dienstplichtwet in Engeland foei) concert van de Harmonie- kapel. F,aai we'k ir de concoursnummers. „,«6 waarmede de Beverwijksche SC gisteravond het winterseizoen j^onleöP? s te ^langstelling. Het ■ii-ei. Sweater was tot de laatste plaats B^ÏÏX1 jg gere-voorzitter, de heer N. beset, toen u= opening5WOord sprak, waarin G»ot fr hiiamder de beschermvrouwe van üi él f'i A. A. van Hattum-Dekker ver te ïspet ia van de Harmoniekapel, de heer De dirigent van ue -j w Hofmeester, had voor het eerste deel van avond een klein, maar Interessant pro- "Laa samengesteld. In het bijzonder ging ;'me belangstelling uit naar de vertolking je beide composities, die de kapel op iiftmuïiekcoucours te Soest zal spelen. De opgave voor de superieure atdeeling har "ie Van dit concours is de ouverture „Ben. Zmio Celiinl" van Hector Berlioz, een toon «ri dat den executanten stelt voor zeer Ike moeilijkheden, waarin alle registers i, jet orkest ruimschoots hun aandeel heb- m Een harmoniecorps moet wel heel wat ïenpresteeren, om deze ouverture klaar en doorzichtig te verklanken. Daarom vonden Vii te uitvoering een verrassing want het wil ls ons voorkomen, dat onze harmoniekapel "Vus weer uitstekend bezet is en blijkbaar heel hard op weg is om het oude peil weer te bereiken. Technisch zat het werk goed in de vinders en de dirigent heeft nog een mooie B '-V om de verklanking te doen win- IfaaïTuitdrukking. Berlioz, hoog-roman Iltn„ een meester in de instrumentatie omposities zijn ingewikkeld. Deze en La is Dositief veel lastiger dan zijn ouverture P.„ die wei melodieuzer is Tn'het gehoor ligt van het Hythmisch was het reeds goed in pr «mteeren zeer goed werk van het ctfe. "S-a van bassen, saxen en midden stemmen. De trombones waren zeer verdienstelijk. De stemming was niet rein in sommige deelen, in hoofdzaak misschien omdat de fluit deto neerde Overigens een voorname prestatie^ daarvan we mooie resultaten verwachten. Carnaval Norvegien, van Svendsen, was zon der twijfel het beste, wat wij dezen avond hoorden. Deze mooie muziek „spreekt" zoo goed aan. De kapel bleek er met liefde op ge studeerd te hebben en musiceerde met groote toewijding. Het solotrekje van de fluit was technisch niet onverdienstelijk, maar de toon staat'' niet, Dat zweven tegen den toon aan moet in de p.p. vooral verdwijnen, anders kost het punten. Mogelijk is het embouchure nog niet "geheel gevormd, maar daar is wel raad op. De trombones begonnen waar zij het mo tief overnemen uitstekend, maar zij moeten er voor waken tegen het slot niet af te zakken. Overigens een vertolking waarvan genoten is, We hebben weer alle vertrouwen in onze Har monie en. „ongelukjes" natuurlijk buitenge sloten, wij verwachten op het concours een hooge klassificeering. Een mooie, donkere inzet vormde het begin van Sibelius' Symphonisch gedicht „Fin- landia", vertolkt met kleurrijke nuanceerin- gen en goed begrip van stijl. Alle registers wa ren goed op dreef, waarbij de es-clarinettist wc :en pluim verdiend voor het keurig ge speelde solo-trekje. AIzoo een concert, dat veel te genieten gaf en dat voor de toekomst goede verwachtin gen wekte. Het werd geopend met den Florentiner marsch van Fucik en met den Héros-marsch van Schootemeijer. Na de pauze hield het duo Meijer en Van Meurs uit Haarlem, geassisteerd door den goochelaar mr. Lawoe, het publiek bezig met liedjes, imitaties en allerlei andere min of meer grappige dingen. Het talrijke publiek vonhet „knal" en raakte zoo'n beetje in een bruilüftsstemming. Het verhaal van den „Haarlemmerhout" had „in portefeuille" moeten blijven, 't Was niet noodig en bovendien ongewenscht. Dat zijn zoo van die dingen die het bestuur van de Harmoniekapel al jarenlang veel „hoofdbreken" kosten. Na afloop is er veel gedanst op de muziek van Roemer's Orkest. D, 0. K.-leden geven revanche. Van de plaatselijke Krachtsportvereeniging „D.0.K," zullen op de Zondagen 30 Aprfil en 7 Mei eenige athleten deelnemen aan de re vanchewedstrijden voor het kampioenschap yan Nederland, die te Culemborg worden ge houden. Den eersten dag wordt alleen de tweede atdeeling worstelen verwerkt. Van onze plaats genoten nemen hieraan deel H. Waarts en J. yan Balen in vedergewicht, J. Jesch en J. H. Schelvisch m lichtgewicht en J. van der Bos nnW van Nederland) in middengewicht. J»w t W0rd^ de eerste af deeling ver- wem. ïn vedergewicht komt voor D.O.K. uit H. SSS/lampioen van Nederland), in jlchtgewieht W Brandjes en C. J. Groeneveld, Tjn £twaar H. Duin en in zwaargewicht G. van Soest (kampioen van Nederland). Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Lijn 1:8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. n_ Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen. 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg !20Parijs. 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned,. •5.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 London Reg., "-20 Hadio P.TT. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg.,9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen, Lijn IV; 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma. 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERS VEREENIGING. De plaatselijke afdeeling van de Nat. Chris telijke Geheel-Onthouders Vereeniging zal cp Vrijdag 28 April een ledenvergadering in het M Herv. Verenigingsgebouw aan de Ooster- wijkstraat houden. De agenda vermeldt o.m. verslagen van het Blauwe week-comité en van de Districts-vergadering en voorstellen voor de algemeene vergadering. geen belangstelling. bridge-drive van Hoogoven Staten. in het Witte Kruisgebouw gehouden zou orden, is wegens gebrek aan belangstelling 1 wn nader te bepalen datum uitgesteld. Mooie resultaten van de Amateur- Fotografen. Uitslag van de onderlinge wedstrijden. Gisteravond hielden de Amateur-Fotografen een ledenvergadering in het Nederlandsch Hervormd Verenigingsgebouw aan de Ooster- wijkstraat. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer G. Broertjes, waarin hij de aanwezigen op deze laatste vergadering in het seizoen welkom heette, werden de in gekomen stukken in behandeling genomen. Hierna werden de uitslagen van de gehouden onderlinge wedstrijden bekend gemaakt. De beoordeeling berustte bij de N.V. Focus te Bloemendaal. In de meesterklasse behaalde de heer G. Broertjes met „Fort d' Eglise" een tweeden prijs en met „de Beuk" een derden prijs Klasse A de heer Kleine len. 2en en 3en prijs; de heer S. Damave 3en prijs. Klasse B de heer G. Verhagen met „Cyclamen" len prijs met „Geranium" 2en prijs; „Een oud geval" 3en prijs. J. H. Pierik met „Oud kunstlicht 3en prijs; „De pomp bij de kerk" 3en prijs; „Stil leven" 3en prijs. De heer C. van Stalen had een aantal kinderfoto's Ingezonden waarvoor hij een eervolle vermelding kreeg. Vervolgens deelde de heer G. Broertjes mede. dat op Zondag 7 Mei een clubtocht naar Haarlem gemaakt zal worden. Verder werden nog plannen besproken om bij vol doende interesse een cursus voorf -beginnelin gen op te richten. In zijn sluitingswoord herinnerde de heer Broertjes aan de mooie in het afgeloopen seizoen bereikte resultaten. Drie keer werden onderlinge wedstrijden gehouden en uit de beoordeeling van Focus bleek, dat In vergelijking met het vorige seizoen een goede vooruitgang valt -waar te Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Klachten over de teelt van aardappelen. De afdeeling Velsen en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw hield gisteravond in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" een ledenvergadering, die maar matig was bezocht. De voorzitter, de heer G. Hannema, spiak hierover in zijn openingswoord zijn teleur- stelling uit. Verder merkte spr. op, dat de toestand in den landbouw nog steeds onver anderd Is. De voorzitter besloot zijn openingswoord met den wensch uit te spreken, dat voor den boerenstand spoedig betere tijden zouden aanbreken. Na vaststelling der notulen en behande ling van de ingekomen stukken werden tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring, die op 10 Mei te Rotterdam wordt ge houden benoemd de heeren A. C. Schaap en D. Wentink. Als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren A. Barêndregt en J. H. van der Sluis. De heer Schaap vestigde hierna de aan dacht op het feit, dat in de afgeloopen jaren steeds meer aardappelen worden verbouwd waardoor een enorme productie ontstaat, die een terugslag geeft op den prijs. In de Haar lemmermeer wordt zelfs alleen voor de dena- turatie geteeld, waardoor de telers van con sumptieaardappelen de dupe worden. De heer Buurman, lid van het hoofdbestuur die de vergadering bijwoonde, deelde mede dat de regeering uitbreiding van de aardappe lenteelt toelaat tot 100.000 H.A. Waarschijnlijk zal dit jaar reeds het -maximum bereikt wor den. Spr. vond het dor de regeering gestelde maximum van 100.000 H A. echter veel te hoog, want op het oogenlblik is er al veel overproductie. Alleen door beperking van de aardappelenteelt en bevordering van export zou de teelt loonender kunnen worden. Over het gesprokene ontwikkelde zich een langdurige gedachtenwisseling, waaruit bleek hoe moeilijk het is om hiervoor een goed? oplossing te vinden. Op voorstel van het bestuur zullen de af gevaardigden dit onderwerp in de algemeene vergadering ter sprake brengen Tevens zal een verzoek aan het hooMPe- stuur gericht worden om de T.B.C.-bestrij ding onder koeien algemeen te maken en vei- olicht te stellen. Van de rondvraag werd een druk gebruik geDea-TOOizitter sloot de vergadering met de gebruikelijke woorden van dank. VERGADERING KON NIET DOORGAAN. Gisteravond zou in het café „De Vriend schap" aan de Albmaaxscheweg een vergade ring worden gehouden van Katholieke demo craten. Het was de bedoeling om in deze bij eenkomst een caiid-idatenlijst samen te stel len voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, om deze naast de lijst van de R.K. Staatspartij in de dienen. Toen evenwel te ruim half negen nog steeds alleen de initiatiefnemers aan wezig waren werd maar besloten de verga- dering geen doorgang te doen vinden. i)e spinazie draait door. Als gevolg van den enormen aanvoer zijn gisteren aan de Beverwijksche veilingen groote hoeveelheden spinazie doorgedraaid. Aan de Vereenigde Veilingen werden 5200 kisten die den minimumprijs van 20 per kistje met konden opbrengen, opgehouden en voor vee voer of vernietiging bestemd. Aan de BE.L- veiliiig was de doorgedraaide hoeveelheid 800 kisten. De verhooging van den minimumprijs van 12 tot 20 ct. per kist die Maandag is in- ,an, was waarschijnlijk mede de oorzaak dat een zoo groote hoeveelheid doordraaide. De fabrieken hebben daardoor met meer ge kocht dan strikt noodzakelijk was. De door gedraaide spinazie was van zeer goede kwali teit. winkelierscombinatie plan-west. iTde Winkelierscombinatie Plan-West wer den in de afgeloopen week m totaal 122 vol geplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum waarop de extra-premie viel wa ^Voor^deze extra-premie kwamen ditmaal 10 gelukkigen in aanmerking. de bete gaat door. Het bestuur van de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer heeft thans officieel besloten om de aangekondigde tentoonstelling voor handel en industrie Bete doorgang te doen V''^tentoonstelling zal van 6 t.m 14 Mei in het veilinggebouw „Kennemerland aan Breestraat worden gehouden. nc JITBILEDMWEDSTRIJD VAN BEVERWIJK v£? de jubileumwedstrijd tegen Klnhe.m die as Zondag op het Beverwijk-terrem aan den Aagtensdyk wordt gespeeld is het Bever- wiik-elftal als volgt samengesteld: Hoogewerf E. de Ruijter, Kuijer Woortman, Steen voorden, A. de Ruyteri Teeling, Opzeeland, Markx, Maenhout, Koning Het bezoek van H. M. de Koningin. H. M. gaat Vrijdagmorgen aan boord van de „Tromp". Onze mededeeling betreffende het bezoek van H.M. de Koningin aan IJmuiden blijkt juist te zijn geweest. Haar bezoek geldt echter niet, zoo als men eerst meende, het garnizoen alhier. H.M. zal zich namelijk Vrijdagmorgen 9 uur insche pen aan boord van Hr. Ms. „Tromp", hetzij in de Noordersluis, hetzij met een barkas van den toeristensteiger af. Dat zal afhangen van de weersgesteldheid. De „Tromp" wordt hier Donderdag verwacht. Ook de „Sumatra" zal de haven binnenkomen. De schepen vertrekken van hier naar Rotter dam om deel te nemen aan de vlootrevue, die Zaterdag in Rotterdam gehouden zal worden. G. ten Napel. Wordt 8 Juni 70 jaar. De heer G. ten Napel, oud-hoofd van een school in IJmuiden, wonende in IJmuiden- Oost, wordt 8 Juni 70 jaar. Er heeft zich een comité gevormd om dezen verdienstelijken onderwijsman, die ook vele vrienden gemaakt heeft in den tijd dat hij onderwijzer op het Leidscheplein te Haarlem was, te huldigen. De heer Ten Napel is ook bekend als schrij ver van eenige kinderboeken. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 26 April 1939 (A.NP.) Tarbot 6448 ct. per kg. Tong 124—90 ct. per kg.1 Heilbot 10074 ct. per kg. Griet f 2414 p. 50 kg. Groote schol f 2520 idem. Middel schol f 23—21 idem. Zetschol f 2319 idem. Kleinschol f 239 idem. Bot f 147 idem. Schar f 10—2.60 idem. Tongschar f 23—13 idem. Poontjes f 7.504.20 idem. Groote schelvisch f 2216.50 idem. Middel schelvisch f 16.5012 idem. Kleinmiddel schelvisch f 13—9.90 idem. Kleine schelvisch f 12.509.90 idem Groote gul f 118.50 idem. Kleine gul f 12—7 idem. Wijting f 6—4.60 idem. Makreel f 11—3.30 idem. Versche haring f 6.50—1 idem Kabeljauw f 38—14 p. 125 kg. Vleet f 4.10—0.50 per stuk. Leng f 1.75—0.75 per stuk. Koolvisch f 0.600.15 per stuk. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 265 Zwarte Zee IJM. 94 f 2670 875 I. S. Groen IJM. 130f 4540 300 Silvain IJM. 116 f 3090 775 Hercules IJM. 196 f 5580 270 Jacq. Clasine IJM. 10 f 2490 600 Delft IJM. 17 f 2030 235 Aneta IJM. 82 f 2570 70 Jenny Elsa IJM. 88 f 1120 Logger: KW 175 f 780. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Gerberdina Johanna, IJM 38, vangst: 70 en. schelvisch, 170 m. braadschelvisch, 150 m. wij ting, 50 m. makreel, 70 m. gul en platvisch, 60 m. koolvisch, 20 m. varia, totaal 590 m. Ewald, IJM 48, vangst: 224 kisten haring, 90 manden haring, 25 kisten makreel, 240 man den makreel. Maria van Hattem, IJM 1, vangst: 50 cm gestripte schelvisch, 90 m. dichte schelvisch, 1'20 m. dichte braadschelvisch, 70 m. gestripte braadschelvisch, 60 m. wijting, 80 m. kabel jauw en gul, 15 m. varia, totaal 485 m. Walrus, IJM 24, vangst: 375 m. haring, 475 m. makreel, totaal 850 m., benevens 80 st. stijve kabeljjauw. Betje RO 16, vangst: 40 m. platvisch, 25 m. varia, 35 m. wolf en poon, totaal 100 m., be nevens 100 st. ijskabeljauw, 2'20 st. stijve ka beljauw en 10 stijve lengen. Poolzee, IJM 77, vangst: 25 m. tarbot, 40 m. zetschol en tongschar, 20 m. varia, 20 En. wolf en poon, totaal 105 m., benevens 100 st. ijs- kabeljauw en 200 st. stijve kabeljauw. Reis voortgezet. Het nieuwgebouwde motorschip „Nigerstroom" in dienst van de Holland West Afrika Lijn (meergemeld) heeft de bekomen machineschade te Le Verdon in korten tijd hersteld, zoodat het schip gisteren vandaar de uitreis kon voort zetten. VERTROKKEN TRAWLERS Heden zijn vertrokken: Witte Zee IJM. 167, Willy SCH 61, Erin IJM. 12. NUTSBIBLIOTHEEK VERHUIST Het bestuur van de Nutsbibliotheek verzoekt ons te melden, dat de uitgifte van boeken he denavond niet plaats vindt in het lokaal van School J, maar naar de hulpschool naast school D in de Heidestraat IJm.-Oost. VELSEN VERKEERSONGEVAL Een 4-jarig jongetje, dat met zijn moeder op het trottoir van den Wijkerstraatweg wandelde stak plotseling den rijweg over en geraakte daarbij onder een passeerenden auto. De moeder, die dit zag, schrok zóó hevig, dat zij flauw viel. Na door een geneesheer te zijn behandeld kon zij haar weg weer vervolgen. Het jongetje kreeg geen letsel. HEEMSKERK GOUDEN ECHTPAAR. Vrijdag 28 April a.s. hoopt het echtpaar P. Stammes-v. d. Storm den dag te herdenken dat het voor 50 jaar ïn den echt werden verbonden. Beiden zijn nog zeer gezond en verrichten nog ;eregeld hun dagelijksche bezigheden. De buren toonden hun medeleven en richtten een fraaie eerepoort op. Ongetwijfeld zal het de oudjes op dezen heu- eli.iken dag niet aan belangstelling ontbreken. R.K. V.V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. c—G.V.O. c„ 12.30 uur.. A.D.O. dA.F.c: d.. 2 uur. BURGERWACHT. Donderdag 27 April houdt de afdeeling Bur gerwacht haar jaarvergadering In café Henne- man. MOEDERCURSUS. Op initiatief van het „Wit Gele Kruis" zal op 14 Mei des avonds van 89 uur een aan vang worden gemaakt met den Moedercursus. Voor deelneming kan men zich vervoegen tot zuster C. van Leeuwenstein, Parklaan 75, Haarlem. Leeftijd minstens 19 jaar. GEITENVERZEKERING. In het café van Gebr. Dam hield de Vereeni ging voor „Geitenverzekering" haar jaarverga dering, onder leiding van den heer R. Burger. Een voorstel van het bestuur de kosten van het taxeeren en inschrijven van geiten van 10 ct. op 15 ct. te brengen, werd aangenomen. Nog een voorstel van het bestuur, dat bij wijze van garantiesom door ieder nieuw lid f 5 moet worden betaald, werd eveneens aangenomen. Besloten werd een tweetal controleurs te be noemen, die a.s. winter de verblijf plaatsen van de geiten zullen controleeren. Benoemd werden de heeren J. Beentjes-Peekei en H. v. d. Does. Door den penningmeester werd hierna het fi nancieel verslag uitgebracht. De inkomsten wa ren f 232.65, de uitgaven f 213.71, alzoo een ba tig saldo van i' 18.94. De verzekering telt 80 leden met 131 verze kerde geiten. Er waren dit jaar 11 geiten afge keurd waarvoor f 149 was uitbetaald. Voor ca davers was terug ontvangen f 18. Namens de verificatie-commissie verklaarde de heer Burger, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren. Bestuursverkiezing: aftredend waren B. Bur ger, voorzitter, H. de Ruyter en J. Schellekens, allen werden bij acclamatie herkozen. Tot verificateurs werden benoemd de heei-en K. Klinkenberg en Jb. Bruin. CASTRICUM De candiflateiilijst van de S.D.A.P. Uitslag van het referendum. De uitslag van het referendum der S. D. A. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heeft de candidaten op de lijst in onderstaande volgorde geplaatst: 1. T. Hellinga (aftr.); 2. Mevr. E. Bakker-Pie- ters (aftr.); 3. W. Zijlstra; 4. C. M. Beerepoot; 5. C. F. Roosenschoon; 6. G. A. Bohlander; 7 Mevr. G. Jacobs-Wentink; 8. J. H. Westermann; 9. P. Dor jé. jaarvergadering van „goed wonen". De Castricumsche Woningbouw vereeniging „Goed Wonen" houdt op Vrijdag 28 April haar jaarvergadering in de lunchroom van den heer B. Kuilman te Bakkum. De agenda vermeldt o.m.: rekening en ver antwoording van ontvangsten en uitgaven over 1938; vaststelling storting in fonds „on derhoud en herstel"; benoeming commissaris van toezicht (vacature ontstaan door het be danken van den heer G. Slop Dzn.) en be stuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van den secretaris. naar het v.a.r.a. bloesemfeest. De afd. Castricum van de V.A.R.A. verzoekt den leden, die deel wenschen te nemen aan het V.A.R.A. bloesemfeest, dat op Zondag 14 Mei a.s. te Midden-Beemster gehouden wordt, zich op te geven bij: J. H. Westerman, Dr. Jacobilaan 23, Bakkum, A. E. Bakker, Dx. Ja- cobilaan, Bakkum en H. A. van Kleef, Van Oldenbarneveltweg 3 te Bakkum. De lijst van de R.-K. Staatspartij. Stemming over het Politiek Advies. Onder leiding van het dagelijksch bestuur van den kieskring Helder, der R.K. Staats party had de stemming voor de groslijst plaats voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Het politiek advies luidde als volgt: 1. C. Spaansen, 2. J. A. de Nys, 3. D. A. de Winter, 4. C. Glorie, 5 F. Middelhof, 6. C. Tol, 7. C. Juffermans, 8. J. Bijman, 9. A. Beijers- bergen van Henegouwen, 10. J. Kraakman. Uitgebracht werden 757 stemmen, waar van op advies 236. Van de alphabetische lijst verkregen H. Beelee 91 st., A. Beyersbergen van Hene gouwen 305 st. P. Borst 387, J. Brakenhof 305, J. Bijman 408, R. Duin 83, C. Glorie 377, A. Groenland 284, W. Groot 350, C. Juffer mans 325, J. Kaandorp 333, C. Kuis 293, F. Middelhoff 310, J. A. de Nys 328, H. Nyssen 50. B. Res Wz. 392, C. Res Mzn. 257, G. F. Res 339, C. Spaansen 433, C. Tol 323, J. Viens 96, P. de Vries 103, P. C. W. de Wildt 344, D. de Win ter Jr. 341 stemmen. De lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen is hierdoor als volgt samengesteld: 1. C. P. Spaansen (aftr.), 2. J. Bijman, 3. J. Kraak man, 4. P. Borst, 5. C. Glorie, 6. W. de Groot, 7. P. C. W. de Wildt (aftr.). 8. B. Res Wzn. (aftr.), 9. D. de Winter Jzn., 10. G. F. Res (aftr.), 11. J. W. Kaandorp. SANTPOORT het 20-jarig bestaan van het zangkoor „morgenrood". Gisteren herdacht de gemengde arbeiders- zangvereeniging „Morgenrood" haar 20-jarig bestaan met een feestconcert In „De Weyman". Alvorens dit concert echter een aanvang nam, hield de voorzitter van het koor, de heer Hazelhof, een herdenkingsrede in dichtvorm. Op werkelijk geestige wyize ver haalde hy o.m. van de moeilijkheden welke het koor sinds zyn oprichting op 26 Maart 1919 had meegemaakt. Het koor werd onder den naam „Zanglust" opgericht met 44 leden. De eerste dirigent was de heer Van der Vrugt, die werd opge volgd door den heer P. de Nobel. Onder diens leiding stegen de prestaties van het koor en ook onder leiding van den heer Kalt, die dén heer De Nobel opvolgde, ging het 't koor goed. Van 19261928 zwaaide de heer Aletrino den dirigeerstok en toen kwam, zooals de heer Hazelhof het zeide, de „wervelwind": In goed 2 jaar tyds stonden niet minder dan 4 ver schillende dirigenten voor 't koor. Toen kwam er echter weer stabiliteit in de leiding van het koor: De heer Meier Smeer kwam, zag enbleef tot den huldigen dag. Ook al weer in dichtvorm bracht de heer Hazelhof den heer Smeer hulde voor zyn kundige, prettige leiding. Tal van organisaties hadden „het" met bloemen gezegd, zoodat het er voor het tooneel feestelijk uitzag, doch het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, zei het bij monde van den heer De Groot met 'n enveloppe met inhoud. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele landHeldere nacht met lichte tot matige nachtvorst, over dag gedeelteiyk bewolkt met weinig verandering in temperatuur. Overwegend droog, zwakke tot matigen meest Noor- dehjken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 58 F. Laagste hedennacht 44 F. Hoogste heden 48 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur' 755 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Donderdag v.m. 8.46 uur; n.m. 9.31 uur. Vrijdag v.m. 10.10 uur; n.m. 10.57 uur. Zaterdag v.m. 11.35 uur; n.m. uur. De heer De Groot prees de volharding van hen, die het koor door de moeilijke tyden hadden heen geholpen, bü welke woorden de voorzitter van het Haagsche kcor „Zang en Vriendschap" zich aansloot. Voor den Bond van Arbeiderskoren sprak de heer Krelage. Het programma kon niet in den oorspron- kelijken vorm worden afgewerkt, daar de heeren Van Sleen (fluit). Rijksbaron (viool) en Pluister (piano) wegens militairen dienst verhinderd waren. In hun plaats traden nu c«p de heeren J. van Kempen (plano) en Meulekamp (fluit). Van dit duo hoorden we o.m. Sonate in 3 deelen van Telemann en Serenade van Ba- diene, waarvan vooral de Sonate in den smaak viel. Verder werkte aan dit concert mede „Zang en Vriendschap" uit Den Haag. Dit koor opende met „Weïkers waakt!" van Jan van Tricht, dat het tegengestelde van een goed begin mocht heeten, doch „Tenebrae factae sunt" van Haydn en „In Stiller Nacht" van Joh. Brahms klonken beter. En tenslotte het jubileerende „Morgen rood". „de oxfordbeweging". In de consistorie der Ned. Herv. Gemeente sprak mej. Nieweg, hulppredikant© te Haar lem, .over bovengenoemd onderwerp. Spr. zeide, dat het geen gemakkeiyk onder werp was, vooral niet voor diegenen onder de aanwezigen, die nog nimmer met de Ox- fordbeweging in aanraking kwamen. Het beste kan men de Oxfordbeweging naast de Reveille-bewegingen plaatsen, 't Zijn bewe gingen, dié door een pesoonhjke getuigenis de menschen nader tot God willen brengen. Vervolgens vroeg spr.: „Heeft de Oxford beweging voor de gemeenschap een taak? Deze vraag beantwoordende zeide mejNieweg, dat de Oxford-'beweging niet meer dan een handwyzer wil zyn om te komen tot een per soonlijk religieus leven, m.a.w. ze wil de men schen brengen in een relegieus leven en een religieuze?, gemeenschap. De Oxford-beweging hamert altijd op: Be gin by u zelf. Als zy komt met den eisch van móreele en geestelijke herbewapening is dit allereerst persoonlijk bedoeld en haar eisch heeft geen anderen inhoud dan een Bybei- schen. zy vraagt van den mensch zich over zyn doen en laten te bezinnen in Gods tegen woordigheid en bedoelt door persoonlijke ver andering ook verandering te krijgen in maat schappelijk opzicht. De Oxford-beweging heeft met het ont- wapeningsvraagstuk zeker wat te maken, om dat iedere religieuze richting den plicht heeft de menschen wakker te maken. LONDEN, 26 April. Reuter-A.N.P.) Van middag te 15.45 zal minister-president Chamber lain in het Lagerhuis de maatregelen van den militairen dienstplicht aankondigen. VOETBAL. OM DEN NED. VOETBALBEKER A.s. Zondag begint de eerste ronde van de wedstrijd om den Ned. Voetbalbeker. Gespeeld worden o.a.: De KennemersBaarn B. F. C.Ripperda O. V. V. O.—Sparta Hermes-D.V.S.Z. V. v. A. F. C.—R. C. H. O. S. V.Zandvoort FeijenoordFortuna HillinenV. U. C. EmmaV. S. V. DAMMEN. kampioenschappen van haarlem en omstrekeïj. Uitslagen van uitgestelde en afgebroken partijen. Hoofdklasse: Van LooyOly FabelVan Dartelen MeureVan Dartelen De JongKroon Eerste klasse: LeuffenD. Schrijnemakers Tweede klasse: De LaatVos Wageningen—Tollenaars H. J. OudhofBoerkoel H. J. OudhofDykhof De LaatKoren De LaatDinkla Derde klasse: BeiderDuyn VlotenBron BerkhoutLeuffen Holm—Hendrik! 1— 1—1 1—1 20 1—1 2—0 0—2 2—0 1—1 0—2 2—0 0—2 1—1 2—0 2—0

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3