(Hid it* 't HGd T>e Spmtux&ek te Nu ook roeiwedstrijden. de sport blijft, maar de sportpiode verandert voortdurend. Het verschil tusschen tennis meeting uit 1889 en 1939 is weer eens duidelijk gedemonstreerd op een tournament te Londen. Het „gland-freatment" zal in Engeland eerlang worden verbodenDe voetballers behoeven zich er niet meer aan te onderwerpen Wordt de continentale tour van het Engei- sche elftal tot één wedstrijd beperk?Wijziging van het waterpoio-reglement gewenscht; Onze studenten en de athletiek. Men kan er zeker van zijn, dat binnenkort op de algemeene vergadering van F. A. en League-afgevaardigden in Engeland het be sluit zal worden genomen, waarbij het zooge naamde „gland treatment" van spelers zal worden verboden. Wij vernamen dit' bericht, dat nog slechts in bepaalde kringen bekend is, uit de allerbeste bron en men deelde ons tevens de wijze mede, waarop het besluit zal worden uitgevoerd. Dat gaat heel simpel, doch daarom niet minder doeltreffend. De clubs zullen worden verplicht in him kleedlokalen een mededee- ling aan de spelers op te hangen, waarin deze worden verzocht, zich niet meer aan de be handeling met klierstof-iiijecties te onder werpen. De motieven, die tot het nemen van dit be sluit hebben geleid, zijn velerlei; in de eerste plaats de vrees, dat op de door de behande ling verkregen verhoogde actie bij de spelers een reactie zou kunnen volgen, die nadeel voor de betrokkenen zou kunnen veroorzaken waarvan de omvang niet te overzien is. Voorts de overweging, dat steeds grootere hoeveel heden van deze klierstof zouden moeten wor den gebruikt, om het beoogde effect te ver krijgen en slotte de overtuiging, dat het niet de juiste manier is, om de capaciteiten van het mensohelijk lichaam door kunstma tige middelen te verhoogen teneinde een betere sportprestaties te verkrijgen. Ook de financieele factor speelde een rol; de minder gefortuneerde clubs en die vormen de meerderheid waren niet in staat de noodige gelden voor de behandeling be schikbaar te stellen en zij zouden dus, indien het gland treatment" inderdaad nog een ander dan een psychologisch effect op de spelers had, niet met de beter gesitueerde vereenigingen op het speelveld kunnen con- curreeren. Reeds in vorige jaren zijn er in Engelsche voetbalbringen stemmen opgegaan, om het programma van het nationale elftal op het Continent, na afloop van het competitiesei zoen, tot één enkelen interland-wedstrijd te beperken. Thans zijn die stemmen krachtiger dan ooit; deskundigen, die wel eens zulk een continentale tour hebben meegemaakt, voeren als argument aan, dat de spelers, die juist een zwaar seizoen achter den rug hebben, reeds op de helft van den tour zoo vermoeid en dermate uit hun gewone doen zijn, dat ze hun topvorm op geen stukken na ,kunnen be naderen. Men zegt voorts, dat het zoo juist terugge keerde Engelsche elftal als een bijna perfecte voetbalmachine onder normale omstandig heden kan worden beschouwd, doch zelfs een machine heeft zijn grenzen. Daarbij komt, dat de Brit nog altijd een groote sportreputatie heeft op te houdenen men moet die niet on- noodig in de waagschaal stellen tegen landen, die niets te verliezen, doch alles te winnen hebben. hie landsef tallen spelen slechts één - wed strijd in een bekend milieu en Zij kunnen in zulk een match alles geven, terwijl de Engel- schen, onder voor hen geheel vreemde om standigheden, zooals op een leeonterrein in Roemenië, reeds dagenlange reizen en meer dere matches achter den rug hebben. Eenigen tijd geleden schreven we over plannen tot wijziging en tot verbetering van het waterpolo-wedstrijdreglement, plannen, die in Engeland reeds zoover uitgewerkt wa ren, dat men proefwedstrijden onder de nieuwe regels wilde spelen. In hoofdzaak beoogde men met die wijziging bereiken, dat de methode van verdediging, die thans wordt toegepast om een voorwaarde het scoren te beletten, te weten, het onder water drukken, voor de speler in het bezit van d?n bal is, uit te roeien dan wel strenger te straffen dan nu het geval is. .Onder de bestaande regels krijgt de bena deelde voorwaarts een vrijen worp te nemen, waaruit hij niet ineens mag doelpunten, ergo ®oet hij den bal naar een verder van het doel plegen teamgenoot terug spelen, wat in de meeste gevallen eerder een voordeel voor de overtredendepartij is. omdat die tijd krijgt zmh te herstellen. J® dat voordeel zijn de verdedigers zich wel bewust; dit bleek ten overvloede weer jfns in den eersten wedstrijd voor de zomer competitie, de plaatselijke ontmoeting tus- sehen H.P.C. en D.W.R. Dit werd een parodie OP waterpolo, waarin de fluitsolo van den chter den boventoon voerde. werd van de lacune in het reglement druk gebruik gemaakt om eiken aanval van de tegenpartij in de kiem te smoren, met als ge volg een groot aantal vrije worpen. Een dergelijke match is waarlijk geen pro paganda voor het waterpolo en men vraagt zich af, of het spel op deze wijze nog waard is, in competitie-verband te worden gespeeld. Zoolang het reglement niet gewijzigd wordt, is de eenige remedie: strenger scheidsrechters van het type Gerard Blitz, doch die zijn met een lantaarntje te zoeken. Heden en morgen speelt Rood en Wit aan de Spanjaardslaan een bweedaagschen wedstrijd tegen de Antwerp British Cricket Club, wier elftal, zooals de naam aanduidt, bijna geheel uit in België wonende Engelschen bestaat. Vorig jaar speelde dit team tegen het Ne- derlandsch B-elftal te Tilburg en won na spannenden strijd, waarmede we maar willen zeggen, dat onze stadgenooten geen walk-over zullen krijgen. De bekende Bridges is nog altijd de beste speler, doch. ook de meer dan 60- jarige wicketkeeper Alpen is zijn plaats ach ter de palen nog altijd dubbel en dwa,rs waard, terwijl hij het vorig seizoen in België tegen onze landgonooten nog 80 runs maakte. We kunnen eiken cricketliefhebber aan raden, deze match bij te wonen, want als de weersomstandigheden gunstig zijn, kan men van interessant spel verzekerd zijn. En het verblijf op het fraai gelegen terrein aan de Spanjaardslaan is op zichzelf al een genoegen. Het is prettig te kunnen constateeren, dat de Nederlandsche studenten eindelijk op serieuze wijze de athletiek gaan beoefenen, zooals hun buitènlandsche collega's dat sinds vele jaren doen. Onlangs werden er bij de studenten-kam pioenschappen geen bizondere, doch wel veel betere resultaten dan bij vorige gelegenheden bereikt en thans staat Zaterdagmiddag de eerste officieele landen-wedstrijd voor studen ten tusschen Nederland en België op het pro gramma. Deze ontmoeting, waarvoor de heer Willem Muiier een beker heeft beschikbaar gesteld, mag als een mijlpaal in de geschie denis der althletiek worden beschouwd, om dat, gelijk in andere landen het geval is, nu de groote mogelijkheid bestaat, dat de stu denten binnen niet al te langen tijd, een vooraanstaande rol op de sintelbaan zullen gaan vervullen. En dat kan de athletiek en de belangstelling daarvoor in ons land slechts ten goede komen. Sète is door een 50 overwinning op de Ra cing Club de Paris voetbal-kampioen van Frankrijk geworden, met 42 punten uit 30 wedstrijden. Marseille werd runner-up met 40 punten vóór de R.C. de Paris met 38 pun ten. LAWNTENNIS. NED. LAWNTENNISBOND HET COMPETIT^ PROGRAMMA Overga nfsklasse TCH—Marlot 2 Tweede klasse A-N. W. Haarlem 2DDV 3 BeverwijkDDV 4 Game and Set—TCH 2 Tweede klasse B-N. W. HeemstedeBe Quick AnimoBeverwijk 2 TCG 2—Stad ivo TCG 3THC 1925 Haarlem 3Festina 3 Tweede klasse A-Z.W. W aalsdorp—TCG Derde klasse A-N. W. Heemstede 2Dash Derde klasse B-N. W. AmstelkantWestrust 3 Nwe Meer 2Duinlust 2 TCG 5Beverwijk 4 BakkumWimbledon 2 Heemstede 3Shell 3 Ruine 4Duinlust 3 Schiphol 2All Right Heemstede 5Cocktuil 3. VEELBELOVEND PROGRAMMA VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Mede doordat de promotiewedstrijd H.B.S. E.D.O. is uitgesteld, is er morgen nog maar wei nig schot in die zware competitie te verwachten. Ook in Afdeeling II wordt morgen No. 1 nog niet bekend. Hier wordt de wedstrijd U.V.V.S.V.V. gespeeld, die de beslissing niet kan bx-engen, want als de Utrechtenaren volgens de vrij alge meene verwachting winnen, hebben ze evenveel punten als D.F.C. Dan valt moi'gen over acht da gen in Dordrecht de beslissing bij de ontmoeting D.F.C.—U.V.V. In Afdeeling III krijgen we morgen in ieder geval een nieuwen eerste-klasser, want zooals onze lezers weten is Z.A.C, reeds naar de tweede klas gedegradeerd. Op het programma staat de wedstrijd Ensch. BoysS.C.H. Eerstgenoemde, die dus op eigen veld speelt, heeft de beste kans, zij heeft namelijk reeds aan een gelijk spel ge noeg. We vermoeden, dat Ensch. Boys weer eer ste-klasser wordt. In Afdeeling IV duurt de promotie-competitie nog een paar weken en in Afdeeling V wordt de beslissingswedstrijd om de eerste plaats tusschen G.R.C. en W.V.V. op onzijdig terrein gespeeld. Dat zal me daar in het Noorden een geweldige drukte geven. Het kost ons werkelijk eenige moeite om nu nog over een promotiekans van Bloemendaal te durven schrijven, nu zij Zondag van Zaandijk vei-loren heeft. In Bloemendaal houdt men zich en terecht nog aan het laatste stroohalmpje vast, zooals men in ons nummer van Donderdag heeft kunnen lezen. Het bestuur redeneert opti mistisch: als Bloemendaal Zondag thuis van West Frïsïa wint en als dan de Enkhuizenaren een week later op eigen terrein van Zaandijk verliezen, dan hebben alle drie clubs weer vier punten, zoodat ze weer van voren af aan kunnen beginnen. Maar onder onze voetballezers zullen er niet veel zijn, die niét gelooven dat West Fri- sia uit haar twee nog resteerende wedstrijden het eene puntje haalt, dat noodig is om in de twee de klas te blijven. Intusschen schrijven we dit niet, om aan Bloemendaal allen moed te ont nemen. Integendeel, we gelooven stellig dat ze morgen van West Frisia wint en tenslotte zijn de wonderen de wereld nog niet uit, want Zaan dijk zal dan ook fdetfig wel haar laatste kansje hai-dnekkig verdedigen. Dat de Bloemendalers dus nog maar goed mogen volhouden en zullen kijken naar het bezielend voorbeeld van aan voerder Bèijk. In Amsterdam heeft men langen tijd gedacht, dat'de strijd om het kampioenschap van Neder land .tenslotte wel tusschen A.jax en D.W.S. zou gaan, maar nu het Nijmeegsche N.E.C. zich zoo. onverwacht als een ernstige candidaat ontpopt heeft, gelooft men het niet meer. Evengoed zal morgen het tex-rein in Watergraafsmeer bij den wedstrijd AjaxD.W.S. wel uitvex-kocht zijn, evenals het tex-rein in Nijmegen, waar N.E.C. haar mooie kans tegen Eindhoven gaat verdedi gen. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor Zondag zijn vastgesteld: Haax-lem 2Aurora 1. De gasten hebben de beste kansen en kunnen het kampioenschap be halen. De Zwaluwen 1 komen naar S. V. 3 en Water vliet 2 ontvangt het derde Animo. Voor promotie-degradatie 2/3e klasse gaat O. K. 6 naar Oosthoek 1. Voor de lagere series wordt in de tweede af deeling de beslissingswedstrijd Aurora 3Meer lebosch 2 gespeeld. Voor den beker ontmoeten Watervliet en O. K, 5 elkaar. Dinsdag 6 Jxuxi worden gespeeld: voor den Beker: O. K. 5Meerlebosch en N. Flora 2Animo-Ready 1. Promotie-degradatie Noord-Holland. Voor de 2e afdeeling C woi'dt Zondag op het THB-terx-ein in Aerdenhout gespeeld de wed strijd THBTogo. Bij een overwinning van THB heeft deze nog een kans in de tweede klasse te blijven. De eerste wagens op het Circuit te Zandvoort. De Sportweek, die dit jaar van Donderdag 6 Juli tot en met Woensdag 12 Juli te Haar lem zal plaats hebben, belooft wel bijzonder interessant te worden. Dit konden we Vrijdag ochtend constateeren op een persconferentie, die plaats had in het gebouw van „Haarlem's Bloei" aan het Stationsplein en die ook werd bijgewoond door den heer H. L. Warnier, den leider van het Bureau voor Lichamelijke Op voeding ten Stadhuize. Hij werd welkom ge- heeten door den directeur van „Haai-lem's Bloei", den heer Van G i n k, die er zijn blijdschap over uitsprak dat ook de heer War nier zooveel belangstellixxg voor de Sportweek toont. heer Warnier dankte voor het vrien delijk welkomstwoord, waarna hij eenige in lichtingen verstrekte. Vooral moet men er volgens hem voor trachten te zorgen, dat de gemeentelijke garantie onaangetast blijft. Dit beschouwt spreker als een sportieve eer. Over het algemeen genomen zal deze Sportweek hetzelfde karakter dragen als die van het vorig jaar. Alleen zal het programma nu uit gebreider zijn. O.a. zal intensief door wandel- sportvereenigingen uit Haarlem en ook van elders worden medegewerkt; ongeveer 800 wandelaars zullen Zondag 8 Juli een stertocht naar Haarlem maken. Verder worden er be sprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de scherm- en ook van de wintersport (ski). Een welkome uitbreiding van het pro gramma vormen volksdansen en de onder linge roeiwedstrijden van „Het Spaarne", die ditmaal in het kader van de Sportweek plaats zullen hebben. De heer S. Staal verschafte inlichtingen over de onderdeden van het programma. Hij merkte op, dat de Sportweek van het vorig jaar van zulk een groote propagandistische waarde is geweest. Dit hebben verschillende sportvereenigingen tot hun voordeel mogen ondervinden, want het ledental werd veel grooter. De optocht op den openingsavond van Donderdag 6 Juli belooft iets moois te worden; o.a. wordt hij veel langer. Speciaal de animo van voetballers om mee te wandelen is grooter geworden; in elk geval veel grooter dan verleden jaar. En ook de andere takken van sport zullen goed vertegenwoordigd zijn. De optocht, waarvan de route nog niet bekend is, zal op de Groote Mai'kt worden opgesteld, met het front naar het Stadhuis. Gehoopt wordt, dat de Bui-gemeester dan de Sportweek officieel zal willen openen. De avond van Vrijdag 7 Juli wordt in beslag genomen door krachtsportdemonstraties in het Noorder Sportpark, zoo mogelijk op het E.D.O.- terrein, omdat daar tribunes voor de toeschou wers aanwezig zijn. Het voornemen bestond, om Zaterdag 8 Juli een zwemwedstrijd in het Zuider Buiten- spaarne te laten houden, maar op advies van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst is daarvan afgezien. In de plaats daarvan zal er een veldloop in den Hout komen, wat door velen toegejuicht zal worden. Op dienzelfden dag vermeldt het programma een hockey wedstrijd tusschen dames of heeren van 79 uur. Verder zijn er demonstraties van korf bal. lawntennis en handbal. Zondag 8 Juli heeft er, zooals hiervoor reeds gemeld, een stertocht van wandelaars plaats, 's Middags is er een waterpolotournooi: in d< zweminrichting aan de Kleverlaan; lawn tennis, tafeltennis en 's avonds van 79 uur een korfbaLstedenwedstrijd tusschen vermoe delijk Haarlem en Amsterdam. Maandagavond 10 Juli heeft weer, evenals verleden jaar, in Haarlem-Noord een wieler- criterium plaats met medewerking van de Nederlandsche Wielren Unie; het wordt een wedstrijd met open inschrijving, 's Avonds van kwart over acht tot half tien kan men weer kijken naar turndemonstraties op de openbare pleinen, die het vorig jaar zoozeer in den smaak zijn gevallen. Liefhebbers van Honkbal kunnen Dinsdag avond in het Noorder Sportpark genieten van een spannenden wedstrijd tusschen Haarlem en de Seagulls (de laatste ploeg wordt gevormd door in ons land vertoevende Amerikanen) Wederom van kwart over acht tot half tien zijn er turndemonstraties op de pleinen, maar den ziet men daar weer andere groepen. Het prachtig nummer op dien avond belooft het watersportfeest op het Noorder Buitenspaarne te worden; er komt een vlootrevue van roeiers en kanovaarders en ook wedstrijden over M. Daar zal veel te zien zijn. Op Woensdag 12 Juli heeft het sluitingsfeest plaats, zoo mogelijk op het Haarlem-terrein. Er zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een Haarlemsch en een Bonds- elftal. Verder athletiek, turnen enz. Bfe K.N.A.U. heeft toegezegd, dat er werkelijk be kende athleten zullen komen, zooals Van Be- veren, de Baumgartens enz. Het geheel wordt meer gevarieerd. De heer Van Gink merkte nog op, dat de bedoeling van de Sportweek is om de sport te populariseeren en om een zoo uitgebreid mogelijk beeld te geven van de takken van sport, die in Haarlem beoefend worden. Evenals verleden jaar zullen weer sierlijke speldjes van de Sportweek verkocht worden. Er zal dus weer veel levendigheid in Haar lem komen, wat speciaal aan den heer Van Gink aangenaam zal zijn. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk 2 van Rotterdam n. New-York via Antwerpen. Lochmonar 1 van Rotterdam te Vancouver. Bilderdijk, Rotterdam n. New-York 2 te Antwerpen. Boschdijk 31 van New-Orleans n. Rotter dam. Lochgoil, Rott. n. Vane. p. 1 B. Head. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 31 v. La Union, Nieuw Amsterdam, 2 v. Rotterdam v. N.Y. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 2 v. Lulea te Vlaardingen. Stad Vlaardingen. Wabana na. Vlaardingen p. 2 Prawle Point. Stad Arnhem, Rott. n. Bagnoli p. 1 Gibraltar HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk 2 van Rotterdam n. Japan. Serooskerk (thuisr.) 1 van Kobe. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisreis) 1 van Lissabon. Springfontein (uitr.) 1 van Port Sudan. Randfontein 2 v. Rott. te Hamburg. Heemskerk (thuisreis) 2 te Mombassa. Bloemfontein (uitr.) 2 te Lor. Marques. HOLLAND AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 2 van Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) p. 2 Ouessant. KON NED STOOM BIK >1 MIJ Pygmalion 2 van Constantza t Stamboul. Berenice 2 van Oran naar Genua. Crijnssen, Amst. n. Barbados 31, 180 mijl O. van Land's End. Ganymedes, Jamaica n. Engeland 1, 300 mijl ^.W. van Land's End. Juno x. v. Rott. n. Algiers. Irene 2 van Rott, naar Lissabon. Boskoop 2 v. Amsterdam n. Chili. Oi'ion 2 v. Hamburg te Amsterdam. Doros 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Bodegraven Amst. n. Chili 31 v. Callao. Breda, Amst. n. Chili 31 te Christobal. Achilles, Stamboul n. Rott. p. 1 Ouessant. Euterpe, Amst. n. Kopenhagen p. 2 Holtenau Fauna 1 van Tanger n. Gibraltar. Helder, 2 v. Rott. te Amsterdams Hermes 2 v. Amsterdam te Rott. Irene 2 van Amsterdam te Rott. Juno 2 v. Amsterdam te Rott. Oberon, Valencia n. Rott. p. 1 Gibraltar. Orestes, 1 v. Cardenas te Caibairien. Orion 1 van Hamburg n. Amsterdam. Orpheus 1 v. Malaga n. Gandia. Percicles, Amst. n. Barbados 1 v. Madeira. Stella 1 van Samos n. Piraeus. Trajanus, Collo n. Rott, p. 1 Gibraltar. Vulcanus 2 v. Vlaardingen te Hamburg. KONINKLIJKE-SHELL. Agatha, 31 te Singapore n. Pladjoe, Singap. Agnita 14 te Pauillac verw., n. Amst. Chama, 6 te Curasao verw. n. Rotterdam. Mirza 25 v. Gibi'altar n. St. Kitts v.o. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 2 v. Las Palmas. Montferland 1 v. Amst. n. B. Ayres. Zaanland (thuisr.) 30 te Santos. MEYER Co.'s SCHEEPV. MIJ. Ajax 2 van Japan te Rotterdam. Benreoch, Mijke n. Rott. 2 v. Singapore. Agamemnon, 31 te Yokohama voor Rott. Glenaffaric, Japan n. Rott. vertr. 8 v. Londen. Glenbeg, Dairen n. Rott. 1 van Londen via Duinkerken. City of Lincoln, Hongkong n. Rott. vertr. 3 van Havre via Londen. Benvoi'lich, Masulipatam n. Rott. p. 2 Wight. Clytoneus, Batavia n. Amst. 31 v. P. Sudan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitr.) 2 van Suez. Brastagi 2 van Rotterdam te Liverpool. Baloeran (uitr.) 1 van Colombo. Dempo (thuisr.) 2 (1 n.) van Lissabon. Sibajak (uitr.) 2 v. Southampton. Weltevreden (thuisr.) 2 van Singapore. Tapanoeli (thuisr.) 2 van Sabang. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 31 v, Victoria (Braz.) Alcyone (thuisr.) 1 van Madeira. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisr.) 31 van Belawan. Enggano Saigon n. Madras 31 v. Singapore. Poelau Roebiah (uitr.) 2 van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 1 te Genua. Poelau Laut 1 v. Hamburg n. Amsterdam. Tjikandi (thuisr.) 2 te Havre. Tabian (thuisr.) 2 te Vlaardingen. WIJK LIJN. Randwijk 2 v. Rott. te Alexandrië. Zonnewijk 3 (12 midd.) v. Pepel te Rotterdam verwacht. Stolwijk 1 v. Sagna La Grande te Nuevitas. Haulerwiik v. Antilla te New Orleans. Naaldwijk, Sevilla n. Gent p. 31 Gibraltar. AGENDA VOOR Vt-LSEN en UMUIDEN ZATERDAG 3 JUNI Thalia Theater: „De bierbaron" en „Branden de Dollars", 8 uur. Theater de Pont: „De vliegende dood" en „Me lodie van het verleden", 8 uur. Rex Theater: „De officieele vrouw" en „Ik heb je lief", 8.15 uur. ZONDAG 4 JUNI Thalia Theater: „De bierbaron" en „Branden de Dollars", 8 uxrr. Theater de Pont: „De vliegende dood" en „Me lodie van het verleden", 8 uur. Rex Theater: „De officieele vrouw" en „Ik heb je lief", 8 uur. In alle theaters 3 uur matinée. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 3 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Mexico lacht" en „Charlie Chan in Honoloeloe", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Sta op en vecht" en „Reuzen der lucht", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Gevangenen der vrijheid" en „De krachtpatser", 8 uur. ZONDAG 4 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Mexico lacht" en „Charlie Chan in Honoloeloe", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theatér, Zeestraat: „Sta op en vecht" en „Rexizen der lucht", 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Gevangenen der vrijheid" en „De krachtpatser" 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 5 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Mexico lacht" en „Charlie Chan in Honoloeloe", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Sta op en vecht" en „Reuzen der lucht", 8 uxir. W. B. Tlieater, Peperstraat: „Gevangenen der vrijheid" en „De krachtpatser", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 3 JUNI Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het dubbele huwe lijk" en „Moeder's jongen", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Je kxint 't toch niet meenemen", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „Nina, het Indianenkind". geprolongeerd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZONDAG 4 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 5 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en dei avonds.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7