LUST 7 RIJKENsl BEVERWIJK Gemeentebelang Kiezers van Groot Beverwijk,j VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Mx. Tkvuu1 'Ja Allan Onze candidaten voeren GEEN PARTIJPOLITIEK, bevorderen uitslui- Vu J. tend het GEMEENTEBELANG, een GOED FINANCIEEL BELEID, WELVAART g voor onze gemeente, UW BELANG. J Stemt daarom allen op 21 Juni EEN ONZER CANDIDATEN, MANNEN N rnet EIGEN INZICHT en ONAFHANKELIJKHEID, UW MANNEN. g. A. C. Schaap - IBlaauw - 3i. n.d. Jiolk - Jl. Jileia -7.31. Joukheec (Adv. tngez. Med.) CASTRICUM Motorongeluk op den Zeeweg. Twee gewonden. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is op het kruispunt Zeeweg—Heerenrweg een motor ongeluk gebeurd, dat nog vrij goed afgeloopen is. Omstreeks dien tijd kwam een motorrijder met duopassagiere uit de richting Egmond. Hij nam de bocht echter te kort. met het gevolg dat hij met een zijner pedalen den grond raakte, waardoor hij kwam te valien. De be stuurder, afkomstig uit Amsterdam liep enkele lichte verwondingen aan gelaat en beenen op, terwijl de duopassagiëre een rib brak. Na ver bonden te zijn werden zij per auto van Gebrs. Dijkhuizen naar Amsterdam vervoerd. Een slechte dag voor de tennisclub. Zondag j.l. werden de 4 resteerende partijen, welke nog gespeeld moesten worden tegen Beatrix 2 uit Amsterdam, gespeeld, met het resultaat, dat de einduitslag 4—4 werd. Hier door ontging Bakkum het kampioenschap der 3e klasse B, district Noord-West, daar één partij verloren werd nl. het heeren-enkel- spel. De uitslagen luiden: le Heerenenkel: de heer Herreilers sl. L. Res 6—3, 3—6, 10—8. 2e Heerenenkel: de heer W. Uhl. sl. de heer Lijmer 6—2, 26, 7—5. 1. Dames enkel: mevr. Uhl. sl. mevr. Herrei lers 6—3, 6—1. Gemengd dubbel: Mevr. Martens en L. Res sl. mevr. Hennïng en den heer Henning 63, 2—6. 6—3. Bakkum II speelde voor de Zaansche com petitie tegen Zaandam 4 in Zaandam. De uit slagen hiervan luiden: le. Heerenenkel: de heer T. de With sl. de heer Bakker 64, 60, 2e. Heerenenkelspel: de heer de Beurs sl. de heer Schuurman 64, 64, le Gemengd dubbel: de heer Schuurman en mej. Haan sl. mej. de With en J. de Beurs 6—4, 62. 2e. Gemengd dubbel: de heer Bakker en mej. Schipper sl. mej. Koeman en de heer Keetbaas 64, 64. Dames-dubbel: Mej. Haan en mej. Schip per sl. mej. de With en mej. Koeman 6—0, 6—1. Heereiidubbel': de heer T. de With en de heer P. Keetbaas sl. de heer Schuurman en de heer Bakker 36, 64, 63. le. Dames enkel: Mej. de Haan sl. mej. de With 6—4. 7—5. 2e. Dames enkel: mej. Schipper sl. mej. Koeman 62. 60. Totale uitslag 5—3 in het voordeel van Zaandam 4. De heeren F. Doods en J. Martens kwamen uit voor de Zaansche kampioenschappen, uit geschreven door den Zaanschen Lawntennis- bond. Zij wisten beide partijen, nl. Heerendubbel en heerenenkel, te winnen. De uitslag van het heeren-enkelspel luidt J. Martens en F. Doods slaan C. Gras en W. C. Bakker 2—6, 6—3, 6—3. Hierdoor hebben zij zich in de finale geplaatst, welke a.s. Zon dag zal worden gespeeld. Uitslag heeren enkelspel: J. Martens sl. W. C. Bakker 6—2, 6—2 DE AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Morgenmiddag zullen de ouden van dagen in onze gemeente hun jaarlijksche uitstapje maken. De tocht is als volgt geregeld: over Beverwijk. Haarlem en Amsterdam naar de K.R.O.-studio te Hilversum. Onderwag zal er eenmaal een verversching worden gebruikt. Ook het studio-restaurant zal worden be zocht. Terug wordt de route over Baarn, Amster dam en Zaandam genomen. Het Fanfarecorps „St.-Aloysius" zal bij terugkomst bij bakkerij )tDe Hoop" opgesteld staan om de oudjes met muziek in te halen. In „De Rustende Jager" zullen allen met een kopje koffie en een cro quet je worden ontvangen en zal men nog eenigen tijd gezellig verpoozen. Wij hopen dat de tocht goed zal slagen en dat onze ouden van dagen weder behouden in Castiï- cum zullen arriveeren. In de zaal wacht den oudjes 's avonds nog een aardige verrassing. Auto tegen een boom gereden. In den nacht van Zondag op Maandag is op den Alkmaarschen straatweg nabij de R.K. kerk een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat gelukkig voor de daarbij betrokken personen nog vrij goed is afgeloopen. Een personen auto, waarin drie heeren en twee dames gezeten waren, kwam door tot nu toe onopgehelderde oorzaak in botsing met een motorrijwiel dat uit de lichting Alkmaar kwam. Als gevolg van het sterke remmen op den door den regen gladden weg. slipte de auto. kwam in aanraking met een der langs den weg staande boomen en kwam tot stil stand. Door den hevigen slag waarmede deze bot sing gepaard ging kwamen omwonenden toesnellen, teneinde zoo mogelijk den inzit tenden hulp te bieden. Spoedig bleek, dat de inzittenden weliswaar allen gewond waren, dach gelukkig niet ernstig. De heeren J. de W., die de auto bestuurd had, L. L. en A. Z. hadden nagenoeg geen letsel bekomen; de twee dames, de verloofden van de heide laatstgenoemde heeren bekwamen bloedende hoofdwonden. Alle slachtoffers werden door een genees- meer verbonden en konden daarna naar hun woningen te Limmen worden overgebracht. Ook de bestupurder van het motorrijwiel had slechts een hoofdwonde opgeloopen. De auto werd zeer ernstig beschadigd. De bumper was er bij de botsing tegen den boom afgerukt en is met veer geraas aan den over kant van den weg terechtgekomen. Verder wa ren alle ruiten vernield. Ook de motorfiets werd zwaar beschadigd. De politie heeft naar de oorzaak van het on- val een onderzoek ingesteld. Zij nam daartoe ae auto in beslag. Kermisvreugde in bet Lunapark. Zaterdagmiddag 2 uur werd door het vroege uur onder matige belangstelling het Luna park geopend. De belangstelling nam echter spoedig toe vooral van de zijde van de jeugd. Des avonds was het behoorlijk druk. De di verse groote atracties zooals autoracebaan, enz. hadden over gebrek aan belangstelling niet te klagen en maakten goede zaken. Even eens werd lustig geschoten en op het Hoofd van Jut geslagen. Om 11 uur des avonds werd het aangekon digde vuurwerk ontstoken, hetgeen vele be langstellenden trok. Dit vuurwerk viel tegen de verwachting in bijzonder mee. Behalve de gebruikelijke pijlen en bommen, werden eenige fraaie stukken gegeven, waarvan het slotnummer wel de kroon spande. Al met al gelooven wij, dat de eerste dag voor de on dernemers geen reden tot klagen opgeleverd heeft, zoodat zij met vertrouwen de volgende dagen tegemoet kunnen zien. Op den sluitings dag, Dinsdag a.s., zal des avonds wederom een vuurwerk ontstoken worden. Gewestelijke Gemeentedag der Doopsgezinden. Samenkomst in het huiten „Akeren- dam". Begunstigd door prachtig zomerweer is gis teren hi onze gemeente de gewestelijke ge meentedag van Doopsgezinden in Noord-Hol land gehouden, die prachtig geslaagd mag heeten. Na de begroeting van de bijna 400 deelnemers in ,,'t Centrum" werd in hetzelfde gebouw de godsdienstoefening gehouden, welke geleid werd door Ds. J. D. van Calcar en waaraan het Doopsgezind zangkoor, onder leiding van den heer H. van Dijk, medewerking verleende. De belangstelling voor dezen dienst was zoo groot, dat de veiiinghal. de deelnemers nauwe lijks kon bevatten. Na afloop van den dienst werden de gasten ingedeeld en de verschillende plaatsen aange wezen, waar zij konden ontbijten. Daar de bij eenkomst in Akerendam pas om 3.30 uur be gon was er voor de gasten dus nog ruim gele genheid om zich te verpoozen. Velen maakten van deze gelegenheid dan ook gebruik om de mooie plekjes van ons aardbeienstadje en vooral ook Wijk aan Zee te bezoeken. Tegen half vier waren allen echter weer vereenigd in „Akerendam", waar mevrouw A. J. Meer- dinkvan den Ban uit Amsterdam en mr. J. Best uit Almelo zouden spreken In Akerendam. Voor deze openluchtvergadcring had de ge- meentedageommissie zelden een mooiere plaats kunnen vinden. Onder het dichte loover van de boomen was het aangenaam te ver toeven, want het was hier heerlijk koel. Voor .den aanvang werd door de deelnemers nog een wandeling gemaakt door het park. De bijeenkomst werd door den voorzitter van de commissie, den heer Jac. Groot, met de ge bruikelijke woorden geopend, waarna geza menlijk gezongen werd lied 265. De Doopsgezinde zending. Hierna verkreeg mevrouw A. J. Meerdink van den Ban het woord over het onderwerp „De Doopsgezinde Zending". Allereerst be tuigde zij haar dank aan de commissie voor de gelegenheid om in dezen grooten kring iets te vertellen over de zending, omdat velen hier mede nog weinig bekend zijn. De meesten dra gen wel een steentje bij voor de zending, doch van den zendingsarbeid en waaraan zij offeren hebben slechts weinigen besef. Waarom zending? vroeg spr. Als wij een open hart hebben voor onze naasten hier, moeten wij ook een open hart hebben voor onze naas ten in Indië. Lichamelijke en geestelijke ellen de heerschen daar nog steeds en daarom moe ten wij doorgeven het evangelie van Jezus Christus, waaraan wij zelf zooveel te danken hebben. Nog steeds zijn er volken, die hiervan niets afweten. Deze opgedane schatten mogen wij niet voor onszelf houden en de zending is het beste middel om al deze schatten van het evangelie door te geven. Wij kunnen en mogen niet nalaten te spreken over hetgeen wij heb ben ontvangen. Een gemeente kan niet alleen ontvangen, maar moet het evangelie door geven aan anderen. Een prachtige wisselwer king tusschen gemeente en zending brengt gehoorzaamheid aan Christus' dankbaarheid en blijdschap. Vervolgens herinnerde spreekster aan den arbeid van de pioniers, die enorm veel hebben gedaan. Duitschland en Rusland zonden vroeger veel geld en veel zendelingen uit, maar dit behoort al weer lang tot het verleden. Door deze omstandigheden werd de Doopsgezinde zending in Nederland een grootere taak op de schouders gelegd. Gebrek aan geld en an dere omstandigheden maakten echter, dat de zending niet zoo intensief meer aangepakt kon worden. Juist nu zending, aldus spr., omdat de wereld het evangelie noodig heeft. Met groote vrees zag spr. de toekomst van de we reld, als het evangelie ondergaat tegemoet. Uitvoerig besprak mevrouw Meerdink van den Ban vervolgens het zendingswerk op Java, waar het meest intensief werd ge arbeid, een arbeid, die niet zonder vruchten bleef. Ruim 2000 Christenen telt Java nu, terwijl de Doopsgezinde gemeenten groeien en bloeien. Ook de medische zending heeft een groote vlucht genomen. De inleidster besloot haar betoog met een krachtige op wekking om den zendingsarbeid zooveel mo gelijk te steunen. Het zangkoor bracht achtereenvolgens ten gehoore „Lentezang" van Fred. J. Roeske. „Zondagmorgen" van Jac. Bonset en „Tröstet mein Volk" van Palmer. De zang kwam in deze omgeving prachtig tot zijn recht. Dienende arbeid. Hierna heeft mr. J. Best uit Almelo een in leiding gehouden „Over het werk van de Ge meenschap dienende Arbeid". Spr. zette uit voerig uiteen, welk werk de meisjes van de G.D.A. doen. Met tal van voorbeelden toonde spr. aan, waar en hoe de meisjes van de G.D.A. steun verleenen in gezinnen, waar hulp ge vraagd wordt. Verder behandelde spr. hoe de hulp tot stand komt, de landelijke organisatie en hoe de G.D.A. het werk mogelijk maakt. Aan het einde van zijn betoog bracht mr. Best dank aan de gemeentedagcommissie en wekte voorts de aanwezigen op den G.D.A. zoo veel mogelijk steun te verleenen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Uit voerig beantwoordde de inleider de gestelde vragen. De heer Groot was zeker de tolk van allen, toen hij mevrouw Meerdinkvan den Ban en mr. Best dank bracht voor hun inleidin gen, die met groote aandacht werden be luisterd. Na het gemeenschappelijk zingen van het vijfde vers van lied 288 trokken de deelnemers naar het Centrum voor den gezamenlijken broodmaaltijd, waarmede de geslaagde dag werd gesloten. Hulp aan buitenlandsche kinderen Opneming van kinderen gevraagd. Het comité voor bijzondere Joodsche belan gen verzoekt ons opneming van het volgende: De Regeering heeft thans besloten, alle kin deren beneden 14 jaar, die door het Kinder comité voor hulp aan Buitenlandsche kinde ren in ons land in diverse tehuizen zijn onder gebracht, op zeer korten termijn, in gezinnen te doen plaatsen. Voor 1 Juli a.s. moeten circa 500 kinderen worden ondergebracht, aangezien de diverse tehuizen dan niet langer beschikbaar zijn. Het Sub-Comité Beverwijk—IJmuiden van het Comité voor bijzondere Joodsche belangen, dat zich herinnert, met hoeveel warmte ver schillenden zich spontaan bereid verklaarden tijdens de programdagen in November, een kind bij zich thuis te nemen, deelt ons mede, dat het zich gaarne belast met het verzamelen GEEN AANPRIJZEN, MAAR MOTIVEEREN. Vergelijkt „onze motiv ring" voor de aanbeveling van de candidatuur van WILLEM VAN nnir met de „motiveering" van tal van andere partijen en gij komt tü r eenigst JUISTE conclusie ONZE KEUZE MOET VALLEN OP Öe nummer één van li jsttwee Wiiiem van Dok! (Sociaal-democratische ophaaldienst voor ouden van dagen p invaliden MEVR. RETEL, Baanstraat 53. e' (Adv. ingez. Med.) Hoeveel kiezers? Het aantal kiezers dat in onze gemeente een oproeping ontving om deel te nemen aan de stemming voor den gemeenteraad, is 10.917. Bij de in 1936 gehouden verkiezing was het aantal kiezers 9367. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag. Lijn I: 8.— Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn IH: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Jarijs, 1.20 Brussel Ned.. 2.20 Nationaal pro gramma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned. 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg. 7.00 Nationaal programma Lijn V: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel, 2.15 Londen Reg. 4.20 Keulen 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg. 7.40 Di versen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brus sel Fr., 10.50 Keulen SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Allernaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Agnita (Ned.) Ariadne (Ned.) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Dorine (Fr.) Deucalion (Ned.) Dora Ahrens (Du.) Doros (Ned.) Dunav (J. Sl.) Eemland (Ned.) Europe (Noor) x) 1 Euterpe (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Eberhard (Du.) Freiburg (Du.) Fritz Schoob (Du.) Ferrum (Fin) Gerania (Zw.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Hastings (Zw.) Hermes (Ned.) Iris (Ned.) Joh de Witt (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Kiruna (Zw.) Karpo (Ned.) Kalmar (Du.) Llanashe (Eng.) Lüneburg (Du.) Merope (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Maud (Noor) Margareta (Fin) Nijkerk (Ned.) Notos (Ned.) N'ereus (Neci.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Perseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Rudolf (Zw.) Socrates (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Saturnus (Ned.) Spidola (Letl.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Sarp (Zw.) Stock Force (Eng.) Stamos (Griek) Theseus (Ned.) Triton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Trajanus (Ned.) Ton S. (Ned.) Ulysses (Ned.) Westland (Ned.) x) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Chili Japan Houston 19 Juni Hamburg 23 Juni Chili La Plata 10 Juli Chili Z. Afrika 20 Juli Chili La Plata Midd. Zee 9 Juli La Plata 1 Juli Pto Barrios 23 Juni Santos 9 Juli La Plata Casablanca Bourgas 20 Juli Abö 20 Juni Danzig 26 Juni Bona (v. IJm.) Santos 19 Juni Pt. Arthur 28 Juni Gothenburg 25 Juni Batavia 29 Juli Raumö 20 Juni Ned. Indië 23 Juli Abö heden Stockholm heden Ornskoldsvik 18 Juni Ned. Indië 21 Juni Ned. Indië 7 Juli 7. Afrika 5 Juli Oulu 22 Juni Alexandrië Bordeaux 27 Juni Ratavfa 22 Juni Batavia Narvik (v. IJm.) 18 Juni Rotterdam 23 Juni Norresundet 22 Juni Durban (v. IJm.) 21 Juni Ned. Indië 23 Juli West Indië 20 Juni West Afrika Midd. Zee 3 Juli Batavia 12 Juli Abö 20 Juni Oulo 21 Juni T.uid Afrika 7 Juli Rotterdam heden Pasajes 21 Juni West Indië 23 Juni Danzig Kopenhagen 20 Juni 26 Juni Kopenhagen 19 Juni Batavia 29 Juni Ratavia 30 Juni Alexandrië 26 Juni Batavia 11 Juli Ned. Indië 19 Juli Batavia Cardiff 19 Juni West Indië 20 Juni La Plata 26 Juni Batavia Midd. Zee 24 Juni Japan Ned. Indië 14 Juli Malta 20 Juni Riga West Indië 20 Juni 2 Juli Buenos Aires 21 Juli Otterbacken 20 Juni Swansea 20 Juni Gdynia 20 Juni Stettin 20 Juni Midd. Zee 4 Juli Alexandrië 30 Juni La Plata Hamburg 18 Juni Britonferry 19 Juni Bourga9 20 Juni B. Aires 7 Juli Hamburg 25 Juni Z. Amerika 23 Juni een x) zijn grooter dan S000 ton. 15 Juni te Delfzijl. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni te Pauillac. vertrekt 22 Juni. 14 Juni van Arica. 7 Juni van Buenos Aires. 14 Juni van Talcahuano. 15 Juni te Mombassa. 11 Juni van Callao. in lading. 16 Juni van Triëst. 31 Mei van B. Aires. 13 Juni van Barbados. 13 Juni vertrokken, in lading. 8 Juni vertrokken. 16 Juni van Constantza. 14 Juni vertrokken, vertrekt 23 Juni. 16 Juni vertrokken. 15 Juni te Huil. 10 Juni vertrokken, vertrekt 22 Juni. vertrekt 24 Juni. 14 Juni vertrokken. 16 Juni van Padang. 14 Juni van Klaipeda. 13 Juni van Söderhamn. 12 Juni vertrokken. 15 Juni van Gibraltar. 7 Juni van Colombo. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni vertrokken, in lading. vertrekt 24 Juni. 15 Juni van Genua, in lading. 13 Juni vertrokken, vertrekt 23 Juni. 16 Juni vertrokken. 8 Juni 13 Juni 19 Juni 13 Juni 15 Juni 16 Juni 14 Juni 15 Juni van Dakar, van Soerabaya. van Londen van Dakar, van Susak. van Singapore, vertrokken, vertrokken. 10 Juni van Dakar. 19 Juni vertrokken. 17 Juni van Vigo. 15 Juni van de Azoren. 17 Juni vertrokken, vertrekt 23 Juni. 16 Juni vertrokken. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni van Pt. Sudan. 16 Juni te Calamata. 13 Juni van Belawan. 3 Juni te Batavia. 17 Juni vertrokken. 16 Juni vertrokken. 7 Juni van Barbados, in lading. 16 Juni van Marseille. 13 Juni van Tunis. 16 Juni van Manilla. 17 Juni van Colombo. 16 Juni van Ouessant. 14 Juni vertrokken. 15 Juni van Barbados, vertrekt 22 Juni. 17 Juni vertrokken. 17 Juni vertrokken. 17 Juni vertrokken. 17 Juni vertrokken. 14 Juni te Izmir. 11 Juni van Famagusta. 18 Juni van Rosario. 17 Juni vertrokken. 17 Juni vertrokken. 16 Juni van Ouessant. 16 Juni van Rio. vertrekt 24 Juni. 7 Juni van Bahïa. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Hoogovens Nederl. Deensch Maas Clara Maassluis Bilbao ledig erts HEEMSKERK PERSONALIA. Voor het machinisten-examen diploma a slaagde in Den Haag de heer P. de Vries al hier. WIJK AAN ZEE ONGEWENSCHTE MANIEREN. Het doet eiken Zaterdag prettig aan de tahooze week-end menschen weer ons dorn te zien binnentrekken, op alle mogelijke en onmogelijke vehikels, gepakt en gezakt, in de meest uiiteenloopende kleeding. We gunnen hun van harte'een fijne korte vacantie in de honderden huisjes aan het Noorderbad. 's Avonds loopt het dorp vol en heerscht er een gezellige drukte. Maart het getuigt toch van weinig goede burgersohapszin, als men onder veel getier en gekrijsch na middernacht het dorp doortrekt aldus de rust verstorend. Het zijn er gelukkig enkelen, die dat doen maar het komt haast elke week voor en doet zeer onaangenaam aan. DE TWEEDE 5TRANBWACHT. Vrijdag heeft het bestuur van de'wRB mej. G. Stam uit Beverwijk tot strand-wacht benoemd. Zij komt in de Noordertent. Mei Ch. Klein zal het Zuiderbad verzorgen. DRIEHUIS PERSONALIA. Mej. C. A. Huyboom alhier is door den ge meenteraad der gemeente Wormer benoemd tot gemeentelijk verloskundige. BESOMMINGEN, Manden Trawlers: 235 De Hoop IJM 46ƒ1630— .390 Limburgia IJM 542330— 230 Isabel IJM 14 1550. 460 Eveline IJM 115 ƒ2390— 460 Prinses Beatrix IJM 117 ƒ2440— 415 Alkmaar IJM 31 ƒ2960— 1.65 Emma IJM 177 1640— 145 Reiger IJM 106 ƒ1150— 375 Christine IJM 22520. 635 Gloria IJM 373390. Loggers IJM 201 f460, KW 138 f 660, KW 52 f 500, KW 104 f 340, KW 175 f 370, SCH 266 f355. VOQRLOOPIG NIET NAAR ZEE. De trawlers Alkmaar, Betje, Christine, Eveline, Emma en Reijer, gaan voorloopig niet naar zee. Eenige dezer trawlers waren klaargemaakt voor de haringvisscherij. SUCCES VAN „INTER NOS". De R.K. Zangvereeniging „Inter Nos" al hier, directeur de heer L. Tervoort, is op het concours te Voorburg in de tweede afdeeling gemengde koren met 254 punten en lof van de jury een eersten prijs behaald. Het koor had 't hoogst aantal punten van den geheelen dag. DIEFSTAL VAN EEN FORTEMONNAIE. Een dienstplichtig soldaat van het fort IJmuiden heeft aangifte gedaan van diefstal van een portemonnale met inhoud, geplegd in een zwembad. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Delft IJM 17, vangst: 750 m. makreel, 50 m. diversen, totaal 800 m. Knikker IJM 4, vangst: 40 m. schelvisch, 35 m. braadschelvisch, 60 m. gul en kabeljauw, 50 m. kleine schol, 45 m. tarbot en schol, 15 m. wijting, totaal 245 im., benevens 125 st. ijs- kabeljauw en 70 st. stijve kabeljauw. MARKTBERICHT IJMUIDEN IJmuiden, 19 Juni 1939 (A.N.P.). Versche visch: Tarbot 52—35 ct. per k.g. Tong 95—72 ct. per k.g. Heilbot 95—74 ct. per k.g. Griet f 23—12 p. 50 k.g. Groote schol f 24—21 idem. Middel schol f 221'6 idem. Zetschol f 2112.50 idem. Kleinschol f 195 idem. Schar f 63.80 idem. Tongschar f 2113 idem. Poontjes f3.701.90 idem. Groote schelvisch f 2021 idem. Middel schelvisch f 15—8 idem. Kleinmiddel schelvisch f 19—6.10 Idem. Kleine schelvisch f 84.70 idem. Groote gul f 94.50 idem. Kleine gul f6.30—2.50. Wijting f 4—1.80 idem. Makreel f91.70 idem. Kabeljauw f42—16.50 p. 125 k.g. Vleet f 1.30 per stuk. Leng 6050 per stuk. Koolvisch 6040 per stuk. VERKIEZINGSVERGADERING. Dinsdag 20 Juni wordt in het café vanden heer W. Snijders, Kalverstraat hoek veiser duinplein in IJmuiden-Oost een openbare P pagandavergadering gehouden voor ae v j R.K. lijst J. Heeremans-S. P. J. Stevens. De heer J. Heeremans spreekt ovei brengt de eenheid in gevaar?" en de nee P. J. Stevens over „Hoe redt men den Kiein*" middenstand?" VOETBALWEDSTRIJD POLITIE—H.M's „HEEMSKERK" UITGESTELD. De voor heden vastgestelde wedstrijd van 't politie-elftal tegen H.M.'s „Heemskerk «n niet doorgaan wegens verhindering jongens van de Heémskerk. 23 De wedstrijd is uitgesteld tot Woensdag Juni.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2