IJMUIDEN Sietnt nmm Vergadering van den Gemeenteraad N.V. RADIO DISTRIBUTIE BEDRIJF '.FJMNtïNl Een warme vergadering in een warme zaal. De heer Heeremans wil een andere plaats. Veel critiek voor het college. Het voorstel van B. en W., in verweer te gaan tegen een vordering van een ontslagen schoolschoonmaak- ster, wordt verworpen. Veel woorden over een tuin huisje, dat er niet had mogen zijn en over een brandstoffen- loods, die van gemeentewege werd afgebroken. Gisteravond vergaderde de raad onzer w meente voor het behandelen van een agenda, die matig belangrijk was, maar die desondanks den raad vele uren wist bezig te houden, dank zij eenige zeer breedvoerig besproken interpel latïes. De ingekomen stukken verhuisden weer naar het einde -der agenda. Verklaring van den heer Heeremans De heer Heeremans (R.K.) voelt zich noodzaakt, een verklaring af te leggen, zulks in verband met zijn royement als lid van de R.K. Staatspartij. Hij stelt er prijs op te verklaren, dat hij ondanks zijn royement als lid van de R.K. Staatspartij zich voor 100 pet. Staatspartij man voelt. Spreker verzocht den voorzitter, hem een andere plaats te geven. De heer Warmenhoven (C. P.)„Kom hier zitten". De heer Heeremans antwoordt op deze in terruptie, dat wat er ook gebeuren mag, zijn plaats nooit naast den heer Warmenhoven zal zijn. Hij wil liefst naast den heer Eikelenboom zitten. De voorzitter antwoordt den heer Heere mans op diens verzoek om een andere plaats, dat hij zoo mogelijk daaraan zal voldoen. Bezoldiging hoofdcommies. Aangenomen wordt het voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit van 25 April j.l. tot wijzi ging en aanvulling van de Verordening tot re ling der bezoldiging van Ambtenaren. Dit betreft het salaris van den tegenwoordi- gen hoofdcommies, dat door de wijziging gedu rende het tijdvak van 25 April tot en met 31 De- sember 1939 een lager salaris zou genieten. Crediet voor B-steun. B. en W. stellen voor, hen een crediet toe te staan van f 3815 voor het verleenen van extra hulp (B-steun) aan werkloozen, kleine boeren en kleine tuinbouwers. Aldus wordt besloten. Luchtbescherming van gas en water. B. en W. vragen een crediet van f 2850 voor het treffen van luchtbeschermingsmaatregelen ten aanzien van de gebouwen der bedrijven van gas en water. De bestaande tunnel zal als schuil kelder worden ingericht en voorts zullen voor het personeel gasmaskers worden aangeschaft. Toegestaan. Als „klein goed" kan worden aangeduid het voorstel, aan het R.K. Werkbestuur der Parochie van den Heiligen Jozef te Velsen de gevraagde medewerking te verleenen voor de verandering van inrichting van de R.K. Jongensschool aan de Corverslaan en om het stembureau voor het 27e stemdistrict (wat worden we toch groot) te dóen verhuizen van school AI, die „bezet" is, naar de R.K. Meisjesschool in de Kerkstraat. Beide voorstellen worden aangenomen. Geen verhooging der vergoedingen aan besturen van bijzondere scholen. B. en W. geven den raad in overweging, te bevorderen, dat het raadsbesluit, waarbij werd besloten de voorschotten op de vergoedingen in gevolge art. 101 der Lager Onderwijswet voor het bijzonder gewoon- en uitgebreid lager on derwijs te verhoogen wordt ingetrokken en dat de oorspronkelijke ramingen worden hersteld. De raad besluit dienovereenkomstig. Verweer tegen een rechtsvordering B. en W. stellen voor, in eersten aanleg ver weer te voeren tegen de rechtsvordering van M. P. v. d. Velde-Sabel te Velsen, die van de ge meente een bedrag van f 288.50 vordert wegens de naar haar bewering onrechtmatige en on wettige opzegging van de met haar gesloten over eenkomst inzake het schoonhouden van een school. Dit voorstel brengt vele tongen in beroering. De heer Mets (NJP.) zegt, dat hij zich inder tijd tegen het opdragen van het schoonmaken der gebouwen aan de Cemsto had verklaard. De betrokkene is evenals anderen tegen lager loon door de Cemsto aangenomen. Spreker is er voor de vrouw het geld te betalen. Mr. Tonino (R.K.) is het met de conclusies van den rechtskundigen adviseur eens. De feiten geven echter aanleiding tot tweeërlei critiek. Er is een overeenkomst van jaar tot jaar aangegaan en in dit geval is het ontslag onrechtmatig ge schied. Een leek kan men dit vergeven, maar een gemeentebestuur mag men daar een grief van maken. Het contract is zeer onduidelijk. We zitten nu eenmaal in het schuitje; de leiding daarvan is in goede handen en dan moeten we maar afwachten. De heer Warmenhoven (C. P.) herinnert er aan, dat indertijd B. en W. tegen het con tract met de Cemsto gewaarschuwd zijn. Wat zal het gevolg zijn, als het college de zaak ver liest? Dan is het eind nog niet te zien. Spreker is van meening, dat het wel eens meer geld kan kosten dan het bedrag, door de vrouw gevraagd. De heer Homburg (A.R.) merkt op, dat de zaak-Cemsto ook sprekers goedkeuring niet had. Het relaas van Mr. Vis was spreker niet duide lijk, maar het leek hem op verschillende pun ten aanvechtbaar. Spreker meent, dat adres sante een fout gemaakt heeft. Als zij zich met een adres tot den raad had gericht, zou zij wellicht het gevraagde gekregen hebben. Nu zij de zaak voor de rechtbank gegooid heeft, moeten we maar afwachten. De heer J. v. d. Veer (S.D.A.P.) meent, dat de gemeente moreel en juridisch niet sterk staat. Ook spreker meent, dat de werksters on juist zijn behandeld. Ook de heer v. d. Veer meent, dat het verweer van Mr. Vis zwak is. „Doen we niet verstandiger te betalen, want we vergokken het toch", zegt de heer v. d. Veer. Het beste is, meent spreker, met de juffrouw een schikking te treffen. De heer P. Bosman (V.D.) wijst er op, dat men links en rechts niet accoord met het voorstel van B. en W. is. Spreker geeft den raad in overwe ging, het college te verzoeken, de zaak niet te la ten doorgaan. De heer Dunnebier, wethouder, meent dat er geen enkele reden is om over den uitslag ongerust te zijn. Spreker zal zich niet mengen in het verweer van den rechtskundigen adviseur. Als Mr. Vis er niets in ziet, zal hij niet advisee- ren tot verweer. Men heeft gezegd, tegen te zul len stemmen, maar de gemeente is gedagvaard, dus de zaak gaat door. Eenige leden verklaren het voorstel van het college te zullen steunen, om eventueel ook an dere gedupeerden in de gelegenheid te stellen recht te verkrijgen. Het voorstel wordt verworpen. B. en W. zul len overwegen, wat verder in dezen te doen. De heer v. d. Veer wijst er op, dat het col lege dezen uitslag aan zichzelf te wijten heeft, omdat het college den raad er destijds niet in heeft gekend. De heer Dunnebier antwoordt hierop, dat dit een zaak van het college was. Nog wat klein goed, B, en W. stellen voor, in te trekken de bij be sluit van 12 September 1933 aan J. J. en N. Graman te Santpoort verleende vergunning tot het aanleggen van een gedeelte weg en van trottoirs langs den Rijksweg en het Spekken- wegje en tot wijziging en vaststelling opnieuw van de voorgevelrooilijn voor een gedeelte van den Bloemendaalschestraatweg te Santpoort. Aldus wordt besloten. Nieuwe voorgevclrooilijn voor den Bloemendaalschestrakatwcg. B. en W. stellen voor te wijzigen en opnieuw vast te stellen de Oostelijke voorgevelrooilijn van den Bloemendaalschestraatweg van de krui sing met de Van Dalenlaan tot de Alberdincfc Thijmlaan en het bezwaarschrift, ingebracht door de N.V. Insulaire Hypotheekbank te Amsterdam voor kennisgeving aan te nemen. Na eenige discussie wordt het voorstel goed gekeurd. Het tekort van de Woningbouwver- eeniging „Bloemendaal-Noord". Den raad wordt voorgesteld: a. hen machtiging te verleenen om met het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland en voor zoover noodig met de Woningbouwver- eeniging „Bloemendaal-Noord" een regeling aan te gaan, waarbij eenerzijds de gemeente het geheele te kort op de exploitatie van de 42 woningen te Santpoort van die vereeniging, voorzoover niet door een Rijksbijdrage gedekt, voor haar rekening neemt en anderzijds de pro vincie den eigendom van den grond, thans bij de Woningbouwvereeniging in erfpacht, om niet aan de gemeente overdraagt; b. den hiervoor bedoelden grond na de eigen domsoverdracht aan de gemeente in het grond bedrijf in te brengen, tegen een bedrag gelijk aan het ongedekt tekort der Woningbouw vereeniging op 1 Mei 1939, vermeerderd met de kosten, welke de gemeente terzake van de aan komst in eigendom van den grond en de rege ling der erfpacht moet maken; c. hen te machtigen met de Woningbouw vereeniging „Bloemendaal-Noord" een nieuwe overeenkomst van erfpacht aan te gaan, tegen den bestaanden canon. De heer Homburg (A.R.) heeft het be vreemd, dat de raad destijds het fatale besluit genomen heeft. Er was toen geen gemeentebe lang bij betrokken en ook nu niet. Spreker is er niet van overtuigd, dat de raad dit voorstel zal slikken. Is het niet beter, dat de gemeente pro beert, van deze woningbouwvereeniging af te komen? Spreker verzoekt aanhouding. De heer Bosman vraagt, of het wel noodig is een nieuwe overeenkomst met de vereeniging Bloemendaal-Noord aan te gaan. De heer Vermeulen (A.R.) zegt dat deze zaak indertijd in den raad ernstig besproken is. Spreker heeft zich er toen tegen verzet en nu komt het hinkende paard achteraan. Spreker vraagt, wat er zal gebeuren als er geen gevolg wordt gegeven aan den wenk van den heer Homburg, deze woningen in handen te geven van „Velsen" in plaats van „Bloemendaal-Noord" in verband met den erfpachtcanon. Als de grond in het grondbedrijf wordt ondergebracht, zitten we daar met een voortdurenden verliespost. Die zal elk jaar moeten worden afgeschreven. Spre ker wil een formeel recht van terugvordering behouden van wat de gemeente a fonds perdu moet betalen. Ook spreker acht het beter, de woningen aan „Velsen" in exploitatie te geven. Spreker vraagt of bij Gedeputeerde Staten be zwaren tegen wat spreker wenscht bestaan. Ligt in de concept-overeenkomst met Gedepu teerde Staten vast, dat de erfpachttermijn op 75 jaar gehandhaafd blijft of kan deze worden ver kort? De heer Visser, wethouder van Sociale Zaken zegt, dat de bezwaren hem ten zeerste hebben verbaasd. De gemeente heeft een over eenkomst met bedoelde woningbouwverordening en als het voorstel niet wordt aangenomen, wordt het tekort steeds grooter. Dat kan wel oploopen tot zeventig mille. B. en W. wagen nu een poging, om hiei-aan te ontkomen in het be lang der gemeente. De oplossing heeft voor de gemeente geen risico. Waarom zullen we de overeenkomst niet aangaan met „Bloemendaal- Noord"? Deze vereeniging behartigt de zaak uitstekend; er is geen enkele aanmerking. Spre ker toont met cijfers aan, dat de gemeente geen enkel risico loopt. Als in 1971 de erfpacht afloopt, kost het grondbedrijf den grond f 37.000 en dit bedrag is de grond volledig waard. Men kan hier dus moeilijk van een strop spreken. Er bestaat ten aanzien van deze zaak geen enkele afspraak. Er is geen enkele reden, de schuld op de bouwvereeniging te laten rusten. Spreker ontraadt uitstel. Gedeputeerde Staten zijn van plan, deze zaak in de zomerzitting aan de orde te stellen. Wanneer de raad het voorstel niet aanneemt, krijgen we niets. Tegenstemmen zou in strijd zijn met het gemeentebelang. Ten slotte merkt de heer Vermeulen o.a. nog op, dat Gedeputeerde Staten tegenover de gemeente onredelijk zijn. De vereeniging mag de zaak goed behandeld hebben, maar als deze vereeniging weer zou gaan bouwen en er weer tekorten mochten ontstaan, zou de gemeente weer verantwoordelijk gesteld kunnen worden. Daarom is het beter, dat de gemeente los van Bloemendaal-Noord" komt. Spreker ziet zeker een gevaar in het verschil tusschen het einde van den erfpachttermijn en van het verleende bouw- crediet. Ten slotte vraagt spreker, of wanneer een nieuwe overeenkomst met genoemde bouwver eeniging mocht worden aangegaan, de raad daarvan in kennis wordt gesteld. Wethouder Visser verdedigt nogmaals het voorstel van B. en W. Het zou niet onmogelijk zyn, dat Gedeputeerde Staten te hooren zouden krijgen, dat zij in deze zaak te royaal zijn ge weest. Laat ons dus voorzichtig zijn. De moge lijkheid dat de gemeente opnieuw voor een te kort aansprakelijk kan worden gesteld, is uit gesloten. Het voorstel wordt daarna z. h. s. aangenomen. Een nieuwe precarioverordening. Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe precario-verordening en dat tot intrekking van de verordeningen op de heffing en invordering van een belasting op de honden en vaststelling van een nieuwe heffingsverordening wordt na eenige discussie aangenomen. Nog eens de zaak v. d. Ham-Sabel. Ingekomen is een voorstel van de heeren Van der Veer, Luikman en Roelse (allen S. D. A. P.) om geen verweer te voeren tegen de vordering van v. d. Ham-Sabel. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 stem men tegen. Aangenomen wordt nog een aan de agenda toegevoegd voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen J. Pancras te Heerhugo- waard, wiens chauffeur C. Hink op 16 Januari 1939 een lantaarnpaal in de Prins Hendrikstraat omver heeft gereden. Vragen van den heer Heeremans over een tuinhuisje. De heer J. He e r e m a n s (R.K.) heeft B. en W. verzocht, de volgende vragen te mogen stellen: 1. Is het Uw College bekend, dat bij perceel Vinkenbaan Santpoort st. een groot tuinhuis is gebouwd? 2. Zoo ja is voor den "bouw van bedoeld tuin huis vergunning afgegeven; niettegenstaande een bouwvergunning aan J. J. Duin om een broeikas te mogen bouwen, is geweigerd! 3. Als vraag 2 ontkennend door Uw geacht College zal worden beantwoord wilt U dan rae- dedeelen op welke manier bedoeld tuinhuis is gebouwd mogen worden? 4. Mag ik Uw geacht College verzoeken een en ander op de eerstvolgende Raadsvergadering mondeling te mogen toelichten? In verband met het stellen dezer vragen ne men B. en W. terug het voorstel, gedaan bij punt lh der agenda, om het daar genoemde adres in onze handen te stellen om advies. De toedracht van de zaak, „ontdaan van alle franje", is aldus B. en W. als volgt: Den 22e April 1939 werd bij B. en W. inge diend een verzoek van mej. M. E. van Cittert, te Santpoort, om haar vergunning te verleenen tot het bouwen van een tuinhuisje, op het ter rein, behoorende bij het perceel Vinkenbaan no. 13 aldaar. Deze vergunning werd bij besluit van 9 Mei 1939 door het College geweigerd, op grond van het bepaalde bij artikel 68, alinea 9, der Bouw- en Woningverordening, krachtens welke bepaling het college alleen vergunning voor een dergelijk bouwwerk kan verleenen wanneer de hoogte daarvan niet meer bedraagt dan 3 M. Het onderhavige tuinhuisje zou n.l. een hoogte hebben van 4lh M. Tevens werd door B. en W. besloten verzoekster aan te schrij ven, het tuinhuisje, voor zoover dat reeds zon der hun vergunning was opgericht, vóór 1 Octo ber 1939 van het terrein te verwijderen. Onder dagteekening van 16 Mei 1939 werd daarop een verzoek ingediend om vergunning tot den bouw van een tuinhuisje, thans tot geen grooter hoogte dan 3 M. Deze vergunning werd den 23e Mei 1939 door B. en W. verleend. De heer Heeremans licht de vragen nader toe. Hij zegt, dat bedoeld tuinhuisje door den heer ten Broeke zonder bouwvergunning is gebouwd en dat bovendien een opzichter van de gemeente toezicht op den bouw heeft ge houden, Dit is de leelijke franje die hier voor spreker aan is. Kan ieder in de gemeente bouwen zonder bouwvergunning? Als dit zoo is, dan doet men goed, uitneembare gebouwen te bouwen. Men kan die dan uit elkaar nemen als ze moeten worden afgebroken. De heer Van He ijs t (N.P.) betreurt het dat de betrokkene zoo lang op antwoord heeft moeten wachten. Den heer Luikman (S.D.A.P.) heeft het verwonderd dat Bouw- en Woningtoezicht toestemming tot den bouw heeft gegeven wetende, dat er geen bouwvergunning zou ver leend worden. Er was geen reden om tot Octo ber te wachten. De heer Eikelenboom A.R.) zegt dat de wijze waarop deze zaak is behandeld, zijn ver wondering heeft gewekt. We hebben 'n bouw verordening en die moet worden nageleefd. Aan Bouw- en Woningtoezicht is mededeeling gedaan, dat het tuinhuisje werd gebouwd (zon der bouwvergunning)Zelfs tot driemaal toe. Eerst eenige weken later is order gegeven, de zaak weer af te breken. Spreker begrijpt niet hoe het mogelijk is, dat het zoo lang heeft kunnen duren, voordat men daaraan de aandacht heeft geschonken.. Ook spr. heeft geen bewondering voor het optreden van ar chitect ten Broeke. ,Op grond van welk artikel der Bouw- en Woningverordening is vergunning verleend tot den bouw van een tuinhuisje niet hooger dan 3 M.?," vraagt de heer Bosman. Ook de heer Vermeulen is niet tevre den over den gang van zaken, vooral omdat hier een raadslid bij betrokken is. Er leeft bij bouwers in deze gemeente de gedachte, dat de heer ten Broeke uit hoofde van zijn raads lidmaatschap meer kan bereiken dan anderen. Wat hier is gebeurd, versterkt deze gedachte. Men heeft den persoon, die geklaagd heeft, getroffen door het tuinhuisje tot 1 October te laten staan. B. en W. zouden eens moeten on derzoeken of niet meer gebouwd is zonder bouwvergunning. Hij wil het college gaarne den weg wijzen, als het mocht twijfelen. Spre ker meent, dat er niet de minste aanleiding was, de zaak nog eens uit te stellen. De heer H. Groeneveld (C.H. vraagt, wat de heer ten Broeke met de overtreding heeft te maken. Als de heer Heeremans den heer ten Broeke er buiten had gelaten, zou de zaak veel zuiverder hebben gestaan. De heer ten Broeke (C.H. zegt, dat er een mondelinge" vergunning is verleend buiten spreker om toen hij in het ziekenhuis lag. Of het verleenen dezer vergunning juist is laat spreker bulten beschouwing. Toen spre ker op dat terrein kwam was al met den douw begonnen, naar spreker meende met ver gunning. Toen de heer Monsjou bezwaar maak te, heeft spreker direct vergunning aange vraagd. Toen er bezwaar kwam, werd de bouw gestaakt. Bovendien werd de heer Monsjou met de uitvoering volkomen bevredigd. Hij is geens zins benadeeld in zijn uitzicht. Het is geens zins het raadslid-architect dat hier een rol gespeeld heeft. De heer D u n n e b i e r, wethouder meent, dat misschien de komende gebeurtenissen (verkiezingen) oorzaak zijn, dat over deze zaak zoovel gesproken wordt. De reclame is op de gewone wijze in handen gesteld van den desbetreffenden dienst. Als men hier durft zeggen, dat de heer ten Broeke een streep voor heeft, dan beschuldigt men den dienst van Bouw- en Woningtoezicht. Spreker zette den gang van zaken nader uit een. Uit de nadere inlichtingen van den wet houder blijkt-, dat- het bewuste tuinhuisje grooter en hooger werd dan de opzichter ver moedde. Bij de verdere discussie wordt de heer Heeremans door den voorzitter eenige malen tot de orde geroepen, als hij een on parlementaire uitdrukking gebruikt en de zaak in een persoonlijke richting stuurt. Er wordt over deze zaak nog lang en breed gediscussieerd. Na het laatste woord van den wethouder sluit de voorzitter deze discussie. Interpellatie J. Heeremans over het afbreken van een brand- stoffenbergp laats. Op de reeds door ons gepubliceerde vragen van den heer Heeremans hebben B. en W. het volgende geantwoord: .Adressant haalt ten onrechte aan art. 183 der Gemeentewet; hij zal wel bedoelen art. 216, dat als volgt luidt: „De leden van het college van burgemees ter en wethouders zijn ieder afzonderlijk en te zamen, voor het door het college gevoerd bestuur van de huishouding der gemeente, aan den raad verantwoording schuldig en geven hem te dien aanzien alle verlangde in lichtingen". Volgens dit artikel is alleen verantwoording schuldig voor het „gevoerd bestuur van de huishouding der gemeente". De door den heer Heeremans gestelde vragen betreffen echter niet alleen de huishouding der ge meente doch ook onze zelfbestuurstaak, waar voor wij geen verantwoording aan den Raad schuldig zijn. De afbraak heeft n.l. plaats gehad op grond van art. 70 der Woningwet. Hoewel wij in het algemeen, voor zoover wij daartoe niet reeds venplicht zijn, gaarne be reid zijn uw College zooveel mogelijk alle in lichtingen, welke gevraagd worden, te ver strekken, achten wij een beantwoording der gestelde vragen op dit moment strijdig met het belang der gemeente. Het is ons dan ook niet mogelijk, bij het toestaan der interpel latie, eenigszhis volledig op de vragen te ant woorden. Onder deze omstandigheden meenen wij ons te moeten onthouden van het geven van een advies tot het al of niet toestaan der interpellatie". De heer Heeremans licht ook deze zaak nader toe. Spreker meent, dat de kosten van het afbreken van de schuur niet op Böhm verhaald kunnen worden. Wethouder Dunnebier meent met een kort antwoord te kunnen volstaan. Hij ver wijst naar het schriftelijke antwooi'd van B. en W. De heer Maas (R.K.) heeft geen bewon dering voor het beleid van B. en W. ten aan zien van deze zaak. „Is het juist dat namens B. en W. Böhm gezegd is, dat, als hij bereid is, een grondstrook aan de gemeente af te staan, de schuur mag blijven staan?", vraagt de heer Maas. Den heer Van Heijst bevreemdt het, dat B. en W. de vragen van den heer Heere- mans niet met „ja" of „neen" hebben beant woord. Waarom moest deze zaak zoo opge blazen worden. Waarom moest de schuur worden afgebroken? Wat is er daar aan de hand? De grond is toch van Böhm. Waar gaan we op die manier heen? De heer Vermeulen meent dat B. en W. in zooverre wel kunnen antwoorden op de vragen van den heer Heeremans waar het geldt de vraag, of Böhm de bouwvergunning op bepaalde voorwaarden had kunnen ver krijgen. De voorzitter wil hier zelf iets zeggen. De vergunning is inderdaad verleend op naam van den bouwer Koning. Het heeft spreker bevreemd dat deze vergunning is verleend. Spreker verklaart pertinent, dat de genoemde voorwaarden door het college niet zijn ge steld. Daarmee zou spreker nooit accoord gaan. De heer Dunne bier verklaart, dat er inderdaad door hem in die richting besprekin gen zijn gevoerd. De behandeling wordt daarna geschorst. Interpellatie Homburg. Aan de orde komt daarna de interpellatie van den heer Homburg over de maatregelen van Defensie, waardoor plaatselijke belangen ten zeerste zijn geschaad. Voordat deze interpellatie in behandeling kwam ging de raad over in besloten zit ting. Na de heropening verklaarde de heer Hom burg, dat hem gebleken is dat deze zaak de volledige aandacht van den voorzitter heeft. Hij trekt daarna de gevraagde interpellatie in. Met het oog op het vergevorderde uur sluit de voorzitter de vergadering. Tot de in gekomen stukken en de rondvraag kwam men dus niet toe. VRIJZINNIG DEMOCRAAT Lijst 8 1. A. J. VAN LEUSEN, Velsen. 2. R. VERBEEK, Santpoort. 3. P. VINKE, IJmuiden. 4. G. MEERMAN, IJmuiden-Oost. Geen POLITIEK in den Raad, maar wel BEGINSELEN. (Adv. ingez. Med.) KEESJE DE RUIJTER SPEELT HEDEN AVOND. De 14-jarige knaap met den roemruchten naam, die wegens zijn bijzondere prestaties op het groene laken reeds zooveel roem heeft ge oogst, zal heden 5 uur in café .Kennemerhof zijn krachten meten met den heer Muller, die als de beste biljartspeler van IJmuiden geldt. Na afloop van deze partij zal de jeugdige biljartkunstenaar eenige fantasie- en kunst- stooten vertoonen. Ongetwijfeld zal er veel belangstelling voor dezen interessanten wedstrijd zijn en zullen velen naar Kennemerhof komen om het zoo zeer geroemde spel van den biljartvirtuoos te bewonderen. TENTSAMENKOMSTEN. De tentsamenkomsten van de Ned. Herv. ge meente hebben reeds een aanvang genomen. Bij de openingssamenkomst was Zondagavond een overweldigende belangstelling. Op de lijst van sprekers komt o.a. ook voor Ds. A. A. Wild schut uit Rotterdam. Deze zal Donderdagavond als spreker optreden. OPENLUCHTVERGADERING IN HET HEERENDUIN. De Ring Kennemerland van de Vereeniging Jong Hervormden houdt Donderdagavond in het Heerenduin een openluchtvergadering. In deze vergadering, die ook voor andere belang stellenden toegankelijk ls. zal als spreker op treden Ds. F. Fritsche uit Zaandam met het onderwerp „De jeugd en de kerk". AFSCHEIDSPREDICATIE VAN tn- EVERTS. ÜENHE£R De hulpprediker der Ned. Herv v heer A. Everts, zal Zondag, in den dienst, wegens vertrek naar AmsW10^- afscheidspredicatie houden. flair- z:]s De heer Everts zal in Amsterdam als hulpprediker werkzaam zijn hu£10 ningsberger. "O °s. Ko. IJMUIDER, VISCHHANDEL VERBan». KOOS EEN NIEUW DAGEUJKSCH Bij de gistermiddag in een ledenverc^ der IJmuider Vischhandel Vereeïïn rlri* den bestuursverkiezing deelden leden van het dagelijksch bestuur i! v?en<ie P. J. F. van Leeuwen. C. Koster en Art n n mede, dat zij zich niet meer voor M 511 noeming beschikbaar konden stellpn Tot vereenigingsvoorzitter werd d vergadering benoemd de heer J r üit°r tot vereenigingssecretaris de heer w n S€r' SCHAAKGROEP „DENK EN ZET" NASB De promotie-wedstrijd welke D m? P.E.N. in Bloemendaal speelde is meiTem ïtn loopigen stand van 4—3 voor P.S» SS Een drietal partijen zal arbitrair beSi, ten worden; de stand der partijen k VÏÏ'- van dien aard, dat een kleine overwin) D. en Z. verwacht mag worden 8,00t De wedstrijden welke voor de «ome,, petitie gespeeld werden hadden het vprlnnrv A. v. EerdeA. Croonenberg H. SpiekerR. Blok verloop J. Kraaienoord—H. Veluwenkamo n T. Tol—v. Bockhove mp M M. Lansen—H. Aarts Wf. P. C. TolJ. Oosterwaal H. Bronsema—H. Clots jp M 0-1 NEEM DISTRIBUTIE het beste uit den aether, blunt., en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. inrdii oude tof i stellen. BEVERWIJK. Romcrkerkweg 87 Telel. 5421 (Aav. Ingez. Mei) HOLLANDAMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vanc. n. Rolt. 4 van Los An. geles. Spaarndam, 6 van Rott. naam Tampa. Bilderdijk, Baltimore n. Rott. 5, 333 mijl West v. Scilly. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (bhuisr.) 5 van Lagos. Nigerstroom th.) 6 v. Havre via Duink. HALCYON LIJN. Maasburg, 5 v. Vlaard. te Pepel, voor Vlaari Stad Maassluis, 5 v. Vlaard. te Wabana. Stad Zwolle, 5 van Bordeaux n. Salto Ca» ballo. Stad Schiedam, 5 van Vlaardingen te Nar vik. Stad Haarlem, 5 v. Vlaard. te Genua. Stad Zwolle, 5 van Bordeaux. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 6 van Suez. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 4 te Yokohama. Zuiderkerk (uitr.) 5 te Hongkong. Grootekerk (uitr.) p. 6 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 6 van Fremantle. Algenib (uitr.) 6 v. Suez. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 4 Juni te Hamburg. KON NED STOOMBOOT MIJ Achilles, 6 van Rotterdam te Amsterdam, Ariadne, Venetië n. Amst. p. 6 (12 miöd.) Lydd. Aurora, 6 van Rotterdam te Amsterdam. Barneveld, 5 van Curasao naar Aruba. Crijnssen, Amst. n. Barbados 5 v. Madeira. Deucalion, 4 van Patras te Piraeus. Doros, 5 van Amsterdam te Odense. Mars, 6 van Venetië te Triest. Ajax, 6 van Amsterdam te Gdynia. Orpheus van Gandia n. Rotterdam. Hebe, 5 Juni van Livorno naar Civita V«* chia. Hercules, Varna n. Rott. p. 5 Ouessant. Oberon, Valencia n. Rott. p. 5 Ouessant. Odysseus, 6 van Gdynia te Amsterdam. Orestes, 5 van Caibarien naar Europa. Plu to, 5 van Amsterdam te Gothenburg. Pygmalion, 5 van Stamboul naar YeraKlm. Simon Bolivar, 6 van Barbados te Amster dam. Trajanus, Collo n. Amsterdam p. 5 Ouessant. Triton, 4 van Thessaloniki te Stamboui. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Phrontis, Java n. Amsterdam 5 te Co lombo. t r/, Alcinous, Hamburg n. N.-York p. 4 Laar City of Pittsburg, 5 v. Dairen n. City of Lincoln, Hongkong n. Rott. ven-r. i v. Londen. City of Athens, Dairen n. Rott. 5 v. Pena Gleniffer, Chefoo n. Rott. 5 te Singapo Agamemnon, 2 van Yokohama n. Melampus, Amsterdam naar Java 5,120 mijl ZZW van Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA J®|' Alcyone (9 v.) 7v. B.-Ayres te Rolt w* Aludra (thuisr.) p. 6 Fern NoronM. ROTTERDAMSCHE U-OTO. Blitar (uitr.) passeerde 6 Juni Perim. Japara (uitr.) 6 Juni van Londen. Baloeran (uitr.) 6 Juni te Singapore. Sitoebondo, 6 v. Rott. n. Hamburg. Sibajak '(uitr.) 6 van Tanger. Tapanoeli (thuisr.) 6 te Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAM>. Cristiaan Huygens (uitr.) 6 v. Po Somba (uitr.) 5 van Suez. Tjikandi, 6 van Batavia te Afflrtej®0, Moena, 6 van Amsterdam te Bawv». Salawati (thuisr.) 6 Juni te Genua SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN- Salabangka, 3 van New-Orleans te ua WIJK LIJN. Katwijk 6 Juni van La Rochelle te Zonnewijk, 6 van Rotterdam naa. Naaldwijk, Juni van Sevillla te 1 Jonge Elisabeth, van W.-Afril» Pr

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2