VERWACHT WORDENDE SCHEPEN siMfij bmiewin Luchtbescherming organiseert een luchtbeschermingswedstrijd. Prijs: een volledig uitgeruste blokbrandspuif. In het Rex Theater heeft gisteravond een le denvergadering plaats gehad van de afdeeling Velsen der Ned. vereenigïng voor Luchtbescher ming. Wordt bij verschillende vereenigingen er wel eens geklaagd over het slechte vergadering- bezoek, voor deze vergadering had men over ge brek aan belangstelling niet te klagen, daar de vergadering goed bezocht was. De vergadering werd geopend door den voor zitter, Dr. A. H. van Beuningen die zijn groote voldoening uitsprak voor de groote opkomst. Vervolgens vertelde hij, wat de vereeniging in de laatste tijden gedaan heeft, waarbij allereerst gewezen werd op het modelhuis in Velsen-Noord Dat huis is door 2000 belangstellenden bezich tigd. Dank werd gebracht aan de fa. van Gelder Zonen voor het in bruikleen afstaan van het huis. Voorts is besloten, een luchtbeschermings tentoonstelling te houden in een onzer gemeente scholen. Aan deze tentoonstelling zullen eenige attracties worden verbonden. Zoo zal bijv. iedere duizendste bezoeker een gasmasker cadeau krij gen. Verder-^Averd medegedeeld dat in het ge meentegebouw Stationsweg 24 een kantoor is ge opend, waar men 's Maandags, 's Woensdags en 's Vrijdags van twee tot vijf alle gewenschte in lichtingen omtrent de luchtbescherming kan ver krijgen. Ten slotte werd een woord van dank gebracht aan den commissaris van politie den heer J. P. Weyburg en den inspecteur Engels voor hun vele en bereidwillige medewerking. Na vaststelling der notulen had een bestuursverkiezing plaats. Ge kozen werden de heeren J. G. de Wildt, G. Hey- koop en E. Hoes. Vervolgens werd besloten over te gaan tot het vormen van de volgende onderafdeelingen: af- deeling 1 alles wat ten noorden van het Noord zeekanaal ligt; afdeeling 2 Oud-IJmuiden tot aan het Kennemerplein; afdeeling 3 IJmuiden-Oost tót de spoorlijn bij den Zeeweg; afdeeling 4 Drie huis en Velsen, afdeeling 5 Santpoort dorp er Santpoort station. De besturen der onderafdee lingen hebben hoofdzakelijk tot taaie, de belang stelling der burgers in hun rayon voor den lucht beschermingsdienst op te wekken, de bewoners voor te lichten wat deze hebben te doen bij lucht - gevaar, cursussen, voor eerste-hulpverleenïng te organiseeren en leden te werven. Om de noodige animo van de leden der onderafdeelingen aan te wakkeren heeft het bestuur besloten een wed strijd te houden, waaromtrent de volgende bij zonderheden werden medegedeeld: Wijze van beoordeeling: In'welk percentage van de gezinnen, in de on- dex-afdeeling woonachtig, bevinden zich op 1 No vember a.s. één of meer leden van de N. V. L. Welk percentage van de bevolking in de on- derafdeeling woonachtig, heeft zich op 1 Novem ber a.s. opgegeven als vrijwilliger bij den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst. In welke onderafdeeling is de blokorganisatie het verst gevorderd en het doeltreffendst ge regeld. In welk percentage der woningen in de on derafdeeling gelegen zijn alle noodige voorbe reidingen getroffen om uitstraling van licht naar buiten te voorkomen. In welk percentage der woningen in de onder afdeeling gelegen, zijn alle noodige voorberei dingen getroffen óm zolders brandvrij te maken. Hoeveel personen hebben de door het bestuur der onderafdeeling georganiseerde cursussen in gezinsbescherming doorloopen. Het Bestuur der afd. Velsen of een door dat bestuur aangestelde jux-y, beslist. Prijs: een volledige uitgeruste blokbrandspuit. Deze brandspuit zal door de zorgen van het bestuur van de winnende onderafdeeling worden ondex-houden en beheerd. In overleg met dit be stuur zullen de leden van bedoelde onderafdee- ling daarvan voor oefenings- en demonstratie- doeleinden gebruik kunnen maken. In tijden van nood zal hij door het bestuur der ondex-af- deeling worden ingedeeld daar waar het volgens het oordeel van het Hoofd van den luchtbescher mingsdienst, het meest noodig is. Een en ander werd nog uitvoerig toegelicht. HERZIENING PLANNEN VAN UITBREIDING Het hoofd van het gemeentebestuur van Vel sen brengt ter openbare kennis, dat van 15 Mei a.s. af gedurende vier weken, in een uitvoerige kaax-t uitgewerkt, op de gemeentesecretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn ne- deigelegd een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding, aanwijzende de bestem ming van den daax-in begrepen grond in hoofd zaak, en van het plan van uitbx-eiding, vastge steld bij Raadsbesluit van 15 Juli 1924, no. 3, en! wel in dien zin, dat voor gronden, liggende ten westen van de Burgemeester Ensclxedélaan, tus- schen de Molenstraat en den Pastorieweg, te Santpoort deels de bestemming in onderdeelen wordt bepaald en andex-deels die bestemming wordt gewijzigd, zulks met de daax-bij behooren- de bebouwingsvoox'schriften. Gedurende den bovenbedoelden termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij den Gemeenteraad bezwaren indienen. WAT ER OP STRAAT LAG. De vorige week werden de volgende voorwer pen als „gevonden" aangegeven. Gevonden te IJmuiden: padvindersmes, vul pen, belastingmerk in étui, kindertaschje met inhoud, polshorloge, diverse sleutels, zwai'te portemonnaie met inhoud, damesarmbandhor loge, trouwring, kindex-schoentje, heerenarmband- hoxioge. Gevonden te IJmuiden (O.): kindex-schop, portemonnaie met inhoud, rozenkrans, divex'se handschoenen, padvindersriem, kussexx, plan ken, rijwielbelastingmerken, autoped, hand- taschje, alpinomuts, broche, passerdoos. Gevonden te Velsen (N.): gummi-dopje, hand schoen, i'ozenkrans in étui, belastingmerk, handschoen met sleutel, gordelriem, pakje met inhoud, fietstasch met inhoud, ceintuur, porte feuille, alpinomuts. Gevonden te Santpoort: sleuteMng. HET NIEUWE STOOMPONTVEER. Het leveren en opstellen van 8 electx-isch be wogen herwerken en 8 stel afsluitingen voor de nieuwe aanlegplaats van het stoompontveer is ondex-hands opgedragen aan de N.V. Machi nefabriek Jaffa te Utrecht voor f 25.455. Dc Luchtbeschermingsdienst groeit. Naar wij vernemen, is het aantal vrijwilli gers bij den Luchtbeschermingsdienst de laat ste weken gestegen tot 750. Een telling heeft uitgewezen, dat van de mannelijke vrijwilli gers slechts ongeveer 10% werkloos is. Ongetwijfeld zijn er nog vele werkloozen, die zich nog niet als vrijwillger opgaven en toch nuttig werk kunnen doen. Immers juist zij, die niet door werkzaamheden verhinderd zijn, kunnen den Luchtbeschermingsdienst belang rijke diensten bewijzen. Het hoofd van den dienst doet een dringend beroep op hen, zich alsnog aan te melden. Viering van liet Feest van den Arbeid. De R.K. Volksbond heeft Zondag het Feest van den Arbeid gevierd. Nadat des middags een plechtigheid in de kerk van IJmuiden werd gehouden, vond des avonds in de zaal van het Patronaatsgebouw de feestavond plaats, waaraan door de Kruis vaart en de St. Josephgezellexxvei'eeniging medewex-king werd vei'leend. Te acht uur trokken de kruisvaarders met vlaggen, voorafgegaan door tambours de zaal binnen, om, na het zingen van het Strijdlied van het R.K. Wei'kliedeixverbond een rond gang te maken door de zaal. Hierna was het woord aan den heer Ch. Straatsburg, die een propagandistisch woord richtte tot de goed- bezette zaal. ten voordeele van de katholieke zaak, van den R.K. Volksbond en in het bij zonder van de actie ..Naar de Nieuwe Gemeen schap". Spreker bracht in herinnering het congres van het R.K. Werkliedenvex'bond te Utrecht waar o.a. de heer Goedkoop het woord voerde. Spreker werd met groote belangstel ling gevolgd en een hartelijk applaus werd zijn loon. Hierna was het woord aan den feestredenaar van dezen avond, Pastoor J. C. de Moei. Deze bracht allereerst dank aan den heer Straatzburg voor zijn gloedvolle woorden. De redevoering was getiteld „Tevre denheid bij den arbeid". Allereerst schetste spreker de maatschappelijke toestanden, de contrasten in den arbeid, en het vaak min achtend neerzien op sommige betrekkingen. Pastoor de Moei haalde in verband hiermede aan het verhaal van Multatulï van den ar beider die steiTen sloeg uit de rots. Elke arbeid is noodzakelijk, en verschil in arbeid is een niet te omzeilen klip in de maat schappij. Minachtend op den arbeider neer zien is dus uit den booze. De actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" propageert rechtvaar digheid en liefde voor den aVbeider.De arbeid, tot meerdere oer van God verricht, is ver heven en werpt rijke vruchten af. Tot slot sprak pastoor de Moei de hoop uit dat velen uit deze redevoering de kern mogen trekken, om tevredenheid te brengen in den arbeid. De heer Straatzburg bracht dank voor deze redevoering waarna de St. Jozef gezellen op het tooneel verschenen om op te voeren „De duivel kocht een lapje gi'ond" van Lambert Melissen. Dit stukje werd op vlotte en prettige wijze gespeeld. Na de pauze voerden de Kruisvaarders van IJmuiden op „Het avontuur van Gei'ard", een stukje waarmee ze in IJmuiden reeds veel succes geboekt hebben. Ook de St. Jansknapen toonden door een pittigen marsch, dat zij er wezen mogen. Tenslotte kwamen nog de kruis vaarders van IJmuiden-Oost op de planken om op te voeren „Zevenacht soldaat op wacht", een pantomime die een waardig slot vormde van dit goed geslaagde Feest van den Arbeid. Vel§erbeek in lentetooi. Heel zachtjes bewegen zich dê teere zacht groene blaadjes van de beuken, de iepen en de linden. De frissche adem van den lentewind blaast er over heen en doet ze ruischen aan hun teere steeltjes. Er is pas wat regen gevallen en daardoor ziet alles er zoo frisch uit en ruikt alles zoo heerlijk naar lente. Op het eikenhout na heeft zoowat elke boom een lichte zomerjapon aangetrokken en waar bloem en blad nog in den knop zit ziet men nu eiken dag het jonge leven verder uitbot ten. Velserheek is niet rijk aan bloemen; kunst matig aangelegde perken kennen we er maar enkele in de nabijheid van het hotel. Daar vlak vóór schittert een perk helgele viooltjes in het zachte Meizonnetje; het stukje hyacin- tenmoziek, dat gedurende eenige weken zoo mooi het gemeentewapen uitbeelde, heeft zijn tijd gehad. De hyacinten zijn uitgebloeid en maken plaats voor wat anders. Ook de vele narcissen, die in' het wiki-e vei-spreid uit de grasvelden omhoog schoten, zijn uitgebloeid. Ook. de prunus, die in 't grasperk langs den weg naar de theeschenkerij zoo prachtig heeft staan bloeien, laat zijn bloesem vallen. Nog een paar dagen en deze heesters die zoo lang zoovele oogen op zich gevestigd heeft gehad heeft zijn staatsiekleed afgeworpen. Maar nu zijn het de lelietjes van dalen en de seringen, die tot bloei komen. De teere witte kelkjes van de lelietjes van dalen komen heel bescheiden uit het blad te voorschijn. Dit bloempje dient zich meer aan met zijn zoeten geur dan met zijn uiterlijk; het treft ons meer dc-or ons reukorgaan dan door het oog. Prachtig staan daarentegen op sommige plaatsen, vooral tegen den boschrand nabij de Lindenlaan de seringen in bloei. Het is daar een groote plek lila, lila in alle verscheiden heid, op een fond van het mooist denkbare groen. Ook in de dierenwereld Is het een en al leven. Er is thans in ons prachtig park zooveel te zien, dat het best een flinke wandeling waard is om van al dat schoons te genieten. AANVARING IN DE VISSCHEKSHAVEN BEHANDELD De Raad voor de Scheepvaart deed uit spraak inzake de aanvaring tijdens mist van de sleepboot „Werkendam" met de motorbot- ter „Gerrit" U.K. 126 bij den toegang tot de Visschershaven te IJmuiden. op 15 November 1938. De raad is van oordeel, dat de hoofdfactor bij de toedracht van deze aanvaring is de dikke mist. Voorts is het bekend, dat bootjes als de „Werkendam" gewoon zijn om snel te varen. Wat nu de toedracht van de aanvaring be treft, kan geen der beide verklaringen ten volle worden aanvaai-d. De kapitein van de „Werkendam" stelt het voor alsof „Gerrit" U.K. 126 reeds goed en wel voor de „Werken dam" over was en daarna een draai over bakboord makende, tegen de sleepboot'is aan gekomen. Dit is echter geheel oixaannemelijk. De raad acht wel aannemelijk de vex-klaring van den schipper van de U.K. 126, dat hij de sleepboot op stuurboord-boeg had. De situatie was nu zóó, dat geen van beide vaar tuigen voor het andere over durfde te gaan, met he gevolg, dat beide schepen achter uitsloegen, waardoor de „Werkendam" naar stuurboord en de U.K. 126 met haar linksche schroef bakboord uit ging. De raad wil den schipper van vaartuigen, die een haven uitkomen en het vaarwater over moeten steken, op het hart drukken zich zoo goed mogelijk er van te overtuigen dat het vaarwater vrij is. AANGEKOMEN 12 Mei: Twin m.s. Ipswich Olga m.s. Londen Orlanda s.s. Rotterdam 13 Mei: Laanamaa m.s. Tallinn Biruta s.s. Riga Boschfontein m.s. Hamburg Rubfx-ed s.s. Londen 14 Mei: Monica m.s. Hambux-g Heworth s.s. Newcastle Triton s.s. Fowey Stux-dee Rose s.s. Swansea Poelau Roebiah m.s. Hambux'g Vliestroom s.s. Huil Brattfors s.s. Skoghall Towneley s.s. Newcastle Ajax s.s. Kopenhagen Salland s.s. Hambui-g 14 Mei: Petrel s.s. Londen Havik m.s. Swansea Stesso s.s. Gdynia Ariadne (Du.) s.s. Bremen Jaarstroom s.s. West Afrika Ara s.s. Bei'gen Deucalion s.s. Hamburg Cabo m.s. Londen 15 Mei: Hamsteiiey s.s. Gdynia Lotos s.s. Zeebrugge Santa Lucia m.s. Swansea Rhein s.s. Hamburg AxTivain m.s. Leith Prowess m.s. Londen Embla s.s. Gefle Föina s.s. Bogen Hébé s.s. Gothenburg VERTROKKEN. 12 Mei: Helena m.s. Calais Bör s.s. Frederiksstad Harpenden s.s. New Castle Germanic s.s. Hull Theseus s.s. Rotterdam Odysseus s.s. Gdynia Nicolaos Michalos s.s. Zeebrugge Akershus s.s. Oslo Vega s.s. Malmo Else Max-ie s.s. New Castle 13 Mei: Oostzee m.s. Rottex'dam Foch Rose s.s. Blyth Rhesus s.s. Londen Nautic s.s. Gent Breda s.s. Chili Patria s.s. Gothenburg Orpheus s.s. Kopenhagen St. Annaland s.s. Newcastle Pex'icles m.s. Hamburg Alcinous m.s. Londen Orestes (Eng.) m.s. Swansea Sandhill m.s. Newcastle Blyth s.s. Goole IJstroom m.s. Leith Oxdanda s.s. Abö Tegri m.s. Antwerpen Regeja m.s. Londen Midsland s.s. Swansea Anxstelstroom m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Loiiden 15 Mei: Jaxitiixa m.s. Boston (Line.) Ceres s.s. Bremen Monica m.s. Hambux-g Aanvaring. Het van Amsterdam te Antwerpen aangekomen Bi-itsche m.s. Glenroy is in dé haven aldaar in aanvaring geweest met het Lithausche s.s. Ma- ryampoli. Eerstgenoemd schip bekwam hierbij schade aan het voorschip, terwijl laatstgenoemd schip boven de waterlijn aan bakboordzijde be schadigd werd. Vioolvermindering. Het in 1908 bij de Mij. Fijenoord te Rotter dam gebouwde s.s. Reyniersz (1646 b.r.t.) is dezer dagen verkocht aan de Heap. Eng. Moh. Steam ship Co. Ltd. te Singapore en herdoopt in Giang Bee. Het in 1917 bij A. en J. v. d. Schuyt. te Pa- pendrecht gebouwde s.s. Hary (1386 b. r. t.) werd aan de Harmestad Rederi a/s. Ie Halden (Noorwegen) verkocht. Dit schip zal herdoopt worden in Regin. Proeftocht. Het voor rekening van de N.V. Rotterdam- sche Lloyd bij P. Smit Jr. te Rotterdam gebouw de vracht en passagiersmotorschip „Japara" (9312 b. r. t.) maakt Zatex-dag j.l. zijn officieele proeftocht. Het schip zal op 3 Juni a.s. zijn reis naar Ned. Indië aanvaarden doch maakt slechts enkele reizen op de hoofdlijn van de Rotter- damsche Lloyd. Daax-na zal het schip worden gebracht in den dienst JavaNew York. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 83 stoom- en motorschepen, waarvan 70 voor Amsterdam bestemd waren, 5 voor IJmuiden, 7 voor Zaandam en 1 schip voor Beverwijk. Reparaties uitgevoerd. Het Estlandsche s.s. Nautic, dat de vorige week van Newcastle in ballast te Amsterdam arriveerde om eenige reparaties in het dok van de Nederlandsche Dok Maatschappij aldaar te ondergaan heeft deze thans beëindigd en zette Zaterdag de reis voort naar Gent. Aan den grond en weer vlot. Het met een lading erts van Caen naar IJmui den bestemde Fx-ansche s.s. Médée, dat Zaterdag bij Quistreham aan den grond gezeten heeft is, naar gemeld wordt, thans met eigen middelen weer vlot gekomen. Het schip passeerde gisteren Dungeness en wordt heden aan het Hoogovenbedrijf ver- wacht. Scheepsbouw voor buitenland. Het op de werf van Gebrs. Niestern en Co. te Delfzijl gebouwde schip „Bissau", dat besteixxd is vook het Gouvernement van Portugeesch Gui nea, heeft Zatex-dag j.l. op de Eems een goed geslaagde proeftocht gemaakt, waarbij een snel heid van IOV2 mijl bereikt wex-d. Het schip is uitgerust met een M.A.N.-motor van 400 P.K., het zal behalve als tonnenlegger dienst doen als sleepboot en is voorzien van een x-adio zend en ontvanginstallatie voorts een echolood, lijn- kanon en gasmaskers. Aanvoer oud ijzer. Met het Nedex-landsche motorschip Twin is hier van Ipswich een lading oud ijzer voor de Hoogovens aangebx-acht, welke in de binnen haven van het bedrijf wordt gelost. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoed naar West- Indië vertrokken motorschip Colombia passeer de het Noordzeekanaal Vrijdagmiddag j.l. met een diepgang van 8,5 Meter. IJzerverschcping. Het Duitsche stoomschip Orlanda kwam hier van Rotterdam bij de Hoogovens aan om een gedeeltelijke lading ijzer in te nemen, bestemd voor Finland. Met hetzelfde doel kwam het Zweedsche s.s. Rubfred van Londen aan dit bedrijf aan om eveneens voor een Oostzeehaven te laden. Aanvoer steenkolen. Het Britsche s.s. Heworth voerde Zondag een lading steenkolen van Newcastle aan voor het Hoogovenbedrijf, alhier. Met eenzelfde lading kwam het eveneens Bx-itsche s.s. Towneley van Newcastle bij dit bedi'ijf aan. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Japan Amstelland (Ned.), x) B. Aires 26 Mèl Chili Abbekerk (Ned.) Japan Amstelkerk (Ned.) x) West Afrika Aurora (Ned.) Midd. Zee Ariadne (Ned.) Venetië Stamboul Chili Abadan 20 Mei Hamburg Barneveld (Ned.) Hamburg 16 Mêi Cordillera (Du.) x) Pto Barrios 26 Mei Crijnssen (Ned.) x) West IndiS 18 Mei Clytoneus (Eng.) x) Batavia 14 Juni Costa Rica (Ned.) x) West Indië Cowrie (Eng.) x) Las Piedras 17 Mei Dolius (Br.) Japan 14 Juni Dr. H. Wiegand (Du.) Kotka 17 Mei Essen (Du.) Ned Indië 9 Juni Danzig 16 Mei Santos 8 Juni Fauna (Ned.) Stettin Chili (via ypoöl) Hermes (Ned.) Alexandrië (via Hfcg.) 19 Mei Hercules (Ned.) Alexandria Heidelberg (Du.) Ned. Indië 21 Juni Illenao (Pan.) La Plata (via Rott.) 31 Mei Bordeaux 16 Mei Irene (Ned.) Midd. Zee Alexandrië 25 Mei J.v. Oldenbernevelt (N. Batavia 30 Mei Jagex-sfontein (Ned.) x) Z. Afrika Joh. de Witt (Ned.) Batavia Laertes (Ned.) Ned indië 21 Mei Magdeburg (Du.) Bataria 28 Mei Megara (Ned.) x) Curagao Médée (Fr.) Caen (v. ÏJm.) heden Nereus (Ned.) Lissabon 16 Mei Nueva Granada (Noor) Pt. Arthur 24 Mei Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika Orion Ned.) Zw. Zee 26 Mei Oleum (Ned.) Rotterdam 16 Mei Ottilie (Du.) Umea 16 Mei Poelau Laut (Ned.) Batavia 19 Mei Polyphemus (Ned.) x) Batavia 29 Me) Poelau Bras (Ned.) x) Batavia Phrontis (Ned.) Batavia 30 Juni Pluto (Ned.) Stettin 16 Mei Pericles (Ned.) Hamburg Kandfontem (Ned.) Zuid Afrika Reggestroom (Ned.) W. Afrika (via Rott.) 19 Mei Rhea (Ned.) Midd Zee 8 Mei Salawati (Ned.) Ned. Indië Servus (Ned.) Swansea heden Southgate (Br.) La Plata Tarakan (Ned.) x) Batavia Tjikandi (Ned.) Ned. Indië Tabian Ned. Indië 4 Juni Trajanus (Ned.) Alexandrië Ton S. (Ned.) Britonferry 16 Mei Ned Indië 22 Mei Bourgas Alexandrië Venus (Ned.) Midd. Zeé (via Rott.) 20 Mei Vesta (Ned.) Hamburg 19 Mei Waterland (Ned.) Buenos Aires 9 Juni 14 Mei van Gibraltar-. 10 Mei van Bahia. 12 Mei van Iquique. 7 Mei te Shanghai. 9 Mei van Dakar. 13 Mei van Bari. in lading. 15 Mei vertrokken. 13 Mei van Callao. pass. 14 Mei Gibraltar. in lading. 15 Mei van Antwerpen. 14 Mei van La Guayra. 12 Mei van Madeix-a. 12 Mei vertrokken. 9 Mei van Bax-bados. 13 Mei te Rottex-dam. 8 Mei van Belawan. 12 Mei vertrokken. 6 Mei van Colombo. 13 Mei vertrokken. 16 Mei vertrokken, in lading. 8 Mei van Curagao. 12 Mei van Lydd. 15 Mei van Stamboul. 10 Mei te Soerabaya. 29 Apx-il van B. Aires. 13 Mei van La Pallice. 12 Mei van Palermo, pass. 14 Mei Gibraltar. 10 Mei van Colombo. 13 Mei van Mombassa. in lading. 15 Mei van Gibraltar. 13 Mei van Post Said. 15 Mei té Hamburg, pass. 15 Mei Dungeness. 11 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 11 Mei te Beira. 11 Mei van Patras. 16 Mei vertrokken. 10 Mei vertrokken. 15 Mei te Londen. 6 Mei van Colombo, in lading, vertrekt 27 Mei. 13 Mei vertrokken. in lading. 15 Mei van Max-seille. 11 Mei van Las Palmas 15 Mei van Ouessant. 13 Mei te Belawan. 13 Mei vertrokken, laadklaar. in lading. 8 Mei van Colombo. 14 Mei van Port Soedan. 12 Mei van Nea-Playa. pass. 14 Mei Px-awle Point. 12 Mei van Gibraltar, in lading. 14 Mei van Malta. 15 Mei van Cadix. verti-ekt 18 Mei. 13 Mei van Montevideo. 1245 ViktagSBan!kTIPMS°3I,nji<3R. Kotter: G 156 f780. -. f31 38 f 860; KW 105 f500; KW 127 Vt'6S«: ft f730; KW 42 f720; KW 135 fKW lzi KW 110 f 260; KW 46 f 360Kww", 28 f580; KW 27 f 200; KW 125 !!J K* f340; KW 175 £290; KW 70 ('J /ft AW 60 62o. WA||/T VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer: totaal 2021. Vette „ma Vette kalveren 250. Nuchtere kalveren i«" SSJ- pen en lemmeren 240. Varkens 794 v li niëren 38. Bokken 14. Ui7--7- Prijzen per K.G. Vette koeien 1, kw. 62, 3e kw. 38—50. Vette ossen 1.. f' kw. 60, 3e kw. 38-48. Vette 2e kw. 90, 3e kw. 60—75. Varken* n! ll0i - -5. Varkens (ieVg„j kw. 46, 3e kw 45 S ?e* 3P l-I.F 00 5chapea wicht) le kw. 47,_,0i üe le kw. 45, 2e kw. 40. 3e kw.' 28 Prijzen per stuk: Schapen le kw 19 0 16, 3e kw. 14. Zuiglammeren le kw 9 1? 3e kw. 3. 2e kw. 5, Vette koeien en ossen, aanvoer l matig, prijzen voor koeien iets stijver d onver. Prima's 80 en 52 cent. Vette k'ai °SSen aanvoer iets grooter, handel tamelijk 'Veren' van vor. week even te handhaven. SehaEf® lammeren, aanvoer korter, handel slerht n zen niet geheel prijshoudend. Varkens i!'1" aanmerkelijk ruimer, handel tamelijk iets lager. Zuiglammeren, aanvoer als m S handel traag, prijzen als vor. iveek Dinsdag Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochmonar, Rott. n. Vancouver 13 v. cris. tobal. Binnendijk, N.-Orleans n. Rott. via Ant werpen 14, 475 M. WZW v. Valentia. Lochgoil, Vancouver n. Fott. p. 14 Sart Pu' Damsterdijk, Rott. ri. Vanc. p. 14 Lizard,' Noordam, Rotterdam n. New-York 14 van Plymouth. Veendam. Rott. n. New-York 15 (6 n.m) te Halifax verw. Leerdam, 13 v. New-Orleans n. Rott. Zaandam, 13 v. New-York n. Rott' HALCYON LIJN. Vredenburg, 14 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Arnhem, Morphou n. Rott. 14 v. Al- gïers 123 verw.). Stad Zwolle, 13 v. Vlaardingen te Fadalah voor Rott./Vlaard. Stad Haarlem, Rott. n. Luien, d, 12 El- seneur. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 14 te Marseille. Jagersfontein (thuisr.) 13 van Mombassa. Bloemfontein (uitr.) 13 v. Dakar. Heemskerk (uitr.) 15 te Durban. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 15 van Hamburg te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) p. 24 Gibraltar. Serooskerk (uitr.) 15 te Shanghai. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 14 van Dakar. Jaarstroom, 14 v. Hamburg te Amsterdam, Nigerstroom (uitr.) 12 van Lagos, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 12 van Santos. Salland, 15 van Hamburg te Amsterdam. Waterland (thuisr.) 13 van Montevideo. Eemlajtid (uitr.) 15 te Rio de Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Socrates, 12 van Barbados n. Port Limon, Alkmaar, 12 van Iquique naar Callao. Achilles, 13 van Stamboul n. Callaoni. Ajax, 14 van Kopenhagen te Amsterdam. Ariadne, 13 van Malta te Venetië. Aurora, 13 van Bari naar Messina. Barneveld, 15 v. Hamburg te Antwerpen. Colombia, Arnst. 11. W.-Indië 13 van Dover, Cottica, 15 v. New-York te Curagao, Deucalion, 15 van Hamburg te Amster dam. Fauna, 14 van Kopenhagen te Stettm. Hebe, 15 van Gothenburg te Amsterdam. Hercules, 13 van Stamboul naar Kymassi. Juno, Izmir, n. Amsterdam p. 14 Gibraltar. Mars, Rott. n. Malaga, p. 14 Dungeness. Oberon, 13 van Tripoli te Messina. Odysseus, Amst. n. Gdynia p. 14 Holtenau. Pericles, 14 van Amsterdam te Hamburg. Pygmalion, 13 v. Algiers n. Alexandria Rhea, Venetië n. Amsterdam 15 (12 midd.) 130 mijl ZW van Ouessant. Simon Bolivar, 14 v. Cristobal n. Cartagena. Theseus, Rott. n. Pasajes p. 15 B. Head. Titus, Lissabon n. Genua p. 14 Gibraltar. Trajanus, 14 v. Volo naar Napels. Triton, Rott. n. Tanger p. 14 Dungeness. Ulysses, 14 v. Stamboul te Bourgas. Venus, Valencia n. Rott. 13 van Cadix. Vulcanus, 14 van Malta naar Algiers. El Libertador, 11 v. Curacao n. Maracaibo. Astrea, 10 v. Curacao n. Maracaibo. Atlas, 13 van Maracaibo te Curagao. Dido 12 van Haiti te Curagao. Euterpe, Dantzig n. Amst. p. 15 BrunsbutteL Pluto, 15 v. Stettin te Amsterdam. Cex-es 15 v. Amst. naar Bremen. MEYER Co's SCHEEPV. MIJ. Glenogle, Daii'en n. Rott. p. 14 Wight Theseus, Japan n. Rott. p. 14 Gibraltar. City of Bedford 14 v. Taku Bar te Rott. Philoctetes, Japan n. Rott. 15 te Singapore. Antilochus, Rott. n. Japan la te Penanf; Laertes, Batavia n. Amst. p. 15 GAr^ör. City of Athens, Dairen n. Rott 13 teHongA. Maron, L'pool n. Java, p. 14 ^°!yhea~.„ zw Teucer, Rotterdam n. Japan 13 140 mul Z- van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuisr.) 15 Mei van Genua. Blitar 15 v. Rott. naar Batavia. Siantar (uitr.) passeerde 15 Mei Gibrjjta. Tosari (uitx-eis) pass. 16 Pont <*e Gal Baloeran (uitr.) 15 (1 n.) van Lis* Kota Baroe, 14 v. Hamburg te_ Rotterdam. Kota Pinang (uitr.) p. 14 Perim. Dempo (thuisr.) 14 v. Sabang. Indrapoera (uitr.) 15 te Belawan. Sibajak (thuisr.) 16 te Rotterdam. Bantam (uitr.) p. 14 Pei-im. Brastagi (thuisr.) 19 te Genua ven Buitenzox-g (thuisr.) 14 te Genua,a ROTTERDAM—ZU1D-AMERIKA LI Alwaki (uitr.) p. 13 Fern. Noronha. Alhena (uitr.) p. 14 Ouessant. Alcyone (thuisr.) 13 v. Sant°!;_DT .wn STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (thuisr.) 13 van Belawan. Simaloer, 13 v. Singapore naar Saigon- Tajandoen, (thuisr.) p. 14 Lizard. Poelau Tello (uitr.) 15 van Suez. Poelau Laut (thuisr.) 15 te Londen. Poelau Roebiah 14 v. Bremen te Ams Tabian (thuisr.) 14 van Port Sudan. Moena (uitr.) 14 van Suez. WIJK LIJN- Mor. Bevex-wijk 13 v. Rotterdam le Vo phou n. Rotterdam. Naaldwijk 14 v. Antwerpen ie Li&apw»!

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2