i LIJ S T 7 RIJ KENS; VELSEN Kiest Willem van Dok, No. 1 van Lijst 2 J Stemt daarom allen op 21 Juni EEN ONZER CANDIDATEN, MANNEN i met EIGEN INZICHT en ONAFHANKELIJKHEID, UW MANNEN. KIEZERS VAN BEVERWIJK /cheep/ IT'JMN.CÏNS JU. ftaxm Gemeentebelang 3x. Mlan Onze candidaten voeren GEEN PARTIJPOLITIEK, bevorderen uitslul- Vtó 1 tend het GEMEENTEBELANG, een GOED FINANCIEEL BELEID, WELVAART ÏJ voor onze gemeente, UW BELANG. J. C. Schaap - JStaauw - 31. u.d. Jiclh - Ji. JiteiH f. 31. Jonkhcec (Adv. ingez. Med.) De eerste tuinboonen aangevoerd. Nog steeds weinig bloemkool. De aanvoeren der verschillende producten namen in de afgeloopen week weer in flinke mate toe en de veilingen beginnen weer een echt zomer beeld te vertoonen. Ook het aan bod van aardbeien was deze week al van be duidenden omvang. De wij zo van verpakking onderging een verandering. Een groot gedeelte van den aanvoer werd in de zgn. chips of sloffen aangeboden. Het verloop van den handel was behoudens enkele uitzonderingen, over het algemeen niet onbevredigend. Tot die uitzonderingen be hoorden de hoofdproducten. Sla, die thans in massa wordt aangevoerd, daalde zoodanig in prijs, dat do meeste partijen zich zoo ongeveer om de minimumprijzen bewogen. Doordat voor de fabrieken flinke hoeveelheden werden af genomen kon de aanvoer nog steeds geplaatst worden. De noteeringen, die Vrijdag en Maan dag nog gangbaar waren, liepen uiteen van f 0 50—f 1.60, doch kwamen later niet hooger dan f 0.50—f 1.00 per 100 stuks. Ook was deze week de markt ruim voorzien van postelein. Daardoor kon ook dit artikel niet tot prijs verbetering komen. Naar kwaliteit varieerden de noteeringen van 20—32 ct. per kist. Rabar ber had geregeld een willigen handel met tot Maandag goede prijzen, doch deze konden zich op de veiling van Woensdag niet hand haven. Of het koelere weer hieraan bijdroeg is niet onmogelijk, maar de noteeringen die steeds naar soort en kwaliteit wisselden van 4_7 ct., konden het dien dag niet hooger brengen dan van 2V2—5 ct. per bos. Bospeen kon geregeld behoorlijke prijzen handhaven. Op sommige dagen kwam dit pro duct in aanmerking voor export. De partijen die hiervoor in aanmerking kwamen profiteer den hierdoor van gunstige prijzen. Naar kwa liteit liepen de prijzen uiteen van 8—14 ct. per bos. Het aanbod van asperges bleef in de af geloopen week nog onveranderd, ofschoon voor dit artikel het einde van den oogst al weer nadert. De langste dag, 21 Juni, is hiervoor zoo ongeveer de tijd, dat de oogst als geëin digd wordt beschouwd. Peulen kwamen heel wat ruimer los. Hiervan werden al flinke par tijen aangevoerd. De prijzen konden zich voor de goede kwaüteit handhaven op een peil van 20—25 ct. per K.G. Eveneens namen doppers een ruimer plaats in. Ook van dit product breidt de aanvoer zich geleidelijk uit. Hiervoor waren de noteeringen in het laatst der vorige week echter nog heel wat beter toen nog van 24—30 ct. per K.G. werd besteed. Deze notee ringen kwamen Woensdag op 15—24 ct. per K.G. Tuinboonen waren als eerstelingen ook weer van de partij en werden verhandeld van 11—12 ct. per K.G. De aanvoer van bloemkool valt tot heden nog niet mee en bepaalt zich tot kleine partijen. Voor goede kwaliteit wor den mooie prijzen betaald, die schommelen van 15—22 ct. per stuk. Met den tomatenaanvoer gaat het ook nog langzaam aan. Naar soort stonden de prijzen zoo ongeveer van 2038 ct. per K.G. De aardbeienhandel hacl in de afge loopen week een gunstig verloop. De goede kwaliteit maakte behoorlijke prijzen. Voor doosjes liepen de prijzen in het laatst der vorige week uiteen van 1834 ct. en stonden op Woensdag van 1227. Voor groote sloffen, die ook reeds Vrijdag j.l. werden aangevoerd, waren toen de noteeringen van f 1.35—f 1.80, doch deze stonden op de laatste veiling van f 1.00—f 1.40. JAARVERGADERING KONINGINNEDAG. De Vereeniging „Koninginnedag" houdt op Donderdag 22 Juni haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van seretaris en penningmeester en een be spreking over de a.s. te vieren feesten. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 16 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kozakkenbloed" en „Sterrenparade", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „Drie mannen in de sneeuw", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De gemaskerde adelaar" en „IJsco-toeristen", 8 uur. ZATERDAG 17 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kozakkenbloed" en „Sterrenparade", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „Drie mannen in de sneeuw", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De gemaskerde adelaar" en „IJsco-toeristen", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 16 JUNI Frans Hals Theater: „De zoon van Franken stein", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Vernon and Irene Castle". Tooneel: The Kadex Four. 2.30, 7 en 9-15 uur. Luxor Theater: „De gouden kooi", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Pacific liner" en "Hotel Sacher", 2 en 8.15 uur. Moviac: „Drie blauwe jongens en een meisje" geprolongeerd. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van Werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 «ur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 8—10 uur. ZATERDAG 17 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 10—5 en 8—10 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be- r>V(; 's Maandags. Toegang vrij. ftn j *na Diorama's> Schotersingel 117a, Ge- Peud eiken werkdag (behalve Vrijdags van *—0 en 7—9 uur. Huisvrouwen hielden een mode show. Van zelf gemaakte japonnen. Donderdagmiddag werd in het Kennemer Theater een mode-show gehouden voor de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Aan deze mode show, welke door de leden verzorgd werd was een prijsvraag verbonden. De voorwaarden hiervoor waren, dat de japon door de draag ster zelf vervaardigd moest zijn, terwijl de prijs een bedrag van vijf gulden niet mocht overschrijden. De middag werd geopend door de presidente Mevrouw Moensv. d. Veen, die de aanwezigen en in het bijzonder het bestuur van de afd. Velsen welkom heette. Verder uitte spreekster haar voldoening over de buitenge woon goede opkomst. Dit is, aldus Mevr. Moens, voor het bestuur wel het bewijs, dat een middag als deze door de leden wel gewaar deerd wordt. Hierna werd een aanvang met de show ge maakt. De jury bestond uit mevr. Boerlage- de Koningh, mej. G. Bat-tem, leerares in de Naaldvakken aan de Gem. Huishoud- en In dustrie-school en den heer P. Stoutenbeek. Aan de prijsvraag was een viertal fraaie prij zen verbonden, waarvan er drie door de jury werden toegekend, terwijl de vierde een z.g. publieksprijs was. Bij de show was voor „Elck wat wils", luchtige zomerjaponnetjes zoowel als meer gekleede japonnen en daar alles in de puntjes verzorgd was, had de jury geen gemakkelijke taak. Onder de -geëxposeerde mo dellen was o.a. een gekleede blauwe stoffen japon, bewerkt met witte bloemen, die zeer chique aandeed. Verder was er nog een japon van moderne gebloemde streep, welke hoog met een boordje sloot, dat op den rug dicht- gestrikt werd. Ook een japon met de zeer mo derne kantgarneering aan den onderzoom, be nevens een corsage van hetzelfde kant ont brak niet. Verder wekte een luchtig zomer- toilet met een van dezelfde stof gegarneerden hoed de bewondering der aanwezigen op. Na dat nog verschillende dames buiten mede dinging japonnen gedemonstreerd hadden maakte mevrouw Boerlage den uitslag bekend. De eerste prijs was gewonnen door Mevrouw Teunissenvan Es die tevens beslag op den publieksprijs legde. Mevrouw Smit van Hasselt won den tweeden prijs, terwijl de derde prijs aan Mevrouw Kruk—Groenhof f werd toege kend. Mevrouw Bos kreeg een eervolle ver melding. In de pauze werd een thé-complet aangeboden Muzikale medewerking verleende de heer Belinfante. Met het Wilhelmus werd deze goedgeslaagde mode-show, waarop het bestuur met voldoening kan terugzien, ge sloten. Openbare Verkooping. In het veilinggebouw „Centrum" werden Donderdagmiddag ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het openbaar geveild de volgende onroerende goederen: 1. Huis en erf aan den Arendsweg no. 159, groot 184 c.A., behoorende tot de nalaten schap van den heer P. M. Bersee. G. Henneman, alhier, f 2830. 2. Dubbel woonhuis aan den Arendsweg 171 en 173, groot 515 c.A., behoorende tot dezelfde nalatenschap. N. Tervoort alhier f 4480. 3. Vijf woonhuizen en erven te Beverwijk aan de Kerkstraat 52 tot en met 60. groot 465 c.A. P. Liefting, Castricum f 1825. Huis en erf aan den Groote Houtweg, groot 132 cA. P. Liefting, Castricum f 1950. 5. Huis en erf aan den Groote Houtweg 72, groot 132 c.A. Opgehouden f 1500. 6. Huis en erf aan den Kees Delfsweg, groot 175 cA. P. Liefting, Castricum, f 2503. 6. Twee woonhuizen aan de Assumburg- straat 1 en 3, groot 227 cA. P. Liefting, Castricum f 1960 per stuk. De perceelen 3 tot en met 6 waren eigen dom van den heer D. Maks, 7. Huis aan de Stunipiusstraat 110. 43, groot 237 c.A., eigendom van de familie v. d. Ploeg. P. Liefting, Castricum f 4960. Een vroolijke avond in Luxor. Ontspanning voor de militairen. In het Luxor Theater is gisteravond dooi de commissie voor ontspanning wederom een ontspanningsavond georganiseerd voor de militairen, die evenals de vorige avonden weer in flinken getale aan de uitnoodiging ge hoor hadden gegeven. Medewerking aan dezen avond verleenden de Hoogovenkunstkring, de humorist-conferen cier Leo Peelen en de mondharmonica-club „The Mixing Boys". De voorzitter van den Hoogoven Kunstkring de heer Collard, verwelkomde de militairen en verklaarde, dat evenals andere vereenigingen ook de Kunstkring gaarne medewerking aan dezen avond had verleend. De Hoogoven Kunstkring opende het pro gramma met den Huldigingsmarsch van Grieg en besloot het eerste optreden met L'Arlésienne Suite van G. Bizet. Het hoeft wel geen betoog, dat de goed op dreef zijnde kunstkring een stormachtig succes behaalde, hetgeen ook welverdiend was. Vervolgens werd de aandacht gevraagd voor het optreden van Leo Peelen, die met zijn repertoire de stemming in de zaal nog meer verhoogde. Zijn conferences en liedjes sloegen geweldig in en al gauw werden de refreintjes uit volle borst meegebruld. Een daverend ap plaus beloonde Leo Peelen voor zijn pres taties. Ook de mondharmonicaclub „The Mixing Boys" behaalde met haar populaire liedjes enorm veel succes. Na de pauze waarin de militairen werden onthaald op een verfrissching, werd het af wisselend e programma voortgezet, dat zeer in den smaak viel. De Beverwijksche Radiocentrale luisterde de pauzes op met populaire plaatjes en hielp er aan mede om de vroolijke stemming tot het einde te bewaren. JAARVERGADERING ALGEMEEN BURGER ZIEKENFONDS. Gisteravond hield het Algemeen Burger Ziekenfonds zijn jaarvergadering in de boven zaal van hotel Ter Burg. De voorzitter, de heer Ph. M. Pattes, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom waarna de se cretaris, de heer A. Mak, het jaarverslag uit bracht. Uit het financieel verslag van den penningmeester, den heer R. J. Vos bleek, dat over het boekjaar 1938 de ontvangsten aan premie circa f 4000 bedroegen, terwijl de verlies- en winstrekening sloot met een batig saldo van f 474,64. welk winstsaldo in het reservefonds zal worden gestort. Nadat het rapport van den Raad van Toezicht was uit gebracht, werd den heer Vos onder dank de charge verleend. Hierna volgde bestuursver kiezing. Aan de beurt van aftreden was de voorzitter, de heer Pattes, die met algemeene stemmen herkozen werd. Ook de heer W. de Groot, die als lid van den Raad van Toezicht periodiek moest aftreden, werd met algemeene stemmen herkozen. De aftredende leden van de Commissie van Arbitrage, de heer en G. van Eek, T. Romeyn en J. J. Romunde werden herbenoemd. De voorzitter wekte de leden op om krachtig mede te werken aan den groei van het fonds en het bestuur bij de propaganda krachtig te steunen. DE ZOMERCOMPETITIE VAN SANS ATOUT. De bridgeclub „Sans Atout" heeft een begin gemaakt met de wedstrijden voor de zomer competitie. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: Eerste ronde: Team I: J. BosG. de Boer en de heer en mevr. Van Amstel wint met 28 tegen 4 m.p. van team II: A. en C. Hoogeboom en J. Broek huizen—J. Klaver. Team II: J. DilTh. Braam en P. van Gro ningen—P. van der Werf wint met 55 tegen 4 m.p. van team IV: J. BerleeG. Tabak en H. Pools—G. Steenbergen. Team V: K. Kee—J. Numan en T. Romeyn— C. Nijman verliest met 18 tegen 20 m.p. van team VI: F. van der LindenG. Zoontjes en dames Kok en Braam. Team VII: mevr. Vaon der LindenC. Gel- dermans; de heer en mevr. Tand wint met 44 tegen 16 m.p. van team VHI: de heer en mevr. Blokdijk en dames SteenbergenTabak. Team IX: W. G. KleineG. C. H. Tabak en J. van LeeuwenG. Daalhuizen verliest met 22 tegen 35 m.p. van team X: A. Michel— K. van der Wal en mevr. DilP. Daalhuizen. In de tweede ronde moesten de teams 1, 4 en 5 m de teams 3, 6 en 7 met respectievelijk 13 tegen 25, 22 tegen 27 en 20 tegen 32 m.p. hun meerderheid erkennen. Team 8 won met 20 tegen 11 m.p. van team 10 HEEMSKERK OUDEN VAN DAGEN Het comité voor ouden van dagen is weer druk bezig een uitgaansdag te organiseeren. Op Maan dag, Dinsdag en Woensdag a.s. zal door eenige jonge dames een geldinzameling worden gehou den. Ook zal door de voetbalvereeniging ADO een voetbalwedstrijd worden gespeeld, waarvan de baten aan het comité zullen worden afge dragen. Te Parijs wordt tegenover het Hotel des Invalides een luchtbeschermings tentoonstelling gehouden. verzamelt u rondom de S. D. A. P. om voor de naaste toekomst het evenwicht in den Beverwijkschen Raad veilig te stellen. Keert U tegen de versnipperingswoede, die van on berekenbare schade kan zijn voor GEMEENTEBELANG (Adv. Ingez. Med.) VERGUNNING VOOR AUTOBUS VERLEEND. Bij K. B. is met vernietiging van de be schikking van de commissie reglement auto vervoer personen aan de firma Gebr. Been tjes en de Bruyn, te Heemskerk, als nog ver gunning verleend voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Heemskerk en Be verwijk, op dagen waarop school wordt ge houden te Beverwijk, uitsluitend tot vervoer van scholieren. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM. Onder groote blijken van belangstelling vierde Donderdag de heer J. Tromp zijn 40- jarig jubileum als onderwijzer; 38 jaar is de jubilaris daarvan te Heemskerk werkzaam ge weest, eerst 18 jaar aan de gemeenteschool, daarna aan de R. K. jongensschool „St.-Jo seph". Reeds Woensdagmorgen werd de heer Tromp door de jongens van zijn klas gehul digd, fraaie bloemen werden hem overhan digd- Door de leden van de St.-Vincentiusver- eeniging waarvan de jubilaris secretaris is werd Woensdagavond een fraai leeslamp aan geboden. Op den dag van het jubileum vond des avonds in het K.SA.-gebouw een huldi ging plaats. Vooraf was door het fanfare corps „St.-Caecilia" een serenade gebracht In het K.S.A,-gebouw, waar een groote schare oud-leerlingen en belangstellenden aanwezig was, stond de bijeenkomst onder leiding van den heer C. v. Veen. Allereerst werd de jubilaris toegesproken door den burgemeester, den heer Vreugde. In de tien jaar dat spreker den heer Tromp kent is hij veel met hem in contact geweest op het gebied van het vereenigingsleven. Vooral als penningmeester van de vereeniging „Ko ninginnedag en als secretaris van het Oranje- comité heeft spreker den jubilaris kunnen waardeeren. Spreker wenscht hem, nu hij binnenkort, wegens het bereiken van den pensioenleeftijd, het onderwijs gaat verlaten een prettigen levensavond. Nadat de mondaccordeonclub onderleiding van den heer G. Kos. een drietal vroolijke nummers had laten hooren, sprak pastoor v. d. Nou wel and den geachten en beminden meester Tromp toe. In korte trekken schet ste spreker het moeilijke leven van een onder wijzer. Het hoofd der school noemde de jubilaris een voorbeeld van ijverige plichtsbetrach ting In de ruim twintig jaren dat hij met den jubilaris heeft samengewerkt, heeft hij hem leeren kennen als een uitstekend onder wijzer en een prettig collega. Hierna werd de heer Tromp toegesproken door den heer A. Meiland namens de oud leerlingen. De oud-leerlingen toonden hun dankbaarheid door de aanbieding van fraaie geschenken: een boekenkast en een leun stoel. Verder werd nog het woord gevoerd dooi den heer J. Bakker, namens Koninginnedag, den heer v. d. Maet namens St. Gerardus Mavella-vereenigmg en den heer D. Cos na mens de commissie tot- bestrijding van wa teronttrekking aan de duinen. Deze laat ste commissie bood den jubilaris een wandel stok met zilver beslag aan. Geroerd dankte de jubilaris voor dezen mooien avond. Aan het einde gingen alle aanwezigen in défilé langs den jubilaris om hem persoonlijk te felicifceeren. CASTRICUM Opening van het Lunapark. Zaterdagmiddag te 2 uur zal op het kermis terrein 't Lunapark worden geopend en wach ten Castrieum eenige dagen van kermis vreugde. Het Lunapark telt vele vermakelijk heden, waaronder ook eenige groote inrich tingen. Zoo zal men er o.a. aantreffen: zweef molen, zwemwonder, draaimolens, rad van avontuur, auto-racebaan, golfbaan, Wild- West Ranch, Deensche hoogvaart, rijwielbaan, een variété-cabaret enz. De gebruikelijke kra men maken dit Lunapark tot een volledige kermis. Een bijzondere attractie vormen de beide vuurwerken op 17 en 20 Juni en het optreden van den hoogdraadkunstenaar, die op een hoogte van 20 M. zijn spannende evo luties verricht. Het Lunapark, dat geheel vrij toegankelijk is, zal geopend zijn op 17, 18, 19 en 20 Juni. Wanneer het weer nu maar wil medewerken kunnen jong en oud zich in het Lunapark vermaken. DE SLAGERS TEGEN DE CHAUFFEURS. Ter gelegenheid van het Lunapark zal Maandagavond 7.30 uur op het Vitesse-terrein een voetbalwedstrijd plaats hebben tusschen de slagers en de chauffeurs in onze gemeente. Spanning en sport in „DE PONT": „Het dubbele paspoort" en „De onverbeterlijke bluffer". Met Edward G. Robinson in de hoofdrol biedt de eerste hoofdfilm van het nieuwe program ma van „De Pont": „Het dubbèle paspoort" een rijke verscheidenheid van spanning en sensatie. De tweede hoofdfilm „Dë on verbete lij ke bluffer" is een film, waarin men het leven van den vroolijken kant te zien krijgt. Hier onder vertellen we iets van den inhoud: Terry Mc Call is een gevierd honkbalvirtuoos en tevens een verwaand en zelfingenomen heerschap, dat verliefd is op de charmante Mary Malone. Hij deelt deze eer met zijn teamgenoot Rube en het is vanzelfsprekend, dat de beide medeminnaars het elkaar zoo zuur mogelijk trachten te maken. Ondanks zijn minder aangename karakter trekken heeft Terry bij Mary een streepje voor, temeer daar zijn genegenheid zich uitstrekt tot haar broertje Billy. Zij wenscht echter niet met hem te trouwen alvorens hij zijn be langrijkste ondeugden, spelen en snoeven, heeft afgezworen. De voortdurende woordenwisselingen tus schen Terry en Rube resulteeren in het be danken als clublid van eerstgenoemde, die zich in een concurreerend team laat opnemen. Enkele weken later ontmoeten de ploegen, waarvan de beide kemphanen deel uitmaken, elkaar in den jaarlijkschen, titanischen strijd om het kampioenschap. Terry tracht Rube door allerlei plagerijen uit zijn evenwicht te brengen, hetgeen hem in zooverre gelukt, dat deze verscheidene ballen mist. Als Terry echter aan het bat staat neemt Rube revanche door den bal zoo oerhard naar diens hoofd te slin geren, dat hij van het veld moest worden ge dragen. In de weken die volgen, neemt Terry's spel geregeld aan waarde af. De uitwerking van de harde, paardenharen bal, die hem tegen het hoofd gesmeten was, blijkt funest voor zijn gezichtsvermogen te zijn, dat met den dag afneemt. Hij moet het spel er aan geven en het duurt niet lang of hij is volslagen blind. Tot overmaat van ramp blijkt hij verdwenen te zijn en Billy die zielsveel van hem houdt, trekt er in een hevigen slagregen op uit om hem te zoeken. Het kind komt doorweekt thuis en blijkt hooge koorts te hebben. Steeds weer roept hij om Terry. Den volgenden dag vindt een club-official Terry op het honkbalveld, waar de ongelukkige denkbeeldige ballen naar de batplaats werpt. De man vertelt hem, dat Billy ernstig ziek is en Terry begeeft zich dadelijk naar hem toe. Hij stelt echter de voorwaarde, dat men Mary onkundig laat ten aanzien van zijn blind heid. Het blijkt, dat Terry's tegenwoordigheid een kalmeerehde uitwerking op het kind heeft, dat de crisis doorstaat. Thans moet Terry zich aan een operatie on derwerpen en het resultaat is, dat hij zijn ge zichtsvermogen terugkrijgt en bovendien zijn plaats in het team. Onnoodig te zeggen, dat een huwelijk met Mary in het kader van deze reeks verblijdende gebeurtenissen niet ontbreken mag. Alle Bladen. In de voormalige burgemeesterswoning in de Vondellaan te Beverwijk, werden toonzalen van stijlvolle meubelen geopend. Een foto van het landhuis, dat vele modelkamers telt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 15 van Rott. n. Tampico via Antw. Rotterdam 14 v. N.-York n. W.-Indië. Boschdijk N.-Orleans n. Rott. via. Londen 14 1080 mijl v. Land's End. Statendam Rott. n. New-York p. 14 Lizard. Delfdijk Rott. n. Vancouver 14 te Swansea. HALCYON LIJN. Rozenburg 15 v. Fedalah te Rotterdam. Vredenburg Vlaardingen n. Wabana p. 14 Dungeness. Stad Vlaardingen Amsterdam n. Wabana 14, 220 mijl W. v. Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) p. 14 Beachy Head. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 13 v. Dakar 23 te Rot terdam verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 15 van Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hercules 15 van Hamburg te Amsterdam. Ganymedes 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Beemsterdijk 15 van Rott. n. Baltimore. Agamemnon 15 van Amsterdam n. Rott. Oberon 15 van Amsterdam n. Rotterdam. Clytoneus 15 v. Batavia te Amsterdam. Ariadne 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Berenice 15 v. Venetië te Triest. Costa Rica Amsterdam n. Barbados 14 v. Madeira. Deucalion 14 v. Bourgas n. Varna. Fauna 14 v. Volo n. Thessaloniki. Juno 14 v. Algiers te Piraeus. Orestes Scaibarien n. Europa 15 400 mijl NW. van Azoren. Orpheus 15 v. Rotterdam te Amsterdam. Pericles 14 v. Barbados te Curacao. Rhea 14 van Amsterdam te Trinidad. Saturnus Malta n. Amst. n. 15 Finisterre. Triton 14 v. Limni te Izmir. Ulysses A'dam n. W.-Indië p. 14 Dngeness. Bennekom 13 v. Iquique n. Arica. Bodegraven 13 v. Corral te Talcahuano. KONINKLIJKE/SHELL. Agnita Corpus Christi n. Pauillac 14, 300 mijl ZW. v. Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisreis) via Huil 14, 35 mijl v. Niton. Westland (thuisreis) 12 te Santos. Amstelland 15 van Amsterdam n. B.-Ayres, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo v. Oslo n. Rotterdam. Kedoe (thuisreis) 15 te Londen vertr. 15 (4 n.m.) n. Rotterdam. Palembang (thuisreis) 14 v. Suez. Slamat (uitreis) p. 14 Gibraltar. Tosari 13 v. Batavia te Bombay.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7