VELSEN Jtleine j&evneerïnin H. C. ANDERSEN BURGERLIJKE STAND. HEEMSKERK Bij verrassing verhuisd. Personalia. Waterpolo in de Heerenduinen. Hoewel het weer Zondag niet erg opfleurde werd het tegen 4 uur toch droog, waardoor de waterpolowedstrijden in de Heerenduinen tenminste nog belangstellenden trokken. Twee zeventallen van D.J.K. brachten een bezoek aan V.Z.V. Allereerst ging V.Z.V. H te water tegen D.J.K. Hl en direct na het uitzwemmen maakte V.Z.V. n het eerste doelpunt door prachtig overgeven van J. Verwer naar P. Duinker. Hiertegenover stelde de middenvoor van D.J.K. Hl met een goed-geplaatsten bal rechts boven in den hoek, den gelijkmaker. In de tweede helft kreeg C. Zwemmer een strafworp te nemen, welke hij keurig onder de armen van den D.J.K.-keeper, in het net werkte. C. Wijker, die reeds vele aanvallen op het D.J.K.-doel ondernomen had, maakte den eindstand op 31 voor V.Z.V. II. V.Z.V. I was tegen D.J.K. I minder fortuin lijk. Ondanks het harde werken van J. Swier en T. v. d. Broek moest zij de overwinning aan de gasten laten. Op de van hem toekende wijze maakte J. Swier met een wipbal 10 voor V.Z.V. I. D.J.K. I, dat over snelle zwem mers beschikt slaagde er door de hand van Scheffer in 1—1 te maken. Met frïsschen moed zette V.Z.V. I de tweede helft in tegen het reeds vermoeide D.J.K. I. Met een zacht boogballetje over „Teun" heen, maakt D.J.K. 21. C. Visman echter, die ook zijn uiterste best deed, maakte direct hierop den gelijkmaker. Het derde doelDunt voor V.Z.V. I was wederom aan J. Swier te danken. Toen T. v. d. Broek uitzwom maakte D.J.K. over hem heen 33. Een vrije worp, genomen door J. Swier voor een leeg doel en gespeeld naar N. Schoone, bleef ondanks 't feit dat het een ongelegde kans was, zonder resultaat. Tweemaal achtereen zag de V.Z.V.-keeper den bal nog in zijn domein verdwijnen, waar na het eindsignaal klonk dat D.J.K. I een 5—3 overwinning bezorgde. UITBREIDING DER P.E.N.-CENTRALE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan H. M. de Koningin, om vergunning tot het uitbreiding van de machinale inrichting der centrale van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf, door bij plaatsen van diverse toestellen en werktuigen waaronder 2 generatoren van 440 K.W., 2 opwekkers van 7 3 K.W. en 21 electromotoren met een totaal vermogen van 2211V2 P.K. op/in de perceelen kadastraal bekend Ge meente Velsen, sectie B. no. 2559, plaatselijk bekend bij Rooswijkerlaan en Noorderlaan en idem in dezelfde gemeente, afdeeling IJmuiden, sectie K. no. 559, plaatselijk be kend nabij de Binnenhaven. Op Vrijdag, den 23en Juni 1939, des V s. V. HOUDT EEN LEDENVERGADERING. V. S. V. houdt Maandag 19 Juni a.s. een le denvergadering in „Het Wapen van Velsen", De agendt vermeldt o.a. de behandeling van de verslagen van den secretaris, den penning meester en de kascommissie en een bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heeren C. v. d. Pieterman, Jac. Scheeres, N. Stokman, M. van t Veer en C. van der Zee, die allen herkies baar zijn. Ansjovis-bericht. ^De eerste ansjovis werd dit jaar half April gevangen, terwijl het ongeveer tot de helft der maand Mei duurde, alvorens er van eenigen eescheiden aanvoer sprake was. Nadien is tot °P heden, zoowel in de Zeeuwsche stroomen env1? Waddenzee, met uitzondering van «v goede dagaanvoeren, de vangst «haarsch gebleven, lot nu toe zijn circa 4000 ankers boven wa- gebracht. J?® ansjovis in het begin gevangen was on- thiii Van grootte en liepen er veel kleine door; tniriri 1 de viscl1 over het algemeen van mooi voor 01't' ansï°vis komen sporadisch «jiHnZ^ nog verandert, zullen wij ook weder met een zeer beperkte vangst re«*ing moeten houden. itutJLma,rktpositie is n°S onveranderd met »n handel. v'ei^nigin^f ti00r de Co°P- Ansjovisverkoop- Zóó in de Vareniusstraat, zóó in de Alexander Bellstraat. pit is een vreemde geschiedenis. Bij verrassing verhuisd Goede morgen buurvrouw, zei mevrouw X die in de Vareniusstraat op no. 19 woont tot haar buurvrouw op no. 21. Bevalt het u hier nog al in de Vareniusstraat? in de Vareniusstraat? Mensch, praat er niet van. ik woon niet meer in de Varenius straat. Mevrouw X. schrok een beetje. Sommige jnenschen krijgen het zoomaar te pakken. Ze had het pas meegemaakt met een kennis van de broer van een zwager van een oom van haar man Die was ook zoo m eens maar _Nou buurvrouw, bent u niet in de war! ik in de war, bij m'n peultjes niet. Kijk maar eens naar boven. En ze wees naar een bordje op haar muur, dat vlak naast de deur van no. 19 was aan gebracht. Daar zat een prachtig fonkelnieuw naambordje en daar stond op: Alexander Bellstraat. Ja, mevrouw, ging mevrouw IJ. voort, ze hebben me zoomaar verhuisd. Gisteren 3 uur woonde ik in de Vareniusstraat en om 4 uur zat ik al veilig en wel in de Alexander Bell straat. Van de eene straat naar de andere en toch in hetzelfde huis gebleven. Nou, zoo wil ik ook wel verhuizen, meen de mevrouw X, die op het kantje af in de Va reniusstraat was gebleven. Dat kost tenminste geen geld. wat zegt u buurvrouw, kost dat geen geld? Dan moet u m'n man maar eens vra- oen. Die heeft juist ons nieuwe adres in de Vareniusstraat aan de familie, kennissen en relaties opgegeven en briefpapier en envelop pen laten drukken. En nu wonen we hier pas een paar weken en nu moeten we alles weer laten veranderen. Hij is gewoonweg razend en meneer Z. op. 23, die nu ook in de Alexan der Bellstraat woont, niet minder. Ja, ging ze voort en weet u wat het gek ste van het geval is? u maakt me nieuwsgierig Er zijn nu twee nummers 21 en twee nummers 23 in de Alexander Bellstraat. Als ze daar nu ook IJ. en z. heeten krijgen ze daar natuurlijk de brieven, die voor ons be stemd zijn. Straks krijgen we natuurlijk ook een ander huisnummer en later, als het land over ons bebouwd is, misschien nog eens een ander. Wat een last en narigheid. En wat een kosten. Wat mij betreft hadden ze het genist wel zoo mogen laten. Je koopt niks voor al die drukte. Waarom moesten deze paar huizen bij de Alexander Bellstraat plakken? Geen mensch zoekt hier de Alexander Bellstraat want het i s hier toch Vareniusstraat. Nou buurvrouw, ik snap er ook niets van, waarom ze dat gedaan hebben. Ik ben maar blij dat ze mijn huis in de Vareniusstraat hebben laten staan. Geachte lezeres en lezer. Dit buurpraatje tusschen mevrouw X, Vareniusstraat no. 21, thans Alexander Bellstraat no. 23 is pure fan tasie. Dat begrijpt u natuurlijk wel. Maar het zou toch mogelijk geweest zijn en we zijn er nog zoo heel zeker niet van of de. bewoon sters of de bewoners van de toeide perceelen in dien geest geen buurpraatje hebben gehou den. Want het is een feit, dat men de twee laatste huizen van de Vareniusstraat zoo maar bij de Alexander Bellstraat, die er lood recht op uitloopt, heeft geplakt. En al moge het gesprek dan al verzonnen zijn, het is geen verzinsel, dat de betrokken bewoners met deze gedwongen verhuizing lang niet ingenomen zijn. Deze naamsverandering kan eigenaardige consequenties hebben, althans voor vreemde lingen. Stel bijv. dat iemand, die van de Bur gemeester Rambonnetlaan komende, zoekt naar Alexander Bellstraat 11. Hij ziet het bordje op het huis van mevr. IJ en heeft er natuurlijk geen idee van dat op het huis van mevr. X. vlak daarnaast ook 'n bordje zit. Zoo hier is Alexander Bellstraat 21. Dan ben ik waar ik wezen moet. En hij telt: 21, 19,17.... 11. Ziezoo, hier moet ik wezen. En hij belt aan en komt dan tot zijn verbazing te hooren dat hij op no. 11 in de Vareniusstraat ls Enz. enz. S. B. V. D. J. O. Gezellige bijeenkomst in „Kennemerhof". Zaterdagavond hield de afd. Velsen van de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisa tie, tot sluiting van haar vereenigingsjaar, een gezellige bijeenkomst. Deze vond plaats in de bovenzaal van hotel Kennemerhof, waar de voorzitter met een begroetingswoord den avond opende. Reeds spoedig was de juiste stemming gevonden door het optreden van de band, die onder leiding van den heer G. Moolenaar eeni- ge nummers ten gehoore bracht. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer D- J. A. Geluk, hield een korte speech, waarin hij in het bijzonder opwekte om deel te nemen aan den Landdag, die a.s. Zondag te Birkhoven zal worden gehouden. De avond werd verder doorgebracht met gezelschapsspelen en mag geslaagd genoemd worden. Iedereen was verrukt van haar, vooral de prins, die zeide, dat ®j voor altijd bij hem moest blijven. Zij kreeg dan ook toestemming op een fluweelen kussen voor zijn deur te slapen. De prins liet een rijcostuum voor haar maken, zoodat zij met hem te paard kon uit rijden. Het werden heerlijke ritjes door geurende bosschen. Bergen beklommen zij samen, hoewel haar voetjes zoo hevig bloedden; dat iedereen het kon zien. Maar daar laehte ze om en zij volgde den prins, totdat zij de wolken onder zich voorbij zagen drijven, 's Nachts, als iedereen in 't paleis sliep, daalde ze de marmeren trap naar zee af, ging op de onderste trede zitten en koelde haar brandende voeten in 't water af, daarbij steeds denkend aan degenen, die zij nimmer meer terug zou zien. (Wordt vervolgd) KEESJE DE RUITER SPEELT. Vrijdagavond speelde het z.g. „biljartwon- der" Keesje de Ruiter in Café de Zon. Voor een flink bezette zaal werd de eerste partij gespeeld tegen Van der Griedt, die het nog tot 83 bracht, terwijl Keesje in 18 beurten de 200 caramboles volmaakte. Hoogste series 56 en 57. De volgende partij van 100 werd door Kees in 11 beurten gemaakt. Zijn tegenstander De Goede bleef op 10 staan. In de laatste partij tegen Van der Schans maakte deze jongen van 14 jaar een serie van 77. Zijn tegenpartij bracht het tot 5. Een serie kunststooten besloot dezen avond. HAARLEM, 10 Juni. Gehuwd: 10 Juni, J. J. Gubbi en A. W. A. Hart. Bevallen: 7 Juni, E. A. van der Walvan Riessen, d.; 8 Juni, J. M. PaapRuigrok, z.; 9 Juni, C. J. OerlemansHeinsen, z. Overleden: 8 Juni, A. Bais, 71 j., Kennemer- straat; 9 Juni, W. van den Berg, 73 j., Maertén v. Heemskerkstraat. Rectiflcattè. Ondertrouwd 7 Juni: E. Buur en.C. M. Jans sen Steenberg; 8 Juni, J. Adriaanse Cappel en L. Hoogenberg. Op 1 Mei 1909 werd de heer Bosman als po- litie-agent aangesteld in zijn eerste stand plaats Kollum (gemeente Kollummerland en Nieuw Kruisland) in zijn geboorte-provincie Friesland. Hier bleef hij tot 1 Nevember 1911 toen hij politie-agent werd te Enschedé, waar de heer Bosman in woelige dagen heel wat heeft meegemaakt en waar hij meermalen voor heete vuren heeft gestaan. Vooral in dagen van werkstakingen, in dien tijd geen zeldzaam heid werd veel van de Enschedésche politie gevergd en de heer Bosman kreeg ruim schoots zijn deel. Met ingang van 1 April 1915 werd de heer Bosman benoemd tot veldwachter, tevens ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Vierpolders. Twee jaar later, 1 April 1917, kwam hij in dienst der politie te Velsen aan het bu reau IJmuiden. Maar reeds twee maanden later werd hij gemeenteveldwachter voor het dorp Velsen. Deze functie bekleedde hij tot 15 Mei 1933 toen hem onder burgemeester Rambonnet wegens opheffing dezer.functie eervol ontslag werd verleend, met gelijktijdige benoeming tot hoofdagent. Zooals gezegd was hij de laatste nog in dienst zijnde oud-veldwachter. De heer Bosman blijft wonen in het dorp waar hij zoovele vrienden heeft. Wij wenschen hem en zijn vrouw nog vele gelukkige jaren toe. De prins liet de prachtigste kleeren van zijde en fluweel komen en daarin was zij de schoonste van allen. Slavinnen zongen voor den prins en diens koninklijke ouders. Bedroefd dacht de kleine zee meermin, dat zij nog veel mooier had kunnen zingen. „Wist de prins toch maar, dat ik m'n stem gegeven heb om altijd bij hem te kunnen zijn", dacht ze. Toen gingen de slavinnen dansen bèj heerlijke muziek. Onmiddellijk richtte de zeeprinses zich op en zweefde zoo verrukkelijk licht over den grond als nog geen danse resje tevoren had gedaan. Haar oogen spraken daarbij een heldere taal, die weerklank vond in de harten van iedereen, die haar zeg. Bij de gehouden examens aan de R.K. Naai school zijn geslaagd voor costumière J. Balm, G. Cottaar, A. Knochx, Maathuis, G. Pau wels en C. Slootmans. Voor lingerie: T. de Graaf. A. Heilig, M. van Kaam, A. Knapen, N. v. d. Pieterman, M. Post, C. van Veen, M. Vink en E. Warhen- dorff van Rijn. Daiiiavoiid bij de militairen. De damavond die ter ontspanning voor de militairen in Badhuis List werd gegeven, mocht zich in een flinke belangstelling ver heugen. Nadat de heer K. de Jong, voorzitter van D.C.IJ. zijn causerie had gehouden, demon streerde de heer H. Laros eenige problemen, die zeer in den smaak vielen. De door onzen damredacteur B. Dukel te gen den heer Iedema gespeelde blindpartij duurde V/2 uur en eindigde na 50 zetten in remise. Tot slot van dezen geslaagden avond speelde de hoofdklasser K. de Jong een simultaan- partij tegen 21 militairen. De heer de Jong won 17 partijen, verloor 2 en 2 eindigden re mise De Grenswacht aan Zee. (Opname door een mede-dienst plichtige uit Haarlem). Deelnemers aan de te Haarlem gehouden Algemeene Vergadering van den Nedcrlandschen Bond van Makelaars in Onroerende Goederen, Hypotheken en Assurantiën, werd Vrijdagmiddag ten stadhuize ontvangen. De voorzitter van den Bond, de heer A. van Loon, uit Utrecht, beantwoordt de toespraak van burge meester dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk. Gemeentepolitie verliest een verdienstelijk dienaar. De hoofdagent van politie de heer H. Bos man gaat 1 Juli a.s. den politiedienst met pen sioen verlaten, zoodat dien dag de man, die ge durende ongeveer 22 jaren de inwoners van het dorp Velsen en van het ruime polderland tot aan de uiterste Oostgrens der gemeente te gen alle mogelijke boosdoeners beveiligde en die vooral de laatste jaren zulk een moeilijke taak had met de regeling van het verkeer bij de ponten, zijn taak zal neerleggen. Bij de rustige Velsenaren en bij hen, wier voormiddags te elf uur, zal ten Gemeentehui ze gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het boven vermelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Hoofdagent II. Bosman gaat 1 Juli inet pensioen. handel en wandel van dien aard was, dat zij leefden naar wet en verordening, was de heer Bosman een geziene figuur; zoo hij al vijanden had, dan zou men die moeten zoeken in de ge lederen van degenen, die het verschil niet we ten tusschen wat mag en wat niet mag. Hij was een vraagbaak voor iedereen en stond steeds klaar te helpen waar hem dit in over eenstemming met zijn functie mogelijk was. En daarom zullen velen zijn heengaan betreu ren. De heer Bosman, die nog maar 55 jaar oud is en dus de kans heeft, nog vele jaren van zijn pensioen te mogen genieten, heeft in totaal 30 jaren bij de politie in verschillende gemeenten gediend en hij is de laatste oud-gemeenteveld wachter, die nog bij het Velsensche corps in actieven dienst is.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3