TUëdoet je goed! -Vervanging dienstplichtigen levert moeilijkheden op. PUROL Aantal ingeschreven werkloozen slinkt dagelijks Ik ontdek Amerika Zonnebrand VRIJ DS'G 9 JUNI 1939 Waarom vele ouderen zijn opgeroepen. Maatregelen van thans reeds in 1936 voorbereid De rcgcering deelt in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het ontwerp betreffende het onder de wapenen blijven en in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen mede, dat dé door de regeering getroffen maatre gelen ter beveiliging van de kust en van de grens (tevens mobilisaticdek- king), waarbij een groot aantal dienst plichtigen van oudere lichtingen buiten gewoon onder de wapenen werd geroe pen, sinds 1936 tot in details waren voor bereid. Dank zij deze voorbereiding kon den zij met spoed en op regelmatige wijze worden' uitgevoerd. De regeering erkent, dal het bezwaren van Socialen en militairen aard ontmoet oudere lich tingen in de maatregelen tot grens- en kustbe- veiliging te betrekken. Het was echter uitge sloten een ander systeem toe te passen, zoolang niet een geheel nieuwe voorbereiding zou heb ben plaats gehad. Tot het oproepen van jongere lichtingen zou niet alleen de mobilisatiebestem ming van eenige tienduizenden grootverlofgan gers, alsmede van veel materiaal wijzigingen hebben moeten ondergaan, terwijl voorts alle gereedliggende instructies voor de onderdeelen, betrokken bij de grens- en kustbeveiliging, gron dig hadden moeten worden herzien, maar ook zou dan de samenstelling van het veldleger wij ziging hebben moeten ondergaan, waarmede een regelmatige mobilisatie van het veldleger in ge vaar zou zijn gebracht. Dat alles zijn maatregelen van zeer omvangrijken en tijdroovenden aard. In uren van spanning valt geen tijd te verliezen en dient te worden uitgevoerd hetgeen is voor bereid. De regeling van 1936 ging uit van de toen aan vaardbare onderstelling, dat op een mobilisatie van de troepen, belast mét de grens- en kust beveiliging, aanstonds een algemeene mobilisa tie zou volgen, waardoor er gelet op sociale belangen geen reden was de oudere lichtingen van de grens- en kustbeveiliging uit te sluiten. Vervanging. Omtrent de maatregelen, welke zijn getroffen voor het verleenen van verlof aan buitengewoon opgeroepen dienstplichtigen, die in de burger maatschappij noode kunnen worden gemist, als mede voor hun vervanging, wordt het volgende medegedeeld. Aan het Departement van Defensie zijn op gericht een „verlofbureau" en een „vervan gingsbureau". Het eerstgenoemde behandelt de eigenlijke verlof aanvragen;, blijkt, dat het ver lof kan worden verleend waarbij een zoo ruim mógelijke maatstaf wordt aangelegd en een vervanger moet worden aangewezen, dan zorgt daarna het bureau „vervanging" voor het onder de wapenen roepen van een anderen dienst plichtige, waarbij in de eerste plaats wordt ge zocht onder hen, die zich vrijwillig aanmeldden. Het is verklaarbaar, dat binnen korten tijd vele duizenden verzoeken binnenkwamen, zoo dat vertraging bij de behandeling niet was te vermijden, vooral ook, omdat met in dit op zicht ongeschoold personeel moest worden ge werkt. Dit had ten gevolge, dat niet met voldoen de snelheid de afdoening der verzoeken kon plaats hebben. Ten einde aan de daardoor ontstane bezwaren zooveel mogelijk tegemoet te komen, heeft de minister van Defensie daarna aan compagnies- en overeen komstige commandanten machtiging verleend om aan 10 pet. van de sterkte klein verlof te verleenen. Met betrekking tot de dienstplichtigen, be- hoorende tot de kustartillerie en de luchtverde diging, kon, in verband met de samenstelling van deze oorlogsonderdeelen, geen vervanging plaats hebben, maar kan een vrij ruime verlof regeling worden toegepast. Doordat nog talrijke verzoeken in onderzoek zijn en er bovendien nog dagelijks verzoeken binnenkomen, kan bij benadering niet worden opgegeven hoe groot het aantal van hen is, die werkelijk voor vervanging in aanmerking komen. Wel kan worden gezegd, dat het aantal binnen gekomen verzoeken ver over de 20.000 bedraagt; vele verzoeken bevatten echter geenszins een afdoende reden om het gevraagde verlof te ver leenen. Werkloozen. Als werklooze dienstplichtigen, die voor oproeping in aanmerking komen, ston den op 1 Juni bij het vervangings bureau ingeschreven pl.m. 19.000 dienst plichtigen. Echter worden dagelijks mededeelin- gen ontvangen, waaruit blijkt, dat een belangrijk aantal niet meer als werk loos kan worden aangemerkt. Dit heeft ten gevolge, dat de verrichte ver vangingswerkzaamheden ten aanzien van deze dienstplichtigen opnieuw moeten worden verricht. Ter vervanging van dienstplichtigen hebben zich tot 1 Juni vrijwillig aangemeld pl.m. 2750 dienstplichtigen. Thans zijn pl.m. 2580 buitengewoon opgeroe pen dienstplichtigen vervangen. Dit getal geeft echter geen beeld van het aantal dienstplichti gen, dat reeds met verlof is vertrokken; door de hierbovengenoemde 10 pet. en de regeling, welke werd getroffen ten aanzien van de dienst plichtigen behoorende tot de luchtverdediging en de kustartillerie, bedraagt dit aantal thans tegen de 10.000. i Het is niet mogelijk thans reeds een volledige bereking samen te stellen van de kosten, welke gemoeid zijn met het buitengewoon oproepen en buitengewoon onder de wapenen houden van dienstplichtigen. Deze uitgaven zullen worden gedekt uit het buitengewoon crediet van f 100 millioen. Ten slotte beantwoordt de minister de opmer king, dat in geldelijk opzicht de vereischte soberheid en voorzichtigheid niet in acht zou zijn genomen, in het bijzonder in zake het vor deren van auto's, schepen en paarden. Toen den minister bleek, dat niet overal de noodige zuinigheid werd betracht, heeft hij ter stond de noodige aanwijzingen gegeven. Daartoe Was te meer aanleiding omdat bij het vaststel len van de in de voorschriften genoemde grens bedragen, waartegen aanvankelijk auto's en paarden kunnen worden gevorderd, geen reke ning is gehouden met een gedurende zeer langen i tijd bestendigen van het grensbeveiligings- systeem zonder dat daarop een algemeene mo bilisatie volgt. De tarieven waren gebaseerd op een gebruik, dat slechts enkele dagen zou duren. Klachten betreffende te hooge vergoedingen die den minister bereiken, heeft hij terstond doen onderzoeken. Voor zoover de klachten gegrond werden gevonden, werd aanstonds wijziging in de vergoedingen gebracht; te betreuren valt, dat niet altijd aanstonds van gebrek aan zuinig gel delijk beheer aan het Departement mededeeling werd gedaan, welke gevallen dan eveneens had den kunnen worden onderzocht. Het denkbeeld om, naast de bestaande leger- commissie een vaste commissie uit de Kamer in te stellen, die dan in nauw contact met den minister, regelmatig nauwlettend zou nagaan, welke uitgaven wel en welke niet verantwoord zijn, komt den minister niet voor uitvoering vatbaar voor. Strenge straffen voor jongens die steenen door een ruit wierpen. De Amsterdmsche rechtbank veroordeelde de twee jongens, die op 3 Maart uit anti- semietische gevoelens, steenen hadden gegooid door de ruiten van het gebouw aan de Lijn baansgracht te Amsterdam, waar het Joodsche vluchtelingencomité is gevestigd, wegens openlijke geweldpleging in vereeniging tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had zeven maanden geëischt. INBRAAK IN HAARDENFABRIEK. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde een kaashandelaar uit Hilversum wegens dief stal en inbraak in de haardenbriek „Interna" te Hilversum, waar vijf haarden werden ver mist, tot twee jaar gevangenisstraf. De officier van. justitie had dezelfde straf geëischt even als tegen den medeverdachte, een slager die door de rechtbank werd vrijgesproken. Deze was reeds op de zitting in vrijheid gesteld. waabborg-kieeding „aarborg-kieedino alléén bij 'kreyjvibobg (Adv. ingez Med.) Teraardebestelling van Frank van der Goes. Onder zeer groote belangstelling is gister middag op de algemeene begraafplaats te Blaricum ter aarde besteld het stoffelijk over schot van Frank van der Goes. Omstreeks één uur verzamelden zich in de nabijheid van het sterfhuis aan de Lingens- kamp vele vrienden van den overledene, onder wie zeer vele oudere arbeiders, die in de eerste tijden van de socialistische be weging in ons land tot zijn leerlingen en vrienden hadden behoord, alsmede zeer veel jongeren en anderen, die deel uitmaken van de revolutionaire socialistische groepeering, waarvan Van der Goes in zijn laatste levens jaren deel uitmaakte. Aan het graf declameerde An Endenburg- het laatste gedeelte uit Gorter's „Heldensage". Namens allen werd daarna het woord ge voerd door den heer S. Goudeket, een vriend des huizes, die verklaarde, dat het op wensch van Van der Goes was, dat slechts een simpel vriend een eenvoudig afscheidswoord zou spreken. Allen, die hier samen zijn, zijn gekomen uit eerbied, de eerbied, die Van der Goes tijdens zijn leven vrienden en vijanden afdwong. Hij heeft zijn hoog karakter gebruikt, om op standigheid te verspreiden, omdat hij wist, dat opstandigheid de gist is van deze maat schappij. Daarvoor, zeide spreker, zijn wij hem dankbaar.. De oudste schoonzoon van den overledene dankte namens de familie voor de belangstel ling van de vrienden, medestanders, maar ook tegenstanders, die hier aanwezig waren. FREULE VAN STARCKENBORGH NAAR INDIë VERTROKKEN. Freule Francis Tjarda van Starckenborgh Stachouwer, dochter van den gouverneur-ge neraal van Nederlandsch-Indië, die eenige maanden te 's-Gravenhage heeft vertoefd, is Donderdagmiddag met de Lloyd Rapide naar Marseille vertrokken om vandaar per boot naar Indië terug te keeren. Psycho-techniek bij de Spoor wegen. Naar wij vernemen zal men in navolging van verscheidene groote bedrijven in ons land in de toekomst ook voor een betrekking bij de Nederlandsche Spoorwegen aan een psy chotechnisch onderzoek onderworpen moeten worden. Vooral voor hen, die bij de veiligheid van het spoorwegverkeer betrokken zijn acht men een onderzoek naar de bijzondere psychische eigenschappen van groot belang. Voor keuringen zullen z.g. psychotechnische tests worden gemaakt, die aan de practijk moeten worden getoetst, daarvoor zullen een aantal van hen, die de onderhavige betrekkin gen reeds bekleeden, aan een onderzoek worden onderworpen. Dr. J. Luning Prak te 's-Gravenhage is met deze werkzaamheden belast. STEENSTORTBAKKEN DIE ZELF SLAGZIJ MAKEN EN ZICH WEER OPRICHTEN. Aan L. Smit en Zoon's Scheeps- en Werk tuigbouw N.V. te Kinderdijk is de levering op gedragen van een motorzeesleepboot van 350 P.K. en twee steenstortbakken, bestemd voor havenwerken in Venezuela, welke daar door een Nederlandsche firma worden uitgevoerd. De beide bakken krijgen elk een draagver mogen van 300 tons. Door middel van een bijzondere constructie kan men den bak zooveel slagzij laten maken, dat de op het dek geladen steenen er vanzelf afglijden, zonder dat de bak mogelijkerwijze kan omslaan. Nadat de steenen zijn gestort herneemt de bak automatisch zijn normale ligging in het water. EXAMENS. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERSCESSEN) HAARLEM. Eindexamen 8 Juni. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de da mes J. B. Andriesse, G. Boogaardt en de heeren H. E. Gottschal, D. Lodders, F. W. Oosterhof, J. C. Willemse. (Adv. Ingez. Med.) The World of Tomorrow. Wanneer ge in New-York woont hebt ge den zedelijken plicht naar de Wereldtentoon stelling te gaan, lieve tante Tine. Ik woon niet zoo heel ver van de Wereld van Morgen af. Alleen maar een goed uur per ondergrondsche. Dat is: een goed uur heen en een goed uur terug. Dat is een goede twee uur in een broeikas op wieltjes. Zoo zijn wij reeds gaar en wel doorstoofd als wij van de heerlijke wereld-van-vandaag zijn gearri veerd in de wereld van morgen. Een onwezenlijke wereld, lieve tante Tine. Zoo groot, zoo kleurig, zoo bizar als zelfs de stoutste verbeelding haar zich niet droomen kan. Een wereld die vol is van de wonderen eener speelsche verbeelding en van een fantastische werkelijkheid. Een wereld van techniek, van schoonheid, van spel-met-de-materie in onge breidelde gedachtenvluchten. Groote blanke bouwwerken, geweldige wit te beelden, honderdduizenden bloemen, tien tallen ruischende fonteinen, glanzende vijvers, ritselende cascades, geurende tuinen, waaien de vlaggen, zingende torens en streelende lichteffecten. Een wondermooie wereld van morgen, waarin wij de wereld van vandaag vergeten willen. Zij zijn gegaan uit onze kamers veertien- hoog-achter, om paleizen, hoog en koel, te be treden alsof wij er heer en meester zijn. Wij zijn gekomen uit de broeiende hitte die tusschen de wolkenkrabbers op het asfalt ligt. om te gaan door pergola's van vroege rozen, door patio's waar water over marmer klotst, langs meren waaruit fonteinen omhoog rui- schen en ritselend terugvallen, door tuinen waar de tulpen wiegelen op den wind. Wij zijn de grauwheid en de gelijkmatigheid van Manhattan en Bronx en Jackson Heights, van de vierkante huizenblokken, de rechte straten en de eeuwigdurende avenues ont vlucht en gaan over zachte, kronkelende pa den, tusschen koele gazons, over speelsche bruggetjes, door vreemde galerijen en grillige poorten. Wij zijn uit de kleinheid van onze kamer ge gaan om ons te vergapen aan de grootheid van den wereldbol en de hoogheid van den try- loon, die in het middelpunt van de wereld van morgen liggen. Wij, die de armen van vandaag zijn, zijn voor een middag en een avond de rijkaards van morgen. Wereldrijken ontrollen zich voor onze ver baasde blikken. Ge betreedt Groot-Brittannië en langs de curven van metershooge statistieken klimt de geest naar ongeweten beheersching van wat zich op en onder de oppervlakte der aarde bevindt. Ge staat voor Rusland en kijkt omhoog naar de mannenfiguur die, een roode ster naar den hemel heffend, het heerschen met sikkel en hamer en proletarischen geest ver zinnebeeldt. Ge gaat het Nederlandsche paviljoen bin nen en komt in de kleurigheid van dat kleine, blauwe en groene en lichte land dat bezit ge nomen heeft van uw hart, nu en hier meer dan ooit. In de schemering van Polen, door de kleu righeid van Roemenië, in de lichtheid van Zweden, langs den rouw van Tsjecho-Slowa- kijê, bij de grilligheid van Turkije, door de mystiek van Japan, de vreemdheid van Chili, de klaarte van Noorwegen, de coquetterie van Frankrijklangs en door en over de we reld van morgen gaat ge. door stroomen van licht, langs rivieren en kleuren, over vlakten van grilligheid en speelschheid en verbeel dingskracht. Een onvergetelijke wereld. Wanneer de perisfeer purper gaat gloeien in het vallen van den avond en violetten zoek lichtbundels gaan strijken langs de vijvers, en om de fonteinen, wanneer de bloemen baden in wisselende tinten, de gevels der gebouwen oplichten in fel wit, teeder rood, giftig groen en blauw zooals de hemel het niet geven kan, dan zet de mensch van vandaag zich schuch ter op een bankje van morgen en tracht deze majestueuze schoonheid te bevatten. Zoo is de wereld-van-morgen voor den mensch die vandaag vergeten kan. Doch er zijn prozaïscher dingen en er zijn menschelijke gewaarwordingen en 't is net zooals u zegt, tante Tine: een mensch is maar een mensch. Een mensch heeft maar twee voeten en die zijn na twee uur zwerven zoo gezwollen en zoo pijnlijk. En een mensch heeft een maag die romme len kan. Dies plaatst de mensch-van-heden zich in de rij der knakworst-begeerigen. Want welke mensch-van-vandaag is in staat zich te ver gasten aan een maaltijd van vijf, zes of acht gulden? En welke mensch-van-vandaag kan zich de weelde van twee boterhammetjes met koude kip veroorloven voor een rijksdaalder? Zoo gaat hij rustig in de lange rij voor de knakworst-tent staan. Er zijn twintig knak worst-tenten en twintig lange knakworst- queus. En onze tijd voor het oude broodje met het al te geurige worstje zal komen: wie geloo- ven haasten zich niet. De knakworst-van-heden in het paradijs van morgen: een vettig symbool. De groezelige koffie-van-vandaag in het Eden-onzer-kinds-kinderen: een bittere teug. De koude ijshoorn, de smeltende chocolade reep, de dreinige kinderen, de gezwollen voe ten, het zweet-des-aanschijns van nu in den lichtglans, in het purper, in het groen en het paars en het geel, bij de waaiende fontei nen, de sierlijke beeldhouwwerken, de stille vijvers, de zilveren watervallen: een verma ning van de werkelijkheid, een vingerwijzing naar het tastbare. Zoo gaat de mensch, na zijn gestandaardi- seerden en gestroomlijnden knakworstmaal tijd, wederkeeren tot de engten van vandaag en keert hij, zwaaiend aan de lus met hon- derdkilometervaart, geperst tusschen vijf honderd andere vermoeide menschen-van- vandaag, onder de aarde, naar zijn heden te rug. En suist per lift naar de veertiende verdieping. En knipt het licht op. En ziet zijn bed, zijn tafel en zijn stoel. The masquerade is over. De betoovering is voorbij. Het vuur is gedoofd. En de wonderen van kleur en fantasie zijn verzonken in ontgoochelend ontwaken. Nu gaan wij droomen van den droom: een wondelijk schoone en verrukkelijk lichte, een heerlijk kleurige wereld-van-morgen. Hebt u uw gasmasker-voor-vandaag al aan gepast, lieve tante Tine? a-, - Mr. E. ELIAS. Voor het eerst zal men dezen zomer bij trektochten door ons land tegen geringe vergoeding gebruik kunnen maken van goe derenwagens der Ned. Spoorwegen. Prof. dr. J. Goudriaan gaf Donderdagavond te Utrecht persoonlijk het vertreksein voor den eersten .kampeertreia" Pleidooi voor versterking der Indische defensie. Maatschappij voor Nijverheid en Handel dringt op spoed aan. Het hoofdbestuur der Nederlandsche maat schappij voor Nijverheid en Handel dringt in een adres bij de regeering aan op een spoediee beslissing inzake de versterking der defensie van Nederlandsch-Indië. Indien de regeering, overeenkomstig het ad vies van de verantwoordelijke deskundigen haar keuze bepaalt op den bouw van groot materieel, moet aldus het adres aan dit voornemen gevolg worden gegeven en wel on een schaal, die voldoende defensieve kracht verzekert en de meest mogelijke waarborgen voor de veiligheid geeft, en in het tempo, dat de omstandigheden vereischen. Verwacht mag worden, dat bij deze beslissing ook rekening zal worden gehouden met de mogelijkheid, dat reeds binnen korten tijd een versterking'van de defensieve kracht noodzakelijk kan zijn. De ernstige financieele gevolgen van een aanbouw van materieel als thans vereischt worden in den kring der maatschappij ten volle beseft. Het hoofdbestuur ontveinst zich niet, dat het streven naar een sluitende be grooting op zichzelf eveneens een lands belang van de eerste orde hierdoor zal worden doorkruist en dat de middelen noodig voor rente en aflossing der benoodigde bedra gen niet dan met de grootste moeite zullen kunnen worden gevonden. Ons volk staat echter voor de keus tusschen het brengen van deze financieele offers en de mogelijkheid dat het overzeesche gebied, ten gevolge van onvoldoende verdediging, in een eventueel conflict geheel of gedeeltelijk ver loren kan gaan. Vergeleken met dit laatste zouden omvang en nadeelige werking van het eerste offer slechts gering zijn nog afge zien van andere overwegingen van nationalen aard. Daar ons volk thans voor de pijnlijke, maar duidelijke vraag staat, of het in de huidige omstandigheden bijzondere offers zal moeten brengen om Nederlandsch-Indië beter dan tot nog toe te kunnen verdedigen, kan het ant woord alleen bevestigend luiden. Hoe groot de bezwaren van economischen aard ook zijn, dat ons volk niet in staat zou zijn het hier voor benoodigde bedrag op te brengen, kan gelukkig nog niet gezegd worden. Aan de nood zakelijke versterking van de vloot zal derhalve zoo spoedig mogelijk moeten begonnen wor den. De economische lasten, die dit meebrengt, zullen aanvaard moeten worden. Beseft dient te worden, dat, waar het bestaan van ons volk en rijk in de wereld, op het spel staat, andere belangen daarbij achterstaan. Een argument van geheel anderen aard, dat voor een grooter of kleiner gedeelte opweegt tegen de economische bezwaren en als voor deel is aan te merken, zegt het adres, is dat de bouw van het noodige materieel hier te lande een middel van beteekenis is in den strijd tegen de werkloosheid. De invoer, hier voor noodig, bevordert uitvoermogelijkheid. De bouw hier te lande verhoogt werkgelegen heid en vakbekwaamheid. Bij de directe ver ruiming van werkgelegenheid moet ook de in directe in rekening genomen worden. Zoo staan tegenover de zeer zware offers toch ook baten, wier beteekenis niet onderschat behoeft te worden. De hoofdzaak moet hier echter zijn: de be reidheid, de wil om offers te brengen terwille van het grootste nationale belang, van de grootste nationale waarden, terwille van de zekerheid, de saamhoorigheid en de waarde van de verschillende deelen, die tezamen het koninkrijk der Nederlanden vormen. Tenslotte wordt de wensch uitgesproken, dat de regeering, met het nemen van een spoedige beslissing, tevens het noodige zal doen om bij ons geheele volk de overtuiging te versterken, dat voor verzekering van deze nationale waar den het brengen van gemeenschappelijke of fers niet slechts plicht is, maar dat het een voorrecht is, dat wij dit, voor deze waarden nog kunnen doen. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30-60. Tube 80 cl. Bij Apoth. en Droglilcfi (Adv. ingez. Med.) Tramrails trokken door de hitte krom. Woensdagmiddag omstreeks half vijf trok ken de tramrails van de Zeistertram ter hoogte van het fort aan de Biltstraafc te Utrecht op de plaats, waar deze rails in verband met werkzaamheden ondergraven zijn, krom. Dit was het gevolg van de groote hitte. Het tramverkeer werd geheel gestagneerd. De uit de richting De Bilt komende tranü moesten over verkeerd spoor terug naar De Bilt, waar zij weer op het goede spoor ge bracht konden worden. De reizigers werden per autobus vervoerd, Omstreeks vijf uur had men het eüvej ver* holpen. Boscli en heide blijft branden. Donderdagmiddag is vermoedelijk door hef achteloos wegwerpen van een brandende si garet of sigaar een heidebrand ontstaan is het Varsenerveld onder Ommen. De boschbrandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhoeden, dat tien H.A. doof het vuur werden vernield. Donderdagavond om acht uur brak brand uit in het Edensche bosch, dat eigendom van graaf Bentinck. s De brand woedde op 500 meter afstand va» het hotel „De Driesprong", de krachtige Noord-Oostenwind deed aanvankelijk np ergste vreezen, doch door het snel_ ingrijpen van de boschbrandweer van Ede, die geassK- teerd werd door burgers uit den omtrek, kon de brand beperkt worden tot eenige honder den vierkante meter vliegdennen, welke m vlammen opgingen. De vermoedelijke oorzaak van den brand het achteloos wegwerpen van eon brandende sigaret. INBREKER VEROORDEELD. De Zwolsche rechtbank heeft den Zwolle naar Tj. H., die veertien dagen geleden te recht heeft gestaan voor enkele der 21 m totaal door hem gepleegde inbraken, ver oordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstra De eisch luidde twee-en-een-half-jaar ge vangenisstraf f Reeds eerder was H. door de rechtbank te Leeuwarden tot drie jaar gevangenisscr veroordeeld voor de door hem aldaar en Heerenteen gepleegde inbraken.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10