Amerikaansche duikboot Frankrijke bemiddeling Lagerhuis keurt de Britsche politiek inzake Palestina goed. Betrekkelijk geringe meerderheid. Koningin Mary bij auto ongeluk gewond. Bonnet is optimistisch. in de Britsch-Russische onderhandelingen. RADII) g-p-AG-^ M E T 1939 -WÖ5 1 T aeerhuis heeft de motie der Brit- reeeerins, waarin haar politiek in- Palestina wordt soedgekeurd, gis- met 268 tegen 179 stemmen aange- ""ÏT'hoor de Labourop'positie inge- L amendement op de regeerings- Se werd met 281 tegen 181 stemmen verworpen. p.,,ter meldt hebben minstens 20 aan- S «gSring - onder wie Churchill - hogers aer e drie partijen, waaruit de re- bèboorende rmd> bij de stemming over het Amendement tegen de regeering gestemd, labour™" ongeveer 40 aanwezige aanhan- SW rekent, rfwel zich van stemming heb_ tirS thouden ofwel met de oppositie mee heb ben gesre..™- ^betrekkelijk geringe meerderheid, die de bii de stemming over het Palestijnsche regeering o J het Lagerhuis verkregen heeft, «"ff. de pers, vooral die der oppositie, be- d als een aanwijzing, dat nog naar een T JossinS getocht moet worden, 'of Manchester Guardian" schrijft, dat een üeid van slechts 89 stemmen bij een zoo ?fnrriik debat vrijwel gelijk staat met een ne- S Siding tusschen Joden en Arabie- Vren ol anderen vorm schijnt nog steeds de "Hïieliike oplossing te moeten zijn. n Daily Telegraph" komt op grond van «mimische ramingen tot de conclusie, dat de S™ inunigratievoorstellen de grens van de voorzichtiglieid overschrijden. Volaens de „Times" zou een groote stap op la weg naar stabilisatie in het geheele gebied !Saan kunnen worden, indien het Syrische vraagstuk met het Palestijnsche verbonden kon "orden en in federalen zin kon worden opgelost. Gedrochten verdwijnen van de Duitsche kermis. De chef van de Duitsche politie, Himmler, heeft het vertoonen van gedrochten, reuzen, dwergen, vrouwen met baarden e.d. verboden. Ook mogen in kermistenten geen foto's van groote rampen meer worden te kijk gesteld. Doodstraf op hoogverraad in Ierland. Het Iersche parlement heeft de hoogverraad- wet aangenomen, op grond waarvan voor hoog verraad de doodstraf kan worden geëischt. De wet zal na onderteekening door president Douglas Hyde op 25 Mei van kracht worden. Siegfried-lime gedeeltelijk onder water. Kazematten moeten ontruimd worden. Tengevolge van het wassen van den Rijn zijn de vooruitgeschoven kazematten van.de Sièg- friedlinie onder water gekomen, zoodat zij ont ruimd moesten worden. Aan den Franschen oever heeft het water nog niet de eerste kazematten bereikt, aangezien deze hooger liggen dan de Duitsche. Vier doöden bij vliegtuigongeluk in Engeland. Bommenwerper neergestort. Dinsdagmiddag is te Kelwick nabij Newark een bombardementsvliegtuig neergestort. Vier der inzittenden zijn verbrand, de vijfde werd zwaar gewond. Duitsche troepen verlaten Spanje. Speciale treinen naar Vigo. --„nus.Mjuuag is het vertrek van de Duitsche ,.epen Leon begonnen. Met tusschenpoo- non 3n y,ee uur vertrokken de speciale trei- tc'niA33!. waar zij zich aan boord van de -cnepen begeven, waarmede zij naar hun vader- wprdrj Y%e^.enZoowel te Leon als te Vigo bevnlirl Duttschers luide toegejuicht door de bevolking, aldus het D. N. B. In het Hoogerhuis is na debat zonder hoofde lijke stemming de door de regeering ingediende motie aangenomen. Koninklijke auto met vrachtwagen in botsing Koningin Mary heeft gistermiddag een auto-ongeluk gehad in Putney, een voorstad van Londen. Blijkens een officieel bulletin heeft koningin Mary kneuzingen en een ze nuwschok opgeloopen. Ofschoon de kneuzingen aanzienlijk zijn en enkele dagen volledige rust noodig zullen ma ken, was de toestand der koningin gisteravond bevredigend. Koningin Mary. De auto, waarin koningin Mary zich bevond, kwam op een kruispunt in Putney in botsing met een vrachtauto, tengevolge waarvan de wagen volkomen ondersteboven kwam te liggen.. De koningin en de haar begeleidende dames werden door een schilder met een ladder uit de auto geholpen. Nadat de koningin, die zeer bleek zag, in de woning van een plaatselijken dokter was geholpen, werd -zij, -na. eenigen tijd gerust te hebben,-.in een andere koninklijkë vaüto naar Marlborough house; teruggebracht. - De -koningin trók zich ih haar particuliere vertrekken terug, waar-zij door een dokter werd behandeld. Koningin Mary werd op haar autotocht, be halve door eenige hofdames, vergezeld door haar thesaurier Lord Claud, die snijwonden aan de hand opliep. Een der hofdames kreeg ontvellingen aan den arm. Deze beiden, als mede de chauffeur, waren door den schrik zeer ontdaan Reuter vernam hedenmorgen dat Koningin Mary een betrekkelijk rustigen nacht heeft ge had. Fransche minister voorziet een snel en goed einde der Fransch-Britsche- Russische onderhandelingen. Georges Bonnet. Paris Soir publiceert een door Georges Bonnet te Gevène aan den bekenden journalist Jules Sauerwein afgelegde verklaring, waarin de Fransche minis ter zeide: „Na de langdurige besprekin gen, die ik met Maisky en Lord Halifax heb gehad, heb ik thans de stellige overtuiging, dat de onderhandelingen tusschen Groot Brittannië, Sovjet Rus land en Frankrijk snel tot een goed einde zullen komen. Voor Frankrijk, dat reeds door het Fransch-Russische ver drag verbonden is, zal deze gelukkige overeenkomst de consolidatie beteekenen van zijn stelsel van veiligheid en een kostbare troef voor de handhaving van den vrede." Sauerwein schrijft in dit verband: Voor wie de groote voorzichtigheid kent van Bonnet, kondigt deze verklaring duidelijk het welslagen der on derhandelingen aan. Een uur van bespreking met Maisky, een ander uur met Halifax hebben hem in staat gesteld definitief de onderhande lingen op te klaren, die gevaar liepen in „Byzan- tijnsche spitsvondigheden" onder te gaan". Weer twee terechtstellingen in Spanje. Te Alicante zijn Eduardo Rubio Funes, Carlos Rodriguez Medina en Guillermo Miguel Ibanez terechtgesteld. Zij waren veroordeeld omdat zij op 19 Juli 1936 de Falangisten hebben afgesla gen, die trachtten Jose Antoniio Primo de Rivera te bevrijden. Minister Chappedelaine over den brand op de „Paris". Onvoldoende bewaking en bestrijding van het vuur. In den Franschen Senaat is gisteren de" réfnp van het schip „Paris" behandeld. Senator Hachette had een interpellatie ingediend, waar in hij dep ondergang van 't schip toeschreef aan de slechte organisatié. De minister van koopvaardij, Chappedelaine, antwoordde dat het onderzoek nog niét is ge ëindigd. Het onderzoek heeft evenwel uitge wezen, dat de bewaking onvoldoende was ge- organiseerd. De minister heeft wijziging in de directie van de maatschappij gevraagd, en heeft strenge beveiligingsmaatregelen voorgeschreven. Hij deelde mede, dat het volgend jaar een zus terschip van de Normandie" op stapel zal wor den gezet. Ruim 60 man aan boord".^CZOïlkcil» Nog bevrijding der opvarenden mogelijk? ^z°ek aan 'jmver,ierscostuum tijdens zijn Duce met ..m,Jn§ebied van Piemont. De Wn jeneralen staf te Cogne. De Amerikaansche duikboot „Squalus" is met 62 man aan boord ter hoogte van White-Island, eenige tientallen mijlen van de Amerikaansche kust, gezonken. De „Squalus", die duikoefeningen hield, was na een uur, de gewone maximum tijdsduur van een duik onder zulke om standigheden, nog niet boven gekomen. Ter plaatse staat 72 Meter water. De duikboot „Sculpin", die naar de plaats van het gebeurde is gezonden,, heeft zich telefonisch met de „Squalus" in verbin- ding kunnen stellen en vernomen dat tijdens een diepen duik een klep niet was gesloten, tengevolge waarvan het water de verblijven binnendrong. Een sleepboot van de marine en een ber gingsvaartuig voor duikbooten bega ven zich onmiddellijk op weg om hulp te bieden. Ook de kruiser „Brooklyn" is op weg naar de plek van het onheil. Nader wordt gemeld dat het water ook binnengedrongen is in de achterste ma chinekamer van de gezonken duikboot. Volgens de marine-autoriteiten moet de duikboot 24 uur onder water kunnen blijven, daar zij uitgerust is met de nieuwste vciligheidsinrichtingen. Een duiker zal trachten, de openstaande klep te sluiten en als dit gelukt zou de duik boot gelicht kunnen worden. De „Sculpin", die zich thans vlak boven de gezonken duikboot Squalus bevindt, heeft door middel van de boeitelefoon vernomen, dat allen aan boord van het gezonken schip ongedeerd zijn. Later schijnt dè telefonische verbinding echter te zijn verbroken,- zoodat omtrent het lot van de bemanning van de „Squalus" op het oogenblik niets bekend is. De „Sculpin treft voorbereidingen om een dui ker te doen afdalen en uit Washington worden per vliegtuig duikbootexperts verwacht. De zee is tamelijk kalm en verklaard wordt, dat het duiken onder deze omstandigheden mogelijk is. Te Washington heeft president Roosevelt aan de persvertegenwoordigers verklaard, dat hij hoopvol gestemd was ten aanzien van de moge lijkheid, de „Squalus" te redden en dat de re- regeering al het mogelijke materiaal en man schappen naar de plaats des onheils zendt. De president, die door den marine-radiodienst op de hoogte wordt gehouden, verklaarde, dat de z.g. „longen" van de duikboot, met behulp waarvan de opvarenden naar de oppervlakte zouden kunnen ontsnappen, pas ih het uiterste geval ge bruikt zouden worden. Het werd veiliger geacht, te trachten, het ge heele schip naar de oppervlakte te brengen. Dit. zou naar hij uiteenzette, gedaan kunnen worden, als de duiker er in zou slagen, de klep, waardoor het water de verblijven binnendrong, 'te sluiten, en als de leiding met samengeperste lucht naar de duikboot zou kunnen worden gebracht, om haar met lucht te vullen. Een hooge marine-officier heeft verklaard, er aan te twijfelen, of alle leden van de bemanning van de gezonken duikboot nog in leven zijn. Hij achtte het mogelijk, dat de verblijven onder wa ter stonden. Klopsignalen. Hedenmorgen meldde United Press: Het reddingswerk staat onder leiding van commandant-luitenant Momsen, die de zoo genaamde Momsen „long" voor de directe be handeling van schipbreukelingen heeft uit gevonden. Momsen is per vliegtuig van Washington naar Portsmouth aan de kust van New Hampshire gegaan en verklaarde dat het duiken naar de onderzeeboot heden morgen om 6 uur (Woensdag) kon beginnen. Nadat de telefonische verbinding met de gezonken onderzeeër was ver broken heeft men thans weer het contact kunnen herstellen in plaats van de telefoon bedient men zich van onderwaterklopsignalen. Het eerste bericht dat op deze wijze werd ont vangen luidde: „De situatie is bevre digend. Wij hebben van koude te lijden". Het apparaat bracht het be richt goed over. Men veronderstelt op grond hiervan dat de mogelijkheid niet uitgesloten is dat- de be manning zal trachten met behulp van hun „reddingslongen" de oppervlakte te bereiken. Mocht dit niet het geval zijn dan zal de red dingskamer van de onderzeeër „Falcon" in actie gebracht worden. Dit is een conische installatie, waarin de reddingsmanschappen zich tot de gezonken boot naar beneden laten, den onderzeeër ope nen en de bemanning in groepen van 3 a 4 naar boven halen. JUitdifke kwestie, wacht op. apiassuuj.. PARIJS, 23 Mei. (Van onzen correspondent) IET zeer groote en begrijpelijke belang stelling wordt te Parijs het verloop der onderhandelingen gevolgd, die tot doel hebben het sluiten van het „front van den vrede" tusschen Engeland, Frankrijk en Rusland en nu doet zich het merkwaardige feit voor dat men in nationale Fransche kringen op slot van zaken beter de aarze lingen van minister-president Chamberlain schijnt te begrijpen dan in Engeland zelf, waar zoowel de publieke opinie als de conservatieve partijgenooten van den minister-president zelf in het parlement zooals uit de laatste zitting van het Lagerhuis is gebleken met kracht aandringen op het spoedig afsluiten van een alliantie met Sovjet-Rusland. Men koestert te Parijs nog steeds hoop en die hoop gaat langzamerhand over in een vast ver trouwen dat Frankrijk met succes bemidde lend zal kunnen optreden en dat te Genève de grondslag zal worden gelegd voor een defini tief accoord. Daladier en Bonnet zouden een plan hebben en volgens dit plan zouden beide partijen tevreden gesteld kunnen worden. Hoe zien nu vele Franschen deze kwestie en hoe wordt ze in talrijke bladen gesteld? Voorop diene gezet dat Frankrijk reeds vijf jaar gele den een verbond met Rusland gesloten heeft en daarvoor beloond is geworden met- een over dadige communistische agitatie tijdens de da gen van het Volksfrontbewind. Wanneer m.en hier nog bijvoegt het groote mysterie van het Russische leger, wat het waard is, hoe het be wapend is, enz., dan begrijpt men het wan trouwen dat in zeer vele Fransche kringen te gen de Sovjets heerscht. Met deze feiten voor oogen beoordeelt men dan de moeilijke onder handelingen tusschen Engeland en Rusland op deze wijze. Tot nu toe heeft Rusland niets van zijn oorspronkelijke eischen prijs gegeven: een integraal militair verbond en een garantie aan de Baltische landen, die door de Sovjet Unie als een soort voorpost van eigen land be schouwd worden. Er is aan deze Engelsch-Rus- sische onderhandelingen zulk een publiciteit gegeven, men heeft de U. R. S. S. zoo voortdu rend als den sluitsteen van een vredesfront in het Oosten voorgesteld dat het een onmisken baar moreel échec zou zijn, wanneer die on derhandelingen niet slaagden. Het pact met Turkije, dat in staat stelt het Oostelijk front ernstig te bedreigen, zou zonder de Russen geen inhoud meer hebben en de gevolgen zou den onberekenbaar zijn in Europa, vooral na al die lange aarzelingen. Van hun kant zijn de totalitaire landen ge durende die oftderhandelingen betrekkelijk kalm gebleven, juist om te vermijden nieuwe redenen tot het sluiten van het pact te schep pen en het schijnt dat hun nog steeds de les van 1909 voor oogen staat, toen de gewelddaad van Oostenrijk-Hongarije jegens Bosnië en Herzegowina, die een breuk tusschen Engeland eft Rusland ten gevolge moest'hebben, juist de toenadering tusschen die twee landen ver haastte. Zij zijn er zich zeer goed bewust van dat een échec te Genève in het oog van Euro pa zou beteekenen, dat de democratieën on machtig zijn zich gedurende langen tijd los te maken van nuttelooze en verzwakkende pro cedurekwesties en dan zou de weg voor hen open staan om Joego Slavië of welk ander slachtoffer ook „gelijk te schakelen". Dit acht men het gevaar schuilende in een mislukking der onderhandelingen en de Sovjet Unie draagt er wel zorg voor het voortdurend listig op den voorgrond te schuiven, steeds maar concrete en realistische voorstellen op dringende met de wetenschap, dat, wanneer Engeland weigert hierop in te gaan, dit land beschuldigd zal worden van kleinheid en zwakheid. Doch zoo merken bedoelde Fransche kringen op het gevaar van een welslagen der onderhandelingen is niet minder groot. De schijnbare verwardheid dier onderhandelingen moet niemand op een dwaalspoor brengen: het gaat hier heusch niet om een woordenstrijd, doch om één enkele kwestie: zal in het te teekenen protocol Rusland gelegenheid gela ten worden zelfstandig over het uitbreken van een conflict te beslissen? Indien dat het geval zou zijn staat men er uiterst wantrouwend te genover en daarom moet absoluut de deur vol komen gesloten worden voor alle mogelijkhe den, waarin Rusland zou kunnen zeggen: dit is een casus belli. Doch een militaire alliantie is juist door haar wezen automatisch en daarom voelen minister Chamberlain en velen in Frankrijk er weinig voor. In het geval van een garantie der Baltische landen de vrees van Rusland via deze lan den alleen door Duïtschland aangevallen te worden is te dwaas, daar met de enkele divisies in Oost-Pruisen Duitschland nooit een vol doende macht op de been zou kunnen brengen en dus onvermijdelijk dwars door den Pooi- schen Corridor versterkingen zou moeten aan voeren, waardoor het noodzakelijk met Polen en via Polen met de Westersche landen in conflict zou komen zou het uitbreken van een oorlog van Rusland afhangen, precies zoo als dit het geval is met Engeland en Frankrijk ten opzichte van België en daarom heeft Chamberlain bezwaren. Hij weet dat zoodra de U. R. S. S. de beslissing over oorlog of vrede in handen zal hebben, talrijke andere landen zooals Portugal en Spanje wantrouwend tegenover het „vredesfront" zullen staan en dat wat aan den eenen kant gewonnen werd. aan den anderen kant weer werd verloren. Hij meent ook dat dit verbond het ideologische ka rakter van het anti-kominternpact nog scher per zou toespitsen en een troef zou zijn in het spel der dictatuurlanden. En bovendien op datzelfde ideologische ter rein wantrouwt hij de Sovjet Unie zelf en zijn zinsnede betreffende „den muur, waar men zoo moeilijk doorheen breekt" tusschen de Engelsche en de Russische regeering is in dit opzicht een openbaring. Om al deze rédenen is het begrijpelijk dat Chamberlain en zij die in Frankrijk dezelfde opinie voorstaan, ér eén eeT in stellen op den voorgrond te staan door de garanties, die Frankrijk en Engeland aan Polen en Roeme nië hebben gegeven, maar dat zij tegelijkertijd wenschen dat de Sovjets meer op den achter grond blijven. Wanneer Rusland verklaart in het geval van een garantie der Baltische lan den ook nog alles te willen garandeeren, wat men verder maar zal verlangen, dan biedt zij juist aan, wat Chamberlain vreest: een zeer breed accoord, waardoor zij talrijke gelegen heden zou hebben zich onwrikbaar te toonen om tenslotte de hulp van anderen in te roe-, pen. Frankrijk's taak is het deze pijnlijke kwestie te helpen oplossen en de tegenover elkaar ge stelde opinies nader bijeen te brengen. Het gaat er natuurlijk niet om, of men eventueel de U. R. S. S. zal bijstaan en niettegenstaande alle felheid zal Moskou de goede trouw van Engeland niet in twijfel trekken. Hoofdzaak is of Moskou het initiatief zal hebben, ja of neen. Frankrijk zou naar men zegt een bemiddelingsvoorstel hebben en in ieder geval kan het op een precedent wijzen: het Fransch- Russische pact was in principe een pact van onderlingen bijstand, doch Laval is er in ge slaagd hierin de vrijheid van handelen van Frankrijk volkomen voor te behouden. Men meent dat de Fransche bemiddelingspoging door dienzelfden geest geïnspireerd zal zijn en dat het er naar streeft Rusland alle mogelijke garanties te verzekeren, doch aan Engeland en Frankrijk de verantwoordelijkheid voorbehoudt te beslissen over „oorlogsgevallen". Op deze wijze alleen zal tegelijkertijd een échec, waar van het moreel effect niet te overzien is en een pact dat misschien even gevaarlijk is, ver meden kunnen worden. (Nadruk verboden). J. W. KOLKMAN. Voorzorgsmaatregelen te Epsom. Aanslag van Iersche terroristen in voorbereiding? De Evening Standard verneemt, dat volgens anonieme brieven, die door Scotland Yard zijn ontvangen, het z.g. Iersche Republikeinsche Le ger een nieuwen aanslag zou voorbereiden op de renbaan van Epsom, waar heden de Der by plaats vindt. Er zijn voorzorgsmaatregelen genomen op de wegen naar de renbaan en zelfs op de Londensche stations wordt controle uit geoefend op „verdachte personen" in naar Ep som vertrekkende treinen. PROGRAMMA DONDERDAG 25 MEI. HILVERSUM I, 1875 cn 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten) 10.00 Gramofoonimuziek. 10.15 Gra- mofoon muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr, muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 K R O-orkest (1.00—1.15 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 All round sextet, hierna Berichten. 6.25655 Friesche uitzending. 7.00 Berichten: 7.15. Boekbespreking 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., Herhaling SOS-berichten. 8.15 Orgelspel. 9.00 Causerie: Vrijwillige Arbeidsdienst. 9.30 Klein- koor van het Toonkunst Conservatorium, en gramofoonimuziek. 10.00 Berichten ANP, ac tueel half uur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonimuziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek (gr. pl.). 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Orgelspel. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroep orkest. 12.15 Berichten. 12.17 Gramofoonmu ziek. 12.30 Omroeporkest. 1.00 Gramofoonmu ziek. 1.15 'De Palladians. 2.00 Causerie: Beroe pen voor meisjes". 2.40 Zang en piano. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Berichten, gr. muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de jeugd. 5.25 Ge- lukwenschen. 5.30 Avro-Amusementsorkest. 6.28 Berichten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Trio concert. 7.35 Causerie: Het kloppend haart van ons zonnestelsel. 8.00 Berichten ANP, Radio journaal, mededeelingen. 8.25 Omroeporkest en solist. 9.20 Reportage. 9.50 Revue-program ma met toelichting. 10.30 Avro-Vaudeville- orkest en solisten. 11:00 Berichten ANP, dans muziek (gr. pl.). 11.3512.00 Ensemble Karolyi Arpad. DROITWICH 1500 M. 11.501145 Gramofoonmmuzziek. 12.05 Re portage. 12.20 Het BBC-Welsh-orkest en so liste. 1.20 Orgelspel. 1.502.20 De Northern Irelandzangers 3.103.30 Declamatie. 3.35 Ste delijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Het Bernard Orook kwin tet. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Pianovoordracht. 7.20 Het versterkte BBC-Variété-orkest en solisten. 8.00 Causerie: The Arctic to-day. 8.20 Gevari eerd programma. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.45 Korte kerkdienst. 10.05 Sport- reportage. 11.05 Rabin en zijn Band. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1012.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35 Zang. 1.25 Het Visciano-orkest. 2.35 en 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. Cellovoor dracht. 4.50 Pianovoordracht. 5.25 Kamermu ziek. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Canfcrelle- orkest. 8.50 Het Nationale orkest en solist. 11.2011.35 Gramofoonimuziek. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonconcert. 7.30 Het Omroepor kest. 8.50 Het Omroepdansorkest. 10.2010.50 Volksliederen. 12.20 Het Silezische gouw-or kest. 1.35 Gram. muziek. 2.30—3.30 Populair concert. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. 6.50 Gi taarvoordracht. 7.35 Leo Eysoldt's orkest. 11.15 Populair concert. 12.20—3.20 Het omroeporkest en solisten (opn.) BRUSSEL 322 M. 12.202.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Reportage t.g.v. het bezoek van H.M. de Koningin aan België. 8.20 Het Omroeporkest en solisten. 9.20 Het Omroeporkest. 10.30 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Radio orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. Tusschen 2.20 en 5.20 Reportage t.g.v. het bezoek van H.M. de Koningin aan België. 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Radio-orkest en gramofoonmuziek. 10.30—11.20 Het Van Hecke kwartet en solist. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Radiotooneel. 9.05 Het Omroeporkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Reportage. 10.50 Trio-concert. 11.05 Berichten. 11.20 Het Dresdenseh orkest en soliste (opn.) 12.10—1250 Gram. muziek.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9