BEVERWIJK HAARLEMSCHE VOETBALBOND 40 JAAR $e JtleineZeemeermin H.C.ANDERSEN Veelbelovend programma Eere-Comifé benoemd Zooals onze lezers weten zal de Haarlemsche Voetbalbond op 23 October a.s. zijn veertig jarig- bestaan herdenken. Het bestuur van den bond heeft Dinsdagavond in een bijeenkomst aan de vertegenwoordigers der pers mede- deelingen verstrekt over de wijze waarop men dit mooie jubileum hoopt te vieren. De voorzitter, de heer A. van der Aart. was van meening en de andere bestuursleden waren dit met hem eens dat alles zoo een voudig mogelijk moet geschieden. Het jubileum zai in hoofdzaak op het groene veld gevierd worden. Over alle linies zal worden gevoet bald. Er zal een eere-comité worden gevormd. Daartoe is aan een aantal vooraanstaande personen in Haarlem en omstreken een uit- noodiging gezonden. De Commissaris der Ko ningin, Mr. Dr. A. baron Röell, heeft zich be rend verklaard, het eerevoorzitterschap van het eerecomité op zich te nemen. De burge meester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, is voorzitter. Verder zullen in dit eerecomité zitting nemen de burgemees ters van de gemeenten rondom Haarlem; Mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secretaris van Haar lem; de heer A. G. Boes, wethouder van On derwijs; Mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten; de heer W. Muiier, eere-voorzitter van den K.N.V.B.; Dr. Van Prooye, voorzitter van dien bond; de heer Karei Lotsy; de heer A. Schreuder, voorzitter der Federatie van Er kende Voetbalbonden; Mr. A. baron Schim- melpenninck van der Oye, voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité; Mr. F. A. Davidson en Jhr. A. van de Poll, voorzitter der Stichting Heemsteedsche Sportparken en wethouder van Heemstede. De volgende commissies zijn benoemd: Commissie voor de herdenking van het 40-jarig bestaan; Dr. C. Spoelder, voorzitter, A. v. d. Aart, 2e voorzitter, Ch Boeree, pen ningmeester. B. Kluit, secretaris, Regentesse- laan 14, Haarlem; N. J. Twisterling, W. Ch. Suwerink, J. Eijk en H. de Jong, leden. Sub-Commissie voor de Serie-wedstrijden: J. Eijk, voorzitter, Mr. H. van den Berg, Jac. de Geus, H. H. Janssen en C. Luttik, leden. Sub-Commissie voor het Junioren tournooi; A. v. d. Aart, voorzitter, en J. A. van Gemer- den, lid. Sub-Commissie voor het Adspiranten tour nooi: Haarlem districten Noord en Zuid: Ch. Boeree, voorzitter, A. W. Roggeband en H. Sondorp, leden. Noordelijk district: J. Scheeres, voorzitter; G. J. Bremerkamp en S. Jordaan, leden. Zuidelijk district: H. de Jong, voorzitter; A. G. van Wonderen en P. Tiggeloven, leden. Sub-Commissie voor den Zevenkamp-dag: N. J. Twisterling', voorzitter; W. Duiker, W. F. van Leeuwen en D. Potharst, leden, Sub-Commissie Eerewedstrijd: A. v. d. Aart, voorzitter; J. Keppels en K. Hollander, leden. Sub-Commissie voor de Uitnoodigingen Dr. C. Spoelder, voorzitter; A. v. d. Aart, Ch. Boeree en W. Ch. Suwerink, leden. De Sub-Commissie voor den feestavond: Dr. C. Spoelder, voorzitter, Ch. Boeree en H. de Jong, leden, Het programma. In Mei heeft ter herdenking van dit jubi leum reeds een a.dspir anten-tour nooi te Haar lem, Velsen en Beverwijk plaats gehad; het was niet mogelijk, dit tournooi ook in Septem ber te organiseeren, omdat het bestuur dan niet over de noodige terreinen kan beschikken. De „Zevenkampdag", waarover we reeds eerder mededeelingen hebben gepubliceerd, belooft bijzonder belangwekkend te worden. Die zal plaats hebben op de terreinen in het Heemsteedsche Sportpark. Hiervoor hebben niet minder dan 151 jongelingen ingeschreven. De inschrijving is reeds gesloten. Dit zal dus stellig veel succes hebben. De wedstrijden be ginnen 's morgens elf uur. Op het programma staan de volgende nummers: 80 M. hardloo- pen, vèr-springen, doelschieten op 16 V2 M. afstand, inwerpen, vèr-trappen, 100 M. bal dribbelen (hiervoor wordt op een afstand van tien meter een paaltje in den grond ge slagen, dat de deelnemers links en rechts pre cies tot het einde toe moeten passeeren); „raak-den-paal" (de deelnemers moeten op een afstand van negen meter trachten den paal met den bal te raken; elke deelnemer mag tien maal trappen; voor het raken wor den punten toegekend). Te 4.40 uur is het programma van den zevenkampdag afgeloopen. Dan volgt te vijf uur nog een vereenigings-estafette; hieraan mag worden deelgenomen door vier leden van een vereeniging, die volledig den zevenkamp hebben afgewerkt. De samenstelling van de ploegen wordt te voren bekend gemaakt. Er zijn die vereenigingsprijzen en tien persoon lijke prijzen beschikbaar. De deelnemers zijn verplicht voetbalschoenen te dragen, anders komen zij niet voor een prijs in aanmerking. Het maximaal te behalen punten bedraagt 7000. Er zal een uitgebreide jury worden sa mengesteld. Voor elk onderdeel van den zeven kamp is voor de Nos. 1, 2 en 3 een H.V.B.- jubileumspeldje beschikbaar. De deelnemers moeten zich te half elf aanmelden en te kwart voor elf startklaar zijn. Er zullen zes groepen zijn; bij elke groep staat een commissaris aan het hoofd. Te zes uur zal de prijsuitreiking plaats hebben. Seriewedstrijden zullen plaats hebben op 13, 21, 23. 25 en 28 Augustus. Er wordt 's avonds gespeeld. Op 1 September volgt een kampioenen- tournooi tusschen de elftallen der le en 2e klasse en Zaterdagmiddagcompetitie afd. A en 3e en 4e klasse en Zaterdagcompetitie afd. B en C, die in het afgeloopen seizoen een kam pioenschap behaalden. Op 13 en 27 Augustus en 3 September wor den seriewedstrijden voor de eerste, tweede, derde en vierde klas H.V.B.-vereenigingen ge organiseerd. Een eer e-wedstrijd tusschen het Haarlemsch elftal en een buitenlandsche ploeg zal 20 Augustus plaats hebben op het Haarlem-ter rein, dat daarvoor welwillend beschikbaar wordt gesteld. Dit moet en zal een hoogtij-dag worden. Als voorwedstrijden krijgen we de halve finales en de finale van het adspiran ten j ubileumtournooi. Voor de Zaterdagcompetitie worden serie- wedstrijden uitgeschreven op 2 en 9 September. Op 10 September heeft er een junioren- touinooi om den Van den Aart-beker in het Heemsteedsche Sportpark plaats. Er hebben 29 vereenigingen ingeschreven; dat is vier meer dan het vorig jaar. De deelnemers wor den in zeven groepen verdeeld, zoodat ze alle maal drie wedstrijden spelen. Om er een fees telijk tintje aan te geven, zullen er eenige prü*pn en feestsneldje.s beschikbaar worden gesteld. Op 28 October volgt een receptie van het Bondsbestuur in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Alles wat in Haarlem 'en daarbuiten wat met sport te maken heeft, zal worden uitgenoodigd, alsmede alle voet balclubs in ons land en de scheidsrechters.. Tenslotte is er op 4 November een feest avond in alle zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw, waar een cabaret-gezelschap zal optreden. Aan de elftallen, die in den H.V.B. uitkomen, zullen drie of vier kaarten worden verstrekt. Vóór 20 Augustus zal er in de avonduren nog een wedstrijd tusschen een zoogenaamd B-elftal en een elftal van den Amsterdamschen Voetbalbond plaats hebben en tenslotte (bui ten het feestprogramma om) een oefenwed strijd tegen Feijenoord. Zooals men ziét, staat ons op sportgebied eerstdaags heel wat te wachten. We zullen nog wel gelegenheid krijgen, er nader op terug te komen. MAIKT Eiiicimi Purmerend, 6 Juni 1939. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 partijen wegende 82.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 17. Kleine boeren f 20, volvette f 22.50, 2605 bo ter, laagste prijs 1.30, hoogste prijs 1.36. 220 vette koeien 6470 per kilo. stug; 231 gelde koeien 110170 per stuk, matig, 120 melkkoeien 180260 per stuk, stug; 34 stieren 4450 per Kilo, matig; 45 paarden 70150 per stuk, 77 vette kalveren 6085 per Kilo; 795 nuchtere kal veren voor de slacht, 411 per stuk, stug; nuch tere kalveren voor de fok 1218 per stuk, 241 vette varkens voor dc slacht 4446 per kilo, 62 magere varkens 2432 per stuk, 477 biggen 1318 per stuk, 1075 schapen 1418 per stuk, 87 bokken 3—12 per stuk, matig; 970 lammeren, 45 per stuk; kipeieren 3203.50 per 100 st., eendeieren 2.50 per 100 st., 9300 piepkuikens 0.700.85 per kilo, uitzonderingsprijs 0.37J4, 4300 oude kippen en hanen 0.34)40.45 per Kilo, uitzonderingsprijs 0.450.50; 30 konijnen 1.60 per stuk, 400 eenden 0,200.45 per stuk; 5100 jonge hanen 0.400.47)4 per stujc, uitzonderings prijs 0.50. Afdeeling' eieren. Aanvoer 100.000 eeneieren 2.602.75. 100.000 kippeneieren. 70—80 K.G. f 3.05—f 3.50 VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 5 Juni 1939. Aanvoer: Totaal 2081. Vette runderen 725. Vette kalveren 281. Nuchtere kalveren 5. Scha pen 313. Varkens 156. Lammeren 101. Een klein partijtje schapen voor export ver kocht. R. K. SPEELTUIN VEREENIGING „VRIJ EN BLIJ". In het Patronaatsgebouw werd de jaarver gadering gehouden van de R.K. Speeltuin- vereeniging „Vrij en Blij". De voorzitter, de heer F. Strijbosch opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen hartelijk welkom, hoewel het hem speet, dat zoo weinigen aan den oproep gehoor hadden gegeven. Verder deelde de voorzitter mede, dat het in het afgeloopen jaar steeds crescen do gegaan is. Het jaarverslag van den secre taris memoreerde de voornaamste gebeurte nissen van het afgeloopen jaar. Hierbij aan sluitende bracht de voorzitter het St.-Nico- laasfeest van „Vrij en Blij" en het helaas daar mee samenvallen van het St.-Nicolaasfeest van van Leer ter sprake. Vervolgens werd het jaarverslag van den penningmeester voorgelezen. Uit dit verslag bleek dat de vereeniging ook dit jaar met een batig saldo aanving. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden de heer Demmers en mevr. v. d. Pieterman bij acclamatie herko zen. De voorzitter deelde mede dat het bestuur besloten heeft, dezen zomer een uitstapje te maken naar Arnhem, waaraan door ongeveer 200 kinderen zal worden deelgenomen. Voorts bestaan er plannen tot het oprichten van een mandolineclub, mits daarvoor de noo dige financiën beschikbaar zijn. Eveneens zal een breiclub worden opgericht, wanneer de bezwaren overwonnen zullen worden. De stichting van een bouwfonds om den speeltuin bij het 10-jarig bestaan (over drie jaar) een nieuw aanzien te geven, is in over weging. In zijn sluitingswoord bracht de heer F. Strijbosch dank aan de heeren die het toezicht houden op den speeltuin. CABARETAVOND VOOR MILITAIREN. Het Amsterdamsch Cabaretgezelschap on der leiding van den heer G. Philippeau gaf Dinsdagavond een uitvoering voor de hier ter stede gedetacheerde militairen. Ondanks den wannen zomeravond was het Thalia Theater dicht bezet. Kapitein D. Blanksma, voorzitter van de oorspronkelijke commissie v. O. en O. heette allen welkom en memoreerde het stichten van het Centraal Ontspanningscomité. In afwach ting van het begin der werkzaamheden door dit Centraal Comité had de kleine, reeds be staande commissie gemeend den militairen nog een ontspanningsavond te moeten aan bieden. Nadat staande het Wilhelmus gezongen was, werd met eenige oogenbliklcen stilte in acht te nemen het overlijden herdacht van een heden door een noodlottig ongeval om het leven gekomen gemobiliseerde. Het gezelschap Philippeau wist daarna met een aantal slagvaardig gespeelde schla gers-potpourri's al spoedig het publiek te bren gen tot community-singing" waarna men ge makkelijk spel had om de te brengen sketches en liedjes ingang te doen vinden. WATERSTAATSPERSONEEL. Ter gelegenheid van de algemeene vergade ring van Waterstaatspersoneel op 13 en 14 Juni te Utrecht zullen de afgevaardigden Dinsdagavond 13 Juni een excursie maken naar de in uitvoering zijnde werken van het Amsterdam-Rijnkanaal. De tocht zal gemaakt worden met het motorschip Prins Hendrik van het Onderwijsfonds voor de binnenvaart en onder leiding staan van den heer J. C. van Luypen, rijkshavenmeester van het Merwede- kanaal te Utrecht. Eeu gemakkelijke gelegenheid tot sparen. Busjes van de Spaarbank. Het bestuur van de „Spaarbank te Bever- wijk" verzoekt ons opneming van het volgen de: Reeds geruimen tijd worden door het be stuur van de Spaarbank te Beverwijk spaar- busjes uitgegeven aanhouders van spaar boekjes, waarop ten minste een te goed staat van f 5. Het doel dezer spaarbusjes is niet alleen om het sparen tot in de kleinste bedra gen mogelijk te maken (de minste inlage op. de zittingsaconden van Zaterdag van 6Vs8 uur is f 0.25)doch ook om de gelegenheid bij deze soliede instelling te sparen te vergroo- ten, doordat elk zijn spaarpenningen, zonder telkens naar de Bank te gaan, thuis zeif in het busje kan doen, waaruit het gespaarde alleen met behulp van den bank gehaald kan worden en daarna op het spaarbankboekje kan worden bijgeschreven, waartoe op elke laatste zitting der maand de gelegenheid be staat. Het is het bestuur opgevallen, dat van deze gemakkelijke gelegenheid om te sparen niet dat gebruik wordt gemaakt, hetwelk er van verwacht mocht worden.. Mogelijk komt dit door te weinig bekend heid, doch het zou ook kunnen, dat de eerste inlage van f 5 te hoog is gesteld. Het bestuur heeft daarom deze eerste inlage tot op f 2,50 teruggebracht en wenscht daar aan zooveel mogelijk bekendheid te geven, waaraan wij gaarne onze medewerking verlee- nen. Op elke zittingsavond zijn de spaarbusjes aan het gebouw der Spaarbank, Zeestraat no. 52, gratis verkrijgbaar. MAANDPROGRAMMA J.V.O. Het maandprogramma van de plaatselijke afdeeling van den Jeugdbond voor Onthou ding is als volgt samengesteld: Zondag 11 Juni wordt een middagwandeling gehouden, ge volgd door een avondbijeenkomst. Verder zal de afdeeling op Zaterdag 17 en Zondag 18 Juni deelnemen aan een week-end van den bond, dat in de jeugdherberg Jan Gijzen te Haar lem gehouden wordt. Zondag 25 Juni zal samen met de Jonge Bouwersgroep. welke on langs werd opgericht, een stranddag georga niseerd worden. Dikwijls zag z\j hem 's avonds zeilen in een prachtige boot, met muziek en vlaggen. Zij hoorde dat de visschen het over hem had den en niets dan goeds over hem zeiden. Dan was zij blij, dat ze hem gered had, toen hy dreigde te verdrinken. Meer en meer begon zij van de menschen te houden. Er was zooveel, dat zij wilde weten, maar haar zusters konden daar geen antwoord op geven, zoodat zij haar oude grootmoeder, die veel wist van de „landen bovén de zee", met vragen overstelpte. Zoo hoorde zij, dat de menschen een on sterfelijke ziel hadden, in tegenstelling met de zeemeerminnen, die een vischstaart wel 300 jaar oud konden worden, maar dan tot schuim op 't water worden. „O, had ik ook maar zulk een ziel", zuchtte de kleine zee meermin bedroefd, maar volgens haar grootmoeder kon zy die alleen krijgen, als een mensch zoo veel van haar zou houden, dat hij met al z'n gedachten en al z'n liefde aan haar zou hangen. Slechts wanneer een priester hem zijn hand in die van een zee meermin zou laten leggen met beloften van trouw, nu en in eeuwig heid, dan zou zijn ziel in het lichaam van een zeemeermin kunnen overgaan. Dè.t gebeurt echter nooit, omdat ze in de bovenwereld leelijk vinden „Kom", zei de grootmoeder, „je moet vroolflk zijn, want vanavond hebben we een hofbalI" Ja, dat was een pracht, zooals men die nimmer bij de menschen ziet. De meermannen en meerminnen dansten bij hun eigen mooi gezang. Zóó mooi zongen de menschen toch maar niet. De kleine zee-prinses zong 't mooiste en ze klapten voor haar in do handen. Zij wist, dat zij de mooiste stem had en één oogenblik was zij daar blij om. Maar direct daarna dacht zij weer aan de wereld boven haar en aan den mooien prins, Bedroefd sloop zij uit het paleis, weg van de feestvreugde. Zij verlangde een onsterfelijke ziel. En nu dacht zij aan de zeeheks, waarvoor zij altijd zoo bang was geweest. Misschien zou die haar kunnen helpen?. Wordt yervolgd)j Zonnestraal jubileert. Men verzoekt' ons opneming van >w gende: ftet vol, In Augustus a.s. zal het 12V2 iaar «u.. zijn, dat met het „Zonnestraal"-^,^1?511 aangevangen. K Zooals men weet, stelt de VereenMns 7 nestra al" zich ten doel de verpleging vnw» berculoselijders van alle gezindten en heel ons land e." staat bij deze vernipt ge" behandeling met arbeids-theraDip o* voorgrond. y e 0p den In Februari 1926 werd hiermede be™*, met een 16-tal patiënten; een groote mfi? Inrichting met werkplaatsen werd zebX het aantal plaatsen in de inrichting gaandeweg opgevoerd tot ruim 180 t« iK vonden niet minder dan 328 patiënf» „Zonnestraal" verpleging. De achter ons li? gende achtste eeuw gaf dus wel een en™, groei van dit mooie werk in dienst var, t,ik culosebestrijding te zien. Dit was miïut dank zij de aigemeene offervaardi»Be'S in geheel ons land en door alle krinzm ?'e bevolking voor dit werk werd betoond vL.? op de jaarlijksche „Zonnestraai"-daven S sanatoria genieten geen subsidie en „Zonnestraal" ook wel aangewezen rm a„ blieke offervaardigheid. p e pu" Op Zaterdag 10 Juni a.s. zal in deze eem„„, de jaarlij ksche ;,Zonnestraal"-dag word™ houden. Het Comité voor de collecte vertrouwt ook nu weer op de sympathieke vrijgeviS der ingezetenen, ook vroeger meniemaa dit doel betoond. Het hoopt van harte S deze offerdag voor „Zonnestraal" TiJ? moge staan in het teeken van het 1214 i. jubileum, m.a.w. dat de giften riikelilt 5 vloeien en het resultaat der collecte d? m" zondere waardeering van het publiek .straal"™ ™0r het nuttige werk „Zonnf! Wie zich opgewekt mocht gevoelen mee t. helpen met collecteeren, wordt vriendin k verzocht zich aan te melden bij het serreti riaat van het Comité, dat gevestigd is Mi I." KsSuis'strlck Verkeersongeval op den Alkmaarschenweg. Knaapje aangereden en ernstig gewond. Gistermiddag tegen vijf uur is op den Uk. maarschenweg ter hoogte van den Heems- kerkerweg een ongeval gebeurd, waarbij een 5-jarige knaap, een zoontje van den heer J I., wonende aan den Heemskei'kerweg zeer ernstig werd gewond. Het ventje had bij een draaiorgel staan luis teren en stak toen plotseling den rij we» over Juist naderde uit de richting Alkmaar een motorrijwiel. Hoewel de bestuurder met zeer matige snelheid reed kon hij het jongetje niet meer ontwijken. Het kind werd aangereden en' tegen den grond geslagen. Het bleek ernsti* letsel te hebben bekomen. Dr. Duterloo was spoedig ter plaatse. Hij liet het slachtoffertje onmiddellijk per ziekenauto naar het Roode Kruis Ziekenhuis overbrengen. De toestand van het ventje was zorgwekkend. De bestuurder van het motorrijwiel, die bij de aanrijding ten val was gekomen, had een knieblessure bekomen. Uit het politieonderzoek kwam vast te staan, dat de motorrijder geen schuld had aan het ongeval. Het gebeurde trok op dezen drukken ver keersweg groote belangstelling. De politie was evenwel spoedig ter plaatse om het verkeer doorgang te doen vinden. CHRISTELIJKE REISVEREENIGING De jaarlij ksche tocht van de Christelijke Reisvereeniging is vastgesteld op Dinsdag 27 Juni. De reis zal dezen keer over Rotterdam naar Breda gaan. waarde omgeving bezichtigd zal worden. Van hier over Baarle Nassau naar Tilburg, in welke stad eveneens eenigen tijd vertoefd zal worden. Over Oisterwijk wordt de reis voortgezet naar het natuur- en ontspan- ningspark „De IJzeren Man" bij Vught. Tenslotte wordt op den terugweg een bezoek gebracht aan de pyramide van Austerlitz. Door het Gooi gaat de reis weer op huis aan. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. DONDERDAG, Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II. 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen: 10.30 Parijs; 12.05 Diver sen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg.; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 6.05 Radio P. T. T. Nord; 6.20 Londen Reg.; 7.20 Radio P. T. T. Nord; 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg.; 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Heg. Lijn V: Diversen. Noteering van 5 Juni 1939, Spinazie per kist 1430 Postelein per kg. 21/»41/: Andijvie per kist 6085 Raapstelen 100 bos Vs1 Radijs 100 bos lVs1 Wortelen per kg. 6Vs10 Komkommers, per 100 59 Asperges bos wit 3035 Idem blauw 1430 Aardappelen, klei per kg. 4Vz7 Idem zand 9V2 Peulen per kg. 2836 Doppers per kg. 4044 Bloemkool per 100 625 Uien per kg. 8 Prei per kg. 9 Sla, per 100 krop V*2 Rabarber per 100 bos 47 Pieterselie per kistje 18 Selderie per kistje 22 Appelen per kg'. 3550 Aardbeien per doosje 20—34 CASTRICUM Voor de ouden van D Dezer dagen zal bij de inwonders door hst comité een intekenlijst worden aangeboden, waarvan de onbrengst dient ter bestrijding der kosten van het jaarlijksche uitstapje voo de ouden van dagen. SPELDJESDAG SIMAVI. Op Donderdag 15 Juni zal in onze gemeen een speldjesdag worden gehouden ten P"* van de vereeniging „Simavi", (Steun in dische aangelegenheden voor Inneemscnen In het Comité van aanbeveling hebben ting genomen de heeren Burgemeester Ds. J. Krüger, H. M. J. M. Leenaers, arts. n. J. v. Nievelt, arts; Ds. J. N. Seulijn, Dn d. Sluis, arts en Ds. N. Westendorp-Boernw. STRANDPOLITIE. Met ingang van 15 Juni a.s. zullen wed in tijdelijken dienst treden als stl"^nwflgi«ne de heeren J. Oastiïcum Wzn. en C. Mew™

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6