Een vraag van belang: drie maal Roosevelt? Roosevelt tot nieuw initiatief bereid WATERPOLO tlC. ANDERS j (Van onzen correspondent te New York) TALRIJKE vragen houden de openbare meening van de Vereenigde Staten bezig. Vragen van binnen- en van buitenlandschen aard. Economische, sociale, politieke en financieele vragen. De openbare meening stelt belang in deze vragen. Het is een van de eerste en meest ver kwikkende indrukken die ge, zoodra ge een week in Amerika zijfc, krijgt: de algemeene be> langstelling voor al die geweldige vraagstuk ken. De Amerikaan mag in Europeesche oogen kinderlijk zijn, hij is zeker intelligent. Het moge den Europeaan onmiddellijk opvallen dat, de oude cultuur in dit jonge land uiteraard ontbreekt, een groot voordeel van die jonkheid blijkt te zijn dat de nieuwe cultuur hier frisch en verkwikkend is. Een uiting van die nieuwe cultuur is de brandende belangstelling voor brandende kwesties, die de geheele openbare meening in vuur en vlam zet. Ieder mensch gevoelt zich hier verantwoor delijk deel en lid van de gemeenschap. En de pers wakkert deze vlam van saamhoorigheid en verantwoordelijkheidsgevoel aan. De poli tieke constellatie het feit dat de Vereenigde Staten behoudens een paar handjes vol socia listen, communisten .en nationaal-socialisten, die in de volksvertegenwoordiging geen zeg gingschap hebben, slechts twee groote partijen kennen: de Republikeinsche en de Democrati sche deze politieke constellatie brengt met zich mede dat kleine politikasterij hier ont breekt. Het spelletje van het vliegen-afvangen, zooals Europa dat kent, wordt hier niet be oefend. Ge staat hier als buitenstaander ver bijsterd van alle grootheid op ieder gebied, op ieder terrein van het openbare leven, ook van de grootheid der vraagstukken en probleem stellingen. Het is ondoenlijk door die groot heid veronderstellingen te opperen omtrent de feitelijke beantwoording der vragen. Doch men kan ze bezien, wikken en wegen. Men kan de kansen meten naar de verschijnselen en naar de schaduwen die vooruit geworpen wor den. Doch wie zich van zijn verantwoordelijk heid bewust is, mag noch wil zich wagen aan veronderstellingen. Het volksoordeel is door zijn grilligheid, door zijn afhankelijkheid van actueele daden en gebeurtenissen grillig en on zeker. Hoeveel te meer geldt dit in een land van zulke reusachtige afmetingen als de Ver eenigde Staten. In een land van zoo verschei dene belangensfeeren. EEN van de belangrijkste binnenlandsche i vraagstukken is: zaï Roosevelt gedurende een derde presidentieele ambtsperiode in net Witte Huis zetelen? De beantwoording van deze belangrijke vraag hangt van drie andere vra gen af: wil Roosevelt het zelf? Zoo ja, wil zijn Democratische Partij het? Zoo ja: zal het volk Roosevelt dan herkiezen? Dat Roosevelt den ingrijpenden arbeid dien hij heeft verricht voortgezet wil zien is duide lijk: iemand die iets op stapel heeft gezet wil het ook van stapel zien loopen en het zien „varen". Iedereen in Amerika begrijpt dus dat Roosevelt zal streven naar de voortzetting van zijn politiek na 1940. Het zou niet voor hem pleiten wanneer hij dat niet wenschte. Maar de vraag die nu reeds haar schaduw over Washington werpt is: of de president, dit doel nastrevende, zal trachten te breken met de Amerikaansche traditie, die zich verzet tegen een derde presidentieele termijn. Immers: er zijn andere mannen beschikbaar om het schip van staat in zijn koers verder te leiden. Lieden, die niet onbekend zijn op het terrein der poli tiek, hellen over tot de meening dat Roosevelt geneigd zou zijn met de anti-derde-termijn traditie te breken, wanneer zijn kans op suc ces voor een herverkiezing duidelijk is. Deze meening wordt afgeleid uit de houding van den President ten opzichte van de huidige po litieke situatie, en uit de „derde-termijn-agita tie" die in de kringen van Roosevelts nauwste aanhangers te bespeuren valt. De vraag is nu dus maar of die kans op succes duidelijk aan wezig is. Dit is de moeilijkste vraag die in Ame rika gesteld kan worden: heeft Roosevelt de meerderheid des volks achter zich? Ik stelde deze vraag aan een uitmuntenden kenner van land en volk. Zijn antwoord luidde: „Als Roo sevelt 40 procent achter zich heeft zou het mij meevallen". Maar een andere even goede ken ner schatte dit percentage op75! Ik wil de probleemstelling niet vertroebelen, doch ik moet opmerken dat Roosevelt verschil lende (revolutioneerende) politieken voert: en dat het heelemaal niet zeker is dat een voor stander van zijn economische politiek eveneens voorstander van zijn buitenlandsche poli tiek is. Turner Catledge, een van de parlementaire redacteuren van de New-York Times schrijft: „een jaar geleden leed het geen twijfel dat Roosevelt, wanneer hij dit zou wenschen, weel een candidaatstelling van de Democratische Partij zou kunnen verkrijgen. Maar dat was vóór de zoogenaamde „zuiveringscampagne", die een aantal niet geheel honderd-procentige democraten uit de partij heeft gestooten. Deze gebeurtenissen hebben een profetie over den derden termijn zeer onzeker gemaakt". Doch anderzijds en hier blijkt weer eens duidelijk de samenhang tusschen binnen- en buitenlandsche politiek werpt deze buiten landsche Rooseveltiaansche politiek haar ge wicht ook op de weegschaal: de mogelijkheid bestaat in groote mate dat de internationale situatie zulk een punt zal bereiken, dat het Amerikaansche volk tot de overtuiging zou kunnen komen dat het gemeenschappelijke Amerikaansche belang efschen zou dat het re- geeringsbeleid wordt voortgezet. Vandaar de wel eens gehoorde venijnige opmerking dat Roosevelt persoonlijk belang heeft bij een ver scherping van deze buitenlandsche situatie.Wie zoo spreken in Amerika en vooral in Europa twijfelen aan de oprechtheid en het idealis me van den president. Tot nu toe heeft Roosevelt zelf niets doen blijken van zijn bedoelingen. Op de persconfe renties die hij iedere week pleegt te houden, heeft hij zich zorgvuldig verre gehouden van eenige uitlating hieromtrent. De pers en het publiek luisteren heel scherp naar zulk een uit lating en het geringste woord, dat een zinspe ling zou kunnen zijn, zou met graagte worden opgevangen. Tot nu toe is dit geringste woord niet vernomen. In Washington begint de meening door te breken dat het gewenscht is dat de president zich wel zal uiten. Maar het zal voor Roosevelt niet gemakkelijk zijn nu reeds aan dien aan drang gehoor te geven. Immers: wanneer hij te kennen geeft dat hij voor een derde termijn opteert, loopt hij de kans zijn tegenstanders in de eigen Democratische Partij tegen zich in het harnas te jagen; doch wanneer hij zich uit in de andere richting, plaatst hij zich in de verzwakkende positie van een staatsman. Wiens dagen geteld zijn. Eén ding staat vast: deze onzekerheid stijft de anti-Roosevelt oppositie in haar houding. Er staan belangrijke dingen op stapel, zoowel wat de buitenlandsche als wat de binnenland sche politiek betreft. En de oppositie meent dat door haar verzet Roosevelt er toe zou kun ncn worden gebracht, geen derde termijn te ambieeren. rj OOALS ik reeds zeide: aan eenige voor- /Lj spelling waag ik mij niet. De drie vragen zijn: Wil Roosevelt? Wil de Democratische Par tij? wil het volk? En zelfs over de eerste vraag is er nog volstrekte onzekerheid. Hoe zwijg zaam en voorzichtig Roosevelt ook moge zijn in 1940 moeten deze drie vragen beantwoord worden. Het kan dus in geen geval lang duren of hij zal zich moeten uiten. De eerste vraag zal daarmee beantwoord zijn. Dan komt de on zekerheid van de beide andere vragen. Hun be antwoording hangt voor een niet gering gedeel te af van den buitenlandschen toestand. Daar om is de vraag of Roosevelt herkozen zal wor den niet alleen voor de Vereenigde Staten doch voor de geheele wereld van belang. En om ten slotte nog even in een enkelen regel aan te toonen hoe gecompliceerd dit alles is, zij hier aan een vierde vraag toegevoegd: Zal er dan een man op het Witte Huis komen die Roose velts politiek voortzet? Of een man die een an dere, tegengestelde, politiek zal gaan voeren? Of zal er een man komen die bijvoorbeeld Roo sevelts economische binnenlandsche politiek niet voortzet en zijn buitenlandsch beleid wel? Al deze vraagteekens vormen samen een groot vraagteeken. Zoo groot dat zijn schaduw niet alleen over de witte koepels van Washington ligt, niet alleen over het geheele reusachtige gebied der Vereenigde Staten, niet alleen over het gansche werelddeel Amerika, doch over den ganschen aardbol. Zoo belangrijk is de president der Vereenigde Staten. Mr. E. ELIAS NEW YORK, 15 Mei. (Reuter-ANP) Volgens een bericht van de „New York Times" uit Washington is president Roo sevelt bereid tot een nieuwe oproeping ten gunste van den vrede, als de gele genheid zich voordoet of er een nieuwe kritieke toestand in een nieuwe kri tieke toestand in Europa zou ontstaan. Een ambtenaar van het departement van buf- tenlandsche zaken, die medewerking heeft ver leend bij het vorige initiatief van Roosevelt, heeft volgens het blad verklaard dat de presi dent dan zou voorstellen een conferentie te hou den, waarop de economische vraagstukken ge regeld zouden moeten worden, zonder dat grens- uitbreiding genoemd zou worden. Jeugdwedstrijden te Haarlem. Dat de zwemkring Den Ilaag van den IC. N. Z. B. over jeugdige water- polospclcrs beschikt, die binnenkort iets voor het Ncdcrlandsch Zevental kunnen gaan beleckencn, is Zondagmid dag wel duidelijk gebleken in het Haar- lemsche Sportfondsenbad, waar twee uit jonge spelers van H. Z. en P .C. en Zian samengestelde Haagsche jcugd- zeventallen aan het door den kring Haarlem van den IC. N. Z. B. georgani seerde jeugd-watcrpolotournooi deel namen en als finalisten den strijd moesten beslissen. Welnu, de met spanning tegemoet geziene strijd is beslist, zij het niet op normale wijze. De strijd had namelijk zóóveel van de krachten en het uithoudingsvermogen van de spelers ge vergd, dat, de medische commissie van den IC. N. Z. B. bij monde van Dr. Van Senus verbood om verder te spelen en voorstelde strafworpen te laten beslissen. Beide Haagsche ploegen kregen zes strafwor pen te nemen, waarvan de A-ploeg (een volledige H. Z. en P. C. ploeg) er twee en de B-ploeg, dank zij haar scnutters De Roo, Boomsluiter en Braasem, er drie benutte, zoodat het Haagsche B zevental als overwinnaar uit den strijd te voorschijn kwam en na de prijsuitreiking dooi den heer L. Brunt, voorzitter van den kring Haarlem van den IC. N. Z. B., met zeven sier lijke bekertjes naar de residentie ging. Haarlem opende het waterpolo-festijn te twee uur met een wedstrijd tegen het jeugdzevental van den zwemkring Utrecht. Onze stadgenoo- ten moesten het heiaas zonder De Geest (H.P.C.) stellen en het bleek weldra, dat diens plaats vervanger, de Haarlem-speler Verdel, voor de ploeg een verzwakking beteekende. De Utrechte naren toch, die over het algemeen beter combi neerden en sneller waren, wisten soms met rushes op links, maar meestal op rechts verwar ring in de Haarlemsche achterhoede te brengen. Ook in de Haarlemsche voorhoede vlotte het niet zoo, als wij wel verwacht hadden. Voor een deel was dat een gevolg van het straffe verde digen van de U. Z. C.-defensie, maar voor een belangrijk deel ook van liet falen van den H. P. C.'er Kolderie. Deze tekortkomingen in de Haarlemsche ploeg waren oorzaak, dat doelman Wevers, die overigens keurige staaltjes doel- verdedigen ten beste heeft gegeven, drie maal voor schoten van den D, IC. R.-middenvoor C. Bakker had moeten zwichten, voor Swier, die inmiddels met Kolderie van plaats was verwis seld, kort voor het eindsignaal van scheidsrech ter Blitz de eer redde. Het Haarlemsche jeugdzevental werd dus in de eerste ronde met een 31 nederlaag van verdere deelneming uitgeschakeld- Daarna vroeg de krachtmeting Rotterdam Amsterdam aller aandacht. Reeds voor de rust maakte de stoere Rotterdamsche ploeg den in druk, de sterkste te zijn. Neit alleen door den 20 voorsprong, dien de Rotterdammers in de eerste helft veroverden, doch vooral door het technisch betere en tac tisch verrassender spel. Smitshuijzen, die in plaats van den IJ-man Engers op de midden voor-plaats lag, kon tegen Van Polvliet betrek kelijk weinig uitrichten. De Rotterdammers gaven door Polvliet (2), Sehönbergen en Hase- broek doelman Vogel vijf maal het nakijken; de doelwachter van de Maasstedelingen, Goederond moest, slechts tweemaal den bal uit het net halen. Een aardige wedstrijd om te zien was de ont moeting van Den Haag A. en Het Gooi De Gooische ploeg nam door Zijderlaan de leiding (0l), doch toen hadden de Hagenaars weldra het lek in de Gooische achterhoede gevonden en moest doelman Van Heerden nog vóór de rust voor schoten van Van Dijk (2) en Ruimschotel (2) zwichten, l'n de tweede helft herstelden de Gooilanders zich kranig. Hoewel de Hagenaars technisch veel beter waren, slaagde alleen Otten er in nog een keer te doelpunten, zoodat het einde kwam voor Den Haag A met den uitslag Het jeugdzevental van Utrecht kwam, dank zij zijn overwinning op Haarlem, tegen Den Haag" B in het water. De gevaarlijke Zian-speler Braasem bezorgde zijn ploeg een 30 voor sprong en toen eerst kwam Utrecht goed los. Twee maal achtereen kreeg dc Haagsche doel man Vlothuizen het nakijken (33). In de laat ste seconde viel de beslissing, toen een achter- speler van Utrecht den bal in eigen doel sloeg (42). Spannender nog was de strijd tusschen Rotterdam en Den Haag A. De Maasstedelingen zaten er zoo goed op, dat zij den Hagenaars in de eerste helft eenvoudig beletten het bekende snelle, en mooi open spel te ontplooien. Vooral ook, doordat de Haagsche keeper, Feis, voor rust slecht op dreef was, stond Rotterdam aan het einde van de eerste helft met 41 voor. Het was dan ook een verrassing, dat de Maas stedelingen in de tweede helft op eigen terrein werden teruggedrongen niet allecr-, maar moesten toezien, dat Otten driemaal achtereen kon scoren en den stand nog op 44 kon brengen, zoodat verlenging van den normalen speeltijd noodza kelijk was. Techniek en uithoudingsvermogen zegevierden: Den Haag A plaatste zich met een 65 zege in de finale, die zooals wij in den aanhef reeds schreven door strafworpen beslist werd. UtrechtHaarlem 31 RotterdamAmsterdam 5f Den Haag AHet Gooi 5- UtrechtDen Haag B RotterdamDen Haag A (Na vex-lenging 56). De wedstrijd schoonspringen, waaraan door de Haarlemsche springers Van der Voort, Ha ven, Zomer en Donders werd deelgenomen, werd met een totaal van 61.46 door Van der Voort (Haarlem) gewonnen voor den „Waterrat" Haven (totaal 55.54) en voor den comïng-man van H. V. G. B., A. Zomer (50.08). 1 2—4 4—4 Het drama te Hocnsbroek. MAASTRICHT, 15 Mei. Het O.M. cisehte hedenmorgen voor de recht bank te Maastricht tegen den 48-jari- gen invaliden mijnwerker H. J. B. te Hoensbroek. wegens doodslag op zijn kostbaas, den 53-jarigen mijnwerker H. J. Duisings, en wegens poging tot doodslag op den zoon Frans Duisings, en op zijn mede-kostganger, C. J. Ruij- ters, vijftien jaar gevangenisstraf. De koloniale verlangens van Duitscliland. Zondag is te München een conferentie ter bestudeering van de koloniale vraagstukken gehouden, bij welke gelegenheid minister Frank verklaarde, dat, zooals in iedere andere politieke kwestie Italië en Duitschland ook in hun koloniale politiek een onverbrekelijke ge sloten eenheid vormen, in den strijd om de levensrechten en de „levensruimte" der beide volken. Zoo zal, aldus Frank, het fascistische en het nationaal-socialistische koloniale recht een politieke en economische reorganisatie van Afrika tot stand brengen. Ook werd nog het woord gevoerd door den kabinetschef van het ministerie voor Ita- liaansch-Afrika, vice-gouverneur Meregazzf en door rijksstadhouder Ritter von Epp. De laatste zeide: Duitschland's wapen in den strijd om zijn recht op koloniën is het wapen van het recht. Als beschermer van het recht heeft het echter ook de macht noodig, want het weet zeer goed, dat het slechts zooveed recht krijgt als het macht bezit. Copyright P, I. B. Box 6 Copenhogen Zoo ging het een heel jaar lang. De keizer, het hof en al de andere Chineezen kenden ieder geluid van den kunstvogelzang uit 't 'hoofd. Daarom vonden zij hem juist 't allermooist, want nu konden ze zelf meezingen. Ook de straatjongens zongen: „Zizizi, tjoe-tjoe- tjoe" en de keizer zong het eveneens. Ja, dat was stellig iets heel bijzonders. Maar op een avond, toen de kunstvogel z'n uiterste best deed. II Er was iets in den vogel gesprongen, alle raadjes liepen af en want de keizer lag in bed naar hem te luisteren, zei er iets „krak". de muziek hield op. De keizer sprong van schrik uit z'n bed en ontbood zijn lijfarts. Maar die kon er niets aan doen, Nu moest de horlogemaker komen en na ontzaggelijk veel heen en weer gepraat en uit elkaar halen bracht hij den vogel tenslotte weer een beetje in orde. Maar hij zei, dat men er zeer voorzichtig mede om moest gaan, want de tandjes waren afgesleten en het was niet mogelyk er nieuwe in te zetten en de muziek den toch zuiver te houden. Slechts ééns per jaar moöht de kunstvogel nu zingen en dan ging het heel streng toe. Dan hield de kapelmeester- een lange toespraak vol moeilijke woorden en zei, dat het net zoo goed was als vroeger. En dan was het ook net zoo goed. MussoUni's rede „iet ongDnsl. Londen ontvangen De News Chronicle: J>P i0c .»"e ies van het vredesfront beErepe„». De diplomatieke medewerker Reuter verneemt dat de fcK V® Mussolini's rede in diplomatieke n? sche kringen niet ongunstig b\t van oordeel dat de Duce vrelL L' gematigd was. Zijn nadruSg™£ klaring dat er in Europa geen wl stuk is, waarover oorlog glvtL worden en zijn zinspeling op dj pen die verwijderd kunnen word"" worden beschouwd als aanwn,- dat, voor zoover het Italië betS®?' deur niet voor de mogelijkheid derhandeling is gesloten. on" Natuurlijk was de rede voor een voor binnenlandsch gebruik bestemd dttI gelooft, dat de algemeene atmoste.; a 1,1 inevToed!ng Van de" DUCe niet Md«4ï bt Over het algemeen neemt de rede Ir, a gelsche bladen geen eerste plaats in. Mta bladen publiceeren commentaar lUe De „Daily Mail" zegt, dat de rede in h„ u zaak als gematigd kan worden beschouwd wel de feiten verdraaid zijn De Tl™?,' „Men heeft algemeen het gevoel dit de verkl? ringen van Mussolmi, hoewel de toon dagend was, den toestand in Europa niet hebben gemaakt". slechter De „Daily Telegraph" schrijft: „Als Musmi., van meening is dat geen der hangende stukken een oorlog kan rechtvaardigen mX rekenen op een zelfbeheersching en een «1 1 tigdheid der totalitaire staten, die hun nSR en hun ambities tot dusverre niet kenden" Volgens de „News Chronicle" zoif het' dwaasheid zijn te denken, dat Mussolini van mS ning veranderd is, doch de getemperde toon zijn rede schijnt te bewijzen, dat hij de les vü het vredesfront heeft begrepen Do „Daily Express" spreekt van een over het algemeen vreedzame rede, die een bemoedie is voor hen, die gelooven, dat er vrede zal hjj Fransche persstemmen. Do „Paris Soir" schrijft onder het opschrift „onzekerheden in de rede van Mussolini" ca „de Duce verkondigt, dat de knoopen ir. de in: ternationale betrekkingen zullen moeten worden „doorgesneden". Vrede in rechtvaardigheid, zegt Mussolini Doch wat voor rechtvaardigheid? Ook hierover geen nadere aanduidingen. De Temps schrijft: „De Duce heeft gezegd dat er, in weerwil van den huidigen internat^ nalen toestand, niets is, dat een corlog kan rechtvaardigen. Als dit. naar wij willen aanne men, een oprechte gedachtenuiting is, moet men zoowel te Berlijn als te Rome, inzien, dat de or ganisatie van een defensieef stelsel, in Oost- Europa een minstens even belangrijke bijdrage tot het behoud van den vrede vormt als naar de opvatting van Duce en Führer een militair bond genootschap tusschen Italië en Duitschland". De „Intransigeant" verklaart: „Als er op het oogenblik geen enkel vraagstuk is, dat een oor log zou kunnén rechtvaardigen, waarom dan niet werkelijk vrede gesloten?" Het blad wijst er verder op, dat Mussolmi in het geheel niet gesproken heeft op de eischen, die hij aan het eind van het vorig jaar heeft gesteld. „Musso lini", aldus het blad, „weet maar al te goed, dat hij een oorlog zou ontketenen als hij een aanslag zou willen plegen op de onschendbaar» heid van het Fransche grondgebied of rijk". Duitsche solidariteit. Politieke kringen te Berlijn begroeten de re devoering van Mussolini met de grootste vol doening. Zij constateeren, zoo meldt Havas, dat de rede „volkomen overeenstemming" aantoont tusschen de beide landen van den spil en een rechtstreéksch en gemeenschappelijk antwoord der beide landen vormt op de redevoeringen van Chamberlain en Daladier. Zij doen de verkla ring betreffende de vreedzame aspiraties, die Duitschland en Italië bezielen, uitkomen, even als de verklaring, dat de spilmogendheden zoo noodig haar rechten met de wapenen zouden weten te verdedigen. De democratische mogend heden moeten thans anders dan door woorden hun vredelievendheid bewijzen, aldus de opvat ting hier. De „Völkischer Beobachter" schrijft: „Gedu rende de laatste dagen heeft men uit Londen en Parijs verklaringen kunnen hooren, die duide lijk aantoonden, hoezeer de leidende staats mannen der Westelijke mogendheden onder den druk van de demagogische opvattingen der op positie staan. Daartegenover belichamen de verklaringen van de groote Duitsche en Italiaan- sche volksleiders den Wil van eendrachtige vol ken. Deze verklaringen streven er niet naar, moeizaam een meerderheid voor de tactiek van het oogenblik te verkrijgen. Zij geven uiting aan hetgeen de volken denken en wenschen en waar voor zij tot het grootste offer bereid zijn. Want zooals de honderdduizenden, die te Turijn uiting gaven aan hun onverbrekelijke verknochtheid aan Mussolini „voelen alle Italianen en voelt het geheele Duitsche volle." De Duce heeft zijn rede de harde werkelijkheid van het oogen blik en het doel der Duitsch-Italiaansche sa menwerking onderstreept. Mussolini heeft de onbetwistbare waarneia uitgesproken, dat geen der vraagstukken, ai P regeling wachten, reden voor een wereldoorlog behoeft te zijn". v(Wordt vervolgd). meen, werden gedood. Vuurgevecht in de Dobroedsja. De buitenlandsche gezantschappen te Sofia zijn naar Havas meldt in kenm gesteld van een incident, dat zich o - langs heeft voorgedaan in de Dobroej^a en waarbij 22 Bulgaren om het zijn gekomen. De Bulgaarsche regeering heeftzijn gezant te Boekarest opgedragen bj Roemeensche regeering te protesteer Het Roemeensche persagentschap Rador ver klaart hierover het volgende: /i,>pcteur De vorige week werd ir. Zamfiresco, van een vliegtuigenfabriek, die zich bezitting in de Dobrodesja begaf m Fotesc- en 11 personen, bij BelltohpfLhaii- door een twintigtal bandieten, die delden en hun kostbaarheden stale j de vlucht namen na nog de telegraafdraden hebben doorgesneden. „-hiiMion, die Gendarmse arresteerden de schuldige :n volledige bekentenis aflegden. De meesten hunner waren va" josn afkomst, sommigen waren RooM»» bandieten werden overgebracht n gerech- stad om overgeleverd té'worden a Tj.,ens de telijke autoriteiten, boden zij ver mes Van ontstane vechtpartij moesten de g j,andje. hun vuurwapens gebruik maken: e Roe- ontvluchtten, andere, onder wie eer»

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6