De omzet in den Rijksvischafslag. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN &*-shss«sasÉ TJMNCINt Uitvoering der Zuiderzeesteunwet 1925. Wijziging In de regeling aangebracht. De Burgemeester van Velsen brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat bij Koninklijk Besluit van 3 April 1939, No. 15. in het Konink lijk Besluit van 19 Mei 1932, No. 20, tot vaststel ling van nadere regelen inzake het verleenen van geldelijke tegemoetkoming, als bedoeld in art. 13 der Zuiderzeesteunwet 1925, zooals dit besluit is gewijzigd laatstelijk den 20 Maart 1937. No. 30, de volgende wijzigingen zijn aangebracht: Artikel 3 wordt gelezen als volgt: „Het gaan ontbreken van voldoende middelen tot levensonderhoud wordt niet geacht een ge volg te zijn van de afsluiting van de Zuiderzee, indien het een gevolg is van: a. ontslag uit eenige betrekking met volledige dagtaak in vasten dienst bij eenig publielcrech- telijk lichaam; b. ontslag uit eenige niet op de Zuiderzeevis- scherij gegronde betrekking, welke geacht kan worden voldoende middelen tot levensonder houd te verschaffen, hetzij wegens ziels- of li chaamsgebreken, hetzij wegens nalatigheid of schuld van den belanghebbende, dan wel op ver zoek van den belanghebbende, zonder dat daar toe gegronde reden bestond; c. ontslag, niet op verzoek van den belangheb bende, uit eenige niet op de Zuiderzeevisscherij gegronde betrekking, welke geacht lean worden voldoende middelen tot levensonderhoud te ver schaffen, nadat belanghebbende daarin geduren de drie jaren is werkzaam geweest; d. onvoldoende inkomsten uit een vervormd, verplaatst dan wel nieuw opgericht bedrijf, in dien de belanghebbende daartoe een toeslag op grond van een door Onzen Minister vastgestelde afloopende toeslagregeling heeft aanvaard en deze regeling is at'geloopen; e. onvoldoende inkomsten uit een, zonder een als onder d. bedoelden toeslag vervormd, ver plaatst dan wel nieuw opgericht bedrijf, indien de belanghebbende daaruit gedurende een re delijken termijn, welke in den regel op drie jaar wordt gesteld, voldoende middelen tot levens onderhoud heeft kunnen verkrijgen; f. andere omstandigheden, welke bij de toet sing der aanvrage aan artikel 13 van de Zuider zeesteunwet ertoe leiden, om geen verband met de afsluiting der Zuiderzee te erkennen. De onder a tot en met e genoemde bepalingen gelden niet voor belanghebbenden, die geboren zijn vóór 1 Januari 1880." In artikel 7 wordt de zinsnede luidende: „In het bedrag, herleid tot guldens per week, ver minderd met 1, van het inkomen niet uit eigen bedrijf of uit loondienst, voorzooveel niet ver kregen uit de bronnen van inkomsten O, H, Ik of D" gelezen als volgt: „In het bedrag van het inkomen niet uit eigen bedrijf of uit loondienst, voorzooveel niet ver kregen uit de bronnen van inkomsten O, H. Ik of D, herleid tot guldens per week verminderd met 3, indien de belanghebbende hoofd van een gezin of kostwinner is en met 2, indien dit niet het geval is." Artikel 9 wordt gelezen als volgt: „Levert de toepassing van de formule voor T een bedrag op, dat kleiner is dan f 0.50 per week, dan wordt geen geldelijke tegemoetkoming ver leend. Indien deze toepassing een bedrag ople vert tusschen f 0.50. en f 1.50 per week, wordt de geldelijke tegemoetkoming bepaald op f 1.50 per week. In alle andere gevallen bedraagt het minimum der geldelijke tegemoetkoming f 2.50 per week." ZWEMWEDSTRIJDEN VAN V. Z. V. V. Z. V. organiseert Woensdag 10 Mei a.s. in het Velserbad onderlinge wedstrijden, bestaan de uit de volgende nummers: 25 M. schoolslag jongens en meisjes tot 12 j. 25 M. borsterawl idem. 50 M. schoolslag meisjes en jongens v. 13-16 j. 50 M. rugcrawl idem. 50 M. borsterawl idem. 100 M. schoolslag dames en heeren boven 16 .j 100 M. rugcrawl idem. 100 M. borsterawl idem. 200 M. schoolslag idem. Aan deze wedstrijden is verbonden het club kampioenschap van V. Z. V. Bezettingstroepen gaan voetballen. Een competitie van vier wapens en de politie. Naar wij vernemen hebben de alhier gesta- tionneerde militairen een onderlinge voetbal competitie georganiseerd, waarmede de vol gende week een begin zal worden gemaakt. Er zal gespeeld worden op het terrein van Storm vogels. Aan deze competitie wordt deelgenomen door een elftal van de kustartillerie, de luchtdoel-ar tillerie, de marine, het 10e reg. infanterie en door het politie-elftal. Een vijftal prijzen is beschikbaar. Britsehe admiraliteit koopt stoomtrawlers. De Britsche admiraliteit heeft, ten dienste van de vloot in Huil vijftien stoomtrawlers van 357 tot 457 bruto reg. ton aangekocht. MANNENKOOR „DE EENDRACHT" Zooals reeds eerder is gemeld zal het mannen koor „De Eendracht" Hemelvaartsdag (18 Mei a.s.) deelnemen aan het groote nationale con cours te Zutphen. Zij die deze reis zouden willen meemaken moeten zich, in verband met de beschikbare' plaatsruimte, vroegtijdig opgeven bij een der volgende bestuursleden: de heeren S. de Ko ning, Leliestraat 3, Beverwijk: L. Otte, Kanaal kade 50, Velsen-Noord en B. Baar, Ladderbeek straat 52, Velsen-Noord. Meer werkloozen dau verleden week. Uitvoering van „Doornroosje" Ten bate van „Ziekenzorg". De zang-klas van mevr. Mad. Rambonnet Speet gaf voor een uitverkochte Patronaats zaal Woensdagavond een uitvoering, waar van de baten geheel voor de kas der vereeni- ging „Ziekenzorg" kwamen. Het jonge volkje was in grooten getale op gekomen om kennis te nemen van de avon turen der Schoone Slaapster in het bosch. Het oudere publiek genoot er van dat de jonge garde zoo meeleefde met het spel op de planken. Mevrouw Polderman, presidente van „Zie kenzorg" sprak in haar openingsrede haar vreugde uit over de groote opkomst der be langstellenden. Ook was spr. dankbaar voor de medewerking, welke ..Ziekenzorg" in zoo ruime mate heeft genoten. In liet bijzonder was de presidente mevr. Rambonnet erkentelijk voor haar aanbod, dit kinderzangspel ten bate van deze vereeniging op te voeren. Naast mevr. Rambonnet met haar staf kreeg de begeleidster mevr. H. de Jongvan Minden woorden van lof in ontvangst te ne men voor haar arbeid. Spr. deelde o.m. nog mede, dat wegens den grooten toeloop een herhaling van „Doornroosje" gegeven zal worden in dezelfde zaal a.s. Woensdagmid dag. Een verheugend teeken. Na het opengaan van het scherm viel er al lereerst een keurig décor te bewonderen en evenzoo fraaie costuums. De rollen van den koning en de koningin werden vervuld door resp. Tom van Diest en Hettv van Huizen. Prinses Roza (Ingeborg Bentz van den Berg) en de prins (Joan Bentz van den Berg) vormden een waardig paar. De feeën-koningin was Toos van Rensen. Connie van Huizen was een vervaarlijke booze fee, die haar rol durfde spelen op een pittige wijze. Drie lief zingende en aardig uitziende schik godinnetjes werden voorgesteld door Mia Lau, Mia v. d. Hoeden en Jonnie Rijpma. En daaromheen groepeerden zich tal van rappe feeën, kalme pages, vlotte matroosjes en andere corypheeën, die de leidster bij haar zang nu eens dapper dan. weer eens schuch- tertjes steunden. Want kinderzang is dikwijls onberekenbaar, dat kwam ook hier voor. Maar met het materiaal, dat er staat is stimmlich o.i. toch wel meer te bereiken; het is van kinderen weliswaar al zeer gauw erg lief, maar wat minder slapheid van zang zou het geheel ten goede gekomen zijn. Op de uitvoeringen van verschillende kin derkoren in den omtrek vallen zulke betere resultaten duidelijk waar te nemen. Mevr. van Ek te Haarlem was de verzorg ster der costumes geweest tezamen met mevr. H. de Jongvan Minden en deze dames komt een woord van lof toe voor de wijze waarop zij zich van haar werkzaamheden gekweten heb ben. Het- was een lust voor het oog. Ruth Stamm had met hen, die daarvoor in aanmerking kwamen, de dansjes ingestu deerd en ook dit belangrijke onderdeel was verzorgd. Dat deed ons genoegen, want zoo iets wordt zoo dikwijls verwaarloosd. Mevr. de Jong ondersteunde den zuiveren zang aan de piano en zorgde er voor, dat het verband gehandhaafd bleef. De décors en de tooneelschikking vormden een harmonisch geheel. In de pauze werd, eveneens ten bate van het goede doel. een uitgebreide verloting gehouden met als de hoofdprijs een Beatrix- pop. De dames Rambonnet. de Jong en Stamm mochten een fraaie bloemenhulde in ont vangst nemen, als waardeering voor haar ar beid, April 1939 was weer beter dan verleden jaar De eerste vier maanden van dit jaar overtroffen die van verleden jaar met ruim ton. De omzet in den Rijksvischafslag bedroeg de vorige maand f 573748 tegen f 527339 in April 1938, zoodat er een vooruitgang viel te constateeren van ruim f 46.000. Deze vooruitgang is alleen te danken aan de hoogere opbrengst der aanvoeren van de stoom- en motortrawlers; alle andere catego rieën kwamen tot mindere resultaten. Zoo vertoonden de motorloggers een achteruitgang van ca. f 22.000. Uit onderstaande cijfers blijkt duidelijk, dat de situatie voor de stoom- en motor trawlers- door de haringvisscherij is gered. Wel is de opbrengst van de in April door de trawlers aangevoerde haring nog niet be kend, maar het staat wel vast, dat wanneer de trawlers geen haring hadden gevangen, de resultaten aanmerkelijk minder dan verleden jaar zouden zijn geweest. Men zou wenschen, dat het met de haring zoo nog eenigen tijd zou kunnen doorgaan, maar het einde is in het zicht. Wel worden er nog groote hoeveelheden aangevoerd, maar de stock raakt zoo langzamerhand verspreid. En als de natuur er geen einde aanmaakt, doet de Nederlandsche Visscherij Centrale dit wel want die heeft den aanvoer na 15 Mei a.s. verboden. Er kwamen de vorige maand binnen: Van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 158 (123) stoom- en motortrawlers met een totale besomming van f 399380 (f 323682), 216 (281) motorloggers met f 114.017 (f 136169), 907 (717) motorkustvisschers met f 54608 (f 59083), 27 (29) open booten met f 455 (f 665) en 2 (0) Zweedsche motorkotters met f 1288. De opbrengst der consignaties bedroeg f 3798 (f 7041). De omzet in de eerste vier maanden bedroeg f 2,625.064 tegen f 2.370,796 in hetzelfde tijd vak van 1938. Er kwamen deze vier maanden o.a. binnen 644 (616) stoom- en motortrawlers met f 1.774.935 (f 1.567.444), 767 (900) motorlog gers met f 538.455 (f 526.231), 2073 (1591) motorkustvisschers met f 167,107 (f 135.324). De opbrengst der consignaties bedroeg f 31.599 (f 25,158) en van de drijfnetvisscherij f 51,744 (f 69,103). SCHIP Vooral in de bouwvakken. Het aantal werkzoekenden, op 29 April bij de Gem. Arbeidsbeurs ingeschreven bedroeg 2052 tegen 1979 op 22 April. Ingeschreven waren 313 (241) bouwvakarbeiders, 162 (167) metaalbewer kers, 19 (22) houtbewerkers, 46 (47) landar beiders, 149 (145) havenarbeiders, 243 (206) vis- schers, 40 (41) kantoorbedienden, 698 (720) losse arbeiders en 293 (299) arbeiders in overige be roepen. Totaal 1963 (1888) mannen boven 18 jaar. Verder 58 (62) mannen onder 18 jaar, 23 (23) vrouwen boven en 8 (6) onder 18 jaar. Geheel werkloos waren 1492 (1415) personen waarvan 1423 (1345) mannen boven 18 jaar. Het aantal in een gesubsideerde werkverschaffing geplaatsten bedroeg 85 (74) VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Japan 10 Mei 1 Mei van Aden. Alcinous (Ned.) x) Batavia 27 April van Port Said. Amstelland (Ned.) x) B. Aires 26 Mei 29 April van Montevideo. Chili 29 April te Valparaiso. Abbekerk (Ned.) Japan 2 Mei van Kobe. Amstelkerk (Ned.) x) West Afrika 1 Mei van Lagos. Breda (Ned.) Chib 3 Mei te Hamburg. Boskoop (Ned.) Chili 1 Mei van Valentia. Boschfontein (Ned.) Z Afrika 1 Mei van Ouessant. British Glory (Br.) Abadan 5 Mei 29 April van Gibraltar. Baarn (Ned.) x) Chili 29 April van Corral. Br. Prestige Br.) Abadan 30 April van Aden. Midd. Zee 15 Mei 1 Mei van Valentia. Bloemfontein (Ned.) x) Hamburg in lading. Ceres (Ned.) Santos 6 Mei 30 April van Las Palmas. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 9 Mei 2 Mei van Genua. Caribia (Du.) x) Hamburg 7 Mei vertrekt 6 Mei. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios 26 Mei vertrekt 5 Mei. Colombia (Ned.) x) Hamburg 7 Mei vertrekt 6 Mei. Crijnssen (Ned.) x) West Indië 20 Mei 30 April van Paramaribo. Japan 14 Juni vertrekt 5 Mei van Batavia. iVTidd. Zee 9 Mei 1 Mei van Oran. La Plata 6 Mei 3 Mei te Antwei-pen. Essen (Du.) Ned. Indië 12 Juni 30 April van Padang. Helmspey (Eng.) Bassein 8 Mei 1- Mei van Gibraltar. Chili 2 Mei van Cristobal. Hogland (Fin) Diamante 6 Mei 25 April van St. Vincent. Alexandriê 19 Mei 29 April van Morphon-Baai. Hercules (Ned.) Alexandrië I Mei te Thessaloniki. Harpenden (Br.) La Goulette (v. IJm.) 8 Mei 2 Mei van Gibraltar. Jaarstroom (Ned.) W. Afrika 5 Mei 4 Mei te Rotterdam. Juno (Ned.) Alexandrië 25 Mei 2 Mei te Izmir. J.v. Oldenbernevelt (N. Batavia 30 Mei 8 Mei vertrokken; Laertes (Ned.) - Ned Indië 21 Mei 2U April van Sabang. Langssee (Du.) Hamburg 5 Mei 4 Mei vertrokken. Meliskerk (Ned.) x) £uid Afrika 3 Mei te Hamburg. Menes (Du.) Ned. Indië 5 Mei 28 April van Gibraltar. Magdeburg (Du.) Batavia 28 Mei 26 April van Penang. Montferland (Ned.) x) Suenos Aires 12 Mei 26 April van Bahia. Monica (Ned.) Duinkerken 5 Mei 4 Mei vertrokken. Nic. Mïchalos (Gr.) Stratoni heden 2 Mei van Wight. Orion Ned.) Zw. Zee 21 Mei 2 Mei te Calloni. Poelau Roebiah (Ned.) Hamburg in lading. Poelau Laul (Ned.) Batavia 3 Mei van Port Said. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 29 Mei 1 Mei van Padang. Pei'icles (Ned.) West Indië 10 Mei 26 ApriJ van Barbados. P. L. M. XIII (Fr.) Casablanca 26 April vertrokken. Randfontein (Ned.) Zuid Afrika 26 April van Mombassa. Reggestroom (Ned.) West Afrika 30 April-te Assinie. Rhea (Ned.) Midd. Zee 21 Mei 28 April te Fiume. Sarita (Noor) Corpus Christie heden 26 April van Landïs End. Siljan (Zw.) Sfax heden pass. 27 April Gibraltar. Springfontein (Ned.) Hamburg 7 Mei vertrekt 6 Mei. Salawati (Ned.) Ned. Indië 30 April te Tjilitjap. i'jikembang (Ned.) x) xost Azië heden 27 April te Rotterdam. Tiberius (Ned.) Alexandrië (via R'dam) 5 Mei 1 Mei van Finisterre. Tajandoen (Ned.) Batavia 14 Mei 29 April van Port Said. Tarakan (Ned.) x) Batavia tn lading Tjikandi (Ned.) Ned. Indië 1 Mei van Padang. Tabian Ned. Tndie 5 Juni 2 Mei van Sabang. Theseus (Ned.) Stettin 8 Mei vertrekt 5 Mei. Ton S. (Ned.) Pt. Talbot 4 Mei 1 Mei vertrokken. Ned Indië 26 Mei 30 April van Pt. Sudan. Vesta (Ned.) Midd Zee 6 Mei 2 Mei van Finisterrè. Vulcanus (Ned.) A lexandrië 1 Mei van Tripoli. Venta (Letl.) Ventspils heden 26 April vertrokken Een internationale voetbal wedstrijd op het Stormvogels- terrein. Hollandsche Jantjes kloppen de Engelsche met 5-^1. Het elftal van de Nederlandsche marine speel de gistermiddag op het Stormvogels-terrein een wedstrijd tegen het elftal van het Engelsche po- litievaartuig Boyne. De Hollandsche Jantjes bleken veel sterker te zijn dan hun Britsche ambtsbroeders: vooral de voorhoede en de doelverdediger der Britten wa ren uiterst zwak. Aan beide zijden werd vlot gespeeld, zoodat de wedstrijd lang niet onaardig was. Bij de Hollanders viel vooral op het uitste kende spel van een Hercules-back, die alle En gelsche aanvallen om zeep bracht. Ook de Hol landsche doelverdediger weerde zich kranig. Het plaatsen liet aan beide zijden veel te wenschen over. De eerste helft bracht Holland een 10 voor sprong. In de tweede helft hadden de mannen van de Boyne weinig meer in te brengen en als ze al eens voor het Hollandsche doel kwamen, werd naast geschoten of strandden ze op de stevig spelende achterhoede. Holland scoorde nog viermaal, zoodat de Engelschen met een 50 nederlaag naar de Boyne werden terugge zonden. De Hollanders speelden in een marinetrui, de Engelschen „voerden" de kleuren van de vissche- rij-politie. De Engelsche visscherij in Maart. De opbrengst der Engelsche visscherij in de maand Maart bedroeg 1.132.242 Cwts. ter waarde van 1.128.513 tegen resp. 1.253.727 cwts en 983.458 in Maart 1938. AANGEKOMEN. 2 Mei: Myrmidon m.s. Ned. Indië Acclivity m.s. Aberdeen Sheaf Crest s.s. Gdynia 3 Mei: Pan Norway m.s. Aruba Prins Bernhard m.s. VERTROKKEN. 2 Mei: Melampus s.s. Hamburg Julius Rutgers m.s. Koningsbergen Arrivain m.s. Leith Poelau Roebah m.s. Hamburg Maaskerk s.s. West Afrika Henca m.s. Gr. Yarmouth Groningen s.s. Londen Diana m.s. Goole Hestia s.s. Antwerpen Vliestroom s.s. Hull 3 Mei: Tijger m.s. Boston Alf s.s. Leith Verkeer door het Suczkanaal. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat verwacht wordt dat de vaart rond den Kaap grooter af metingen zal aannemen omdat de premies voor de molestverzekering bij de vaart door de Mid- dellandsche Zee verhoogd worden. Dit zou voor de exploitatie van het Suezkaiiaal wel een be langrijke schadepost worden. Met motorschade drijvende. Het Nederlandsche motorschip Bebo is met schade aan de motor niet ver van den Nieuwen Waterweg drijvende aangetroffen door de sleepboot Maas en te Hoek van Holland bin nengesleept. Het schip was van Delfzijl naar Londen bestemd. Volbrachte sleepreis. De sleepboot Ganges, welke een ponton van hier naar Leixoes overbracht, is behouden in de haven van bestemming aangekomen. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba aangekomen Noorsche motortankschip Pan Norway passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 8,9 Meter. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van W. E. van den Broek, van beroep tennisleeraar, wonende te Santpoort om een Verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de beneden- voorlocaliteit van het perceel Brederoodscheweg no. 41 te Santpoort. Vóór 16 Mei 1939 kan een ieder tegen het ver leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd in brengen. SANTPOORT Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. DE R.-K. STAATSPARTIJ EN DE RAADS VERKIEZINGEN. Naar we vernemen, is het raadslid de heer J. Heeremans als lid van de R.-K. Staatspartij ge royeerd. Zooals wij reeds meldden, vervult de heer Heeremans hedenavond opnieuw een spreek beurt, nu in „Zomerlust". De heer Heeremans zal thans zijn beleid van een andere zijde be lichten dan hij Dinsdag jl. te Santpoort-station deed. CONCERT KINDERKOOR „ELÏMELECH". Onder leiding van den heer Wiersma gaf Woensdagavond het kindei'koor „Elimelech" met medewerking van het Chr. Dubb. Mannenkwar- tet „Santpoort" voor een goed bezette zaal in „De Weyman" een concert. De presidente van het koor, mevr. De Ridder sprak een welkomstwoord. Ze zeide zich te ver heugen over de goede opkomst en hoopte, dat de aanwezigen een goeden avond zouden hebben. Ook voor de kinderen hoopte ze dit, omdat de zen zich reeds zoo lang te voren op dezen avond hebben verheugd en zoo dapper hebben gerepe teerd. Dank bracht ze vervolgens aan het bestuur van de Ned. Herv. Evangelisatie voor het steeds welwillend afstaan van de kapel voor de repetities. Het koor deed zich hooren als kinder- en als jeugdkoor. Laatstgenoemd koor opende den avond met .Troost" van Palmer en „Afscheid van 't Woud" van Mendelssohn Bartholdy. Deze inzet was niet gelukkig, want de stemming liet te wenschen over. Mogelijk hadden de zenuwen hierin eenigszins aandeel, want in „Viooltje" van Cath. van Rennes en „Bontekoe" van Rich. Hol klonken de stemmen beter en „Fluiterslied" van Piet Hiel werd zelfs een succesnummer. De kleintjes hadden natuurlijk aller oog en oor. „Keesje en Meesje" en „Als 't bedtijd is" van H. Hochner werden allerliefst gezongen „In den regen" van Wierts hadden we gaarne wat „pittiger" gewenscht. Een kwartet uit het koor zong kranig „Nacht' van H. v. Tussenbroek en „Hemelvaartslied" van Moeton. doch nog meer succes had het Kleini- debutantje, dat in pyjama „Kindergebedje" van Cath. van Rennes zong. Van een jeugdig duo hoorden we „Panis Angelicus" van César Franck. "t Mocht reed.- een succes heeten, dat het tweetal hel tot een goed einde bracht, maar naar onze meening moeten deze soort van p™ „groote" menschen worden ,Poslties aan De groote meisjes een tweetal dansjes die en le' Sr-, op 't tooneel niet geheel tot hu?™11 n*? maar „Sneeuwprinsesje" 2. heel mooi nummer' g n Zij Steur, Het dubbelmannenkwartct leiding van den heer Wier,™ T™1»» indruk achter. Het bevat mïï' e® heeren bleken reeds aardif S GTeriaal ft den korten tijd van het beSfanri aar «tafof genomen. Destaa* in aanS*. inomen. m aanm(,rt Met „De Spielman" van K>- kwartet we zouden haact er kd u - een uitbundig succes. Van de S" noemen we nog in 't bijzondVr v e Hoogerwerf en „Die Vesper'™ °öun>e" iS Al met al een goedgeslaagde avM Bac»2 dirigent met genoegen kan 25' *"ar»P i. voorin kinderconcert eindig aan het woord. Voor den Inhoud dezer rulw.t Redactie zich niet verantmordS "e" Van Ingezonden stukken Ji qevlaatst wordt de fcopy 'W* w. teruggegeven. '"«mier HET ZANGVERBOD OP 1 ,umir i uw verslag over 't vieren v™j ,C i- de Beverwijksche ArbpiaMei-dag In uw a door de schrijft U, .,-HK:,,pn 0-.4l schaar door de straten het zin»en verhï 't Spreekt vanzelf, dat dit zonder getroffen" heeft, indionzin da, wat verbaasd over waren. Ik voorma! t! steeds niet, op welken grond dit vei! 3 vaardigd. Het zal wel noodig IXT,15 ®i<- het „handhaven der orde". Of missehip? Vw autoriteit, aan wiens brein dit verbod i! sproten, bang voor het uitdrukken °n!' „Staatkundig Streven", door de kinder 3 5-12 jaar? Ik weet het niet. Wat ik en n» dat deze maatregel bij ons en ik hootv2 velen buiten en binnen onze rijen niet aarde" is gevallen. Stelt U toch voIf? troep kinderen, die leest gaan vieren, 25 niet mogen zingen, omdat.... ja wa„™, Zelfs, al is het verbod in volkómenT. stemming met de letter van de Politie? 7' ning (wat, ik herhaal het, wel het geval2, I dan nog rijst de vraag, of men daar nu aï onder elke omstandigheid de hand aan 1"! houden. Beter ware het geweest te bedenken"": kinderen kinderen zijn en kinderen blijven? buiten, ja, boven ieder politiek geharrewar^ 'en blijven. Dit ts bovendien wel zoo bevnrd» lijk voor de „Geestelijke en Moreele Herben' pening'. Een van de eerste beginselen hie,™ is zeker: Verdraagzaamheidl Met vriendelijken dank voor de plaatsing KEES .GROOT Voorzitter A. J. c. tmm HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochavon (uitr.) 29 te Vancouver, Burgerdijk, Houston n. Rott. 2 te Londen. Binnendijk, N.-Orleans n. Rott. 2 v. Havana. Nw. Amsterdam, 2 v. N.-York r.. Rotterdam. Bilderdijk, Baltimore, n. Rott. 2 te Norfolk. Spaarndam, 2 v. N.-Orleans n. Rotterdam, Lochav-on, Rott. n. Vancr. 29 v. Victoria B, C HOLLAND—OOST-AZfë LIJN. Abbekei'k (thuisr.) 2 v. Kobe. Zuiderkerk (uitr.) p. 3 Gibraltar. Tjikembang 3 van Hamburg n. Amsterdam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk 3 v. Brisbane te Rotterdam, Aagtekerk (uitr.) p. 3 Malta. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 3 te Duinkerken, Springfontein, 2 v. Amsterdam te Hamburg, Nijkerk .(uitr.) 3 van Mombasaa. Jagersfontein 3 van Beira n. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) 3 v. Havre via Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 1 v. Vlaard. te Narvik. Vredenburg, 2 v. Vlaard. te Narvik. Maasburg, 2 v. Pepel te Vlaardingen. Stad Maassluis, vertr. 4 v. Narvik n. Vlaard. Stad Schiedam, 2 v. Rott. te Narvik, Stad Zwolle n. Vlaardingen p. 2 Ouessant, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 3 v. Amst. naar Hamburg. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Mars 3 van Amsterdam naar Hamburg. Agamemnon, 1 v. Paramaribo n. Demerara. Achilles, 2 v. Piraeus n. Volo. Berenice 1 v. Valencia n. Rotterdam. Fauna, 2 v. Amst. te Kopenhagen. Helder, Chili n. Amst. 2 van Cristobal. Hercules, 2 v. Thessaloniki naar Stamboul. Orion, 1 van Piraeus te Calloni. Perseus, 2 v. Musel n. Malaga. Venus, 2 v. St. Raphael n. Castellon. Vesta, Triest n. Amst. p. 2 Finisterre. Poseidon, 3 v. N.-York n. Maracaibo. Pericles, Barbados n. Amst. 3 40 mijl N, v. Azoren. Deucalion, Piraeus n. Amst. p. 2 Gibraltar, Berenice, Castellon n. Amst. p, 3 Gibraltar. Odysseus, 2 v. Amsterdam te Gdynia. Oberon, 3 v. Tunis n. Jaffa, Boskoop, Chili n. Amst. via Liverpool 1, o50 mijl Zw. v. Valentia. KONINKLIJKE SHELL. Chama, 9 v. Las Palmas te Curacao verw. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Theseus, Japan n. Rott. 3 van Aden. City of Bedford, Dairen n. Rott. p. 3 Gibr. Benmohr, Hongkong, n. Rott. 2 v. Singapore. Bellerophon, 2 v. Rottei'dabm te Dairen. City of Athens 2 te Dairen v. Rotterdam, Philoctetes, 2 v. Kobe n. Rotterdam. Glenapp, Dairen n. Rott. 2 te Shanghai. Glenaffaric, Japan n. Rott. 2 v. Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (uitr.) 3 van Port Said. Kota Pinang (uitr p. 3 Gibraltar. Indrapoera (uitr.) p. 3 Suez. Bantam, (uitr.) p. 2 Gibraltar. Brastagi (thuisr.) p. 3 Pt. de Galle. Buitenzoi-g (thuisr.) p. 2 Perim. Sitoebondo (thuisr.) p. 3 Galle. Tapanoeli (uitr.) p. 2 Perim. Palembang 3 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAMZU ID-AMERIKA LD»« Alwaki (uitr.) p. 2 Finisterre. Alkaid (thuisr.) 2 van Santos, Alhena, 3 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND, Poelau Bras (uitr.) 2 te Sabang. Joh. v. Oldenb. 3 v. Batavia n. Amsterdam. Chr. Huygens (thuisr.) 2 van Genua. Poelau Laut (thuisr.) 3 van Port SaiQ. Poelau Tello (uitr.) p. 1 Dungeness. Tjikandi (th.) 3 te Sabang. Marnix van St. Aldegonde, 3 van Anbterc^ •>ar Batavia. WIJKLIJN. Beverwijk. Rott. n. Volo p. 1 Ouessant

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2