TUINMEUBELEN IJMUIDEN Een gifmengers-syndicaat in Philadelphia Vredesboodschap Engeland en het geschil in Oost-Europa. PARASOLS EN PLAIDS B.J.v. LIEMT Politiekvan Moskou ongewijzigd? Vliegramp in Ecuador eischt 25 dooden uias. Piet doei Mannen door hun echtgenooten vergiftigd RADII) PROGRAMMA DINSD G 9 MEI 1939 Regeering tot bemiddeling bereid. ♦«mnrd OP een vraag heeft de Engelsche In antW'dotaris van buitenlandsche zaken, onderstaat-^- jn het Lagerhuis verklaard, dat Butler, gis' van eenige verandering in den het vr n nantzig in eerste instantie een aan- statüs va" van de direct betrokken partijen i: geiegennei" overeenstemming moeten be- methode. r htef is herhaaldelijk uiteengezet, i de Britsche regeering voorstander n regeling van internationale ge- aiu.n door middel van vriendschap- l Ike onderhandelingen, arbitrage of "Tri vreedzame middelen en dat z« L Sen tijde bereid is haar goede ï.èrfen te verleenen op verzoek van 'n Erhcbbcnde partii. Indien wij een "liik verzoek zouden krijgen, zou- nti hebben na te gaan. op welke u'ii onze bemiddeling het best zou- ™"Lne„ verleenen, zeide Butler. n-arbeidersalgevaardigde Johnston vroeg of Britsche regeering bij het verleenen van 06 Warande de Poolsche regeering eenig ad- bs3Th^ft eegeven omtrent de wenschelijkheid vies ^middellijke onderhandelingen met ^.cohland over een minnelijke schikking voor status van Dantzig en redelijke verbindin- tusschen Duitschland en Oost-Pruisen. fLton vroeg verder, of de minister-president, t hpt oog op oorlogsgevaar, de Poolsche re- ring er van kon overtuigen dat de Britsche inbare meening tevredengesteld moet worden het vertrouwen, dat ieder redelijk voorstel Zr pen regeling gunstig ontvangen zou worden. Thamberlain antwoordde: „De afgevaardigde itppft ongetwijfeld kennis genomen van de r »n Beek waaruit is gebleken dat deze kwesties Ippds door de regeeringen van Duitschland en Pnlen besproken zijn, alvorens Engeland zijn «rantie gaf. De Poolsche regeering beseft na tuurlijk dat de Britsche regeering een minne- iike schikking zou toejuichen en ik heb geen reden om te betwijfelen dat zij zich bewust is van het belang der overweging, vervat in het tweede gedeelte van deze vraag." Toen Morgan vroeg of Chamberlain bereid is zijn bemiddeling aan te bieden voor het geval dat onderhandelingen mislukken, verwees Chamberlain naar de verklaring van Butler. Ten slotte verklaarde de minister dat de regeering voldaan is over den krachtigen en tegelijk ver zoenenden toon van de rede van Beek en kennis heeft genomen van de daarin gedane voorstellen. Samenwerking met Rusland. Vervolgens werd door Henderson het Britsch- Bussische overleg ter sprake gebracht. Het lid van de Labour-oppositie stelde den premier de vraag, of de Britsche regeering inderdaad streeft naai- een werkelijk nauwe samenwerking met Moskou door een stelsel, gebaseerd op weder- keerige garanties, teneinde verzet te bieden tegen iedere agressie. Chamberlain antwoordde hierop, dat de Britsche regeering zich ten doel stelt in de politiek, welke zij volgt, tot een zoo innig mogelijke samenwerking met Rusland te komen. De premier voegde hieraan toe, dat het Huis echter wel zou begrijpen dat, zoolang het over leg tusschen Londen en Moskou voortduurt, hij geen nadere verklaring in het openbaar omtrent een en ander kon afleggen. De conservatief Boothby vroeg Chamberlain hierop, of hij er zich rekenschap van had ge geven dat de groote meerderheid van het Brit sche volk voor een pact van wederzijdschen bijstand met de Sovjet-Unie is (gejuich). „Ik vraag u voorts", aldus de afgevaardigde, „of u, gezien de garanties die wij aan Polen en Roe menië h'ebben gegeven en met het oog op de groeiende ongerustheid bij het Britsche volk, bij afzijdigheid van iederen doeltreffenden maatregel, welke ons in staat stelt deze verplich tingen na te komen, de verzekering wilt geven, dat u alles in het werk zult stellen zoo spoedig mogelijk tot een Fransch—Britsch—Russisch pact te komen?" Naar verluidt aldus Reuter zou Cham berlain hierop hebben geantwoord, dat het hem niet bekend was, dat het Britsche volk de ge legenheid had gehad een deugdelijke opinie uit te spreken, en hij, de premier, geloofde trouwens ook niet, dat Boothby eenige reden had een dergelijke verklaring af te leggen. Groote Houtstraat 62-67 Telefoon 10657 12839 (Adv. ingez. MedJ Molotof ontvangt den Britschen ambassadeur Garanties der Sovjet Unie aan de aan grenzende kleine staten do.. Britsche ambassa- -rniJ i f ^ou Maandag een bezoek ac it heeft aan den nieuwen Russi- cnen volkscommissaris van buiten- ÏÏXt Jakcn' Molotof, en hem den u Britsche voorstellen heeft over- "nrrn'5 j00nt' naar de diplomatieke r*rde.nt van Reuter verklaart, in tpj». pIaats dat de Britsche autori- bei A«i!Vredigende ^"ekeringen heb- Lituin -Vang:en' dat het aftreden van landsM? gee.n verandering in de buiten en ton polltieh van Rusland beteekent dat d Weede; ^at Z'J de hoop koesteren, basic i, Britsche tegenvoorstellen als «roeenkorot. k"™™ dlcnen v00r een De opzegging van het vlootverdrag. In antwoord op een vraag inzake de opzeg ging van het vlootverdrag door Berlijn, heeft Chamberlain tenslotte nog medegedeeld, dat de Britsche regeering den toestand, door deze op zegging ontstaan, nauwkeurig bestudeert. Wij zullen, aldus de premier, hierop nog terugkomen en de Duitsche regeering een mededeeling doen. Spreker voegde hieraan toe dat Berlijn Londen vóór de opzegging niet had geraadpleegd. Vijf huizen en vliegtuig in vlammen opgegaan QUITO. 9 Mei (Havas). Boven Guayaquil is het vliegtuig van kapitein Cristobal brandend omlaag gestort. Hierdoor zijn vijf huizen in vlammen opgegaan en vijf en twintig menschen zijn om het leven gekomen. De materieele schade wordt op 200.000 dollar ge raamd. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 425 Jacquelina Clasina IJM. 10.. f 3220 455 Uiver IJM. 384 f 2690 600 Witte Zee IJM. 167 f 3290 190 SCH 61 f 1760 Kotters: E 142 f 890, E 420 f 980. Logger: KW 138 f 800. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 9 Mei 1939 (A.N.P.). Tarbot 8070 ct. per kg. Tong 8063 ct. per kg. Heilbot 9076 ct. per kg. Griet f 2415 per 50 kg. Groote schol f 3618 idem Middel schol f 2618 idem. Zetschol f 2620 idem. Kleinschol f 229.50 idem. Bot f 135.50 idem. Schar f 82.80 idem. Tongschar f 26—15 idem. Poontjes f 4.20—2.10 idem. Groote schelvisch f 14.50 idem. Middel schelvisch f 13 idem. Kleinmiddel schelvisch f 128.50 idem. Kleine schelvisch f 10.205.70 idem. Groote gul 11—8.50 idem. Kleine gul f 138 idem. Wijting f 4.20—3.80 idem. Makreel f 3.70—2.25 idem. Kabeljauw f 3114 per 125 kg. Vleet f 3—0.42 per stuk. Leng f 1.35—0.65 per stuk. Koolvisch f 0.230.21 per stuk. Steur f 1.30 per kg. Levende kabeljauw f 2.201.30 per stuk. NAAR ZEE VERTROKKEN. Heden zijn vertrokken: Eveline IJM. 115, Christine IJM. 2, Gloria IJM. 37. Erin IM. 12. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gerberdina Johanna IJM. 38. Vangst: 60 m. schelvisch, 150 m. braadschelvisch, 175 m. wij ting en radio, 100 kabeljauw en gul, 200 ma kreel, 275 koolvisch, 40 varia, totaal 100 m. be nevens 225 st. stijve kabeljauw en 80 lengen. Hercules IJM. 196. Vangst: 65 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 140 m. wijting, 60 m. ra dio, 70 m. gul en kabeljauw, 200 koolvisch, 200 makreel, 25 varia, totaal 900 m., benevens 180 st. stijve kabeljauw. BETJE, RO 6. Vangst: 45 m. platvisch, 40 m. braodschelvisc'n, 25 varia, 45 m. wolf en poon totaal 155 m., benevens 280 st. ijskabeljauw en 150 st. stijve kabeljauw Protinus, IJM. 85. Vangst: 15 m. schelvisch, 70 m. braadschelvisch, 25 m. gul en kabeljauw, 55 m. platvisch, 20 m. makreel, 35 wolf en poon, 15 m. varia, totaal 235 m. benevens 600 st. stijve kabeljauw. De „Kungsholm" gearriveerd. Met 250 Ameiikaansche touristen. Hedenmorgen is alhier gearriveerd het Zweedsche m.s. „Kungscholnêê. Aan booi-d be vinden zich ongeveer 250 Amerikaansche tou risten, die direct nadat het vaartuig in het nieuwe Buitentoeleidingskanaal was vastgelegd van boord gingen. Bij de Zuidersluis stonden eenige tientallen luxe-auto's en twee bussen ge reed om de Yankees het binnenland in te voeren. De auto's voerden hun passagiers via Volendam naar het Carlton-hotel. De bussen brengen de touristen rechtstreeks naar de hoofdstad. Het was vanmorgen een gezellige drukte langs de haven en voor de touristen was het prettig dat zij zulk mooi lenteweer troffen, zoodat zij on getwijfeld in Amerika zullen vertellen, dat Hol land „a beautiful country" is. De „Kungsholn", een dubbelschroefd motor schip, van ruim 20.000 ton kwam ook verleden jaar met touristen binnen. Toen werd het vaar tuig echter aan de Noordersluis geschut en maakte het vast in het Binnentoeleidingskanaal. De frisch geschilderde boot met smettelooze gele schoorsteenen is een buitengewoon sierlijk schip en zooals ze daar ligt beheerscht ze het heele havenbeeld. Jammer dat nu alles afgesloten is en het dus niet mogelijk is het schip van dichtbij te bezichtigen. Hedenavond vertrekt de „Kungsholm" weer naar zee. Vwze&eriuQspsMiüe Beroepsweduwenin dienst van het syndicaat PHILADELPHIA, 9 Mei. Te Phi ladelphia is een organisatie ontdekt, die zich bezig hield met het vergiftigen van personen die hoog verzekerd wa ren, teneinde aldus de levensverzeke ringssom in handen te krijgen. Het „moord-syndicaat" schijnt reeds 100 slachtoffers gemaakt te hebben. De „werkzaamheden" van deze misdadigers- bende zijn de politie onthuld door de ver klaring van een 50-jarigen dokter, dr Horace Perlman, den man, die het vergif maakte. Meestal gebruikte men dolle kervel, waarvoor geen tegengif bestaat en dat bovendien geen sporen achterlaat. Dr. Perlman, die als mede plichtige gevangen gehouden wordt, heeft ge zegd dat er nog twee andere personen waren, die vergif verschaften. De een is een zekere Bolber, de ander een gewezen student aan de Universiteit van Pennsylvania, David Brandt, die nu in schrijfmachines handelt. Het syndi caat leverde tegen 300 dollar per pakje vergif aan vrouwen, die bereid waren haar echtge nooten te vergiftigen. Men gaf volledige in structies hoe het vergif moest worden toege diend. Het honorarium werd betaald van de verzekeringsgelden, die de weduwen ontvin gen. Indien de vrouw niet zelf haar man wilde vergiftigen werd een „vertegenwoordiger" van het syndicaat in het gezin geïntroduceerd, die de volbrenging van de taak op zich nam. De misdadigers maakten ook gebruik van „be roepsweduwen", die geschikte slachtoffers huwden, hen er toe aanspoorden zich hoog te verzekeren en hen vervolgens doodden. Een van de zes tot dusver gearresteerde personen is Herman Petrillo, handelaar in spaghetti en olijfolie, die schuldig wordt verklaard aan het vergiftigen van Ferdinand Alfonsi op 22 Maart jl. Petrillo heeft aan de politie de namen op gegeven van drie andere leden van het lugu bere syndicaat. Hijzelf wordt ervan beschul digd deelgenomen te hebben aan 21 moorden, hetgeen hij bekent. Hij heeft de politie boven dien een lijst van aanstaande slachtoffers verschaft. Een tweede methode Een andere manier om de slachtoffers uit den weg te ruimen was het enscèneeren van gefingeerde ongelukken. Detectives hebben twee frappante gevallen ontdekt. In het eerste is een man, wiens identiteit niet genoemd wordt, van een visschersboot in zee geduwd onder de kust van New Jersey. Dit geschiedde in 1933. Volgens de po litie waren Petrillo en zijn neef Paul op de visschersboot aanwezig. Samuel Sortino is eveneens beschuldigd van moord. Hij schijnt eens 100 dollars verdiend te hebben door een man neer te slaan en van een brug in de Schulykillrivier te gooien. Petrillo, die zich uitgaf voor den broer van den doode, inde de verzekering. Verder zijn nog bekentenissen af gelegd door Mrs. Josephine Homaldo, die haar man vergiftigd heeft om 7000 dollar verzeke ringsgelden in haar bezit te krijgen. Mrs. Ca rina Favato, die eveneens bekend heeft, heeft haar man, haar stiefzoon en nog een anderen man vermoord terwille van de verzekeringen. Behalve dolle kervel maakte het syndicaat nog van een ander vergif gebruik, dat ver schijnselen veroorzaakte als optreden bij long ontsteking. Dit werd dan ook steeds als doods oorzaak opgegeven. Dr. Perlman's werkkamer is door de politie ontruimd. De daar aanwezige apparaten zijn in beslag genomen. Het schijnt dat hij niet alleen vergif mengde, maar bovendien „objec ten" uitzocht. Het syndicaat hield er een soort huwelijksbureau op na om nieuwe echtgenooten te zoeken voor de weduwen van de slacht offers, die dan op hun beurt weer ten dooae opgeschreven waren. Bolber uit Brooklyn schijnt de „promotor" van dit bureau geweest te zijn. De autoriteiten hebben nog de opgra.ing gelast van vier andere slachtoffers. Zeventien mannen en vrouwen hebben thans reeds be kend. Van de gearresteerden houden nog slechts twee hun onschuld vol. Ook de be ruchte Petrillo is overigens bijna het slacht offer geworden van een zijner collega's, een zekere Warden, die echter hardnekkig ontkent. Petrillo is gedurende twee weken in het ge vangenishospitaal in observatie gehouden om na te gaan of zich vergiftigingsverschijnselen bij hem voordeden De politie zet haar onderzoek in deze on verkwikkelijke zaak nog met kracht voort. (United Press). Japan wenscht versterking van het anti-kominternpact. Verklaring van minister Arita. De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Arita, heeft gezegd dat hij van de noodzakelijkheid van verdere versterking van het anti-kominternpact met het oog op de vroegere ervaringen van Japan en den tegen- woordigen toestand overtuigd is. Een dergelijke verdere versterking was volgens Arita ook noodig om „van Japan's eigen standpunt uit" aan den internationalen toestand het hoofd te kunnen bieden. oandeuh&Uag, win Windsor' (Betoep op de politieke leidvts dex qeheeie weteld De hertog van Windsor heeft Maandagavond van Verdun uit een radiorede gehouden tot de Vereenigde Staten. Nu ik, zoo zeide hij o.a., van deze historische plaats tot u spreek, ben ik mij diep bewust van de tegenwoordigheid van het groote gezelschap der dooden en ik ben er van overtuigd, dat zij, zoo zij hun stem konden laten hooren, het met mij eens zouden zijn in wat ik ga zeggen. Ik spreek voor niemand dan mijzelf en zonder voorkennis van eenige regee ring. Ik spreek alleen maar als soldaat uit den laatsten oorlog. Wiens vurigste bede is dat zulk een wreede en vernieti gende waanzin zich nooit meer van de menschheid meester zal maken. Ik verbreek mijn vrijwillig stilzwijgen thans alleen als gevolg van het duidelijk aanwezige gevaar, dat wij allen nader kunnen komen tot een herhaling van de gruwelijke gebeurtenissen, die zich een kwart eeuw geleden hebben voor gedaan. De ernstige spanning in den tijd, waarin wij leven, dwingen mij, mijn stem te verheffen om uiting te geven aan het algemeen verlangen verlost te worden van de vrees, waarin wij le ven en terug te keeren tot normale omstandig heden. Ik kan mü niet beroepen op bijzon dere staatsmanskennis, doch ik heb ten minste het groote geluk gehad de wereld te bereizen en zoodoende de mensche- lijke natuur te kunnen bestudeeren. Deze waardevolle ervaring heeft bij mij de diepe overtuiging gewekt, dat er geen land is, welks volk oorlog wenscht. Ik geloof dat dit geldt voor de Duitsche natie zoowel als voor de Britsche natie, waartoe ik behoor, en de Fransche natie, op wier vriendelijken grond ik thans woon. De vraagstukken, die ons op dit oogenblik be zig houden, zijn slechts de weerspiegeling op grooter schaal van de afgunst en" achterdocht van het alledaagsche leven. In ons persoonlijk contact streven wij er allen naar, in harmonie met onze medemenschen te leven, anders zou de moderne beschaving nooit ontstaan kunnen zijn. Gaan wij thans die beschouwing verwoesten, door internationaal niet te doen, wat wij indi vidueel geleerd hebben wel te doen? Na gewezen te hebben op het ontmoedigende van alle schadelijke propaganda en zijn leedwe zen te hebben uitgesproken over het gebruik van woorden als „omsingeling" en „agressie" vervolg de hertog dat in breederen geest dan van zuiver persoonlijke of nationale belangen naar vrede moet worden gestreefd. De staatslieden, die zich tot taak gesteld hebben de internatinale veilig heid en het vertrouwen te herstellen, moeten handelen als goede wereldburgers en het nut voor hun eigen naties moet worden gevonden door het nut van de wijdere gemeenschap, waar toe wij allen behooren. Uit naam van hen, die in den laat sten oorlog vielen, doe ik een dringend beroep op alle politieke leiders, die zich vastberaden van deze taak te kwijten. Ik doe een beroep op hen uit naam van de le venden, wier bestaan en geluk in hun handen is en ik doe in het bijzonder een beroep op hen uit naam van de hedendaagsche jeugd, met al haar onschatbare mogelijkheden van toekomstig nut voor de menschheid. Het grootere s\icces, dat een regeering voor haar eigen nationale po litiek zou kunnen behalen, zou niets zijn in ver gelijking met den triomf van te hebben bijge dragen tot redding van de menschheid van het verschrikkelijke lot, dat haar thans bedreigt. (Reuter.) .AANRIJDINGEN. Gisteren heeft op den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijder uit Haarlem en een wielrijder uit Velsen-Noord. Het ongeval ontstond doordat de motor rijder na het inhalen van den wielrijder te vlug naar rechts reed en daardoor de aanrijding veroorzaakte. Door het niet verleenen van voorrang is een wielrijder uit IJmuiden op het kruispunt Kanaalstraat, hoek Koningin Emmastraat aangereden door een militaire werkauto. Het rijwiel werd nagenoeg vernield. CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD Behalve de reeds in ons blad gepubliceerde lijsten van candidaten om de gemeenteraad werd nog ingediend een lijst der R. S. A. P. met de candidaten: C. M. v. d. Marei, P. Ottens. Aan de verkiezing wordt derhalve deelgeno men door S. D. A. P., R. K. S. P., groep-Heere- mans (R.K.) Anti-Rev. Partij; Chr. Hist. Unie; Chr. Dem Unie; Vrije Dem.; Liberale Staatspar tij; Oud Kath.; Communisten* Rev. Soc. Arb Partij. DRIEHUIS GOUDEN ECHTPAAR Heden herdenken de heer en mevrouw J. Vis- ser-Lettenmeijer den dag waarop zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. Het echtpaar heeft gedurende vele jaren in Velsen-Noord gewoond. De gouden bruidegom is nl. lang entijd in dienst geweest van de firma Van Gelder Zonen. Vele oude vrienden en kennissen hebben van hun be langstelling getuigd met een persoonlijke of schriftelijke gelukwensch of met een bloeme tje, zoodat zij mochten ondervinden, dat hoe wel zij niet meer in Velsen-Noord wonen, men hen toch niet vergeten heeft. WOENSDAG 10 MEI 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending;. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 11.15 Zang, piano en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12,15 Gramo foonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 1.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonmuziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Het Theuerzeit-Trio en gra mofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. (c.a. 6.25 Be richten). 6.256.55 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berich ten. 7.15 Land- en tuinbouwcauserie. 7,35 Gramofoonmuziek. 7.40 Bijbelsche causerie. 8.00 Berichten ANP., Herhaling SOS-berich- ten. 8.15 Amhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Causerie „Modelbouw". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP( actueel half uur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schrift lezing. HILVERSUM n. 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Esmeralda, (ca. 8.16 Berichten). 3.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keu ken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de Continubedrijven. 11.00 Cau serie „Voedingsleer en warenkennis". 11.30 Gramofoonmuziek. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12,15 Berichten. 12.17 VARA-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 1.45 Orgelspel en zang. 2.00 Voor de vrou wen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 VARA-orkest. 6.28 Berichten. 6.307.00 Causerie „Volksgemeenschap". 7.05 VARA-Kalender, 7.06 Felicitaties. 7.10 Vo caal concert met orgelbegeleiding. 7.30 Bij- belvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-berich- ten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.20 Filmuitzending. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Zang, orgel en piano. 10.00 Berichten ANP. 10.10 Causerie „Schuldig of onschuldig". 10.15 Harp en viool. 10.30 De Ramblers. 11.00—12.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.10 Het Clifford kwintet. 11.30 Gramofoon muziek. 11,50 Voor amateurfotografen. 12.05 BBC-Schotsch orkest. 12.351,20 De Nor thern Ireland Zangers. 2.20 BBC-Northern Ireland- orkest en solist. 2,50 Radiotooneel. 3.20 Vesper. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.20 Hongaarsch Zigeunerorkest. 5.00 Gramofoon muziek. 5.20 Berichten. 5.40 Sport-inter- views. 6.00 Versterkt BBC-Variété-orkest en solisten. 6.50 Actueele causerieën. 7.20 Radio tooneel. 8.05 Uit Stockholm: Het Omroep- symphonie-orkest. 8.20 Berichten. 8.50 Ca baretprogramma. 9.35 Causerie over reizen. 9.50 BBC-orkest en solisten. 10.35 Oscar Rabin en zijn Romany Dansorkest. 10.50 Gramo foonmuziek. 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.00, 9.00 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.30 Zang. 12,25 Derveaux-orkest. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.35 Zang. 1.50 en 2.30 Gramo foonmuziek. 2.35 Pianovoordracht, 2.50 Zang 4.05 Vioolvoordracht. 3.25 Bailly-orkest. 5.35 Vioolvoordracht. 5.50 Pianovoordracht. 6.20 Zang met toelichting. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert m.m.v. solisten. 9.50 en 10.20—10.35 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Herman Hogestedt's orkest. 7.50 Gra mofoonmuziek. 11.20 Vliegeniers orkest. 12.35 Omroeporkest en solist. 1.30 Populair concert. 3.20 Stedelijk orkest van Graz en solist. 5.30 Zang, viool en piano. 6.10 Zang. 6.35 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 7.50 Volksliede- renconcert. 8.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Ge varieerd programma. 9.55 Het West-Duitsch strijkorkest en soliste. 10.4011.20 Zie Deutsch landsender om 10.20 BRUSSEL 322 M- 11.200 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepdansorkest. 12,501.20 Gramofoonmu ziek. 4.20 Zang. 4.50 en 6.05 Pianovoor dracht. 6.20 Omroepdansorkest. 7.20 „Roman um Eva", operette. 9.30 Piano en viool. 10.10- 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11,50 en 12.30 Radio-orkest. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 en 4.55 Jean Omer's orkest. 5.35 Altviool voordracht. 6.05 Zang. 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.20 Uit Stockholm; Het Omroep- symphonie-orkest eji solisten. 8.20 Radio tooneel. 8.55 Radio-orkest. 9.30 Gramofoon muziek met toelichting. 10.0010.20 Dansmu ziek (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Dresden's Philharmonisch orkest en solist. 8.20 Declamatie. 8.40 Zang en piano. 9.20 Berichten. 9.40 Strijkkwartet. 10.05 Be richten. 10.2011.20 Omroep-Amusementsor- kest, soliste en piano-due.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7