Vlekke Lijst 4 N.S.B. IJ M UID E N STEMT De opbrengst der Emmabloein- collecte. De Zaterdag in IJmuiden en IJmuiden-Oost gehouden Emmabioem-collecte heeft opge bracht resp. f 213.85 en f 151.84 totaal f 365.69. Het bestuur der Ver. tot bestrijding der Tu berculose wenscht een woord van dank te richten tot de collectrïces en de collecteurs, die hun medewerking aan den bloempjesver koop verleenden. Voorts kunnen wij nog mededeelen, dat a.s. Zaterdag in het overige deel der gemeente zal worden gecollecteerd. Wij twijfelen er niet aan of ook daar zal ieder zich met het bloempje tooien, waarvan de opbrengst be stemd is om onzen Staatsvijand nummer 1, de tuberculose te bestrijden. Engelsclie visclihandelaren bezoeken IJmuiden. Gistermorgen heeft een groep Engelsche vischhandelaren een bezoek gebracht aan den Rijksvischafslag, waar ze door den heer C. Oud. directeur van het Staatsvisschersha- venbedrijf werden ontvangen. In het schaftlokaal van den heer Stam werd een kop koffie geserveerd, waarna het bedrijf bezichtigd werd. Velen lieten zich met belang stelling over de werkwijze bij aanvoer, ver koop en vervoer voorlichten. Zij verklaarden voor een en ander groote bewondering te heb ben. Na een bezoek aan de hal maakten de Brit ten een wandeling door IJmuiden en ver sterkten ze den inwendigen mensch in hotel Augusta. Wedstrijden van „Gezellig Samenzijn" uitgesteld. De voor G. S. vastgestelde wedstrijden om het clubkampioenschap van den Ned. R.K. Dambond, die zouden plaats hebben op de Zondagen 16 en 23 April, zijn door bijzondere omstandigheden uitgesteld. De nieuwe data voor deze wedstrijden zul len zoo spoedig mogelijk worden bekendge maakt. JAARFEEST ST. J OS EPH GEZELLEN- VEREENIGING EN DE GRAAL. Zondag vierden de St. Josephgezellenver- eeniging en de Graal in IJmuiden-Oost hun stichtingsfeest. Des morgens werd een H. Mis met alg'emeene H. Communie opgedragen. Deze II. Mis werd gevolgd door een gemeen schappelijk ontbijt. Des avonds vond de op voering plaats van „Leontientje", een tooneel- spel van 3 bedrijven in 10 tafereelen van Felix Timmermans en Eduard Veterman. Het publiek heeft die voorstelling met groote be langstelling gevolgd. Drastische maatregelen der viscli- koopers in Huil. Stichting van een reederij op coöperatieven grondslag? Uit een bericht in Tire Fishing News blijkt, dat de vischkoopers van Hull van plan zijn. drastische maatregelen te nemen tegen het voornemen van de reeders aldaar om 1/4 van den visohaanvoer voor eigen rekening recht streeks te verkoopen. De verhouding, die door de maatregelen der reeders, die hebben ge leid tot vermindering van den aanvoer, toch reeds gespannen was, is er sinds het denkbeeld der reeders, zelf visch te gaan verkoopen, na< tuurlijk niet beter op geworden. De vischkoopers zijn van plaai, zelf een reederij te gaan stichten op coöperatieven grondslag met een kapitaal van 500.000, waarvoor reeds van verschillende zijden fi- nancieele steun is toegezegd. De vischkoopers zijn van plan al het mogelijke te doen, om hun belangen te behartigen, hun onafhanke lijkheid te bewaren en den aanvoer te ver- grooben. GYMNASTIEK DEMONSTRATIE. Hedenavond heeft in het gymnastieklokaal van de R.K. Jongensschool 'aan den Zeeweg, IJmuiden—Oost, een gymnastaekdeimonstratie plaats, waaraan zullen meewerken de meisjes- en jongedamesgymnastiekclub van de Graal, de gymnastiekclub van de R.K. Speeltuinver eeniging Vrij en Blij en eenige turners van de R.K. Gymnastiekclub S.S.S. te Beverwijk. „Het Witte Paard". Naar wij vernemen, zal aan de bezoekers van de voorstellingen der IJmuider Operette Ver- eeniging 'n aardig souvenir aan deze jubileum voorstelling worden uitgereikt. „Het Witte Paard" zal ten tooneele komen op Donderdag 20 en 27 April a.s. in het Thalia Theater. Er wor den slechts twee voorstellingen gegeven en deze zijn alleen voor de donateurs der IJ. O. V. toe gankelijk. Aan „Het Witte Paard" werken in totaal on geveer 70 personen mede als solisten, koristen en het operette-orkest van den Kunstkring. De regie en de dansleiding berust bij Jean Janssens, de muzikale leiding bij den directeur der IJ. O. V. Leo Pielage. Er wordt op tijd begonnen, LEDENVERGADERING „PRO REGE" In het Tehuis voor Militairen heeft gisteravond een ledenvergadering plaats gehad van de bur- gerafdeeling Pro Rege. De vergadering, die ge leid werd door den sergeant-majoor G. van dei- Wal, droeg een geanimeerd karakter. Besloten werd o.a. een begroetingsavond voor de nieuw op te komen lichting te houden op Woensdag 3 Mei in het tehuis. Verder werd be sloten tot het doen vervaardigen van affiches oor het Tehuis en deze te doen ophangen bij verschillende militaire posten. VOOR VRIJHEID EN RECHT VOOR ARBEID EN BROOD (Adv Mgez. Med.) Vergadering der S. D. A. P. Mr. Drilsma over de Statenverkiezing. In „Ons Huis" IJmuiderstraatweg hield de afdeeling IJmuiden der S. D. A. P. gisteravond een openbare vergadering, waarin als spreker optrad Mr. H. O. Drilsma van Haarlem met het onderwerp „Waarom gestemd op de candidaten der S. D. A. P.?" De vergadering werd geopend door den heer N. W. van Nifterick, die er in zijn opening op wees, dat al vinden we de Staten niet zulk een belangrijk lichaam ze toch altijd nog belangrijker zijn dan de Duitsche Rijksdag, die juist weer door Hitier bijeengeroepen is. Mr. Drilsma wees allereerst op de dreigende wolleen boven Europa en op de daden van de fascistische landen Duitschland en Italië, waarin leugen en om-echt verheven worden tot een soort principe, waar men trotsch op is. We zijn ver stomd en verbaasd, dat Mussolini zegt, dat een eeuwigdurende vrede een ramp zou zijn voor de beschaving. Dit wordt met de meeste onbe schaamdheid verkondigd. Hieruit spreekt een mentaliteit, die zooveel verschilt met de onze, dat we er niet mee kunnen debatteeren. Spanje, Tsjecho Slovakije, Albanië, de progrom? in Duitschland zijn evenzoovele onrechten, die ons een rilling bezorgen. Hoe is het telegram van Roosevelt in Duitschland ontvangen? Dit toonde spreker aan met het voorlezen van eenige kop pen uit Duitsche bladen. Dat spreker bij deze buitenlandsche aangelegenheden blijft stilstaan is het bewijs, dat de belangstelling voor de ver kiezingen hieronder lijdt. Deze verkiezingen worden gehouden onder de meest zonderlinge omstandigheden, waaronder ooit verkiezingen werden gehouden. We mogen ons toch niet laten leiden door deze gebeurtenissen. Ons binnen- landsch leven gaat door en spreker meende, dat de Statenverkiezingen even zoo belangrijk zijn als de Kamervex-kiezingen. Men moet kunnen toonen aan het buitenland, dat hier de „totali taire" partijen geen kans hebben. Welke plaats nemen de Provinciale Staten in? vroeg spreker. Waarom heeft men zich nooit zoo geinteresseerd voor het werk der Provinciale Sta ten? Het contact tusschen de Statenleden en kie zers is niet zoo bijster groot. Dat is jammer, want de taak der Staten is zeer belangrijk. Vooral voor de Sociaal Democraten, omdat deze in de Staten veel constructief wei-k hebben kunnen verrich ten. Spreker hield een opsomming van de be- jnoeiennissen der Provinciale Staten, die zeer be langrijk zijn. Vooral op cultureel gebied doen de Staten veel werk. In de Provinciale Staten ont moeten elkaar feitelijk de stad en het platteland, door de samenvoeging van de belangen. In de ^Provinciale Staten komen stad en land samen, om de belangen der provincie te behartigen. Het college van Gedeputeerde Staten, „de B. en W. van de provincie" is een belangrijk college; de samenstelling daarvan hangt af van de samen stelling der Provinciale Staten. Op de gemeente raden kunnen Gedeputeerden grooten invloed uitoefenen. De belangrijkste taak der Provinciale Staten is, dat ze de Eerste Kamer kiezen. Ze hebbeft dus een rechtstreekschen invloed op de samenstelling van onzen Senaat. Bij de vorige Statenverkiezingen kreeeg de N. S. B. 8 pet. van de stemmen; twee jaar later bij de Kamer-ver- Idezingen kregen ze slechts 4 pet. Dit beteekent, dat volgens die verhouding er tweemaal teveel N. S. B.-ers in de Staten zitten. Spreker memo reerde de uitslagen van vorige verkiezingen, o.a. van de raadsverkiezingen in 1935, die zooveel winst aan de S. D. A. P. opleverden. Rotterdam werd rood en kx-eeg een rood college, omdat de burgerlijke partijen niet wilden samenwerken. Prachtig constructief werk is door de S. D. wet- houdex-s in Roltex-dam verricht. Yeel is er in de openbare lichamen door de Sociaal Democx-aten gedaan, vooral op gebied van sociale wetgeving, woningbouw enz. Het is een typisch bewijs, dat juist die beweging, die de S. D. A. P. het felst be strijdt, zich moest tooien met den naam „socia listisch". Spreker wilde nog even kort wat over de N. S. B. zeggen, kort omdat hij gelooft, dat we er weinig meer mee te maken zullen hebben. Hij meent dat de N. S. B. bij de komende Staten verkiezingen volkomen zal worden verplet- terd: van 8 op 4 pet., van 4 op 2 pet. Ze zullen weggevaagd worden. „Het volk van slampam pers" heeft de N. S. B. volkomen „door". De N. S. B. heeft zich den laatsten tijd onsterfelijk belachelijk gemaakt en dat zal Woensdag blijken. Mussex-t kan Woensdagmiddag 5 uur rustig gaan wandelen met Degrelle. (Gelach). Vervolgens wees spreker op den slechten eco- nomischen toestand in Duitschland en Italië. Mr. Drilsma bespx-ak daarna eenige andere po litieke partijen, in het bijzonder de R.K. Staats partij, de A. R. partij en de Chr. Historischen, samen vormende de coalitie, „het oude Fox-dje, dat je nooit stuk krijgt en het altijd nog doet." De liberale noemde spreker de partij van de ver gane gloi-ie; de communisten hebben met hun gi-ofheden getracht af te breken wat de S.D.A.P. heeft opgebouwd. Samengaan met de communis ten, die in Rusland de democratie met voeten hebben getreden is onmogelijk, aldus spreker. Spreker besloot met een aansporing, trouw te blijven aan de socialistische beginselen. Er was eenig debat van persoonlijken aax-d. dat door spreker beantwoord werd. AANGEKOMEN. 14 April: Bowling s.s. Grangemouth Globe m.s. Danzig Fiducia m.s. Rotterdam 15 April: Patria s.s. Rotterdam Njord m.s. Rotterdam Lucy Essbex-ger s.s. Middlesbro. Sumatra kruiser Nieuwediep Soemba s.s. Ned. Indië Bloemfontein m.s. Hamburg Wilhelm Tx-aber s.s. Danzig Oi-pheus s.s. Gothenbux-g Mai s.s. Cardiff Graslin s.s. Caen Letchworth s.s. New Castle Chef. Méc. A. Blanc s.s. Saffi 16 April: Halle s.s. Ned. Indië Eemland s.s. Santos Vliestroom s.s. Huil Sirius s.s. "Londen Bessel s.s. Bremen Plawsworth s.s. Newcastle 16 April: Groningen s.s. Londen Nigerstroom m.s. Hamburg Plawsworth s.s. Port Talbot Else Max-ie s.s. Zeebrugge Florence Cooke s.s. New Castle - Anna W. m.s. Fowey Zaanland s.s. Hamburg 17 April: Ella s.s. Bandholm Arrivain m.s. Leith Trito s.s. Fowey Britanica s.s. Londen Poelau Tello m.s. Batavia Mendocino m.s. Havre The Baron s.s. Swansea VERTROKKEN. 14 April: Consul Cords s.s. Heri-enwyk Aurora s.s. Rotterdam Audun s.s. Detroit (V.S.) Sambre m.s. Parijs Odysseus s.s. Danzig Marne m.s. Antwex-pen Tromp kruiser Nieuwediep Akershus s.s. Oslo 15 April: Tam worth s.s. Newcastle Inversuir m.s. Huil Friso m.s. IJstad Helen s.s. Delfzijl Socrates m.s. Hamburg Stella s.s. Hamburg Rhesus s.s. Hamburg Rendsburg s.s. Hamburg Astarte s.s. Bremen Theseus s.s. Kopenhagen Sandhill m.s. New Castle Vega s.s. Stockholm Patria s.s. Gothenburg IJstroom m.s. Leith Kongsgaard m.s. Huil Enid Max-y s.s. Goole Amstelstroom m.s. Huil Bowling s.s. Leith Wilbo m.s. Londen Vechtstroom s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen 16 April: Songdal s.s. Soux-ie Melissa m.s. Falmouth (v.o.) 16 April: Patx-ia m.s. Rotterdam Abadan m.s. Baytown Elster s.s. Rotterdam Gloriastella s.s. Rotterdam IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip Else Marie kwam in ballast van Zeebrugge in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf om een lading ijzer in te nemen. Proeftocht. Het 8000 bruto reg. ton metende Nederland- sche tankmotorschip „Clavella" van de Anglo- Saxon, dat 7 Maart j.l. te Rotterdam te water gelaten werd, heeft dezer dagen zijn technische px-oeftocht gemaakt, welke naar wensch ver liep. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 73 stoom- en motorschepen, waax-van 62 voor Amsterdam bestemd waren, 6 voor IJmuiden, 1 voor Velsen, 1 voor Zaandam en 5 voor andere binnenlandsche havens. Om te Iaden. Het Nederlandsche motox-schip „Njord" kwam gisteren in ballast van Rotterdam in de Ooste lijke binnenhaven van het Hoogovenbedrijf aan om aldaar kalksalpeter te laden. Groote diepgang. Het met benzine en petroleum geladen Zweed- sche tankmotorschip „Abadan" passeerde het Noordzeekanaal, komende van Aruba, naar Amsterdam met een diepgang van 8,3 Meter. Om te dokken. Het Noorsch m.s. „Mendocino" dat gisteren in ballast van Havre te Amsterdam arx-iveerde, zal aldaar in het dok van de Amsterdamsche Droog dok Mij. eenige herstellingen ondergaan. Om te dokken. Ten einde eenige reparaties te ondergaan passeerde Zaterdagmorgen Hr. Ms. kruiser „Sumatra" van Nieuwediep naar Amsterdam, waar het opgenomen werd in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, aldaar. Ertsaanvoer. Met het Fransche stoomschip Graslin is van Caen een lading erts in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf aangekomen. IJzerverscheping. Het Duitsche s.s. „Consul Cords" en het Noor sche s.s. „Audun", welke beide aan het Hoog- ovenbedrijf ijzer geladen hadden, zetten resp. de reis daarmede voort, bestemd naar Herrenwyk en Detroit (V.S.) Herstellingen uitgevoerd. Hr. Ms. kruiser „Tromp", welke in het Neder landsche Dok te Amsterdam de aanvarings- schade, welke het schip in de haven van Lissa- bond destijds kx-eeg, definitief heeft hersteld, zette gisteren weer de reis voort naar Nieuwe diep. Aanvoer teerolie. Het Duitsches s.s. „Lucy Essberger" kwam Zaterdag van Middlesbro met een lading teerolie aan het Hoogovenbedrijf. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van VeLsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen te IJmuiden (M.E.K.O.G.) om op 't perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie A no. 1127, plaatselijk bekend fabrieksterrein, haar salpeterzuurfabriek te mogen uitbreiden, o.a. door bijplaatsing van 3 electromotoren,. ni. 1 van 4 en 2 van V/2 K.W., door hen is toegestaan. Arbeiders Tooneelvereeniging „Palvu". „Westerman en Zoon". De arbeiders tooneelvereeniging P.AJ.V.U. geeft Dinsdag 25 April a.s. haar slotuivoe- ring van dit seizoen in het Thalia Theater. Onder regie van den heer H. van Dokkum voert men op „Westerman en Zoon" een tooneelspel van Christien van BommelKouw en Henk Bakker. Dit werk, van een krachtige en innerlijk bewogen dialoog brengt den toehoorder in het privé-kantoor van het warenhuis „Wes terman en Zoon", aan het hoofd waarvan Martha Westerman staat. Zij is een krachtige tyranieke figuur en een zakenvrouw, die met een fanatieke, bijna ziekelijke wiskracht haar zaak van een klein winkelbedrijf tot een machtige warenhuis heeft opgevoerd. Alles wil zij opgeofferd zien aan „haar" zaak, zelfs het huiselijk geluk en het huwelijk van haar eenigen zoon, wiens geluk bijna door haar vernietigd wordt. De vei-schillende hoofdfiguren zijn prachtig geteekend, o.m. de schoondochter, een vrouw met waarachtig gevoel, die tegen de over- heersching van haar tyianiekte schoonmoe der een zwaren strijd te voeren heeft. Gaat men in het eerste bedrijf een bijna verbitterden haat voelen tegen deze ver beten vrouw, in het tweede bedrijf slaat dit tot een mildere stemming jegens haar over, als uit een biecht aan haar zoo blijkt, dat de drijfveer harer handelwijze is, haar belofte gedaan aan het sterfbed van haar man die zij met een bijna bovenmenschelijke liefde verafgoodde om „Westerman" tot den hoogsten top in het zakenleven op te voeren, In het derde bedrijf, dat eenige jaren 11a het tweede speelt, vreet de tijd aan haar ijzersterk gestel. Zij kan de enorme vlucht, die het bedrijf genomen heeft, niet meer over zien en deze dreigt haar te overweldigen.. Maar ondanks tegenslagen, die zich sterker en sterker doen gevoelen, geeft zij de teugels niet uit handen. Nog steeds wil zij niet inzien, dat haar tijd gekomen is en de zaak jongere leiding noodig heeft. Tot eindelijk haar ocgen geopend worden, als het huwelijk van haar zoon door haar onmenschelijk egoïsme dreigt mis te loopen. Snel en doortastend, zooals haar gebeele leven is geweest, neemt zij een besluit: zij treedt af in het belang van de zaak die haar levenswerk was. Om mèt dit offer tevens het geluk van haar kinderen te red den. Wat dit echter voor deze vrouw, wier leven als 't ware een fatuan was door hooger macht haar opgelegd, beteekent, schetst het slot-tafereel van dit sterk en ontroerend ge schreven stuk. Het is een werk, dat van het begin tot het einde den toeschouwer boeien zal. Het uit stekend geschreven slot met de overgave van de eens overheerschende Martha, is zeker het hoogtepunt van het spel, dat slechts mede lijden zal opwekken als zij haar strijd gestre den heeft. Het zal zeker geen gemakkelijke taak zijn dit werk over het voetlicht te brengen, dcch leden van Palvu zijn er van overtuigd, dat hun donateurs de opvoering van een dergelijk tooneexwerk apprecieèren zullen. Voor deze voortstelling zullen fraaie decors aanwezig zijn en Palvu zal zich ongetwijfeld bedjvren met 'n kloppende uitvoering haar speelseizoen af te sluiten. W. Waar zijn de stembureaux gevestigd? En wie zitten er in? Door den gestadigen groei der gemeente is een uitbreiding en een wijziging der stern- districten bij vele verkiezingen noodzakelijk geworden. Het is nog niet zoovele jaren gele den, dat de gemeente was verdeeld in 17 districten. Dit aantal is inmiddels tot 30 uit gebreid. Voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad is de gemeente verdeeld in drie cieskringen met een hoofdstembureau. De samenstelling dezer hoofdstembureaux is als volgt: Kieskring I: Voorzitter de burgemeester, leden de heeren E. W. de Boer, D. Bus, W. F. J. Meijer en J. E. Mulder. Kieskring II: Voorzitter de heer J. P. Nijssen, leden de heeren A. D. Dijkstra, W. L. Kuiper, C. P. J. Maas en P. F. C. Roelse. Kieskring III: Voorzitter de heer J. C. Dun nebier, leden de heeren L. M. Camman, W. J. C. Jantjes, J. v. d- Veer en F. P. Vermeulen. De hoofdstembureaux zullen zitting houden respectievelijk in een lokaal aan het gemeente huis, een lokaal van de u.l.o.-school aan de Platanenstraat en in een lokaal van de Wil- helminaschool, Wijk aan Zeeërweg. Voor de verkiezing van leden der Provin ciale Staten en van den Gemeenteraad zijn voor de dertig stemdistricten de volgende stem bureaux samengesteld: Stemdistrict I (Raadhuis)Voorzitter de burgemeester, leden de heeren J. G. Bresser en J. E. Mulder. Stemdistrict II (R.K. School Driehuis) Voorzitter de heer P. Bosman, leden de heeren B. Meslier en C. Oudendijk. Stemdistrict III (Missiehuis Driehuis)Voor zitter de heer Mr. J. J. P. Tonino, leden de heren M. J. Hemmekan en G. A. Hermse. Stemdistrict IV (Vereen, geb. Ned. Herv. Gem. Santpoort)Voorzitter de heer J. P. Nijssen, leden de heeren M. J. Enzerink en J. H. Visse. Stemdistrict V (School m. d. Bijbel, Fr. Netscherlaan)Voorzitter de heer A. Eikelen boom, leden de heeren W. Obbes en A. Taber- nal Jr. Stemdistrict VI (School F. Santpoort)Voor zitter de heer A. de Groot Lzn., leden de heeren A. A. Cornegge en W. Landeweert. Stemdistrict VII (Serre Klauwers Sant poort) Voorzitter de heer J. Heeremans, leden de heeren H. J. Kenter en P. Rings. Stemdistrict VIII (Gebouw „de Toorts" Sant poort) Voorzitter de heer P. H. van Rumme- len, leden de heeren J. Bruinooge en W. A. Teune.# Stemdistrict IX (School „Uw Koninkrijk Kome" Velsen): Voorzitter de heer J. Stark, leden de heeren W. Davidson en K. Luiting. Stemdistrict X (Herv. Kleuterschool Velsen) Voorzitter de heer H. H. Meijer, leden de hee ren Th. J. H. Bruijnzeels en L. W. Kuiper. Stemdistrict XI (School G. Velsen): Voor zitter de heer W. F. Visser, leden de heeren Deintim en W. F. J. Meijer. Stemdistrict XII (Da Costaschool Velsen): Voorzitter de heer D. Zalm, leden de heeren H. J. Lips en G. Brakenhoff. Stemdistrict XIII (School E. Eksterlaan): Voorzitter de heer P. F. C. Roelse, leden de heeren W. L. Kuiper en J. A. M. van Well. Stemdistrict XIV (U.L.O. School Platanen- straat) Voorzitter de heer W. van Heijst, leden de heeren J. H. v. d. Smissen en W. de Groot. Stemdistrict XV (P. Vermeulenschool Sta tionsweg): Voorzitter de heer N. Raven, leri»n de heeren J, Bontenbal en A. Peels. Stemdistrict XVI ("School D n Voorzitter de heer E. Luikman leff^at)* L. JGlas en A. H. v. d. Kleii heeren Stemdistrict XVII (Patronaats^ weg): Voorzitter de heer C p t S*Uw Zee- de heeren J. N. Bos en K.'Dekker 1 Stemdistrict XVIII (JulianaschL mundusweg)Voorzitter de heer t leden de heeren R. de Boer en V Stemdistrict XIX (Vereen oS' ïh eb«*k' Gemeente. Kalverstraat, Vooral,,. He. H. Groeneveld. leden de heeren pii! G. Janus. r- Bierma «n na&ss M8Ï' weg)Voorzitter de heer G. Heiike™af Ze««- heeren P. A. Kemp en E. j Kooi d® S' Stemdistrict XXII 'WilhelminLh. Zeeërweg): Voorzitter de h™r h 2°'w a. leden de heeren Th. Bais en J. var.' Stemdistrict XXi'iT^R.k! Schooft11^' straat): Voorzitter de heer F p Man leden de heeren P. J. Bakker pn Tmeulen, Stemdistrict XXIV (H. ,w Creulrtl z®:' Al. Bellstraat.iVoorzitter de heer r nebier, leden de heeren c. Hillehrbw ®- Medik. nlue°rink en h. Stemdistrict XXV (School J, Hart'™., Voorzitter de heer N. c. Hin ert»n R. Feddema en c. F Smit heeren Stemdistrict XXVI (Visscherijschonl kade): Voorzitter de heer w P Met?,? ,ec" heeren A. Krijger en R. s.'v cl Veen enat Stemdistrict XXVII (School ai SSi. Voorzitter de heer J. v. d Vee fedSïaatl; A Beenhakker en J. IJzerdraat d eren Stemdistrict XXVIII (Bewaa'r«ni.„», Krugerstraat)Voorzitter de hS100^ Ermshaus, leden de heeren C. Devent., K' Hamburg. ««Mn aio, Stemdistrict XXIX (School c straat): Voorzitter de heer c W S>p' rinéfaSnM A' man, leden de heeren D. J. Bak Pn'v >1' Mollevanger. en K- L- G. HOLLAND—AMERIKA LIJN Statendam 16 v. W. Indië te New York 7' Noordam Rott. n. N. York 16 v. Plymouth Boschdijk Tampico n. Rott. 16 te Antw Lochmonar Rott. n. Vanc. 16 te Londen Bin-gersdijk 15 v. New Orleans n. Rott Volendam 15 v. New York n. Bermuda'. Zaandam 15 v. N. York n. Rotterdam' Drechtdijk Vanc. n. Rott. 16 te Southampton Veendam N. York n. Rotterdam 15 650 miil'w Z.W. van Valentia. Jl w' HALCYON LIJN. Flensburg 15 v. Narvik n. Vlaardingen, Stad Zwolle 16 v. Vlaardingen n. Salta Caballo Maasburg 15 v. Vlaardingen te Pepel voor Vlaardingen. Rozenburg 16 v. Sebenico n. Susa. Stad Arnhem Vlaard. n. Genua p. 16 Duneenecs HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 16 v. Shanghai. Arendskerk (thuisreis) 14 v. Manilla. Tjikembang" (thuisreis) 16 te Genua. Zuiderkerk 16 v. Rotterdam te Antwerpen vertr. 19 n. Hamburg. Enggano (uitr.) 17 te Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 16 v. Bremen te Hamburg vertr. IJ v. Rotterdam. Almkërk (uitreis) 17 'te Kurrachee. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) p. 16 Perim. Streefkerk 16 v. Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 15 van Kaapstad. Nijkerk (uitr.) 17 van Port Said. Randfontein 16 van Beira n. Rotterdam. Springfontein 17 van Rott. te Hamburg. Heemskerk (uitr.) 16 30 mijl ZW. v. Niton. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) 16 te Freetown. Nigerstroom 16 van Hamburg te Amst. Leto (thuisreis) 17 van Duinkerken. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Odysseus 17 van Amsterdam te Gdynia. Orion 16 van Izmir te Rodosto. Iris Bord. n. Amst. p. 17 (12.35 n.) Lydd. Ajax 17 van Aarhuus te Amsterdam. Baarn Amst. n. Chili 14 van Callao. Helder Chili n. Amst. 14 van Valparaiso. Atlas 14 van West Indië te New York. Pericles 15 v. Port Limon te Cristobal. Euterpe, Danzig n. Amst. p. 17 BrunsbutteL Hermes 17 van Tel Aviv te Beyrouth. Simon Bolivar Amst. n. W. Indië p. 15 Dungen. Ariadne Livorno n. Amst. p. 16 Gibraltar. Hercules Rott. n. Algiers p. 15 Gibraltar. Venus Lissabon n. Genua p. 15 Gibraltar. Vulcanus, Rott. n. Alexandrië p. 18 Gibraltar. Barneveld Chili n. Amst. 16 te Antwerpen. Berenice 15 van Rotterdam n. Bilbao. Bodegraven 16 van Rott. n. Hamburg. Boskoop Chili n. Amst. 14 v. Cristobal. Deucalion 15 van Volo n. Yerakini. Fauna Piraeus n. Amsterdam 16, 100 mijl Z.W. van Ouessant. Mars Haifa n. Rotterdam 15 van Malta. Nereus 15 van Oporto n. Amsterdam. Odysseus Amst. n. Danzig p. 16 Holtenau. Orestes 16 van Hamburg te Bremen. Perseus 16 van Kopenhagen te Stettin. Pluto Stettin naar Amst. p. 17 BrunsbutteL Pygmalion Izmir n. Rott. p. 16 Gibraltar. Rhea 15 van Savona te Genua. Saturnus Djidjelli n, Rott. p. 16 Finisterre. Socrates 16' van Amsterdam te Hamburg. Stella 17 van Amsterdam te Hamburg. Theseus Amst. n. Kopenhagen p. 17 Holtenau. Tiberius 15 van Candia n. Calamata. Titus 15 van Cadix te Lissabon. Ulysses Bourgas n. Amst. 16 te Antwerpen. Vesta 15 van Dubrovnik n. Bari. Douro 13 van Puerto Barrios te Cristobal. Pericles 16 van Cristobal n. Cartagena. Flora 12 van Curagao n. Maracaibo. Plato 16 van Curagao naar Maracaibo. Midas 16 van Curagao n. Maracaibo. El Libertador 14 v. Curagao n. Maracaibo. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 13 van Curagao te Genua. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (uitr.) 14 van Santos. Ceres (thuisr.) 17 te Pernambuco. Eemland 16 van Ceara te Amsterdam. Zaanland 17 van Hamburg te Amsterdam. Montferland (thuisr.) 15 van Montevideo. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Glenearn Japan n. Amst. 15 te Duinkerken. Maron Batavia n. Amst. p. 16 Gibraltar. Theseus Japan n. Rott. 15 te Singapore. Benmohr Hongkong n. Rott. 15 te Manilla. City of Bedford Dairen n. Rott. 14 v. Colom Laertes 15 van Batavia n. Amsterdam. Glenogle Dairen n. Rott. 15 v. Colombo. Ajax Japan n. Rott. 16 van Shanghai. Phrontis Amst. n. Java 17 te Port Said. Antilochus Rott. n, Japan p. 15 Start Pt. Glenbeg Dairen n. Rott. 14 te Saigon. Clytoneus Liverpool n. Java 15 v. Singapore. Bellerophon Rott. n. Japan 14 v. Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) p. 15 Perim. Bantam 16 v. Rotterdam te Hamburg. Blitar (thuisreis) p. 16 Gibraltar. Buitenzorg (thuisreis) 17 v. Singapore. Kedoe (uitreis) p. 16 Pt. de Galle. Kota Pinang 16 v. Rott. te Hamburg.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2