. Drie maanden gevangenisstraf eischte de Of ficier bij de Haarlemsche Rechtbank Donder dag tegen een 40-jarigen tuinder uit Beverwijk die een dijkje, dat langs zijn land liep had doorgestoken, waardoor gevaar voor overstroo ming was ontstaan. De dijk was driemaal door gestoken en de tuinder bekende, dat hij het twee maal heeft gddaan. Langs zijn land lie.p een beekje: daardoor had hij dikwijls last van hoog water omdat zijn grond hooger lag dan de gronden aan den anderen kant van den dijk. Daarom had hij den dijk doorgestoken. De verdachte deelde echter ter terechtzitting mede, dat zijn land slechts 1 a 2 c.M. hooger lag dan het land aan den anderen kant van den dijk. Hij had met een watex-pas proeven genomen. Twee getuigen a décharge, de oud wethouder der vooi-malige gemeente Wijk aan Zee en Duin en een tuinder waren bij deze proeven aanwezig geweest. Zes andere tuin ders meenden echter dat hun landen veel lager gelegen zijn. Zij hadden door den dijkdoor braak schade geleden. Van een van hen was een veld met irissen bedorven. Ook een sigarenfabrikant aan den Notweg het drama speelde 2iich op de gi*ens der gemeente Heemskerk en Beverwijk af had op zijn terrein last van het water gehad. Eenige tuinders hadden des nachts den ver dachte met een schop onder zijn arm gezien. De officier noemde het doorsteken van den dijk een infamen streek. Alleen de verdachte had daar voordeel bij. Alle anderen leden daardoor schade. Hij heeft uit zelfzuchtig heid getracht zich zelf te bevoordeelen ten koste van anderen. De officier kwaim tenslotte tot bovenver melden eisch. waarna de px-esident bij uit spraak bepaalde op 27 April HALCYON LIJN. Vredenburg, 12 van Rotterdam n. Narvik. Stad Haai-lem, 12 van Genua te Morphoubaai. Stad Zwolle, 15 (v.m.) te Vlaardingen verw. Stad Maassluis 13 v. Vlaard. n. Narvik. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almlterk (uitr.) p. 12 Perirn. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom 12 v. Amst. n. Hamburg. Leto (thuisr.) vex-tr. 14 v. Havre via Duink. Jaarstroom (thuisr.) 13 v. Port Bouet. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, New-Orleans n. Rott. 12 te Londen Zaandam 11 v. N.-York te Philadelphia. Bilderdijk 12 v. Rott. n. Boston. Binnendijk. Rott. n. Baltimore 11 v. Boston. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Mei-ope, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Achilles, 13 v. Amst. n. Rotterdam. Triton 13 v. Amst. naar Hamburg. Titus, Palermo n. Amst. p. 12 Gibraltar. Barneveld, Chili n. Amst. 13 te Liverpool Fauna, Piraeus n. Amst. p. 13 Gibraltar. Ariadne, 12 van Livorno te Algiers. Venus, 13 v. Amst. te Lissabon. Pygmalion, Izmir n. Rott. 12 van Malta. Berenice, Barcelona n. Amst. p. 12 Ouessant. Hebe 13 v. Amst. te Rotterdam. Hermes 12 v. Alexandrië te Jaffa. Stella 13 v. Rott. te Amsterdam. Tiberius, 12 v. Rodosto te Piraeus. Trajanus, 13 v. Rott. te Amsterdam. Heidei-. 11 v. Valparaiso te Talcahuano. Ganymedes, Rott. n. W.-Indië p. 12 Dunge- ness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland 13 v. Buenos-Ayres te Amsterdam. Waterland (uitr.) 12 van Las Palmas. MEYER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Protesilaus, Rott. n. Japan 12 van Taku Bar. Perseus, Japan n. Rotterdam 5 van Colombo. Glenbag, Dairen n. Rotterdam 11 v. Hongk. City of Lincoln, 12 van Hongkong n. Rott. Patroclus, Dairen n. Rott. 12 te Londen. Polydorus 12 v. Bremen n. Amsterdam. Maron, Batavia n. Amst. 13 te Max-seille. Alcinous. Batavia n. Amst. 12 v. Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar (thuisr.) p. 13 Ouessant. Kota Radja (thuisr.) 12 van Aden. Kota Baroe (thuisr.) p. 13 Pt. de Galle. Weltevreden (uitr.) pass. 13 Ouessant. Palembang (uitr.) pass. 13 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. \ludra 12 v. Hamburg n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitr.) pass. 11 Gibraltar. Tabian 12 v. N.-Orleans te Semarang. Bintang (thuisr.) 12 te Londen. Tohan de Witt (uitr.) 13 te Southampton. WIJKLIJN. Haulerwijk 12 v. Savannah te Nuevitas. Zonnewijk, Rott. n. Peper p. 13 Las Palmas. Randwijk, Pandei-ma n. Rott. p. 13 Kaap Bon.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5