KYNOLOGIE. WIELRIJDEN. DAMMEN. HENCELEN SCHAKEN GYMNASTIEK. VOETBAL AKELEI, AQUILECIA. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN M AANDAG 12 JUNI 1939 Ned. Bond voor den Dienstbond. De prijsuitreiking. Zaterdagavond had, na de welgeslaagde de monstratie met afgerichte politiehonden op 5 Juni en de „Tenckinck-beker-wedstrijden" van 6 en 7 Juni, georganiseerd door de afd. Haarlem van den Ned. Bond voor den Dienst- hond, in café „Bolwerk aan het Kennemer- plein, de prijsuitreiking plaats door den heer E. H. Tenckinck, commissaris van Politie en eer e-voorzitter der afd. Haarlem van ge noemden Bond. Een en ander viel samen met de feestelijke viering van het 10-jarig bestaan der afdeeling en zoo had men zich de medewerking ver zekerd van het muziektrio „De Zandvoorter Visschers" onder leiding van Engel Paap en bovendien werd aan het slot een smalfilm vertoond, die beelden te zien gaf van de bovenvermelde demonstratie en wedstrijden. De zaal was gehel gevuld. Onder de aanwezigen waren, behalve de commissaris van politie, de Hoofdinspecteur van den Justitioneelen Dienst, de heer M. Woud; de inspecteurs de heeren Sauer en K. H. R. Meinema; de keurmeester, de heer Zon neveld uit Amsterdam en Rector van Zon. Nadat de voorzitter, de heer J. Doornbosch de aanwezigen en in het bijzonder de autori teiten hal welkom geheeten, was het woord aan den heer Tenckinck. Spr. begon zijn toespraak met te herinneren aan het 10-jarig bestaan der afdeeling, die 28 Mei 1929 werd opgericht, in het tentje op de Schietbaan, toen eigenlijk nog niet als afdeeling, maar als de zelfstandige vereeni- ging „Door oefening sterk", met den heer J. Doornbosch als voorzitter en leider. Onge- veer een jaar later kwam in plaats van deze vereeniging de vereeniging „Willen is Kun nen" (waarvan de heer Doornbosch eerst 2 jaar secretaris-penningmeester en daarna 1 jaar secretaris is geweest) die zich drie jaar handhaafde. Toen in het laatst van 1933 de N®d. Bond voor den Diensthond werd opge richt, sloot „Willen is Kunnen" zich als afd. Haarlem daarbij aan, met den heer Doorn bosch als voorzitter. Warme woorden van hulde sprak de heer Tenckinck tot den heer Doornbosch, die de leden steeds tot volle krachtsontplooiing heeft weten aan te sporen en zich zeer veel moeite heeft gegeven. Als bewijs van erkente lijkheid en waardeering voor zijn tienjarigen onverdroten arbeid bood spr. den heer Doorn bosch de gouden speld met den herdershond aan en aan mevr. Doornbosch een bloeiende plant in pot Komende tot de wedstrijden zeide de heer Tenckinck, die tot de keurmeesters had be hoord, dat de keuring zeer scherp is geweest. De uitkomst zal wel eens anders zijn geweest, dan aanvankelijk was gedacht, maar dan is de oorzaak te zoeken in den man en den hond. Niettemin is het een zeer genoegelijke strijd geweest, die eik jaar de deelnemers tot het leveren van topprestaties brengt. Hierna ging de heer Tenckinck over tot de eigenlijke prijsuitreiking. Op prettigen, opge- wekten toon sprak de eere-voorzitter elk dei- deelnemers aan den wedstrijd toe, verdiensten prijzend maar ook gemaakte fouten niet ver doezelend en wenken gevend voor de toe komst. De Tenckinck-wisselbeker viel ten deel aan J. Offringa, agent van politie, Haarlem, die het hoogst aantal punten behaald had. Deze eerste-prijswinner ontving ook een oorkonde en kreeg bovendien het recht zich een prijs uit te zoeken uit de op de bestuurs tafel uitgestalde prijzen: luxe- en gebruiks voorwerpen. Ook viel den heer Offringa de beker ten deel, uitgeloofd door de familie Zon neveld voor dengene die in de eerste afdeeling het hoogst aantal punten zou behalen. De overige prijswinnaars laten wij hier volgen 2. L. Bruinenberg ag. van pol. Haarlem. 3. Tj. H. Dijkman ag. v. pol.. Haarlem, 4. P. v. d. Mey, jachtopziener Bloemendaal. 5. A. Zwart ag. van pol., Haarlem. 6. F. G. Bultje ag. rech. van pol., Haarlem. 7. A. Rutte, ag. van pol- Haarlem. 8. H. van Guldener, ag. van pol., Haarlem. 9. L. Hofstra, agent van politie, Haarlem. 10. C. Kuyer, ag. van pol., Haarlem. 11. D. Doornbosch, jachtopziener, IJmuiden. 12. P. Huisman, ag. van pol., Haarlem. 13..W. Jonker ag. van pol. Haarlem 14. J. M. v. d. Zande, ag. van. pol.. Haarlem. 15. J. J. H. v. Gent ag. van pol., Haarlem. Met de heel jonge honden die nog niet volledig waren afgericht, behaalden de heeren Dekker, de Greef en Mulder onderscheiden lijk nr. 1, 2 en 3 Na deze prijsuitreiking sprak de voorzitter woorden van dank tot den eere-voorzitter en bood hem een plant voor mevr. Tenckinck aan. Ook de familie Zonneveld had een plant m ontvangst te nemen. Verder ontvingen de inspecteurs Sauer en Memema (die wedstrijdleider was geweest) een kistje sigaren en de agent van Gent die zoo bereidwillig in den wedstrijd het „prac- tijkpak" gedragen had, een enveloppe met in houd Ook de her Le Roy' uit Amsterdam, wedstrijdhelper, dankte de voorzitter, evenals den politlevriend, dien hij niet mocht noemen, die alle kosten voor den wedstrijd had aan gezuiverd. Inspecteur Meinema vereerde, mede namens Inspecteur Sauer en eenige niet-werkende leden den secretaris der afdeeling. den heer C. Kuyer, met een actetasch. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen en werd overgegaan tot de vertooning van bovengenoemde film. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield een peloton rit voor A-, B- en C-klassers over een afstand van 60 K.M. Juniores reden 35 K.M. Het was een mooie wedstrijd. Het eerste peloton, dat de fi nish bereikte bestond uit de renners P. van der Halst. H. Rovers/J. Roorda in den tijd van 1 uur 36 min. 46 sec. Het tweede peloton bestond uit A. de Vries. P. Peters. K. Neeft. J. Keizers. De einduitslag van de juniores was als volgt: 1 A. Keijzerswaara, 2 H. Droog, 3 B. Petter. 4 A. Keizers. Op de Alkmaarsche wielerbaan bezetten G. Pe ters en A. de Vries een zeer eervolle tweede plaats in den koppelwedstrijd. Bij de nieuwe lingen wist het kopnel Bijster en Veerman de eerste plaats te bezetten in den koppelwedstrijd; P. Peters en C. de Jong bezetten de derde plaats. In een 60 ronden wedstrijd bezette Bijster de eerste en Veerman de tweede plaats. Donderdagavond vergadering in het clubge bouw. Ronde van Dnitscliland. De negende étappe verreden van Weenen over Semmering en Mitterdorf naar Graz, een af stand van 197 K.M. is gewonnen door Herman Schild (Duitschland) in 5 uur 4 min. 56 sec. Tweede werd Nivergelt (Zwitserland), 3 Pe tersen (Denemarken), 4 Schmidt (Duitschland) De algemeene rangschikking luidt: 1 Umbenhauer 62 uur 23 min. 47 sec., 2 Schel ler 62 uur 28 min. 9 sec., 3 Zimmermann 62 uur 28 min. 51 sec., 4 Oubron 62 uur 33 min. 8 sec., 5 Bautz 62 uur 36 min. 59 sec. Het landenklassemenl luidt: 1 Zwitserland 188 uur 10 min. 21 sec., 2 Duitschland 188 uur 14 min. 6 sec., 3 België 188 uur 18 min. 28 sec., 4 Frankrijk 188 uur 31 min. 56 sec., 5 Gemengde ploeg 189 uur 20 min. 50 sec. H. S. V. „De Kampioen". Ondanks het, voor wielrenners minder gun stige weer, hield bovengenoemde vereeniging haar 2en rit van de zomercompetitie en wel een recordrit over 60 K.M. Er werd, gezien de gemaakte tijden, fel gere den en Cor de Best werd in de A-klasse, eerste in den tijd van 1 uur, 34 min,, 50 sec., ondanks het feit, dat hij halverwege den wedstrijd de helft van zijn stuur brak en met een half stuur dezen wedstrijd uitreed. De uitslag was als volgt: A-kl. 1 C. de Best 1.34.50; 2 W. v. d. Nes 1.39.7, 3 J. Brey 1.39.23, 4 Th. Drost 1.43.55. Deze kregen dus respectie velijk 5. 4 3 en 2 punten. S-klasse: 1 Eldik, 1.39.1, 5 punten, 2 Feye, 1.39.35 4 p., 3 Wolff 1.43.20 3 p., 4 C. Bruggraaf 1.46.20 2 p., 5 Sweitser 1.47.59, 1 p. 6 J. I.aan 1.51.25 0 p. (lekke band), 7 H. Bos, 1.53.58 lekke band). Het wielercriterium tijdens de sportweek in Haarlem, zal geheel onder de technische leiding staan, van de Haarlemsche Sportvereeniging „de Kampioen" Piet van Ne ktweede in ronde van Z.-W. Frankrijk De laatste étappe van de ronde van Zuid-West- Frankrijk van Dax naar Bordeaux (180 K.M.) is gewonnen door Bertola (Frankrijk). In den einduitslag bezet Piet van Nek de tweede plaats achter den Franschman Dubois. De Ruisvoorn Zondag hield „De Ruisvoorn" een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Leidschevaart. Winnaars werden: 1 Th. Halderman, 2 P. Zwetsloot, 3 J. Halderman, 4 P. Verloop, 5 F. Mozeman Jr., 6 P. Verhoeven 7 F. Mozeman Sr., 8 A. de Boer, 9 J. de Boer, 10 C. Koster, IIP. v. Gend. Na afloop werden de prijzen uitgereikt dooi den voorzitter, den heer P. Zwetsloot. W. J. A. Matla zeventig jaar. Een der pioniers van de damsport. Op 21 Juni a.s. hoopt de heer W. J. A. Matla zijn zeventigsten geboortedag te herdenken. Het zal hem op dien dag aan belangstelling uit de kringen der Haarlemsche damspelers zeker niet ontbreken, aangezien de heer Mat la de eenig overgebleven oprichter der Haar lemsche Damclub is en een der grondleggers bovendien yan de Haarlemsche dambeweging. Van de oprichting der Haarlemsche Dam club af (1 Juli 1907) neemt de heer Matla in deze vereeniging een zeer vooraanstaande plaats in en momenteel vervult hij nog met groote toewijding de functie van 2den voor zitter. De Nederlandsche Dambond erkende zijn verdiensten voor de dambeweging door hem jaren geleden het eere-lidmaatschap van dezen bond aan te bieden. Ook van de Haar lemsche Damclub is de heer Matla reeds jaren eere-lid. Een ieder, die het voorrecht heeft gehad met den heer Matla te mogen samenwerken, zal in hem het type van een volkomen onbaat- zuchtigen werker hebben gevonden en moeten toegeven, dat hij voor de verbreiding van en de propaganda voor het damspel immer met een onuitbluschbaar vuur heeft gestreden. De resultaten van zijn pioniersarbeid op dit gebied ondervinden de dammers nog dage- l'jks en zijn bezielend voorbeeld is nog steeds een stimulans voor de jongeren om de voet sporen van den nestor te volgen. De heer Matla kan er van verzekerd zijn, dat alle Haarlemsche damspelers dien dag een oogenblik met hun gedachten bij hem en zijn gezin zullen vertoeven en dat zij daarbij den wensch zullen uitspreken, dat hij nog lang het middelpunt zal mogen zijn van zijn ge zin en van de Haarlemsche dambeweging. D. O. V. De Geheelonthouders Hengelaarsvereeniging D. O. V. heeft Zondag een onderlingen wedstrijd gehouden in de Ringvaart bij Heemstede. De prijzen waren 1 gouden en 1 zilveren medaille en een beker, door eenige leden beschikbaar gesteld. Deze prijzen moeten eenige malen ach tereen gewonnen worden. Voorts waren er nog andere prijzen, die wer den gewonnen door: le pr. v. Oort grootste visch 2e pr. Bijster meeste visch 3e pr. Schell, 4. Boom, 5. Sloof, 6 Hildebrand. Er werd weinig visch gevangen. De Forel. Zondag hield het vischcollege „De Forel" een wedstrijd in de Leidschevaart. De uitslag luidt als volgt: 1 H. Mijer, 2 N. Balk, 3 P. Huis in 't Veld, 4 F. Huis in 't Veld. 5 H. J. v. Os. 6 F. Stegging, 7 F. Hogeboom, 8 B. Duits, 9 H. Rijs, 10 T. Sel- horst. De Brasem. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van deze club, zal er op 18 Juni een groot concours worden gehouden. Hieraan zullen ongeveer 18 vereenigïngen deelnemen, die aangesloten zijn bij de Vrijstaande Hengelsport Vereenigïngen van Haarlem en Omstreken. De leiding van dit concours zal berusten bij bovcngemeldde vrijstaande vereeniging. Haarlemsche Hcngelaarsboiul. Zondag 11 Juni hield de H.T-I.B. een onderlin gen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tus- schen Bennebroek en Hillegom. De animo voor dezen wedstrijd was groot. Een aantal van 66 deelnemers was hiervoor opgekomen. De prijzen, bestaande uit luxe- en huishoudeliike artikelen, werden gewonnen door: 1 F. v. Werven. 22 stuks en de grootste 25.8 c.M. tevens medaille voor de laatste visch. 2 J. Meijers, 3 F. Donders. 4 A. van Sambeek. 5 L. Logmans. 6 L. Rondema, 7 W. Oud. 8 R. Papenburg, 9 J. v. Diik-, 10 G. v. d. Vlugt. Na afloop werden de prijzen met een passend woord aan de winnaars uitgereikt door den voor zitter van den den heer F. W. Janse Kok. Prijsuitreiking had plaats in bet clubgebouw van den H.H.B., Lunchroom Hommels aan de Zomervaart. Spangen—H. S. G. In rest. Coomans te Rotterdam had Zondag de ontmoeting plaats tusschen de eerste tiental len van de schaakclub Spangen en het Haar- lemsch Schaak Gezelschap. De partijen verlie pen als volgt: Bord 1. Kroone-Overgauw. In deze Siciliaan- sche partij ofl'ert wit een pion, die hij later te rugwint. Na 50 zetten wordt afgebroken in een voor wit iets gunstiger stelling. Bord 2. VlagsmaBollebakker. Hier zien wij een geweigerd damegambiet. Reeds na een uur beslist een offer op h7 de partij in het voordeel van wit. Bord 3. Marwitz—Koedood. In deze partij wordt de West Indische verdediging toegepast. In ruil voor een geisoleerde pion verkrijgt wit de betere stelling. Door een fout verliest zwart echter kwaliteit tegen een pion en wordt spoedig daarna mat gezet. Bord 4. Lamdr. Blokker. Ook hier weet de witspeler de partij in zijn voordeel te beslissen. Als opening wordt het Indisch drie pionnenspel gespeeld, waarna wit al spoedig enkele pionnen verovert. Bord 5. VeurmanSpijkers. Zwart paste hiel de Tarrasch verdediging toe. Na een zeer leven dig middenspel levert de vrije c-pion de winst op en ook hier aan den witspeler. Bord 6. De Bruyndr. Rooda. Na de Réti- opening gaat de partij eerst gelijk op. Zwart overziet echter een pionwinst van wit. Boven dien heeft wit een goeden aanval. Door een te zwakke voortzetting van wit gaat zijn voor sprong echter weer verloren en de partij eindigt in remise. Bord 7. LukaartHoogedoorn. In deze In dische partij verzuimt wit enkele malen de sterk ste voortzetting toe te passen en komt daardoor in beslissend nadeel. Zwart trekt hier echter geen partij van en wit ziet kans zich te herstel len en de partij tot remise te brengen. Bord 8. J. BollermanSondorp. In deze Sla vische partij komt zwart wel goed door de ope ning, doch in het middenspel verliest hij een pion. In het eindspel doet hij enkele zwakke zetter.i waardoor de partij verloren gaat. Bord 9. LeibbrandtG. Bollerman. Oorspron kelijk verkrijgt wit goed spel, doch een fout brengt hem in beslissend nadeel. Zwart buit de fout goed uit en weet de partij dan ook te winnen. Bord 10. Van NittenStol. Een interessante partij, die door Stol gewonnen wordt. De volledige uitslag luidt: Spangen: H. OvergauwKroone VlagsmaBollebakker Koedood—'Marwitz Lamdr. Blokker SpijkersV eurman De Bruijndr. Rooda HoogedoornLukaart J. BollermanSondorp G. BollermanLeibbrandt van NittenStol afgebr. 1—0 0—1 1—0 0—1 V®V® "l—0 1—0 0—1 5—4 De K. T. K.-uitvoeriug in Zand- voort. Veelzijdig en interessant programma. Zooals wij reeds meldden, wordt a.s. Zondag op het terrein van de V. V. Zand voort een uit voering van den Kennemer Turnkring gegeven onder leiding van den heer J. A. B. van Pagée. Deze massa-uitvoering geldt als onderdeel van de jubileum-viering van de plaatselijke vereeni ging O. S. S. en tevens is zij officieel opgenomen in de rij van seizoen-feestelijkheden van de Zandvoortsche V. V. V. Ofschoon de deelneming beperkt is tot de ver eenigïngen, die met de Bondsfeesten in Arnhem vertegenwoordigd waren, blijkt de animo van de zijde der gymnasten groot te zijn. Daaraan is zeker niet vreemd het feit, dat de K. T. K. on danks zijn zeer uitgebreide technische jaar programma's in langen tijd geen openlucht uitvoering heeft gegeven. De deelneming omvat 739 gymnasten, en wel 195 dames, 77 heeren, 331 meisjes en 136 jongens. Door het gemeente-bestuur en door de V. V. Zandvoort, de Zeemeeuwen en de Hockey-club Zandvoort werden als kleedgelegenheid een groot aantal lokalen beschikbaar gesteld. 's Morgens 11 uur vangen de repetities aan van de algemeene nummers. Deze repetities duren tot 1 uur. Kwart over 2 vertrekt de optocht, die op het Zandvoort-terrein wordt opgesteld. De stoet be staat in volgorde uit de volgende vereenigïngen 1. O. S. S., 2. Bloemendaalsche G. V., 3. T. V. Santpoort, 4. Turnlust (Beverwijk), 5. Bato (Haarlem), 6. Turnlust (Haarlem), 7. Concordia (Haarlem). Aan den optocht nemen ook deel de Zand voortsche muziek-kapel, de mond-accordeon club, en verschillende groepen tamboers. De stoet zal een gedeelte van Zandvoort's straten passeeren en o.a. langs het Raadhuis trekken, waar inmiddels een officieele ontvangst door het gemeentebestuur heeft plaats gehad. De stoet is dan dus in de gelegenheid voorbij de officieele personen te defileeren. Ongeveer kwart voor drie bereikt de optocht het werkterrein, waar onmiddellijk opgesteld wordt voor het eerste nummer van de uitvoering, die drie uur begint. Dit eerste nummer wordt door ruim 500 dames en meisjes tegelijk uitgevoerd. Het zal de „Arn- hemiana" beslaan de bekende Bonds-serie 1939, het belangwekkende massa-nummer van de Arnhemsche Bondsfeesten. Wel is 't aantal deelnemers natuurlijk veel kleiner dan met het landelijk feest in Arnhem, maar in Zandvoort zal door een gewijzigde opstelling een bijzonder effect aan de serie worden gegeven. Hetzelfde geldt voor het slot, de „Arnhemiana", uit te voe- en door ruim 700 dames, heeren, jongens' en meisjes. Tusschen beide massale nummers wordt een programma uitgevoerd, dat voor een groot ge deelte bestaat uit gymnastische keurnummers-,- uit te voeren door vereenigingsploegen. Het middenterrein wordt dan gebruikt voor de uitvoering van vrije oefeningen, knotszwaaien, baloefeningen, dans, en oefeningen aan een ring. De meeste van deze nummers worden evenals de Arnhemiana met muziek begeleid, waarvoor een geluids-installatie aanwezig is. Tegelijkertijd worden aan twee randen van het terrein toestel-oefeningen (ook klassikaal) uit gevoerd aan ringen, brug en rek, alsmede sprin- oefeningen over paard en tafel. Buiten gymnastiek worden handbal en athle- tiek gedemonstreerd. Handbal zal gedemonstreerd worden door twee sterke elftallen, waarin ook internationals van de partij zullen zijn. Het snelle spel (dat via de microfoon zal worden toegelicht) zal zeker spanning brengen, wat ook het. geval zal zijn met het athletiëknummer, 100 M. invitatip door één serie dames en één serie heeren. Roemenië—Italië (0—1) 45.000 toeschouwers woonden Zondagmiddag den landen wedstrijd RoemeniëItalië te Boe karest bij. Italië won de ontmoeting met 10. Voor de rust maakte Colaussi na dertien minuten spelen het. eenige doelpunt. Akelei. De akelei is een zeer gemakkelijke tuin plant. Op een niet al te droog, half bescha duwd plaatsje, groeit ze in iederen tuingrond. Het zijn prachtige planten met sierlijke, fijningesneden bladeren, en de bloemen, vooral van de langgespoorde variëteiten, zijn buiten gewoon mooi van vorm en kleur. De oorspronkelijke kleur is blauw of blauw- violet, de meeldraden, die buiten de bloem kroon uitsteken, zijn dan vaak duidelijk goud geel. Onze gewone akelei, Aquilegia vulgaris, is bij uitzondering ook wel wit of rose. Uit Amerika stamt een zeer mooie gele va riëteit met extra lange sporen, Aquilegia chrysantha. Ook bestaan er akelei bloemen, licht rood met geel, met prachtig karmijnroode sporen en de mooie Aquilegia jucunda heeft donker blauwe bloemen met een helderwit mirta* gedeelte. UQea" De meeste akelei planten worden ruim lialven meter tot een meter hoog. Voor de rotstuin bestaan er enkele lager blijvend variëteiten, waaronder de reeds genoemd Aquilegia jucunda en ook Aquilegia aluin! We moeten de akelei beschouwen als ep vaste plant, die we zelf heel goed, vroeg in w voorjaar kunnen zaaien Het eerste jaar bloeien ze niet zoo vroeg. Door voorzichtig tl scheuren zijn ze dan verder te kweeken. Er is slechts één eigenschap van de av-P cnmmiffpri misspVlipri lei, die sommigen misschien minder zullen vinden en dat is, dat al wat er boven den grond uitsteekt van de plant, dus ook hei blad en de stengels, kort na den bloei af sterft. De akelei bloeit in Mei en Juni. En van Juni af hebben we dus op de plaats waar dp akelei stond een kale plek. Wanneer we dit echter van tevoren weten kunnen we van deze eigenschap voordeel trek ken. Of we planten de afzonderlijke akelei" planten tusschen, in den herfst bloeiende* vaste planten in, zoodat deze laatste uit gaan' groeien, de kale plekken door hen worden overdekt. Ofwel we maken een groep van akelei en zetten op de in Juli vrijkomende open pieS eenjarige zaadbloemen, die ondertusschen in een bak zijn uitgezaaid en verder voorts kweekt. S Zoo kunnen we dezelfde plaats tweemaal gebruiken, wat voor een kleinen 'tuin zeker een groot voordeel is. A. J. D. 'n vuurtje Wan! een kamp zonder vuur is als 'n schip zon der sfuurl Maar veegt eerst dennenaalden en dorre blaaren wegi denkt om t brandgevaar, WEEST ZUINIG stoken! SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Agnita (Ned.) Ajax (Ned.) Ariadne (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein British Zeal (Eng. x) Clytoneus (Eng.) x) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Cardita (Eng.) x) Dolius (Br.) x) Eriksborg (Zw.) Euterpe (Ned.) Ella (Zw.) Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Heidelberg (Du.) Haram (Du.) Heemskerk (Ned.) Helder (Ned.) Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Llanashe (Eng.) Liineburg (Du.) Lilly (Deen) Merope (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) Maria Toft (Deen) Nijkerk (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Orpheus (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Socrates (Ned.) Sturmfels (Du.) x) Salawati (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Skagul Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x) Triton (Ned.) l'arakan (Ned.) x) Titus (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Tynningö (Zw.) Tjikandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) Waldtraut Horn (Du.) Westland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Chili Japan Houston Danzig Hamburg Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Texas City Batavia La Plata Pto Barrios Santos Singapore Batavia Hernösand Stettin Sundsvall Santos Ned. Indië Ned. Indië Ned. Tndië Z. Afrika Hamburg Bordeaux Batavia Durban (v. IJm.) Ned. Indië Sornaes West Indië West Afrika Midd. Zee Les Falaises Zuid Afrika West Afrika Midd. Zee West Indië Danzig Batavia Batavia Mexandrië Batavia Ned. Indië Batavia West Indië Bremen \ed Indië La Plata Batavia Midd. Zee Japan Ned. Indië Harnösand (v. Velsen) Malta Hamburg Midd. Zee Batavia Midd. Zee Alcxandrië La Plata Lulea (v. IJm.) Hamburg Bourgas West Indië B. Aires 19 Juni 13 Juni 16 Juni 17 Juni 10 Juli 20 Juli 15 Juni 14 Juni 1 Juli 23 Juni 9 Juli 12 Juni 15 Juni 14 Juni 13 Juni 13 Juni 19 Juni 23 Juli 21 Juni 10 Juli 5 Juli 13 Juni 13 Juni 22 Juni 18 Juni 23 Juli 10 Juni 16 Juni 30 Juni heden 7 Juli 14 Juni 14 Juni 20 Juni 29 Juni 30 Juni 27 Juni 11 Juli 19 Juli 22 Juni 13 Juni 14 Juni 26 Juni 18 Juni 14 Juli heden 17 Juni 18 Juni 17 Juni 16 Juni 14 Juni 7 Juli 12 Juni te Antwerpen. 9 Juni te Aden. 12 Juni te Paulliac. 9 Juni vertrokken, vertrekt 15 Juni. 9 Juni te Liverpool. 5 Juni van Valparaiso. 7 Juni van Buenos Aires. 6 Juni te Valparaiso. 7 Juni van Beira. 25 Mei vertrokken. 4 Juni van Pt. Said. 31 Mei van B. Aires. 12 Juni van Trinidad, vertrekt 13 Juni. 6 Juni van Gibraltar. 10 Juni van Gibraltar. 8 Juni vertrokken. 10 Juni vertrokken. 6 Juni vertrokken. 29 Mei van Pernambuco. 8 Juni te Soerabaya. 5 Juni van Pt. Said. 7 Juni van Colombo. 9 Juni te Aden. 12 Juni van Antwerpen. 9 Juni vertrokken. 28 Mei van Sabang. 8 Juni van Dakar. 31 Mei van Sabang. 5 Juni vertrokken. 30 Mei van Pto Plata. 8 Juni van Pt. Bouet. 8 Juni te Fiume. 5 Juni van Gibraltar. 10 Juni te Dakar. 11 Juni te Hamburg. 9 Juni van Finisterre. 5 Juni van Caibarian. vertrekt 17 Juni. 2 Juni van Sabang. 6 Juni van Colombo. 9 Juni van Kymassi. 10 Juni vertrokken. 3 Juni te Batavia, vertrekt 17 Juni. 7 Juni van Barbados. 12 Juni vertrokken. 9 Juni van Gibraltar, in lading. 10 Juni van Pt. Said. 4 Juni te Calamata. 7 Juni van Niike. 6 Juni van Padang. 4 Juni te Söderhamn. 9 Juni van Gibraltar, vertrekt 17 Juni. 9 Juni van Thessaloniki. 9 Juni van Genua. 8 Juni van Gibraltar. 6 Juni vertrokken. vertrekt 18 Juni 8 Juni vertrokken, in lading. 6 Juni van Piraeus. 11 Juni te Hamburg. 9 Juni van Montevideo. 7 Juni van Bahia. Schepen voorzien van een si -.nn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ TE IJMUIDEN EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Nederl. Beaumanoir St. Annaland Caen New Castle

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8