LIJST 7 RIJKENS get bloed van den kozak spreekt. Een revue van sterren. de komende bioscoop-week brengt hèt Theater als hoofdnummer „Kozakken- taxor een film, die ver afwijkt van de gewone De eerste resultaten van het verkeersonderwijs. j^nee-productie. De hoofdrollen in deze trke speelfilm worden vertolkt door Akim Tamireff' ^eif Erikson, Frances Farmer en rvnne Overman. Mike Balan is een ex-Kozak, die in Amerika misdadige carrière heeft gemaakt als vee- fet die de gestolen beesten met eigen vracht ulo' in zün eigen fabrieken brengt en daar ver kerkt. Zijn zorgelooze en vrije leventje wordt jprbroken door de komst van zijn zoon, Johnny. Tegen Ba- lan's wil trekt John ny in zijn huis en wordt er verliefd op Trina, een mooie emigrante, die door Mike in huis ge- D°Johnny's durf en kracht maken al gauw dat Mike zijn oorspronkelijke vijandigheid tegenover den jongen opgeeft, en de twee worden dikke vrienden. Mike wordt echter door de Federale nolitie gearresteerd. Men heeft de bewijzen voor jal van door hem gepleegde misdaden gevonden en Mike wordt veroordeeld tot een langdurige gevangenisstraf. Ln de Federale gevangenis van Leavenworth loot Mike over het feit, dat zijn zoon hem niet te hulp komt. Een echte Kozakkenzoon zou geen oo®ing ongedaan laten om zijn vader te verlos- ;e° Mike wordt bitter en onhandelbaar, maar Johnny beraamt intusschen wel degelijk plan nen om zijn vader te bevrijden. Mike en zijn celkameraad slagen er in ver plaatst te worden naar de modelboerderij, die tot de gevangenis behoort. Johnny maakt van jet vertrouwen, dat zijn superieuren in de cava- lerie-school in hem stellen gebruik om twee paarden en twee uniformen te ontvreemden. Hij stelt zijn vader van zijn plan om hen te helpen ontvluchten in kennis. Deze verschuilt zich met zijn kameraad in een leégstaande silo. De film neemt nu een verrassende wending, die de span ning tot ongekende hoogte opvoert en dit is voor ons een reden om de rest van deze boeiende film niet te verklappen. Het tweede hoofdnummer is „Sterrenparade" waarin tal van grootheden op allerlei gebied hun rollen vertolken. Willi Forst, Lil Dagover, Anny Óndra, Max Schmeling, Rudolf Caracciola, Man fred von Brauchitsch en nog vele anderen kan men in deze film aanschouwen. De geschiedenis, welke voor deze filmrevue met haar vele bui tengewoon grootsche en prachtig geënsceneerde revue-scènes den achtergrond vormt, zou met enkele woorden weer te geven zijn. Het verhaal is in deze film vanzelfsprekend geen hoofdzaak, maar verbindt op pakkende wijze de vele dan sen, shows en kijkjes achter de schermen van een groot filmatelier, welke in deze „Sterren parade" den hoofdschotel vormen. Wat ie tuinders kregen. Noteeiing van de groentenvelling. Spinazie per gr. kist 2050 Postelein ld. kist 2232 Sla per 100 krop f 0.50f 1 Wortelen per bos 814 Rabarber per bos 25 Selderij per bos 23 Pieterselie per bos V/>2 Asperge dik wit per bos 2735 Asperge dik blauw per bos 1824 Asperge II per bos 1115 Uien per bos 23 Waschpeen per K.G. 1012 Bloemkool I per stuk 1219 Bloemkool II per stuk 59 Snijboonen per K.G. 50 Dubb. boonen per K.G. 5054 Doppers per K.G. 1518 Peulen per K.G. 1625 Aardbeien per doosje 1027 Aardbeien per slof 851.40 Frambozen per doosje 33 „Jongensstad" moet worden geprolongeerd. Alle voorstellingen zijn uitverkocht. Zooals wel te voorzien was heeft de directie van het Kennemer-Theater zich genoodzaakt gezien de prachtige film „Jongensstad" te pro- tongeeren. Het theater was in de afgeloopen week avond aan avond uitverkocht. Honderden toeschouwers hebben genoten van de verheven strekking en van de beklemmende spanning van dit bijzondere filmwerk en zeker niet minder van het voortreffelijke spel van Spencer Tracy en Mickey Rooney. Het publiek van Beverwijk en omgeving heeft dus ook in de komende week nog gelegenheid van'deze zeer bijzondere film te genieten. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum EC. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.45 Keulen, 7.20 Brussel Ned., "50 Diversen. 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11-40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Keg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen K=e., 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Keg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 Lon- °en Reg., Lijn V: Diversen. De wekelijkscte lijst. De statistiek toont de noodzakelijkheid. In het Gymnastieklokaal van de Juliana- school zijn gisteravond door den burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, de diploma's uitgereikt van de Vereeniging Veilig Verkeer aan de leerlingen van de hoogste klasse der Juliana- school, die met goed gevolg het verkeers- examen hadden afgelegd. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door den commissaris van politie te Velsen, den heer A. Weyburgh, da*. Rutte uit Velsen, de examencommissie, bestaande uit de heeren W. M. Ragut, Boelee en Molenaar, het onder wijzend personeel van eenige scholen en vele ouders. Het hoofd van de school, de heer Van Groningen, verwelkomde de aanwezigen en sprak zijn voldoening uit over de groote be langstelling. Verder merkte spr. op, dat het de eerste maal was, dat door leerlingen van een school uit Beverwijk aan de examens van de Vereeniging Veilig Verkeer werd deel genomen. Hierna heeft dr. Rutte in een korte inleiding het nut van verkeersonderwijs op school uiteengezet. Allereerst dankte hij ech ter allen, die maar op «enigerlei wijze hadden meegewerkt aan de examens. Een extra-woord van dank richtte spr. tot de politie voor het afnemen van de examens en tot den burge meester voor diens groote belangstelling in dit werk. Ook aan het hoofd van de school was het bestuur zeer veel dank verschuldigd. Vervolgens zei spr., dat de overheid het ver keer regelt, maar dat de vereeniging dient om alle weggebruikers op te voeden in het mo derne snelverkeer. In de eerste plaats dient men dan de jeugd de regels voor veilig verkeer bij te brengen en haar wegwijs te maken in de problemen van het moderne verkeer. Voor degenen, die slaagden is het diploma onge twijfeld een genoegen, doch voor de niet- geslaagden is het een prikkel om door te zet ten. Een groot aantal leden is voor de vereenï- ing, die zoo veel mogelijk propaganda maakt voor veilig verkeer, echter noodzakelijk. Spr. hoopte dan ook aan het einde van zijn in leiding, dat ook in Beverwijk velen zich als lid zouden opgeven. De burgemeester, die hierna het woord ver kreeg, bracht dank aan de vereeniging voor de wijze, waarop het werk hier is verricht. Op hoogen prijs werd het gesteld, dat de ver eeniging ook tot hier haar bemoeiingen uit strekte, hetgeen volgens spr. wel noodzakelijk was. Hoe noodig het is. Want als wij de statistiek van dit jaar na gaan, aldus spr., blijken er in Beverwijk niet minder dan 30 verkeersongevallen gebeurd te zijn, die de politie bekend waren. Bij deze ongevallen werden 21 personen ernstig of vrij ernstig gewond, terwijl er drie ongevallen voorkwamen met doodelijken afloop, die louter het gevolg waren van fouten. Bij deze onge vallen waren 11 voetgangers en wielrijders betrokken. Van de 30 geregistreerde onge vallen waren er 28 aan verkeersfouten van één der /betrokkenen te wijten, terwijl er slechts twee te wijten waren aan toevallige omstandigheden. Op dit gebied valt dus nog heel veel te doen en daarom is het goed, dat bij de schooljeugd belangstelling wordt gewekt. Spr. hoopte, dat de jongelui het geleerde niet alleen zooveel mogelijk zullen navolgen, maar dat zij dit ook zullen uitdragen naar anderen. De resultaten van het onderwijs zijn gun stig in vergelijking met andere plaatsen. De burgemeester feliciteerde hiermede het be stuur, den heer Van Groningen en de ge slaagden. Voorts sprak mr. Scholtens zijn voldoening er over uit, dat zooveel ouders en onderwijzend personeel aanwezig waren en hoopte, dat binnen afzienbaren tijd aan alle scholen "de diploma's van veilig verkeer uit gereikt zouden kunnen worden. Hierna reikte spr. de fraai uitgevoerde diploma's uit. Dr. Rutte bracht den burgemeester dank voor zijn bereidwilligheid om de diploma' uit te reiken. Tot besluit van deze bijeenkomst vertoonde de heer Luttik uit Velsen nog eenige films, w.o. de Verkeersoptocht, die vorig jaar in Velsen is gehouden. De bijeenkomst werd door dr. Rutte met woorden van dank gesloten. De namen van de geslaagde zijn: R. Staps, M. Herder, M. van der Lély, T. Haartman, E. C. Dufourae, T. A. Kraayer, W. F. Snethlage, F. J. Kabel, H. W. van Onsen oord, N. J. Kuyt, J. P. Stam, G. B. Hopman, D. van dier Heyde, D. van der Wateren, J. de Mi. fBaxait Gemeentebelang j*.auoh "S „GEMEENTEBELANG" is niet rechts en niet links en heeft met geen S<> enkele partij of beweging iets te maken, want wij zijn tegen elke politiek in den Gemeenteraad. De Gemeente moet zakelijk bestuurd s worden, door bekwame mannen die niet gebonden zijn door partij- belang of partijprogram. Stemt daarom A. C. Schaap - ffitaatm - 91. a.d. Jiolk - M. JUeia - $91. Jaakheec (Adv. Ingez. Med.) Ruyter, C. J. Klesser, J. van der Wel, G. Landaal, J. C. Docter, G. H. de Koter, J. Büller, J. W. Vonk en B. Sluiter, alle leerlingen van de hoogste klasse van de Julianaschool. DE HANZE TER BEDEVAART De plaatselijke afdeeling van de R.K. Mid- denstandsvereêniging „De Hanze" zal a.s. Zon dag een bedevaart houden naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. De geestelijke oefeningen wor den geleid door Dr. F. Holthuizen, oud-kapelaan van de St. Agatha-parochie en oud-geestelijk adviseur van de afdeeling. Noteering van Beverwijk 14 Juni 1939. Spinazie per kist 1234 Postelein per kist 2530 Andijvie per kist 4060 Radijs per 100 bos V/2 Wortelen per bos 1020 Komkommers per 100 58 Aardappelen, klei per K.G. 38 Peulen per K.G. 1220 Doppers per K.G. 20 Bloemkool per 100 616 Uien per K.G. 6 Sla, per 100 krop 501,50 Rabarber per 100 bos 78 Pieterselie per kistje 16 Selderie per kistje 15 Appelen per K.G. 3444 Aardbeien per doosje 1630 Aardbeien per slof 11,50 Slechts twee nieuwe raadsleden zullen in September ten raadhuize verschijnen namelijk de heeren S. Turkstra en D. Hoogensteyn. Alle andere gekozenen waren aftredend. Van de thans zitting hebbende raadsleden zul len niet meer in den raad terugkomen de hee ren: P. de Nijs, G. Brouwer en volgens de resul taten van de stemming evenmin de heeren G. F. Res en P. de Wildt. Wij hebben echter reeds vernomen, dat de heer P. de Wildt vrij zeker zijn plaats in den raad zal blijven innemen. WIJK AAN ZEE MUTATIE. Bij Koninklijk besluit is A. C. Kroonenberg, le luitenant der artillerie, bevorderd tot ka pitein. MEN KAN MEER WANDELEN. De militaire autoriteiten hebben op aandrang van den burgemeester besloten den boschweg open te stellen tot 12.15 's nachts. Daarna wordt deze afgesloten bij het Paasch- duin en bij de familie Van Es. Op het strand mag men nu 600 M. verder wandelen naar de pier toe. CASTRICUM De uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. Katholieken verloren twee zetels. Bij de gisteren alhier gehouden stemming voor den gemeenteraad werden 3245 stemmen uitge bracht, waarvan 89 van onwaarde, geldig alzoo 3156 stemmen. Aantal zetels 11, kiesdeeler 286 10/11. Uitgebrachte stemmen: Lijst 1: W. Borst 665 Lijst 2: P. de Vries 493 Lijst 3: S.D.A.P. 687 Lijst 4: C. Spaansen 628 Lijst 5: Vrijz. Dem. 445 Lijst 6: C.-H. U. en A.-R. 238 Zooals bekend was het de plaatselijke afdee ling van de R.-K. Staatspartij door hoogere par tij-instanties verboden officieel aan deze ver kiezing deel te nemen. Als gevolg daarvan wer den 3 afzonderlijke R.-K. lijsten ingediend, die elk 2 zetels verwierven. Het aantal R.-K. raads leden in den zittenden raad was 8, zoodat de katholieken 2 zetels verloren zagen gaan. Zij vielen ten deel aan den Vrijz. Dem. Bond, die van 1 op 2 zetels kwam en aan de gecombineer de lijst van de C.H.U. en Ant.-Rev. Gekozen zijn: R.-K.: P. M. Borst, B. Res Wzn., P. de Vries, Th. Berlee, C. P. Spaansen, D. de Winter. S.D.A.P.: mevr. Bakker-Pieters, T. Hellinga. Vrijz.-Dem. Bond: S. Turkstra, D. Hoogen steyn. C.H.U.: C. Bastiaans. KIEZERS VAN GROOT BEVERWIJK Tracht door het rookgordijn van camouflage den waren achtergrond te zien van een grootsch opgezette poging tot het zaaien van verdeeldheid, teneinde de democratische regeerkracht van het tegenwoordige gemeentebestuur te breken. Brengt op 21 JUNI Uw stem uit op WILLEM VAN DOK, onzen wethouder van Openbare Werken en ons Beverwijksche statenlid. KIEST WILLEM VAN DOK, Mo. 1 van Lijst 2 Bezoekt de gratis filmvoorstelling hedenavond in het Kennemer Theater, waar de lijstaanvoerder spreekt. (Adv. ingez. Med.) Gevonden en verloren voorwerpen. Bij 6e politie zijn inlichtingen te bekomen om- tent onderstaande gevonden en verloren voor terpen: Gevonden: een duimstok, een zwart knip- föje, een belastingmerk in étui; een dop van een benzinetank; een rozenkrans; een rijwielbe- r^ngmerk; een postduif; een kam in étui; een pshngfuikeen damesrijwiel; een bruine porte- onnaie; een blauwe postduif; een aantal post- efs van 10 cent; een heerendas. Verloren: twee belastingmerken; een bruine -Ortemonnaie met inhoud; een matras; een bruin éhL P°rtemonnaie; een belastingmerk in daw' m -aan een veüiëheidsspeld; een bruine la«i6S ^ac®-handschoen; een kop van een fiets- toarn; twee schoolschriften. van de R.K. Staatspartij, die ons thans verwijt, dat „men natuurlijk weer niet tevreden is". De strijd, dien wij voeren is geen „strijd- Heeremans", maar het is een strijd voor de rechten der R.K. kiezers. Als dezen bepaald hebben, dat de heer Stevens of spr. zelf een goede plaats moeten hebben, dan zullen de heeren, die het „te zeggen hebben", zich daaraan hebben te houden. Het zal spr. altijd blijven spijten, dat de R.K. Staatspartij het kind van de rekening zal worden door het werk van verkeerde elemen ten, die de plaatselijke afdeelingen zijn binnen geslopen. Hierna memoreerde spr. nog de door hem gehouden interpellatie in de laatste raadsverga dering en de „schoolschoonmaaksterskwestie". Voorts heeft nog de de heer Stevens het woord gevoerd, die o.m. zeide: „Wanneer ik inderdaad gekozen mocht wor den en daaruit kan men concludeeren, dat ik niet voor „eigen standje" spreek ben ik be reid mijn plaats aan mijn opvolger op de lijst De heer Haver heeft de vergadering met een enkel woord gesloten. HEEMSKERK DE RAADSVERKIEZING. De SD. A. P. voor het eerst in den Raad DOOR DE R.-K. WERD EEN ZETEL VERLOREN. De uitslag van de op Woensdag gehouden stemming ter verkiezing van leden van den ge meenteraad is als volgt: Het aantal kiezers is 2224. Aan de stemming hebben deelgenomen 2121 kiezers; ongeldige stemmen 43, derhalve bedraagt het aantal geldige stemmen 2078. Het aantal raadszetels be draagt 11. Verdeeling over de lijsten: Lijst 1. R. K. Staatspartij: J. van Duivenvoorde R. Beentjes J. de Wit H. Vendel S. van der Kolk P. Klaase J. Henneman Jac. Castricum A. Th. Zuurbier W. Meijer M. Kunnen L. van Roon J. P. Baltus P. Veldhuis J. Th. van der Maat 1258 46 15 5 3 12 50 4 15 4 1 Lijst 2. Vrijz. Dem. en Chr. H. U.: R. W. A. Muijen Chr. van den Outenaar P. van den Born G. van den Outenaar P. J. van der Ploeg Jr. D. Wentink G. Klokman T. Wentink Lijst 3. R. K. Dissident" H. Lammers Nic. Henneman 1421 26 10 13 12 144 27 Lijst 4. S. D. A. P.: KL Klinkenberg A. Docter G. Huisman Th. Hartog 162 Kiesdeeler was dus 18810/11; 75 pet. van den kiesdeeler 141 30/44. Lijst 1: 7 zetels, overschot 98 7/11. Lijst 2: 1 zetel, overschot 165 1/11. Lijst 3: zetel, overschot 141. Lijst 4: zetel, overschot 162. De overschotzetels worden toegewezen aan respectievelijk lijst 2, 4 en 1. Gekozen zijn derhalve 8 R. K. Staatspartij; Vrijz. Dem. en Chr. H. U. en 1. S. D. A. P. Hier mede doet de S. D. A. P. voor het eerst haar in trede in den Gemeenteraad. Gekozen zijn: Lijst 1: J. van Duivenvoorde, R. Beentjes, J. de Wit, H. Vendel, S. van der Kolk, P. Klaase, J. Henneman, Jac. Castricum. Lijst 2: R. W. A. Muijen, Chr. van den Outenaar. Lijst 4: KI. Klinkenberg. Leden die voor het eerst in den Raad zitting nemen zijn: R. Beentjes, Jac. Castricum en KI. Klinkenberg. Niët-terugkeerende leden zijn de heeren: E. de Wildt, A. Th. Zuurbier en M. Kunnen, allen R.K. R.K. VOETBALVEREENIGÏNt?'A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.V.V.E. V.V.E. 2—A.D.O. 3 A.D.O. a—Vitesse a 2.30 uur. 2.30 uur. 1.uur. SANTPOORT Akim Tamiroff in „KozakkenbLoed", iLuxor Theater, Beverwijk^ ACTIE COMITé HEEREMANS. Gisteravond werd in 't Stationskoffiehuis een vergadering gehouden, welke uitging van het Actie-comité Heeremans. Als sprekers traden op de heeren J. Heeremans en S. P. Stevens, resp. met de onderwerpen „Wie zijn de brekers der eenheid" en „De belangen van den kleinen mid denstand". De bijeenkomst werd geopend door den heer H. Haver. Hierna was het woord aan den heer Heere mans. Spr. bracht eerst in herinnering het ver loop van de raadszitting van Dinsdag 6 Juni. Men heeft het spr. aangerekend dat hij in die zitting gevraagd heeft om een andere plaats. Was dit onjuist gehandeld? „Van bevoegde Ka tholieke zijde" was toch gezegd, dat ik had op gehouden lid te zijn van de R. K. fractie?' vraagt spr. Zijn rede vervolgende, zeide spr., dat men jaar geleden op dezelfde wijze den heer Hand- graaf wegwerkte als thans hem. Dit verwekte een storm van verontwaardiging. In dien tijd was spr. voorzitter van het actie-comité, dat den heer Handgraaf wenschte te behouden. Aan den fractie-voorzitter vroeg spr. toen naar „het waarom" der zaak, doch deze zeide, „dat dit niemand aanging". Acht jaar geleden kwam men uit met de vrije- lijst-Handgraaf. Deze lijst werd toen met woord en daad aanbevolen door één der kopstukken De rekening der provincie Noord-Holland. Een batig saldo van bijna IVi millioen gulden. Geü. Staten van Noord-Holland hebben aan de Prov. Staten ter goedkeuring aangebo den de rekening over het dienstjaar 1937. De gewone inkomsten hebben f 33.074.816,52 bedragen en de gewone uitgaven f 30.586.231,54 zoodat er dus een batig saldo van f 2.488.494,98 EXAMENS Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift „Over het electrisch geleidings vermogen van electrolyten, opgelost in binaire mengsels van organische vloeistoffen", de heer J. E. Garssen, geb. te Haarlem; en op proef schrift: „Het verband tusschen het gehalte en de intensiteit bij vonkspecta van legeeringen", de heer F. de Boer, geb. te Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen geologie: de heeren J. D. de Jong, en J. Heering en voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (1) mej. J. J. S. Engeler en de heer J. G. de Gruyter. Bevorderd tot arts: mej. S. M. van Dijk, Am sterdam, en de heeren J. A. Tehupeiory (Blinjoe, N. O. I.) en A. P. van der Wey, Sneek. Ge slaagd voor het artsexamen le ged.: mej. A. de Jong, Boornbergum, en de heeren W. Th. M. van Iersel, Waalwijk en C. B. Boeke, Schoorl. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het voorbereidend kerkelijk examen der heer H. van Niel te Haarlem, voor het cand. ex. geneeskunde slaagde mej. J. M. P. van Aalst te Bennebroek. Eindexamen afdeeling Gymnasium van het Christelijk Lyceum te Haarlem. Geslaagd voor diploma A de heeren M. J. J. Bonting, J. M. Brinse Bosgoed, G. J. Clay, D. H. van Daalen, J. H. van der Poel, J. W. M. van de Poll, J. F. van Woerden; voor diploma B mej. G. E. van Popta en de heeren A. Blom, J. D. Dengerink, C. D. Duyvendak. Verlengd examen 3. Afgewezen 4. R.K. Lyceum voor Meisjes. Van de afd. Middelbare Meisjesschool van het R.K. Lyceum voor Meisjes Sancta Maria werd het eindexamen met goed gevolg afgelegd door: Jopie van den Berg, Heemstede; Rie Bijman, Haarlem; Corrie v. Daatselaar, Overveen; Agnes Eldering, Sassenheim; Ine Francken, Acrden- hout; Mieke Harm, Heemstede; Kitty Hollander, Overveen; Annie de Hoog, Haarlem; Maria Hoo- genbosch, Zandvoort; To Hoogenbosch, Zand- voort; Willy Huiting, Haarlem: To Loomans, Heemstede; Spzette de Loor, Haarlem; Emmy Matla, Aerdenhout; Bep van Ravensberg, Haar lem" Mien Roozen, Haarlem; Annie Rijnja, Am sterdam; Janie van Saase, Vogelenzang; Trees van Vlijmen, Overveen; Marietje Warmerdam, Haarlem; Carla Wilde, Overveen; Bep Wijte, Haarlem. Afgewezen 1. Eindexamen Rijkskweekschool voor Onderwijzers- (essen) Haarlem. Geëxamineerd 2 candidaten. Geslaagd de da mes M. J. Tuxenius en G. J. H. Vos. Deze examens zijn hiermede geëindigd. Gemeenschappelijke examens voor akten van voorbereidend onder wijs (kleuteronderwijs). Geslaagd voor akte a: de dames: W. M. v. d. Linde te Beverwijk, R. Querido te Santpoort, M. Belle, K. Douglas, Broers en N. Volk, te Haarlem en M. G. Baay, te Heemstede. Allen waren leerlingen van den opleidingscursus Kle verlaan 79, Bloemendaal. Visscherij-examens. Geslaagd als stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen A. Bron van IJmuiden. Machinisten-examens. Voorjaarsexamens voor het diploma land- machinist. Voor het voorloopig diploma stoom- bedrijf slaagden de heeren D. Blok, Beverwijk, G. Goedkoop, Haarlem, J. Sala, IJmuiden. Voor het diploma a stoombedrijf slaagden de heeren: J. U. H. Schrik, Beverwijk en J. A. Ko ningstem, IJmuiden. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 15 JUNI Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „De familie Zangvogel", 8 uur. VRIJDAG 16 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kozakkenbloed" en „Sterrenparade", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „Drie mannen in de sneeuw", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De gemaskerde adelaar" en „IJsco-toeristen", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 15 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur, Rembrandt Theater: „De dans des doods", Tooneel: 5 Hotcha's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Havenkwartier" en „De school der misdaad". 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Drie blauwe jongens en een blond meisje". Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vry. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 16 JUNI Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 10—5 en 8—10 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en deé avonds,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5