VERWACHT WORDENDE SCHEPEN burgerlijke stand. De opbrengst der zeevisscherij in 1938. Haring het belangrijkste product. Nummer 32 der „Verslagen en Mededeelin- gen" van de afdeeling Visscherijen van het departement van Economische Zaken bevat een leerzame statistiek van de hoeveelheid en de waarde der onderscheidene vischsoorten, in Nederlandsche havens aangevoerd door Ne- derlandsche en vreemde vaartuigen. Uit deze statistiek blijkt duidelijk van welk een groote beteekenis de haring voor de visscherij is, want zoowel naar hoeveelheid als naar waarde staat de haring bovenaan. Er werd nl. in 1938 aangevoerd 96V2 millioen K.G. haring (waarvan 22 millioen K.G. versch) ter waarde van ca. f 8.15 millioen (waarvan versche f 1.3 millioen). Een ander belangrijk (eveneens pelagisch) product is de makree 1, waarvan bijna 7 millioen K.G. werd aangevoerd met een op brengst van bijna Va millioen gulden. Verdere belangrijke soorten zijn natuurlijk kabel jauw, schelvisch en schol, waarvan bij de laatste twee soorten opvalt, dat de klei ne visch domineert. Er werd aangevoerd ruim 5% millioen K.G. kabeljauw met een opbrengst van f 890.000, 7.7 millioen K.G. schelvisch (waar van 6.5 millioen kleine) met een opbrengst van f 1.09 millioen en 8.2 millioen K.G. schol (waarvan bijna 7.5 millioen K.G. kleine) met een opbrengst van f 1,39 millioen. Zien we naar de gewichtstabellen dan vin den we nog onder de belangrijke soorten: wij ting (2.83 millioen K.G. ter waarde van f 0.2 millioen)k o o 1 v i s c h, 2.15 millioen K.G. ter waarde van f 0.15 millioen en schar (1.8 millioen K.G. ter waarde van f 0.18 mil lioen). Maar naar de waarde gerekend, speelt de tong een belangrijker rol dan deze goedkoope soorten. Van dit fijne vischje kwamen er 1.4 millioen Kilo's op de verschillende visch- markten van den zeekant, met een totale op brengst van f 1,23 millioen of gemiddeld ca. 90 ets per K.G. Tot de goedkoopste handels visch behooren wijting (7 ets. per K.G.), koolvisch (7 ets. per K.G.), versche haring (6 ets p. K.G.)makreel (7 ets.) enroodbaars (7 ets.) NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND. Voor de afdeeling IJmuiden van den Ne- derl. Protestantenbond zal Zondagavond Ds. H. H. Dorgels uit Naarden, bekend als spreker voor de morgenwijding van den V.P.R.O. in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Ge meente een predikbeurt vervullen. Schaakclub „Denk en Zet". Door het gelijke spel van „De Torens", Haarlem tegen „Onderling Genoegen" Benne- broek is „Denk en Zet" kampioen van de vier de klasse van den Noord-Hollandschen Schaakbond geworden. Een mooi resultaat, want „Denk en Zet" nam voor het eerst aan deze competitie deel. „D. en Z." zal nu promotie-wedstrijden moe ten spelen, tegen P.E.N. Bloemendaal; de mo gelijkheid bestaat dus, dat zij het volgende seizoen in de derde klasse uitkomt. AANGEKOMEN. 11 Mei: Amstelstroom m.s. Huil Rabenhaupt m.s. Umea Blyth s.s. Goole Else Marie s.s. Gdynia 12 Mei: Sambre m.s. Rotterdam Tiberius s.s. Hamburg Nigaristan s.s. Londen Foch Rose s.s. Swansea Midsland s.s. Swansea Montferland s.s. Buenos Aires VERTROKKEN. 11 Mei: Munkfors s.s. Skoghall Venta s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Barneveld s.s. Hamburg Mars s.s. Rotterdam Fredanja m.s. Rochester Triton s.s. Rotterdam Boskoop s.s. Hamburg Medea m.s. Bremen Rijnstroom m.s. Plymouth Rabenhaupt m.s. Barnstaple Decalion s.s. Hamburg 12 Mei: Texelstroom s.s. Liverpool Thornbury s.s. New Castte Colombia m.s. West Indië Sambre m.s. Parijs Nettie m.s. Rotterdam Onze koopvaardijvloot. Onze Nederlandsche koopvaardijvloot is in de maand April toegenomen met acht doch afge nomen met zeven schepen. De aanwinst is even wel naar de tonnage gerekend van groote beteekenis omdat de afgeschi-even schepen van betrekkelijk kleinen inhoud doch de ingeschre ven schepen van grooten inhoud zijn. Ingeschreven werden de motorschepen Aegir (400 br. t.); Arizona (398); Ceronia (8096); Clavella (8097); Fiducia (250), Pallas (288); Rabenhaupt (358) en Tilly (382). Afgeschreven zijn de naar Engeland verkochte schepen Continent; Immanuel en Selene; het verongelukte motorschip Spes; het voor sloop verkochte motorschip Scopas; het naar Venuzuela verkochte motorschip Wésterschelde en het uit de vaart genomen motorschip Onderneming. Uitbreiding der vaart. De Phoenix Lijn te Amsterdam, welke den dienst tusschen Hengelo/Amsterdam en Londen met drie schepen onderhield heeft thans nog een vierde schip aan haar vloot toegevoegd. Dit is de „Regeja", welke heden voor de eerste maal in dezen dienst van Amsterdam naar Londen zal vertrekken. De afvaarten zullen nu des Woens dagsavond en Zaterdagavonds in beide rich tingen geschieden. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar West Indië vertrokken Nederlandsche motorschip Colombia passeerde het Noordzeekanaal uit gaand met een diepgang van 8i/2 Meter. Belangrijke ambervondst. De bemanning van den Duitschen walvisch- jager Jan Wellem had het geluk tijdens de laatste reis in een walvisch niet minder dan twaalf kilogram amber te vinden, waarvan de waarde op ongeveer twintig duizend mark wordt begroot. Zooals bekend bevindt amber zich in de darmen van een walvisch en wordt gevormd door een ziekelijke afscheiding van het weefsel. Zij wordt gebruikt om te worden verwerkt tot reukstoffen in de moderne parfumerie. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komende Zweedsche stoomschip Patria heeft in de Buitenhaven van het Hoogovenbedrijf een partij ijzer bijgeladen en is later naar Gothenburg doorgegaan. Zondagsdienst der Apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de IJmuider Apotheek, Konings plein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienstin de komende week. Ook op Hemelvaartsdag zal deze apotheek den geheelen dag geopend zijn. Gunning der rioleeringswerken. Het overeenkomstig rijksvoor waarden in werkverschaffing leggen van riolen alhier, te Velsen en Santpoort tot een gezamenlijke lengte van ong. 1690 M., is door B. en W. op gedragen aan A. de Later te Oegstgeest voor f 26550, zijnde op een na laagste inschrijver. De laagste inschrijvers hadden het inschrij- vingsbiljet niet geteekend. GESLAAGD. Bij de in Rotterdam gehouden examens voor coupeuse is geslaagd mej. E. van Mourik opgeleid dor mej. N. Roodenburg. LEDENVERGADERING LUCHTBESCHERMING. Maandagavond 15 Mei a.s. zal de afdeeling Velsen van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming in de bovenzaal van het Rex Theater te ÏJmuiden-Oost een buitenge wone ledenvergadering beleggen. Behalve de verkiezing van drie bestuursleden zal een voorstel aan de orde worden gesteld om de afdeeling in onderafdeelingen te splitsen; zoowel de plaatselijke gesteldheid onzer ge meente als de noodzaak om een voortdurend en innig contact met de ingezetenen te on derhouden, heeft het bestuur tot de overtui ging geleid, dat van deze wijze van werken de beste resultaten te verwachten waren. Het toekomstige plan van actie zal uitvoerig wor den toegelicht en besproken, waarbij van be stuurszijde belangrijke mededeelingen te ver wachten zijn. Wij wekken derhalve alle leden en begun stigers op dezè vergadering bij te wonen. Introducés en belangstellenden zijn har- lijk welkom. Vergadering van garnalen- visschers. In het lokaal in de Prins Hendrikstraat hebben de kusfcvisschers wederom een druk bezochte vergadering gehouden om te spre ken over de belangen der kleine trawlvis- schers, in het bijzonder over het verbod van aanvoer van puf door de garnalenvisschers. Er werd besloten, een commissie te benoemen om de te voeren actie uit te stippelen. Een aantal der aanwezigen gaf zich op als lid van de Vereeniging „Ons Belang". Voor SCHOENREPARATIE groot of klein, Moet U bij W. DE BRUIN steeds zijn. Wassenaerstraat 65 IJmuiden-Oost. (Adv. Ingez. Med.) VERGADERING VAN „DIERENBESCHER MING". In het Herv. Vereenigingsgebouw heeft gis teravond een ledenvergadering plaats gehad van de afdeeling der Nederl. vereen, tot be scherming van dieren. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer IJ. Reitsma. Na vaststel ling der notulen en behandeling der ingeko men stukken werd medegedeeld dat de ver eeniging, om bepaalde reden, de overeenkomst met Dr. Jongkind heeft verbroken en nu als dierenarts voor de kliniek heeft aangesteld Dr. D. Mulder van Uitgeest. Uit het jaar verslag van de secretaresse mejuffrouw Kei- bert bleek dat ie afdeeling thans 258 leden telt. Na het verslag van den penningmeester werd de congresagenda besproken waarvoor als afgevaardigden werden benoemd Dr. Mul der en de heer IJtsma. Hierna was aan de beurt een bestuursverkiezing ter vervulling- van twee vacante functies. Hiervoor zijn ge kozen mevr. Berkman en de heer Bochstra. Na een rondvraag werd de huishoudelijke vergadering gesloten en werd overgegaan tot een openbare vergadering waarin de heer G. Nieuwenhuizen hoofdbestuurslid der vereeni ging in den Haag een film vertoonde over die renbescherming in de practijk. Het onderwerp dezer film was „Gezonde dierenbescherming". De heer Nieuwenhuizen gaf, alvorens de film te vertoonen, een korte uiteenzetting over het „waarom dierenbescherming?" Recht vaardigheid en ontferming zijn de beginselen van de dierenbescherming. Maar deze be scherming is geen sentimentaliteit. Dierenbescherming is een daad om het hulpbehoevende dier bescherming en hulp te verleenen, niet om met. een sentimenteele ziekelijkheid een dier te vertroetelen. Dieren bescherming is het noodeloos kwellen van dieren tegen te gaan, asyls voor zwervende dieren op te richten, bij kinderen liefde voor dieren aan te kweeken. Een goed dierenvriend is ook een goed menschenvriend. Deze ver staan wat rechtvaardigheid en ontferming is. Dierenbescherming is mede ten bate van den mensch. Met eenige citaten uit den Bijbel bracht spreker onder de aandacht welke plaats de dieren in de schepping innemen. Verder werd met eenige voorbeelden aange toond., op welke wijze er nog tal van dieren gekweld worden. De film gaf dit alles zeer duidelijk weer. Hulde bracht spreker hierbij aan het adres der Ned. Spoorwegen die, wat het veevervoer betreft, dit perfect in orde heeft. De film was een krachtig pleidooi voor dierenbescherming en het vertoonen daarvan is voor de afdeeling een groot succes geweest. COLLECTRICES NAAR DE BIOSCOOP. Men verzoekt ons nog te willen mededeelen, dat alle collectrices, die Woensdag a.s. aan den speldjesverkoop medewerken, een gratis toegangsbewijs zullen ontvangen voor het Bioscooptheater „De Pont". SCHIP Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Ajax (Ned.) Boschfontein (Ned.) Baam (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Biruta (Lett.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) x) Clytoneus (Eng.) x) Costa Rica (Ned.) x) Cowrie (Eng.) x) Dolius (Br.) Dr. H. Wiegand (Du.) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Euterpe (Ned.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) IUenao (Pan.) Iris (Ned.) Irene (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N. Jagersfontein (Ned.) x) Laertes (Ned.) Laanemaa (Estl.) Magdeburg (Du.) Monica (Ned.) Megara (Ned.) x) Nereus (Ned.) Nueva Granada (Noor) Nijkerk (Ned.) Ürion Ned.) Oleum (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pluto (Ned.) Kandlontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Salawati (Ned.) Salland (Ned.) x) Servus (Ned.) Taiandoen (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Ton S. (Ned.) iJokermark (Du.) Vuloanus (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) VAN Verm, aankomst Japan B. Aires Chili West Afrika Midd. Zee Kopenhagen Z. Afrika Chili Aba dan Riga Hamburg Hamburg Pto Barrios West Indië Batavia West Indië Las Piedras Japan Kotka Hamburg Ned Indie Danzig Chili Alexandrië Alexandrië Ned. Indië La Plata Bordeaux Midd. Zee W. Afrika Mexandrië Batavia Z. Afrika Ned Indië Tallinn Batavia Hamburg Curacao Lissabon Pt. Arthur Zuid Afrika Zw Zee Rotterdam Hamburg Batavia Batavia Batavia Batavia Stettin Zuid Afrika West Afrika Midd. Zee Ned. Indië Hamburg Swansea Batavia Batavia Ned. Indië Ned. Indië Alexandrië Liverpool Britonferry Ned indië Alexandrië Midd. Zee Hamburg Buenos Aires 22 Mei 13 Mei 26 Mei 20 Mei 14 Juni 14 Juni 17 Mei 12 Juni 16 Mei 31 Mei 16 Mei 14 Mei 25 Mei 30 Mei 21 Mei heden 28 Mei 14 Mei 15 Mei 24 Mei 21 Mei 16 Mei 14 Mei 19 Mei 29 Mei 16 Mei 21 Mei 14 Mei 14 Mei 5 Juni 16 Mei 26 Mei 17 Mei 9 Juni LAATSTE BERICHT 11 Mei van Genua. 10 Mei van Bahia. 10 Mei te Iquique. 7 Mei te Shanghai. 9 Mei van Dakar. 11 Mei van Susak. 12 Mei vertrokken. 10 Mei te Hamburg. 10 Mei van Ai'ica. 6 Mei van Pt. Said. 8 Mei vertrokken, in lading. in lading. 7 Mei van Pt. Limon. 3 Mei van Barbados. 12 Mei vertrokken. 9 Mei van Barbados. 9 Mei 500 m. v. Valentia. 8 Mei van Belawan. 12 Mei vertrokken. in lading. 6 Mei van Colombo. 12 Mei vertrokken. 8 Mei van Curagao. 11 Mei van Ouessant. 11 Mei van Varna. 10 Mei te Soerabaya. 29 April van B. Aires. 12 Mei vertrokken. 12 Mei van Palermo. 13 Mei van Hamburg 7 Mei van Izmir. 10 Mei van Colombo. 9 Mei van Zanzibar. 6 Mei van Pt. Said. 6 Mei vertrokken. 10 Mei te Djeddah. 13 Mei vertrokken. 15 Mei te Hamburg verw. 11 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 11 Mei te Beira. 11 Mei van Patras, vertrekt 16 Mei. 13 Mei van Bremen. 11 Mei van Gibraltar. 6 Mei van Colombo, in lading, in lading. 13 Mei vertrokken. 8 Mei van Pt. Said. 11 Mei van Las Palmaa 11 Mei van Gibraltar. 11 Mei van Singapore. 13 Mei vertrokken, in lading. 11 Mei te Avonmouth. in lading. 8 Mei van Colombo. 11 Mei van Aden. 11 Mei van Thessaloniki. in lading. 13 Mei vertrokken. 9 Mei van Marseille. 11 Mei Van Piraeus. 10 Mei te Cadix. 13 Mei vertrokken. 11 Mei vertrokken. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl, m.s. Rabenhaupt Umea bijlegger Denk oni de witte streep, lieeren. Nieuwe verkeersregeling bij de pont. De verkeerspolitie heeft deze week haar bij zondere aandacht gewijd aan het verkeer bij de pont (Z.Z.), dat door de omlegging van het eind van den Rijksweg leelijk in het honderd dreigde te zullen loopen. Bij de uitvoering van de wer ken ten behoeve van de verbetering van het Noordzeekanaal kan men geen rekening houden met het verkeer en dientengevolge kan men er verzekerd van zijn, dat er nog vele moeilijke da gen voor den boeg staan. Voorloopig heeft men de zaak zoo goed moge lijk geregeld. Dit heeft men in de eerste plaats kunnen doen door opruiming van het ronde vluchtheuveltje met den lantaarnpaal' midden op het plein, dat leelijk in de verdrukking was gekomen. Verder heeft men dwars over het plein voor de aanlegplaats van de vrijvarende en de Oostelijke kettingpont een witte streep getrok ken, die het verkeer van den Rijksweg, gaande naar de Westelijke kettingpont, de vrijvarende pont en den Stationsweg en dat in omgekeerde richting schiedt. Dit is ongetwijfeld een heele verbetering, maar doordat de ruimte, die er voor het verkeer over blijft, uiterst beperkt is, kan men niet zulke maatregelen nemen of op drukke dagen loopt het in de knel. LARETTE BIJ PAPYRUS. Het bestuur van de personeelsvereniging „Papyrus" van de Papierfabrieken organiseert Zaterdag, 2 Mei a.s. den laatsten avond van dit seizoen en heeft daarvan iets bijzonders weten te maken, wat den vele leden en belangstellen den zeker niet onwelkom zal zijn. Het bestuur heeft namelijk voor dezen avond geëngageerd den bekenden „illusionist" Larette, de man met de duizend en één kunsten. Vijf jaar geleden heeft deze Larette het pu bliek in Concordia in extase gebracht met zijn weergalooze goocheltoeren. 20 Mei komt hij met een geheel nieuw pro gramma. Verleende Hinderwet vergunningen. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat de verzoeken van: J. Th. Velthoven, te Santpoort, om ver gunning tot het uitbreiden van zijn smederij, waarin verschillende toestellen en werktuigen w.o. 6 electromotoren, nl. van 2 van 3; 2 van 2; 1 van 0.75 en 1 van 0.125 P.K. in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F no. 2376, plaatselijk bekend Bloemendaal- schestraatweg 25 te Santpoort. Cementfabriek IJmuiden (Cemij) N.V., te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden harer inrichting door het plaatsen van een tweeden cementmolen met toebehooren, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vel sen, sectie A no. 1132, plaatselijk bekend fabrieksterrein door hen zijn toegestaan. Wanneer stempelen? De stempeltijden voor de werkleozen. De stempeluren voor de verschillende organi saties voor de week van 15 tot en met 20 Mei zijn vastgesteld als volgt: Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 9.009.20 Algem. Nederl. Metaalbewerkersbond 9.259.45 Werkloozenvereeniging 9.5010.20 Ongeorganiseerden 10.3011.30 IJmuider Transport Federatie 11.4512.00 R.-K. Bonden 9.00— 9.40 Kleine bonden 9.4510.00 Chr. Bond van Fabrieks en Tr. Arb. 10.2010.50 Oud-Katholiek Vakverbond 10.5511.10 IJmuider Federatie 11.1512.00 WEER EEN JUBILARIS BIJ VAN GELDER ZONEN. De heer J. Doesburg, werkzaam in de cellu- losefabriek van de N.V. Ver. Kon. Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen, zal Maandag 15 Mei a.s. 35 jaar aan dit bedrijf verbonden zijn. Het zal dezen jubilaris op zijn jubileumdag zeker niet aan belangstelling ontbreken, temeer daar hij bij superieuren en collega's goed staat aangeschreven. LEDENVERGADERING KINDERVREUGD. Donderdagavond vond in het clubgebouw van Kindervreugd de jaarlijksche ledenvergadex-ing plaats. Vooral van de zijde der dames bestond flinke belangstelling toen voorzitter P. Hanze de ver gadering opende. Hij deelde mede, dat het be stuur het op prijs zou stellen dat zich nog col lectrices aanmelden voor den te houden bloempjesdag op Zaterdag a.s. Op den goedgekeurde notulen volgden de jaar verslagen van secretaris en penningmeester. Eerstgenoemde gaf een duidelijk overzicht van de groote deelneming, die bestond voor de gehouden dam-, schaak-, sjoelavonden, alsmede voor de handwerkclub. Deze laatste is voor de leidsters een groote voldoening. Uit de gegevens van den penningmeester no teerden wij, dat er een klein voordeelig saldo was en Kindervreugd met vertrouwen de toe komst tegemoet kan zien. Dank werd gebracht door de controlecom missie aan het adres van den penningmeester voor het keurig geldelijk beheer. Een kleine discussie ontstond over de vraag of het bestuur ook Zondagsavonds haar club gebouw kan verhuren tot het houden van brui loften, waarin het bestuur de volle vrijheid kreeg dit te doen. Bij acclamatie werden de aftredende bestuurs leden de heeren M. J. v. d. Heuvel, J. Elebaas en M. v. d. Kooi herkozen. De controlecommissie zal dit jaar bestaan uit mevr. Otten en de heeren J. Andrea en H. Wijker. Het bestuur verzocht toestemming aan de leden om te mogen overgaan tot het aankoopen van een kinderdraaimolen in den tuin. Dit werd toegestaan. GEEN VERKORTE WERKTIJD MEER BIJ VAN GELDER ZONEN. De directie der N.V. Ver. Kon. Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen heeft heden morgen aan het personeel meegedeeld, dat de maatregel, welke met ingang van 3 April jl. tot verkorting van den werktijd was genomen met vervallen. ingang van Maandag 15 Mei a.s. is komen te Zooals men zich herinneren zal, hield deze maatregel verband met de groote voorraden cou rantenpapier, waartoe de werktijden voor de ar beiders nu gedurende 6 weken met 3 uur per week worden ingekrompen. De productie door Papier-, Houtstof- en Cellulosefabriek zal dus weer normaal geschieden. De fabriek te Renkum, die uitsluitend couran tenpapier vervaardigd, en mede door dezen maatregel was getroffen, gaal ook weer normaal functionneeren. Voor de arbeiders, die gedurende de afgeloo- pen zes weken per week 3 uren minder loon ontvingen, weer een gelukkige verandering. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. Tersteeg—DeW weldenlaan 8, Velsen-N. h lSL z" Geelvmckstraat 27, Velsen-N Ut ren—de Vroome. z., piet HemstrTeV' "ia den. A. E. M. HulstBongers 1 ^ui- straat 17, IJmuiden, ,-a- Weert. Overleden: G, M. Moienkanm is van J. Molenkamp, VeUer'dnin»ren' IJmuiden. L. W. v. d. Aar 57IÏL es UI, noote van H. H. M. Bakker Dijkhuizen, 10 maanden, zoop J. zen, Zanderstraat 36, IJmuiden iKui!- Ondertrouwden: Th. p. Nijssen ir„, Santpoort en M. A. Oudendijk'Diii?I K- bergerweg 46, Velsen, toek ad»? Is* schedélaan 19, Santpoort p E«- Bakkerstraat 26, IJmuiden en A Gi» P'1!' Bakkerstraat 26, IJmuiden en a TL. p-at Heemskerkstraat 76, IJmuiden Bioemstraat 16, IJmuiden a r o a,au: Schulpweg 7, Velsen (N.) en L v f Kalverstraat 7. IJmuiden. G 0 w N. I. en M. W. Koningstem', km?»6?®1' 101, IJmuiden, J. van Dijk, de SS3111 122, IJmuiden en E. Krist,'Wiikersh, ïai Velsen (N.). toek. adres: IJmuiden, P. Zwaaij, w BeukclX IJmuiden en M. Dam,' VefseïSiraatJ®' IJmuiden. A, Vosse, Berkenstraat 11 it™ en A M de Weers. WUIemsfikwS''ft1 IJmuiden, toek. adres: v. d Helste,, H' IJmuiden. H. Smakman, Wijk aan 7»! 28, IJmuiden en A. c. jffink ÖP straatweg 170, IJmuiden. W. A, RolviS vï" serdumweg 163, IJmuiden en M c ïk," Bloemend.sfcr.weg 67, Santpoort 'tat Cypressenstraat 2. IJmuiden. N L van a Pol. Pelsstraat 9. Velsen (N.l en E ir Verspr. won. 4, IJmuiden. toek. atos Ka straat 186, IJmuiden. F. Zwart S,ii.g: 4, Velsen (N.l en A. de Vos, Pelsstrat! in Velsen (N i, toek. adres: Lindenlaln1b Wijk. G. L. Kwaak, Smit v. GelderstrsTt n Velsen (N.) en B. G. Schelievis, Pr Naere boutstraat 32, IJmuiden, toek. adrev Sm Gelderstraat 46, Velsen. A. A. Corneeee tJ' rasweg 31, Santpoort en M. StertefeldKenn? merlaan 80, IJmuiden, toek. adres- Kerb rinklaan 45, Santpoort. A. Bosman, Eneel" mundusweg 13, IJmuiden en M. KoDDena,i Smit v. Gelderstraat 18, Velsen (N) tïï' adres: Meeuwenlaan 41, IJmuiden. G'püarVki Cypressenstraat 42. IJmuiden en M. W Lavon Kompasstraat 66, IJmuiden, toek adres- Vel serduinweg 195, IJmuiden. Ch. J. Gordiin Zeeweg 292, IJmuiden en A. Vons Wiikpr' straatweg 120. Velsen (N.), toek. adres" Nieuwer-Amstel, Amstelveen. Gehuwden: J. Hartog en C. A. Huijkman Haarlem, Braakenburgstraat 28. F. H. Broek- kamp en G. Bakker, Beverwijk, Berkenlaan 37 A. van den Berg en H. w. Beentjes, Stations-' weg 173, IJmuiden. L. J. van der Linden en M. J. van der Linden, Tulpenstraat 29, Sant poort. C. P. Volvers en C. E. Nieste, Haarlem Vinkenstraat 61. J. G. Nieuwpoort en A. Berk hout, Pastoorsstraat 34, Santpoort. J. Webbe en C. Duin, Tasmanplein 7, IJmuiden, A, F. Kee en M. F. Koek, Ladderbeekstraat 25^ Velsen-Noord. L. van Riesen en A. van den Brink, Beverwijk, Grensstraat 2. H. J. Tem pelman en H. Stoker, Zutphen. S. A. Knol en A. W. van Sovoyen, Cypressenstraat 14, IJmuiden. C. J. Storm en E. Schotvanger, Cy pressenstraat 28, IJmuiden. M. Petie en C. Snoeks, IJmuiderstraatweg 54, IJmuiden. Th. Maks en M. W. Ch. Laros, Beverwijk, Gr. Hout weg 52, H. Winkel en P. Loots, Wijkerstraat- weg 182, Velsen-NOord. SANTPOORT WANDELSPORT. Op Donderdag 18 Mei (Hemelvaartsdag) or* ganiseert de sport- en ontspanningsvereni ging „Viribus Unitis" een wandeltocht over 30 K.M. in de omgeving van Bloemendaal, Over- veen en Velsen. Op dezen tocht, die door een prachtig deel van Kennemerland gaat, zal zeker veel natuurschoon zijn te genieten. Ook het park van het Prov. Ziekenhuis is een on derdeel van het parcours; het zal met het jonge groen zeker aller bewondering hebben. De start os te 10 uur v.m. bij het hotel „Vree burg" te Bloemendaal. Het secretariaat- is ge vestigd bij J. West, Brederodelaan 19 te Sant poort. CASTRICUM HET V. A. R. A.-BLOESEMFEEST Naar wij vernemen zullen ongeveer 80 per sonen uit onze gemeente deelnemen aan net V. A. R. A.-bloesemfeest, dat a.s. Zondag te Miu- den Beemster zal worden gehouden. WEDSTRIJD UITGESTELD. De aanvankelijk vastgestelde wedstrijd CSV 2 —Uitgeest 2 gaat niet door, daar Uitgeest Zondag a.s. voor de Gouden Kruiswedstrijden in he v moet komen. CROOKES glazen. Het glas voor Uw bril. Vooral bij kunstlicht van veel V belang. W. KUIPERS ZN., Gedipl. °Plieie"!; ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON (Adv. ingei. KOJ r i II e n leverancier aan a I IrjAeter en a 11 e Ziekenfondsan lESrillijker P. DE GROOT OP™'"! Kennemerlaan 30 IJmuid (Adv. Ingez- MeM HAARLEM. 12 Md Ondertrouwd 11 Mel: G. O. Houtzager en C. Heijnerman. 7- Bevallen10 Mei: J. VoVÏ A Tai^en- Monsde la Court, z.; 11 Mei: M. A. Loogman, d.; J. E. Ploeg—Tames, A. van HoofPrijden, d.; 12 Mei: A. Marx. d. Overleden 10 Mei: J. Baars, 83 j-. singel: 11 Mei: W. Immers, Uj» damschevaart; M. A. H. Goejer—Gia 48 j., Bosch en Vaartstraat; A., J. W. de Kleuver, Scheepmaker^. Noletvan Buggenum vaart; E. de Vries—Stodel, 62 J.»

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2