Haarlemsche Voetbalbond. HONKBAL Belgische successen bij wielercriterium te Scheveningen. LAWNTENNIS. KON. NED. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS BILJARTEN tIaANDAG 12 JUNI 1939 E. D. 0. I-A. F. C. I (26-14) Ondanks het feit dat E.D.O. in het veld ver scheen zonder Van der Putten, K. Zandstra en «chijvenaar heeft het niet veel moeite gekost de ounten te behalen. Nu trof E.D.O. het in zoo verre, dat ook A.F.C. niet volledig was. Be halve Cserno, die voorgoed vertrokken .is, ont braken ook Leloux en J. v. Driel. Voor E.D.O. verschenen achtereenvolgens aan slag: Kr. Zandstra, Kelder, Vrenegoor, Hofstra, Oomen, Van den Born, Augustinus, C. Zandstra en Van Esch. Den geheelen wedstrijd stond Van Hen Born op de werpplaat. Bij A.F.C. sloegen: Thonus, M. v. Driel, Nes- vad'oa, Sterman, Beets, Suurbeek, Disselkoen, Bothe Geisler en Metselaar. Als werper begon ni«elkoen, maar reeds in de eerste innings moest hij vervangen worden dqor Nesvadba. In de zesde innings verscheen Disselkoen weer op He plaat, maar in de zevende sukkelde hij op nieuw, zoodat Nesvadba hem weer verving. Deze was er nu echter ook uit, waardoor Mole naar de rest van den wedstrijd moest werpen. Bij de resultaten der werpers moet natuurlijk terdege rekening worden gehouden met het feit, Hat de bal den geheelen wedstrijd drijfnat was. Bat A.F.C. in de eerste twee beurten zeven runs maakte was geheel en al de schuld van EDO. Beide keeren kwamen negen spelers aan slag doch er viel geen enkele honkslag. Van den gom wierp nogal vaak vier wijd en gooide bovendien tweemaal den bal ver over het eerste honk. De tweede maal zoo erg dat Van Driel er een homerun op loopen kon. C. Zandstra deed éénmaal precies zoo. Hoewel het werpen zwak bleef is het spel hier na veel beter geworden. Geslagen is Van den Bom zeer weinig. In de derde en vierde beurt elk één keer voor één honk, in de vijfde beurt tweemaal voor een honk en in de achtste beurt éémaal voor één honk en eenmaal voor drie honken. Die laatste was een tik van Beets, die echter nog niet eens een punt opleverde daar een goede aangooi van Van den Born dezen loo- per nog op het thuishonk deed sneuvelen. In totaal dus zes honkslagen. Aan de E.D.O.-zijde gaf Van den Born in de eerste beurt als een keurigen driehonkslag. Daar Hofstra en Oomen vlak voor hem ook door een honkslag op de honken waren gekomen, leverde deze tik E.D.O. twee punten op. Mede door de vele keeren vier wijd van Disselkoen kwamen in de eerste beurt al acht loopers over de thuis plaat. Behalve het werpen was bij A.F.C. ook het veldwerk zwak. In de eerste beurt miste Beets een door van Esch gegeven vangkans. In de vierde beurt miste Van Driel in het verre veld vlak na elkaar de vangkansen van Kelder en Vrenegoor, waardoor E.D.O. drie man binnen kreeg. In dezelfde beurt miste Beets weer en in de volgende Suurbeek. In de zevende beurt wierp Van Driel van uit het verre veld den door Van den Born geslagen bal zoo onbesuisd terug dat de voor Van der Bom loopende speler daarop thuis kwam. Waar dit gebeurde op een moment dat drie honken bezet waren, leverde deze fout aan E.D.O. liefst vier punten op. Begrijpelijk is dat de door E.D.O. in het begin verkregen voorsprong door zulk zwak spel niet meer in gevaar is geweest. De cijfers der innings zjjn: A.F.C. I: 4—3—0—0—3—0—0—1—3 14. E.D.O. I: 8—2—1—3—2—0—10—0—* 26. V. V. G. A. I-Haarlem I (8-12) Haarlem is er Zondagmorgen in geslaagd van V.V.G.A. te winnen. Daar het gedurende den geheelen wedstrijd regende is het aantal keeren vier wijd voor een eerste klasse-wedstrijd tamelijk groot. Overigens was het peil goed, daar aan beide kanten zeer weing fouten zijn gemaakt. Hoe gelijk het opging blijkt wel uit deze cij fers: De Haarlem-werper De Mon kreeg vijftig spelers tegenover zich, waarvan hij er negentien met drie slag en drie met een goéden aangooi een nul bezorgde. De beide V.V.G.A.-werpers, Meenhorst zeven en een halve inning, Lammers anderhalve in ning, kregen negen en veertig spelers tegenover zich. Daarvan kregen er zeventien drieslag en sneuvelde er een door een goeden aangooi van Lammers. Meer verschil was er in het slaan. Bracht V.V.G.A. het tot slechts vijf honkslagen, Haar lem produceerde er dertien. Bovendien waren die van V.V.G.A. alle in het bereik van het bin nenveld en dus niet meer waard dan één honk, terwijl er van Haarlem drie bij waren van twee honken. Twee daarvan kwamen van Parson, en de derde van Langereis. Het zag er in het begin erg naar uit dat De Mon weer een „no run game" zou weten te be reiken. Ondanks zes keeren vier wijd slaagde hij er vijf innings lang in V.V.G.A. het scoren geheel te beletten. Van de vijftien nullen in deze vijf beurten zijn er veertien van zijn hand! De vijftiende was een goede vang van Veenhof. Dit plan ging echter niet door. Kreuger, die in de zesde beurt door vier wijd op het honk gekomen was kon door honkslagen van Meen horst en C. Schaling het eerste punt voor V.V. G.A, scoren. Aan de andere zijde waren de punten echter ook duur. Ook Meenhorst wist ontzag in te boe zemen en na de genoemde vijf innings was de stand dan ook nog maar 4r1. Het geluk zat Haarlem ook niet mee, want er eindigde nog al eens een beurt met nog spelers op de honken. Een beduidenden voorsprong kreeg Haarlem oas in de achtste beurt. Toen gaf Meenhorst eerst één keer vier wijd, waarna hij achtereenvolgens door Kloos. Vrugt en Veenhof geslagen werd. Nu werd hij vervangen door Lammers. Voor die er echter goed in was hadden ook Beets, Wulf horst en Langereis raak geslagen. Zoo kwamen in deze beurt zes runs bijeen, waardoor de score meteen verdubbeld werd. Het veldwerk van W.G.A. was zoo goed dat tweemaal een dubbelspel genoteerd werd. In de zesde beurt werd Vrugt uitgevangen. Kloos was ftan loopen maar een goede aangooi van Pronk deed Kloos op het derde honk sneuvelen. En in de negende beurt sloeg Veenhof zoo in de rich ting van Lammers dat deze weinig moeite had em Veenhof op het eerste honk uit te krijgen, Kloos dacht van de gelegenheid gebruik te ma ken maar ook Ensel op het eerste honk deed zijn plicht en Kloos sneuvelde nu op het thuishonk. De cijfers der innings zijn: Haarlem :0103'00260 12. V.V.G.A.: 000001223 8. Competitiestanden. I: Blauw Wit K D. O. Haarlem H. H. C. V.V. G. A. Ajax A. F. C. Klasse II A: Schoten Quick D. O. 2 Sc- K- Blauw Wit 2 Catchers R. C. H. 2 Klasse II B: n -fem II C. H. I Ajax II K' H. C. II W. S. I Klasse III A: t. D. O 3 IP1 Schoten II Harlem III gesp. gew. verl. pnt. 4 4 0 8 5 4 1 8 3 2 1 4 5 3 2 6 5 3 2 6 5 2 3 4 5 1 4 2 6 0 6 0 gesp. gew. verl. pnt 4 4 0 8 6 5 1 10 3 2 1 4 4 2 2 4 4 1 3 2 5 1 4 2 4 0 4 0 gesp. gew. verl. pnt. 4 4 0 8 4 3 1 6 4 3 1 6 4 1 3 2 4 1 3 2 4 0 4 0 gesp. gew. verl. pnt 2 2 0 4 5 4 1 8 3 1 2 2 3 1 2 2 3 0 3 0 derde klasse afdeelingen De overige uitslagen. Ajax I: 0 5 1 0 0 1 0 0 3 10. Blauw Wit: 0 2 4 0 3 10 0 1 1 21. E.D.O. II: 3035370* 21. Kinheim: 05000600 11. R.C.H. II: 1 1 0 3 3 0 2 10. Schoten I: 14 2 3 8 2 0 6 35. Haarlem II: 4 7 1 10 3 25. H.H.C. II: 4 0 9 1 1 3 18. H.H.C. Ill: 1 2 7 2 3 3 1 1 20. Schoten II: 0 5 0 5 2 1 1 4 18. Haarlem III: 2005802 17. E.H.S. I: 1 9 0 5 2 3 10 30. Verder won R.C.H. I met 289 van Ajax II, Quick met 232 van Blauw Wit II en Zeebur- gia met 2812 van D.W.S. De wedstrijden Spaarnevogels IHercules, R.C.H. IllT.H.B. I. Schoten IIISpaarnevogels II, E.D.O. Ill—E.H.S. II en R.GH. IV—T.H.B. II werden niet gespeeld. De Kuysscher en Vissers leggen beslag op eerste en tweede plaats. Ook Demmenie en Van Amsterdam weren zich geducht. Het Scheveningsche wielercriterium, een eve nement, dat hier te lande eenig in zijn soort mag worden genoemd is een groot succes geworden voor de organisatoren en ook voor de kranige Nederlandsche renners J. Demmenie en A. van Amsterdam, die er in geslaagd zijn in het hoofd nummer derde en vierde té worden achter de Belgen De Kuysscher en Vissers. Ongeveer 40.000 toeschouwers hebben de wed strijden bijgewoond en dank zij 't fraaie weer, de uitstekende organisatie en de ordemaatrege len van de politie is dit criterium tot een groot succes geworden. Voor den wedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken hadden zich 77 inschrijvers gemeld, waarvan er zeven niet aan den start verschenen. De uitslag luidde tenslotte: 1 J. Martens, Rotterdam (onafhankelijke) in 55 min. 33 4/5 sec., 2 M. J. Jansen, Eindhoven (amateur); 3 F. G. Tilburgs, Helmond (onafhan kelijke), 4 K. van Noort, Den Haag (amateur). Snelste ronde was de eerste ronde in 7 min. 41 4/5 sec. Het hoofdnummer was de race over 20 ron den, 104 K.M. achter Derny-gangmakersmotoren, waaraan internationale renners deelnamen. Vooral tegen het einde, toen de Belgen mooi uitliepen, was de spanning zeer groot. Het was de Zwitser K. Litschi, die na de eer ste schermutselingen naar den kop joeg en in de negende ronde het peloton aanvoerde, om de eerste plaats langen tijd te behouden. Meer en meer liep de Zwitser op de rest van het veld uit en velen beschouwden hem reeds als den winnaar. Maar de beide Belgen De Kuysscher en Vissers, geholpen door him landgenoot Kaers, die in de voorhoede reed, doch een ronde ach terstand had. begonnen tegen de twintigste ron de op te zetten en in de vijftiende en zestiende ronde was de voorsprong van Litschit beduidend kleiner dan hij geweest was. In de zeventiende ronde kwam toen plotse ling de sensatie. Niet Litschi kwam als eerste door, maar De ICuyscher met achter zich Kaers, die nog altijd od een ronde reed. Daar achter kwam nog wel Litschi, maar Vissers was hem dicht op de hielen en in de negentiende ronde was de tweede Belg den Zwitser reeds voorbij gestreefd, terwijl De Kuysscher zijn voorsprong tot een minuut en vijf seconden wist te vergroo- ten. In den eindspurt moet Litschi ook de derde plaats afstaan, om zelfs tot de zesde plaats af te De derde en vierde plaats waren voor de Ne derlanders J. Demmenie, die oorspronkelijk slechts als invaller fungeerde, doch op het laat ste oogenblik deelnemer werd, en A. van Am sterdam. Beide renners bezetten voortdurend de voor ste plaatsen achter de leiders en lieten zich ook in den eindspurt niet verjagen. De totaal-uitslag luidt: 1 C. De Kuvsscher (Belgie) 2 uur 24 min. 54.8 sec. achter Pierre. 2 Eduard Vissers (Belgie) 2 uur 25 min. 7 sec. achter Ballings. 3 Joop Demmenie (Nederland) achter A W. A. de Graaf. 4 A. van Amsterdam (Nederland) ach ter J. Riethoven, 5 K. Litschi (Zwitserland) achter A. de Bunne. 6 P. Rossi Gtalie) achter Al de Graeve, 7 M. Clemens (Luxemburg) ach ter van Dasselaar. 8 Montero (Spanje) achter Braems. Internationale kampioenschappen van Frankrijk. De voornaamste uitslagen van de interna tionale kampioenschappen van Frankrijk luiden: Heerenenkelspel: Pallada (Zuid-Slavië) verl. van Rogers (Ierland) 4r—6, 36, 06 Riggs (V. S.) sl. Shayes (Engeland) 6—4, 36, 63, 63. Mitic (Zuid-Slavië) sl. Langanay (Frank rijk) 75, 61, 36, 36, 6—3 Asboth (Hongarije) sl. Galeppe (Monaco) 61, 64, 64 Mac Neill (V. S.) sl. Jamam (Frankrijk) 6—2, e—1, 6—0 /Tn Szigetti (Hongarije) sl. Jaquemet (Frank rijk) 62, 64, 64. Gabory (Hongarije) sl. Lacroix (Belgie) 6_2, 9—11, 6—3, 6—0. Damesenkelspel. Mevr. Lebailly (Frankrijk) sl. mej. Florian (Zuid-Slavië) 61, 64. Mevr. Fabyan (V. S.) sl. mej. Simon (Frank rijk) 46, 75, 61. Mej. Pannetier (Frankrijk) sl. mej. Rollin Conquerque (Ned.) 79, 6—2, 62. De voornaamste uitslagen van de wedstrijden, welke Zondag voor de internationale kampioen schappen van Frankrijk werden gespeeld, luiden: Damesenkelspel: Mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. mej. Weivers (V. S.) 10—8, 7—5. TTr Mevr. Mathieu (Frankrijk) s .lmej. Weivers (Luxemburg) 63, 63. Mej. Pannetier (Frankrijk) sl. mej. Somogy (Hongarije) 86, 86 Mej. Jedrzejowska (Polen) sl. mevr. Half (Frankrijk) 46, 62, 64. Heerenenkelspel: Tloczynski (Polen) sl. Abdessalem (Frank rijk) 4f« 64, 60, 108. Destremau (Frankrijk) sl. Brugnon (Frank rijk) 9—7, 9—7, 6—0. Kukuljevic (Zuid-Slavië) sl. Catteau (Frank rijk) 9—7, 2—6, 4—6, 6—3, 6—0. Heerendubbelspel Bolelli en Lesueur (Frankrijk sl. Geelhand en van den Einde (België) 06, 46, 62, 62. 6—3. Riggs en Cook (V. S.) sl. Pallada en Rogers (Zuid-SlaviëIerland) 75 75 26 64. Szigeti en Asboth (Hongarije) sl. Rodel en Pe- lizza (Frankrijk.) 63, 75 36 61 H. B. S. en D. F. C. blijven eerste klassers. E. D. O. en U.V.V. verliezen. Limburgia verovert het eerste klasser- schap. Helmond en Bleyer- heide maken nog goede kans. West-Frisia wint en dus blijft Bloemendaal in de derde klasse. DE UITSLAGEN. Af deeling I. 2—1 Promotie tweede klasse: H.B.S.—E.D.O. Promotie derde klasse: West-FrisiaZaandijk 20 Af deeling II. Promotie tweede klasse: D.F.C.—U.V.V. 2—1 Af deeling IV. Promotie tweede klasse: LimburgiaBleijerheide 11 HelmondMiddelburg 52 OM DEN NED. VOETBALBEKER. Halve eindstrijden B.F.C.P.S.V. afg. VeloxWageningen 12 RANGLIJSTJES. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Afdeeling I. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. H. B. S. 4 3 1 0 7 11—4 1.75 E. D. O. 3 1 1 1 3 5—4 1.— Hilversum 3 0 0 3 0 1—9 0.— Afdeeling n. D. F. C. 4 3 1 0 7 9—3 1.75 U. V. V. 4 11 2 3 3—5 0.75 S. V. V. 4 1 0 3 2 5—9 0.50 Afdeeling IV. Limburgia 6 2 4 0 8 9—5 1.33 Helmond 6 2 3 1 7 10—7 1.17 Bleijerheide. 6 2 3 1 7 10—11 1.17 Middelburg 6 10 5 2 10—16 0.33 PROMOTIE DERDE KLASSE. Afdeeling I. West Frisia 4 3 0 1 6 52 1.50 Bloemendaal 4 2 0 2 4 36 1. Zaandijk 4 1 0 3 2 4—4 0.50 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. H. B. S. wint van E. D. O. met 2—1. Wedstrijd ontsierd door vele incidenten. Een wedstrijd vol onaangename sensatie, die onder de oogen van de K.N.V.B.-bestuurders een besliste veroordeeling te zien gaf van de promotie- en degradatiewedstrijden! Behalve door het feit, dat de meeste spelers in deze wedstrijden hun zenuwen niet meester zijn, kwam het ook door de leiding van scheidsrechter Metz, die totaal niet tegen de situatie opgewassen bleek. E.D.O. ondervond het grootste nadeel in deze geschiedenis, doordat drie van haar spelers geblesseerd raakten en vervangen moesten worden. Met de grootste moeite konden de E.D.O.-spelers overgehaald worden de restee- rende zeven minuten (nadat doelman Wille gewond buiten het terrein lag en v. Zaanen op een brancard weggedragen was) uit te spelen. Het was toen een onbeschrijfelijke chaos in en om het terrein, waar bestuurders en politie den toestand nauwelijks meester konden worden. Beide keeren moest de strijd minuten lang gestaakt worden. Vooral Van Zaanen, die in botsing met doelman Pellikaan was gekomen, was er slecht aan toe. De doktoren consta teerden een lichte hersenschudding. Nu nog iets over den wedstrijd zelf, die E.D.O. ook thans niet verloren had, wanneer de voorhoede wat schotvaardiger geweest was. Na een rommelig begin, komt E.D.O. het eerst tot beteren spelopbouw. Perukel Jr. blijkt het spel nog lang niet verleerd te hebben, zoo dat de E.D.O.-voorhoede met de krachtige hulp van spil Schijvenaar eenige fraaie aanvallen opzet. Een dezer aanvallen levert bijna een doelpunt op, maar Pellikaan houdt het harde schot van Spek Jr. keurig. Ook een fraaie kop bal van v. d. Putten en een hard schot van v. d. Braak stompt hij uit zijn doel. Weliswaar doet ook H.B.S. heftige aanval len, maar Zandstra en Steffens zijn keurig op dreef, zoodat Wille voorloopig niets te doen krijgt. Linksbuiten v. d. Braak, die snel naar bin nen is gekomen, krijgt dan een trap en blijft liggen. De bal wordt door Spek Jr. voorgezet en Putten geeft E.D.O. de leiding (01). Inmiddels is Spek Sr. v. d. Braak komen ver vangen en in de volgende periode houdt doel man Wille prachtig eenige harde schoten van v. d. Vegte en Herklotz. ED.O. blijft in de eerste helft het beste spel vertoonen. Vooral de rechtervleugel Spek Jr.-v. Zaanen is actief en talrijke voorzetten zijn hier het gevolg van. De andere voorhoede-spelers missen echter eenige fraaie kansen, terwijl de E.D.O.-verde- diging met K. Zandstra aan het hoofd geen krimp geeft. Algemeen worden in de rust de kansen van E.D.O. hooger aangeslagen, maar in de tweede helft zou blijken, dat H3.S. meer succes zou hebben. Voorloopig is de E.D.O.-achterhoede de si tuatie meester, maar na tien minuten komt de verdiende gelijkmaker, doordat v. d. Vegte prachtig een voorzet van v. Vliet benut. De strijd wordt nu zeer heftig en herhaalde lijk gebeuren er dingen, die niet door den beu gel kunnen. Scheidsrechter Metz is echter lankmoedig. Een vrije schop op het H.B.S-doel wordt door Zandstra keihard naast gekogeld. E.D.O. is nu weer het meest in den aanval. Als Zandstra even buiten het strafschopgebied aan v. d. Vegte resoluut het doorspelen belet, kost dit E.D.O. een vrijen schop. Van Vliet kogelt deze onder- groot gèjüich keihard langs Wille (21). H.B.S. leidt en poogt den restee- renden tijd uit te spelen, door steeds den bal buiten de lijnen te schoppen. H.B.S. verdedigt wanhopig, vooral als Zandstra den aanval komt versterken. Van Zaanen is het volgende slachtoffer. In een heftige worsteling voor het H.B.S.-doel blijkt hij van doelman Pellikaan een stoot ge kregen te hebben. Hij moet op een brancard weggedragen worden. Het spel wordt gestaakt en het dreigt een chaos te worden, omdat opgewonden suppor ters zich met den wedstrijd willen bemoeien. Als v. Zaanen weg is, wordt Wille gebles seerd en ook hij moet verdwijnen, na geruimen tijd door den ongevaJlendienst behandeld te zijn. Nu wordt het heelemaal mis om en op het terrein. De E.D.O.-spelers willen het ter rein verlaten, maar de voorzitter beweegt hen door te spelen. H.B.S. verdedigt de laatste minuten en blijft eerste klasser. Iedereen slaakt een zucht van verlichting als deze onsportieve vertooning af- geloopen is. D. F. C.-U. V. V. (2-1) De Dordtenaren hebben in een matig ge speelden wedstrijd, die af en toe veel te ruw was, kans gezien een overigens verdiende 21 over winning te behalen op UW, hun laatste me dedinger. De Dordtenaren begonnen goed maar na 20 minuten spelen gaven de gasten den toon aan en brachten .herhaaldelijk het DFC doel in ernstig gevaar. Wel kwamen de Dordtenaren soms ge- voor het doel maar een Utrechtsch doelpunt hing langen tijd in de lucht. Dank zij uitstekend ver dedigen kreeg Hardeman eerst 5 minuten voor rust gelegenheid te scoren en UW de leiding te geven. In de tweede helft waren evenwel de bordjes verhangen en was het DFC dat kans op kans kreeg maar in Pino een doelman vond, die niet was te passeercn. Uit een strafschop maakte Punt gelijk en terwijl UW het uiterste probeerde om weer de leiding te veroveren, zag Zwaag zijn kans schoon om tot het doel door te dringen en den vrijstaanden Punt een opgelegde kans te offreeren dien hij niet miste 2—1.. Wel deed UW wat het kon om een doelpunt te forceeren maar DFC gaf geen krimp en bleef tot het einde de meerdere. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. H. F. C. en Stormvogels in den eindstrijd. Donderdagavond zal de eindstrijd worden ge speeld om het kampioenschap van Haarlem. H F. C. en Stormvogels wisten zich in den eind strijd te plaatsen. De wedstrijd wordt op het E.D.O.-terrein gespeeld en zal te half acht be ginnen ïnplaats van te 7 uur zooals aanvankelijk werd bericht. Welk elftal met den titel en den beker huis waarts zal gaan is niet te zeggen, H.F.C. zal, na de keurige overwinning op Haarlem, zeker alles in het werk stellen thans ook beslag op den titel te leggen, zoodat een spannende strijd ver wacht kan worden. Smit in Zwaluwen-elftal. Op 9 Juli zal te Nijmegen het Goffertstadion worden geopend. Ter gelegenheid van de opening wordt een sportdag georganiseerd en ook een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de Zwalu wen en de Fransche club Olympique Rijssel. De Zwaluwenploeg is als volgt sameigesteld: Doel: Dijkstra (A. P. G. S.). Achter: Hoeboer (N. E. C.) en Caldenhove (D. W. S.) Midden: Binnendijk (N. E. C.), Van Gemert (Eindhoven) en Van der Sloot (N. E. C.) Vóór: Draeger (D. W. S.), Engelsman (Quick), Ten Velde (N. E. C.), Smit (Haarlem) en Pino (U. V. V.) Zweden—Finland (5—1) In tegenwoordigheid van 17000 toeschouwers won Zweden met 51 van Finland, nadat de rust reeds met een 31 voorsprong voor Zweden was ingegaan. Jhr. dr. Mollerus herkozen als voorzitter van den Nederlandschen Biljartbond. De Nederlandsche Biljartbond heeft Zaterdag onder voorzitterschap van jhr. dr. J. C. Mollerus te Rotterdam zijn jaarvergadering gehouden. het jaarverslag, dat de administrateur A. W. H. van Haaren uitbracht, werd melding ge maakt van een toeneming van het aantal afdee- Yan tt d5,~ Dc bond telt momenteel JiJb leden. Het verslag noemde het afgeloopen jaar ook op wedstrijdgebied, gunstig voor den bond. Het financieel verslag van den bondspenning- meester, den heer C. S. Blom, sloot met een ba tig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de periodiek aftredende voorzitter Jhr. dr. J. C. Mollerus bij acclamatie herkozen. De heer C. S. Blom, stelde zich als penningmeester niet meer beschikbaar. In diens vacature koos men op voorstel van het bestuur den heer P. H. Groenemeyer. Ook de heeren Tj. Brouwer en G. Bosje traden perio- aiek af. Bovendien waren de plaatsen van de heeren P H. Groenemeyer en J. J. H. Gramser opengevallen. Voor deze vier open gekomen plaatsen werden gekozen de heeren Tj. Brou wer, G. Bosje, C. S. Blom en D. Dijkstra. Nadat de heer Mollerus was gekozen tot af gevaardigde voor de jaarvergadering van de U.I.F.A.B_. te Londen op 11 en 12 Augustus 1939 sloot de voorzitter tenslotte de bijeenkomst. De „Jhr. Mollerusschaal". De biljartverenigingen „B. C. Haarlem" en „H.E.T. E.IJ" spelen weder den jaarlijkschen wedstrijd om bovengenoemden fraaien wissel- prijs. Deze strijd loopt thans ten einde. Donder dagavond a.s. worden de laatste twee partijen in de Barteljorisstraat gespeeld, waaronder de partij P. de LeeuwP. Kobus. Daar de stand slechts 22 caramboles verschilt en beide ge noemde spelers tot fraaie prestaties in staat zijn, wordt er een felle kamp verwacht. De „Heinekens-beker". Het tournooi om bovengenoemden wisselprijs werd in het clublokaal van D.E.S. voortgezet met de eerste zestallen van Sarpathie en D.E.S. De uitslagen van de partijen waren (de spelers van SarphatI staan bovenaan): pnt. brt. h.s gem. K. Weber Jr. 62 49 7 1.26 Mulder 125 49 11 2.55 Citroen 126 63 16 2.— Vlug 150 63 11 2.38 Ooms 125 68 14 1.86 Wesseling 104 68 9 1.52 Lindenaar 125 57 12 2.19 Steenkist 112 57 15 1.96 Nieman 87 72 10 1.20 Uittenbogaard 125 72 9 1.73 Van Emster 75 32 11 2.28 Strijbos 150 32 29 4.68 Het resultaat was, dat „Sarphatie" 598 en D.E.S. 766 caramboles maakte, waardoor D.E.S. een voorsprong heeft van 168 punten. Secretariaat: Duvenvoordestiaat 62 Haarlem. Tel. 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Aan hen, die een onderhoud wenschen wordt verzocht dit schriftelijk aan te vragen. COMMISSIE HERDENKING 40-JARIG BESTAAN. Vergadering van de Commissie voor de herdenking van het 40-jarig bestaan op Woensdag 14 Juni a.s., des avonds 8,30 op het Bondsbureau. H.H. PENNINGMEESTERS. De Penningmeester van den H.V.B. brengt ter kennis, »*at de nota's voor ledenopgave, opgelegde bc e enz. enz. zijn verzonden. Mocht men de nota niet ontvangen heb ben, dan gelieven de betrokken penning meesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen beroepen. Betaling kan geschieden bij voorkeur op onze Postgirorekening No. 309438 ten name van den Haarl. Voetbalbond te Haarlem of ten huize van den penningmeester, Prins Hendriklaan 62 te Overveen. Bij storting op onze postrekening gelieve men het stortings bewijs als kwitantie te bewaren. DECLARATIES. Met het oog op het afsluiten der boeken wordt aan H.H. Officials en in 't algemeen aan hen, die iets van den H.V.B. te vorderen hebben verzocht, hun declaraties uiterlijk Donderdag 15 Juni a.s. aan den penning meester van den H.V.B., den heer Ch. Boeree, Prins Hendriklaan 62 te Overveen, in te zenden VOORSTELLEN JAARVERGADERING. Aan vereenigingsbesturen, die voorstellen ter behandeling in de jaarvergadering wen schen in te dienen, wordt verzocht die voor stellen vóór 23 Juni a.s. aan het Bonds bureau in te zenden RIJWIELSTALLING. De aandacht van de Vereenigingsbesturen wordt in verband met het afsluiten van con tracten, nogmaals gevestigd op het BESTUURSBESLUIT INZAKE GRATIS RIJWIELSTALLING. In zijn vergadering van 30 September 1938 heeft het Bondsbestuui besloten, dat met ingang van 1 Augustus 1939 door de ont vangende vereeniging gratis rijwielstalling moet worden verleend aan: le. de spelers van bezoekende elftallen tot een maximum van 15 personen. 2e. aan den scheidsrechter, welke voor het leiden van een wedstrijd is aangewezen. 3e. aan den begeleider van een junioren- of adspiranten-elftal. SERIEWEDSTRIJDEN. De toestemming, verleend aan de vereeni ging E.T.O., voor het organiseeren van nederlaagwedstrijden, geldt voor de maan den Juli en Augustus. STRAFZAKEN. Geschorst: G. v. d. Spek, lid van R.C.H.. voor den duur van vier wedstrijden, ingaande 6 Juni, wegens ongeoorloofd spel in den wedstrijd Beverwijk aRCH a Jun. op 14 Mei 1939. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden genomen, indien belanghebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verkla ring van het Bestuur der nieuwe vereeni ging, dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aan genomen. Aanvragen. Het navolgende verzoek om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging is ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden .schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 1053 H. J. Davelaar, wonende Verbin dingsweg 36 Bloemendaal, van Kennemerland naar de Kemphaan. Ingetrokken No. 1026 A. Hofmans van DeCeO naar Kenau. WEDSTRIJDUITSLAGEN VAN ZATERDAG 3 JUNI 1939. Finale Kennemerlanïl-beker. WIJJohez 42 WEDSTRIJDÜITSLAGEN VAN ZONDAG 4 JUNI 1939. Kampioenschap van Haarlem. Stormvogels—De Kennemers 4—2 WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR DONDERDAG 15 JUNI 1939. Kampioenschap van Haarlem. Finale HFCStormvogels, J7.3Q non., terrein Rnrfr

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7