VERWACHT WORDENDE SCHEPEN /(JEEP/ Als de gemeente groot wordt. Hoofdcommies wordt referendaris, drie commiezenafdeelingschefs worden hoofdcommies. Reeds meermalen hebben B. en W. de wen- schelijkheid bepleit tot herziening der bezoldi ging van verschillende ambtenaren. Daarbij werd o.a. naar voren gebracht, dat een vergelij king met eenige gelijkwaardige functies in an dere gemeenten ten nadeele van deze gemeente uitvalt. B. en W. hebben hieromtrent steeds het standpunt ingenomen en doen dit nog. dat onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden van een algeheele herziening geen sprake kan zijn. Zij erkennen echter dat er eenige functies zijn die een herziening langzamerhand urgent doen worden, terwijl verschillende ambtenaren voor een bevordering in aanmerking dienen te wor den gebracht. Aan het hoofd van vier der secretarie-afdee- lingen staan thans ambtenaren met den rang van Commies. Dit achten B. en W. niet juist. Het wil hen, ook in vergelijking met andere gemeenten, voorkomen, dat er gelegenheid dient te bestaan aan die ambtenaren den rang van Hoofdcom mies te geven. B. en W. zouden deze titularissen echter willen onderbrengen in groep VII, dus 1 groep lager dan thans het geval is. Het ligt dan in de bedoeling den tegenwoordigen Hoofdcom mies te bevorderen tot Referendaris, waarvoor groep VHIb wordt voorgesteld. De ambtenaar belast met de leiding der regis tratie dient gebracht te worden in groep V. (Als opzichter le klas en boekhouder voor gas en water). Hoewel deze herziening B. en W. niet geheel bevredigt en zij gaarne verder zouden willen gaan, achten zij dit thans niet mogelijk. B. en W. achten het gewenscht in Categorie A groep 1 op te nemen den titel geldophaler-me- teropnemer bij de bedrijven voor gas en water. Thans voeren deze ambtenaren den titel van geldophaler. Dit geeft hun positie niet juist weer en daarvan is in de practijk moeilijivheid on dervonden. Naast deze wijzigingen is er een wijziging van meer formeelen aard, die naar B. en W. meenen dient te worden aangebracht. De Directeur van den Gemeentelijken Dienst van maatschappelijk Hulpbetoon geniet nl. als. zoodanig een salaris gelijk aan dat van een Com mies ter secretarie, afd. chef, benevens een be looning van f 1000 per jaar als secretaris van het Orgaan voor Steunverleening. Het komt B. en W. voor, dat deze beide functies in wezen één functie zijn, zoodat de twee salarissen bij elkaar gevoegd behooren le worden. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor artikel 2 van de Verordening tot rege ling van de ambtenaren te wijzigen o.a. door invoeging van: „Villa. Directeur van den Gemeentelijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon f 3800 f 4600. „VHIb.. Referendaris ter secretarie f 4100 f 4700". en voorts te bepalen, dat op de wedden en toelagen van de functionarissen genoemd onder Villa en VlIIb een verlaging zal worden toege past van 5 pet. Indien deze voorstellen door den Raad worden aanvaard is het de bedoeling met ingang van 1 Januari 1940 te bevorderen: ter secretarie: den Hoofdcommies tot Refe rendaris, drie Commiezen tot Hoofdcommies en een adjunct-commies tot Registrator-; bij de bedrijven voor gas en water: één Ten klerk tot adjunct-boekhouder, vier 2de klerken tot Isten klerk, twee schrijvers tot 2den klerk en één tijdelijk hulp tot schrijver; bij de Arbeidsbeurs: een 2d en klerk tot len klerk. De kosten van deze bevorderingen bedragen voor het jaar 1940, voor de secretarie f 475, voor de bedrijven voor gas en water f 939 en voor de Arbeidsbeurs f 95. Dienstweigeraar aangehouden. De politie alhier heeft aangehouden den dienstweigeraar de V. Hij werd op transport gesteld naar zijn garnizoensplaats te Ede. Instelling van een „Stichting voor Kinderverzorging". Ter verzorging van weezen, halfweezen en behoeftige minderjarigen. Ingevolge artikel 15 van de Verordening voor den Gemeentelijken Dienst van Maatschappe lijk Hulpbetoon brengt de Directeur van dien dienst tenminste eenmaal in de zes maanden rapport aan B. en W. uit, omtrent de personen, die door den dienst in gezinnen of gestichten zijn uitbesteed. Het thans ontvangen rapport heeft B. en W. doen zien, dat op het terrein van de kinderverzorging in onze gemeente veel ontbreekt. De Gemeentelijke Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon is nl. geen in stelling van weldadigheid en mist daarom de bevoegdheid, de voogdij over kinderen te aan vaarden. Ten aanzien van normale gevallen nu zou het wel mogelijk zijn elders gevestigde voogdijvereenigingen bereid te vinden, de voogdij op zich te nemen, maar in een aantal bijzondere gevallen, waarin de kosten de in komsten aan Rijkssubsidie ver te boven gaan, alsmede ten aanzien van volle weezen en niet- erkende natuurlijke kinderen, waarvoor in het geheel geen Rijkssubsidie wordt gegeven, moet dit- uitgesloten worden geacht. De eenige mogelijkheid, meenen B. en W. zou voor dergelijke gevallen thans slechts zijn, dat de Gemeentelijke dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon dc kosten geheel voor zijn rekening neemt, terwijl die dienst, als zijnde geen voogdijvereemging, in geen enkel geval voor Rijkssubsidie in aanmerking kan komen. Zoowel het belang van de kinderen als het gemeentebelang vordert dat een instelling in het leven wordt geroepen, die de duurzame verzorging en opvoeding van weezen, half weezen en behoeftige minderjarigen, voor zoover die verzorging niet door anderen ge schiedt, tot doel zal hebben. B. on W. meenen dat dit kan worden bereikt, door het in het leven roepen van een stichting. Deze stichting zal rechtspersoonlijkheid bezitten, een instel ling van weldadigheid zijn als bedoeld bij ar tikel 2, lid 1, sub a, der Armenwet, zij zal de voogdij over minderjarigen kunnen aanvaar den en in aanmerking komen voor Rijkssub sidie. De leden der Commissie van advies inzake Maatschappelijk Hulpbetoon zijn bereid ge vonden in het bestuur der stichting zitting te nemen. A's voorzitter zal fungeeren een lid van het Collége van B. en W. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor: a. in het leven te roepen een „Stichting voor Kinderverzorging" en daartoe af te zonderen een stamkapitaal van een honderd gulden; b. vast te stellen een reglement voor die stichting; Een en ander als in een concept-besluit is aangegeven. Tooneel vereeniging „Varia'" „De Kat en de Kanarie" bezorgde menigeen koude rillingen. Als afsluiting van haar speelseizoen 1938/1939 gaf de tooneelvereenigïng „Varia" in Thalia een opvoering van het mysteriespel „De kat en de kanarie", een erkend successtuk van het be- roepstooneel en dat mede door de juiste sfeer, het sterke spel der Varianen en de fijne afwer king, door den regisseur Jan van Dommelen met de hand van den vakman verzorgd, ook bij Va- ria's donateurs een aandachtig gehoor heeft ge vonden en een royaal applaus oogstte. Reeds spoedig na het opengaan van het doek in I is de toeschouwer gevangen in de sfeer van den thriller en als de bibliotheek van het oude. verlaten buitengoed Glencliff Manor de erfge namen van Cyrus West herbergt en de familie advocaat het oude testament voorleest, moet de bezoeker iets voelen van het naderende onheil, dat zich in dit sombere huis, vol duistere hoeken en geheimzinnige schaduwen, zal voltrekken. In het echtpaar Roza had de regisseur een juiste bezetting van de hoofdrollen gevonden. Mevr. Roza speelde met fijn gevoel en vol charme de gelukkige erfgename, die in het „spookhuis" allerlei verschrikkingen beleeft. Haar spel bleef, na even tastend zoeken in het begin van 1, in den juisten toon. Uitstekend in gespeeld op haar partners kon zij zoodoende de dialoog tempo geven. Ook de actie was natuurlijk en geconcentreerd (in een thriller zoo noodig) en daardoor overtuigend. En hoe pi-achtig was Roza's creatie als de ner veuze, op twee gedachten hinkende oud-student, die iels in zich heeft van den edelen mensch Mark Sabre uit Hutchinson's „If winter comes". En die als tooneelfiguur een uitstekende copie zou kunnen zijn van Albert van Dalsum's prof. Higgins uit Pygmalion. In dezen Paul Jones heeft Roza weer eens getoond hoe veelzijdig zijn acteurstalent is en hoe hij ,,met hart en ziel'" zoo'n type verzorgt. Een andere figuur, die uitblonk door typeering was mej. St. Peek als de West-Indische Mammie, de huishoudster van Glencliff Manor. Van mej. Peek zagen we reeds dikwijls geslaagde typee ringen; deze kleurlinge goed weer te geven valt niet mee en zeker mogen we schrijven, dat het een der moeilijkste speelrollen in dit aan zulk soort rollen rijke stuk is. Mej. Peek gaf er een knappe typeering van, die in houding en tongval verdienstelijk volgehouden werd. De heer L. W. Boeree, mevr. Boeree en Rie Bakkernes waren drie erfgenamen, die door het eigen karakter dat elk der rolllen bij deze spelers kreeg, kleur aan de handeling gaven. De beide eersten hadden met hun Harry- en Susanfigu- ren niet de minste moeite; mej. Bakkernes toon de zich een vlijtig leerlinge van den regisseur. Het gemakkelijk-afgaande gebaar en het loo- pen over de Bühne zijn nog dingen waar ze aan dacht aan schenken moet, maar die tooneelrou- tine zal ze binnenkort wel onder de knie hebben. Charley Wilder is een rol, waar een dilettant ter dege op studeeren kan. Harm Schoone had de niet gemakkelijke opgave de „deus ex machina" te vertolken, de man die een Jekyll- en Hyde persoonlijkheid vertoont. Hij heeft zich in de laatste maanden in verschillende gedaanten in plankenland vertoond en we hebben kunnen be speuren,'dat wanneer .'het hem ernst wordt met zijn spel hij een figuur zeer verdienstelijk leven lean inblazen. Al wist hij het slot met de climax der ontknooping nog niet geheel en al te halen, het is ontegenzeggelijk juist, dat Varia in hem een goede kracht heeft, die aan betrouwbaarheid mettertijd nog zal winnen. Er gaat van zijn optreden overwicht uit en hij heeft dit eveneens te danken aan de scholing die de regisseur hem ongetwijfeld gegeven heeft. De trouwe Toon van den Borg was de familie advocaat, die na in I het spel gedragen te heb ben ad patres ging. Hij speelde dezen vertegen woordiger des rechts met het flair, dat hem zoo geheel eigen is. Brixton vond in den heer Holtslag een markan ten vertolker, een man van weinig woorden, maar daarom des te veelzeggende!-. En een nood zakelijke schakel in den keten van geheimzin nige voorvallen op Glencliff Manor, De 500 toeschouwers zullen wellicht 500 mee ningen hebben over de verdienste van een thril ler; hoe uïteenloopend die opinies ook züllen zijn; pro of contra, geen enkele donateur van Varia zal zich verveeld hebben bij deze Kat en Kanarie; het heeft geboeid van het begin tot aan de ontknooping, even voor het doek zich voor de laatste maal sloot. En men heeft mee gerild met Annabelle West en gelachen om de tintelende Paul Jones, om de belevenissen in het oude Glencliff Manor. Evenals de V. Z. V.-ers dit on getwijfeld zullen doen Woensdag 26 April a.s. bij de reprise, die Varia dan voor hen zal geven. De avond werd meUeen geanimeerd bal be sloten onder leiding van The Racketmakers. In zijn openingswoord herdacht Varia's voor zitter de heer K. Faber mevrouw Theo Mann- Bouwmeester. Herziening van een plan van uitbreiding. Gesloten in plaats van „doorbroken" gesloten bebouwing. Een gedeelte van het perceel, kadastraal be kend gemeente Velsen, sectie O, no. 11, gren zend aan de Oostzijde van den Hagelingerweg te Santpoort, is bij het plan van uitbreiding gemerkt E, Santpoort, Noordelijk deel, in aan sluiting bij het meer Oostelijk geprojecteerde bouwblok, bestemd voor doorbroken gesloten bebouwing. Deze bestemming blijkt echter een belemmering te vormen voor een economische bebouwing van dien grond, zonder dat dit, uit een stedebouwkundig oogpunt bezien, ge wenscht of noodzakelijk is. Het verdient daar om aanbeveling de bestemming te wijzigen in die voor gesloten bebouwing, zulks in over eenstemming met de bebouwing langs den Hagelingerweg ter weerszijden van bedoeld perceelsgedeelte. B. en W. hebben daarom een plan tot herziening van het opgemelde plan van uitbreiding doen ontwerpen. Dit ontwerp heeft, met de daarbij behoorende bebouwings voorschriften, overeenkomstig de daaromtrent gestelde wettelijke bepalingen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, van 13 Maart 1939 af ge durende vier weken op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Van de nederlegging is kennis gegeven in de IJmuider Courant, in het Dagblad voor IJmuiden, Velsen, enz. en daarenboven aan de ingezetenen op de gebruikelijke wijze. Binnen den. bij artikel 37, alinea 2, der Woningwet gestelden termijn zijn daartegen geen bezwaren ingebracht. B. en W. stellen den Raad thans voor, het bovenbedoelde herzieningsplan vast te stellen en daartoe te nemen het besluit, dat in con cept bij de stukken is gevoegd. De toelichting tot het ontwerp-plan ligt mede bij de stukken. PROPAGANDA-AVOND KLEINE MEISJES- VEREENIGING. De Kleine Meisjes Vereeniging alhier houdt a.s. Vrijdag een propaganda-avond in het ge bouw voor Chr. Belangen, waarbij het kinderkoor „Nachtegaaltje" zijn medewerking verleent. Het programma bestaat uit zang, zangspe len en declamatie. Kustvisschers vergaderden. Gistermiddag heeft in de zaal Prins Hendrik straat, een vergadering plaats gehad van de Kustvisschersvereeniging „Ons belang". De vergadering werd geopend door den heer K. v. d. Grijn, die verslag uitbracht van de bonds vergadering, gehouden te den Haag. Hierna bracht de voorzitter in het kort de vraag ter sprake, die op de bondsvergadering naar voren was gebracht; Is er voor de kustvissche- rij iets te doen? De regeering heeft getracht, hét visscherijbedrijf te helpen door een grooter maaswijdte voor te schrijven, om zoodoende den vischstand te verbeteren. Ook het puf- verbod heeft moeten helpen. Dit alles is niet het juiste, zeide spreker. De vernietiger van de visch en de kuit is de motorkotter, die als het ware den grond omploegt en niet alleen de visch wegschraapt, maar die ook het voed sel van de visch vernietigt. Spreker wekte alle kunstvisschers op, zich bij de vereeniging aan te sluiten. Spreker meende, dat de volgende wenschen aan de regeering kenbaar gemaakt dienden te worden: ten eerste het verbieden van het visschen binnen de Hollandsche wateren met één of meer wekkers voor het net; ten tweede het verbieden van trawlers, log gers of andere vaartuigen boven 50 ton om te visschen binnen de 3 mij Is-grens; ten derde een absolute spertijd voor de kustvisscherjj binnen de 3 mijls grens en ten vierde een doelmatige steunregeling voor den kustvisscher gedurende den over- ;angstijd. Op deze inleiding volgde een breede bespre- king. Hierna werden eenige interne aangelegen heden der vereeniging besproken. Wegens om standigheden moest worden overgegaan tot verkiezing van een nieuwen voorzitter. Geko zen werd de heer K. v. d. Grijn. JAARCIJFERS OVER DE VISSCHERIJ GEDURENDE 1938. Als no. 32 der Verslagen en Mededeelingen van de af deeling Visscherij en van het Depar tement van Economische Zaken zijn versche nen de Jaarcijfers over de Visscherij gedu rende het jaar 1938. Deze jaarcijfers zijn verkrijgbaar gesteld bij de Rijksuitgeverij te 's-Gravenhage tegen be taling van f 0.50. Vijftigjarige Echt vereeniging. Op 2 Mei a.s. hoopt het echtpaar H. Ver duin en M. Verduin—Tiebie den dag te her denken dat zij 50 jaren in den echt verbon den zijn. Het bruidspaar is reeds meer dan veertig jaar woonachtig in de Kalverstraat alhier. Zij zijn afkomstig uit Akersloot en bij het bouwen van een eersten vischafslag naar IJmuiden gekomen waar de bruidegom als timmerman te werk gesteld werd. De beide oudjes zijn 76 jaar oud en genieten nog een goede gezondheid. De bruid is slecht ter been, maar de bruidegom werkt zelfs nog als tim merman bij de firma H. C. van Heijst, waar hij al bijna twintig jaar in betrekking is. Het geziene bruidspaar wacht den 2den Mei ongetwijfeld een drukke en blijde dag. Uitbreiding der visseliersvloot. Dezer dagen is van de werf van de N.V. Scheepsbouwwerf „De Dageraad" te Wou- brugge met goed gevolg te water gelaten de stalen motortrawler Alida KW. 35, gebouwd voor rekening van den heer E. J. Remmel- zwaal te Katwijk aan Zee. Het schip heeft de afmetingen 30.70 M. x 6.80 M. x 3.40 M. en wordt voorzien van een Bronsmotor en zware winch. Naar IJmuiden vertrok van dezelfde werf de motortrawler Wiron 2. Dit schip heeft de afmetingen van 24 M. x 5.75 M. x 2.75 M. en is voorzien van een 150 P.K. Industriemotor. Op genoemde werf is thans nog in aanbouw een motortrawler-haringschip van de afme tingen 37.50 M. x 6.75 M. x 3.69 M., welk schip wordt voorzien van een 240 P.K. Brons-mo tor. Opdrachtgeefster is de N.V. Visscherij Mij. „Alka" te Katwijk aan Zee. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Japan 18 April te Singapore. Alcinous (Ned.) x) Batavia 10 Mei 12 April van Belawan. Galveston 23 April 3 April vertrokken. Midd. Zee 22 April 16 April van Gibraltar. Angra (Fin) La Plata 23 Mei vertrekt 22 April. Bodegraven (Ned.) x) Chili 17 April te Hamburg. Barneveld (Ned.) Chili 19 April 16 April te Antwerpen. Breda (Ned.) Chili 18 April van dé Azoren. Chili 14 April van Cristobal. Bretagne (Deen) La Plata 4 Mei 1 April van Buenos Aires. Boschfontein (Ned.) Z. Afrika 15 April van Kaapstad. Berenice (Ned.) Barcelona 15 April 14 April te Rotterdam. British Glory (Br.) Abadan 30 April 14 April van Aden. Baarn (Ned.) x) Chili 14 April van Callao. Pto Barrios (v. IJm.) 29 April 17 April van La Guayra. Ceres (Ned.) Santos 6 Mei 17 April van Pernambuco. Colombia (Ned.) West Indië 23 April 17 April van de Azoren. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 9 Mei 16 April van Sabang. Dolius (Br.) Japan 14 Juni 13 April van Singapore. Deucalion (Ned.) Midd. Zee 16 April te Yerakini. Dr. H. Wiegand (Du.) Kotka 21 April 15 April vertrokken. Equator (Fin) La Plata 1 Mei 10 April van Victoria (Br.) Frangois L. D. (Franseb La Plata 20 April 13 April van Teneriffe. Gambian (Eng.) W. Afrika 14 April van Dakar. Georgios G. (Gr.) La Plata 28 April 15 April van Dakar. Japan 8 Mei 8 April van Penang. Glenearn (Br.) x) Japan 16 April 14 April te Duinkerken. Gundega (Letl.) Stratoni 21 April 18 April van Ouessant. Helmspey (Eng.) Bassein 10 April van Rio de Janeiro. Helder (Ned.) Chili 14 April van Valparaiso. Diamante 6 Mei 10 April van Rio de Janeiro. Alexandrië 17 April te Beyrouth. Hildur I (Noor) Foldafoss (v. Velsen) 18 April 15 April vertrokken. Antwerpen 18 April 17 April vertrokken. Jaarstroom (Ned.) West Afrika 16 April van Freetown. Alexandrië 18 April vertrokken. Med. Indië 21 Mei 15 April van Batavia. Maron (Eng.) x) Batavia 22 April 16 April van Gibraltar. Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 13 April van Pt. Said. Menes (Du.) Ned. Indië 8 Mei 14 April van Perim. Matros (Pan.) La Plata 23 April 10 April van St. Vincent. Melampus (Ned.) Batavia 26 ADril 14 April van Pt. Said. Myrmidon (Eng.) x) Batavia 5 Mei 15 April van Aden. Magdeburg (Du.) Batavia 3 Juni 14 April te Tjilitjap. Maaskerk (Ned.) x) West Afrika 10 April van Dakar. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 12 Mei 14 April vertrokken. Mars (Ned.) Jaffa 26 April 15 April van Malta. Nereus (Ned.) Oporto 19 April 14 April vertrokken. Orestes (Ned.) Hamburg 19 April 18 April van Bremen. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 27 April 14 April vein Port Said. Poelau Laut (Ned.) Batavia 15 April vertrokken. Pygmalion (Ned.) Zw. Zee (via R'dam) 23 April 16 April van Gibraltar. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 29 April vertrekt 28 April. Perseus (Ned.) Stettin 25 April vertrekt 22 April. Randfontein (Ned.) Zuid Afrika 16 April van Beira. Springfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 17 April te Hamburg. Alexandrië 21 April 18 April van Ouessant. La Plata 1 Mei 30 Maart van Rosario. Salland (Ned.) Buenos Aires 28 April 9 April van Rio de Janeiro. Corpus Christie 25 April 7 April (vertrokken. Stella (Ned.) Hamburg 21 April vertrekt 20 April. Socrates (Ned.) Hamburg 23 April vertrekt 22 April. Sturdee Rose (Eng.) Swansea 18 April 15 April vertrokken. Siljan (Zw.) Sfax in lading. Titus (Ned.) Midd. Zee 22 April 17 April van Lissabon. Tawali (Ned.) x) Ned Indië 14 April van Pt. Said. Tjikembang (Ned.) x) •Jost Azië 17 April van Genua. Tiberius (Ned.) Alexandrië 16 April te Calamata. Tajandoen (Ned.) Batavia 18 April van Colombo. Hamburg 18 April 17 April vertrokken. Telaxnon (Ned.) Ceara 14 April van Madeira. Ulysses (Ned.) Zw Zee 20 April 16 April te Antwerpen. Uckermark (Du.) Ned. Indië 26 Mei 13 April van Batavia. Vesta (Ned.) Midd. Zee 17 April van Bari. Vicia (Fin) Les Falaises (v. IJm.) 14 April van Oran. Van Rensselaer (Ned.) West Indië 14 April van Barbados. Westland (Ned.) x) Hamburg 30 April vertrekt 29 April. Schepen voorzien van eèn x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Duitsch s.s. Thomas Antwerpen TOERISTENBEZOEK VI:RVa^"~~ Duitsche s.s. naar onze haven."1" Naar wij vernemen zal het Duit»* ben", dat op 11 Juni a.s. een «s'«- haven zou brengen om de passavi»..1B5n M» genheid te stellen iets verband met bijzondere omstandig ae». in den niet aanloopen. na'gheden, Ijj AANGEKOMEN 17 April: Ek s.s. Oslo Rhein s.s. Hamburg Fredanja m.s. Swansea Ajax s.s. Gothenburg Goodig s.s. Swansea 18 April: Thomas s.s. Antwerpen Pluto s.s. Stettin Iris s.s. Bordeaux Ousel s.s. Liverpool Euterpe s.s. Danzig Maurice Rose s.s. Pt. Talbot I. M. Embiricos s.s. Santa Fé Lottie R. m.s. Swansea M. v. St. Aldegonde m.s, Batavia Leto s.s. West Afrika VERTROKKEN. 17 April: Lucy Essberger s.s. Londen 18 April: Graslin s.s. Antwerpen Else Marie s.s. Rotterdam Mai s.s. Rotterdam Plawsworth s.s. Rotterdam Stolzenfels s.s. Basrah Nigerstroom m.s. West Afrika Het met stukgoederen van Ned ïndië komen Nederlandsche motorschip Poela» passeerde het Noordzeekanaal inkomend een diepgang van acht meter. me' Het Nederlandsche stoomschip Leto Si®' teren van West Afrika binnenkwam vJrP' tijdhuur van de Holland—West Afrika Lijn Het van Antwerpen naar Emden Duitsche stoomschip Thomas is hier sist™ binnengeloopen wegens den harden storm en S bij opklarend weer de reis vervolgen. Het met graan van Santa Fé naar een E sche haven bestemde Grieksche stoomE Ioannis M. Embiricos is draadloos op zee n«r Amsterdam beorderd en gistermiddag naar h. hoofdstad gepasseerd. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezoigers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE 'T'JMNCINS bijlegger HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Maaslcerk (thuisr.) 16, 570 m. v. Land's End, Leto 18 van West Afrika te Amsterdam. Nigerstroom 18 v. Amst. n. West Afrika. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Tjikembang (thuisr.) 17 van Genua. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam 19 te Rotterdam. Beemsterdijk, New Orleans n. Rott. via Londen 16, 1357 mijl W. van Scilly. Breedijlc, New York n. Rotterdam 16, 734 mijl W. van Scilly. Damsterdijlc, Vancouver n. Rott. via L'pool 16, 515 m.' Z.W. v. Velentia, 18 (9 n.m.) te Liver pool verwacht. Maasdam 18 van Rott. naar Havana. Veen dam 18 van New York te Rott. Burgerdijk 15 van New Orleans n. Rott. Spaarndam 17 van Rott. te New Orleans. Delftdijk Vancouver n. Rott. 17 te San Francisco. Blommersdijk Rott. n. N. York p. 17 K. Race. Drechtdijk Vanc. n. Rott. 17 v. Southampton. Noordam Rott. n. Philadelphia p. 16 Lizard. Bilderdijk Rott. n. Norfolk p. 14 Scilly. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Salta Caballo p. 1T Beachy Head. Stad Vlaardingen 17 v. Vlaard. te Narvik. Vredenburg 17 v. Rott. te Narvik. Stad Schiedam 17 v. Vlaard. te Narvik Flensburg 21 van Narvik te Vlaard, verw. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 18 te Chefoo. Arendskerk (thuisreis) 18 te Singapore. Enggano (uitreis) 18 van Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nieuw Holland 17 v. Melbourne n. Singapore. Grootekerlc (thuisr.) 18 te Le Verdon verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitreis) 18 van Suez. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Medea 15 van West Indië te New York. Amazone 16 van West Indië te New York. Berenice Rott. n. Bilbao p. 16 Beachy Head. Aurora Rott. n. Gibraltar p. 17 Beachy Head. Achilles Rott. n. Tanger p. 16 B. Head. Bodegraven 17 van Rott. te Hamburg. Colombia Barbados n. Amst. p. 17 Azoren. Cottica 17 van Barbados te Paramaribo. Deucalion 16 van Volo te Yerakini. Euterpe 18 van Danzig te Amsterdam. Iris 18 v. Bordeaux te Amsterdam. Pluto 18 van Stettin te Amsterdam. Rhea 17 van Genua n. Palermo. Tiberius 16 van Candia te Calamata. Titus 17 van Lissabon n. Amsterdam. Breda Chili n. Amsterdam via Liverpool 17, JUU mijl N.W. van Azoren. Ganymedes Rott. n. W. Ind. p. 18 Azoren. Vesta 17 van Bari naar Catania. Theseus 18 v. Amst. te Kopenhagen. Juno 18 van Alexandrië naar Piraeus. Saturnus Piraeus n. Rott. p. 18 Ouessant. Fauna 18 April van Piraeus te Amsterdam. Triton 18 April van Hamburg te Amsterdam. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Myrmidon Batavia n. Amst. 18 v. Pt. Sudan. C. of Lincoln Hongk. n. Rott. 17 te Kolambugam Phrontis, Amst. n. Batavia 18 van Suez. Bellerophon Rott. n. Japan 17 te Singapore. Glenaffaric 15 van Yokohama naar H°tt. Benmohr Hongkong n. Rott. 17 van Mam-a. Theseus Japan n. Rott. 18 van Singapore. ROTT.—ZUID AMERIKA LIJN. Algorab (thuisr.) 17 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitr.) 17 te Singapore. Tapanoeli (uitr.) p. 17 Ouessant. Weltevreden (uitr.) p. 17 Kaap Bon. Kota Radja (thuisr.) 18 van Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (uitr.) 16 van Belawan. Johan van Old. (uitr.) 17 v. Belawan. Tajandoen (thuisreis) 18 van Colombo. WIJK LIJN. Randwijk Panderma n. Rott. p. 17 Gibraltar. Beverwijk vertr. 21-22 v. Ipswich n. Roti. Naaldwijk van Karagatch naar Rotterdam pa» 18 Beachy Head

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2