VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Nieuwe heffingsverordening van een belasting op honden. Als de baas den hond niet heeft aan gegeven ,mag de hond de deur niet uit. De toepassing van de verordening op de heffing van een belasting op de honden heeft de noodzakelijkheid van eenige wijzigingen doen blijken, zoo schrijven B. en W. aan den Gemeenteraad. Naast enkele wijzigingen 0.a. bestaande in een ruimere omschrijving van het begrip „houder van een hond", in voering van belastingplicht voor honden, die tijdelijk in de gemeente vertoeven en ont heffingsmogelijkheid van de helft der belas ting voor belastingschuldigen, die vóór 1 Juli van het belastingjaar ophouden ingezetenen der gemeente te zijn, is in artikel 11 bepaald, dat honden, waarvoor de vereischte aangifte niet is gedaan, zich niet op den openbaren weg mogen bevinden. Voorts is een betere regeling getroffen omtrent de verplichting tot het dragen door den hond van het kern teeken, dat de belasting werd voldaan. De bepalingen betreffende de invordering zijn thans in de heffingsverordening opge nomen. B. en W. stellen voor de in concept opge maakte verordening vast te stellen. Wij noteeren uit de voorgestelde verorde ning het volgende: De belasting is verschuldigd d-oor den houder van den hond. Als houder van een hond wordt aangemerkt hij die een hond, onder welken titel ook. in bezit, in bewaring, onder toezicht, ter ver pleging, ter verzorging, ten verkoop, in onder pand of op proef heeft. Met afwijking hiervan is het hoofd van een gezin belastingplichtig voor den hond, ge houden door een lid van zijn gezin of door bij hem inwonend dienstpersoneel. De belasting bedraagt per jaar: a. f 0.50 voor eiken hond. die tenminste 1 maand in de gemeente vertoeft en eigen dom is van iemand, die niet in de gemeente woont; b. f 4 vor eiken hond uitsluitend gehouden ten dienste van den landbouw of eenig be drijf van nijverheid of ter bewaking van ge bouwen of erven, mits deze hond de gebouwen of erven ter bewaking waarvan hij gehouden wordt, niet verlaat en eigendom is van iemand die in de gemeente woont; c. f 7.50 voor eiken hond, die niet valt on der tarief a. of b. van dit artikel. Wanneer de belastingplichtigheid ontstaat in de tweede helft van het belastingjaar is de belasting vcor de onder b. en c. genoemde honden slechts voor de helft verschuldigd. Van de verwisseling van een hond, waar voor ingevolge artikel drie f 4 verschuldigd is, voor één waarvoor f 7.50 belasting ver schuldigd is, moet door den belastingplich tige binnen 14 dagen kennis worden gegeven aan Burgemeester en Wethouders. De meer verschuldigde belasting bedraagt f 3.50. Heeft de verwisseling plaats in de laatste zes maanden van het belastingjaar, dan is de helft van deze meerdere belasting ver schuldigd; Üe belasting is niet verschuldigd voor: a. honden beneden den leeftijd van 4 maan den, mits deze bij de moederhond verblij ven; i b. honden die boven het getal van vier worden gehouden door een kennelhouder, die als zoodanig door den Raad van Beheer op kynologisch gebied in Nederland is erkend en die voldoet aan door Burgemeester en Wet houders te stellen voorwaarden; c. honden gehouden ter verrichting van op sporingsdiensten ten behoeve van de politie mits zulks blijkt uit een door den Commis saris van politie overgelegde verklaring; d. honden uitsluitend dienende om blinde personen te geleiden; e. honden waarvoor in de gemeente reeds belasting is verschuldigd of betaald, dcch die in den loop van het jaar aan een anderen per soon overgaan. Artikel 9. 1. Jaarlijks vóór den len Februari zenden Burgemeester en Wethouders aan de houders van de honden, die over het afgeloopen jaar in de belasting zijn aangeslagen, een aangif tebiljet. Dit biljet moet vóór den 15en Febru ari d.a.v. ingevuld en onderteekend door den houder aan Burgemester en Wethouders wor den teruggezonden. 2. De houders van honden, die vóór den len Februari geen biljet ter invulling hebben ont vangen, zijn verplicht vvóór den 15en Febru ari d.a.v. een aangiftebiljet, waarvan exem plaren kosteloos ter secretarie verkrijgbaar zijn, ingevuld en onderteekend aan Burge meester en Wethouders in te zenden. 3. Zij die in den loop van het belastingjaar belastingplichtig worden, zijn verplicht, bin nen 14 dagen na dit tijdstip, een aangiftebil jet als hiervorenbedoeld ingevuld en onder houder aan Burgemeester en Wethouders wor- te zenden. Artikel n. 1. De houders van honden, waarvoor de in artikel 9 bedoelde aangifte niet binnen den gestelden termijn is gedaan, zijn verplicht er zorg voor te dragen, dat die honden zich, na dien termijn, niet op den openbaren weg bevinden. 2. De houders van honden waarvoor de aan gifte binnen den in artikel 9 gestelden ter mijn is gedaan, zijn verplicht er zorg voor te dragen, dat hun honden, wanneer die zich na den op het aanslagbiljet aangegeven ver valdatum van de belasting, op den openbaren1 weg bevinden, voorzien zijn van een voor het loopende belastingjaar geldig kenteeken als bedoeld in artikel 10. Dit kenteeeken moet aan den hals worden gedragen. Nog eenmaal „Doornroosje" voor Ziekenzorg. Met het oog op de groote belangstelling en de vele teleurstellingen, zal de kinderoperette „Doornroosje" onder leiding van mevrouw Rambonnet nog eens gegeven worden. Woens dagmiddag 10 Mei half drie in het Patronaats gebouw, Willemsbeekweg. Plaatsbewijzen a f 0,30 zijn te verkrijgen bij de bestuursleden van „Ziekenzorg" en 's middags aan de zaal. Zij, die al kaarten hadden genomen voor de avondvoorstelling van 3 Mei en die hiervan geen gebruik konden maken, kunnen deze inruilen tegen bovengenoemde plaatsbewijzen bij de be stuursleden van „Ziekenzorg" voor Dinsdag avond a.s. DdSSchoorl afgekeurd. De stoomtrawler Schoorl is afgekeurd. Het ichip zal worden gesloopt. Dreigt er gevaar voor liet kaïnpeeren? Het gemeentelijk kampeerterrein nog gesloten. De vele donkere wolken aan den politieken hemel hebben hun scha duw ook geworpen op het gemeentelijk kampeerterrein. Dit terrein is nog niet geopend, en ook het verpachte kam peerterrein is nog geheel afgesloten. Voorloopig is het strand dientengevolge al leen nog maar bereikbaar langs de semaphore. Het zitten op het strand is echter verboden, alleen het wandelen is toegestaan. Nu het kampeerseizoen en de tijd voor het strandleven naderen, hebben wij te bevoegder plaatse geïnformeerd of de toestand van het oogenblik dezen zomer gehandhaafd zal blij ven, hetgeen zou beteekenen, dat feitelijk alle strandleven onmogelijk zou zijn. Wij vernamen, dat omtrent een regeling nog niets gekend is.. Er worden nog voort durend besprekingen gehouden tusschen de militaire en burgerlijke autoriteiten en zeker zullen laatstgenoemden hun best doen, om te redden wat er te redden valt. Het is als vrij zeker aan te nemen, dat de Kamip e e rve r ee n i g i ng „Ons Buiten" die haar terrein aan den anderen kant van den Strand weg heeft, naar een nieuw terrein zal moeten uitzien. NEDERL. CHRISTEN VROUWENBOND. Aan het eind van het winterseizoen kwam de afdeeling IJmuiden van den Nederl. Chris ten Vrouwenbond nog eenmaal in een druk bezochte huishoudelijke vergadering bijeen. In plaats van mevr. KoopsSchram werd mevr. DeelderRootlieb tot bestuurslid ge kozen. De dames CornetValkenier en Hom burg—Hoogendijk werden naar de algemeene vergadering op 23 en 24 Mei afgevaardigd. Nadat de plannen voor den landdag en het uitstapje waren behandeld, sprak een der bestuursleden over- de vraag: „Wat doen wij nu met wat wij op onze lezingen hoorden?" Met veel aandacht werd deze causerie be luisterd, waarna de secretaresse de bijeen komst op de gebruikelijke wijze sloot. HET EERSTE TOURISTENSCHIP IN ONZE HAVEN. Het Zweedsche toeristenschip Kungsholm is het eerste van dit jaar, dat op 9 dezer het seizoen opent met een bezoek aan onze haven. De passagiers zullen met autobussen eenige trips maken, waarvoor zij des morgens van boord komen en na Holland „gedaan" te heb ben keeren zij des avonds weer terug om nog denzelfden avond met het schip weer te ver- terkken. Zondagsdienst der Apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apotheek. Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aan gewezen voor den nachtdienst in de komende week. PROPAGANDA-ÜAMDAG IN SCHAGEN. Zondag 14 Mei zal in Schagen een propagan- óa-damdag worden georganiseerd, uitgaande van den distrïctsbond Noord-Holland van den N.D.B. Dien dag zal onze damredacteur de heer B. Dukel een blindpartij spelen en een simultaan seance geven, de heer Mertens zal een lezing houden over het damspel en de heer Ligthart zal eenige middenspel-standen, demonstreeren. Tenslotte zal de heer K. de Jong een propa- ganda-rede houden voor aansluiting bij den N. D. B. IJmuiden zal zich dus terdege roeren. PROPAGANDA-AVOND B.V.L. De afdeeling IJmuiden van dén Bijz. Vrijw. Landstorm houdt a.s. Woensdag een propagan- da-avond in het Patronaatsgebouw, IJmuiden- Oost. Pater Borromaeus de Greeve zal een rede houden over „Het doelwit van ons nationale vei ligheidscorps" .Verder is er muziek van „Kunst kring" en zal de film „20 jaar B.V.L." worden vertoond. AANGEKOMEN. 4 Mei: Cedartree s.s. Swansea Gondul s.s. Malmö Zinnia pol.kr. Noordzee Hamal m.s. Gothenburg Astarte s.s. Bremen 5 Mei: Escaut m.s. Rotterdam Speedfast s.s. Cardiff Glenroy m.s. Japan Langssee s.s. Hamburg Lind m.s. Thornbury s.s. Kotka Cabo m.s. Londen Menes s.s. Ned. Indië Donau sl.b. Shields Richmond z.l. Shields P. L. M 13 s.s. Casablanca. VERTROKKEN. 4 Mei: Boyne pol.kr. Noordzee Nidarholm s.s. Immingham Ton S. m.s. Antwerpen Friso m.s. Trelleborg Westland m.s. Buenos.Aires Saturnus s.s. Rotterdam Hagfors s.s. Gothenburg Titus s.s .Rotterdam Ousel s.s. Liverpool' Merope s.s. Curagao 5 Mei: Prins Bernhard m.s. Le Leque Zinnia pol.kr. Noordzee Donau sl.b. Maassluis Escaut m.s. Parijs Hetton s.s. Dinston Hamal m.s. Londen Aanvoer teerolie. Het Zweedsche tankmotorschip Hamal is hier van Gothenburg aangekomen met een lading teerolie, welke aan de Hoogovenhaven gelost SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Aleinous (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Breda (Ned.) Boskoop (Ned.) Boschfontein (Ned.) British Glory (Br.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Berenice (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Barendsz (Ned.) Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Colombia (Ned.) x) Crijnssen (Ned.) x) Dolius (Br.) Deucalion (Ned.) Equator (Fin) Essen (Du.) Fauna (Ned.) Helmspey (Eng.) Helder (Ned.) Hogland (Fin) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Harpenden (Br.) .Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N Laertes (Ned.) Meliskerk (Ned.) x) Magdeburg (Du.) Montferland (Ned.) x) Monica (Ned.) Mars (Ned.) Orion Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Pericles (Ned.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Springfontein (Ned.) Salawati (Ned.) Salland (Ned.) x) St. Annaland (Ned.) l'jikembang <Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tajandoen (Ned.) Tarakan Ned.x) Tjikandi (Ned.) Tabian Theseus (Ned.) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venta (Letl.) Waterland (Ned.) Japan Batavia 10 Mei B. Aires 26 Mei Chili Japan West Afrika Chili Chili Z Afrika Abadan 5 Mei Chili Abadan Midd. Zee 15 Mei Hamburg (v. IJm.) 6 Mei Danzig 6 Mei Santos (via Huil) 7 Mei Batavia 9 Mei Hamburg (v. IJm.) 7 Mei Pto Barrios. 26 Mei Hamburg 7 Mei West Indië 20 Mei lapan 14 JunJ Midd Zee 9 Mei La Plata 6 Mei Ned. Indië 12 Juni Kopenhagen Bassein 8 Mei Chili Diamante 6 Mei Alexandrië 19 Mei Alexandrië La Goulette (v. IJm.) 8 Mei W. Afrika Alexandrië 25 Mei Batavia 30 Mei Ned Indië 21 Mei Zuid Afrika Batavia 28 Mei Buenos Aires 12 Mei Duinkerken 6 Mei Hamburg 7 Mei Zw Zee 21 Mei Danzig 6 Mei Hamburg Batavia Batavia 29 Mei West Indië 10 Mei Zuid' Afrika West Afrika 21 Mei Midd. Zee Hamburg 7 Mei Ned. Indië 14 Mei Hamburg Gdynia Oost Azië heden Alexandrië heden Batavia 14 Mei Batavia Ned. Indië Ned. Indië 5 Juni Stettin 8 Mei Ned Indië 26 Mei Midd Zee 6 Mei Alexandrië Ventspils 6 Mei Buenos Aires 3 Mei van Port Soedan. 4 Mei van Gibraltar. 2 Mei van Santos. 2 Mei te Corral. 2 Mei van Kobe. 3 Mei van Takoradi. 4 Mei te Hamburg. 5 Mei te Antwerpen. 3 Mei te Duinkerken. 5 Mei te Antwerpen. 2 Mei van Talcahuano. 30 April van Aden. 3 Mei. van Gibraltar. 5 Mei vertrokken. 3 Mei vertrokken. 30 April van Las Palmas. 4 Mei van Algiers. 6 Mei vertrokken. 5 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 3 Mei van Barbados. 5 Mei van Batavia. 1 Mei van Oran. 3 Mei te Antwerpen. 30 April van Padang. 4 Mei vertrokken. 1 Mei van Gibraltar. 2 Mei van Cristobal. 25 April van St. Vincent. 29 April van Morphon-Baai. 3 Mei te Izmir. 2 Mei van Gibraltar. 4 Mei te Rotterdam. 2 Mei te Izmir. 3 Mei vertrokken. 20 April van Sabang. 3 Mei te Hamburg. 26 April van Penang. 26 April van Bahia. 5 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 2 Mei te Calloni. 5 Mei vertrokken. in lading. 3 Mei van Port Said. 1 Mei van Padang. 3 Mei van de Azoren. 26 April van Mombassa. 30 April te Assinie. 3 Mei van Susak. 6 Mei vertrokken. 30 April te Tjilitjap. vertrekt 13 Mei. in lading. 6 Mei van Rotterdam. 6 Mei van Rotterdam. 4 Mei van Marseille, m lading 3 Mei van Sabang. 2 Mei van Sabang. -5 Mei vertrokken. 3 Mei van Port Said. 4 Mei van Land's End. 1 Mei van Tripoli. 3 Mei van Elseneur. in lading. Schepen voorzien van een x) zun grooter dan 6000 ton Hoogovens Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Gotehnburg Zweedsch Noorsch Fransch Beligsch Nederl. m.s. m.s. s.s. pol.kr. sl.bt. Hamal Lind P. L. M. 13 Zinnia Donau Casablanca Noordzee Shields teérolie teerolie ledig ledig werd. Met een zelfde lading kwam het Noorsche motortankschip Lind in de Hoogovenhavcn aan. Dc Nederlandsche handelsvloot. In de maand Maart werden aan de Nederland sche handelsvloot de volgende schepen toege voegd: de motorschepen Antilope (206 br. t.), Mr. Linthorst Homan (400), Necton (156) en Timor (244), alale afkomstig uit Groningen, Nigerstroom (4639) uit Amsterdam, Reze (328) uit Hansweert en Volharding (228) uit Nieuw- leusen, dubbelschroefmotorschip Bantam (9312) en de stoomschepen Ottoland (2202) en Nancy (220) alle uit Rotterdam. Afgevoerd werden in dezelfde maand de motorschepen Avanti, Reja, welke resp. herdoopt werden in Necton en Timor (zie boven) Bornrif, welke naar Frankrijk ver kocht werd, het zeilschip De I-Ioop, naar Duitsch- land verkocht, voorts de stoomschepen Sarkani, thans Ottoland genaamd (zie boven) Telegraaf XXI, thans Nancy (bovengenoemd) en ten slotte de Warmond, welke naar Engeland verkocht werd. De ontvangsten Suezkanaal. Over de afgeloopen maand April bedroeg de opbrengst van de Suezkanaalg'elden 807.600 tegen 797.400 in de overeenkomstige periode in 1938. Over de eerste vier maanden van dit jaar bedroeg die opbrengst 3.109.600 tegen 3.326.400 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Scheepsbouw voor buitenland. Een voor rekening van de regeering van Siam op de werf Gusto te Schiedam nieuwgebouwde zelfladende- en lossende hopperzuiger is met goed gevolg van stapel geloopen. De doopplechtigheid werd verricht door de echtgenoote van den Siameeschen gezant te Pa rijs, Z. Exc. Phra Bahidda Nukara. Bezoek politiekruisers. Nauwelijks was de Engelsche politiekruiser Boyne van den aanlegsteiger bij de zuidersluis vertrokken of zijn ligplaats werd ingenomen door den Belgischen politiekruiser Zinnia, welke nauwelijks één dag hier verbleef en Vrijdag middag zijn kruistocht in de Noordzee voortzette. Dividenden. De N.V. Stoomboot-Maartschappij „Hillegers- berg" en de N.V. Stoomvaart-Maatschappij „Oostzee" keeren over het afgeloopen boekjaar beide een dividend uit van 10 pet. Proeftocht. Op 8 Mei a.s. zal het stoomschip „Jonge Wil lem", toebehoorende aan de Middellandsche Zee vaart Company te Rotterdam, de technische proeftocht maken. Op het oogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het schip bij de Scheeps werf A. Vuyk Zn. te Capelle a. d. IJsel. Charterschip „Ceres" Het s.s. „Ceres", dat momenteel in charter vaart voor de Kon. Holl. Lloyd, wordt a.s. Zon dag, 7 dezer, met een lading stukgoederen van Santos en Rio de Janeiro te Amsterdam ver wacht. Sleepreis. De zeesleepboot Donau kwam hier van Shields binnen met den lichter Richard op sleeptouw, welke na doorgeschut te zijn aan een kanaal- sleepboot, werd overgegeven. De sleepboot ver trok daarop naar Maassluis. Aanvoer ijzererts. Het Fransche s.s. P. L. M. 13 voerde gisteren van Casablanca een volle lading ijzererts aan voor het Hoogovenbedrijf. alhier. Groote diepgang. Het met stukgoederen van Japan via Londen komende Britsche motorschip Glenroy pesseerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam met een diepgang van 8,4 Meter. Inscheping passagiers. Heden zal het van Hamburg komende Ned. m.s. Bloemfontein in de Binnenhaven alhier arriveeren, waar het de voor dit schip geboekte passagiers met hun bagage zal innemen, Daarna vertrekt het schip naar Beira. Morgen, Zondag, komt het Duitsche m.s. Ca ribia van Hamburg in de Buitenhaven alhier, om de voor dit: schip bestemde passagiers in te schepen. Na een kort oponthoud hierdoor zet het schip de reis voort naar Pto Barrios. Een nieuwe Precario-verordening. Slechts eenige wijzigingen van administratieven aard. Bij de wet van 22 April 1937, S. 311, tot wij ziging o.a. van de gemeentewet, zijn de voor schriften betreffende de plaatselijke belas tingen zoodanig gewijzigd, dat de eisch tot vaststelling van afzonderlijke invorderings verordeningen is komen te vervallen. Ten aanzien van de bij het in werking treden dier wet (1 Januari 1938) bestaande invorderingsverordeningen bepaalt artikel LXVIbis, dat die van kracht blijven gedurende den geldingsduur van de heffingsverordening: waarop zij betrekking hebben, tenzij het be voegd gezag daarin eerder wijziging brengt. Het raadsbesluit van 13 December 1938, no. 4, tot het heffen van precario-rechten voor het hebben van reclame-tegels in de trottoirs, maakt het dus noodig, de „Verordening op de heffing van rechten voor het gebruiken van of voor het hebben van werken en inrichtingen onder of boven den openbaren gemeentegrond of het openbaar gemeentewater", aan te vul len met de voorschriften op de invordering en een nieuwe verordening vast te stellen. In het nieuwe ontwerp zijn eenige wijzigingen van administratieven aard aangebracht. B. en W. stellen voor de in concept opge maakte verordening vast te stellen. Artikel 2 der verordening, waarin het tarief is opgenomen, luidt als volgt: Voor het in gebruik hebben van of voor het hebben van werken en inrichtingen onder of op den openbaren gemeentegrond of het openbaar gemeentewater worden de volgende rechten geheven: A. Voor het in gebruik hebben van of op eenigerlei wijze aan het verkeer onttrekkken van een gedeelte van den openbaren ge meentegrond per M2: a. voor elke week of gedeelte van een week 0.30; b. voor elke maand of gedeelte van een maand 0.90; c. voor elk jaar of gedeelte van een jaar 6. B. voor het afsluiten van den openbaren weg voor rij- of voertuigen, per dag of ge deelten van een dag 10. C. voor het bergen of schoonmaken gedu rende een jaar of gedeelte van een jaara. voor een onlbespannen rij- of voertuig 20; b. voor een handwagen 5. D. voor het hebben van spoorstaven, niet dienende voor openbare middelen van vervoer, per stel rails per Ml per jaar of gedeelte van een jaar: a. tot en met 50 Ml 2; b. boven 50 Ml tot en met 100 Ml f 3; c. boven 100 Ml tot en met 200 Ml 3.50; d. boven 200 Ml voor eiken Ml meer 0.20. E. voor het in gebruik hebben of op eeni gerlei wijze aan het verkeer of aan den open baren dienst onttrekken van openbaar ge meentewater per M2: a. voor elke week of gedeelte van een week 0.02 met een mini mum van 0.40; b. voor een maand of ge deelte van een maand 0.06 met een mini mum van 1.50; c. voor elk jaar of gedeelte van een jaar 0.50 een en ander tot een maxi mum van 20. F. boven en behalve het wegens het aan het verkeer of aan s baren dienst onttrekken Vffl (tal „""tol weg overeenkomstig het sub A en b*005«s voor het herstellen: a. van een straat per M2 3; b. voor een puin- of grindweg per M2 150 G. voor het hebben gedurencte of gedeelte van een jaar: a. van pJu Jaar 01 geaeeue van een jaar: a. van pon k J ar (voor elk perceel dat eene uitloof rWt put heeft) 2: b. van een f 0.60; c. van een spreekbuis of Si Sat electrische geleidingen per Ml f 0 2n ^U ere pf»n Hnis of lrnlrpv (mot 0. Vnv, een buis of koker (met uitzondériii» welke aansluiten aan de gas of - van an die. en aan het gemeenteriool, of die be,;,"".'"8 voor den afvoer van huis- of hemp ft? faecaliën) 1. wanneer de breedte r tenwerks 0.5 M. niet te boven eft. bui- ƒ2; 2. bij grootere breedte, per vf ft beide gevallen tot een maximum hert.; k van 100 en 200 voor het geheels ft"- van een benzine- of olietank f ir,(1. e. ter grootte van 30 X 30 c.M. voorzien j, 8e!s' reclametekst per tegel 5. n een H. voor uitstallen voor zaken van en nijverheid en voor het plaatsen van ftft en tafeltjes vóór inlichtingen Iei Vergunning, Verlof A of Verlof B imJft de Drankwet is verleend, per manna 8e deelte daarvan: a. indien de talLn ge" ruimte niet meer dan 4 M2 bedraaftft? b. voor eiken meerderen M2 f 0.30, Is hier iets van U bij? Er werden deze week als „gevonden" on s. verschillende bureaux in onze gemeente Tan gegeven: <wn" Gevonden te IJmuiden: 2 ceintuurs, 2 paar gladde handschoenen njwielbel. .merk in etui, geldstuk, re»S duif, aankomen loopen een hond. Gevonden te IJnniiden-Oost: Jongensjasje, twee gewichten, hanze,n. sleuteltjes, vijl, vulpen, hamer, alpmimt, sierveters. rijwiel belastingmerk. aankom» vliegen een postduif. n Gevonden te Velsen-Noord: Auto-dop, groentekist, sleutels, kinderkou, twee belastingmerken, paar motorhandschwf Gevonden te Santpoort: Blauwe handschoen, fietstasch met inhoud zak steenkool, rood regenkapje, vulpen da. meshandschoen, een bronzen gordijn rail Gemeentelijke Geneesk. en Gezondheidsdienst. Inenting tegen diphterie en roodvonk. Inenting tegen diphterie en roodvonk kan ge- schieden: Maandag- 8 Mei, 22 Mei en 5 Juni. R.K. Meisjesschool te IJmuiden om 9.— uur in de R. K. Meisjesschool. IJmuiden. R. K. Bewaarschool te IJmuiden om 9.— uur in de R.K. Meisjesschool, IJmuiden. Cort v. d. Lindenschool te IJmuiden om 9.15 uur in de R.K. Meisjesschool, IJmuiden. v. Tuyllbewaarschool te IJmuiden om 9.30 uur in de v. Tuyllbewaarschool, IJmuiden. Comitéschool te IJmuiden om 9.40 uur in de v. Tuyllbewaarschool, IJmuiden. Neutr. Bewaarschool te IJmuiden om 9.45 uur in de v. Tuyllbewaarschool, IJmuiden. Insingerschool te IJmuiden om 10.— uur in de Insingerbewaarschool, IJmuiden. Insingerbewaarschool te IJmuiden om 10.10 uur in de Insingerbewaarschool, IJmuiden. School -A te IJmuiden om 10.20 uur in „de- Insingerbewaarschool. IJmuiden. School J te IJmuiden om 10.30 uur in de Insingerbewaarschool, IJmuiden. R.K. Jongensschool te IJmuiden om 10.40 uur in de Insingerbewaarschool, IJmuiden. Neutr. Bewaarschool te IJmuiden (0.) om 11.uur in de Neutr. Bewaarsch., IJmuiden (0.) School H. te IJmuiden (O.) om 11.15 uur in de Neutr. Bewaarschool, IJmuiden (O.). Wilhelminaschool te IJmuiden (O), om 11.20 uur in de Neutr. Bewaarschool, IJmuiden (0.) Dinsdag 9 Mei, 23 Mei en 6 Juni. School D teIJmuiden-O. om 9.— uur in school D, IJmuiden-Oost. School E te IJmuiden-O. om 9.10 uur in school D, IJmuiden-Oost. Emmaschool te IJmuiden-O. om 9.20 uur in school D, IJmuiden-Oost. Julianaschool te IJmuiden-O. cm 9.25 uur in school D, IJmuiden-Oost. Herv. Bewaarschool te IJmuiden-O. om 9.30 uur in school D, IJmuiden-Oost. P. Vermeulenschool te IJmuiden-O. om 9.40 uur in school D, IJmuiden-Oost, R.K. Bewaarschool te IJmuiden-O 9.50 uur in de R.K. Bewaarschool, IJmuiden-O. R.K. Jongensschool te IJmuiden-O. om 10.05 uur in de R.K. Bewaarschool, IJrnuiden-O. R.K. Meisjesschool te IJmuiden-O. om 10.15 uur in de R.K. Bewaarschool, IJmuiden-O. R.K. Bewaarschool te Santpoort om 11— uur in de R.K. Bewaarschool, Santpoort. R.K. Lagere School te Santpoort om 11.10 uur in de R.K. Bewaarschool, Santpoort. Bewaarschool „Spaarnberg" te Santpoort om 11.20 uur in de R.K. Bewaarschool, Santpoort School F te Santpoort om 11.30 uur in de R.K. Bewaarschool, Santpoort. School met den Bijbel te Santpoort om 11.40 uur in de R.K. Bewaarschool, Santpoort. Bew.school Terrasweg te Santpoort om 11.4a uur in de R.K. Bewaarschool, Santpoort. Donderdag 11 Mei, 25 Mei en 8 Juni. R.K. Jongensschool te Velsen-N. om 9.uur in de R.K. Jongensschool, Velsen-N. R.K. Bewaarschool te Velsen-N. om 9.10 uur in de R.K. Jongensschool, Velsen-N. R.K. Meisjesschool te Velsen-N. om 9.20 uur in de R.K. Jongensschool, Velsen-N. Christel. School te Velsen-N. om 9.30 uur m de R.K. Jongensschool, Velsen-N. Christel. Bewaarschool te Velsen-N. om 9.3a uur in de R.K. Jongensschool, Velsen-N. M. C. Fröbelschool te Velsen-N. 9.40 uur id de R.K. Jongensschool, Velsen-N. School G te Velsen-N. om 9.45 uur in de Rit Jongensschool, Velsen-N. R.K. Lagere school te Driehuis om 10.— uur in de R.K. Lagere school, Driehuis. R. K. Bewaarschool te Driehuis om 10.10 uur in de R. K. Lagere school, Driehuis. School K te Velsen om 10.20 uur in de R. Lagere school, Driehuis. Chr. Bewaax-school te Velsen om 10.30 uur in de R. K. Lagere school, Driehuis. De inenting staat ook open voor niet-schooi- gaande kinderen. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende or ganisaties zijn voor de week van 8 tot en mei 13 Mei a.s. vastgesteld als volgt. Ongeorganiseerden IJmuider Transport Federatie Alg. Nederl. Bouwarbeidersbond Alg. Nederl. Metaalbewerkersbond Werkloozenvereeniging Oud-Katholiek Vakverbond Chr. Bond van Fabrieks en Transport Arbeiders IJmuider Federatie R.K. Bonden Kleine Bonden 9 00-10.00 10.10-10.25 10.35-10.55 11.00—1150 11.30-12.00 9.00- 915 9.20- 9.50 9.55—10.49 I.1.00H-40 II.45-12.00

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2