VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN /CHEEP/ LTÜMNCENI V. I. n. r.: Basil Rathbone, Frances Dee, Ronald Colman en Ellen Drew in de groote avonturenfilm „Als ik Koning waswelke deze week in het Thalia Theater vertoond wordt. REX THEATER: Annabella In ,De Burcht der Stilte". „Een zegepraal der Fransche cinematogra fie" wordt deze film van Marcel l'Herbier ge noemd en namen van de vertolkers van de hoofdrollen als Annabella en Pierre Renoir waarborgen de juistheid van deze' classificatie, Wij laten hieronder eenige persbeoordeelin- gen volgen: De „Residentiebode": Een tragisch lied van de vrijheid. Met voortreffelijk spel van Anna bella en Pierre Renoir en sterke regie-span ningen van Marcel l'Herbier. Annabella in „De burcht der stilte?'. De suggestie van moordende dwang en kluistering was daarentegen wel heel sterk in Andre jews decors van de zwijgende citadel van Linsk. Met een bijna satanische wreed heid brengt de regie van Marcel l'Herbier hier Stephan in een innigst dankbaar contact met Viana, die hem aanstonds als een tweede Dalïla zal verraden, laat hij Cesar als oogge tuige de wreedheid van haar offer ondergaan, stelt hij op een zeker oogenblik Viana, Cesar en Stephan naast elkaar, een der verschrik kelijkste driehoekscènes, wellicht ooit ge- ensceneerd, omdat zij, daar Stephan de si tuatie doorziet, tevens „Herkenningsscène" is, een van die dramatische vormen, waaraan het klassieke tooneel mee haar meest tragische werkingen ontleende. Thirards en Née's voor treffelijke fotografie heeft in niet geringe maté de tragische schoonheid van deze scènes verhoogd. De „Haagsche Courant": Marcel l'Herbiers „Citadel der Stilte" mag zeer zeker een mach tig filmwerk genoemd worden. De CetemDoch bovenal is het't prachtige ingehouden en toch steeds opvlammende spel van Annabella, dat ons doet zeggen, dat ieder een deze film moet zien. Het City Theater is het nieuwe jaar uitstekend begonnen! De „Telegraaf"Voortreffelijk Fransch film drama. Met zijn „Citadelle du Silence" heeft Marcel l'Herbier een film gebouwd in het genre van „La grande Illusion". Er vaart die zelfde huiveringwekkende begeerte door naar vrijheid, diezelfde onverzettelijke wil, die er in slaagt door bergen van steen te dringen hij heeft diezelfde monumentale opeenstape ling van zwarte muren en onneembare torens, zwart van ouderdom en verlatenheid, waar binnen alle mensehen gevangen zijn, ook de vrije mensehen. Hier is het niet een fort, doch een Russische gevangenis, die met haar don kere binnenplaatsen, haar van licht verlaten gangen en cellen en haar geluidlooze bewo ners aan alle gevangenen is verboden te spreken de verschrikkingen oproept van Dante's Inferno. In dien hopeloozen steenklomp bloeit geen enkel menschelijk gevoel en toch dringt daar telkens een straal van bevrijdingshoop bin nen. Ditmaal is het Viana, en een zielige ge vangene, zoo stil en ontroerend door Pierre Larque gespeeld, is het werktuig dat den opstand voorbereidt. Hier ontmoet men den spion sluw en fanatiek die bijna het complot ontmaskert doch door de gevangenen in gruwelijke justitie terechtgesteld wordt. Het is Lucas Gridoux, dien men reeds in zoo menige voortreffelijke Fransche film zag. Verbijsterend is de gevangenisopstand ver bijsterend die kerkdienst, waar de gevange nen verlof krijgen te zingen één dag mogen zij hun spreekorgaan gebruiken om dan weer te verstommen en uit al die monden klinkt het Poolsche vrijheidslied. Het is een meesterlijke film geworden aanvangend in de luchthartige sfeer van de zeventiger jaren en haar climax vindend in dien woesten gevangenenopstand. En het is vooral dat wonderlijke spel van de weinigen hier genoemd en de velen die ongenoemd blij ven, die dit drama tot een der aangrijpendste filmdrama's maken, uit een Fransche studio voortgekomen. In liet ruim gevallen. Aan boord van het van Amsterdam vertrok ken stoomschip Wilhelm Traber is kort na het vertrek van Amsterdam naar IJmuiden een ma troos bij. het dichtleggen der luiken in het ruim gevallen, waardoor hij ernstig gewond werd. Op advies van dr. van der Kooi werd het slachtof fer naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig doch niet levensgevaar lijk. THALIA vertoont: „Als ik Koning was „Als ik Koning wasDie gedachte hebben wij allemaal wel eens gehadals U Koning waswat zou dan uw eerste daad zijn? „Als ik Koning was Dat was het geliefde woord van den Parijschen dichter-volksheld Francois Villon. En ziet, hij werd het; En nu presenteert het Thalia Theater Ronald Colman in Frank Lloyd's meesterwerk „Als ik Koning was"in de rol van den on- stex-flijken Frangois Villon. Met Basil Rathbone als Lode wijk XI en Frances Dee als Frangois' grootste verovering. Wie kent niet het vele ma len in alle talen vertaalde, opgevoerde, verfilm de verhaal van dien lustigen dichter-vagebond, in de romantische bewogen dagen van Lodewijk XI? Een dergelijk in alle fasen boeiend, ontroe rend en amusant gegeven in scène gezet door den meester-producer Frank Lloyd, de man die „Calvacade" maakte, „Muiterij op de Bounty'' en „Wells Fargo", breed en royaal van opzet, luxueus van aankleeding met de charmante figuur van Ronald Colman met de bekoorlijke Frances Dee als de Prinses van zijn hart. Waar lijk een grootsche gooi naar het hoogst bereik bare. In de middeleeuwen was het mogelijk dat een schooierige dichter als Villon, volksheld van Parijs, een week lang over Frankrijk kwam te heerschen. Maar thans is het mogelijk, zelf zoo iets mee te maken door in de bioscoop te gaan aanschouwen hoe Ronald Colman in „Als ik Ko ning was" met handkussen en sabelhouwen car rière maakt! Welk een romantische, en uiterst geestige film. Concert „De Eendracht". De harmoniekapel „De Eendracht" der Kon. Ned, Papierfabrieken voert Zaterdag 22 April a.s. in het gebouw Concordia het volgende stijlvolle programma uit: Marsch uit de Algerijnsche Suite van Saint- Saëns, de ouvertures Iphigenie in aulis van v. Gluck, Sakuntala van Goldmark, Siciliaansche Vesper van Verdi en Diefachtige Ekster van Ros sini. Eveneens staat op het programma het symphohisch gedicht Psyche en Eres van César Franck. De landtong van het sluiseiland wordt weggegraven. De Rijkswaterstaat te Haarlem heeft het af graven van de Oostelijke landtong van het Zui- idersluiseilamd alhier bij overeenkomst gegund aan M. van Deudekom te IJmuiden voor f 500. BOUW VAN EEN BRANDWEERGARAGE Op het terrein van het gewestelijk gasbedrijf aan de Trompstraat zal een garage worden ge bouwd ten behoeve van de brandweer en het gasbedrijf. AANGEKOMEN. 19 April: Mavis s.s. Londen Prowess m.s. Huil Kemphaan m.s. Rotterdam Barneveld s.s. Antwerpen Queenworth s.s. Sunderland Astarte s.s. Bremen 20 April: Sandhill m.s. Newcastle Nereus s.s. Oporto Embla s.s. Stockholm Wilbo m.s. Londen Slamat m.s. King's Lynn Gundega s.s. La Plata Rhesus m.s. Hamburg Ulysses s.s. Zwarte Zee Hontestroom s.s. Loonden Enid Mary s.s. Goole Springfontein s.s. Hamburg Maaskerk s.s. West Afrika VERTROKKEN. 19 April: Benvenue s.s. Antwerpen Zwaantiena m.s. Goole Holland m.s. Londen Pacific m.s. Rotterdam Sirius s.s. Rotterdam Maux-ice Rose s.s. Blyth Sturdee Rose s.s. Antwerpen Rhein s.s. Hambux-g Fauna s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen 20 April: Trito s.s. Rotterdam Halle s.s. Hamburg Ioannis P. Goulandris s.s. Emden Zaanland s.s. Buenos Aires Verzekering s.s. „Paris". Het passagiex-sschip „Pax-is" (34.569 B. R. T.) toebehoorende aan de Compagnie Générale Transatlantique S. A. te Parijs; aan boord waar van de brand thans geheel gebluscht is, was, wat betreft het casco en de machines te Londen ver zekerd voor een bedrag van Frs. 50.572.800. De x-est was bij Fransche maatschappijen onderge bracht voor een bedrag van Frs 46.000.000. Om te repareercn. Het in ballast van Rotterdam naar Zwartsluis bestemde Nederlandsche motorschip „Kemp haan" zal aldaar op een werf eenige herstellin gen ondergaan. Verscheping wagons. Met het gisteravond van Arasterdam naar Buenos Aires vertrokken Ned. s.s. „Zaanland" werden wederom twee spoorwagons verscheept-. Deze wagons, welke aan bakboox-dzijde op voor- en achterdek gestuwd stonden, zenn bestemd voor de Argentijnsche Staatsspoorwegen. Gestrand. De Britsche trawler „Mohican", is naar uit Reykjavik bericht wox-dt. op de Zuidkust van IJsland gestrand. De geheele bemanning kon worden gered. Dc eerste reis. Het op de werf „De Vooruitgang" v/h. D. J. Boot te Alphen a.d. Rijn nieuwgebouwde motorschip .Fiducia", 249 b. r. t., dat de vorige week op de Noordzee een goed geslaagde proef tocht heeft gemaakt, arriveerde 14 dezer in bal last van Rottei'dam te Koog a/d. Zaan. Woens dagavond vertrok het schip voor de eerste reis, geladen met stijfsel, van hier naar Strood. Genoemd schip behoort toe aan C. Nieuwpoort, te Groningen die het als kapitein-reeder be- vaax-t. Baggermolen beschadigd. Bij het uitvoeren van baggerwerk in de haven van Dover is de baggermolen Rijn met zijn emmers achter een groot anker blijven haken, waardoor de emmerladder beklemd geraakte. Vanuit Vlissingen zal een drijvende kraan naar Dover worden gebracht om de beschadigde em mers uit te lichten voor reparatie. Opbrengst loodsgelden. In de afgeloopen maand hebben de loodsgel den f76.750 opgebracht (geraamd was f62.500) tegen f 77.182 in dezelfde maand van het vorig jaar. In het eex-ste kwartaal bedroeg die op brengst f218.364 tegen f205.032 in hetzelfde kwax-taal van '1938. De saneering van het Velserbad. Commissie concludeert, dat de gemeente geen enkel financieel risico op zich kan nemen. De commissie ad hoe, benoemd in de Raads- vergadex-ing van 17 Januax-i jl. met de opdracht, op korten termijn rapport uit te brengen over de mogelijkheid, na afdoende saneering het voortbestaan van de door de N.V. „Velserbad" geëxploiteerde bad- en zweminrichting te ver zekeren, heeft aan deze opdracht voldaan. Het rapport is voor de leden bij de stukken ter inzage gelegd. De in dit rapport voorkomen de financieele gegevens zijn vertrouwelijk. De conclusie van de commissie luidt als volgt: Tot haar leedwezen heeft de commissie voor de moeilijkheden, waarin de N.V. „Velserbad" zich bevindt, geen oplossing kunnen vinden en is zij iin hare vergadering van 16 Maart jl. met algemeene stemmen tot de conclusie gekomen: „dat de gemeente, terzake van de door ge noemde N.V. geëxploiteerde bad- en zwemin richting geen enkel financieel risico op zich kan nemen". Verhooging crediet voor luchtbescherming. Niet 1500.maar ƒ4040.is noodig. Voor kosten inzake bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen is op de begroo ting voor 1939 een bedrag uitgetrokken van f-1500. B. en W. achten dit bedrag onder de te genwoordige tijdsomstandigheden niet voldoen de om het hoogst noodzakelijke materiaal aan te schaffen. Mede in verband met een bespre king, gehouden met een vertegenwoordiger van de Regeering, wordt voor het aanschaffen van matex-iaal meer noodig geacht, een bedrag van f 2560, totaal idus f 4060. B. en W. stellen den Raad voor, hun .dit ver hoogde crediet toe te staan. BIOSCOOP vertoont: ,DE PONT „Vrouwen van 1938" en „De onwelkome gast". In „Vrouwen van 1938" worden de hoofd rollen vertolkt door Warner Baxter en Joan Bennet. De inhoud is als volgt: Het modehuis Curson, het grootste in New York, is koortsachtig bezig om den huwelijks uitzet van Wendy van Klettering op. tijd klaar te krijgen. Wendy is een charmant meisje, dat met Henry Morgan gaat trouwen, omdat zij van goede familie, doch arm is en hij geld heeft. Zij ziet echter als een berg tegen dit huwelijk op en smeekt Curson bij het passen van haar trouwjapon, deze niet op tijd af te leveren, zoodat de plechtigheid niet kan door gaan. Als de japon echter toch bezorgd wordt, loopt ze woedend naar Curson. Deze stelt haar voor om te gaan werken en Wendy besluit mannequin te worden voor Curson. Haar nieuwe chef neemt haar mee naar zijn huis, waar hij zijn vrouw Mary in tranen vindt. Mary, een ex-actrice, heeft één ideaal: weer aan het tooneel te gaan en als haar man geen revue voor haar wil financieren, loopt ze weg. Curson zoekt met Wendy troost in het vroo- lijke New Yorksche nachtleven. Henry Morgan, de teleurgestelde bruidegom, tracht dan Curson op alle mogelijke manieren tegen te werken. Eert tracht hij Wendy te be letten als mannequin in de modeshow op te treden en als dit mislukt, financiert hij zelfs een nieuw modehuis, waarvan de arme Rus sische Prins Muratov het hoofd wordt. Muratov tracht al Curson's modellen te stelen en zijn klanten af te troggelen. Het hoogtepunt van den strijd tusschen de twee concurrenten is het Seven Arts bal, waar het mooiste model zal worden bekroond. Wendy bemerkt, dat zij geen kans zal hebben, daar Morgan in de jury zit, maar zij weet toch haar mededingster van het huis Muratov onschadelijk te maken en den veelbegeerden prijs te winnen. Curson is inmiddels naar Boston vertrok ken, waar zijn vrouw in een revue optreedt. Hij heeft eindelijk toegeven aan haar smeek beden op voorwaarde, dat zij, als het geen succes is, nooit meer over het tooneel zal praten. Curson wordt na de première naar New York terug geroepen, daar zijn trouwe vriendin en onder-directrice Sophie, ernstig ziek is. Hij tracht zijn vrouw aan haar belofte te houden, want de revue is een mislukking geworden, maar deze weigert hem te verge zellen. Curson komt te laat in New York terug. Sophie is reeds gestorven. Nu bx-eken er don kere tijden voor het huis Curson aan. Hij heeft zijn laatste geld uitgegeven voor de revue van zijn vrouw en kan geen crediet krijgen voor zijn nieuwe modeshow. Tot overmaat van ramp komt Morgan vertellen, dat hij de hy potheek op het huis Curson heeft overgeno men en het eens zoo trotsehe modehuis staat aan den rand van een bankroet. Wendy wil dat afwenden door zieh op te offeren en zij biedt Morgan aan, tóch met hem te trouwen, maar Morgan begrijpt, dat ze dit alleen doet om Curson te redden en weigert. Curson ka-ijgt echter een lumineus idee als de expediteur hem de coulissen komt brengen van zijn vrouw's revue. Hij besluit met behulp hiervan, in zijn zaak een revue op te voeren met zijn mannequins in de groote scènes. En dank zij deze mode-revue komt Curson daar waar hij wezen wil. EERVOL ONTSLAG GEVRAAGD ALS ONDERWIJZERES. Mej. J. G. Mulder heeft den Raad verzocht, haar eervol ontslag te verleenen als onderwijze res aan de openbare lagex-e school G. B. en W. stellen voor, het gevraagd ontslag SCHIP VAN Arendskerk (Ned.) x) Japan 10 Mei Alcinous (Ned.) x) Batavia Galveston 23 April Midd. Zee 22 April Angra (Fin) La Plata 23 Mei Amstelland (Ned.) x) B. Aires Bodegraven (Ned.) x) Chili Chili Chili 4 Mei Bretagne (Deen) La Plata Boschfontein (Ned.) Z. Afrika 15 April Berenice (Ned.) Barcelona British Glory (Br.) Abadan 30 April Baarn (Ned.) x) Chili Pto Barrios (v. IJm.) 29 April Santos 6 Mei Colombia (Ned.) West Indie 23 April Chr. Huygens (Ned.) Batavia 9 Mei Japan 14 Juni Midd. Zee La Plata 1 Mei Gambian (Eng.) W. Afrika La Plata 28 April Glenroy (Br.) Japan 8 Mei Helmspey (Eng.) Bassein Helder (Ned.) Chili Diamante 6 Mei Alexandrië Jaarstroom (Ned.) West Afrika Juno (Ned.) Alexandrië J.v. Oldenbex-nevelt (N.) Batavia Laertes (Ned.) Ned. Indië 21 Mei Maron (Eng.) x) Batavia 22 April Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika Menes (Du.) Ned. Indië 8 Mei La Plata 23 April Melampus (Ned.) Batavia 26 April Myrmidon (Eng.) x) Batavia 5 Mei Magdeburg (Du.) Batavia 3 Juni Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 12 Mei Jaffa 26 April Nereus (Ned.) Oporto 19 April Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 27 April Poelau Laut (Ned.) Batavia Pygmalion (Ned.) Zw. Zee (via R'dam) 23 Apx-il Polyphemus (Ned.) x) Batavia 29 April Perseus (Ned.) Stettin 25 April Randfontein (Ned.) Zuid Afrika Radmansö (Zw.) Stockholm (v. Velsen) heden Saudades (Port.) La Plata 1 Mei Salland (Ned.) Buenos Aires 28 April Corpus Christie 25 April Stella (Ned.) Hamburg 21 April Socrates (Ned.) Hambux-g 23 April Siljaxx (Zw.) Sfax Midd. Zee 22 April Tawali (Ned.) x) Ned. Indië Tjikembang (Ned.) x) Oost Azië Tiberius (Ned.) Alexandrië Batavia Telamon (Ned.) Ceara Ned. Indië 26 Mei Vesta (Ned.) Midd. Zee Les Falaises (v. IJm.) Van Rensselaer (Ned.) West Indië Westland (Ned.) x) Hamburg 30 April Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 14 April 12 April 3 April 19 April vertrekt vertrekt 17 April 18 April 18 April 1 April 15 April 14 April 14 April 14 April 17 April 17 April 17 April 16 April 13 April 19 April 10 April 14 April 15 April 8 April 10 April 17 April 10 April 19 April van Manilla, van Belawan. vertrokken, van Land's End. '22 April. 27 April, te Hamburg, van Valentia. van Cux-agao. van Buenos Aires, van Kaapstad, te Rotterdam, van Aden. van Callao. van La Guayra. van Pernambuco. van de Azoren. van Sabang. van Singapore, te Izmii\ van Victoria (Br.) van Dakar, van Dakar, van Penang. van Rio de Janeiro, te Antofagasta. van Rio de Janeiro, te Messina. 16 April van Freetown. 18 Apx-il vertrokken. in lading. 20 April 16 April 19 April 16 April 10 April 14 April 18 April 14 April 15 Apx-il 15 April 19 April van Sabang. van Gibraltar, te Marseille, van Pt. Sudan, van St. Vineent. van Pt. Said, van Pt. Sudan, te Tjilitjap. van Montevideo, van Malta, van Dungeness. 19 April van Max-seille. 20 Apx-il van Sabang. pass. 20 Apx-il Ouessant. vertrekt 28 Apx-il. vertx-ekt 22 April. 16 Apx-il van Beira. 15 April vertrokken. 30 Maart van Rosario. 9 April van Rio de Janeiro. 7 April vertrokken. 20 April vertrokken, vertrekt 22 April, in lading. 17 April van Lissabon. 20 April van Triëst. 17 April van Genua. 16 April te Calamata. 18 April van Colombo. 19 Apx-il van Land's End. 16 April van Padang. 19 Apx-il van Catania. 14 April vaxi Or an. 14 April van Barbados, vertrekt 29 April. eervol te verleenen met ingang v- hen te bepalen datum. van een doe? LAWNTENNIS. Om den Davis Cup. NEDERLANDSCHE PLOEG SAMENGESTn Naar wij vernemen heeft het h«t den Ned. Lawntennisbond 0p ,2** 'at de keuaecommissie de ploeg welke n 7 Mei a,s. tegen Polen te Warschau 5'1 komen in de eerste ronde der Enr zone van het Daviscuptournooi «^.opeest!s uit de spelers Van Swol, Hu'eha? macher en De Brauw. 1 besch uit deze vier spelers woidt later s ploeg voor Warschau vastgesteld Sfwl' Men mag aannemen, dat Vaii s Hug'han naar de Poolsche hoofde.. 1 gaan met Teschmacher als reserve VOETBAL. GROOTE BELANGSTELLING Vno» NEDERLAND—BELGIë E De vraag naar kaarten voor den wedstrijd Nederland België ls ,nn door den K.N.V.1T besloten ts ,5? bouwen van plaatsen achter het rïï vt kaarten hiervoor zijn reeds verbi'iS het bureau van den Voetbalbond te J® en bij het Olympisch Stadion te Aim3S! Hieruit blijkt, dat de extratrtbnM voor de eere- en voor de marathon»™!? gebouwd volledig bezet zijn, e DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Hajdi DAMCLUB Kl' Maandagavond werden bovengenoemd. strijden voortgezet. emde wed- De uitslagen luiden als volgt' Hoofdklasse: P. G. van Engelen win J. W. van Dartelen. 8 "W O Eerste klasse: I. Ravensbergen wint va» j. Tweede klasse: C. Vrolijk wint van ene. Laat, W H. v d. Eijnde wint van C. Vrolijk wint van J, Boterbloem. piofnaim° de'de klmse *1»' In den wedstrijd om het derde klasse cluh kampioenschap 1938/1939 der Haarlemse^ Damclub is thans de beslissing gevallen Hef kampioenschap werd behaald door D 'phi lippo. VOETBAL IN ENGELAND. Voor de eerste afdeeling van de Engelsche league zijn Woensdag de volgende wedstrij den gespeeld: Leeds UnitedHuddersfMd Town 2-1 PortsmouthGrimsby Town £_i Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000. ton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk Vancouver n. Rott. 19 te Liverpool, Maasdam Rott. n. Havana 19 v. Antwerpen. Breedijk 20 v. Baltimore te Rotterdam. Dinteldijk 19 v. Rott. te Vancouver. Binnendijk Baltimore n. Rott. 18 v. Newp. News. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 19 te Bermuda. Lochgoil Vancouver n. Rott. 19 v. Cristobal. Beemstei'dijk New-Oi-leans n. Rott. via Londen 18, 819 mijl W. v. Scilly. Lochmonar Rott. v. Vanc. 19, 152 m. v. Niton. HALCYON LIJN. Stad Maassluis 20 (v.m.) v. Narvik n. Vaard. Vx-edenburg 19 (n.m.) v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Zwolle Vlaardingen n. Salta Caballo p. 18 Ouessant. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekex-k 20 v. Hamburg te Rotterdam. Almkex-k (uitreis) 20 te Bombay. Grootekerk (thuisreis) 19 v, Le Verdun. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk 20 v. Antwex-pen n. Hamburg. Arendskerk (thuisreis) 20 v. Singapore. Abbekerk (uitreis) 19 v. Chefoo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 20 v. Hamburg te Amst. Meliskerk (thuisreis) 19 te Marseille. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskex'k 20 v.m. Afrika te Rottex-dam. Nigerstroom (uitx-eis) 20 van Antwerpen. Leto 19 v. Amstex-dam n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 20 van Amst. n. B. Aires. Eemland 19 v. Amsterdam n. Bremen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Trajanus 20 van Amst. naar Rotterdam. Irene 20 van Amst. naar Rotterdam. Oberon 20 van Amsterdam naar Rott. Saturnus 20 van Rott. n. Amsterdam. Ariadne Livorno n. Amst. p. 20 Ouessant. Mars Haifa n. Rott. p. 20 Gibraltar. Ajax 19 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Deucalion 19 v. Yerakini te Izmir. Nereus 20 v. Oporto te Amsterdam. Odysseus 19 v. Danzig n. Stettin. Orestes 20 van Bremen te Amsterdam. Pygmalion Izmir n. Rott. p. 20 Ouessant. Rhea 19 van Palex-mo n. Venetië. Stella 19 van Hamburg n. Amsterdam. Stuyvesant Amst. n. Barbadas 19 v. Dover. Vesta 19 van Catania n. Messina. Achilles Rott. n. Tanger 18, 150 mijl Z. v. L. tna. Breda Chili n. Amsterdam via Liverpool Iff,oou mijl ZW. v. Valentia. Telamon Ceara n. Liverpool 19, 500 mul u v Land's End. Ulysses 20 v. Antwerpen te Amsterdam. KONINKLIJKE SHELL. Mirza Genua n. St. Kits p. 19 Gibraltar. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Ajax Japan n. Rott. 19 van Hongkong. Laertes Batavia n. Amst. 20 v. Sabang. Protesilaus 19 van Rott. te Kobe. Patroclus 20 van Japan te Rotterdam. Bellerophon Rott. n. Japan 19 v. Singapore. Clytoneus 18 v. Liverpool te Batavia. Benreoch 18 te Hongkong voor Londen. Maron Batavia n. Rmst. via Havre 19, 5" "W NW. v. Ouessant. Melampus, Batavia n. Amst. p. 20 Gibraltar. Memnon, Japan n. Rott. 20 te Marseille. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang 22 v. Hamburg te Rott. velW' Indrapoera (uitr.) 20 (2.30 n.) te Southamp Bantam 20 van Hamburg te Bremen. Blitar (thuisreis) p. 20 Ouessant. Palembang .(uitreis) p. 20 Pt. de Galle. Kota Radja (thuisreis) 20 v. Beyrouth. Kertosono 20 v. Rott. te Batavia. Buitenzox-g (thuisreis) 18 te Belawan. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA L1J«. Alhena (thuisreis) p. 20 Teneriffe. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisreis) 20 van Sabang. Johan van Old. 20 van Amst. te Batavia. Poelau Bras (uitx-eis) 20 van Suez, Tawali (thuisreis) 20 van Triest. Poelau Roebiah (thuisr.) 19 van Marsem*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2