&IQMS aan de grens.... Land- en Tuinbouwpraatje HEEMSKERK Centraal vluchtelingenkamp wordt een klein dorp Kennemerlandbokaal-competitie. Bfiriaeelub IJmuiden wint als maar B B bekers. «r „dagavond werd in Hotel Velserend de rtïche slotdrive gehouden van de Kenne- •'a3 j f Bokaal competitie seizoen 1938-1939. g uur 30 opende de voorzitter de heer C. avond en begon met een woord van jlulder den a v.Q+ 0n 8 uur 30 opende de Mi» lof te 'den competitieleider den heer J. .iohten tot zijn medebestuurders en in het f „„.-MT-ioHtiplpirlpr rdprt heer .T bijzonder Vervolgens kwam aan de orde het uitreiken l» .erepalmen. Voor de A-klasse werd aan rJriheeclub IJmuiden voor de derde maal in Sde bokaal uitgereikt, tf® de B-afdeeling werd wederom B. C. Lnioioen; zij kwam zoodoende definitief 1 h t bSit van de B bokaal. B. C. IJ. heeft nu twee bokalen definitief gewonnen en de £Z bokaal voor de eerste maal. Voorwaar een tin die er mag wezen. Pv nr de C-klasse wist Sans Atout 4 beslag te 1Z od de trophee, een fraae plaquette. N dat de respectievelijke bestuursleden met i woord de prijzen in ontvangst had- j «nomen droeg de voorzitter de leiding over de haerón Borst en Klasenboer van B. C. Haarlem-Noord, welke beiden als arbiters voor de drive zouden optreden. Mei een deelneming van 120 personen ver- a., d over 7 groepen werd om 9 uur een begin cemaakt en na vlot verloop was om pl.m. 1 uur L letale ^kend. De prijswinnaars waren. ie prijs Heeren Ligthart en Wonink B. C. IJ. met 39 P-> 2e PriJs Heeren Weyers en Haver, Kennemers 36'/» P- Afd. B: le prijs Mevr. en Hr. Handgraaf, Santp. met 39 p„ 2e prijs Heeren Jonker, Kennemers met 38';: P- Afd. C: le prijs Gebr. Verhagen, Kennemers met 39 p., 2e prijs mevr. en mijnh. Prins, B.C.IJ. met 34 p. Afd. D: le prijs Gebr. Hoogenboom, S. A. met 38 p. 2e pr. Hr. en Mevr. Braam, S. A. met 37Vs p. Afd. E: le pr. Mevr. Dik en Hr. Daalhuizen Sans At met 40'/: p. 2e prijs Hr. Krab en Rob, B. C. IJ. met 36'/: p. Afd. F: le prijs Hr. P. v. d. Werf en de Boer S. A. met 68 p., 2e pr. Hr. Osendarp en Hofman B. C. IJ. met 67 p. 3e pr. Hr. v. Amerongen en v. d. Bergh Kennemers met 66 p. Afd. G: le pr. Mevr. Tijssen en Hr. de Vries K. met 35'/: P-, 2e pr. Mevr. en Hr. v. d. Plas, K. met 34'/: p. De vereenigingsplaquette die dit jaar weder om door de Kennemerbokaal-Comm. was be schikbaar gesteld, werd met eere gewonnen door de B. C. de Kennemers te Santpoort. SLUISWERKEN Het afnemen, schoonmaken, herstellen en weer ophangen van de bekleedingsschermen en stootconstructies van de betonnen meer- stoelen in het buitentoeleidingskanaal naar de Noordersluis, met bijkomende werken, is op gedragen aan J. de Vries in Den Helder voor 10768. Aan dezen werd ook opgedragen het uitne men, schoonmaken enz. en weder inhangen van de groenharthouten buiten- en binnendeu ren van de Zuidersluis, idem van de binnen- ebdeuren der Spuisluis en van de dennenhou ten reservedeuren dezer sluizen, met bijko mende werken, voor 4056. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 12 MEI Thalia Theater: „Ochtendpatrouille" 8 uur. Rex Theater: „Geheime Machten" en „Cabaret Wolga", 8.15 uur. Theater de Pont: „Krachtpatser" en „Speciaal Verlof" 8 uur. ZATERDAG 13 MEI Thalia Theater: „Ochtendpatrouille" 8 uur. Rex Theater: „Geheime Machten" en „Cabaret Wolga", 8.15 uur. Theater de Pont: „Krachtpatser" en „Speciaal Verlof" 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 12 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Moto's laatste waarschuwing" en „Drie op het liefdespad". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De onsterfe lijke wals" en „De loop der tijden", 8 uur. Theater, Peperstraat: „De avonturen ^ur n ^°0(*" en "^e Seheime schuilplaats" Veilinggebouw „Kennemerland", Breestraat: Tentoonstelling B. E. T. E., 2—11 uur. Nam. 2.30: mok-en bakdemonstratie. Cabaret tot 12 uur. utio Tummers. ZATERDAG 13 MEI Theater, Breestraat: „Moto's laatste 8 uur' wmg" en «Drie op het liefdespad". !li£™T!,er Theafer. Zeestraat: „De onsterfe- w "De 10011 der tijden", 8 uur. van 'b v heatep, Peperstraat: „De avonturen 8 uur n en »^->e geheime schuilplaats" Veilinggeboiw „Kennemerland", Breestraat: m Tv "g B' E' T' E" 311 uur. Kindei— »u? Th i"™ 2,15 011 3'30 uur- Cabaret tot 12 Tholen en van Lier. AGENDA TE HAARLEM Heden* Gm r, VRIJDAG 12 MEI 10—10 'uur certgeh°uw: Fordtentoonstelling Hals Theater: „Yoshiwara", 2.30, 7 en „sïïhria1?1!1'110 Cin™a: „De Bierbaron" en ™eidsdtuvek". 2 en 8.15 uur. AIS uur Theal0r: "K^tzijde", 2.30 7 en S.lSro Tlleater: -Jongensstad". 2.30, 7 en 115 uï Theater: "De Kribbebijter", 2.30, 7 en GmeraMnZA^ERCAG 13 MEI stelling, 10-_io u^r°ncert^edollw: Eordtentoon- H0t Nod. Tooneel: „De van Capek. 8.15 uur. avonjs PVC°rstellin2on dea middags en des hah?'srMaIkan?Um,mSpaarne 16> 11-3 uur- be piïSs' Toegang vrij. opend eikpn Schotersingel 117a. Ge- 8-a en 7_g dag (behalve Vrijdags) van BESOMMINGEN. 125 Condor IJM. 72 f 1250 Loggers: IJM 204 f 710, KW 86 f 1050. KW 22 f 710, KW 177 f 770. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Cornells IJM. 15, Reiger IJM. 106, Emma IJM. 177. AANRIJDING. Op den hoek van Zeeweg en Velserduinweg had een botsing plaats tusschen een dame uit Driehuis en een meisje, waardoor beiden kwa men te vallen. De dame liep verwondingen op aan de zij, terwijl beider rijwielen werden be schadigd. VERGADERING VAN „VOLKSONDERWIJS" Donderdagavond hield de plaatselijke afdee- ling van „Volksonderwijs" een vergadering in het Herv. Vereenigingsgebouw. De vergadering werd geopend door den voorzitter, de heer IJ. Reitsma. Na vaststelling der notulen en behan deling der ingekomen stukken bracht de secre taris de heer A. J. Allan zijn jaarverslag uit, waaruit duidelijk de activiteit der vereeniging naar voren kwam. Het ledental breidde zich uit. Het financieel verslag maakte melding van een batig saldo. De jaarrekening der kleuterscholen getuigde van een zuinig beheer. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredende bestuursleden waren Mevr. v. d. Veldt-van dei- Velde en de heer H. Horbeek. Beiden werden bij acclamatie herkozen. Hiermee was het huishoudelijke gedeelte der vereeniging afgeloopen en werd een bijeenkomst gehouden mett leden der oudercommissies van de openbare scholen. In deze vergadering trad als sprekere op de heer E. Geerts, onderwijzer te Haarlem, met het onderwerp: „De taak der oudercommissies en de propaganda voor de open bare School". Allereerst wees spreker op het nut van de openbare school, die noodig is voor de eendracht in het land. De drang naar samenwerking en eendracht be vorderen is het doel van het openbaar onderwijs. Ter verduidelijking las spreker eenige artikelen van de wet op het openbaar onderwijs voor. Het godsdienstonderwijs staat buiten het leerplan, maar kan gegeven worden, indien de ouders dit wenschen, door een godsdienstleei-aar. Verder bracht spreker onder ded aandacht, dat het kind op de openbare school geleerd wordt, eerbied voor ieders beginsel en verdraagheid. Wat op de openbare school geleerd wordt is voldoende dat bij het verlaten der school de leerling zich ge makkelijk kan meten met leerlingen van an dere scholen. De openbare school leert niet uit den Bijbel, maar toch wordt niet ontkend, dat uit boek een schat van kennis kan worden geput. De openbare school leert eveneens eerbied voor de ouders. Wat de leesboeken op de school be treft durft spreker deze tegenover die van de bijzondere scholen stellen. Spreker waaraschuwde tegen de valsche voor stellingen, die van de openbare school gemaakt worden. Het doete spreker leed dat tengevolge van de verschillende kerkelijke groepen de splijtzwam in de volksschool is gekomen. Dit brengt mee verdeeldheid van ons volk. De een heid gaat daardoor verloren. De sectescholen. die spreker zoo noemde, leiden tot verbrokkeling Op de vraag „waarheen moet het kind?" ant woordt spreker: naar die school die krachtens de historische wording leert, de oprechte naas tenliefde. De openbare school is de meest gods dienstige school, de openbare school, die zich niet inlaat met godsdienstige vraagstukken. Over den tegenstand van de o. 1. school sprekend, zeide de heer Geerts, ontbreekt het niet "aan'laster, npch- tans is deze, het mooiste instituut dat ons land bezit. Vervolgens bracht spreker naar voren de taak en het recht van de oudercommissies der school, waarbij tevens de taak der ouders onder de aan dacht werd gebracht. Na deze propaganda-rede volgde een bespre king over de vraag: op welke wijze kan het beste propaganda voor de openbare school ge maakt worden? In Haarlem heeft men door prac- tische propaganda den teruggang van leerlingen tot stilstand kunnen brengen. Van deze metho de gaf de heer Geerts een breedvoerige uiteen zetting. Hierop volgde een bespreking, waar bij besloten werd, een krachtige propaganda- actie, ten dienste van het openbaar onderwijs, ter hand te nemen. ALLE CANDIDATENLIJSTEN GELDIG VERKLAARD. Het hoofdstembureau heeft in zijn hedenmor gen gehouden zitting alle ingediende candidaten- lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen geldig verklaard en alle op deze lijsten voorko mende candidaten gehandhaafd. Dinsdagmorgen om half tien zal het hoofd stembureau de nummers van de candidatenlijs- ten in het openbaar vaststellen. DE BEKERWEDSTRIJD VAN DE KENNEMERS. Zondag zullen de Kennemers in het Sport park voor den K.N.V.B.-beker de Amster- damsche tweede klasser A.F.C. ontvangen. Dit belooft een belangwekkende strijd te worden, want de oude club van Lungen eindigde in de competitie op de tweede plaats. De Amsterdammers beschikken over een produc tieve voorhoede, waarin ook de oud-BeQuicker Hazeweyer is opgesteld. De Kennemers zullen wel hun beste spel moeten ontplooien om de tweede ronde van het Bekertc.urnooi te over leven. Het Kennemers-elftal is als volgt samen gesteld: Van Urk, Din'kla, Bos, Veenstra, Horeman, v. d. Wal, Six, Van Luin, Groot, Steeman, Brethouwer. DE WEDSTRIJDEN OM DE KENNEMER LAND-BOK AAL. Donderdagavond zijn te Santpoort de laat ste wedstrijden gespeeld voor de bridge-drive om de Kennemerland-bokaal. Van onze plaat selijke bridge-club Sans-Atout hebben daar aan 12 paren deelgenomen, waarvan er 4 zich in de prijzen plaatsten. Dit waren: Afd. B: 1. Gebrs. Hoogeboom, 2. de heer en mevr. Braam. Afd. E: Mevr. Dil en de heer G. Daalhuizen. Afd. F: de heeren W. de Boer en J. v. d. Werff. HET LEGER DES HEILS NAAR EEN ANDER GEBOUW. Naar wij vernemen zal het Leger des Heils zijn kwartier, dat thans gevestigd is in de Zeestraat nr. 26, verlaten. De bijeenkomsten van het Leger zullen dan worden gehouden in het gebouw Adrichem aan de Adrichemstraat. DE ZOMERTRAINING VAN DE KENNEMERS. De zomertraining van de Kennemers in het Gem. Sportpark zal op Dinsdag 16 Mei be ginnen. Voorloopig is de volgende regeling 1 gemaakt Van 6.15 tot 7.15: Juniores. Van 7.15 tot 8.15: Elftallen 4 t/m 8. Van 8.15 tot 9.15: Elftallen 1 t/m 3. VOEDERBIETEN OP ZANDGROND. In sommige streken met gemengd bedrijf staan de voederbieten, zeer terecht, in hoog aanzien. De voederbieten toch vormen een waardevol veevoeder, dat boven aardappelen te verliezen is. Want de droge stof van aard appelen bestaat hoofdzakelijk uit zetmeel, dat door het vee niet zoo goed verdragen wordt als de suikerbestanddeelen uit de bie ten. Wanneer men aan rundvee de keuze geeft tusschen een korf met aardappelen en een korf met bieten, dan zullen zij steeds eerst de bieten gaan verorberen. Vergelijkt men de teelt van voederbieten met die van aardappelen, dan is het voordeel eveneens aan de zijde der bieten. Een oogst van 30.000 K.G. voeraardappelen op zandgrond is ongetwijfeld een maximale oogst. Doch de teelt van goede voederbieten kan gemakkelijk 100.000 K.G. opbrengen, ter wijl men dan nog bovendien op minstens 10.000 K.G. waardevol loof kan rekenen. Nu is het wel waar dat voederbieten tijdens het opgroeien meer onderhoud vragen dan aardappelen, doch deze kosten worden door de veel grooter opbrengst dubbel en dwars vergoed. In dit opzicht is er dus geen reden om de teelt van voederbieten bij die van aardappe len ten achter te stellen, zooals in sommige streken gebeurt. Wat daarvan de oorzaak is? Wellicht de veronderstelling, dat voederbie ten nog al veel vocht noodig hebben en dus op zandgrond niet zoo passend zijn. Bij goede grondbewerking en oordeelkundige bemes ting is verbouw van voederbieten op zand grond echter zeer goed mogelijk. Rekenen wij een opbrengst van 100.000 K.G. bieten en 10.000 K.G. loof dan bevatten deze samen ruim 12.000 K.G. droge stof. Daarvoor is noodig 3.600.000 K.G. water, wat overeen komt met een regenval van 360 m.M. Wan neer men weet, dat in ons land meer dan tweemaal zooveel regen valt, dan mag daaruit voldoende blijken, dat het met de droogte op hooge gronden wel iets meevalt. Temeer zal dit het geval zijn, wanneer naast voldoende stikstof en fosforzuur vooral ruimschoots kali gegeven wordt. Op zandgrond waar men met de voederbietenteelt in betrekking tot de vochtigheid van den bodem minder goede re sultaten had, zal men vaak kunnen opmer ken, dat naar verhouding te weinig kali ver strekt werd. En op de kaliproefvelden heeft men geregeld kunnen waarnemen, dat de bieten welke voldoende kali krijgen, veel be ter tegen droogte bestand zijn dan wanneer het gewas zonder kali moet opgroeien. Hieruit blijkt dus wel. dat de kali den vochtigheids toestand van den bodem gunstig beïnvloedt. Om eenigen maatstaf te hebben wat de kalivoorziening betreft, diene dat voor een opbrengst van 100.000 K.G. bieten per hectare tare minstens 250 K.G. zuivere kali noodig is, wat gelijk staat met ruim 600 Kalizout, 40 pet. Kan men een flinke hoeveelheid stalmest geven, wat op drogen zandgrond zeker aan beveling verdient, dan kan de hoeveelheid Kalizout 40 pet. tot 400 K.G. worden terugge bracht. Neemt men Kalizout 20 pet., welke in het algemeen de voorkeur verdient omdat de bieten dankbaar zijn voor de daarin aanwe zige 40 pet. natron, dan geve men de dub bele hoeveelheid. COLLECTE. De jaarlijksche collecte ten behoeve van het Fonds van den Gewependen Dienst zal gehouden worden op 22, 23 en 24 Mei. Onderwijzersexamens. De minister van Onderwijs heeft in de com- missiën, welke in 1939 belast zijn met het af nemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77b der wet tot regeling van het lager onder wijs van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127) benoemd te: AMSTERDAM: a. tot lid en voorzitter: H. van de Weijer, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Haarlem, te Haarlem; b. tot lid en ondervoorzitter: K. van der Graaf, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hilversum te Hilversum; c. tot leden; J. Allon te Heemstede; P. Jansen te Laren (N.H.); J. van Keulen te Amsterdam; C. J. Knook te Alkmaar; E. Kruithof te Amersfoort; A. Kuiper te Utrecht; H. Marwitz te Haarlem; dr. L. W. G. Scholten te Utrecht: mej. A. Stoll te Amsterdam; D. van Suylen te Zeist; I. A. J. de Wilde te Amsterdam; d. tot plaatsvervangende leden: H. Elsinga te Haar lem; J. B. J. Haanen te Beverwijk; dr. A. van Hulzenn te Maartensdijk (Tuindorp); C. lest te Den Helder; A. Kooyman te Amsterdam; A P. M. Moonen te Hilversum; C. van Rossen te Alkmaar; Th. P. J. Snijders te Driehuis- Velsen; J. C. Vintgens te Haarlem; R. L. J. Warnars te Haarlem; K. Zeeman te Hilver sum. HAARLEM: a. tot lid en voorzitter: dr. H. B. F. Westerouen van Meeteren. inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hoorn te Hoorn; b. tot lid en ondervoorzitter: dr. Tj. Sterringa, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Zaandam, te Haarlem; c. tot leden: L. Alles te Haarlem; C. Th. Bevelander te 's-Gravenhage; J. Bovenberg te Oegstgeest; P. J. Debets te Heemstede; O. A. Houwen to Overveen; A. M. H. de Jongh, te Driehuis- Onder de gemobiliseerden is een verdienstelijk teekenaar. Dick Dansen, die met verscheidene jongelui uit Haarlem „ergens aan de grens" is, zendt ons eenige bladen uit zijn schetsboek, omdat hij meent dat de Haarlemmers zich daarvoor zullen interesseeren. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Betrokken tot zwaar of half bewolkt, koel weer, aan vankelijk nog regenbuien met kans op onweer, meest matige Noordelijke tot Noordoostelijken wind. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren 58 F. Laagste hedennacht 50 F. Hoogste heden 52 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 761 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 10.32 uur; n.m. 11.07 uur. Zondag v.m. 11.40 uur; n.m. uur. Maandag v.m. 0.13 uur; n.m. 12.39 uur. Velsen; P. J. J. Kraakman te 's-Gravenhage; D. Th. Rodenburg te Zaandam; G. Th. Ver meulen te Beverwijk; H. B. J. Vlas te Alk maar; dr. A. Wisse te Utrecht; d. tot plaats vervangende leden: K. H. van Dijk te Amster dam; dr. A. Houdijk te Amsterdam; W. R. Jansen te Overveen; V. Kuyvenhoven te 's-Gravenhage; C. J. H. Maatje te 's-Graven hage; D. G. Magé te Leiden; J. Overtoom te Amsterdam; H. J. Sarink te Haarlem; J. van der Worp te Alkmaar; R. IJzer te Heemstede. Twee bekende Russische vliegers omgekomen. Ossipenko en Serof. MOSKOU. 12 Mei. De „helden der Sovjet Unie" majoor Polina Ossipenko en brigade-commandant Anatoli Serof zijn Donderdag bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen. (Tass.) Sfeer van werk en opbouw moet er komen Aan de Memorie van Antwoord op het voor loopig verslag inzake het centrale vluchtelingen kamp wordt o.m. ontleend: De minister erkent, dat selectie noodig is. Bij den opbouw van het kamp wordt met dezen eisch ten volle rekening gehouden. De Roomsch Katholieke en Protestantsche vluchtelingen zul len in een afzonderlijk gelegen gedeelte worden ondergebracht. Voor de kinderen, voor zoover zij niet in gezinsverband zullen kunnen leven, wordt een, van de andere onderdeelen volkomen af te scheiden, gedeelte gereserveerd. De jeugdige vrouwen en de jeugdige mannen krijgen afzonderlijke verblijfplaatsen. De ge zinnen krijgen een eigen woning. Zooals uit het vorenstaande blijkt, denkt de minister zich het kamp als een klein dorp, waarin de verschillen de categorieën van bewoners zooveel mogelijk aan elkaar dienstbaar gemaakt zullen worden. Het centrale kamp zal een geheel ander ka rakter dragen dan die. welke tijdens den we reldoorlog zijn gebouwd voor geïnterneerde mi litairen. De centrale gebouwen van de onder scheidene lagen der bevolking, o.m. onderschei den naar geloof en leeftijd, zooals die in een dorp worden aangetroffen, zullen niet mogen ontbreken. De barakken zullen, met vermijding van elke luxe, een bewoning in zomer en win ter waarborgen, die aan redelijk te stellen eischen voldoet. Zij zijn aldus gedacht, dat elke barak een kleine eenheid vormt met eigen eet- en recreatieruimte. De sfeer in het kamp zal er een moeten zijn van werk en opbouw. De plaats voor het centrale kamp gedacht, ligt in de naaste nabijheid van de bebouwde kommen Westerbork, Elp, en Hooghalen, en ligt op slechts 11 kilometer van de Drentsche hoofd stad. In het kamp zullen werkplaatsen komen, waarin de jongeren van 13 tot 18 jaar, onder deskundige leiding verschillende ambachten zul len kunnen leeren. Voorts zal de Alyah-opleiding, zooals deze thans aan een streng geselecteerde groep kin deren in het „Vondelhof" te Amsterdam wordt gegeven, worden gecontinueerd. In het centrale kamp zal overigens voor landbouwscholing on der deskundige leiding, ruimschoots gelegenheid bestaan. Voor gezinnen afzonderlijke barakken. Voor gezinnen zullen aparte gezinsbarakken worden gebouwd, waarbij rekening zal worden gehouden met kleine en groote gezinnen, die elk hun apartement met eigen ingang krijgen. In het kamp zal ook een contingent jonge kin deren worden opgenomen. Voor dezen zullen scholen worden ingericht. Tenzij bijzondere aan leg of de keuze van het beroep onderricht el ders noodig maken, zal het onderwijs in het te stichten dorp worden gegeven. De jaarlijksche exploitatiekosten worden door den minister voor een kampbevolking van 2500 personen, geschat op ongeveer 11/4 millioen. Uiteraard is dit bedrag slechts een ruwe schat ting. De minister heeft goede gronden voor de ver wachting, dat de joodsche gemeenschap gesteund door de particuliere liefdadigheid in breeder kring dit bedrag althans gedurende een groot aantal jaren zal kunnen opbrengen. Zoolang mo gelijk zal de eigen gemeenschap de kosten voor haar ras- en geloofsgenooten moeten dragen. Alle kosten, door het departement van Binnen- landsche Zaken voor de vluchtelingen gemaakt, zijn tot nog toe gefinancierd uit bankgaranties, door de verschillende comités aan de regeering verstrekt. Van een terugbetaling van reeds gemaakte kosten is derhalve geen sprake. Wat de ligging van 't kamp met het oog op mogelijk oorlogsgevaar betreft, wordt medege deeld, dat de minister op grond van deskundige voorlichting de overtuiging heeft, dat vergele ken met andere terreinen, die ook als plaats van vestiging in aanmerking zouden komen, de ge kozen plaats allerminst ongunstig is, 1

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7