CEBUTO De toestand in het protectoraat Bohemen en Moravië. Bij nieuw incident een Tsjechisch politieman gedood. New-York bereidde het Engelsche koningspaar 'n grootsche ontvangst. C is Cebnto Polen blijft op zijn stuk staan. gXANDA'G Ï2 JUNI '1939 ^kspcolecXxit neemt qeeii vvtdete maat= wqelen te Jitadno. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat het tengevolge van de bemidde lingspogingen en het optreden van de Tsjechische bevolking, alsmede de maatregelen van de regeering van het protectoraat den rijksprotector moge lijk is gemaakt, na afloop van den vastgestelden termijn 10 Juni af te zien van de maatregelen, welke te Kladno zouden worden genomen. Minister-president Elias bracht Za terdag een bezoek aan staatssecretaris Frank om mede te deelen, dat de Tsjechische regeering den moord te Kladno betreurt en alles zal doen om de daders te vinden en te bestraffen. Tijdens de begrafenis van den Duitsehen politiebeambte Wilhelm Kniest deed zich een incident voor. Een Tsjech reed in zijn auto dwars door den begrafenisstoet. Daar hij boven dien zijn hoed niet afnam, werd hij op den grond geworpen, geslagen en geschopt. Zijn auto werd door de Duitsche autoriteiten in be- slag genomen en hijzelf gearresteerd. De lijkkist van Kniest, bedekt met de haken- fcruisvlag, werd op het Wilsonplein door de Duitsche minderheid van het stadje, welke 500 personen telt op een bevolking van bijna 20.000 zielen, begroet. De Tsjechische bevol king was bij de begrafenis niet aanwezig. Volgens het Tsjechische Tele graaf-Agent schap wordt een gevaarlijk inbreker, Joseph Cesak genaamd, verdacht den moord op wachtmeester Kniest te Kladno te hebben ge- oleegd. Het signalement van Cesak wordt gepubli ceerd met het verzoek hem te arresteeren en zijn arrestatie te melden aan den gendarmerie- post te Kladno. Inmiddels verneemt Reuter uit Praag dat een Tsjechisch politieman gedood is in een twist tusschen Tsje chische en Duitsche politiemannen te Nochod in het noorden van Bohemen. In een communiqué wordt gezegd dat de Tsjech door een schot werd gedood. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Duitsche en Tsjechische autoritei ten gezamenlijk. Het incident wordt toegeschreven aan een reeks betreu renswaardige gebeurtenissen. De rijks protector heeft opdracht gegeven het. onderzoek met de meeste gestreng heid en snelheid te houden. Alle per sonen, die erbij betrokken zijn, wor den in hechtenis gehouden. Van protectoraat naar inlijving. Onder bovenstaanden titel publiceert de „In- transigeant" een verklaring van Osusky, den Tsjecho Slowaakschen gezant te Parijs, waarin deze wijst op de veranderingen» die zich de laat ste weken in zijn land hebben voltrokken. Hij zeide, dat het Tsjecho Slowaaksche perso- soneel geleidelijk door Duitsch personeel wordt vervangen. Bovendien hebben de laatste zes we ken belangrijke requisities plaats gevonden. Men heeft van alles weggehaald, ijzeren hekken, metaal, granen, vee, suiker, hout, om het naar Duitschland te brengen. De bevolking is van dag tot dag meer op rantsoen gesteld. Linnen is moeilijk verkrijgbaar geworden en wanneer men het vindt, moet er twee of driemaal zooveel voor betaald worden als voor de bezetting. Wat echter volgens Osusky het ergste is, is dat men het nationale gevoel heeft aangetast. Op de scholen zijn Duitsche boeken ingevoerd, die in strijd met de historische waarheid zijn en waarin gezegd wordt» dat de Tsjecho Slowaak sche natie geen natie is, doch wel een levens ruimte van het Duitsche rijk. De Tsjechische pa triottische litteratuur wordt geweerd. Tenslotte heeft ook een door Frank gehouden rede de oogen der Tsjechen geopend. Deze zeide: „Gij hebt geen recht meer op onafhankelijkheid. Gij zijt bestemd om uw bijdrage te leveren en te werken voor het groote Duitsche rijk." Dit aldus Osusky „zal het Tsjechische volk, dat CHEM. WASSCHERD EN VERVERIJ S. KROM N.y. - ALKMAAR. Kennemerlaan 113 - Telefoon 5454. Stuurt ons Uw goederen ter behan deling, want dan kunt U verzekerd zijn van een zorgvuldige en vlugge aflevering. Adv. Ingez. Medj ChARLEb AIAURRAb, ae directeur der •Action Francaise'V is benoemd tot lid der Académie Frangaise. zijn onafhankelijkheid lief heeft, nooit aan vaarden." In verband met de gebeurtenissen in Bohemen en Moravië wordt uit Warschau een weer toe nemen gemeld van het illegale overschrijden der Poolsche grens door Tsjechen, vooral oud-offi cieren. De Tsjechische vluchtelingen vertellen, dat groote gisting heerscht onder het Tsjechische volk, dat zich organiseert in geheime vereenigin- gen om te strijden tegen de Duitsche bezetting. Millioenen langs den weg naar het ten toonstellingsterrein. Week-einde bij president Roosevelt. NEW-YORK, 10 Juni. Vanochtend is het Britsche koningspaar per trein tot Redbanks in New Jersey gereisd. Per auto begaf het gezel schap zich vervolgens naar Fort Hancock San- dyhook, waar men zich aan boord van den tor pedojager „Warrington" begaf om naar New York te stoomen. Langzaam voer het schip met den Britschen koninklijken standaard in top over de baai van New York en in het vroege ochtendlicht zagen de koning en de koningin langzaam het beroemde silhouet van Manhat tan zich af teekenen. Vliegtuigen van de kustwacht verjoegen alle partculiere vliegtuigen, welke over den oor logsbodem wilden vliegen. Zoodra de „Warrington" bij het vrijheids beeld verscheen, kwam de havenbrandweer van New York in actie. Dikke waterstralen schoten in de lucht, terwijl de schepen in de haven hun sirenes lieten hooren en de kustbat- terij van Governors Island de gebruikelijke 21 saluutschoten loste. Naar schatting van de politie ston den langs den weg, welke het Britsche koningspaar naar het terrein van de tentoonstelling volgde, meer dan drie millioen menschen opgesteld. Langs den geheelen weg werden de vorsten hartelijk toegejuicht. Het vorstelijke paar vertoefde ongeveer vier uur op de tentoonstelling en begaf zich ver^ volgens naar de Columbia Universiteit, waar het werd welkom geheeten door den voorzit ter van de universiteit, Murray Butler. Na het bezoek aan de universiteit begaven de Koning en de Koningin zich naar de wo ning van President Roosevelt in Hydepark, waar zij des avonds en gedurende den Zondag konden uitrusten van het uitgebreide program ma, dat zij te Washington en New York hebben afgewerkt.Dit was nog extra afmattend door de groote warmte. Te 11.10 plaatselijke tijd meerde de „War rington" bij de batterij. De bemanning, ge kleed in de witte zomeruniformen, stond op het dek aangetreden. Het koningspaar had plaatsgenomen op de brug'. Terwijl het schip werd vastgelegd, wuifde de koningin met haar zakdoek naar de duizenden, die bij de lan dingsplaats stonden en het koningspaar toe juichten. Te 11.20 uur zetten de hooge gasten voet aan land. Gouverneur Lehmann stelde de leden van de commissie van ontvangst voor en burgemeester Laguardia schudde hartelijk de hand van den koning en de koningin. Terwijl de vereenigde muziekcorpsen van de politie de volksliederen speelden, hoorde men in de verte nog de saluutschoten weerklinken. Na eenige minuten met de commissie van ontvangst te hebben gesproken, begaven de vorstelijke gasten zich naar de gereedstaande auto's en voorafgegaan door 42 politiemannen op motoren begaf het gezelschap zich naar het tentoonstellingsterrein. Tijdens het bezoek aan de internationale tentoonstelling heeft de Italiaansche commis saris van de tentoonstelling, admiraal Cantu, koning George den fascistischen groet ge bracht, toen voor de lunch, welke de president van de tentoonstelling het koningspaar aan bood, de vorsten een gouden pyramide en een kristallen als symbool van de toekomstige wereld werden aangeboden. Onder de omstan ders'ontstond een afkeurend gemompel. Een picnic in Hydepark. Zondagmorgen woonden de koning en de ko ningin een godsdienstoefening bij in de kleine dorpskerk. Daarna werd een picnic gehouden in het park. De middag verliep zonder eenige offi- cieele plechtigheid. Des avonds begaven de ko ning en de koningin zich weer naar den konink lijken trein waarmede zij naar Canada terug- keeren. Lasteraar tot vijftien jaar veroordeeld. In vijf jaar tijd honderden personen aangebracht. MOSKOU 11 Juni. Het hooggerechtshof te Kiev heeft den onderwijzer Spitsjkak, die er speciaal zijn werk yan maakte, menschen op lasterlijke wij ze aan te brengen, tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. In vijf jaar tijds had Spitsjkak honderden personen aangebracht, die hij van contra-revolutionnaire activiteit be schuldigde. Verscheidenen hunner werden ge arresteerd. Dit is de hoogste straf, waartoe een lasteraar ooit is veroordeeld. Officiëele Britsclie tegenspraak van Duitsch bericht. Officieele Britsche kringen spreken ten stelligste tegen, dat Britsche troepen een „coup" tegen Yemen zouden hebben onder nomen, zooals een Duitsch blad gemeld heeft. de perfecte Organisatie, die een ongeëvenaarde Massakeus biedt in Touring Car Reizen. 1e Klas in ieder opzicht. Geen soesah, geen hotelfooienCebuto denkt om alles, zorgt voor alles! Uit de Cebuto Massakeus: 3 dg. Bergland v. Eifel, Ahr en Rijn 22.50 4 dg. Wuppertal 29.50 5 dg. Rijn 38.50 13 dg. Dolomieten 120.— 13 dg. Proag-Weenen-Budapest 112, Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas, Rljksstraatw. 21, Haarlem-N. Tel. 16531 fa. Bruynzeel, bi) Velserp., Velsen-N. Tel. 3064 (Adv. ingez. Medj Eischen van den Senaat van Dantzig afgewezen. Nieuwe Poolsche douane inspecteurs naar de Vrije Stad. Havas meldt uit Warschau 10 Juni: Polen heeft de eischen, welke de Senaat van Dantzig 3 Juni j.l. heeft geformuleerd inzake het verminderen van het aantal Poolsche douane-inspecteurs en het afleggen van den eed door deze inspecteurs aan de autoriteiten van Dantzig, verworpen. De commissaris-ge neraal van Polen te Dantzig, Chodacki. heeft Zaterdag het antwoord van de Poolsche regeering overhandigd. Hierin wordt gezegd., dat de Poolsche regeering haar rechten wii handhaven en haar belangen, welke door de overeenkomst waarbij de betrekkingen tus schen Warschau en Dantzig worden geregeld, worden gegarandeerd, wil verdedigen. De Poolsche regeering stelt-vast dat de beper king van de activiteit van de Poolsche douane inspecteurs of vermindering van hun aantal in volkomen tegenspraak is met deze overeen komst. Bovendien moet de Poolsche regeering in deze zaken beslissen en niet de autoritei ten van Dantzig. Ook het gevraagde afleggen van den eed aan de nationaal-socialistische autoriteiten zou volkomen in strijd zijn met genoemde overeenkomst. De Poolsche regeering verklaart verder, dat indien de autoriteiten van Dantzig hun voor nemen in practijk brengen, de Poolsche regee- ring het aantal inspecteurs zoodanig zal uit breiden, als noodig is om te controleeren of de douane van Dantzig, haar taak naar be- hooren vervult. Inmiddels meldt de te Gdynia verschijnende „Kurjer Baltycki", dat de Poolsche regeering besloten heeft 31 nieuwe douane-inspecteurs naar Dantzig te zenden, aangezien de douane beambten van Dantzig niet voldoende hun plicht hebben gedaan. Naar aanleiding hiervan schrijft de „Dan- ziger Vorposten" dat nu gebleken is, dat de werkelijke opdracht van de Poolsche douane- inspecteurs is te spionneeren, kan men in het besluit nog meer inspecteurs te zenden slechts een provocatie zien. In het najaar algemeene verkiezingen in Engeland? De voorzitter van de conservatieve partij in Engeland Sir Douglas Hacking, heeft verklaard, dat hij geen reden zag om te veronderstellen, dat de algemeene verkiezingen verder zouden wor den uitgesteld dan het najaar van 1939. Het is algemeen gebruik in normale tijden, aldus de Lobby-correspondent van Reuter, dat het parlement vier jaar bijeen is in plaats van de toegewezen vijf jaar en in dat geval zou een ontbinding van het parlement te allen tijde ver wacht kunnen worden na 15 October, wanneer het nieuwe register der kiezers van kracht wordt. De correspondent voegt hieraan toe, dat er geen reden is, waarom de regeering niet zou beslui ten algemeene verkiezingen te houden in het najaar, mits re gebeurtenissen op internationaal gebied teekenen vertoonen van terugkeer naar normale toestanden. Bommen in postkantoor te Jeruzalem ontploft. Dr. Todt over Duitschland's Westelijke verdedigingslinie. Van ondermijning door het water geen sprake. TRIER, 11 Juni. Het D.N.B. publiceert den inhoud van een rede, die de algemeene bouw- inspecteur dr. Todt alhier gehouden heeft, waar in hij de in het buitenland gepubliceerde be richten, volgens welke de grensversterkingen in het westen van Duitschland tengevolge van den hoogen waterstand onbruikbaar geworden zou den zijn, belachelijk maakte. Men verzwijgt, aldus Todt, voor het Fransche volk de sterkte der grensverdedigingswerken en voert met deze laakbare lichtzinnigheid oorlogs politiek. „In elk geval", zoo besloot hij zijn rede, „i men in Duitschland er van overtuigd, dat de millicenen kubieke meters beton van den „West- wall" een veel belangrijker bijdrage tot hand having van den vrede zijn, dan de bewuste mis leiding door de pers- en radioleugenaars". Een doode en acht gewonden. JERUZALEM. Gisteravond is een Britsch ser geant van politie gedood toen hij trachtte eenige bommen, die hij in de brievenbussen van het hoofdpostkantoorvond, onschadelijk te maken. Acht andere personen werden daarbij ge wond. Na ontploffingen die plaats hadden gehad en waarbij de groote hal van het postkantoor werd verwoest, werd een onderzoek in alle brie ven bussen gelast. Daarbij werden genoemde bommen gevonden, die den Britschen sergeant van politie het leven kostte. (United Press). Joodsche vluchtelingen wenden zich tot Chamberlain. Verzoek om te Southampton aan wal te gaan. De ruim negenhonderd Duitsche vluchtelingen aan boord van de „St. Louis" van de Hamburg- Amerika lijn, die geen toestemming hebben ge kregen om op Cuba aan land te gaan, hebben, naar Reuter meldt, Chamberlain in een telegram verzocht, hun in Engeland een toevlucht te ver leenen of tenminste toestemming te verleenen, te Southampton aan land te gaan. Volgens United Press heeft de regeering van Ecuador aan de 78 Joden, die zich op het stoom schip „Orbita" bevinden geen toestemming ver- elend om in Ecuador te landen. Dezelfde refu- gées hebben reeds een poging gedaan om in Cuba te landen maar ook daar werden zij ge weigerd. De Paus ontvangt een Spaansche Zegen voor Franco en zijn medewerkers. De Paus heeft Zondag de 3200 Spaansche Fa- langisten, die zich op het oogenblik te Rome be vinden, ontvangen, tezamen met den Spaanschen minister Serrano Suner, generaal Gambara en de leden van de Spaansche militaire- en mari nemissies. De Paus verwelkomde zijn zeer geliefde zo nen, die zooals hij zeide hem grooten troost hadden geschonken, want zij waren de verdedi gers van het geloof en de Spaansche beschaving, Hij gaf zijn zegen aan franco, aan zijn mede werkers, aan alle geloovigen en het katholieke Spanje. Na de audiëntie bij den Paus hebben de légionnaires een mis in de basiliek van St. Pieter bijgewoond. Duitscher door Poolsche grens wachten doodgeschoten. Scherp Duitsch protest venvacht. BERLIJN, 11 Juni. Het officieele Duitsche Nieuwsbureau maakt bekend, dat Vrijdagmiddag een 21-jarige Duit scher Erwin Lubetzki genaamd, bij een poging om van Polen uit de Poolsch- Duitsce grens te overschrijden, door Poolsche grenswachten is doodgescho ten. Uit betrouwbare bronnen wordt vernomen dat de Duitsche ambassadeur te Warschau, Von Moltke, instructies heeft gekregen een scherp protest bij de Poolsche regeering in te dienen. In dat protest zou de Duitsche ambassadeur van de regeering eischen dat direct een onderzoek naar de schuldige(n) zal worden ingesteld en deze onmiddellijk bestraft zullen worden. Ook wordt een schadevergoeding geëischt voor de na gelaten betrekkingen van Lubetzki. In Duitsche kringen alhier wordt dit nieuwe Duitsch-Pool- sche incident voor zeer ernstig aangezien, alhoe wel het niet noodzakelijkerwijze tot een crisis behoeft te leiden. (United Press). Hitier woont de eerevoorstelling voor Richard Strauss bij. Adolf Hitler, die Zaterdag te Weenen arri veerde, heeft des avonds aldaar de operavoor stelling ter eere van den componist Richard Strauss bijgewoond. Daarna heeft hij zich naar het kasteel Conenzel in de buurt van Weenen begeven, waar een banket werd aangericht ter gelegenheid van den 75sten verjaardag van Strauss. Zondagmiddag bracht Hitier een bezoek aan den Hofburg. Desavonds woonde hij een voor stelling bij in het Burgtheater Een historisch stuk, waarin de vernedering van den Duitsehen keizer Hendrik IV en zijn gang naar Canossa behandeld werden, werd voor dezen avond ver vangen door een comedie. Kolonel Spear nog te Kalgan vastgehouden. Luitenant Cooper op vrije voeten. Luitenant Cooper, een assistent van den Brit schen militairen attaché, is, naar Domei meldt, Zaterdag vrijgelaten, maar kolonel Spear, de attaché, wordt nog te Kalgan vastgehouden, voor een nader onderzoek door de Japansche autoriteiten naar de beschuldiging van spion- nage. Cooper is uit Kalgan in Peking aange komen. De Japansche autoriteiten hebben te vens een protest bij den Britschen consul over deze aangelegenheid ingediend en er op ge wezen, dat het zonder vergunning niet is toe gestaan de Japansche militaire zone binnen te gaan. Zij verzoeken de Britsche autoriteiten er voor te 'zorgen, dat zich dergelijke onaange name voorvallen niet herhalen. HET SUBSIDIE VAN HET CONCERTGEBOUW TE AMSTERDAM. Ged. Staten deelen aan Prov. Staten mede, dat te voorzien is, dat het in 1940 uit te keeren pro vinciaal subsidie voor het Concertgebouw te Amsterdam aanmerkelijk lager zal moeten zijn, indien althans geen verhooging van het Rijks- en/of het gewone gemeentelijk subsidie plaats heeft. Daar Ged. Staten echter verwachten dat het gemeentebestuur van Amsterdam een bevredi gende regeling ten aanzien van het Concertge bouw zal treffen, stellen zij voor, hen in dezen diligent te verklaren. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 12 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Geheime zender L. B. 17" en „Bulldog Drummond in de klem" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „De famielie Zangvogel", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: Tuchtschoolboef jes gaan logeeren" en „De gemaskerde adelaar", uur. DINSDAG 13 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Geheime zender L. B. 17" en „Bulldog Drummond in de klem" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „De familie Zangvogel", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 12 JUNI Rembrandt Theater: „De dans des doods". Tooneel: 5 Hotcha's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Havenkwartier" en „De school der misdaad". 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Drie blauwe jongens en een blond meisje". Teyler's Museum, Spaarne J6, 113 uur, be- nalve 's Maandags. Toegang vrij. DINSDAG 13 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. 'M BObCh eN HBIDS ZilTüh ÜAST töOR BCANDGBTWi 0-U5 OPGEPAST. PROERAMMA DINSDAG 13 JUNI 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Be richten). 10.Gramoroonmuziek. 14.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Het Peregrinos- orkest (1.001.30 Gramofoonmuziek)2. Vrouwenuur. 3.KRO-Orkest en solisten (Opn.) 4.KRO-Melodisten en solist. (4.45— 5.00 Gramofoonmuziek. 5.456.00 Felicitatie- bezoek en ca. 6.30 Ber.) 6.35 Sportpraatje. 7. Berichten. 7.15 Causerie „Ouders gaan uw meisjes hun vacantiedagen ook buiten door brengen?" 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Zwem- cursus. 8.Berichten A.N.P., mededeelingen 8.15 KRO-Kamerorkest. 8.45 Inleiding volgen- ed uitzending. 9.2e acte van de opera „Die Walküre" (Opn.) 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lajos Veres en zijn orkest. 11.0512.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitzending. 8._ Orgelspel. 8.15 Berichten, gramofoon muziek. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramo- foonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 En semble Carel Alberts. 11— Voor de vrouw. 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Ensemble Carel Alberts. 12.15 Berichten. 12.17 AVRO- Amusements-orkest. 12.45 Gramofoonmuziek 1.15 Het Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmu ziek. 2.— Het Omroeporkest. 2.45 Jonny Kroon's ensemble en declamatie. 4.30 Kinder koorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 AVRO- Salonorkest. 6.20 Gramofoonmuziek. (met toe lichting). (Ca. 6.30 Berichten). 7.— Causerie „De figuur van Willibrordus". 7.15 AVTRO- Dance Band en soliste. 7.40 Vacantiepraatje. 8.— Berichten ANP., radiojournaal, mede deelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Inter- viek. 9.30 Kilauea-Hawaiian-Ensemble en or gelspel. 10.Radiotooneel. 10.25 AVRO-Amu- sements-orkest 11.Berichten A.NP. Hierna AVRO-Dansorkest en solist (Opn.) DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 en 12.20 Gramofoonmuziek. 1.05 Pianosyncopations. 1.20 Reportage 1.502.20 De Northern Ireland Zangers. 4.15 Het White- way Esemible. 4.50 Het Nancy Phillips kwar tet" 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Reportage 6.20 Berichten. 6.40 Nieuws uit Canada. 6.45 Causerie „Food supplies in war time". 7.— Orgelspel. 7.20 Gevarieerd porgramma. 7.50 „Housing in Sweden", dialoog. 8.20 Radiofilm 9.20 Berichten. 9.50 Actueele causerie. 10.10 Het BBC-orkest. 10.50 Brian Lawrance's sextet en de „Three Ginx". 11.20 Henry Hall's Music Makers. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10—12.20 Berichten. RADIO PARIJS 1648 M. 9.Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.25 Bailly-orkest. 2.35 en 3.50 Zang. 4.20 Concert 5.35 Cellovoordracht. 6.35 Pianovoordracht. 7.20 Derveaux-c-rkest. 8.50 Radiotooneel. 10.35 Strijkkwartet en solisten. KEULEN 456 M. 6.50 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Militair orkest en soldatenkoor. 12.20 en 1.35 Het Om roeporkest en solist. 2.30—3.20 Populair con cert. 4.20 Weensch Sympohnie-Orkest. 7.— Mannekoor ,Liederkranz" en Mannenzang- vereeniging „Union". 8.50 Het Danziger Lan- des-orkest. het Omroepdansorkest en solisten. 10.55—12.20 Het Omroepkoor en Herb. Heine- mann's orkest. BRUSSEL 322 M 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepor kest. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest en gramofoonmu ziek. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Vervolg concert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek.. 8.50 Radio tooneel. 9.50 Vervolg concert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 404 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Radio-orkest I.5302.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroep dansorkest. 6.35 Radio-orkest. 7.10 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Politiek dagbladoverzicht. 8.50 Zang en piano. 9.20 Het Omroeporkest. 10.20 Berichten 10.40 Hobo en strijkkwintet. 11.05 Berichten II.20 Het Dresdens orkest en solist (opn.) 12.10—12.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9