Nieuwe sleepboot voor Gebr. Goedkoop. /CUEEP/ TJEINCENi De Antoinette W. Goedkoop een fraaie sleeper met 700 P.K. Gisteren was het precies een jaar geleden, dat we met eenige collega's den proeftocht meemaakten van de bij de fa. J. Smit Czn. te Alblasserdam voor Bureau Wijsmuller gebouwde zeesleepboot „Amsterdam", die zou moeten voorzien in de behoefte aan een sterke sleepboot, die zich in IJmui- den deed gelden. Zooals men weet ging de Amsterdam naar den Helder en kregen we een an deren krachtigen sleeper in IJmuiden En precies een jaar na datum, dus gisteren, brachten we, op uitnoodiging van de N.V. Ree- derij voorheen Gebr. Goedkoop te Amsterdam die zich o.a. onledig houdt met het sleepen van zeeschepen van Amsterdam naar IJmuiden en omgekeerd, opnieuw een bezoek aan een nieu we prachtige sleepboot, de Antoinette W. Goed koop, een schip, waarop de reederij met recht trotsch kan zijn en dat een sieraad van het Noordzeekanaal belooft te zullen worden. Voordat we onder deskundige leiding de boot bezichtigden hadden we een kort gesprek met den heer Goedkoop, die ons o.a. vertelde dat de Antoinette W. Goedkoop de elfde sleep boot zijner reederij is. De Antoinette W. Goed koop is in tegenstelling met de andere sleep- booten ook voor den zeedienst geschikt, om welke reden er een reddingssloep aan boord is. En nu eenige bijzonderheden. De Antoinette W. Goedkoop is gebouwd bij de N.V. Arnhemsche Stoomsleephelling te Arnhem, (onder toezicht van Bureau Veritas en de Scheepvaart Inspectie), die de machine voor de Amsterdam gebouwd heeft. De machine is een compound 2-voudige expansiemachine van ongeveer 700 p.k., met afzonderlijke op pervlak condensor. De pomp-aandrijving ge schiedt door middel van een balans. De asver- binding wordt gevormd door een Mitchellblok met slechts één enkele kraag, met hermetisch gesloten smering. De omzetting van voor op achter wordt tot stand gebracht met een mo derne Browns omzetmachine, waardoor de machine snel en gemakkelijk gekeerd kan wor den. De smering is geheel automatisch, het geen het voordeel heeft, dat alle draaipunten regelmatig gesmeerd worden, wat een mini- mum-slijtage geeft. En tevens behoeft men niet meer met het bekende smeerkannetje rond te loopen. Het voedingwater wordt met den afgewerk- ten stoom der hulpwerktuigen vóórverhit, zoo dat het flink verwarmd aan de machine wordt afgestaan. Veel werk is gemaakt van het iso- leeren van ketel en leidingen. Dit is geschied door de bekende Engelsche fa. C. W. Todd. De ketel wordt door drie vuren verwarmd. In de ruime en goed geventileerde stookruim te bevinden zich een ballastpomp en een pomp voor hulpvoeding. Achter de ruime stuurhut bevindt zich de Prins-regent Paul van Joego-Slavië en zijn gemalin prinses Olga vertoeven op het oogcn- blik te Rome. De foto toont het vertrek uit Belgrado. stoomstuurmachine. eveneens vervaardigd door de Arnhemsche Stoomsleephelling. Met een eenvoudige overzetting kan het handstuur- gerei worden ingeschakeld. Op de brug maakten we en passant kennis met den kapitein, den heer Venenga, een naam die in deze kringen een bekende klank heeft. Zooals reeds werd opgemerkt, is er een red dingssloep aan boord, een vereischte omdat de Antoinette W. Goedkoop ook voor zeesleepwerk geschikt is. De sloep is gebouwd voor 12 per sonen en kan met behulp van een wormlier overboord gezet worden. De boot is ongeveer 28 M. lang en heeft bij den proeftocht op de Noordzee een snelheid van 20 a 21 k.m. behaald. Zij tenslotte nog vermeld, dat voorin zich een ruime hut voor den kapitein bevindt en achterin een ruim logies met vier kooien voor de bemanning. ANKERSPIL VERLOREN. Het Woensdagmiddag van Santos via Huil te Amsterdam aangekomen s.s. Ceres, dat in charter vaart voor de Kon. Holl. Lloyd, rap porteerde bij aankomst alhier, onderweg het ankerspil te hebben verloren, waarbij de zui gerstang verbogen werd. Deze schade zal in de hoofdstad worden gerepareerd, waarop het schip waarschijnlijk morgen Zaterdag weer zal vertrekken naar Zuid Amerika via Bremen. OM HET DAMKAPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Reeds de volgende week zullen de wedstrij den voor de hoofdklasse om het damkampioen schap van Noord-Holland beginnen. Voor IJmuiden komen uit: Ligthart, Dukel, Mertens en De Boer, voor Haarlem Abe de Jong en ver moedelijk Meure. voor Zaandam May en Jiskes. Niet onmogelijk is het dat voor dezen eind strijd nog eenige sterke spelers worden uitge- noodigd. 1 De Kamer van Koophandel en de toeristensteiger. Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haar lem bij den Minister van Waterstaat op verbe tering van den toeristensteiger aangedrongen. Wij laten hieronder den inhoud van den brief over deze actueele aangelegenheid volgen: „Het feit, dat groote passagiersschepen met toeristen, die de haven van IJmuiden aandoen met de bedoeling deze toeristen een gedeelte van ons land te laten bezichtigen, feitelijk niet aan de kade komen, doch in de omgeving van de Noordersluis een ligplaats moeten kiezen, heeft ook in 1938 wederom de aandacht onzer Kamer getrokken. Het ongemak dat deze bezoekers van ons land ondervinden om den vasten wal te berei ken, is niet in overeenstemming met de ove rigens zoo goed geoutilleerde haven van IJmui den. Naar het oordeel onzer Kamer is dan ook een verbetering van den bestaanden toeristen steiger van het allergrootste belang. De te genwoordige inrichting voldoet zeker niet aan de eischen, welke daaraan mogen worden ge steld. Voor alles dient men ervoor zorg te dragen, dat toeristenschepen in staat zijn de aan boord zijnde passagiers de gelegenheid te geven aan land te gaan en het zou, zoowel voor IJmui den als voor het achterland, een buitengewoon groot nadeel beteekenen, indien op den duur deze aanloop-haven gemeden zou worden. In verband met het bovenstaande verzoekt onze Kamer Uwe Excellentie wel te willen be vorderen dat binnen den kortst mogelijken tijd de noodige uitbreiding en verbetering aan den toeristensteiger te IJmuiden wordt gegeven". REX THEATER vertoont: „Geheime Machten" en „Cabaret Welga". In deze spannende nieuwe Fransche sensa tie-film maken wij kennis met een aantal men- schen, die allen het een of ander te verber gen hebben. Het zou ook trouwens in een der gelijke film hoogst onbetamelijk zijn indien alle personages van een onbesproken gedrag waren of niet het een of ander kwaad in den zin hadden. Reeds enkele uren nadat een vrachtschip een zeer gevaarlijke lading ergens aan de kust van de Adriatische Zee gelost heeft, is men hiervan ingelicht op het beroemde, of zoo u wilt be ruchte, geheimzinnige „2e Bureau Francais", hetwelk in Parijs werd opgericht met het doel revolutionnaire bewegingen op den Balkan op te sporen en zoo mogelijk in de kiem te smo ren. Ook de pers, die men er buiten had willen laten, schijnt niet geheel onkundig te zijn, want in den trein naar Sofia ontmoeten wij een reporter, welke op een valsche pas reist. Verder reist met dezen trein een verzekerings agent, die groote belangstelling heeft voor het doen en laten van zijn medereizigers en ach teraf een geheime agent blijkt te zijn. Bij dit illustere tweetal voegt zich een jonge dame, Draguicha geheeten, die een goede bekende van den journalist blijkt te zijn. Alle drie zijn, hoewel verschillend van aard, vol interesse voor de wapensmokkelaars. Dat er heel wat gebeurt in deze goed gespeelde en geregisseerde, soms geestige, dan weer uiterst spannende film, voordat de vrede, door toe doen van den geheimen agent en z'n vriend den journalist, is gered, spreekt vanzelf. Als 2e hoofdfilm gaat „Cabaret Wolga", e.en realistisch filmbeeld van het leven der Russi sche emigranten. Al met al een programma, dat wij u ten sterkste kunnen aanbevelen. Rex heeft met de vertooning van „Geheime Machten" de première voor Nederland. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN KENNEMERLAND. Het tournooi om het damkampioenschap van Kennemerland, waaraan door 60 spelers werd deelgenomen is op enkele partijen na geëindigd. Het onder auspiciën van den Districtsbond Noord-Holland gespeelde tournooi is feitelijk Dor het eerst in de geschiedenis in alle op- chten uitstekend geslaagd. Daardoor werd het mogelijk gemaakt, dat de damspelers uit Jmuiden, Velsen, Beverwijk, Santpoort, Wijk an Zee, in één tournooi bij elkaar werden ebradht. In de hoofdklasse is het Ligthart gelukt, het kampioenschap te veroveren, terwijl Mer tens en Dukel op de tweede plaats eindigden. In de eerste klas A won Dinkgrove van „Sta biel" en in groep B won Hühl (D.C.IJ.) het kampioenschap. Een beslissingsmatch tus- schen de finalisten volgt nog. In de tweede klas A wordt Brand (D.C.IJ.), in B Oosterling (Stabiel) kampioen. In de finale heeft Brand reeds zoo'n voor sprong dat deze practisch niet meer is in te halen. In de derde klas A is de beslissing nog niet gevallen terwijl in B Kuijk (D.C.IJ.), en in C Beets vrijwel zeker het kampioenschap zul len winnen. Ook hier moet nog een finale worden gespeeld. De stand der deelnemers luidt: Hoofdklasse: Ligthart 11 p., Dukel en Mer tens 10 p., Spanjaard en v. d. Heijde 6 p., Bais 4 p., K. de Jong 2 p. allen uit 7 partijen. Ie klas A: Dinkgrove 13 p., J. Jansen 12 p., H. Schaap 11 p., Broek 9 p., Buyck 8 p., Riet kerk 6 p., Zuiderduyn 6 p., Ott 5 p., en v. Stra ten 2 p., allen 8 gesp. Ie klas B: Hühl 12 p., Nanne (7 gesp.) 10 p., J. Hoogerwerf 8 p., Hoek 7 p., Visser 6 p., Bak- huys 6 p., Bakker 3 p., allen 8 gesp. 2e klas A: Brand 10 p., D. Kort 6 p., Wolf 5 p., v. Son 4 p., v. d. Berg 4 p., Kluft 1 p., allen 5 gesp. 2e klas B: Oosterling 7 p., v. d. Velde 6 p., v. d. Akker 6 p., Schagen 6 p., de Vlugt 5 p., Krab 0 pnt, allen 5 gesp. 3e klas A: E. Broek 11 p., Hoofland 10 p., Hoogvorst 8 p., Bierman 8 p., v. d. Kooi 6 p., Jonker 4 p., Valk 4 p., Klein 1 p., allen 7 par tijen. 3e Klas B; Kuyk 12 p., Waal 10 p., Jansen 10 p.. Koster 8 p., Witteveld 8 p., Reinhoudt 4 p., Verbeek 4 p., Rikman 0 p., allen 7 gesp. 3e Klas C: Beets 10 p., Schipper 10 p., v. El- sen 10 p., Rietkerk 9 p., Kreule 5 p., Kok 3 p., Swier 3 p., v. d. Slar 3 p., alien 7 gesp. DE HALVE „JAGUAR" KOMT NAAR IJMUIDEN. De volgende week zal men hier een eigen aardig transport door de sluis kunnen zien pas- seeren. Namelijk het achterschip van het Noorsche motortankschip Jaguar, dat eenige maanden geleden op den Atlantischen Oceaan door midden is gebroken en waarvan het achter ste gedeelte door een Nederlandsche en een Duitsche sleepboot naar Rotterdam werd ge bracht. Ne een inschrijving onder verschillende werven in het binnenland en buitenland heeft de Nederlandsche Dok-Maaatschappij te Am sterdam de vereerende opdracht gekregen aan de achterhelft een nieuw voorstuk te bouwen. TH ALIA THEATER vertoont: „Ochtendpatrouille" met Errol Flynn. HiP Eén der opzienbarendste filmwerken uit den laatsten tijd is wel de Warner Bros film „Och tendpatrouille" (The Dawn Patrol). Deze film behelst de lotgevallen van het 59ste eskader van het Koninklijke Britsche Vliegcorps tijdens den wereldoorlog aan het Fransche front. Deze productie wijkt hemelsbreed van andere Holly- woodsche filmwerken af, daar er niet één ac trice in de „cast" voorkomt, hetgeen een uni cum op filmgebied is. Errol Flynn vertolkt als kapitein Courtney een waaghals eerste klas, de hoofdrol en wordt op uitmuntende wijze ter zijde gestaan door David Niven als luitenant Scott. Dag aan dag voeren zij de escadrille, welke meerendeels uit jonge, onervaren vlie gers bestaat, aan. Daar zij èn in aantal èn in routine verre bij de Duitschers achterstaan, sneuvelen bij iedere vlucht eenige nieuwe lingen; neergeschoten door den vijand, die met veel betere machines is uitgerust. Wanneer Flynn met het commando van het 59ste eska der belast wordt, en spoedig daarna gedwongen is den jongeren broer van zijn vriend Scott, die zoo juist aan het front gearriveerd is, in de lucht te zenden, om met den vijand den strijd aan te binden, worden Scott en Courtney doodsvijanden. Vanzelfsprekend sneuvelt het ongeroutineerde broertje van Scott. De span ning in de film stijgt ten top, wanneer Flynn moederziel alleen vroeg in den morgen op stijgt om een munitiedepot, 60 k.m. achter het vijandelijk front gelegen, te bombardeeren. Flynn stijgt op, met de wetenschap, dat hij ten doode is opgeschreven. Wanneer op het vliegveld van een 59ste eskader een vlieghelm en een stofbril door een vijandelijken vlieger worden neergeworpen, weten Courtney's ka meraden, dat een dapper, onverschrokken vlieger het leven liét! Dit waren een paar kor te grepen uit de geschiedenis van het boven vermelde eskader en deze episode uit den we reldoorlog zal zeker niet nalaten op ieder audi torium een onvergetelijken indruk achter te laten. De vervaardigers van dit filmwerk heb ben overal den juisten toon weten te treffen, en het is mede aan het spel van de geheele „cast" te danken, dat dit een der aangrijpend ste filmwerken van de laatste jaren gewor den is. AL GAUW SCHADE. Het op weg van Umea naar Barnstable be stemde Nederlandsche m.s. „Rabenhaupt" liep gisteren alhier binnen om reserve-scheepma- teriaal aan boord te nemen. Het schip, dat met hout geladen was, zette, na een reserve-schroef ingenomen te hebben, de reis naar de haven van bestemming weer voort. Het schip is on langs van de werf gekomen en nog slechts een maand in de vaart. AANGEKOMEN 10 Mei: - Nettie m.s. Parnu Ransdorp m.s. Oxelösund Margareta s.s. Skutskar 11 Mei: Victoria s.s. Emden Medea m.s. Rotterdam IJstroom m.s. Leith Koert m.s. Briton Ferry Sandhill m.s. New Castle Macuba m.s. Curagao Nautic s.s. New Castle Hogland s.s. Diamante Hontestroom s.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Mariette s.s. Londen Wilbo m.s. Londen St. Annaland s.s. Gdynia Rabenhaupt m.s. Umea VERTROKKEN. 10 Mei: Veenenburgh m.s. Exmouth Menes s.s. Hamburg Abel Tasman m.s. Vejle Bovey Tracy s.s. Hartlepool Leny m.s. Rotterdam Venus s.s. Hamburg Vesta s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Glenroy m.s. Antwerpen Fauna s.s. Kopenhagen Prowess m.s. Londen 11 Mei: Monica m.s. Hamburg Nordstern s.s. Rotterdam Georgios G. s.s. Buenos Aires Koert m.s. Rotterdam Lowestoft Trader m.s. Yarmouth Venta s.s. Rotterdam Fredanja m.s. Rochester Rabenhaupt m.s. Barnstable Nieuwe motorhopper. Ne N.V. Adr. Volker, alhier, heeft bij de Haar- lemsche Scheepsbouw Maatschappij te Haar lem een nieuwen motorhopper besteld. De kiel voor dit nieuwe vaartuig is inmiddels gelegd. Aan den grond geloopen. Het motorschip Veenenburgh, dat te Wormer- veer een lading zemelen had ingenomen, ge raakte bij het vertrek in de Achterzaan aan den grond. Eerst nadat een deel van den deklast was afgenomen kon het schip worden vlotgebracht. Het geloste werd in vlot water ingenomen waar na het schip naar Exmouth kon vertrekken. Naar Venezuela verkocht. Het Nederlandsche motorkustvaartuig Wester- schelde uit Vlissingen is door den reeder-kapi tein G. Joosse aan de regeering van Venezuela verkocht en zal door de oude bemanning der waarts worden gebracht. Het schip werd in 1937 gebouwd met een draagvermogen van ruim vier honderd ton en heeft een Dieselmotor van 350 P.K. Italiaansche trawlers op de Noorsche kust. Teneinde de vischvoorziening in eigen land met eigen schepen te voorzien heeft de vis- scherij-maatschappij Merluzzo Italiana te Genua een drietal stoomtrawlers naar het hooge noor den gezonden om daar de vervaardiging van klipvisch te verzorgen. Deze schepen zijn dezer dagen te Cuxhaven aangekomen om voor een vangreis van een half jaar te worden uitgerust. Vervolgens gaan ze naar een Noorsche haven om de bemanning aan te vullen met Noren, die specialiteiten voor deze visscherij zijn. De be doeling is af en toe gedeelten van de vangst per schip naar Italië te verzenden. Om te dokken. Teneinde in de droogdokken te Amsterdam te worden opgenomen voor het uitvoeren van on derscheidene herstellingen passeerden hier in ballast het Grieksche stoomschip Victoria van Emden, het Grieksche stoomschip Marietta van Londen: het Estlandsche stoomschip Nautic van New Castle en het Nederlandsche motortank schip Macuba van Curagao via Purfleet. De Grieksche schepen gingen evenals laatstgenoemd schip naar de Amsterdamsche Droogdok Mij. terwijl de „Nautic" opgevaren is naar het dok van de Nederlandsche Dok Maatschappij. Vlootvermindering. De onlangs naar Griekenland verkochte stoom schepen „Mirach" en „Sirrah", beide van Van Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomv. Mij. N.V. te Rotterdam, zullen herdoopt worden resp. in „Cygnet" en „Halcyon". De verkoop geschiedde door bemiddeling van de makelaars Jac. Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam. Als wrak verkocht. De onlangs op de Deensche kust bij Thyberon gestrande Nederlandsche motortjalk Spes is aan een combinatie verkocht als wrak, zooals het gedeeltelijk onder water ligt. Deze combinatie wil trachten het schip alsnog te bergen waarna het weer in orde zal worden gebracht op een werf. IJ zer verscheping. Het Zweedsche s.s. Patria arriveerde gisteren van Amsterdam komende aan het Hoogoven- bedrijf om aldaar een partij ijzer te laden voor een Oostzeehaven. BIOSCOOP „De Krachtpatser" en „Speciaal Verlof". In „De Krachtpatser" wordt de rol van Hugo Kipp vervuld door Joe Brown en dan weet men wel, dat het geen tragische film is. Hieronder volgt de inhoud: Het college van curatoren van een orthopae disch kinderziekenhuis ontslaat Hugo Kipp om plaats te maken voor een protégé, hoewel Hu- go in deze richting zeer verdienstelijk werk doet en door de kinderen op handen gedragen wordt. "Een~toevallig"-gewonnen prijs in een loterij stelt hem in staat zijn studies op het Webster College te gaan voortzetten, maar aanvanke lijk wordt de niet meer zoo jonge student hevig in de maling genomen. Speciaal op het rugby- veld heeft men het op hem voorzien. Iris Bennett, het meisje van Tom Dixon, aanvoerder van de rugby-ploeg, die Hugo voordien ontmoet heeft, steekt ook den gek met hem. Hugo is op kamers bij Professor Danner, die in het geheim al jaren experimenteert, ten einde een chemisch proces te vinden om de normale kracht van menschen en dieren te doen toenemen. Na succesvolle proeven op een aap besluit de professor zijn serum te probee- ren op een mensch en Hugo Kipp krijgt, ter wijl hij slaapt, een injectie. Als hij 's morgens ontwaakt zijn de gevolgen min of meer ont stellend. Hugo is een supennensch met enorme kracht en dat blijkt al dadelijk op het rugby- veld, waar men hem den dag tevoren zoo mis handeld en vernederd had. Hugo is ineens een bewonderenswaardig speler, die de ongeloofe lij kste prestaties zonder eenige moeite verricht en zijn mede-studenten ondervinden het aan den lijve. Zijn plotselinge populariteit heeft tot gevolg, dat Iris veel vriendelijker tegen Hugo is en Dixon naar evenredigheid jaloer- scher. Een belangrijke rugby-wedstrijd wordt door Hugo op een fantastische manier gewonnen. Hij wordt een nationale sensatie. Maar Dixon weet zoolang te intrigeeren, dat Hugo verne derd en met een gebroken hart het college den rug toekeert. Een van de kinderen uit het ziekenhuis, Bob by, is weggeloopen en Hugo, die erg op het weeskind gesteld is, wil hem adopteeren. Maar daar is veel geld voor noodig. Om dat bijeen te brengen, meldt Hugo zich aan bij een worstel- manager en hij vertoont zulke krachtproeven, dat een groot gevecht met den beroemden Man Mountain Dean georganiseerd wordt, met een groot bedrag als inzet. Op den avond van de zen wedstrijd ontdekt Professor Danner, dat het effect van het serum niet permanent is. doch op een bepaald moment ophoudt. Hij heeft uitgerekend dat deze fatale in Hugo's kracht tijdens den wen, plaats vinden. Met Iris en Bobbv *01J? al ijlings naar de arena om Hugo te wen. 8 waarschu. Hugo heeft de eerste ronde wijze gewonnen. Het publiek is - enthousiasme. Maar in de tweede mnn Van uit met de ex-tra-kracht en Hugo kS 18 het barmhartig van langs. er on- Hij ziet tenslotte echter kans om rw reeks wonderlijke en vreemde manoemS derde en laatste ronde te winnen Pn geld, dat deze zege hem verschaft zal ff Lhet by adopteeren. Maar aangezien onaffiS* personen geen kinderen mogen adopS sluit Iris om ook deze moeilijkheid on tii öe* Als tweede hoofdfilm wordt vertoond0?91 ciaal verlof". a >»5pe- Rijkspostspaarbank-spaarders haalden ruim twee ton teru». Daardoor bijna 94000— meer terug, betaald dan ingelegd. De maand April is voor de Rijkspostspaarb», een drukke maand geweest, maar de dït? gold speciaal het doen van terugbetaling.»!? de spaarders. Het totaal daarvan bedroes K? dan twee ton, waartegenover een totaal aan leggingen van ruim f 107.000, zoodat biü» f 94.000 meer werd terugbetaald dan ingelegd legd. 5 '8 Vanwaar deze run? In de eerste plaats omdat de eerste dag van Mei een belangrijke betaaldag is, zoodat vei spaarders om redenen van zakelijken aard eel den hebben teruggehaald. Ook in April 1930 overtrof het totaal der terugbetalingen dat der inleggingen echter met niet meer dan ca f 6000 Er moet dit jaar dus wel een bijzondere reden voor zoovele terugbetalingen zijn en die moet ongetwijfeld gezocht worden in den politieken toestand. Er zijn vermoedelijk vele spaarders »e- weest, die hun spaarpenningen beter in hun eigen laatje dan in dat van de Rijkspostsnaar- bank vertrouwden. Wanneer de politieke hemel weer opklaart, mag verwacht worden, dat deze angst-opvragin- gen wel weer terugvloeien. Er werd aan de verschillende kantoren inge legd resp. terugbetaald: Kantoor IJmuiden: Ingelegd f 33,044,45 Terugbetaald f 72,412.73 Minder ingelegd dan terugbetaald f 39.368.27 Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 16.464.08 Terugbetaald f 22.745.84 Minder ingelegd dan terugbetaald f 6281.78 Kantoor Velsen: Ingelegd f 5.973.82 Terugbetaald f 18.302.43 Minder ingelegd dan terugbetaald f 12.328.61 Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 1 Terugbetaald f 2 Minder ingelegd dan terugbetaald f 16.597.96 Kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd f 22.586.55 Terugbetaald f 30.287.96 Minder ingelegd dan terugbetaald f 7.701.41 Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd f 16.601.55 Terugbetaald f 28.243.30 Minder ingelegd dan terugbetaald f 11.641.75 Totaal -ingelegd f 107.068.43, terugbetaald f 200.988.21. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 80. Gemotoriseerde Engelsche eenheden bij manoeuvres in Egypte. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 11 v. Vlaardingen n. Wabana. Stad Amsterdam 11 van Lulea n. Emden. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisreis) 9 van Zanzibar, Nijkerk 11 van Rotterdam te Beira. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk 11 v. Philadelphia te Rott. Maasdam 9 v. Rotterdam te Puerto Mexico. Lochgoil Vancouver n. Rott. 10 v-Liverpool. Lochavon Vancr. n. Rott. 9 te Porti, (O.)i HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 11 van Aden. Almkerk (uitreis) 11 te Adelaide. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 17 te ..Havre verw. HOLLAND—BRITSCH-INDle LIJN. Streefkerk 11 v. Bremen te Hamburg, vertr. 13 Mei naar Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Hermes, Morphoubaai n. Hbg. P- U Perseus 11 Mei van Malaga te B™f'on4, Venus 10 Mei van Valencia te OM». Barneveld 11 v. Amst. n. Hamburg, Mars 11 v. Amst. n. Rotterdam.^ Triton 11 v. Amsterdam n. Rottóraam. Deucalion 11 v. Amsterdam n. Hj™6"r°- Boskoop 11 v. Amsterdam n. Hamburg' Ariadne 10 van Malta naar Venetie. Ceres 10 van Huil te Amsterdam. Euterpe 11 van Odense te Gdynia. Ganymedes 9 van Aruba naar Jamaica. Hercules 10 van Bourgas naar Varna. Irene 10 van Catania naar Messina- Oberon 11 van Beyrouth naar Tri[»ii. Tiberius 10 van Hamburg naar Amstermm Ulysses 10 van Izmir naar sta™™ïarbai)os Van Rensselaer Amsterdam naai Bar» pass. 10 Beachy Head. Vulcanus 10 van Nauplia te Piraeus. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 10 tc Santos MEIJER CO.'S SCHESPVAAMIW Bengloe Hongkong n. Rottei-dalm 10 t Antenor Japan n. Rott. via Ldn. p. v City of Athens Dairen n. Rotterdam Shanghai. Manillï- Philoctetes Japan n. Rott. 10 v, Hector Japan n. Rotterdam 10 v. ...ce city of Bedford Dairenn. Rott. UK" Benreoch 9 van Honskong naa ROTTERDAMSCHE LLOm Sibajak (t.h.) 11 (1 n.) van Kota Baroe 11 van Rotterdam Sibajak (th.) 11 van Tanger Siantar (uitr.) 11 van.,A?1iJ ïSiithampt011' Baloeran (uitreis) 11 Mei te £30 Sitoebondo (thuisreis) passeerde ,.ertjaai, Kota Radja 10 van Hamburg te R°«OT Bantam (uitreis) 11 van Suez. ROTERDAM-ZÜID-AMER®i U» Alhena 11 van HamburgteBotton» STOOMVAART-MIJ. NEDERLWD. Poelau Roebiah 11 v. Hambuig - Bintang Amst. n. Vancouver p- *0 Tajandoen (thuisreis) 11 te Avonmoutn. WIJK LIJN. DUS?. Naaldwijk Antw. n. Wssaboj P- Randwijk 11 van Rotterdam naa

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2