BURGERLIJKE STAND. Centraal Comité voor ontwikke ling en ontspanning van militairen in de Positie IJmuiden. Men schrijft ons: Teneinde het verblijf onder de wapenen van de militairen in de Positie IJmuiden zooveel mogelijk te veraangenamen en hen vooral in hun vrijen tijd de gewenschte ontspanning en afleiding te verschaffen in den meest uit- gebreiden zin, hebben ondergeteekenden een Centraal Comité gevormd om de organisatie van dit werk ter hand te nemen. Het Centraal comité stelt zich voor dit doel te bereiken door het volgende: le Bevordering van doeltreffende samen werking tusschen de reeds bestaande en nog op te richten instellingen, zooals militaire tehuizen, stichtingen en comité's. 2e. Het organiseeren van ontspannings avonden, als muziekuitvoeringen, voorstel lingen, enz. 3e. Het organiseeren van cursussen. 4e. Het doen beoefenen van verschillende takken van sport, door het organiseeren van oefenpartijen en wedstrijden. 5e. Het uitgeven van een soldatenkrant. Dit doel zal dan pas zoo goed mogelijk be reikt kunnen worden, wanneer alle bürgers van de gemeenten Velsen en Beverwijk daar toe hun medewerking verleenen, hetgeen kan geschieden door het verstrekken van persoon lijke hulp, vrijwillige bijdragen en/of an derszins. Het Centraal Comité richt zich daarom tot alle burgers van de bovengenoemde gemeen ten met het verzoek, bijdragen ineens of maandelijksche bijdragen te storten op het voorloopige postgironummer 149180 van den heer A. Demmers, Dr. Schuytstraat 9, Be verwijk, met uitdrukkelijke vermelding C. C. V. O. O. M. Tevens verzoekt het allen, die zich op eenigerlei wijze door werkzaamheden voor het bovengenoemde doel verdienstelijk hebben ge maakt of willen maken, zich onverwijld in verbinding te stellen met het dagelijksch bestuur of zich te wenden tot de secretaria ten van de plaatselijke commissies van Wijk aan Bee en Beverwijk, ten einde zich bij het Centraal Comité aan te sluiten. (Secretaris P. J. Bakker, Kennemerlaan 66, IJmuiden. Telef. 4765). Het Centraal Comité vertrouwt op den steun van een groot aantal burgers, ten einde de bezwaren, die aan het verblijf onder de wa penen van onze landgenooten verbonden zijn. zooveel mogelijk te verlichten. De verantwoording der bijdragen zal ge regeld geschieden door een vermelding in de plaatselijke bladen. De leden vall het eere-comité. In het eere-comité van het Centraal-Comité hebben zitting genomen: mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, mr. H. J. J. Schol- tenus, burgemeester van Beverwijk en overste C. Hellingman, commandant der Positie IJmuiden. De leden van het Centraal-Comité. Zij die het Centraal Comité vormen zijn: notaris J. H. A. M. Anten; mevr. Barbiers— Seelemijer, controleuse Maatschappelijk Hulp betoon; P. J. Bakker, makelaar; P. J. Bar biers; E. Belinfante, directeur Vereenigde Badhotels Wijk aan Zee; W. M. Ragut, in specteur van politie te Beverwijk, (de beide laatsten namens het Militairencomité Wijk aan Zee)tandarts T. D. Biewinga; ir. B. H. Blankenberg; notaris G. D. Boerlage; Drs. A. Demmers, Beverwijk, chef Sociale Af deeling Hoogovens; ir. L. H. Derks, Beverwijk; W. Doevedans, secretaris Oranjevereeniging „Wilhelmina"; W. Dok, wethouder van Sociale Zaken, Beverwijk; notaris W. A. Dolleman; mevr. A. C. GroosmullerVoet, presidente Ned. Vereeniging van Huisvrouwen afdeeling Velsen; mr. A. W. Hettema, K. de Jong; mej. M. Koot, mevr. G. Keijzer; W. Kaste lein; dr. J. F. Kuijer; C. Lijnzaad, hoofd der Comité-school; dr. A. J. van Leusen; mevr. Milatz, Kennemerlaan; J. C. de Moei, R. K. Pastoor; W. C. Suwering, voorzitter IJ. V. V. „Stormvogels", ir. I. H. Telders, Beverwijk; mevr. A. Thomassen, voorz. Soc. Vrouwen Bond; A. Reehorst; dr. R. Rutten; F. W. Vis ser. wethouder van Sociale Zaken, Velsen; D. Visser, hoofd der Marnixschool; mevr. J. A. van Wijngaarden; S. Wassenaar; A. van Wijngaarden; P. IJtsma, hoofdinspecteur van politie. Daarenboven hebben nog zitting: de hee- ren ds. L. W. Erdman, Herv. predikant; Th. Moleman, O. K. Pastoor; J. L. Uitzinger, en J. v. d. Veer, secretaris der IJmuider Federa tie. Het dagclijksch bestuur. Het dagelijksch bestuur wordt gevormd door de heeren Drs. A. Demmers, Beverwijk (voorzitter); P. J. Bakker, Kennemerlaan 66, IJmuiden, telef. 4765 (secretaris); J. C. de Moei, R.K. Pastoor te IJmuiden; D. Visseren R. Reehorst, beiden te IJmuiden, E. Belinfan te te Wijk aan Zee en mevr. BarbiersSeele- meijer te IJmuiden-Oost. Een penning meester is nog niet officieel benoemd. Een persoonlijk woord van burgemeester Kwint. Burgemeester Kwint heeft met den navol genden oproep een persoonlijk woord tot de burgerij gericht. „Door het Centraal Comité voor ontwikke ling en ontspanning der militairen in de Po sitie IJmuiden daartoe aangezocht, wil ik volgaarne den arbeid van dit comité met een enkel woord bij de burgerij onzer gemeente1 aanbevelen. Nu tengevolge van de gespannen interna tionale verhoudingen onze Regeering het noodig geoordeeld heeft over te gaan tot ver sterking van onze grens- en kustbeveiliging is daardoor in onze gemeente een belangrijk troepencontingent gelegerd geworden. Onder deze militairen bevinden er zich velen, die ver van hun gezins- en familieleven onder de wapenen verblijven en aan wie nu het Cen traal Comité tracht ontwikkeling, ontspan ning en verstrooiing te bieden. Herhaaldelijk heb ik in vorige jaren den wensch hooren uiten, dat Velsen wederom garnizoensplaats mocht worden en nu wij dan eenige onderdeelen van Harer Majesteit's Weermacht in ons midden hebben, legt dit aan den anderen kant ook aan de burgerij de verplichting op te doen wat mogelijk is om aan de alhier gelegerde militairen het leven te ver aangenamen. Zeker, wij hebben reeds bij herhaling kun nen vaststellen dat de verhouding tusschen weermacht en burgerij uitnemend is, Steun te verleenen aan het loffelijke streven van het Centraal Comité kan deze goede verstandhou ding echter slechts ten goede komen en zoo mogelijk nog verbeteren." De scheepvaart voor onze havens in de maand Mei. Een vermeerdering met 20 schepen tegen Mei 1938. Voor de Hoogovens zijn in de maand Mei aangekomen 31 zeeschepen, waarvan geladen waren 8 met erts, 6 met steenkolen, 1 met an- thraciet, 2 met teerolie, 1 met oud ijzer, terwijl 13 schepen kwamen om lading in te nemen. Van de geladen schepen vertrok er 1 met teerolie naar N.-Amerika, 1 met slakkenzand naar Noorwegen en 11 met ijzer, waarvan 6 naar Zweden, 2 naar Finland, 2 naar Middellandsche zeehavens en I naar Noorwegen. Verleden jaar kwamen in Mei 16 zeeschepen aan voor de Hoogovens, nl. 9 met erts, 2 met kolen en 5 schepen om te laden. Er vertrokken toen 6 schepen met ijzer. Opmerkelijk is, dat ditmaal in Mei zoo'n gi-oot aantal ladingen steenkool is aangebracht. Zes ladingen in één maand komt maar heel zelden voor. Merkwaar dig is, dat twee jaar geleden alle steenkolen door Nederlandsche schepen werden aange bracht en verleden jaar eveneens, op 2 schepen één Engelsch en één Zweedsch, maar dat thans van de 15 aangevoerde ladingen sinds 1 Januari 10 door Engelsche schepen aangebracht zijn. Voor de papierfabriek kwamen aan 4 zeesche pen, waarvan 3 met cellulose en 1 met g de, tegen verleden jaar 18 schepen, nl. 14 met hout, 3 met houtpulp en 1 om cellulose te la den voor Engeland. Voor IJmuiden kwamen in Mei aan 30 zee schepen, waarvan 1 met stukgoed, 1 met toe risten, 2 met sleep, 1 als bijlegger, 2 om passa giers in te nemen, tegen verleden jaar 11 sche pen in dezelfde maand In totaal zijn dus in de maand Mei voor onze havens aangekomen 65 zeeschepen, tegen verle den jaar 45, d.i. dus thans 20 schepen meer. Zondagsdienst der apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aan gewezen voor den nachtdienst in de komende week. VERGADERING ROODE KRUIS. De jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de afdeeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis wordt Dinsdag 13 Juni a.s. in de bovenzaal van hotel Augusta gehouden. De verschillende gebruikelijke punten ko men op de agenda voor. Tevens zal een be stuursvergadering plaats vinden van twee leden, wegens periodiek aftreden van de hee ren dr. L. C. Limborgh Meijer en dr. R. P. d. Veld, die zich beiden herkiesbaar stellen. TENT SAMENKOMSTEN. Door de Hervormde Evangelisatievereeniging zullen van Zondag 411 Juni iederen avond tentsamenkomsten worden gehouden. Hiervoor wordt de bekende Evangelisatietent weer ge plaatst op een terrein aan den Engelmundusweg, naast de Juliana-school. Verschillende sprekers hebben voor deze bij eenkomsten, hun medewerking toegezegd. Zon dagavond a.s. zullen o.m. optreden als sprekers Ds. G. F. Callenbach en de evangelist J. Se- vensma. Verder zullen de bijeenkomsten worden op geluisterd door verschillende zangkoren. De omzet in den Rijksviscliafslag. Zooals wij gisteren reeds gemeld hebben bedroeg de stijging van den omzet in den Rijksvischafslag over de eerste 5 maanden van 1939 ruim 3 ton, vergeleken bij dien van verleden jaar. Deze vooruitgang is ditmaal niet alleen te danken aan de hoogere opbrengst der aan voeren van de stoom- en motortrawlers (f 227.000 meer; over Mei 1939 f 19.000 meer) maar ook aan die der motorioggers (f 26.000 meer; over Mei 1939 f 14.000 meer), motor kustvisschers (f 42.000 meer; over Mei 1939 f 10.000 meer) en Deensche kotters (f 18.000 meer; over Mei 1939 f 5.000 méér). De opbrengst der Engelsche drifters over de afgeloopen 5 maanden was f 27.000 minder dan vorig jaar over dezelfde periode (f 14.819 tegen f 41.801). Er kwamen de vorige maand binnen: Van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 122 (119) stoom- en motortrawlers met een totale besomming van f 313.000 (f 293.000), 249 (233) motorioggers met f 138.000 (f 125.000), 942 (673) motorkustvisschers met f 58.000 (f 48.000), 25 (32) open booten met f 539 (f 595), 24 (14) Deensche motorkotters met f 15.000 (f 10.000) en 2 (0) Zweedsche motor- kotters met f 1.000 (f De opbrengst der consignaties bedroeg 5.000 (f 6.000). De omzet in de eerste 5 maanden bedroeg f 3.156.000 tegen f 2.854.000 in hetzelfde tijd vak van 1938. Er kwamen deze vijf maanden o.a. binnen 766 (735) stoom- en motortrawlers met f 2.088.000 (f 1.861.000), 1016 (1133) motoriog gers met f 677.000 (f 651.000) en 3015 (2264) motorkustvisschers met f 226.000 (f 184.000). De opbrengst der consignaties bedroeg f 37.000 (f 31.000) en van de drijfnetvisscherij f 52.000 (f 69.000). Dit Is slechts een klein gedeelte van dc groote massa belangstellenden, die zich Donderdagmiddag op dc Algemeene Begraafplaats om de met ontelbare bloem stukken omringde groeve van den E. D. O.-spelcr Bas Timmerman hadden geschaard. IJmuider Reddingsbrigade. Van de zijde van bovengenoemde organisatie ontvingen we het volgende .examenproefje": De anders zoo rustige sfeer in het „Velser- bad" was dien avond zoek. Er groepten in de hall overal onrustige menschen samen; er was heen en weer geloop van gewichtig doende da mes en heeren, die blijkbaar ontzag inboezem den, gezien de „benauwde" blikken, die de „on rustige menschen" op hen wierpen. Even later werd het rustig. Iedere beschik bare ruimte in het Velserbad was in beslag ge nomen door een der dames of heeren van het „gewichtige" type, terwijl twee exemplaren van het „benauwde" met spannende gelaatstrekken vóór dezen gezeten waren. Er werd dien avond examen gedaan door de IJ. R. B.-leden ter bekoming van het diploma A, van den Nèd. Bond tot het reden van dren kelingen! En het theoretische gedeelte, waar voor de „slachtoffers" het meest vreesden, had een aanvang genomen. En of ze aan den tand werden gevoeld, onze leden! Gedurende vijf kwartier kregen ze een vloed golf van vragen te verwerken, welke den meest geharde murw maakte. Er steeg dan ook algemeen een zucht van verlichting op, toen eindelijk met het practische gedeelte kon worden begonnen, want in het wa ter zijn de IJ.R.B.'ers toch beier thuis dan op het gladde vlak der theorie. Het was inmiddels 11 uur in den avond ge worden, alvorens de deelnemers aan het exa men zich in de hall verzamelden, teneinde het resultaat van de afgelegde proeven, het al- of niet veroveren van het begeerde diploma, te vernemen. In diepe stilte werd de toespraak van den voorzitter der technische commissie van den Ned. Bond aangehoord. Deze wees op de nog bestaande tekortkomingen, maar constateerde tevens, dat zij niet van zoodanigen aard waren, dat er rekening mede moest worden gehouden bij de .beoordeeling. van_.de geschiktheid der op gekomen deelnemers. Van de twintig candidaten moest er slechts één worden afgewezen. De voorzitter der IJ.R.B., de heer A. P. Bak ker, sprak zijn vreugde uit over het bereikte re sultaat. Hij dankte de technische commissie en in het bijzonder den heer A. Meijerink, die be reid was gevonden gedurende een aantal weken naar IJmuiden te komen om theoretisch onder richt aan' de leden te geven. Zijn woorden gin gen vergezeld van een bloemstuk, dat namens de examendeelnemers werd geschonken als blijk van waardeering „Het mooie resultaat", zoo zei- de hij, „was ook vooral te danken aan de beide instructeurs der brigade, de heeren Kammer en Reindersman, die hiermede eer van hun werk hebben geoogst" Vervolgens richtte inspecteur mr J. P. Engels woorden van dank tot de brigade voor de wel willende wijze, waarop deze had medegewerkt om het mogelijk te maken, dat politie-ambtena- ren aan het examen deel konden nemen Hij hoopte, dat zij de voorloopers waren van de an dere leden van het politiekorps en dat veel po litiemannen als lid der brigade zouden toetre den De heer H. H. Vrenegoor sprak namens de Hoogovens gelijke woorden van dank en waar deering. De volgende dames en heeren slaagden voor het diploma reddend zwemmen: Mevr A. E. Sloot-Lembergen, mej. J. Sloot, mej. M. v. Zwieten, mej. R. Schotvanger, mevr. J. Darphorn, mej. M. Schotvanger, mevr. H. M. Wijker-Blom, mevr. J. E. Korporaal-v. Veen en de heeren P. C. Joppe, J. N. Barg, C. J. v. Gin- neken, H. H. Vrenegoor, M. P. Kockx, J. v. Bee- len, P. v. d. Bos, H. v. Vliet, J. P. Engels, W. Ritman, J. M. Visser. Heistellingen uitgevoerd. Het Finsche stoomschip Hogland, dat met een lading graan van de Plata te Amsterdam aan kwam, heeft deze lading gelost en vervolgens in één der droogdokken verschillende herstellingen uitgevoerd. Gisteren vertrok het schip in ballast naar Rotterdam om aldaar opnieuw voor Zuid- Amerika te laden. Jaarverslag Nutsspaarbank. Aan het jaarverslag van de Nutsspaarbank IJmuiden over het boekjaar 1938 ontleenen wij het navolgende: Gedurende 1938 werd ingelegd f 783.263.39 (v. j. f 705.457.23) en terugbetaald f 706.786.14 (v. j. f 588.932.56), zoodat gedurende 1938 meer inge legd werd dan terug betaald f 76.477.25 (v. j. f 116.524.67). Op 31 December 1938 werd aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven f 36.952.35 (v. j. f 35.212.32). Het tegoed der spaarders bedroeg op 31 De cember 1938 f 1.434.452.03. Gedurende 1938 wer den 321 nieuwe boekjes uitgegeven en 149 boek jes geheel afbetaald. Het aantal boekjes in omloop op 31 December 1938 bedroeg 3.136. De balans geeft de volgende cijfers: Debet: Kassa 2.407.14 Effecten 943.557.75 Hypotheken 555.630, Vaste goederen en meubilair 18.150. Loopende rente 17.948.64 Te verrekenen posten 228. f 1.537.921.53 Credit: Inleggers Bankiers, S tich tingskapitaal Reserve: 93.530.40 Toegevoegd over boek jaar 1938 7.959.01 1.434.452.03 1.955.09 25.— f 1.537.921.53 TRAWLER „EEMMOND" VERKOCHT. Op de gisteren ten overstaan van notaris G. D. Boerlage gehouden openbare verkooping werd de trawler Eemmond IJM. 76 (gebouwd te Lehe in 1917, bruto 218 ton met triple ex pansie stoommachine van 450 I.P.K.) verkocht aan de Rotterdamsche Bank Vereeniging voor f 6.800. AANGEKOMEN. 1 Juni: Vechtstroom s.s. Huil Astarte s.s. Bremen Sandhill m.s. New Castle Enid Mary s.s. Goole Amstelstroom m.s. Londen 2 Juni: Granta s.s. Gdynia Regeja m.s. Londen Mercurius s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Urd s.s. Stockholm Helder s.s. Chili Doros m.s. Rotterdam VERTROKKEN. 1 Juni: Guinean s.s. Rotterdam Hermes s.s. Rotterdam Juno s.s. Rotterdam Dotterel s.s. Liverpool Irene s.s. Rotterdam 2 Juni: Montferland s.s. Buenos Aires Lowestoft Trader m.s. Gr. Yarmouth Hogland s.s. Rotterdam Paul Harneit m.s. Aruba Elsie s.s. Huil Oise m.s. Parijs Vlootuitbreiding. Het voor rekening van kapitein D. Vellinga te Groningen op de scheepswerf der firma Gebrs. Sander te Delfzijl gebouwde motorkustvaartuig Aldo heeft met gunstig gevolg op de Eems zijn proeftocht gehouden en is door den opdracht gever overgenomen. Het schip is uitgerust met een Oertz-roer, waarmede het een snelheid van 9,3 mijl behaalde. Het draagvermogen is 280 ton. Stremming scheepvaart Middensluis. Tenbehoeve van het verwisselen van deuren der middensluis zal de scheepvaart door die sluis zijn gestremd van 5 Juni des voormiddags 7 uur tot en met 7 Juni of zooveel langer of korter als noodig of mogelijk zal blijken. Op proeftocht. Het tankmotorschip Pendrecht, dat voor reke ning van de reederij Ph. van Ommeren te Rot terdam gebouwd werd bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. aldaar, is naar de Noordzee ver trokken voor het houden van een technischen proeftocht. Het schip heeft een laadvermogen van 15.300 ton en is uitgei*ust met een Stork- Dieselmotor van 3700 P.K. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komende Nederlandsche stoomschip Nereus is in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf aangekomen om een gedeelte lijke lading ijzer in te nemen. Nieuw motorschip. Het te Bolnes op de werf der firma Boele ge bouwde motorschip Doros van de K. N. S. M. is na een geslaagden proeftocht hier aangekomen en naar Amsterdam opgevaren om te laden. B-steun. Crecjiel voor extra-hulp aan boeren en kleine Het college van B. en W. deel. h„, aan den gemeenteraad mede- t,0lS«Me De Minister van Sociale Zak»„ v, richt, dat ook in 1930 extra hnia 01151*- loozen. kleine boeren en kleine kan worden verstrekt in den vo™ '"""'«i ding, dekking en schoeisel 0rm va« Mee- Voor werkloozen mag over h.t v., 1939 per gemeente ten hoogste wort'??'5'»1 een bedrag gelijk aan het gemffi? bEst«l werklooze arbeiders, dat over Lde aan^l maanden van 1938 als werki 10 Arbeidsbeurs was InBesc]S^vïde de digd met f 5.78. V€^nienigvui. Het gemiddeld aantal werklonen u overeenkomstig het bovenstaanl 1902. Van het bedrag van f 5 70 ^draagt laste der gemeente en f 3 78 v<2 SgJ 2 het Ry k. rel£ening van Voor de kleine boeren en de klei. wers (groep B) mag een bedraè f mb011- worden besteed: voor deze groepen'V als grondslagen genomen de aaiH Februari 1939. Op dien dag geS?25 meente Velsen 2 B-boeren en 9 B-tuiüw?e 8e" steun. hiinbogffers Op grond daarvan vraagt het een. crediet van f 3815. tolieSe een Wat er gevonden werd. Gevonden te IJmuiden: Een belast.»™. regenjas, portefeuille, twee nieuwe S-1'' een vischkaar, dameshandschwn schoentje, een jongensschoen en stél SZ' leidsels en aan komen vliegen «n liaï een koerduif. Kanarie en Gevonden te IJmuiden-Oost: Twee nm*, monnaies, hondenpenning, riiwiPihow- merk, nummerbord van een X Stui?" De nieuwe vorst van Liechtenstein, Franz Josef II neemt te Vaduz de hulde van zün volk in ontvangst. Links de weduwe van den overleden vorst Franz L VERWEER TEGEN EEN INGESTELDE RECHTSVORDERING. Aan de gemeente is een exploit beteekend, waarbij M. P. v. d. Velde-Sabel te Velsen in rechte van de gemeente vordert een bedrag van f 288.50, wegens de naar haar bewezen onrecht matige en onwettige opzegging van de met haar gesloten overeenkomst inzake het schoonhou den van een school. Op grond van het bij de stukken gevoegde rechtskundige advies stelt het college van B. en W. den gemeenteraad voor om in eersten aan leg tegen deze rechtsvordering verweer te voe ren. vulpen, manteltje, zak met UZuK» derschoentje, bril, handschoen, S£! heerenrijwiel, een auto (speetoedl paar kousen. wwigoea) cn m Gevonden te Velsen Noord' Een klnsm,., een snelbinder, damestach met inhoud «9, raur, diverse portemonnaies, krieltS E, teloos rtfwielbelastingmerk, een remvS Ï2" sleutel m0t0r,5riI' rez»^nSm,een' Gevonden te Velsen: Een heerennantaim en een rijwielpomp paniaion Gevonden te Santpoort: Een bril, sjaal net en een jongensjasje. J pel AANWIJZING VAN EEN ANDER STEM LOKAAL. Daar de openbare lagere school A I aan de Kerkstraat, waarvan het gymnastieklokaal ii aangewezen als het stembureau voor het stem- district 27, door de militairen in gebruik eeno men is, stellen B. en W. den gemeenteraad voor in plaats van deze localiteit voor de as ee meenteraadsverkiezingen aan te wüzen een V- kaal van de E.-K. Meisjesschool, eveneens aan de Kerkstraat. Luchtbeschermingsinaatregelen bij „Gas en Water", B. en W. van Velsen vragen den gemeente raad hen een crediet te willen toestaan voor het treffen van luchtbeschermingsmaatregelen ten aanzien van de gebouwen der bedrijven voor gas en water. In overleg met het Hoofd van den Luchtbe schermingsdienst is een deel van het personeel der bedrijven voor gas en water belast met de bescherming der kantoorgebouwen, de maga zijnen en het pompstation, meer speciaal voor de bestrijding van brand. Tevens is dit personeel belast met het ver leenen van eerste hulp bij ongevallen. Voor dit personeel moeten de noodige bescher mingsmaatregelen tegen luchtaanvallen worden genomen. Deze maatregelen bestaan in het in richten van de bestaande tunnel als schuilkel der, het aanschaffen van gasmaskers, verband en ontsmettingsmiddelen. De kosten aan deze maatregelen verbonden bedragen naar schatting f 2850. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. J. Scheenaard—de Graaf, z., Overbildtweg 29, Santpoort. J. Westerhuis— Bouwens, d., Watervlietstraat 35, Velsen (N,). M. J. Molenkaxnp—Handgraaf, z., Hagelinger- weg 325, Santpoort. J. S. Domhof—Vriesendorp, d„ W. de Zwijgerlaan 33, Santpoort. A. J. Grauwelman—Ossenwaarde, z., Cederstraat 38, IJmuiden. C. M. Admiraal—Admiraal, Duin- vlietstraat 72, Velsen (N.) G. J. Scheltens— Wieringa, d., Meeuwenlaan 59, IJmuiden. Overleden: Geen. Gehuwden: F. J. Kaan en G. M. Hendriks, Edisonstraat 44, inw., IJmuiden. P. Smoor en Ch. M. van Laar, Planciusstraat 54, IJmuiden. M. van Duijn en C. H. Gout, Oranjestraat 6, IJmuiden. J. A. Bouwens en L. Jellema, Kolk- straat 18zw., Haarlem. Th. J. Verzijlbergh en W. S. P. Neve, Julianalaan 92a, Schiedam. G. van der Lugt en A. A. Ouwerkerk, Elzen straat 28, IJmuiden. Ondertrouwden: J. M. Visser, de Roemer straat 7, IJmuiden en J. Prins, de Roemer straat 7, IJmuiden, toek. adres: de Roemer straat 7, IJmuiden. H. van der Wiele, Plata- nenstraat 12, IJmuiden en J. W. Harmsen, Platanenstx*aat 12, IJmuiden. H. Slings. Kruis straat 29, Velsen (N.) en H. Wortel, Spaara- dammerweg 3, Velsen. W. D. Bijl. v. d. Helst- straat 17, IJmuiden en J. A. Boelsums, Pia- tanenstraat 39, IJmuiden, toek. adres: Era den (Dl.). F. G. Staireveld, Hagelingerweg 4b. Santpoort en J. H. Bongers, Hagelingerweg 295, Santpoort, toek. adres: Hagelingerweg zw, Santpoort. P. M. Douma, Trompstraat u% IJmuiden en Ch. Simonis, Duin en Kruidberger- weg 73, Santpoort, toek. adres: Groeneweg it, IJmuiden. S. J. M. Quax, Huijgenss raat IJmuiden en E. van 't Hoff, Wijkerstraiatweg 177, Velsen (N.), toek. adres: Kon. Wilhelmina- kade 35, IJmuiden. W. J. Stertefeld, Kenne merlaan 80, IJmuiden en J. Oldenburg, sein- postweg 32, IJmuiden, toek. adres: Bloem- straat 138, IJmuiden. rillen |eVerancier aan (eter en alle Ziekenfondsen illijker P. DE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. Ingez. Mei) HAARLEM, 2 Juni- Bevallen 31 Mei: C. Koekenbier-van den Kerkhof, z.; J. T. Troost-Philippo, d., i L. K. MeijSpeelman, d.; 2 Juni: A. s. renburg—Sneekes, d.; Overleden: 31 Mei: J. Beelen, o» J-. 'perlaan; 1 Juni: H. Strüppert-Backers, w J Kamperlaan; D. A. Kraijenhoff van 84 j., Westerhoutstraat; 2 Juni: L. Smi 63 j., Meeuwenstraat.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2