Stemt I AAN DE KIEZERS. Op DONDERDAG 15 JUNI a.s., 's avonds te 8 uur, houdt de S. D. A. P. een groote verkiezingsvergadering in het KENNEMER THEATER. Naast een mooie film die zal worden toegelicht door den heer A. DEELE zal onze lijstaanvoerder WILLEM VAN DOK, spreken over De belangrijk heid van de komende Gemeenteraadsverkiezing. Leeftijd 20 jaar. ENTREE VRIJ. KOMT ALLEN OP! Kiest op 21 Juni Willem van DokNO. X V. LlJSl 2 (Adv. ingez. Meel Zachte regen daalde mild op halm en aar. En bracht redding voor de gewassen. Dagenlang, wekenlang en op precies te zijn 23 dagen lang heeft men in de krant kunnen lezen dat droog weer werd voorspeld Drie en twintig lange dagen bleef het droos met al de gevolgen daarvan. Met groote span ning namen de tuinders en boeren de gering ste aanwijzingen waar, die op eenige veran- dering in het weer zouden kunnen duiden en zij luisterden met nog grootere belangstel ling naar de weerberichten van De Bilt, de „weerfabriek", die steeds maar weer droogte voorspelde. Droogte, die gepaard ging met een schralen Noord-Ooster en een fel brandende zon, die op een ongekende manier de velden en ge wassen deed verdrogen, zóó zelfs, dat men vreesde dat van de aardbeien, die toch al zooveel geleden hadden van de strenge vorst in den afgeloopen winter, niet veel terecht zou komen. Met alle te dienste staande hulpmiddelen bonden vele( tuinders den strijd tegen de droogte aan', terwijl anderen het maar af wachten, omdat zij zich extra-uitgaven voor besproeiing toch niet konden veroorlooven. Op de lagere gronden waren de gevolgen van de droogte niet zoo ernstig en konden de ge wassen het nog wel eenigen tijd zonder water uithouden. In verscheidene tuinen was men er zelfs toe overgegaan om in de avonduren te gieten en te sproeien. Maar tegen deze droogte hielp dat niet veel. Wel werd hiermee bereikt, dat het gewas, dat misschien anders verloren zou zijn gegaan meer weerstand kon bieden aan de verzengende zonnestralen en den schralen wind. Ook met eenige pompen, die het water uit naburige slooten haalden, werd gewerkt en zoo slaagde men erin op deze velden, die het ergste van de droogte hadden te lijden, het gewas te redden. Ook in den polder snakten de gewassen die er goed voorstaan, naar water en ook hier had het niet langer dróóg moeten blij ven. Het spreekt, dan ook vanzelf dat Zondai morgen de regen in alle gezinnen, die min of meer afhankelijk van de natuur zijn, met groote vreugde werd begroet en bij groot en en klein blijdschap in de harten bracht. En zeldzaam zullen tuinders en boeren zoo'n ideaal regentje voor hun gewassen gehad heb ben. Geen wind, die het gewas kon neerslaan, maar een gestadige regen uit de staalgrijze hemel, die de belofte Inhield, dat het den ge- heelen dag zoo zou voortgaan.. Roerloos stonden de gewassen in tuinen en op velden en akkers. Door geen windje be roerd, zogen zij het water in zich op en laaf den zich aan hetgeen zij drie en twintig lange dagen hadden moeten ontberen. Als een tooverstaf werkte hier de regen. Frisch en monter kwam het groen weer te voorschijn Puf houdt de meeningen verdeeld. Vele raadgevingen in de Eerste Kamer. Aan het voorloopig verslag over het ontwerp van wet tot goedkeuring van het op 23 Maart 1937 te Londen gesloten verdrag nopens het vaststellen van een maaswijdte van vischnetten en van minimum-maten op sommige vischsoor- ten is het volgende ontleend: Algemeen bleek men met de regeering van oordeel, dat maatregelen dienen te worden ge nomen tegen overbevissching van de Noordzee. Tegen de voorgestelde voorziening werden echter van verschillende zijden zeer ernstige bezwaren geuit. Verscheidene leden waren van de doelma tigheid dier regeling geenszins overtuigd. Zij meenden integendeel, dat de met het wetsont werp beoogde bescherming van den vischstand door het verbod van den aanvoer van puf niet zal worden bereikt. Huns inziens zal immers, tengevolge van het de laatste jaren gevolgde vischsysteem, te we ten het visschen met zeer verzwaarde netten, de ondermaatsche visch toch mede in de netten komen. Het kwam hun voor, dat een beter resultaat ware te bereiken ter beperking van de visscherij door, bijvoorbeeld, vermindering gedurende eenige jaren van de uitvaartvergunningen. Naar het oordeel van eenige andere leden zou den de twee volgende oplossingen de voorkeur verdienen: óf bepalen, dat van de aangevoerde visch slechts een deel ondermaatsche visch mag zijn de opzettelijke pufvisscherij zou aldus onmogelijk worden gemaakt óf een gedeelte van de kustwateren als een soort reservaat aan wijzen, in welk gebied de pufvisscherij wordt verboden. Sommige leden waren eenigszins verwonderd over de sedert eenigen tijd gewijzigde opval- ting der regeering ten aanzien van deze materie. Zij betwijfelden of de controle op den bij dit wetsontwerp voorgestelden maatregel voldoende zal kunnen zijn, om eenig effect te waarborgen. Deze leden vestigden de aandacht op het adres van de Urker visschers van 8 Mei jl. en vroe gen, of niet de daarin aanbevolen maatregelen een beter resultaat zouden opleveren, en ver schillende bezwaren, die tegen de voorgestelde regeling kunnen worden Ingebracht, dan minder ernstig zouden zijn. Voorts werd de vrees uitgesproken, dat het voorgestelde aanvoerverbod weinig beteelcenis zal hebben, indien buitenlandsche schepen, welke mede ingericht zijn voor de vervaardiging van vischmeel, de Noordzee gaan bevisschen of Ne- derlandsche reederijen noodgedwongen schepen met soortgelijke installaties doen inrichten. Ettelijke leden waren van oordeel, dat de ge- wenschte bescherming van den vischstand slechts zou kunnen worden bereikt door een regionaal vischverbod, gelijk andere leden hier boven reeds als alternatief in overweging geven. Verschillende leden meenden, dat Nederland zich bij de onderhavige internationale regeling zal hebben aan te sluiten. Zij drongen er ech ter op aan, dat de overheid de moreele verplich ting zal erkennen hun, die onmiddellijk nadeel van deze voorziening zullen ondervinden den gróótst mogeliiken steun te bieden. onder deze milde regen, een regen, die een ware zegen was. Slaat uw oogen naar den hoogen, Alles kwam van daar! Zachte regen daalde, Vriend'üjk zonlicht straalde. Mild op halm en aar. Zoo zong Staring, toen hij een soortgelijke herleving van de natuur moet hebben waar genomen. Natuurlijk, in voldoende mate is het water niet gevallen. Daarvoor waren de meeste gronden al te lang door droogte geteisterd Maar toch was deze milde zomerregen goud waard voor den akker- en tuinbouw en zeke: niet minder voor de weilanden, die op som mige plaatsen meer aan heide deden den ken. Door deze voordeelen hield Moeder Natuur de balans weer in evenwicht, want voor de badplaatsen en andere gelegenheid voor ont spanning en recreatie buiten in de vrije na tuur was deze regen-Zondag een strop. Maar tenslotte heeft iedereen er zich maar mede verzoend. Want deze regen schèen in geheel Kennemerland ook voor de menschen een welkome verfrissching te zijn. Concert van de Harmonie op „Scheybeeck". Een poëtisch woord van de beschermvrouwe. Zaterdagavond heeft de Beverwijksche Har moniekapel, dirigent te heer H. W. Hofmeester, hare beschermvrouwe mevrouw A. A. van HattumDekker een concert aangeboden in het buiten „Scheybeeck". Een mooieren avond voor een concert had de Harmonieka pel niet kunnen treffen. Windstilte, niet warm en een prachtige om geving lokten de kapel als het ware uit om haar beste beentje voor te zetten. Voor den aanvang van het concert heeft de beschermvrouwe, den directeur, bestuur en le den van de kapel toegesproken, waarbij mevr. Van Hattum dank bracht voor het haar aangeboden concert. Verder releveerde zij de groote successen op het concours te Soestdijk. Met zeer veel ge noegen had de beschermvrouwe hiervan ken nis genomen, omdat hieruit opnieuw bleek, dat de Harmonie in den steeds moeilijker wor denden strijd haar ouden naam handhaafde en blijken gaf van haar ernstig streven om niet alleen de kunst, maar ook den naam van ons stedeke hoog te houden. De aanteekeningen van de jury „Bravo en lof" duiden wel aan. aldus spreekster, dat men op het concours ook overtuigd was, dat de Beverwijksche Har moniekapel tot de eerste corpsen van ons land behoort. Voorts huldigde mevrouw Van Hat tum den directeur, den heer H. W. Hofmeester voor zijn energieke leiding. In huis en hof van „Scheijbeek" heerscht nog immer Vondel's geest. Menig schoon ge dicht, gewijd aan bewoners en gasten, vloeide hier in deze schoone omgeving uit 's dichters veder. En omdat de poëzie hier eenmaal op welde uit het hart van een Vondel en een Hooft, besloot mevr. van Hattum haar toe spraak met een gedichtje, dat als volgt luid de: .Van groote triomphen berichten de kranten, Van groote triomphen, die werden behaald. Die lof, zij gold u. Harmoniemuzikanten, U en uw leider, die nooit heeft gefaald, Soestdijk was het punt, waar in heerlijke dreven, In naaste nabuurschap van 't Vorst'lijk Paleis, Heel Neerland het beste van 't beste kwam geven, Dat mededingen kon naar den kostlijken prijs. De prijs gewerd u! Beverwijk mag zich roemen, Vol trots op het corps, dat haar aanzien verhief. In dien roem, in die trots is als eerste te noemen. Hij, die door zijn kunst ons dat aanzien verwierf. Ook hem siert de lauwer, slechts d'eersten geschonken, Als kundig en vaardig muziekdirigent. Zijn kunst heeft zoo prachtig, zoo heerlijk geklonken, Door zijn naam is uw naam met eere bekend. Hofmeester! uw naam reeds verraadt ons uw kunnen: Een meester zijt gij en uw kunst werd beloond. In Soestdijk, bij 't Paleisbij het Hof. O, wij gunnen Van harte het u, dat het Hof eens u kroont! De voorzitter van de kapel, de heer C. Ver horst. heeft mevrouw Van Hattum voor haar waardecrende woorden dank gebracht. De Harmoniekapel opende hierna het pro gramma met den pittig uitgevoerden Feest- marsch van Blankenburg. Het tweede nummer was de ouverture „Ben- venuto Cellini" van Berlioz, het verplichte nummer van het concours te Soestdijk. Prachtig klonk het orkest onder de hooge boo- men. Onder het dichte looverdak kwamen de fijne solotrekjes van klarinet uitstekend tot hun recht. Ook het vrije nummer van het concours .Carnaval Norvegien" van Svendsen genoot een uitnemende vertolking. Na de pauze, waarin ververschingen werden geserveerd, voerde de kapel, die met entrain musiceerde, de ouverture „Finlandia" van Jean Sibelius en de wals „Rosen aus dem Süden" van Joh. Strauss uit. Met „Marche du Heros" van Nicholls werd het mooie con cert besloten. De beschermvrouwe alsmede de genoodig- den toonden zich zeer erkentelijk voor het concert. Buiten de hekken van „Scheybeeck" hebben vele belangstellenden van de muziek genoten. De Friezen vierden prettig feest. De Friesche Vereeniging „Us Memmetael' heeft in het gebouw „Adrichem" een feest avond gehouden, die door den voorzitter, den heer F. S. de Vries met een uitvoerige rede werd geopend. Daarin heeft hij op krachtige wijze stelling genomen tegen de z.i. onjuiste voorstelling van Friesland en zijn bewoners in sommige persartikelen. Iedere rechtgeaarde Fries zal b.v. de handen van verbazing ineen slaan, wanneer hij moet lezen, dat „het Frie sche volk een verdrukte minderheid is". Maar voor zoover ik weet, zoo zei de voorzitter, heb ben wij nog nimmer ook maar iets van die ver drukking gevoeld." In antwoord op deze openingsrede werd spontaan het Friesche volkslied gezongen, waar na met de afwerking van het achttien num mers tellende programma een aanvang werd gemaakt. Een daverend succes was het blijspel „De boargemaster fen Driuwengea", geschre ven door den voorzitter. Alle stukjes werden door de leden zelf ge speeld. Tegen middernacht kon de voorzitter in zijn slotwoord gewagen van een uitstekend ge slaagden avond. Tot slot volgde een gezellig bal. Langs de Lijn. Programma van de Radioeentrale. Dinsdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn 11; 8.00 Hilversum II. Lijn in: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keu len, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussél Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 1.20 Brussel Fr., 2.15 London Reg.. 4.20 Keulen, 4.40 London Reg.. 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 London Reg., 7.40 Di versen, 7.50 Nationaal programma; 9.20 Brus sel Fr., 10.50 Keulen. DE BELANGRIJKHEID VAN DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. In de op Donderdag 15 Juni in het Kenne- mer Theater te houden verkiezingsvergadering van de S.D.A.P. zal wethouder W. van Dok spreken over het onderwerp „De belangrijk heid van de komende gemeenteraadsverkie zing'.' Voorts wordt in deze bijeenkomst een film vertoond, toegelicht door den heer A. Deele. HET AFSCHEID VAN Ds. J. D. VAN CALCAR. Ds. J. D. van Calcar, predikant der Doops gezinde Gemeente, aan wien met ingang van 1 Juli a.s. emeritaat werd verleend, zal op Zondag 25 Juni zijn afscheidspredikatie hou den. DE COLLECTE VOOR ZONNESTRAAL. De Zonnestraal-collecte, die Zaterdag in onze gemeente is gehouden, heeft 242.51 op gebracht. De opbrengst is even minder dan vorig jaar. Tijdelijke standplaats voor de autobussen. Nu het Meerénsteijnplein niet meer door de autobussen bereikt kan worden, hebben deze thans een standplaats in de C. Amsestraat gekregen. Op het Meerensteijnplein heerscht op het oog-enblik een geweldige chaos. Groote hoopen zand, steenen, rioolbuizen liggen door elkaar. Twee pom-pinstallaties werken dag en nacht onafgebroken door om de geul droog te hou den. Het werk schiet echter uitstekend op en binnen afzienbaren tijd zal de rioleeringsmi- sère in dit deel van Beverwijk weer tot het ver leden behooren. WATERVLIET KAN WEER TRAINEN. Het is aan de Korfbalvereeniging „Water vliet" eindelijk gelukt het speelveld, dat door militairen in gebruik genomen was, ter be schikking te krijgen, zoodat thans weer met de zomeravondtraining een aanvang kan wor den gemaakt. De trainingsavond is vastgesteld opWoensdag, 7 uur. Daar de kleedgelegenheid nog niet be schikbaar is moeten de leden in sport-costuum naar het veld komen. De werkloosheid. Het aantal werkzoekenden, dat aan het einde dezer week bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling ingeschreven stond, was in totaal 706, waar van 51 in werkverschaffing tegen 750 aan het einde der vorige week. waarvan 43 in werkverschaffing. Beverwijk telde Zaterdag 625 werkzoekenden, waarvan er 38 bij de werkverschaffing waren geplaatst (bij de vorige opgave waren deze cijfers resp. 662 en 27) en Heemskerk 81, waar van 13 in werkverschaffing (vorige week 8; en 16). hem moet wenden bij een stranding, het ber gen van lijken of wrakhout, enz. VOETBAL TEN BATE VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De voetbalwedstrijd D.E.M.-junioresV.V.E.- juniores, ten bate van „Herwonnen Levens kracht", werd door D.E.M. met 31 gewon nen, waardoor zij in het bezit kwam van de uitgeloofde medaille. HEEMSKERK CASTRICUM Wedvlucht van de Luchtpost. De „Castricumsche Luchtpost" hield Zon dag een wedvlucht vanaf Compiègne (Fr.) over een afstand van 380 K.M. De uitslag was: 1. J. Zentveld 12 u. 51 min 22 sec., 2. H. Bod- deke 1 u. 4 min. 24 sec., 3. C. Boddeke 1 u. 19 min. 53 sec., 4. N. W. Portegies 1 uu 44 min. 43 sec. Caecilia bekroond. De Gemengde Zangvereeniging „St. Caeci lia", dirigent A. C. Twisk behaalde Zondag op den Nationalen Zangwedstrijd te Krommenie een tweeden prijs in de derde afdeeling Ge mengde koren met 274 punten. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". Dinsdag a s. houdt de vischclub ,,'t Snoekje" een ledenvergadering in café Dam. Een be langrijk punt van de agenda vormt wel: be spreking vischwedstrijd. REIS VEREENIGING „ST. CHRISTOFFEL". Zondagmiddag hield de Reisvereenigin-g „St. Christoffel" een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw. Besloten werd dit jaar een bezoek te brengen aan Giethoorn en Stap horst. Er zal gereisd worden via den afsluitdijk en terug over Amsterdam. Woensdag 2 Augus tus zal men op reis gaan R.K. IMIDDENSTANDSVEREENIGING. Op Dinsdag 13 Juni houdt de afdeeling Heemskerk van de R.K. Middenstandsvereeni- ging een ledenvergadering in het K. S. A.- gebouw KEESJE DE RUYTER SPEELDE. Zaterdagavond speelde het jeugdige biljart- phenomeen Keesje de Ruyter bij Gebr. Dam. Er was veel belangstelling. Het was dan ook goed gezien om het biljart in de concertzaal te plaatsen; in het café had het talrijke pu bliek geen plaats gevonden. Allereerst werd een partij gespeeld van 200 caramboles tusschen Keesje de Ruyter en J. Th. v. d. Maat. De Ruyter maakte de partij in 3 beurten uit waaronder een serie van 1 en van 199: hij maakte één poedel. Ook in de 2e partij tegen v. Hooff als in de 3e tegen Koedijk bleef de jeugdige biljarter over winnaar. Tot slot gaf hij nog eenige zeer fraaie piqué- en masséstooten. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Jacobus Wilhelmus z. v. Nic. van Tunen en Mare. J. Baltus. Ondertrouwd: Jac. Veldhuijs, alhier en Cath. J. Nijman, te Castricum. Gehuwd: Corn. I. Tesselaar, 26 jr., te Bever wijk en Joh. G. van Zanten, 25 jr., alhier. Petr. N. Admiraal, 34 jr., alhier en Jac. C. Poel, 29 jr., te Assendelft. Jac. P. Kos, 26 jr., alhier en A. C. van den Hoorn, 27 jr., te Beverwijk. SCHOUW. Op Woensdag 28 Juni zal vanwege de ge meente schouw worden gevoerd over de beken, wegen enz. Een eventueele herschouw 14 da- gen later. BOUWVERGUNNING. Aan W. Borst, alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een melkbswaarplaats achter het perceel Oosterstreng 39. HET VISCHWATER VERPACHT. Het vischwater van de Nekslot, hetwelk bij inschrijving werd verpacht, is gegund aan de vischclub ,,'t Snoekje" te Heemskerk. WIJK AAN ZEE DE NIEUWE DUINWACHTER. TEVENS HOOFD DER KUSTWACHT. Door het departement van Waterstaat is aangesteld tót "duinwachter de heer De Gooijer, Verl. Voorstraat 52 alhier, inplaats van den heer Vriesman, die gepensioneerd is. Zijn werkkring strekt zich uit van Kamper duin tot de grens van Zuid-Holland en bestaat uit de zorg voor de strandpalen, de strand- metingen en de beplanting van den zeereep. Daarnaast Is de heer De Gooijer benoemd tot hoofd der kustwacht, zoodat men zich tot De H. L. O.-proeven. Vooral athletiek voor velen een struikelblok. Zaterdag en Zondag zijn de proeven voor de ongeveer 60 candidaten van de eerste groep ter verkrijging van het onderscheidingstee - ken van de Nationale Vereeniging tot Bevor dering der Harmonische Lichaamsontwikke ling (H. L. O.) voortgezet. Zoo gemakkelijk als de heeren-candidaten zich over 't algemeen door de zwemproef heensloegen, zoo moeilijk viel het hun Zaterdag met de athletiek- en klimproeven. Wanneer men de H. L. O. eischen zoo ziet, lijkt het alles erg gemakkelijk. De praktijk leert, dat de eischen zoo gesteld zijn, dat ieder normaal goed getraind mensch daaraan kan voldoen, maar ook, dat het vaak groote moei te kost aan alle gestelde eischen te beant woorden. Dat bleek ook weer Zaterdagmiddag op het Gemeentelijk Sportterrein aan de van Oosten de Bruynstraat, waar de candidaten, verdeeld over de vier leeftijdsgroepen, om twee uur aantraden in een of ander sportcostuum om aan proeven voor hindernis- of hardloopen, verspringen en hoogspringen, kogelstooten of baiwerpen en klimmen (in paal of touw) te onderwerpen. Het klimmen leverde over het algemeen geen moeilijkheden op. De een wist vlugger twee maal tegen het plafond te tikken, dan een ander, de een klom beter en mooier dan de ander, maar bijna allen slaagden voor dit onderdeel. Ook de hindernisloop over 100 M. was niet zwaar. Alleen de laatste hindernis, waar de candidaten onder door moesten, bezorgde en kele eenigszins corpulente figuren eenige be nauwde oogenblikken. Het vèrspringen en hoogspringen heeft sommigen de das omgedaan, terwijl wij ook enkele hebben zien slagen, die slechts enkele centimeters over de vastgestelde streep wa ren. Ook bleek uit de prestaties van Zaterdag wel, dat velen het kogelstooten en de daarvoor vastgestelde eischen te gemakkelijk opnemen. Diegenen, die baiwerpen kozen, kwamen be ter voor den dag, al viel het velen niet mee tegen wind in een voetbal 24 M. ver te gooien. Zoo mooi als het weer Zaterdagmiddag was. zoo slecht was het Zondagmorgen, toen de twee laatste proeven van de eerste groep af gewerkt moesten worden: een half uur fietsen en een marsch over Spaarndam en Bloemen- daal. Voor dit laatste onderdeel was het on danks de regen een goede temperatuur en alle deelnemers gingen welgemoed op stap. De 56-jarige loods uit IJmuiden. die bij zijn zwemproef uitgerust had. was uit IJmuiden op de fiets gekomen, heeft toen nog een half uurtje op zijn karretje gereden en is daarop aan den tippel gegaan. Men ziet, een mensch is nooit te oud om aan de proeven van de H.L.O. deel te nemen. De veldproeven werden beoordeeld door de heeren Van Wilsen en Gras (K.N.A.U.) en door de heeren Wagemans (K. N. G. V.) en Klaase. Dank zij de goede voorbereiding en uitste kende regeling hadden de proeven een vlot verloop Van de eerste groep, die thans het examen heeft afgelegd en grootendeels bestond uit politie-beambten uit Haarlem en Velsen uit leden van de reddingsbrigade, uit enkele pad vinders en particulieren, werden Zaterdag ze ven candidaten afgewezen, omdat zij op één onderdeel faalden. IJm. 24x, TE VERWACHTEN TRAWLERS Onderstaande trawlers, de z.g. scheivi booten voorzien van een x), bevonden i Maandagmorgen zeven uur nog op Vertrokken Woensdag 31 Mei: Ijm IJm. 183x). ,i>öx>. Vertrokken Donderdag 1 Juni: IJm. 98x)IJm. 73x)„ Vertrokken Vrijdag 2 Juni: IJm ix) TT 94x)IJm. 85x), IJm. 87 Zaterdag 3 Juniê geen trawlers naar vertrokken. Maandag 5 Juni: geen trawlers naar vertrokken. Vertrokken Dinsdag 8 Juni: Ijm u TT 177, IJm. 37x)IJm. 77x), IJm. 117X)tt 115x), IJm. 12x). IJm. 2x), R.O. 16x). Vertrokken Woensdag 7 Juni: LJm 1 or tt 116x). °6,IJln- Vertrokken Donderdag 8 Juni: 17 IJm. 38x), IJm. 4x), IJm. 72x Uni tiv1 KW. 76. 1X1 Zaterdag 10 Juni: geen trawlers naar 7pp vertrokken. Er bevonden zich Maandagmorgen zeven uur nog 29 trawlers op zee. n HARINGVISSCHERIJ BLIJFT SCHRAAL Dat het met de haringvisscherij no* nie1 naar wensch gaat blijkt wel uit het resultaat van de derde reis van de Gooredijk IJm 49n« na 14 dagen bedroeg de vangst 32 kanties die de Gorredijk met een 100-tal kantjes van' andere schepen naar Vlaardingen bracht Daar de haring een zéér hoogen prijs na bracht, zal deze luttele vangst wel wer on geveer f 2500 hebben opgebracht. De Gorredijk heeft nu ongever een maand gevaren en in dezen tijd f 8000 a f 9000 be- somd, wat nog zoo slecht niet is. Vooral als men in aanmerking neemt hoe weinig daar voor gevangen is. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Van den cursus van hel Instituut voor Middenstandsontwikkeling alhier slaagden voor bovenvermeld diploma te Amsterdam: de dames L. Braat, S. de Bruyn en I. Snij ders en de heeren E. Aartsen, C. Bakker, A. Bosman. N. S. Bus, A. Engelhart, Joh. Groot! J. Hamburger. W. Hazenberg, H. Jordaan! D. J. Kooyman,.J. Krab, A. J. v. Leeuwen, L G. Luyt: J. H. Oesterholt, W. v. Ombergen, J, Parlevliet, J. Rootveldt, S. ode Waard. ZUIDERFIER ZATERDAG EN ZONDAG VOOR HET PUBLIEK VRIJ. De Zuiderpier, die in verband met de ter plaatse genomen defensiemaatregelen is afge sloten, zal tot nader order op Zaterdagmiddaz van een uur tot zonsondergang en des Zondags den geheelen dag weer voor het publiek wor den opengesteld. SANTPOORT ZWEMVEREENIGING „VELSEREND". Wij meldden onlangs reeds, dat de zwem- vereeniging „Velserend" voornemens was op 17 Juni a.s. de jaarlijksc'ne schoolwedstrijden te houden. Thans deelt men ons mede, dat op Zaterdag 24 Juni onderlinge- en kringwedstrijden zullen worden gehouden. Op dezen kringwedstrijd worden verzwom- men voor „de beste prestatie Kring Haarlem" 6 adspirantennummers over 50 M., 3x50 M. wisselslag estafette dames) en 10x50 M. borstc crawl estafette (dames). Wat de schoolwedstrijden op 17 Juni betreft, kan nog vermeld worden, dat de beide wissel bekers voor de estafette in het bezit zijn van het Kennemer Lyceum, terwijl die voor het nummer waterpolo doof de R.H.B.S. te Velsen zal verdedigd worden. VERKEERSONGEVAL OP DEN WIJ KERSTRAATWEG. Zaterdagavond vond even vorbij de Melk- laan op den Wijkerstraatweg een verkeers ongeval plaats, dat door de oplettendheid van den chauffeur tamelijk goed afliep. Een 2 Va-jarig kind van den heer S. liep den straatweg op juist toen een melkauto der M.I.V. naderde. Door krachtig remmen en handig manc-uvreeren wist de chauffeur erger te voorkomen. Het kind bekwam een wond aan het hoofd en kon na verbonden te zijn naar de ouderlijke woning worde nvervoerd. PROCESSIE OP MEERZICHT. Zondagmiddag te half zes vond in de tuin van Meerzicht een processie plaats, welke zeer druk bezocht was en door prachtig zomerweer wejd begunstigd dank zij het late uur waar op dezelve plaats vond. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de R.K. Harmoniekapel St. Caecilia. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds oetaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. VRIJZINNIG DEMOCRAAT Lijst 8 1. A. J. VAN LIUSEN, Velsen. 2. R. VERBEEK, Santpoort. 3. P. VINKE, IJmuiden. 4. G. MEERMAN. IJmuiden-Oost. De MIDDENSTAND moet versterkt worden. (Adv. ingez. 1 «at, »«ii gfe BEiitiim MARKT ALKMAAR. Zaterdag, 10 JunL Aanvoer boter. 1837 stuks v. Vz handel 67 V2—72Vi>, kleinhandel 72 1/2- - del matig. Kippeneieren aanvoer 17-5 3.20-3.50; 855 stuks eendeneieren 2.75. a» del matig.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2