IJmuider Courant 1 DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN jn de Lucht. Veel natuurschoon verloren gegaan. N.V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF Heymans en Rous I Naamsverandering. SJAARCANC No. 177 lis"* Loorens Cosier, Maalscbappij ,eu en Algem. ,,v. Creole Hool.lraal 93, Ttl. I»734' BurM° IJmuider Ceorsa' grfkai ""'?S«ëe*®'HM,,42'IJ°Uide°' P-'P" 310791- A"e S^^reoeoordl.B.aC V w""" °'>senoraeD sU« ft"""1. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 31 MEI 1939 Abonnementen per week f 0.12'/j. per maand f0.52'/2, per 3 maanden fl.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f 0.10. Mt met de ontwikkeling van de lucht- meer zoo vlot als men in tijden van ^"Lisme voorspeld heeft. Natuurlijk n Europa de slechte internationale een belemmering. Werden die i:f„f laat ik maar zeggen „redelijk goed", bet net der luchtlijnen boven dit S wereld veel grooter en veel dichter «verboden stoppen zijn ontwikkeling, S' dipn zijn er zooveel mensehen die geen 17 Hen bepaalde landen te bezoeken, en m bepaalde landen volstrekt geen ■■n kunnen doen, dat het reizigersverkeer an diegenen, die bijzonder aan snelheid w¥en en bereid zijn daarvoor extra te beta- dert door besnoeid wordt. 'uur de populariteit van de luchtvaart is bij ri ook verminderd. En dat is voor haar :v!tn ernstige zaak, vvant van de jeugd Si het hebben. Er zijn jaren geweest Lm, men den ontwikkelingsgang van het - Tij met alle recht vergeleek met dien „utfiets en met dien van de auto. De '"..aart-litteratuur hielp die ontwikkeling ürnellen. Maar de tijd waarin ieder boek ten bekend vlieger bij voorbaat van Zm verkoop verzekerd was is voorbij. De .e rage" voor luchtvaart-litteratuur is !;orbijt ëvenals het tijdvak van het zelf-bou- Ja van radio-toestellen - pas een jaar of 'eD geleden nog in volle fleur - de hoogtij van c-t veelbezongen en -beschreven kaartspel, bridge, en de mode van de kruiswoordpuzzle Joden zijn. En blijkbaar is de blijvende dut van het modetijdperk der luchtvaart «et meegevallen. Dezer dagen zijn er zelfs dachten geuit dat het Nederlandsche volk niet TOldoende „air-minded" is en dat het aantal tee Nederlanders dat vliegen gaat leeren f.g tegenvalt. Dat wordt ook bewezen door het lei! dat de K. L. M. zooveel buitenlandsche pi- ::;en in haar dienst heeft moeten nemen. Na ie invoering van de buitenlandsche toestellen tij de Hollandsche luchtvaartmaatschappij is ook het aantal vreemdelingen onder de beman ningen gaan stijgen. Daar kan men moeilijk verhand tusschen leggen en op zichzelf is het natuurlijk uitstekend dat de K. L. M. de beste piloten aanstelt die zij krijgen kan Hollan ders of niet-maar het valt op en het stelt teleur niet meer jonge landgenooten dit beroep ambieeren. Zware keuringseischen schakelen ongetwijfeld velen uit, maar die eischen wor den aan buitenlanders toch ook gesteld. En groote naties als de Ameiïkaansche, de Engel- sche, de Fransche hebben ook veel'meer piloten noodig dan ons land, zoodat wij in verhouding toch over een voldoend aantal zouden moeten beschikken. Ik ben geneigd de vraag te stellen of de overwegende beteekenis, die het vliegtuig voor oorlogsdoeleinden heeft verworven, er iets mee te maken heeft. Het zou mij niet verbazen. Al bewapent de heele wereld zich, ook in de lucht, de bewapening (en de oorlog) zijn daarom nog niet populair. De oorlog heeft de avontuurlijke bekoring, die hij in 1914 nog voor millioenen bezat, verloren. Het begrip oorlog is vooral liet begrip massa-slachting geworden. En daarin is de luchtvaart een bij zonder huiveringwekkende factor. September 1S38 heeft getoond hoe intensen afkeer de "olken van oorlog gevoelen. Sinsdien is niet pbieken dat die afkeer verminderd is. Moet het ons dan verbazen dat de populariteit af neemt van een technisch wonder, dat vooral zoor oorlogsdoeleinden gefabriceerd wordt en --.zijn gruwelijke uitwerking in oorlogstijd al herhaaldelijk bewezen heeft? Het is een belangwekkende vraag. Overigens hn men nog naar de verklaring zoeken van Schijnsel, dat juist de kleine volken ^*nlg .,air-mindedness", zoo weinig lucht- «art-geest, aan den dag leggen. Zijn die •c-iicht nog afkeeriger van oorlogvoeren dan groote? Het zou geen wonder zijn. R. P. hebben is nn °?,s ,vori£e nummer al vermeld k M. PriL "^''Sen leeftijd overleden '"w van dp cÉ der afdeeling Scheeps- ^erdam n„ °mvaart-Mij- ..Nederland" te WPUI eer Prins was 0<* de ont eer van de „Oranje", Vierhonderd H.A. heide en veen platgebrand Wild door het vuur verrast. Dinsdagmiddag om twee uur is in de heide ten westen van den provincialen weg AstenMeyel brand ontstaan. Door de groote droogte plantte het vuur zich snel voort, zoodat ook het veen van de Peel werd aangetast. Hon derden hectaren heide en veen zijn aan de vlammen ten offer gevallen. Veel turf van particulieren en van de maat schappij „Griendsveen" werd door den brand vernield. Met vereende krachten, waarbij ook mannen uit de werkverschaffing mee hielpen, wist men tenslotte de vlammen te dooven. De plaats, waar de brand begon, heet Asten- sche Peel. Een onderdeel daarvan is bij de streekbewoners van ouds bekend als „de Veluwe". Deze „Veluwe" is geheel door brand ver woest. Vierhonderd H.A. fraaie natuur, waar zich veel wild ophield, en waar een groote verscheidenheid vogels, zooals korhoenders, patrijzen en roofvogels, juist hun broedtijd aanving, werden troosteloos zwartgebrand en bleven naargeestig smeulend en smokend over. Een schaftlokaal ging mede in de vlam men op. De brand is niet overgeslagen naar de zuide lijke terreinen van Van der Griendt's Land- exploitatie, welke een grootte van 500 H.A. hebben. Deze terreinen worden uit een oogpunt van preventie des winters voorgestookt, d, onder deskundige leiding afgebrand, waardoor NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN BEVERWIJK. Romerkerkweg 87 Tele! 3421 (Adv. Ingez. Med.) op Schiphol terug. In een tveek van Batavia naar Amsterdam. Dinsdagavond om half negen zijn de beide Nederlandsche sportvliegers J. Heymans en W. D. Rous op Schip hol teruggekeerd, na een voorspoe dige vlucht van Batavia naar Neder land met het sportvliegtuig P. K. W. D. R., waarmede zij precies een week geleden 23 Mei j.l. uit Batavia zijn gestart. Wanneer men nagaat, dat de machtige Douglasmachines der K.L.M. dezen afstand afleggen in 5V2 dag, terwijl de beide sport vliegers den tocht maakten met een licht vliegtuig zonder radio en bijzondere navigatie middelen, dikwijls kampend met slecht weer en daarbij zonder er naar te streven een recordprestatie te verrichten, dan kan men slechts groote waardeering gevoelen voor de kranige verrichting der beide sportslieden, die zonder ophef, maar met goede voorberei ding regelmatig eiken dag den voorgenomen afstand hebben afgelegd. De vlucht van de heeren Heymans en Rous ving op 16 Februari aan, toen zij van Schip hol naar Batavia vertrokken. Op 1 Maart kwa men zij te bestemder plaatse aan. De heer Rous bleef in Nederlandsch-Indië, waar hij o.a. op Sumatra op de tijgerjacht was, terwijl de heer Heymans een zakenreis maakte naar Japan en China en o.a. als eerste passagier boekte voor den nieuwen clipperdienst tus schen Manilla en Honkong. Op den terugweg die verleden week aanving, had men gedu rende de eerste twee dagen vrij veel last van den moesson. Het lichte vliegtuig vloog her haaldelijk op een hoogte van 50 meter om het grondzicht boven zee niet te verliezen en onder de buien te kunnen blijven. De reis was zeer afwisselend. Soms overnachtte men in comfortabele hotels, terwijl men den vol genden nacht op primitieve wijze in tenten moest slapen. Te Jhansi, in Britsch-Indië, was de hitte zoo groot, dat men de bedden buiten liet zetten. Te Jiwani, in Afghanistan, kon men slechts overnachten in tenten, doch dit zal weldra tot het verleden behooren, want Imperial Airways bouwen hier eij groot station waarvoor al het materiaal per vliegtuig wordt aangevoerd. Woensdag vertrokken de vliegers uit An kara met de bedoeling Rome of Pisa te berei ken. Boven de Apenijnen hadden zij vrijwel geen zicht meer en slechts de zwavellucht, die zij bespeurden bewees hen, dat zij in de om geving van de Vesuvius waren. Vlak voor een gevaarlijke onweersbui konden zij op het vliegveld Monte Corvino, 50 K.M. ten zuiden van Napels, landen, waar ook vier verkeers vliegtuigen van verschillende lijnen voor het noodweer kwamen schuilen. Dinsdagmorgen hadden zij gunstig weer, doch met een vrij stevigen tegenwind te kampen. Met nauwelijks vijf liter benzine over kwa men zij Dinsdagavond boven Schiphol, hoog vliegend, om in geval de benzine te vroeg op zou zijn, planeerend te kunnen landen. Geluk kig was dit niet noodig en de beide sportvlie gers kwamen vlot op den grond. 's zomers, bij droogte, veel minder brand gevaar opleveren dan het veen dat nog met heide en droog gras is bedekt. Doordat dit ge deelte is gespaard gebleven is het bedrijf niet meer dan gedeeltelijk gestagneerd. Den geheelen avond en den ganschen nacht werd er bij het terrein van den brand gewaakt. Er is geen gevaar voor directe uitbreiding. Per soneel van de maatschappij blijft water geven om het diep in het veen vretende vuur zoo wei nig mogelijk kans te geven zijn vernielende wer king te hervatten. Daartoe worden ook breede brandstrooken gegraven. Het verwoeste terrein kan nog niet worden betreden, zoodat de schade nog niet met juist heid kan worden opgegeven. T eraardebestelling Bas Timmerman. H. B. S.E. D. O. uitgesteld. HAARLEM, Woensdag. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot van den E. D. O.-speler Bas Timmermans, die op tweeden Pinksterdag in het Noorder Sportpark zoo plotseling overleed, zal plaats hebben a.s. Donderdagmiddag twaalf uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Het bestuur en de elftal-commissie van E. D. O. zullen zich aan den stoet aansluiten. De spelers van het eerste elftal zullen als slippendragers fungeeren. Het bestuur van E. D. O. verzoekt aan de leden en donateurs van deze vereeniging, voor zoover mogelijk, aanwezig te willen zijn om aan den overledene de laatste eer te bewijzen. Van vele zijden heeft het bestuur van E. D. O. reeds blijken van deelneming in ontvangst mo gen nemen, o.a. van voorzitter en secretaris penningmeester van den K. N. V. B.; van de voorzitters der Afdeelingen I en II, resp. de heeren Lamey en Burgwal; van den heer A. Casseé, secretaris van Af deeling I en verder van een groot aantal voetbalvereenigingen. De ver tegenwoordigers van H. B. S. en Hilversum be tuigden reeds dadelijk na de droeve gebeurtenis op het veld hun deelneming. Voor a.s. Zondag was o.a. vastgesteld de wed strijd H. B. S.E. D. O. Deze zal echter worden uitgesteld op verzoek van het E. D. O.-bestuur, dat er natuurlijk op vertrouwt dat dit verzoek wordt ingewilligd. In dit geval wordt deze wed strijd op Zondag 18 Juni gespeeld. NEDERLANDSCH ZWEEFVLIEGER HEEFT SUCCES. De Nederlandsche zweefvlieger Nieuhuis is op den te Saint-Germain-en-Laye gehouden wedstrijd om den wereldbeker-zweefvlieg-acro- batiek onmiddellijk na den Franschman Doret als tweede geklassificeerd. SPORT EN SPEL AUTOSPORT. DE GROOTE PRIJS VAN INDIANAPOLIS. Ernstig ongeluk. Uit Indianapolis: Dinsdag werd voor de 27e maal de groote prijs van Indianapolis verreden. Helaas is deze race niet zonder incidenten afge- loopen. De wagen van Swanson sloeg op een gegeven oogenblik om en vatte vlam. De wagens van Floyd Roberts, winnaar van het vorig jaar, en Miller kwamen met de auto van Swanson in botsing en sloegen eveneens om. Roberts werd gedood; twee-andere coureurs en twee toeschou wers werden gewond. nendaal den strijd aanbinden, hebben beide een goede kans op promotie. Vermoedelijk is in de A afdeeling Het IJ weer de sterkste, waarna of W. R., óf H. P. C. zullen volgen. U. Z. C. en Dolfijn, die eveneens in deze klasse uitkomen, lijken ons minder sterk. Dit zijn evenwel slechts veronderstellingen en onze eerste klassers zul len door hun spel moeten bewijzen, dat wij hun spel niet te hoog hebben aangeslagen. Wij zijn benieuwd naar het verloop van den komenden strijd. Het vorige seizoen bleek D. W. R. de sterkste, doch de Haarlemmers hebben wel iets aan kracht ingeboet, terwijl H. P. C. door serieuze training sterker is geworden. We zullen ons niet aan een voorspelling wagen. In den strijd tegen het verzwakte Dolfijn staan de kansen van H. P. C. gunstig. Hier zullen Braam wel weten te winnen. H. V. G. B., dat het vorige seizoen onderaan eindigde, heeft flink geoefend. Tegen De Zijl in Leiden zal evenwel goed gespeeld moeten wor den om beide punten te bemachtigen. (Siam zal binnenkort zijn naam veranderen in Moeang Thai, het geen „land van vrije mannen" beteekent.) Siam zal straks zijn naam verliezen, Het gaat daarvoor een andren kiezen. En daarin is 't volkomen vrij Niet dat dit wat moet kunnen schelen, Maar wij krijgen bij de reeds vele Er weder een klein zorgje bij. Wordt straks van Moeang Thai geschreven, Dan piekeren wij toch wel even, Tot het ons weer te binnen schiet; Dan moeten wij er ook aan wennen, Dat de soort tweeling, die wij kennen, Straks Moeang Thaische tweeling hiet. Wij hebben het de laatste jaren, Reeds meer dan eens kunnen ervaren, Dat namen tijdlijk kunnen zijn; Hoewel wijzelf en andren d' oude, Nog trotsch en graag in eere houden, En zullen voortgaan in die lijn. Siam wordt „Land van vrije mannen", Dat is in kruiken en in kannen, Ik hoop nu maar voor dezen staat, Dat dit tot tijden lang na dezen, Altijd ten volle juist zal wezen. Niet slechts in naam, maar inderdaad. MOTORSPORT. NIEUWE DAGVERDEELING BIJ DE T. T.-RACES. Niettegenstaande loopende geruchten kunnen wij officieel melden, dat de Asser races op Za terdag 1 Juli door zullen gaan. In verband met de internationale verhoudin gen is men weliswaar later dan gewoonlijk met de voorbereiding begonnen, maar nu zijn alle onderdeelen grondig aangepakt. Het belangrijkste nieuws is wel, dat de dag- verdeeling wordt gewijzigd. De K.N.M.V. en de Asser organisatoren zijn het er over eens, dat aan de nationale races, die vorig jaar in den vorm van een uurrace zoo'n succes hadden, dit jaar een belangrijker plaats moeten worden in geruimd. De internationale races moeten na tuurlijk op den voorgrond blijven. Besloten is nu den geheelen morgen te reser veeren voor de nationale en den middag voor de internationale races. De Nederlandsche rijders zullen elkaar be kampen in vier klassen. Nu zal nl. ook de 125 cc klasse aan den start verschijnen. Tegelijk met de kwartliter klasser zullen de „kleintjes'' den strijd aanbinden in een uurrace; na afloop van deze races zullen de deelnemers aan de 350 en 500 cc klassen, eveneens in een uurrace, elkaar bestrijden. Iets geheel nieuws zal men des middags kun nen aanschouwen. Met enkele minuten verschil zullen zoowel de 250, de 350, als de 500 cc klasse gestart worden. Wat de deelneming aan deze internationale races betreft, kan nu natuurlijk nog niets met zekerheid worden gemeld. Maar als de voortee kenen niet bedriegen, staat het vrijwel vast, dat vooral de middagraces interessant zullen zijn. Een belangrijke factoi; vormt hier Italië dat het Duitschland in de 500 en 250 cc klasse lastig moet maken. Het spreekt van zelf, dat de organisatoren niets zullen nalaten om alle belangrijke machi nes aan den start te krijgen, opdat de groote prijs van Nederland der K.N.M.V. een race vol spanning zal zijn; een race, waarin, zulks in te genstelling met de meeste andere races in het buitenland, alle bekende rijders en machines tegenover elkaar zullen komen. In verband met de gewijzigde dagindeeling zullen de races, die dit jaar voor den vijftienden keer in Drente worden gehouden, een half uur later beginnen, dus te tien uur. De 350 en 500 cc starten te half twaalf en de internationale races te twee uur. WATERPOLO. DE COMPETITIE. Hoewel er voor de zomercompetitie reeds enkele wedstrijden in binnenbaden gespeeld zijn, begint het spel eerst deze week in de open baden. Wat Haarlem en omgeving betreft, komen slechts de heerenploegen van D. W. R., H. P. en H. V. G. B. te water; de zeventallen der andere clubs en van de reserve klassen moeten nog een week geduld hebben. Het programma luidt als volgt: Woensdag 31 Mei: H. P. C.—D. W. R. H. P. C. 2—D. J. K. 2 Donderdag 1 Juni: De Zijl—H. V. G. B. Vrijdag 2 Juni: U. Z. C.—Het IJ U. Z. C. 2—Het IJ 2 DolfijnH. P. C. Dolfijn 2—H. P. C. 2 De competitie is dit jaar door de komende reorganisatie zéér belangrijk. De drie best ge plaatste ploegen van elk der twee eerste klasse afdeelingen worden in 1940 in de in te stellen hoofdklasse ingedeeld, terwijl de tweede klas sers op die wijze eerste klassers kunnen worden. H. P. C. en D. W. R., die a.s. Woensdag in Groe ZWEMMEN ALGEMEENE VERGADERING VAN H.V.G.B. Een dames-afdeeling opgericht. Dinsdagavond werd door de Haarlemsche Zwem- en Polo Vereeniging H. V. G. B. een algemeene vergadering gehouden, waar over de oprichting van een dames-afdeeling zou besloten worden. In verband met de belangrijkheid hiervan was er een zeer groote opkomst der leden. Na een uitvoerige discussie kwam het voorstel in stemming. Bijna 2/3 van de stemmen luidden voor, zoodat definitief tot de oprichting van een dames-afdeeling werd besloten. Reeds Dinsdag a.s. zal er voor de dames ge legenheid bestaan, het oefenuur van H. V. G. B. te bezoeken. HET PROGRAMMA DER KRINGKAMPIOENSCHAPPEN. Verschenen is het programma der Haarlem sche Kringkampioenschappen, dat door de zwemcommissie van den Kring werd samen gesteld. Daaruit blijkt dat deze commissie de kam pioenschappen inderdaad op uitstekende wijze heeft weten onder te brengen en wel bij H. P. C. op Zondag 18 Juni in de zwemvijvers „Groe- nendaal" tijdens den propaganda-zwemdag, bij de Zwemvereeniging „Velseroord" op Zaterdag 24 Juni, bij de Zwemclub „Haarlem" op Dinsdag 27 Juni in Stoop's Bad en tenslotte op Dinsdag 4 Juli in de Gemeentelijke zweminrichting aan de Kleverlaan te Haarlem. DE DAG. OLYMPISCHE Het Joego-Slavische elftal. Het elftal, dat op 11 Juni ter gelegenheid van den Olymipischen Dag de Joego Slavische kleuren zal verdedigen tegen het Nederlandsch bondselftal, is als volgt samengesteld: Doel: Lovric. Achter: Andjelkovic en Dubac. Midden: Manola, Dragicevic en Lechner. Vóór: Glisovic, Petrovic, Zizkovic, Matosic en Zecevic. Joego-Slavië krijgt aanstaanden Zondag nogmaals gelegenheid te toonen waartoe het in staat is, want dan heeft te Belgrado de landenwedstrijd Joego SlaviëItalië plaats. Men hoopt in Joego Slavië na Engeland nu de continentale kampioen Italië te kloppen. De Nederlandsche ploeg wordt op 11 Juni voor een zware taak gesteld; een prachtige wedstrijd is gewaarborgd. Dinsdagavond heeft het nieuwe, snelle Fokkervliegtuig D XXIII voor het eerst op Schiphol gevlogen. Bestuurder was de in vlieger der Fokkerfabrieken, Sondermann. SCHAKEN. De internationale Zeskamp. Euwe en Landau leiden. De resultaten der afgebroken partijen voor den internationalen zeskamp van de V. A. R. A. luiden: Dr. EuweCortlever Vz LandauDr. Euwe V2 De partij CortleverFontein is nog steeds niet uitgespeeld. Cortlever staat, met twee pionnen voor, op winst. Aangenomen, dat de Amster dammer uit deze partij een winstpunt zal halen, luidt de stand: 1. en 2. Euwe en Landau, ieder 3 punten; 3. en 4. Flohr en Cortlever, ieder 2% punt; 5. Szabo 1 punt; 6. Fontein 0 punten. Heden wordt de vijfde, tevens laatste ronde, gespeeld. De afgebroken partijen van Euwe remise. Dinsdagavond werd te Amsterdam de afge broken partij tusschen Dr. Euwe en Cortlever uit de vierde ronde voortgezet. De partij was na 40 zetten afgebroken in voor Euwe betere stelling. Na 7 zetten besloot men tot remise, nadat van te voren Landau aan Euwe had mede gedeeld, eveneens met remise genoegen te zie len nemen. De partij tusschen Cortlever en Fontein is nog steeds niet afgespeeld, doch men mag aannemen, dat Cortlever deze wint. De partij tusschen Dr. Euwe en Cortlever had het volgende verloop: Gruenfeldverdediging. Wit: Dr. Euwe, 1. d2d4 2. c2c4 3. Pblc3 4. Pgl—f3 5. Ddlb3 6. c4xd5 7. Pf3xd4 8. Pc3xd5 9. e2e3 10. Lflb5f 11. 0—0 12. Tfl—dl 13. Pd5c3 14. Lel—d2 15. Tal—cl 16. Db3xb5 17. Db5xb7 18. Db7—f3 19. Tel—bl 20. b2b3 21. e3—e4 22. Pc3—a4 23. Ld2e3 24. Df3g3 Pg8—f6 g7—g6 d7d5 Lf8g7 c7—c5 c5xd4 Pf6xd5 Lg7xd4 Ld4g7 Lc8d7 0—0 e7e6 Dd8—7c Pb8d6 Ld7xb5 Dc7e5 Pa6c5 Pc5d3 Ta8—b8 Tb8—c8 Tf8d8 De5b5 Pd3—e5 Td8xdlf Zwart: Cortlever. 25. Tblxdl 26. Tdlfl 27. h2h3 28. Le3xa7 29. Dg3h4 30. Dh4e7 31. f2—f4 32. La7—f2 33. Kgl—hl 34. Tfl—cl 35. De7—e8f 36. Khlxg2 37. Tel—fl 38. De8c6 39. Kg2xfl 40. Kfl—g2 41. Dc6—f3 42. f4xe5 43. Kg2xf3 44. Pa4c5 45. Lf2d4 46. Ld4—f6 47. Pc5—e4 Remise. Db5e2 Tc8d3 De2xa2 Td8d3 h7—h6 Td3xb3 Tb3g3 Pe5f3f Pf3d2 Tg3xg2 Kg8h7 Pd2xe4 Pe4d2 Pd2xfl Da2—blf Dbl—f5 e6e5 Df5xf3t Lg7xe5 Le5—h2 g6g5 Kh7—g6 Lh2b8

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1