VERWACHT WORDENDE SCHEPEN SletHt THALIA THEATER vertoont: „De rebel van Texas" en „De loop der tijden" no. 2. Het Thalia Theater vertoont deze week de groote avonturenfilm „De Rebel van Texas (The Texans) met Joan Bennett en Randolph Scott en in de overige rollen May Robson, Walter Brennan, Robert Cummings en Robert Barrat. Een der aangrijpendste hoofdstukken uit Amerika's boeiende historie: de grootste strijd van Texas' zonen en dochteren, die schouder aan schouder vochten tegen een corrupte re geering, tegen de verraderlijke aanvallen van moordende Comanches op het oorlogspad, tegen alles verwoestende prairiebranden, tegen het noodlot zelf, is door Paramount tot nieuw leven gebracht in dit glorieuze epos. Als extra attractie vertoont Thalia de tweede editie van „De Loop der Tijden" (The march of time). Als eerste episode „Valsch geld cen trale". Joan Bennett en Randolph Scott in „De rebel van Texas". In Washington bevinden zich de bureaux van den eenigen man die den President der V.S. bevelen kan geven. Deze man is Frank J. Wilson, hoofd van den Geheimen dienst. Juist tegenover zijn bureaux bevindt zich het Witte Huis, dat door geen President zonder Wilson's toestemming verlaten mag worden, want de Geheime dienst is verantwoordelijk voor de veiligheid van het staatshoofd. Wilson en zijn mannen hebben bovendien toezicht op het drukken van de Staatspapieren, zonder dat de employés der staatsdrukkerij kunnen vermoeden welke van hun collega's tot Wilson's mannen behooren. De episode gunt ons daarna een blik in de werkzaamheden der Amerikaan- sche recherche en onthult hier o.a. het vernuf tige en zakelijke systeem volgens hetwelk deze organisatie te werk gaat om de natie te bevei ligen tegen valsche munterij. Het sobere en geharde Finland, eens een provincie van Rus land. is het onderwerp van de tweede episode van De Loop der Tijden. De derde en laatste episode in dit deel is „Kankerbestrijding". Aan de medische faculteit studeeren duizenden jonge menschen, die de doctoren, chirurgen en geleerden van morgen zullen zijn. Zij zijn de erfgenamen van een medische kennis, die er gedurende de laatste kwart eeuw in geslaagd is den gemiddelden levensduur van den mensch met 10 jaar te verlengen. De grootste ambitie van eiken jongen student is de lijdende menschheid te dienen en de medische wetenschap nog verder vooruit te helpen door het antwoord te vinden op de vele vraagstukken die nog onopgelost zijn. Al bij al weer een interessant programma. REX THEATER vertoont Sergeant Berry met Hans Albers. Hieronder volgt de inhoud van deze span nende film: Berry is een brave politieagent uit Chicago, een der velen, die dagelijks trouw hun plicht doen, zonder hierbij ooit op den vorgrond te treden. Zijn superieuren zijn met hem te vreden, zooals zij over het geheele corps te vreden zijn, allemaal flinke kerels, die als het noodig is, tot groote dingen in staat blijken. Maar ja, als niet toevallig iets bijzonders ge beurt, dan is tenslotte een politieman ook maar een ambtenaar, die op zekeren leftijd met pensioen gaat en al spoedig vergeten is. Het toeval, dat heeft de politieman vooral noodig. Er is een groote belooning uitgeloofd voor de arrestatie van twee beruchte typen uit de onderwereld van Chicago en Berry oor deelt heel terecht: „Dat zou een groot toeval moeten zijn!", maar twee straten verder wacht dit toeval op hem. Uit een taxi stappen een paar heeren, die bij het zien van sergeant Berry, dadelijk hun revolvers trekken en Berry moet wel uit zelfverdediging terug schieten. waarbij een der aanvallers doodelijk gewend wordt. Deze blijkt een der gezochte mannen te zijn, die meenende, dat zijn kame raad hem verraden heeft, aan Berry diens verblijfplaats opgeeft, waardoor het onzen sergeant gelukt, ook den anderen te arres teeren. Berry heeft zijn belooning verdiend en wat nog meer zegt, zijn naam is geraakt. Ofschoon Berry zijn chef er van overtuigen wil, dat alles zoo vanzelf gegaan is en hij niets bij zonders gepresteerd heeft, luistert deze niet naar hem, benoemt hem tot inspecteur van de geheime recherche en geeft hem een zeer belangrijke opdracht. Berry heeft zich de haat van de heele onderwereld op den hals ge haald en zijn chef oordeelt het beter, dat hij tijdelijk uit Chicago verdwijnt. Daarom zendt men hem naar de Mexicaansche grens, waar een gevaarlijke smokkelaarsbende onschade lijk gemaakt moet worden. In Mexico vinden wij onzen Berry terug onder den naam van Mackie Brown, van beroep ingenieur. Het is alweer het toeval, dat onzen held tot het sue ces voert. Reeds den eersten dag van zijn aankomst in Mexico, komt hij in aanraking met eenige dezer bendeleden en zonder, dat hij het wil. wordt hij aan de heele bende, die zich met het smokkelen van cocaïne bezig houdt, voorgesteld. Ook daar doet hij prachtig werk en de be looning. de bevordering tot luitenant en een lieftalliee bruid laat niet lang op zich wach ten. Ongeval aan boord van Lithausch stoomschip. Aan boord van het van Amsterdam naar zee bestemde Lithausche stoomschip Kretinga heeft gistermiddag een ernstig ongeval plaats gehad. Voor het invaren van de Middensluis, alhier, had een machinist het ongeluk met een hand in de machine te geraken waarbij een zijner vingers afgeknepen werd. De inmid dels gewaarschuwde arts, Dr. D. v. d. Kooi verleende de eerste hulp waarop de man met een auto naar het Anthonius Ziekenhuis ge bracht werd voor verdere behandeling. AANGEKOMEN. 14 Juni: Carducci s.s. Antwerpen Dupleix s.s. Antwerpen Tjikandi m.s. Hamburg Gruno m.s. Londen Orpheus s.s. Valencia Kronos s.s. Lissabon 15 Juni: Tynningö s.s. Lulea Sandhill m.s. Newcastle British Zeal m.s. Texas City IJstroom m.s. Leith Atlas m.s. Fowey Tamworth s.s. Newcastle Oise m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Regeja m.s. Londen Hendrilca Johanna m.s. Hamburg Hercules s.s. Hamburg Waldstraut Horn s.s. Curagao Sturmfels s.s. Basrah The President s.s. Swansea VERTROKKEN. 14 Juni: Carl Henckel s.s. Methil Maria Toft s.s. Oostende Hebe Nobel m.s. Exeter Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Vaering s.s. Gdynia Pluto s.s. Kopenhagen Wilbo m.s. Londen Trajanus s.s. Hamburg Waterland s.s. Hamburg 15 Juni: Ella s.s. W. Hax-tlepool Amstelland s.s. Zuid Amerika Scheepsbouw voor buitenland. Dezer dagen is met gunstig gevolg de modern gebouwde zeemotorsleepboot werfbouwnummer 716 te water gelaten bij de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek 't Hondsbosch, te Alkmaar. De sleepboot welke voor Venezolaansche rekening gebouwd wordt in tropenuitvoering is voorzien van een 100 e. P. K. 2-cylinder Krom hout Scheepsdieselmotor, voorts uitgerust met een complete electrische lichtinstallatie. De boot, welke ook passagiers vervoeren kan, is speciaal gebouwd voor zware sleepdiensten. Sleepreis. Het met gebroken schroefas op de Noordzee ronddrijvende Portugeesche stoomschip Gon- calo Velho is dezer dagen door de zeesleepboot Holland van de firma Doeksen opgepikt en be houden te Hamburg binnengebracht. Het schip zal aldaar de lading lossen waarop het in het droogdok geplaatst zal worden om de bekomen schade te repareeren. Behouden gearriveerd. Het nieuwe motorschip Tjitjalengka van de Java China-Japan Lijn, dat 6 Mei 1.1. van hier via Zuid-Afrika naar Ned. Indië vertrok, i: Woensdag j.l. behouden op de plaats van be stemming, Batavia, aangekomen. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van kapitein A. Boerma te Groningen bij de N.V. Scheepswerf Delfzijl v/h. Gebrs. Sander te Delfzijl nieuwgebouwde motorschip Banka is Dinsdag j.l. met goed ge volg te water gelaten. Het schip heeft een dead weight van circa 325 ton en zal worden uitge rust met een Bronsmotor van 195 P.K. Na deze tewaterlating werd direct een aan vang gemaakt met de kiellegging voor eenzelfde schip voor rekening van kapitein J. Hoving, eveneens te Groningen. IJzerverscheping naar Italië. Woensdag arriveerde het Itahaansche stoom schip Carducci van Antwerpen aan het Hoogovenbedrijf, alhier, om een volle lading piekijzer in te nemen voor Genua. Sedert langen tijd heeft een dergelijke ijzerverscheping naar Italië niet plaats gevonden. Wel kwam er zoo nu en dan in den laatsten tijd een schip van de K. N. S. M. aan genoemd bedrijf aan om een partij ijzer bij te laden. Ertsaanvoer. Met het Zweedsche stoomschip Tynningö werd gisteren een lading ijzererts aangevoerd van Lulea voor het Hoogovenbedrijf, alhier. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoed naar Batavia vertrokken Nederlandsche motorschip Johan van Oldenbarnevelt passeerde Woensdagavond het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,3 Meter. BETERE HARINGVANGSTEN. Na een vrij lange periode van zeer geringe haringvangsten waren de berichten van Don derdagmorgen uit zee gunstiger. De hoogste vangers waren de KW 176 met 24 kantjes en de KW 167 met 18 kantjes. Beide schepen visch- ten 35 mijl Oost ten Noorden van Paterhead. In hun nabijheid vischten de Scheveningsche log gers SCH 210 en SCH 399, die ook gevangen hadden en bezig waren met kaken. VERGADERING C. B. P. T. T. De afdeeling Kennemerland van den C.B.P. T.T. houdt Dinsdag 20 Juni a.s. een ledenver gadering in de bovenzaal van café Centraal. O.m. zal de voorzitter een kort verslag uit brengen van het congres, dat in Mei jl. door den C.B.P.T.T. te Scheveningen werd gehouden. Eveneens zal de candidaatstelling voor de ver kiezing van een lid van het hoofdbestuur be sproken worden. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Agnita (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Clytoneus (Eng.) x) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Dorine (Fr.) Deucalion (Ned.) Dora Ahrens (Du.) Eriksborg (Zw.) Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Fritz Schoob (Du.) Ferrum (Fin) Gerania (Zw.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Kiruna (Zw.) Lowestoft Trader (Eng.) Llanashe (Eng.) Lüneburg (Du.) Melissa (Ned.) Merope (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Maud (Noor) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Oleum (Ned.) Perseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Socrates (Ned.) Salawatl (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk Ned. Simaloer (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x) Spidola (Lett.) Theseus (Ned.) Triton (Ned.) Parakan (Ned.) x) Titus (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Trajanus (Ned.) Ton S. (Ned.) Ulysses (Ned.) Westland (Ned.) x) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Chili Japan Houston Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili Batavia La Plata Pto Barrios Santos Casablanca Bourgas Abö Hernösand (v. Harlingen Santos Ned. Indie Abö Stockholm Ornskoldsvik Ned. Indië Ned. Indië Z. Afrika Batavia Narvik (v. IJm.) Lowestoft Durban (v. IJm.) Ned. Indië Kiel West Indië West Afrika Midd. Zee Batavia Abö Zuid Afrika West Indië Danzig Hamburg Kopenhagen Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië Batavia West Indië Ned. Indië La Plata Batavia Midd. Zee Japan Ned. Indië Malta Hamburg Riga Stettin Midd. Zee Batavia Midd. Zee Alexandrië La Plata Hamburg Britonferry Bourgas B. Aires Hamburg 19 Juni 17 Juni 10 Juli 20 Juli heden 1 Juli 23 Juni 9 Juli heden 19 Juni 23 Juli heden heden 18 Juni 21 Juni 10 Juli 5 Juli 22 Juni heden 21 Juni 23 Juli 18 Juni heden 30 Juni 17 Juni 7 Juli 20 Juni heden 19 Juni 29 Juni 30 Juni 27 Juni 11 Juli 19 Juli 22 Juni heden 26 Juni 18 Juni 14 Juli 17 Juni 18 Juni 20 Juni 20 Juni 17 Juni 16 Juni 18 Juni 20 Juni 7 Juli 25 Juni 15 Juni te Delfzijl. 13 Juni te Port Soedan. 14 Juni te Panillac. 16 Juni van Antwerpen. 9 Juni te Antofagasta. 7 Juni van Buenos Aires. 13 Juni te Talcahuano. 14 Juni van Zanzibar. 10 Juni te Callao. 10 Juni van Gibraltar. 31 Mei van B. Aires. 13 Juni van Barbados. 13 Juni vertrokken. 8 Juni vertrokken, in lading. 6 Juni vertrokken. 7 Juni vertrokken. 15 Juni te Huil. 12 Juni van Batavia. 8 Juni vertrokken. 9 Juni vertrokken. 12 Juni vertrokken. 11 Juni te Marseille. 7 Juni van Colombo. 13 Juni van Pt. Soedan. 11 Juni van Pt. Said, in lading. 16 Juni vertrokken. 8 Juni van Dakar. 13 Juni van Soerabaya. 16 Juni vertrokken. 10 Juni van de Azoren. 8 Juni van Pt. Bouet. 8 Juni te Fiume. 14 Juni vertrokken. 8 Juni vertrokken. 10 Juni van Dakar. 15 Juni van de Azoren. vertrekt 17 Juni. 16 Juni vertrokken. 16 Juni vertrokken. 2 Juni van Sabang. 6 Juni van Colombo. 14 Juni te Piraeus. 10 Juni vertrokken. 3 Juni te Batavia, vertrekt 17 Juni. 7 Juni van Barbados. 9 Juni van Gibraltar, in lading. 10 Juni van Pt. Said. 13 Juni van Tunis. 12 Juni te Manilla. 11 Juni van Sabang. 15 Juni van Finisterre. vertrekt 17 Juni. 14 Juni vertrokken. vertrekt 17 Juni. 14 Juni te Izmir. 12 Juni van Gibraltar. 12 Juni van Ouessant. 11 Juni van Famagusta. vertr. 18 Juni v. Rosario. vertrekt 17 Juni. 17 Juni vertrokken. 12 Juni van Gibraltar. 12 Juni te Santos, vertrekt 24 Juni. 7 Juni van Bahia. Schepen voorzien van een x) zijn grootet dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Scène uit de film Sergeant Berry, welke in Rex Theater te IJmuiden vertoond wordt. J. J. H. Mertens verlaat IJmuiden. De damclub IJmuiden heeft de laatste jaren nog al eens een speler van het eerste tiental door verhuizing enz. verloren. Thans is het de heer J. J. H. Mertens, die drie jaar in het eprste tiental voor D.C.IJ. is uitge komen, die door verhuizing naar Den Haag de gelederen van D.C.IJ. gaat verlaten. Dit betee- kent een geducht verlies, daar de heer Mertens met het a.s. seizoen, bord 2 in het hoofdklasse tiental zou bezetten. Het vertrek van den heer Mertens zal boven dien wel tot gevolg hebben, dat een einde komt aan de suprematie van IJmuiren in de compe titie van Noord-Holland. Deze strijd wordt nu weer een „open" strijd. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Mer tens ook in de Haagsche damwereld een be langrijke rol zal spelen. Openbare Vergadering der S. D. A. P. Hoogovens Hoogovens Zweedsch Italiaansch s.s. s.s. Tynningö Carducci Lulea Antwerpen erts laden De a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Donderdagavond had de federatie Velsen der S.DA..P. in „Ons Huis" een openbare ver gadering belegd in verband met de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Toen de federatie-voorzitter, de heer N. W. van Nifterick, de bijeenkomst opende was de zaal behoorlijk bezet. De her P. F. C. Roelse ving aan er op te wijzen, dat als we de propaganda van nu en 4, 8 of 12 jaar geleden vergelijken er nog maar weinig veranderd is in de beloften der politieke groepjes. Het is te hopen dat de kiezers hun verstand gebruiken en zich niet wagen aan het stemmen op deze onbeduidende groepen, die als eenlingen geen taak hebben in het bestuur van een gemeente. Steeds meer gaat het beleid van het besturen van een ge meente en van den staat langs eenzelfde lijn. Daarom noemt spr. deze verdeelende groepen. Zij werken het ondermijnende gewroet van de N.S.B. en andere totalitaire stoomingen in de hand. In dit verband wees spr. ook op het bestaan der z.g. regenboogfractie en niet minder op het verschijnen van de dissident-groep der R.K. in deze gemeente. Hiertegen moeten we scherp stelling nemen, zegt de her Roelse. Dergelijke toestanden kunnen nooit een be vordering der democratie of parlementair werken ten goede komen. De financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeente vond evenmin genade in de oogen van den spreker. Wanneer de sociaal democratische invloed in de gemeenteraden versterkt wordt zal de regeering zeker hier haar conclusie uit trekken. De heer Roelse riep het gehoor op zich te wapenen tegen het binnendringen der fascis tische stroomingen in ons land. Er vallen voor ons groote cultureele waarden te verde dingen zei spr., die wees op wat er in Duitsch- land gebeurd was. De liefde tot de vrijheid is ieder mensch ingegeven, zeide Vliegen en dit is inderdaad een groote waarheid. Ook de verhouding tusschen het Christendom en de socialistische gedachte behandelde spr.. Om tegen het bedreigende fascisme weerbaar te zijn moet ons volk zelf weerbaar zijn. Dit houdt in, dat er in het democratische Neder land geen misstanden mogen zijn, die de meer wankelen onder ons, rijp zouden maken voor invloeden van zekere zijde. Hoe de S.D.A.P. zich haar groei voorstelt en hoe het zich de toekomst van de beweging indenkt, zette spr. uiteen. „Het algemeen be lang moet onze doelstelling zijn, de belangen van het gemeenebest komen eerst". Dat het terrein voor de werkzaamheden tot het ver breiden der socialistische idee daarmede be langrijk uitgebreid is, spreekt in dit verband vanzelf, zei spr. Daarom moeten we allen ten krachtigste medewerken aan den uitbouw der S.D.A.P., betoogde de heer Roelse, die daarna zijn groote vertrouwen in het beleid van den wethouder van Sociale Zaken, de heer W. F. Visser, uitsprak. Deze laatste verkreeg hierop het woord: hij neemt de diverse strooibiljetten-met-aan beveling voor de evenzoo diverse politieke par tijen onder de lc-upe. Met name de beloften der C.H.. die speculeeren op belastingverla ging, criticeert spr. Om in dezen tijd met zijn verschillende wetten op de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente met het woord" belastingverlaging te schermen is kiezersbedrog, zegt spr., vooral nu de gemeente Velsen zoo erg aan den grond zit. Het openbaar onderwijs is naar beneden getrokken door Oud en Marchant. En nu komen de V.D. op voor het openbaar onder wijs, roept spr. De leniging der gevolgen var de werkloosheid heeft ook onder het beleir van een VJ).-minister een geduchten knauv gekregen; evenzoo worden de onderwerpen werkvershcaffing en financieele politiek door den heer Visser uitvoerig besproken. Het Communistisch manifest onderwerpt spr. eveneens aan critiek. Hij wijst op der raad van Finsterwolde, die in meerderheid communistisch georiënteerd was en in hun beleid daar toch wel heel anders deden dan wat men uit dit manifest wel zou kunnen •oncludeeren. VRIJZINNIG DEMOCRAAT Lijst 8 1. A. 5. VAN LEUSEN, Velsen. 2. R. VERBEEK, Santpoort. 3. P. VINKE, IJmuiden. 4. G. MEERMAN, IJmuiden-Oost. ACTIEVE GEMEENTE-POLITIEK tot verbetering der bestaansvoorwaarden van den middenstand. (Adv. Ingez. Med.) De Neutrale Partij had via den heer W. van Heijst slechts oog en oor voor de bouwers. Het eerste voorstel van opbouw of verbete ring moet uit dien hoek nog komen. Zij kun nen zonder een program alle kanten uit en zonder deze noodzakelijke richtlijnen heeft men immers geen houvast. In de gemeente Velsen bevinden zich werk- objecten tot een bedrag van f 3 millioen, zegt de heer Visser en het is de taak voor een ieder die het goed meent met de gemeente en haar inwoners te zorgen, dat dit werk wordt uitgevoerd. Hiervoor strijdt de S.DA.P. evenals voor een verbetering der volkshuis vesting. Ook dit laatste zal in de toekomst meer dan ooit aan de orde moeten komen in deze gemeente, zegt spr., die hierover gedo cumenteerd materiaal ter tafel brengt. De heer Visser behandelt het verleden van de partij in deze gemeente en het beleid van Sociale Zaken gedurende de laatste 4 jaar, waarbij hij er op wijst, dat zelfs de Commu nistische partij hierop geen critiek had van 19351939. Maar daarom is spr. niet ten volle tevreden. Niet over de organisatie, die is prima. Maar den vorm van uitkeering kan geen genade in zijn oogen vinden; er is be hoefte aan kleeding en dekking; in vele ge zinnen heerscht bittere armoede. Ook hier wijst het S.D.AJP.-program wegen aan ter verbetering. Niet minder zwaar als de arbeidersklasse gaat de middenstand gebukt onder het leed van de crisis. Het Borgstellingsfonds heeft reeds veel van dit leed kunnen verzachten, zegt spr. Het vechten voor een bestrijding der werkloosheid weegt bij de S.D.A.P. zeer zwaar. Het Plan van den Arbeid wordt reeds vol komen in het gelijk gesteld door het rapport van den Hoogen Raad van Arbeid, dat o.m. uitwijst, dat er een. permanent getal werke- loozen zal blijven van ongeveer 180—270.000. En de middelen ter bestrijding ervan werden aangegeven in het Plan, dat de eenigste manier is om 's lands toestand te saneeren. Dat is het dienen van het algemeen belang en het is de S.D.A.P. die hierin de weg wijst, eindigt spr. zijn betoog. Ten slotte sprak de heer Wim Thomassen over het verminderen van de belangstelling in de laatste jaren voor de gemeenteraads verkiezingen. De aandacht van de buiten wereld concentreert zich meer op den inter nationalen politieken toestand. Het is meer en meer geworden een vraag van oorlog of vrede, van vrijheid of onrecht. En toch hangt dit alles nauw samen met een goede en geordende samenleving in ons land. Spr. richtte zich in krachtig betoog tegen de oorlogsdreiging uit de totalitaire landen. Hoe onbetrouwbaar deze in de huidige samen leving zijn blijkt uit de feiten der fascistische interventies in Spanje. Steeds weer richtte de aanval van het fas cisme zich op de soc. dem. Spr. werpt m dit verband een terugblik op de feiten der laatste jaren. Hoeveel „tegenwind" heeft ae soc. dem. al niet moeten ondervinden. Bh hoe hebben de laatste Statenverkiezingen uitgewezen, dat de S.DA.P. onverzwakt staat. De situatie, waarin wij verkeeren, zooweljn gemeente als in staat, vraagt niet om de ee of andere gewichtige persoonlijkheid, maa om een krachtig bestuur teneinde ons ïana uit het moeras der crisis te halen, en om oen strijd tot herstel van de volkskracht in derland actief te kunnen voeren. Uitvoerig bespreekt de heer Thomassen a politieke situatie in Nederland en wekt m vergadering op de S.D.A.P. in haar strijd om gerechtigheid en menschenliefde te Daarna bestend er gelegenheid tot gedacn- tenwisseling, waarna sluiting. Drankwet. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van A. van beroep koopman, wonende te velsen een verlof B, voor den verkoop van uitsluitena alcoholvrijen drank in de benedenvoor- en - nedenachterlocaliteit van het perceel buurtstraat no. 6 te Velsen. t Vóór 28 Juni 1939 kan een ieder tegen w verleenen van dit verlof schriftelijk bezvvr bij Burgemeester en Wethouders voorn inbrengen. SANTPOORT Niet fietsen op het Kerkpad. De politie heeft proces-verbaal tegen een 15-tal wielrijders wegens het üerua van het Kerkpad te Santpoort

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2